Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Gubek-Einste válasza Winne (#37349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ha az egyik sávot kikapcsolom, a másik akkor sem lesz erősebb?
Nem

Ilyen mimos körsugárzós antennákból milyet kellene vennem, hogy nagyobb távolságban legyen normális használható jelem? (vagy ezt inkább hagyjam a fenébe? :) )
Mivel a router-en most is dual band antenna van így az újnak is annak kellene lennie de tapasztalatok alapján a nagyobb antenna sok esetben nem jelent megoldást a a hatótáv gondokra, több haszna van egy másodlagos eszköz beüzemelésének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37352) Winne


Winne
nagyúr

Amit kábellel meg tudtam oldani, azt megoldottam már, messzebb nem jutok vele. :(

Azokról az eszközökről mi a véleményetek, amit egy fázison lévő konnektorba dugok A és B pontban egyet-egyet és onnan kábelen a másik routernek adok jelet, hogy ne vezeték nélkül kapja a B eszköz a jelet? Az is gyk sebességvesztés nélkül átmegy, mintha egy olyan hosszú lankábelt húznék valahogy hátra?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37353) kali válasza Winne (#37352) üzenetére


kali
legenda

az eszköz milyenségétől is függ, viszont számít a hálózati kábelezés milyensége/állapota is, problémás hálózat esetén adódhatnak gondok.

(#37354) symbolic90


symbolic90
csendes tag

Sziasztok,
Közelmúltban vettem új asztali gépet, és laptopról szeretném az adataim nagy részét átmenteni.
Ehhez legegyszerűbb megoldásnak azt láttam, ha otthoni hálózaton próbálom megosztani ami kell.
A hálózatot elvileg sikerült is beállítanom, el tudom érni a szükséges mappákat, csak egy gond van, nagyon lassú az adatátvitel. 0,5-1,5 MB/s között ingadozik.

UPC-től kapott modem-routerre kapcsolódik mindkét gép, a laptop wifin, az asztali kábelen. 240 mbps net van, ez többé kevésbé érvényesülni tud wifin keresztül is, tehát 10 MB/s fölött tudtam tölteni mindig a laptoppal is netről. Nem értem tehát, hogy belső hálózaton miért nem működik a dolog legalább ilyen sebességgel.

Ötlet valakinek? Köszönöm

(#37355) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Családi ház: földszinen van behúzva a kábel, ahol egy TP-Link 54G-s router (azonosítja a hálózatot, felhasználót) üzemel. A routerből az emeletre megy egy kábel, ahol ez a router ([link]) üzemel.
A 1043 ND esetén a DHCP ki van kapcsolva, a wifi jelszó védett.
Előfordul, hogy a fenti elveszti a lentről kapott jelet, így a készülékek a földszinti routerhez próbálnak csatlakozni.
Ez mitől lehet? Érdemes kicserélni a lenti, 54G-s router egy n-esre?
A TP-Link 1043ND v2.1-es router mellé milyen routert ajánlotok, ami a fő (azonosítási) feladatot látja el?
Két azonos router gond nélkül tud együtt működni?
Üdv,
GBoy

(#37356) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Hello!

Az miért lehet, hogy bizonyos letöltési sebesség felett korlátozott lesz a WiFi kapcsolatom? :F
Régi gép és a mostani is ezt csinálta. Ha nem lépek túl egy bizonyos határt, akkor semmi gond, de teljes sávszél mellett lekorlátoz és kézzel kell visszakapcsolódni.

