Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) SztiviVander válasza Spuri2000 (#37999) üzenetére


SztiviVander
őstag

asus-okban a gyári fw-ben nem változtatható a country kód (viszont merlin fw-ben igen), amit amerikába gyárt az US, amit európai országokba az EU (mivel kb minden EU-s országban azonosak a használható frekvenciák/csatornák és a megengedett teljesítmény).

[ Szerkesztve ]

(#38002) bull84ghia válasza btz (#37988) üzenetére


bull84ghia
őstag

De azt is tudjuk. :K

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38003) Spuri2000 válasza SztiviVander (#38001) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Erre nem is gondoltam, hogy ami US, azt ott gyártják! :)))
Akkor azért olyan bika erős a Netgear-em, pedig az belső antennás! :DD

(#38004) SztiviVander válasza Spuri2000 (#38003) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem ott gyártják (legalábbis nem valószínű) hanem oda szánják :)

(#38005) Spuri2000 válasza SztiviVander (#38004) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akár...

(#38006) btz válasza bull84ghia (#38002) üzenetére


btz
addikt

De azt írod hogy azért nem fértek hozzá mert wpa2 kódolás van rajta. Ha tudjátok a kódot akkor miért nem fértek hozzá (logikai ellentmondás)

ⓑⓣⓩ

(#38007) btz


btz
addikt

Mégiscsak lehet wds-el gyári fw- vel 2. Router lan nak kilátni a netre? Statikus routolásal? Tud valaki segíteni ennek a megértésében?

ⓑⓣⓩ

(#38008) bull84ghia válasza btz (#38006) üzenetére


bull84ghia
őstag

A hozzáférés alatt azt értem hogy nem tudjuk mozgatni, mert helyhez kötött.(2 értelmű volt bocsi)
Tehát tudjuk a hálózat nevét és a jelszavát is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38009) btz válasza bull84ghia (#38008) üzenetére


btz
addikt

Akkor ez esetben célszerű az épület azon részére betenni a repeatert vagy routert wds bridge módbab ahol még elérhető a wifi jele vagy kábellel összekötni a két routert.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#38010) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Leváltásra került itthon az öregecske Asus 520GC routerem, helyébe egy N12-D1 kerül.
841 és hasonló tudású TP-Link is szimpi lenne, de megkeverték a paklit a V9-es revízióval, így maradtam az Asusnál.
Kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi 2MB/s másolás Wifin keresztül mennyire javulna ha megtartanám a 722N USB Stick-et, illetve 150Mb/s-es sebességű módra rá tudom-e venni az Asust (legalább kicsit fürgébb legyen mint 54Mb/s névleges).
Többnyire telefonnal csatlakozunk a Wifire, így előbb utóbb beruháznék mindenképp egy USB-s Wifi modulra, de nem tudom mennyi javulást várjak... pl 520GC-ről N12-D1-re váltástól, illetve natív N-es USB Stick-től?
Milyen N-es Stick-et érdemes venni ilyen router mellé?
Gondolom AC tök felesleges, így valami szabványos 300Mb/s-es kütyüre gondoltam lehetőleg ne túl elszállt árakkal. Márka mindegy ha mindkét eszköz valós N-es szabványú, vagy mint a mókolt G-s időkben 150Mb/s-es routerhez azonos márkájút kell venni?
Kösz a válaszokat előre is! :R

(#38011) bull84ghia válasza btz (#38009) üzenetére


bull84ghia
őstag

Kábel nem megoldható mert azt észre veszik. Megnézem holnap hogy a régi router képes-e bridge módra.
addig is köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38012) Spuri2000 válasza bull84ghia (#38011) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez már lassan valami kémfilm lesz... :)) Mi az hogy észreveszik? Saját szakállatokra akartok telepíthetni routert úgy hogy a vezetés nem is tud róla vagy mi?

(#38013) bull84ghia válasza Spuri2000 (#38012) üzenetére


bull84ghia
őstag

A router már megvan csak a hatóköre kevés. Ez is egy évünkbe telt mire lett. Mivel ez egy 2 szintes vasbeton laktanya így az alsó szinten már kevés vagy gyenge a jel. Mivel minden 3 nap vagyunk csak szolgálatba ezért nem lenne jó mindig vezetékel bajlódni. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38014) btz válasza bull84ghia (#38013) üzenetére


btz
addikt

Ja hogy 2 szint. Eddig ezt sem említetted, sem hogy laktanya, sem hogy baj hogy észreveszik

ⓑⓣⓩ

(#38015) bull84ghia válasza btz (#38014) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szerintem lényegtelen az épület jellege, az alsó szint nem is annyira lényeges(vasbeton úgyis nehéz dió lenne szerintem) inkább a felső szinten szeretném a jelet erősíteni. Ott csak 15-ös válaszfalak vannak.
De majd holnap meglátom a második routerrel meg lehet-e oldani.
Ha nem akkor milyen jel továbbítót érdemes venni? zyxel,tp-link?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38016) freeknight


freeknight
őstag

Üdv!
WLAN kártya drivert szeretnék frissíteni a notimban Win7 64 bit alatt, és egy Ilyen fájlszerkezetbe futottam bele. Hogyan kell ezt telepíteni, vagy bemásolni?

