Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) kali válasza bendzso (#33999) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul speciális beállításaiban nézz rá, hátha kényszeríthető a dolog.
amennyiben szegényes a konfigurálhatóság, úgy nem lehet, hogy csak az oprendszer által alapban adott illesztáést kapta meg a modul, és a specifikus gyártóit nem?
szinte teljesen el kellene tűnni az 5 GHz kapcsolatnak - elvileg -, hogy átkapcsoljon a másikra - ha külön megy a kettő -, mert nem a sebességet nézi direktben a rendszert, hanem a kapcsolat meglétét/minőségét - bár a nagyon gyenge kapcsolat, nyilván nulla vagy közeli sebességet is jelent egyben.

(#34002) csabi94 válasza mezis (#33997) üzenetére


csabi94
őstag

Minden más eszköz tökéletesen működik...

(#34003) bendzso válasza kali (#34001) üzenetére


bendzso
senior tag

Igen, csak a gyar illeszto van fenn, de este keresek majd progit hozza. Az meg oromteli, hogy az 5GHz-t preferalja.

Gubek-Einste: koszonom, azt hiszem ez lesz a legegyszerubb megoldas a problemamra!

(#34004) mezis válasza bendzso (#33999) üzenetére


mezis
nagyúr

A Marvell egy ethernet vezérlő kártya egy klinensben? (Csatornát - frekvenciát a WiFi routerben, vagy AP üzemmódban működő ethernet vezérlőben lehet választani.)

mezis

(#34005) mezis válasza csabi94 (#34002) üzenetére


mezis
nagyúr

És ez, ha oda viszed a WiFi routered mellé ? :F

mezis

(#34006) bendzso válasza mezis (#34004) üzenetére


bendzso
senior tag

Rossz a link. Egy Surface Proban ez a halozati kartya, ez kezeli a wifit illetve a bluetoth-t is.

(#34007) Pörp


Pörp
senior tag

Hi! 841ND-ből lehet valahogy repeater-t varázsolni? Ha igen van valahol leírás hozzá?

(#34008) mezis válasza Pörp (#34007) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ha a hw. verziója 3,5,7,8 valamelyike. dd-wrt ügyében keresd DeathAdder-t.

mezis

(#34009) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok, nekem lenne egy problémám. Ma vettem észre, mert ma jöttem haza. Állandóan ledobál a hálózatról a wifim, majd 1-2mp múlva újra van net. Eléggé frusztráló.. UPC-t megkérdeztem, ők nem láttak semmiféle hibát, ezért gondolom a routerrel van valami. TP-LINK WR841N

No mistakes, just happy little accidents

(#34010) kali válasza Blizz (#34009) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a szolgáltatós hiba kirárva - mert router nélkül nem jelentkezik a probléma -, illetve a router kábeles kapcsolatán sem jelentkezik a hiba, tehát tényleg csak wifi útján, úgy először próbáld ki a wifi kapcsolatot más/minden csatornán, mert esetlegsen csak egy - vagy több - elérhető idegen hálózattal van akadás.

(#34011) Blizz válasza kali (#34010) üzenetére


Blizz
őstag

Telefonon és tabeltemen is szakad a kapcsolat. Ma tettem fel az iPademre a 7.1-et. Nem tudom mennyire érintheti a dolgot. Most olvasom, hogy többeknél szakad a WiFi miután feltették a 7.1-et.

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#34012) kiss8671


kiss8671
tag

Van egy Hp 635 os laptopom Windows 8.1 a mai nap mikor egy akkumulátor állapot merest futtattam el ment a wifi és az eszkozkezeloben ezt a hibauzenetet latom: vezetek nelkuli halozat le van tiltva
Nf+f9 gomb nem csinal semmit más kapcsoló meg nincs rajt

(#34013) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Tp-link 1043 routert használok. 2 win7-et használó gép és 2 telefon csatlakozik a hálózathoz, és egy vezeték wifis nyomtató. Pár nappal ezelőttig minden rendben volt, minden eszköz gyorsan csatlakozott a hálózathoz. De új szerződést kötöttem ugyanannál a szolgáltatónál, új felhasznév+jelszó. Na azóta vannak gondjaim. A telefonok nagyon lassan tudnak csak csatlakozni a routerre, már ha sikerül nekik, sokáig azt írja hitelesítés, ip cím lekérés stb. Korábban néhány másodperc alatt fent volt mind ha bekapcsoltam a wifit. A vezeték nélküli nyomtató is küzd, a laptopról és a pc-ről is szinte elérhetetlen, ha ráküldök egy nyomtatást, több perc mire elindul a nyomtatás. Az a fura hogy a router felületén amint bekapcsolom valamelyik eszközt, azonnal látszik mac címe, szóval mintha rögtön fent lenne. De akkor mi a franc tart ennyi ideig? Néha a telefonok ha a router közelében vannak, akkor is azt írják hogy hatókörön kívül.
Amikor az új szerződésnek megfelelő adatokat átírtam benne, akkor csináltam egy resetet és mindent újra megadtam neki. Az otthoni hálózatban megosztott mappákat is nagyon lassan tudom csak megnyitni.
Mitől ilyen tetű lassú? :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34014) moore007.


