Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) konci79 válasza Gubek-Einste (#36150) üzenetére


konci79
őstag

Az mit takar? Nejem okostelefonja az egyetlen wifis cucc,azon kell valamit beállítania?
Bocsi,nem vagyok hozzáértő,azért kérdezek :B

(#36152) Gubek-Einste válasza konci79 (#36151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak mobil használja a wifi-t akkor nem kell vele különösebben foglalkozni.
A router-en kell állítani a wifi csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36153) ikarus32


ikarus32
tag

Xp-s géphez milyen wifi megosztó programot használhatok amely működik is? Köszönöm

(#36154) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Atheros ar9002Wb-1NG wireless network adapter wi-fi kártya van a gépemben. Ezt érdemes kicserélni olyanra ami 300 Mbps-t is tud, és 5 Ghz-re is képes? Köszi!

üdv, adika4444

(#36155) Gubek-Einste válasza ikarus32 (#36153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Connectify for XP

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36156) KrasyJ válasza spider80 (#36141) üzenetére


KrasyJ
csendes tag

Ha a router mellett ülök a géppel (Asus laptopok, több is), akkor is max 400 kb/sec. Ha másik szobába megyek (3 fal van útközbe), akkor is u.ez a helyzet, tehát nem a távolság a baja.

(#36157) Gubek-Einste válasza KrasyJ (#36156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Volt driver frissítés a wifi adapteren?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36158) KrasyJ válasza Gubek-Einste (#36157) üzenetére


KrasyJ
csendes tag

Nem frissítettem, így most akkor letöltöm a 2013.12 havi drivert (ezt találom legfrisebbnek), hátha.

(#36159) ikarus32 válasza Gubek-Einste (#36155) üzenetére


ikarus32
tag

Sajnos nem települ fel mert csak win7re akar más ötletedet? Köszönöm

(#36160) KrasyJ válasza Gubek-Einste (#36157) üzenetére


KrasyJ
csendes tag

nem segített :(

(#36161) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi All!

Wettem egy TP-LINK TL-WR940N wifi routert(300mbps). A problémám az, hogy wifin keresztül elég lagosan jön a net(időnként). Értem ezalatt, hogy használunk 2 tabletet + egy notit és azt vettem észre , hogy akadozik a net. Néztem egy speedtestet, 20 mbit volt, holott az asztali pc-éken 100 mbitel jön a net. Nem is az a főgondom, hogy wifin keresztül 20 mbit, mert az is bőven elég lenne. Viszont ez az instabil állapot kissé elszomorít. Volt, hogy megmértem és , csak 2mbit volt a letöltési sebesség, utána rámértem, akkor már 20...

Nem vagyok nagy wifi huszár, de könnyű volt üzembe helyezni, semmi komplikációm nem volt vele, viszont lövésem sincs, ezzel mit lehetne kezdeni.

THX!

3njoy the Lif3

(#36162) Gubek-Einste válasza Sn00k (#36161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel csatlakozol a wifi-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36163) Sn00k válasza Gubek-Einste (#36162) üzenetére


Sn00k
veterán

Uhh ez most nekem , olyan, mint ha kínaiul beszélnél:)
Egy szobában van használva a készülékekkel, jelerősség a maxon van.
UPC modem=adapter lenne? van összekötve, ami egy 120-as fiber power netet ad. Majd vezetékesen van csatlakoztatva 2 asztali pc hozzá és wifin meg a többi 2 tablet + 2 telefon , meg a noti.

3njoy the Lif3

(#36164) KrasyJ válasza Gubek-Einste (#36157) üzenetére


KrasyJ
csendes tag

a bal oldali mérés kábelen volt, a jobboldali wifin... a letöltés 30szor gyengébb wifin, de a feltöltés tökéletesen ugyanaz... további ötlet valakinek? dühítő :((

[ Szerkesztve ]

(#36165) Sn00k válasza KrasyJ (#36164) üzenetére


Sn00k
veterán

Nálam is kb ugyan ez a szitú, csak a wifinél nálam , olyan 20mbit körül mozog ...