[ Szerkesztve ]

(#38017) mezis válasza Spuri2000 (#38012) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, és a társtetteseknek is főbelövés jár.... ;]

mezis

(#38018) mezis válasza freeknight (#38016) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt egyszerűen bemásolod a Képek alkönyvtárba. :DDD

mezis

(#38019) freeknight válasza mezis (#38018) üzenetére


freeknight
őstag

Úgy látszik ma nagyon megy a megosztás :DDD :P

Szóval ezt itt hogyan tudnám telepíteni?

(#38020) mezis válasza freeknight (#38019) üzenetére


mezis
nagyúr

Csomagold ki valahová. (Én a Zipgenius-t ajánlom, de lehet, hogy a Win7 is megbirkózik vele.)

(Ez talán egy kép arról, hogy fog kinézni a file szerkezet egy része kicsomagolás után.
Egy dupla kattintással már sok esetben el lehet érni a becsomagolt - tömörített file-t
de a telepítőnek ez még sok lehet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38021) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy melyik titkosítási algoritmus a legbiztonságosabb WiFi hálózat beállításánál?
WPA2-AES vagy WPA2-AES+TKIP?
Group Key Rotation Interval lehetőséget milyen értékre kell állítani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38022) megema válasza cascada (#38021) üzenetére


megema
őstag

Szia!

Ajánlom figyelmedbe ezt a leírást. Tudtommal a WPA2 (+ AES vagy CCMP - szoftvere válogatja, hogy melyik jelölést használják) a legbiztonságosabb. Az én routeremnél pl. WPA2-höz csak AES-t lehet választani.

(#38023) cascada válasza megema (#38022) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a linkelt cikket. Tehát a WPA2-AES az újabb szabvány, biztonságosabb titkosító algoritmussal. Ezt fogom használni. Viszont a Group Key Rotation Interval lehetőséghez milyen értéket ajánlott írni? Erről tudna mondani valaki valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#38024) mezis válasza cascada (#38023) üzenetére


mezis
nagyúr

WPA2/AES PSK. és akkor nem kell a Group Key-el vacakolnod. (A TKIP-t hagyd ki ! Ovisok is törik - állítólag.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38025) SztiviVander válasza btz (#38007) üzenetére


SztiviVander
őstag

mi az amit nem értesz ezen?

(#38026) btz válasza SztiviVander (#38025) üzenetére


btz
addikt

Megcsináltam ezt a routolást de nem értem el vele semmit. Nem értem milyen hatást értem el ezzel.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#38027) SztiviVander válasza btz (#38026) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha nincs default gw (mert mondjuk a gyári fw-ben nem tudsz a lan-hoz ilyet beállítani) akkor hozzá tudsz adni ip címeket/tartományokat amihez az adott gw-t fogja használni. annyi a hátránya hogy a teljes internetet kissé nehéz hozzáadogatni. de ha mondjuk egy fix ip-ről akarod elérni az internetre kötött router mögötti routert, akkor a második routerben be tudod állítani hogy pl a 193.220.200.0 / 255.255.255.0 tartomány eléréséhez (ami nem csak a kifelé indított kapcsolódáshoz kell hanem ahoz is hogy egy bejövő kapcsolatra válaszolni tudjon) az internetre kötött routert (pl 192.168.0.1) használja gw-nek.

(#38028) btz válasza SztiviVander (#38027) üzenetére


btz
addikt

Pont ez a bajom hogy én az egész internetet szeretném hozzáadni

ⓑⓣⓩ

(#38029) SztiviVander válasza btz (#38028) üzenetére


SztiviVander
őstag

azt gyári fw-el nem fogod tudni megcsinálni. ez van. tplinket le kell b.ni hogy miért így oldották meg :)

(#38030) btz válasza SztiviVander (#38029) üzenetére


btz
addikt

Ez elég tré. Legalább valami default gw lehetőséget és default dns lehetőséget beletehettek volna

ⓑⓣⓩ

(#38031) SztiviVander válasza btz (#38030) üzenetére


SztiviVander
őstag

annyira azért nem tré. akinek ilyesmi kell annak ott az openwrt. és ha a wan port nincs használva akkor még az openwrt hw nat hiánya sem okoz lelki törést. szerintem tplink-éknél is meg tudják nézni az openwrt oldalt és látják hogy nagyon jó fw van a cuccaikra amivel gyakorlatilag bármit meg lehet oldani, akkor meg minek rakjanak bele olyan funkciót ami az 1bites vásárlót (amiből a több van) csak összezavarja. mellesleg pl az asus gyári fw-jében sincs gw opció LAN oldalon.