moore007.
csendes tag

Sziasztok,
egy DELL VOSTRO 1015-m van és akármit csinálok vele ( leginkább imádkozom hozzá ) képtelen vagyok olyan menüt találni, ahol a letöltési sebességet 10 Mbps fölé emeljem. Ez eddig nem volt gond, mert a szolgáltató 8Mbps-t biztosított, de most 30 a lehetőség.
LAN-al megy a dolog fullba, de a WiFi csak 9,5-10 között ad letöltést. Lehet, hogy az adapter sem tud többet? Erre vonatkozólag sehol nem találtam adatot. Lehet, hogy egy menüpontban lehet ezt állítani? Ezt sem találom.
minden más eszköz, ugyanezen a routeren megy 30-al WiFi-n, így szerintem a router rendben van.
Ha tudtok, segítsetek.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG UE55ES6100, SAMSUNG UE40F6700, UPC direct

(#34015) mezis válasza kiss8671 (#34012) üzenetére


mezis
nagyúr

Win 8.1-ben keresd meg a WiFi vezérlőt, beállításait.

mezis

(#34016) krealon válasza kiss8671 (#34012) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Nf+f9 gomb nem csinal semmit más kapcsoló meg nincs rajt"

Eloszor is nem rajt, hanem rajta. Nagyon sokszor latom, ezert batorkodom megjegyezni.
A szoftveres kapcsolokhoz (Fn + F1-F12) minden notebook eseten szukseges a gyarto altal keszitett HotKey segedprogram. E nelkul nem fognak menni.

(#34017) csixy válasza kiss8671 (#34012) üzenetére


csixy
addikt

Keress rá az rfkill linuxos parancsra.

Bootolj be egy live linux ubuntu lemezről

Terminálba ird be
sudo rfkill block wifi
sudo rfkill unblock wifi
sudo rfkill unblock all

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34018) Treshold


Treshold
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek gyakorlati tapasztalata, a Nanostation M2 illetve a TP-LINK WA5210 vételi érzékenysége között?

WA5210-el épp hogy veszem a free WIFI-t egy 110cm-es parabola fókuszában.
Ha kicserélném Nanostation 2-re lehet-e jelentős pozitív változás?

Zavarmentes környezetről van szó, házak teteje okoz csillapítást

(#34019) kiss8671 válasza krealon (#34016) üzenetére


kiss8671
tag

Az fn gomb most jo de hiaba nyomom csak a repulouzemmod aktivalodik illetve deaktivalodik, valahonnan máshonnan kéne elerni

(#34020) csixy válasza kiss8671 (#34019) üzenetére


csixy
addikt

Ez se jó semmire?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34021) kiss8671 válasza csixy (#34020) üzenetére


kiss8671
tag

nem ez a típusú nálam nincsenek olyan gyorsgombok

(#34022) Brodus


Brodus
csendes tag

Üdv! A segítségetekre lenne szükségem :)

Élősszőr kezdeném a részben lényegtelen dolgokkal de talán ez is segít .. :)
Csináltam itthon egy kisebb edzőtermet magamnak. Aztán eljött pár haver ... Most már egyre többen járnak és "megnőtt az igény a wifi-re "
Ezért szeretném az házban lévő wifi-t kivezetni az edzőteremhez. De hiába olvasgatok nem igazán tudom nekem pontosan mire is lenne szükségem :/ Access point ,Switch, Jelerősítő, Powerline adapter ... annyi kütyü van, hogy fogalmam sincs mi kell nekem ... És az infó róluk szinte nulla ... :W
A terem a háztól kb. 30-40m-re van. Itthon van egy adsl2+ modem ami össze van kötve egy [tl-wr842nd ruterrel] . Ez a házban tökéletesen működik de persze 40m re nem ér el a jel.
Mit kellene nekem ahhoz vennem, hogy a teremben is egy jó jelerősséget el tudjak érni ?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

G

(#34023) mezis válasza mezis (#33997) üzenetére


mezis
nagyúr

Levadászod az op. rendszerednek megfelelő free verziót. Telepíted a WiFi-s PC-kre. Futtatod.
Ha valami nem világos, ScreenShot és jöhet a kérdés.