(#37357) Winne válasza kali (#37353) üzenetére


Winne
nagyúr

Az elektromos hálózat nem a legtutibb, '83-as a ház, nem tudom mi számít igazán. A router szobájában lévő fázis van a másik szobában is, ott kb 213 V van meg a 230-ból. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37358) Gubek-Einste válasza gameresboy (#37355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes a csere mivel a jelenlegi elég régi és gyenge. Elég furcsa ötlet egy G-s eszköz elsődlegesnek megtenni és egy gigabites N-st pedig másodlagosnak.
A 1043NDv2 lehetne elsődleges, netre csatlakozó eszköz.
Természetesen semmilyen gond nem lesz ha két azonos típusú eszköz van a hálózatban.
Ha nem kell a másodlagos eszközön a gigabites LAN akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37359) gameresboy válasza Gubek-Einste (#37358) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Nem tudom ki csinálta, én is furcsáltam, nem nyúltam hozzá, majd most kicserélem.
Azt hogy lehetne megoldani, hogy a másodlagos routeren is a wifi mellett használható legyen a LAN?
Jelenleg a DHCP ki van kapcsolva, s a LAN nem továbbít jelet?
Érdemes DUAL-BAND-es routerben is gondolkodni, vagy az felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#37360) Gubek-Einste válasza gameresboy (#37359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszközt ÍGY kell beállítani, hogy egy alhálózaton legyen az összes eszköz így a másodlagos használható lesz wifi-n és LAN-on is.
Ha van vagy a közeli jövőben lesz 5 GHz képes eszköz akkor érdemes elgondolkodni egy dual band router-en de figyelembe kell venni, hogy az 5 GHz érzékenyebb a távolságra és a zavarokra mint a 2,4 így kisebb lesz vele az elért lefedett terület nagysága viszont a sebesség nagyobb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37361) gameresboy válasza Gubek-Einste (#37360) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
Jelenleg nincs és nem is lesz Dual Bandes eszköz.
A házban lényeg a jelerősség és távolság kombinációja, úgyhogy szerintem a TP-Link 1043ND v2.1-es router lesz, így két azonos routert összekötök.

[ Szerkesztve ]

(#37362) golya87


golya87
őstag

Hello

Tudnátok ajánlani olyan PCI-E hálózati kártyát ami WiDi képes? Ha online áruház linkjét is tudjátok mellékelni, azt még inkább megköszönném!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37363) krealon válasza Winne (#37337) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Mennyire normális az amúgy, hogy a 4-5 éves D-Link a két darab 3dBi-s antennájával mérve gyk ugyanolyan értéket produkál a másik szobában, mint a TP-Link TL-WDR4300 a 3 5dBi-s antennájával?"

Mivel a gyartok betartjak a szabvanyokat, igy nagy kulonbseg nem lehet tereroben a ket eszkoz kozott.
Radasul a tobb antennatol nem lesz erosebb a jel, csak az adott jelszint mellett elerheto sebesseg fog novekedni, ha a kliens oldaki eszkoz is tamogatja a MIMO uzemmodot (tobb antennaja van).

Mivel a 4300-as 2.4 GHz-en csak n300-as (2x2:2 MIMO) tempora kepes (5 GHz-en pedig n450-re) igy ha csak a WiFi atviteli kozegen mulna az atvitel, akkor pont ugynolyan gyors lenne, mint egy masik n300-as 2,4 GHz-es AccessPoint.

(#37364) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv srácok!
Van egy router-em az emeleten, de a jel nem ér el az alsó szinten lévő smartTV-ig. Vehettem volna jelerősítőt, de azt mondták, vegyek inkább egy másik, ugyanolyan router-t, azzal is tudom a jelet erősíteni, továbbítani. Ez igaz? Nem ez a WDS mód?
De a lenti router-t mihez csatlakoztassam, ott nem lesz számítógép. Csak be kell állítani, összehangolni a két routert, és elég az alsó szinten lévőt a konnektorba dugni, más nem szükséges? Nehéz megcsinálni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#37365) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Fiber Power 120-as internetcsomagom van UPC-nél. Van egy AirPort Express(2012-es) routerem és egy 2011mid iMac-en próbálom a netet befogni. Speedtest szerint 40-50 mb/s-et sikerül vele elérni. 5ghz-es hálózaton kb 10mb/s-et mutat. Ez normális?

Ha veszek egy Gigabites routert, pl TP- LINK TL-WR1043ND, van arra lehetőség, hogy kb 90-100mb/s elérjen a gépemig? (ha egyáltalán a fent említett iMac tud ennyit fogadni)

Köszi

(#37366) Gubek-Einste válasza volvoguy (#37364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen használható router is mint másodlagos eszköz.
A WDS is egy lehetőség két eszköz összekapcsolására de ezt a megoldás nem szabványos így leggyakrabban csak azonos gyártó eszközei között működik, mindkettő eszköznek ismernie kell. A másik megoldás a repeater amivel biztosan megoldható mert csak a másodlagos eszköznek kell ismernie, megvalósítható gyári vagy custom firmware is.
Csak a beállításokhoz kell a gép, utána már mehet magában is az eszköz. A beállítások viszonylag egyszerű de azért oda kell figyelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37367) Gubek-Einste válasza passatgt (#37365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az iMac-ban legalább N300-as adapter van benne akkor meg van az elvi lehetősége a 100 Mbps gyakorlati elérésére, főleg 5 GHz-n lehet rá számítani.
Milyen a helyi wifi helyzet? inSSIDer alternatives for Mac OS X
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolság) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37368) passatgt válasza Gubek-Einste (#37367) üzenetére


passatgt
aktív tag

A router egy fa ajtós tégla szobában van, utána egy folyosó(kb 5 méter) és a másik szobában van az iMac. Ha az ajtót nem számolom, akkor 2 tégla fal van gép és router között.