3njoy the Lif3

(#36166) Gubek-Einste válasza Sn00k (#36163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adapter az amivel csatlakozol a router-hez.
Az inSSIDer egy program amely megmutatja, hogy vételi körzetben milyen wifi hálózatok vannak és az azoknak az adatait. Ez azért fontos mert a több wifi hálózat zavarhatja a tiedet. A 4.x már fizetős így keres régebbi még ingyenes 3.x verziót.
Természetesen win-es wifi gépen kell futtatni de van mobil verziója is és más hasonló program is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36167) Gubek-Einste válasza KrasyJ (#36164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36168) Sn00k válasza Gubek-Einste (#36166) üzenetére


Sn00k
veterán

Nah ez a szitú:

[link]

[link]

3njoy the Lif3

(#36169) Gubek-Einste válasza Sn00k (#36168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon terhelt a környezet így nem csoda, hogy rossz a sebesség, csak 5 GHz-re történő átállás jelenthet megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36170) Sn00k válasza Gubek-Einste (#36169) üzenetére


Sn00k
veterán

SAjna a panel átka... Nem lehet valahogy letiltani azokat, amiket nem akar használni az ember, hogy ne is lássam azokat a kapcsolatokat... ? A routerem félek hogy nem fogja tudni az 5Ghz-et :/

3njoy the Lif3

(#36171) Sn00k válasza Sn00k (#36170) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezt találtam: Frequency Band: 2.4GHz - 2.4835GHz , akkor gondolom ez így suxx. Van értelme, akkor vissza vinnem és becseréltetnem egy, olyan routerra , ami tudja az 5ghz-et ?

Az eszközeimet megnéztem amik a wifi routert használják, azok tudják kezelni az 5ghz-et , gondolom a notim is, bár azt nem néztem...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#36172) zsolt501 válasza Sn00k (#36171) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az eszközeid tudják az 5GHz-t, és telített a 2,4GHz akkor érdemes lehet cserélni olyan routerre ami kezeli az 5GHz-t

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36173) Sn00k válasza zsolt501 (#36172) üzenetére


Sn00k
veterán

OKÉ, köszi! 1 gondom van , megnéztem a notim adapterét intel centrino n-2230 és ezt találtam: [link]

Gondolom , akkor az 5ghz, így ebbe a formába off a centrinonál. :/

Mivel tudnám kiváltani a notis centrinos adapteremet ? Pl ezzel ? [link]

3njoy the Lif3

(#36174) KrasyJ válasza Sn00k (#36165) üzenetére


KrasyJ
csendes tag

Na másodszori hívásra kapcsolt a UPC ügyfélszolgálat megfelelő embert, aki látta, hogy a routerrel szoftveres gond van, ezért valahogy a központból frissítették, elment pár percre a net, és azóta rendben van.

(#36175) zsolt501 válasza Sn00k (#36173) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez egy kicsit jobb vétel [link] ha USB-s megoldást keresel.
De ha ügyes vagy, akkor a belső WiFi modul csere is megoldható szerintem.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36176) XFoxyX válasza Gubek-Einste (#36131) üzenetére


XFoxyX
tag

Hogyan tudom AP módba tenni?

(#36177) Gubek-Einste válasza XFoxyX (#36176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36178) nobela válasza Gubek-Einste (#36145) üzenetére


nobela
senior tag

"Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról"

Szia, elkészült.
Gondolom a 11-es csatorna a probléma, ilyenkor mi a javaslat? Köszi.

Gondolom a 11-es csatorna a probléma, ilyenkor mi a javaslat? Köszi.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36179) mezis válasza nobela (#36178) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, szomszédoddal kölcsönösen zavarjátok egymást a 11-es csatornán. Állítsd át a 7-esre és az InSSIDer-en sasolva a jelszintet, keresgélj az antennáknak jobb helyet. Néha 5-10 cm is sokat jelenthet. (Jó lenne -60 közelébe jutni. (Vidd át a szomszédodhoz... :DDD )

Csak megtalálod a Wireless beállításoknál a Channel = auto-t. Ha mégsem, gyakorolj előbb az emulátoron.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36180) nobela válasza mezis (#36179) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi a segítséget.

Egy másik szobában valamelyik szomszéd wifijére a csatorna beállításoknál azt írja hogy 4+8. Ez mi lehet?

Amúgy van valamilyen javasolt csatorna beállítás, vagy teljesen mindegy hogy melyikre rakom csak szabad legyen?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36181) kali válasza nobela (#36180) üzenetére


kali
legenda

szia,

ahol két csatornát látsz, ott 40 MHz van beállítva, ezt a te routered is tudja, a 150 feletti (például 2 * 150 a 300-as kapcsolat) sebességhez kell.
az az ideális csatorna, aminek a szomszédos értékei is szabadok.

(#36182) nobela válasza kali (#36181) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi.

Átraktam a 8-asra, hááát nem lett nagyságrendekkel jobb, -60 -70 között ingázik.