Üdv.!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34024) csixy válasza Brodus (#34022) üzenetére


csixy
addikt

Ha ki tudsz húzni az edzőteremig egy 40+x méteres UTP kábelt és veszel hozzá egy másik (akár)ócska Wifis routert akkor azt AP/switch módban rádugod az UTP kábelre és kint szabadon bekonfigolod a Wifijét. Oszt kész is vagy.

AP/switch mód leírása

Még annyit, hogy az "A" routeren a "B" router MAC címéhez érdemes egy az "A" router DHCP range-én kívül eső IP címet hozzárendelni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34025) csabi94 válasza mezis (#34023) üzenetére


csabi94
őstag

Rendben, köszönöm! :R

Egyébként mi célt szolgál a szoftver? Hibát keres? Vagy beállításokat változtat?

[ Szerkesztve ]

(#34026) Brodus válasza csixy (#34024) üzenetére


Brodus
csendes tag

Erre én is gondoltam pont van is itthon egy 5-6 éves router em ami megfelelne csak sajnos a ház és a terem között nem nézne valami jól ki egy kifeszített kábel :( Bántaná a szemem :D És mivel a két épületnek nincs közös része lenne olyan rész ahol az időjárásnak is ki lenne téve ( bár ez nem tudom mennyire számítana?! )
Ha wifi kapcsolattal szeretném továbbítani a jelet azt nagyon bonyolult össze hozni?

[ Szerkesztve ]

(#34027) csixy válasza Brodus (#34026) üzenetére


csixy
addikt

Ha van egy közös fázis a két épület között , akkor az egy darab UTP kábel kiváltható két darab Powerline adapterrel és két darab rövid UTP kábellel.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34028) mezis válasza Treshold (#34018) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy jól pozicionáltad a WA5210-et ? (Én tennék egy próbát a függőleges tengely körül 180 fokkal elforgatva.)

mezis

(#34029) mezis válasza csabi94 (#34025) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyrészt olyan mint a Pacsirta rádiókon a varázsszem. Van olyan üzemmódja, amihez anno 13 db Pacsirta rádió kellett volna. :D

mezis

(#34030) Brodus válasza csixy (#34027) üzenetére


Brodus
csendes tag

Az 100% hogy van :) Na jó inkább 99% de asszem van :K Ennek utána is nézek :C

Köszönöm a gyors segítséget :)

További szép estét!
G

(#34031) kiss8671


kiss8671
tag

Van egy Hp 635 os laptopom Windows 8.1 a mai nap mikor egy akkumulátor állapot merest futtattam el ment a wifi és az eszkozkezeloben ezt a hibauzenetet latom: vezetek nelkuli halozat le van tiltva
Nf+f9 gomb nem csinal semmit más kapcsoló meg nincs rajt

(#34032) kiss8671 válasza kiss8671 (#34031) üzenetére


kiss8671
tag

elnézést véretlen raktam ki megint bár a híbát még mindig ne sikerült megoldanom már jó az fn plusz f12 csak hiába nyomom meg a lámpa átvált narancssárgából féhérbe de semmi nem történik a wifi ugyanúgy letítva marad

(#34033) kiss8671 válasza kiss8671 (#34032) üzenetére


kiss8671
tag

kérlek segítsetek már kikészít :R :R

(#34034) csixy válasza kiss8671 (#34033) üzenetére


csixy
addikt

tab+F12 vagy fn+F12 ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34035) csixy válasza kiss8671 (#34032) üzenetére


csixy
addikt

Az eszközkezelőben engedélyezve van?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34036) Treshold válasza mezis (#34028) üzenetére


Treshold
csendes tag

Hogy érted a 180 fokot? Ne a parabola felé nézzen?

Már kihoztam belőle a maximumot, de sajnos a tereptárgyak.....
Ezért gondolkodom egy Nanostation kütyün

(#34037) kiss8671 válasza csixy (#34035) üzenetére


kiss8671
tag

Eszkozkezeloben engedelyezem de hiába van engedelyezve attól még azt irja le van tiltva

(#34038) mezis válasza Treshold (#34036) üzenetére


mezis
nagyúr

De, a parabola felé kell néznie. Nem sokkal nagyobb felületű az antennája mint a parabola tükör fókusza ? (Az antennának csak egy kis része kerül "bevilágításra ?)