(#37369) passatgt válasza passatgt (#37368) üzenetére


passatgt
aktív tag

Jelenleg ez a helyzet, valamiért 5ghz-en sokkal lassabb és a közelében nem vagyok 120-nak...
http://cl.ly/image/352X043Z3J08
http://cl.ly/image/071M063V303b

(#37370) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Beruháztam egy wifi extenderre (Tp-link 750RE), és az érdekelne, hogy lehet e úgy használni, hogy kábellel rákötöm egy gépre, és úgy fogom a router jelét? Vagy csak wifin lehet rá kapcsolódni?

(#37371) w.miki


w.miki
veterán

Wifi beállításban kérném segítségeteket.
Milyen beállításokat alkalmazzak egy Vodafone 209Mifi-n, ha egy régebbi laptop CQ57, néhány okostelefon (L530, Defy), egy újabb laptop (G1 Probook) csatlakozna a hálózathoz?
Milyen üzemmódra tegyem? b - g - b/g - b/g/n
Melyik csatornára? 1-13?
Milyen biztonségra? WPA/WPA2, WPA2-PSK, AES, TKIP, MIX?

Most b/g, channel 7, WPA2-AES-en van, de elég lassú a net, és szakadozik is.
Lehet nem bírja valamelyik eszköz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37372) Gubek-Einste válasza passatgt (#37369) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5 Ghz érzékenyebb a távolságra és az akadályokra így fordulhat elő, hogy rosszabb a teljesítmény mint 2,4 GHz-n. Ilyen adatok mellett nem csoda, hogy ennyire alacsony az elért sebesség.
Egy külső antennás router javíthat a helyzeten de wifi két irányú így az iMac oldalán is rendelkezésre kell állnia a szükséges többletnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37373) Gubek-Einste válasza melan (#37370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem tudja a kliens módot így csak repeater-ként lehet használni, Ha találsz rá custom firmware-t akkor megvalósítható amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37374) Gubek-Einste válasza w.miki (#37371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az eszközök támogatják akkor WPA2-PSK/AES + N.
A mostani lassúságot a B/G beállítás jelenti mivel így max 20-22 Mbps érhető el vele a G-s szabvány miatt.
Csatornát a helyi viszonyoknak megfelelően kell beállítani, inSSIDer-rel kellene megnézni, hogy a környezetben mennyire terhelt a wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37375) w.miki válasza Gubek-Einste (#37374) üzenetére


w.miki
veterán

és ha valamelyik eszköz (Defy) nem tudja az N szabványt, mire tegyem?
inssider nézés után, csak válasszak egy üres csatornát, vagy a csatorna számok közt is van, erőbeli különbség?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37376) Gubek-Einste válasza w.miki (#37375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha valamelyik eszköz nem támohatja az N-t akkor tedd G/N-re vagy B/G/N-re.
Nincsen jelentős különbségek a csatornák között, sok eszköz nem támogatja 12-13 csatornákat így ha van lehetőség akkor inkább 1-11 közöttit válasz. Mutasd meg az inSSIDer képet akkor tudunk tanácsot adnunk, hogy melyik állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37377) malnabokor


malnabokor
senior tag

Üdvözletem, lenne egy kérdésem (és nem biztos, hogy jó helyen járok, ha nem, irányítsatok tovább :) )

Szóval adott egy családi ház és szomszédos telken egy másik családi ház. Jelenleg csak az egyikben van bekötve internet, de szeretnénk megosztani a másik épülettel. Milyen lehetőségeink vannak? (Kábelfektetést kihagynánk :) ) A távolság: 80 méter, közötte 3 40cm fal (ez leredukálható talán kettőre, vagy két ablakra). /plusz nyáron két fa lombkoronája/.
Sebességben ha fullHD Youtube videót lehet folyamatosan nézni az elég.