Most már csak az antenna tekergetés marad?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36183) kali válasza nobela (#36182) üzenetére


kali
legenda

kipróbálhatod más értékeken is, mert ellenoldal függvénye is lehet a dolog, hogy melyiket preferálja jobban.
adott esetben az 1-es is okés lehet, az egyik oldalról kizárt a takarás, a másikról meg a 4-es a legközelebbi.
az antenna helyzete/állása sokat számíthat, azt megfelelően kell beállítani.
milyen ellenoldal kapcsolódik fel a router által szórt hálózatra? mert annak milyensége is számít, amennyiben az gyenge wifi tekintetében, úgy nem csak a routeri oldalon lehet szükség módosításokra.
illetve ha n szabványos ellenoldalról van szó, akkor érdemes kipróbálni 40 MHz beállítással mind a két oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#36184) nobela válasza kali (#36183) üzenetére


nobela
senior tag

"az antenna helyzete/állása sokat számíthat"

Ezzel kapcsolatban van valamilyen általános tanács (2 antennás routerekhez) hogy ne a vakvilágba kezdjem el tekergetni az antennákat?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36185) kali válasza nobela (#36184) üzenetére


kali
legenda

nem a router, hanem inkább az elvárt szórás függvénye, mert ha például valaki lefelé vagy fölfelé szeretne jó szórást, akkor a függőleges helyzetben lévő antennák nem ideálisak, illetve ez fordítva is igaz.
egy szinthez, normális esetben függőleges állás és enyhe "v" alak megfelelő lehet, illetve a router helyzete is megfelelő legyen, ne nagyobb fémtárgy...stb mellé/mögé dugva, vagy ilyesmi.

(#36186) cajn válasza Gubek-Einste (#36142) üzenetére


cajn
tag

igen volt "rendes" reset de semmi... egy leírás szerint állítottam be kézzel de úgy sem volt jó...

(#36187) mezis válasza nobela (#36184) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem is a tekergetésre gondoltam, hanem az egész routert antennástól pakolgatod ide-oda. (Meg ha van rá mód, a kliens PC-det is. esetleg átrendezed a szobát, lecseréled a vaságyat favázasra.
Már két helyen is sokat javított a térerőn, amikor a padlóról íróasztalra, szekrény tetejére került a router. Antennástól.)

mezis

(#36188) nobela


nobela
senior tag

Köszi a tanácsokat, lakás átrendezés indul :DD

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36189) nobela


nobela
senior tag

Na ez a legjobb amit össze tudtam hozni. A szomszéd még mindig erősebb, de ez legalább már valamennyire használhatónak tűnik.

Próbálkozzak még valamivel?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36190) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Tudtok olyan eszkozt ajanlani, amivel tovabb tudnek osztani egy olyan WIFI-t, amihez ilyen bejelentkezos /felhasznalonev+jelszo/ elerhetoseget adtak? Az a problemank, hogy nem tudunk vele ketten netezni egyszerre, s ezt szeretnenk megoldani.
Elore is koszonom! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#36191) Gubek-Einste válasza nobela (#36189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a 6-7 csatornával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36192) Gubek-Einste válasza Maksifül (#36190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elég a LAN csatlakozás akkor szerezz be egy WISP képes eszközt (lehet gyári vagy custom firmware is).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36193) lak20 válasza Maksifül (#36190) üzenetére


lak20
újonc

Én eredetileg így kerültem kapcsolatba a repeater/range extender fogalmával. Pl TP-Link TL-WA854RE. Én legalábbis egy ilyet kaptam a munkahelyemen, pikk-pakk konfiguráltam; bónuszként van LAN portja is.

(#36194) lak20 válasza Sn00k (#36170) üzenetére


lak20
újonc

Faraday-kalicka? Ha teljesen nem is tudsz csinálni (elég sűrű szemű kellene), egy nagyobb földelt fémtárgy/háló a szomszéd felé leárnyékolhatja a wifijét. Van ilyen szövet, sőt festék is.

(#36195) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Összeköthető egy ilyen vevőegység egy ilyen antenna?

Ha igen, akkor ennek körülbelül milyen hatótávolsága lehet egy kisebb településen körülbelül (nagyságrendileg)?

A másik kérdés: ezeknek a range extendereknek vajon mennyire van értelmük, ha több szintes a ház? Gondolok itt legfőképpen a konnektorba dughatókra. Ezek közül a wifisek csak felcsatlakoznak a hálózatra vezeték nélkül és osztják tovább onnan? Ha igen, akkor a ping nem növekszik meg nagyon?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36196) Gubek-Einste válasza Winne (#36195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Összeköthető egy ilyen vevőegység egy ilyen antenna?
Igen

Ha igen, akkor ennek körülbelül milyen hatótávolsága lehet egy kisebb településen körülbelül (nagyságrendileg)?
Nem lehet előre megmondani, mindenképpen tiszta rálátás kell a két helyszín között a stabil kapcsolathoz. Én inkább egy kliens módú eszköz használatát javasolnál az USB-s adapter helyett mert ott jobbak a lehetőségek.