Mekkora távolság, milyen tereptárgyak vannak a közvetlen rálátásban ?

mezis

(#34039) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Acer V5-131-es netbook, melyet tegnap vásároltam, és lassan az őrületbe kerget. Természetesen az Acer hivatalos oldalán található driverek nem jók a wifi kártyához. Aida64 szerint Atheros AR9565 wifi van benne. Találtam hozzá egy 97 MB-os drivert, ami elvileg minden AR9000 szériához jó. Telepítése után továbbra is hibát mutat az eszközkezelő, ismeretlen hálózati kártya. Valaki tudna rajtam segíteni, mert lassan megőrülök.

(#34040) mezis válasza Peace (#34039) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szabadíts fel 10-30GByte-ot. Arra installálj egy Linux-ot. (Pl. Ubuntu). Azzal legalább a WiFi vezérlő pontos típusát ki fogod tudni olvasni.

Ez alapján a gyár honlapjáról próbálkozz driverrel.

Valószínű, hogy kezelni is fogja. Akkor meg eldől, hogy hw. vagy sw gondod van.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34041) mezis válasza Peace (#34039) üzenetére


mezis
nagyúr

(#34042) Peace válasza mezis (#34040) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez kimondottan jól hangzik, de nekem ennyit nem igen ér az egész. Bátyámé a gép, csak természetesen engem kért meg, hogy rakja rá mindent, ami kelhet neki. Windows 7 prof. SP1 32 bit van a gépen. Szerintem az Aida is pontosan megtudta mondani, hogy mi van a gépben. Bár lehet tévedek.

(#34043) mezis válasza Peace (#34042) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha meg van a vezérlő típusa és nem működik az Acer driverével (alaplapi driverek, ethernet vezérlő drivere már installálva :K ), akkor irány a WiFi gyártó honlapja.

Egy Linux a biztonságosabb bankoláshoz is jól jöhet. Ha meg utálod a bratyót, akkor pláne ! :D ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34044) Peace válasza mezis (#34043) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglett, el sem hiszem. 2 driverről is állították, hogy tökéletes az összes 9000-es Atheros wifi kártyához, de persze nem voltak. Majd találtam egy 2,5 megásat, ami végre felismerte, és megy. Tetves windows 7...... :(

(#34045) mezis válasza Peace (#34044) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi gyártójától, lapos gyártójától vagy a Win7-től jött jó drive ?

mezis

(#34046) Treshold válasza mezis (#34038) üzenetére


Treshold
csendes tag

110-es a parabola
Úgy helyeztem el, hogy a WA5210-est, hogy a maximális jelet elérjem. A LED-es visszajelzéssel tudtam ezt detektálni.
Kb 55 cm-re van a WA5210 a parabolátóll

Távolság kb 500 méter
Tereptárgyak: közvetlen a Bramac cserép illetve kb 4-5 ház teteje.

Gondolkodtam Ubiquiti Airgrid M2-n, hogy ezt beteszem a 110-es tükör fókuszába.
Erről esetleg valakinek van infója, hogy megy ez a kütyü?