(#38032) megema válasza SztiviVander (#38031) üzenetére


megema
őstag

Nem akarok beleszólni, de ASUS-nál van gateway LAN-nál is. [demo oldal]

(#38033) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Tegnap megnéztem mindent a routerek terén.
Adott egy tp link router amin van egy rejtett wifi hálózat. Tudjuk az ssid és a jelszót is csak a router felületére nem tudunk belépni mert ott más a jelszó.
Ezt a hálózatot akarjuk továbbítani.
Van egy tp link wr340g használaton kívűli routerünk. Elvileg tudja a bridge funkciót mert a menüben bent van az opció.

Ha kipipálom akkor ezt dobja fel.
Ide a fő router mac címét megadni?
Vagy minden képpen be kell lépni a fő router felületére?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#38034) ROGERROGER


ROGERROGER
csendes tag

Sziasztok

Adott egy 3 szintes ház (középső szinten lenne a wifi) továbbá egy 240/20 Mbit/s sávszélességű internet hozzáférés. Tudnátok nekem ajánlani egy olyan megbízható wifit, amely segítségével problémamentesen működtethető lenne 3 db laptop, adott esetben telcsik, no meg egy SAMSUNG felsőkategóriás Tv készülék, amelyen wifi-n keresztül tudnám nézni akadás mentesen a filmeket, akár hd minőségben is. Ja meg kéne usb csatlakozás is, hogy egyenesen vinyót tudjak rákötni, amelyről ugyanúgy megosztható lenne a filmnézés.
Válaszotokat, segítségeteket előre köszönöm!

(#38035) mezis válasza ROGERROGER (#38034) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A TV-hez mindenképp UTP kábeles kapcsolt (ma még nincs az a WiFi, amivel ne akadozna).
Gondolom sebesség igényed sem csekély, UTP kábel az alsó, felső szintre is, azoknak a végén egy egy újabb WiFi router.
(És még ez sem biztos, hogy elég lesz.)

mezis

(#38036) ROGERROGER válasza mezis (#38035) üzenetére


ROGERROGER
csendes tag

Jelenleg működik egy Cisco LinkSys E1000-es wifi, amely a második, azaz a középső szinten van. Lentről, az alsó szintről a laptop-ról egy avi filmet, ezzel a wifivel, simán tudok nézni a tv-n wifi-n, mely tv azon a szinten, a középsőn van a wifivel együtt. Az okostelefonomról is a kisebb felbontású avi filmeket simán lehet nézni a tv.-n is ezzel a wifi-vel.A probléma a hd anyagokkal van. Na azok akadoznak!

(#38037) SztiviVander válasza megema (#38032) üzenetére


SztiviVander
őstag

addig ne is amíg nem olvasod el miről is van szó :) mert nem arról hogy a dhcp tud-e gw-t kiosztani a kliensnek, azt nyilván tud a tplink is.

(#38038) btz válasza megema (#38032) üzenetére


btz
addikt

Itt erről van szó Ide is kéne a gw és a dns lehetőség.

ⓑⓣⓩ

(#38039) megema válasza btz (#38038) üzenetére


megema
őstag

Ezt valóban benéztem. De ha átváltasz Access Point módra, akkor elvileg LAN-nál is lesz GW és DNS opció. Nem teszteltem (ezért nem állítgatom a sajátomat), YouTube-on láttam csak.

[ Szerkesztve ]

(#38040) Exfury


Exfury
tag

üdv!
próblémával fordulnék hozzátok :)
pár hete elkezdett rendetlenkedni egy TP-LINK TL-WR841N-s "router" ami eddig évekig hibátlanul üzemelt.
a routertől pár méterre még lehet kapcsolatot könnyen kialakítani viszont ha 2nél több eszköz csatlakozik mintha eltűnne a hálózat.
5 méterre arrébb lévő szobából pedig már egy eszköz csatlakozása esetén se látható a hálózat.
sávszélesség probléma nincs, kábelen szépen teljesíti az előírtakat.
ötlet?
ui:
router info
Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v6/v7 00000000

tudom van frissebb viszont a digis ppoe-s jelszót elfelejtettem, lenne erre is valakinek ötlete ?