Szóval leginkább vezeték nélküli megoldást keresnék, ha van valakinek bármilyen ötlete, konkrét linkkel, nagyon hálás lennék :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#37378) Winne válasza krealon (#37363) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha nincs feltétlen szükségem az 5 GHz-re, akkor jobban járnék egy egycsatornás routerrel, amin nagyobb nyereségű antennák szórnák csak a 2.4 GHz-et?

A konnektoros dologhoz te mit szólsz?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37379) kali válasza Winne (#37378) üzenetére


kali
legenda

igen, jobban járnál.
az rt-n18u például nagyon jó adott szempontból is, vagy olcsóbban a tl-wr1043nd v2 (fontos a v2, mert hardveresen is sokkal erősebb a korábbi v1-től, illetve az antennái is 3*5 dBi, nem pedig csak 3*3 dBi)

[ Szerkesztve ]

(#37380) mezis válasza Winne (#37378) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha UPC kábel interneted van, várd meg a modemcserét.

mezis

(#37381) mezis válasza malnabokor (#37377) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Amennyire emlékszem a korábbi panaszokra, fullHD video vezeték nélkül 1m és 0 fal mellett is szaggat.

mezis

(#37382) Spuri2000 válasza malnabokor (#37377) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A legolcsóbb megoldás a kábel, ezután jöhetnek az 5Ghz irányított antennák! Ezeken kívül szerintem esélytelen!

(#37383) Winne válasza kali (#37379) üzenetére


Winne
nagyúr

1043 volt előtte, azzal is megvoltam, csak amit említettél hardverre gyenge volt és nekem fontos, hogy ezen megy a torrent egy openwrt-vel nonstop, vargalex féle firmmel, amivel sosem volt bajom, meg kellene tudnom fel lehet-e tenni a 18-as Asusra is. :K

@(#37380) mezis : nem az van. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37384) Gubek-Einste válasza Winne (#37383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Broadcom SoC-ra nincsen OpenWRT, Tomato-t szokás rátenni de az N18U-nak elég jó a gyári firmware-je is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37385) Gubek-Einste válasza malnabokor (#37377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak tiszta rálátással, külső irányított antennákkal van esély összehozni a dolgot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37386) akoska23 válasza melan (#37370) üzenetére


akoska23
aktív tag

Igen lehet :)

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#37387) w.miki válasza Gubek-Einste (#37376) üzenetére


w.miki
veterán

inssider-rel elakadtam, valami kulcsot kér, addig nem megy tovább

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37388) Gubek-Einste válasza w.miki (#37387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg a 4.x verziót szedted le ami már fizetős, tedd fel inkább 3.x verziót mert az még ingyenes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37389) w.miki válasza Gubek-Einste (#37388) üzenetére


w.miki
veterán


TPLinkHOME a saját net.
Most erre tettem, így minden eszköz eléri...
De valamiért nagyon lassú, és gyakran megszakad a net.
Ez vodafone beállítási hiba lehet? Csak 3G-re kellene tennem a 3G előnyben helyett, át kéne tennem más helyre a mifit, vagy más gond van?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37390) Gubek-Einste válasza w.miki (#37389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van egy pár más hálózat a körzetben de annyira nem erősek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37391) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

Sziasztok.rendeltem egyTP-LINK TL-WR841N Wireless router N 300Mbps routert.a kérdésem az lenne,hogy meglehet ezekkel azt oldani hogy a pc-m vezetèkes nettel menjen,a mobilom meg a routerrol vegye a netet?

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#37392) kali válasza papírzacsi (#37391) üzenetére


kali
legenda

szia,

a net a router wan portjába, a router adminisztrációs felületén a kapcsolat típusa....stb megfelelően beállít, hogy az csatlakozzon fel a szolgáltatóhoz, a router lan portjából a kábel a pc-be, a mobiltelefon meg wifi útján csatlakozik - már ha így értetted.

(#37393) papírzacsi válasza kali (#37392) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

A lènyeg hogy lehetséges.köszi

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#37394) mobilizmo válasza Winne (#37383) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tomato-ban van transmission. Szerintem egy nagyon jól megírt fw.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#37395) ALLAT001 válasza ALLAT001 (#37356) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Erre vki? :F

(#37396) eestipoika válasza And (#37296) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Kedves And!