(#34047) And válasza Treshold (#34046) üzenetére


And
veterán

A TL-WA5210g-t felesleges és lényegében hatástalan egy akkora parabola fókuszába helyezni, mert ez a típus önmagában rendelkezik saját belső 12 dBi nyereségű antennával. Ha ezt egy szokásos paraboloid tükör fókuszába teszed, a tükör nyílásából adódó nyereségnövekedés elmarad, mivel ezen tükrök fókusztávolsága (és egyben az a nyílásszög, amelynél az alapsugárzó hatásosan fedi a teljes tükröző felületet) úgy van meghatározva, hogy csak egy kisnyereségű feed-antenna terítse be a tükröt. Ezek a feed-ek lényegében dipólusok. Ha ennél nagyobb nyereségű antennát teszel a fókuszpontba, akkor az csak a forgásparaboloid kisebb felületét fogja lefedni, vagyis nem érsz el vele semmit, és jobban jársz, ha az eredeti antennát használod paraboloid tükör nélkül, az ellenállomás felé irányítva. A paraboloid-antennáknak nem csak annyi a lényegük, hogy egy akármilyen sugárzót egyszerűen berakunk valamilyen tükör fókuszpontjába. A nagyobb nyílásméret nem automatikusan ad nagyobb nyereséget, csak meghatározza az adott hullámhosszon fizikailag elérhető maximális nyereséget. Értelme csak meghatározott feltételek között van. Ilyen nagy nyereségű (azaz: kicsi hasznos nyílásszögű) antennát nem szoktunk feed-nek használni, mivel azzal egy nagyobb felületű tükröt csak úgy lehetne hatásosan fedni, ha messze helyeznénk el a tükörtől. Márpedig egy meglévő tükör fókusztávolsága adott, azt nem tudod utólag módosítani. Amivel még ezen felül szívathatod magad:
- Nem találod el megfelelően a fókuszpontot, pedig jó lenne a hullámhossz negyedén belül megközelíteni, ami 2,4 GHz esetén 3 cm-t jelent.
- Ha nem primfókuszos tükröt használsz, hanem offszet-kivitelt, akkor vízszintes irányú linkhez előre, a talaj felé kell dönteni a tükröt, így marha nehéz vele pontosan irányba állni. Márpedig egy 110 cm-es tükör hasznos nyílásszöge igen kicsi lehet, mindössze 1..2°-os.
- Eltérő polarizáció a felek között: nagy többletcsillapítást eredményez.
- Belógó tereptárgyak: ha nagyon árnyékolnak, hajadra kenheted az egész linket. Márpedig egy háztető csillapítása előre megjósolhatatlan, szigetelőanyag-, távolság-, és méretfüggő. Hát még 4..5 háztetőé. Nem véletlenül igényel úgy általában egy mikrohullámú kapcsolat ekkora távon tiszta rálátást.
"Gondolkodtam Ubiquiti Airgrid M2-n, hogy ezt beteszem a 110-es tükör fókuszába."
Ez még a WA5210-es 'parabolázásánál' is sokkal értelmetlenebb dolog lenne. Az AirGrid önmaga egy paraboloid (vagyis grid) antenna, mint a neve is elárulja, antennafejbe telepített távtáplált elektronikával, a 2,4GHz-es verzióknál rácsmérettől függően 16 vagy 20 dBi nyereséggel. Egy parabolát házilag meg mégsem szokás egy másik parabolára irányítani. Ha ezeknél nagyobb nyereséget akarunk, akkor egy megfelelő nyílásszögű (ergo nyereségű) feed-et kell az adott paraboloid fókuszába tenni.

(#34048) Treshold válasza And (#34047) üzenetére


Treshold
csendes tag

Volt egy "referenicia" állomás amihez képest mértem

TP LINK TL-ANT2424B Grid antennát kötöttem a WA5210 kimenetére 50cm kábellel +3dB-t értem el :((
Majd a Grid antennának leszedtem a fejét és a WA5210-et tettem a fókuszába, akkor az eredetihez képest +6dB nyereséget értem el. :F
Amikor a 110-es parabola "fókuszába" raktam, akkor az eredetihez képest +10dB volt a nyereség. :K

"Eredeti" alatt a WA5210-et értem amikor direktbe nézett az ellenállomás felé.

A venni kívánt állomást teszteltem úgy is, hogy a WA5210-et kidugtam tetőn kívülre. Így 0dB-es volt a jel (WA5210 visszajelzése) és nagy ritkán tudott felkapaszkodni az ellenállomásra
110-es parbolával tetőtérban 5-6dB a jel és kb 200-400kbit/sec jelsebességgel megy az internet

Ubiquiti Airgrid M2 esetében csak a fejet használnám a 110-es parabola fókuszában (saját reflektor nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#34049) kiss8671 válasza kiss8671 (#34037) üzenetére


kiss8671
tag

Sikerült megoldani a problemamat egy saját megoldással ha valakinek ilyen problémája lenne írjon nyugodtan!

(#34050) IdPezzo


IdPezzo
csendes tag

Telekomos WiFi routerem van, amire Lenovo G500 (Win7) laptopom a bekapcsolás után azonnal csatlakozik.

Akár a Firefoxot, akár Explorert indítom, rögtön megjelenik a kezdőlapnak beállított Google.
Mihelyt azonban elindítok egy keresést, rövid próbálkozás után közli, hogy nincs kapcsolat.

Ekkor egyáltalán nem is látja a saját routert (a szomszédokét igen), majd automatikus hibaelhárítás után van olyan, hogy egyáltalán nem lát routert (a szomszédokét sem). Majd megtalálja, de nem tud csatlakozni. Aztán hosszas, többször elindított hibakeresés után végre csatlakozik, és megy rendesen.

Driverek frissítése, és az energiagazdálkodás teljesítményre optimalizálása sem segített.

Ezzel egyidőben (vagy bármikor) a fiam ugyanilyen G500-as laptopja vagy vagy az okostelefonja gond nélkül csatlakozik, és nincs semmi akadozás, tehát nem a routerrrel van a baj.

Please, help!

Köszi:

IdPezzo

IdPezzo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.