A másik kérdés: ezeknek a range extendereknek vajon mennyire van értelmük, ha több szintes a ház?
Ha nincsen megfelelően lefedve az adott helyszín egyetlen eszközzel akkor sokat segíthetnek, hogy mindenhol legyen megfelelő lefedettség.

Gondolok itt legfőképpen a konnektorba dughatókra.
Én személy szerint inkább a normál méretű külső antennás típusokat ajánlanám, a konnektorba bedugósaknak a beépített kicsi antenna és az előnytelen elhelyezés a fő hátránya.

Ezek közül a wifisek csak felcsatlakoznak a hálózatra vezeték nélkül és osztják tovább onnan?
Nagy vonalakban igen.

Ha igen, akkor a ping nem növekszik meg nagyon?
Előre nem lehet megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36197) Winne válasza Gubek-Einste (#36196) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a kimerítő választ! :R

"Én inkább egy kliens módú eszköz használatát javasolnál az USB-s adapter helyett mert ott jobbak a lehetőségek."

Egy konkrét típust esetleg?

A rálátás nem igazán megoldott, vannak akadályok azért, az egyik házból menne a másik házba a jel. Ez a nagy tányér elvileg egy irányított antenna, ha jól tudom, tehát ha megfelelően irányba tudom állítani, akkor milyen távolságot tippelnél rá? (tudom, hogy ez így nehéz, de mégis, 10m, 100m, 300m, vagy mennyi?)

Sok helyről hallom ezt a wifivadász dolgot, ez valami marhaság, vagy ez tényleg működőképes dolog?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36198) And válasza Winne (#36197) üzenetére


And
veterán

"A rálátás nem igazán megoldott, vannak akadályok azért, az egyik házból menne a másik házba a jel."
Mégis mekkora a távolság a két ház között, és milyen akadályok vannak köztük?
"Ez a nagy tányér elvileg egy irányított antenna, ha jól tudom, tehát ha megfelelően irányba tudom állítani, akkor milyen távolságot tippelnél rá? "
Pont-pont kapcsolatnál nem igazán számít, hogy irányított-e vagy sem, csak annyiban, hogy irányítottal jóval nagyobb nyereség érhető el, mint omnidirekcionális (körsugárzó) antennával. Ez a TL-ANT2414A viszont nem egy óriási nyereségű típus, csak egy átlagos panel. Persze megfelelhet a célnak, de távolságadatokat ne is várj, mert mint említették, millió dologtól függ. Itt nincsenek tól-ig határok, inkább csak nagyságrendek, amelyeken a tiszta rálátás hiánya szintén előre nem jósolható nagyságrendeket tud rontani. Ha bárki rávág erre egy konkrét hatótávot, jobban teszed, ha az illetőnek egy szavát sem hiszed el a továbbiakban :U.
"Sok helyről hallom ezt a wifivadász dolgot, ez valami marhaság, vagy ez tényleg működőképes dolog?"
Semmi különleges nincs benne, az is csak egy USB-s mobil kliens és egy (az alapkivitel esetében a tervezettnél ráadásul valamivel kisebb nyereségű) panelantenna együttese, amit a képességeikhez mérten szerintem eléggé túlárazva árulnak. Amikor az ember ilyen 'netvadász' cuccok beszerzését kezdi fontolgatni, akkor hajlamos a csodavárásra, mondván annyi pénzért csak kap valamit, ami különlegesebb és nagyobb hatótávú, mint valami közönséges kliens. Igen, a panelantenna dob rajta valamennyit, de nem kell azért több pénzt kifizetni, csak mert az egy dedikált 'netvadász', jelentsen az akármit. Bármilyen klienssel 'csodát tesz' egy normális külső antenna, és attól egyik sem fog automatikusan (a körülményektől függetlenül) kilométerekre forgalmazni, hogy a gyártói erre hivatkoznak. Naná, mert vevőcsalogató, csak éppen a körülmények ezt esetenként sokkal jobban meghatározzák / korlátozzák, mint az eszköz képességei.

(#36199) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy "kétantennás" TL-WR842ND típusú WiFi router átállítható "egyantennás" üzemmódra ? (dd.wrt, egyéb 3rd party firmware nem akadály).

mezis

(#36200) And válasza mezis (#36199) üzenetére


And
veterán

És mit értesz egyantennás üzemmód alatt? Azt, hogy 802.11n-nél nem MIMO-s, vagy azt, hogy eleve nem MIMO-s módokban (802.11b/g) nem támogatja az antenna diversity-t?
Előbbi esethez mindössze maximálni kell az átvitelt 150 Mbps-en, ami bizonyára gyári firmware alatt is lehetséges. A diversity letiltásához (antenna fix kiválasztásához) pedig nagyon valószínű, hogy 3rd-party fw kell. Amúgy ennek az egésznek mi lenne az értelme?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.