Sok segítséget kaptam tőled, hogy nagyjából eligazodjak a problémámban.
Most a konkrét megvalósításánál tartok és ha még van türelmed, akkor ebben kérném a segítségedet:
ahogy leírtam az irodámból szeretnék netet használni a lakásomon ami srégen kb 30-40 m-re van az utca másik oldalán.
Az irodámban egy TP-Link 841 ND-s router van és kívül a falon egy TP-LINK ANT 2424B-s antenna.
A következő technika áll rendelkezésemre a lakásomban való jel erősítésére, ebből kellene kihozni valamit:
egy TP-Link 2409A -as antenna, egy TP-Link 741 ND-s router és egy TP-Link 841 N-es router.
ha jól értettem amit a #37294 és #37296-os hozzászólásodban írtál akkor az antennát kívülre kellene felszerelni és azt összekötni a 741 ND-s routerrel ez lenne a repeater.
Ezen mit kell beállítanom hogy működjön?
Aztán ezt a 741ND-s routert kellene összekötni a 841N-es routerrel, ami szórná a felerősített jelet a lakásban.
Milyen kábellel és melyiket hova dugva kell ezt megtennem.
Ezenkívül a 841N-es router menüjében mit kell beállítanom hogy jó legyen.
Nem tudom, hogy jól értettem amiket leírtál az előzőekben, de én a leírtak alapján így képzelem el a rendszert.
Bocsi, ha kissé értetlen vagyok helyenként, de közel az 55 évhez már nem mennek a dolgok olyan gyorsan int 10-20 évvel korábban :)

[ Szerkesztve ]

(#37397) Gubek-Einste válasza ALLAT001 (#37395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen használat mellett történik ez? Torrent?
Köthető időszakhoz/használathoz/eszközhöz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37398) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az irodai oldalra is kellene egy TP-Link 741ND amire rá lenne kötve a TP-Link ANT2424B antenna + kell egy átalakító mert az antenna csatlakozója alapból nem jó a 741ND-hez.
A lakási oldalon kivülre a ANT2409A antenna ami csatlakozik a 741ND-re amire custom firmware kell mert gyárival nem tud kliens módot ami neked kell. Az irodai oldali 741ND-re is tehetsz custom firmware-t, hogy azonos legyen mindkét eszközön a firmware.
Ha nem akarod elszeparálnod az irodai és lakás hálózatot akkor ÍGY kell beállítanod vagy a lakási 741ND-t is beállíthatod NAT-olásra de mivel a 841N hardveresen jobb így inkább az legyen a NAT-oló eszköz.
Sima UTP kábel jó lesz mindenhova.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37399) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37398) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Hát hogy őszinte legyek még egy routert már nem szeretnék venni, mert így is van már 3 db :)
Az irodai oldalra a 841 ND semmiféleképpen nem jó?
És az otthoni két routeremet LAn porton kell összekötnöm?
A lakásomban a 841N-es routeren nem kell semmit állítani a menüjében?
Mert ha jól értettem And leírásából a lakásomban csak úgy müködik WIFI módban a rendszer ha a 741ND-hez kötök egy 841 N vagy ND-s routert?
Vagy már keverek valamit és belegabalyodtam mint macska a gombolyagba? :)

[ Szerkesztve ]

(#37400) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hát hogy őszinte legyek még egy routert már nem szeretnék venni, mert így is van már 3 db :)
Az irodai oldalra a 841 ND semmiféleképpen nem jó?

Sajnos az irodai oldalra is kell még egy eszköz, hogy meg lehessen valósítani amit szeretnél.
Az irodai 841ND biztosítja az irodai wifi elérést de távolsági linkre nem lesz jó.

És az otthoni két routeremet LAn porton kell összekötnöm?
Ha nem akarod elszeparálni az otthoni hálózatot akkor LAN-LAN portot kösd össze.

A lakásomban a 841N-es routeren nem kell semmit állítani a menüjében?
Dehogy nem, az ITT leírtakat kell beállítani.

Mert ha jól értettem And leírásából a lakásomban csak úgy müködik WIFI módban a rendszer ha a 741ND-hez kötök egy 841 N vagy ND-s routert?
Vagy már keverek valamit és belegabalyodtam mint macska a gombolyagba? :)

Pontosabban akkor lesz csak wifi a lakásban is ha a bejövő linkes eszközre kötsz egy beltéri wifi-s elérést biztosítót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.