[ Szerkesztve ]

(#38041) btz válasza Exfury (#38040) üzenetére


btz
addikt

Melyik csatornán megy?

ⓑⓣⓩ

(#38042) Gézengúz válasza Exfury (#38040) üzenetére


Gézengúz
addikt

Évekig? Kondicsere?

(#38043) Malonee


Malonee
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olyan routert ami stabil, de nem túl drága? Max 10 000 Ft, elég a 100-as port és a 150-es wifi

(#38044) Gézengúz válasza Malonee (#38043) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még mindig a Tp-link 841N!

(#38045) Malonee válasza Gézengúz (#38044) üzenetére


Malonee
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)

(#38046) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit komplexebb problémával írnék. Így nem tudom, hogy teljesen a megfelelő helyre-e.
Szóval adott egy konfiguráció:
-Asus A88XM-A alaplap
-A8 6600K processzor
-8Gb Kingston DDR3 (1600Mhz)
-2+3TB vinyó és SSD
-Asus R7 260X 1GB DDR5

Továbbá egy LG 42M620S TV. Egy utp kábellel csatlakozik a TP-LINK 1043ND routerhez. A számítógép pedig wifi adapteren keresztül csatlakozik hozzá.

A következőt szeretném elérni. Először is wifin keresztül kilőni a számítógép képét a tv-re. Ha jól jártam utána a processzoromban csak az 1.0-s AMD Wireless Display adott. ez kevés lesz vélhetően.

-A kérdés az, hogy ily módon DLNA-n keresztül ki tudom-e lőni a képet a tv-re, vagy mindenképpen kell valamilyen adapter hozzá? Ha igen, akkor milyen?

-Miként tudnám megoldani azt, hogy a számítógépemet ketté tudjam osztani. S külön (vezeték nélküli) billentyűzettel és egérrel tudjam kezelni a gépet a saját monitorán, illetve egy másik ember akár másik beviteli eszközökkel a tv-n tudja bögyörészni a gépet, természetesen másik asztalon.
Gondolom virtuális géppel kellene ezt összevarázsolni. De ha van valami tök más módszer örülnék a segítségnek.
-A kérdésem az, hogy ez a konfiguráció bírná ezt a fajta terhelést?
-Jól gondolom amiket gondolok vagy hülyeségeket beszélek?
-Lehetséges-e úgy megosztani a gépet, hogy az APU hajtsa a virtuális gép grafikáját mondjuk, a videókártya pedig a gazdagép oprendszerén ügyködjön?

Remélem érthető voltam nagyjából.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget/válaszokat.

(#38047) SztiviVander válasza Exfury (#38040) üzenetére


SztiviVander
őstag

lemented a konfigurációt (system tools / backup & restore / backup gomb) aztán a fájlt megnyitod a RouterPassView (v1.54) nevű programban és máris megvan a pppoe jelszó (is). aztán mehet rá az újabb fw, hátha attól jobb lesz. bár ez egyáltalán nem biztos, de egy próbát azért megér. azért egy factory defaults-ot nyomjál neki fw frissítés előtt.

(#38048) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés...de a hálózatokhoz nem konyítok. :)

A wifi jelemet( BT homehub5, BT inf2) szeretném egy másik helyiségben szétosztani pár vezetékes eszköz között.(settop box, tv, stb) Vezetéket nem akarok vinni.
Google barátom szerint erre egy bridge eszköz kell. Nem szeretnék olyat venni ami aztán nem fog tetszeni.

A lehető legolcsóbb megoldást szeretném.
egy ilyen kaptam de szerintem nem jó...erre a célra
vagy ez lenne olcsón

Másik dolog:

Most rakok össze a gyereknek egy mini-itx et. Alapvetően steam nagy képernyő, 3d film, esetleg letöltés lesz a szerepe.

Jobb vagy sem az integrált wifi mint pl egy tp-link usb stick? TL-wn322g stick van itthon.

MSI B85I gaming - Z97i gaming a két kiszemelt. A különbség nagy árban...tudom nem csak a wifi a különbség! Z87i-t is irhattam volna, de az most azonos áron van mint a Z97i. A többi lap pedig egyéb okok miatt esett ki

Köszönöm szépen :R

(#38049) Exfury válasza btz (#38041) üzenetére


Exfury
tag

auto channelre van belőve mer egy 10emeletes panelban lakok és sok a wifi :D

(#38050) mezis válasza perecKING (#38048) üzenetére


mezis
nagyúr

" Vezetéket nem akarok vinni."

Akarsz vagy sem, úgyis fogsz vezetékezni ! ;]

[link]
[link]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.