Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) magic7 válasza rdi (#1890) üzenetére


magic7
tag

Először is köszönöm mégegyszer, hogy próbáltál segíteni. Ennek ellenére mivel nekem a suse 10.00 magyarul van, nem sikerült életet lehelnem az x-micro wifi-be Linux alatt:(
Amennyiben van valakinek a 10.00-val hasonló tapasztalata ami megoldaná a wifi-s netbeállításom problémáját a magyar suse 10.00-ban, kérem segítsen. Minden másban meg vagyok elégedve ezzel a linux-al, sajnálnám, ha meg kellene maradjak a winnél emiatt.:(

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2002) alitak


alitak
senior tag

Hello!
Asus notiban levő Wifi kártyához melyik drivert töltsem:
Wireless LAN Card
Wireless LAN Adapter
Wireless LAN Cardbus Card

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2003) rdi válasza magic7 (#2001) üzenetére


rdi
veterán

hát sajnálom. ennyit tudtam. :(

Fej! Tor! Potroh!

(#2004) magic7 válasza rdi (#2003) üzenetére


magic7
tag

Nem is téged okollak, hanem az én készülékem nem képes okosan dekódolni amit te mások számára minden bizonnyal érthetően írtál le.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2005) rdi válasza magic7 (#2004) üzenetére


rdi
veterán

Linuxnál elég gyakran kell keresgélni, meg kérdezősködni és vannak linuxos fórumok is...

Fej! Tor! Potroh!

(#2006) magic7 válasza rdi (#2005) üzenetére


magic7
tag

Az x-micro USB-s wifimnek csak .exe kiterjesztésű driver installja van.... ezt tudja kezelni a Linux? Mintha valahol ilyesmiről olvastam volna, bár lehet keverem.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2007) rdi válasza magic7 (#2006) üzenetére


rdi
veterán

Én is írtam róla a hozzászólásomban. Az, hogy exe nem biztos, hogy jelent bármit is, lehet, hogy tömörített.

''Most kell a wifi kártya meghajtója. Általában inf kiterjesztésű
Lehetséges, hogy csak zip vagy exe formátumban van, min dkettőt ki kell csomagolni egy könyvtárba.Belépünk a meghajtót tartalmazó könyvtárba és kiadjuk a parancsot:
# ndiswrapper -i''


és így tovább

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2008) magic7 válasza rdi (#2007) üzenetére


magic7
tag

A setup.exe file-t hogyan kell kicsomagolni? Ilyenről soha nem hallottam eddig, mert tudtommal futtatható file-t nem lehet..... természetesen nem zárom ki a lehetőséget. Ki lehet szadni az inf file-t a setup.exe-ből?

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2009) rdi válasza magic7 (#2008) üzenetére


rdi
veterán

az exe fájl csak win alatt futtaható. Linux alatt nem fog elindulni. Próbáld meg csomagkezelővel kicsomagolni egy adott könyvtárba.

Fej! Tor! Potroh!

(#2010) magic7 válasza rdi (#2009) üzenetére


magic7
tag

Azt mondta a Linux, hogy az exe file egy bináris file és nem kicsomagolható:(

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2011) rdi válasza magic7 (#2010) üzenetére


rdi
veterán

pakold be egy könyvtárba és indítsd el. az exe egy windozos tömörítés, valószínűleg ki fogja magát csomagolni a könyvtárba és ott megtalálod az inf fájlt ...

vagy ha nem megy, nevezd át zipnek :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2012) magic7 válasza rdi (#2011) üzenetére


magic7
tag

kipróbálom és köszönöm szépen a türelmedet.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2013) magic7 válasza rdi (#2011) üzenetére


magic7
tag

Bárhová tettem Linux alatt, nem nyílt ki sem zip-nek átnevezve, sem saját magát nem nyitotta meg az x-micro setup.exe :(

Keresem már hetek óta a gugliban is a driver feltételét, egyelőre eredménytelenül.... hihetetlen, hogy nem lehet feltenni Linux alá drivert egy usb-s wifi-hez :O

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2014) rdi válasza magic7 (#2013) üzenetére


rdi
veterán

pedig sajnos igaz, a gyártók sajnos gányok ezen a téren.
Az az igazság, hogy neked az .inf fájl kellene, azt kéne valahogy kiszedni az exeből.

Fej! Tor! Potroh!

(#2015) shev7 válasza rdi (#2014) üzenetére


shev7
veterán

ha telepitene valahol windows ala, nem lenne meg?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2016) magic7 válasza shev7 (#2015) üzenetére


magic7
tag

A win-ben megtaláltam az inf file-t és a cab-okat....most azokat próbálom felilleszteni. Az ndiswrapper tulajdonképpen miért felel a Linuxban?

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2017) rdi válasza magic7 (#2016) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#2018) magic7 válasza rdi (#2017) üzenetére


magic7
tag

Köszönöm, így is megpróbálom.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2019) magic7


magic7
tag

rdi küldtem privit, hogy ne itt untassam a töbieket.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2020) shev7 válasza magic7 (#2019) üzenetére


shev7
veterán

szerintem nyugodtan folytathatjatok itt, bar tul sokat nem tudok hozzaszolni, de hatha kesobb valakinek meg hasznos lesz az itt leirt info.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2021) magic7 válasza shev7 (#2020) üzenetére


magic7
tag

Oks, akkor tehát: Találtam drivert a zydas1211 chipsetthez, ugyanakkor nemtom hová tönörítsem ki és hogyan indul... wan egy firmware is ugyanehez, de azt meg nemtom bemásolni a /lib/firmware könvtárba, mert nem engedi a Linux.... gondolom rosszul álltam neki:(

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2022) [amne] válasza rdi (#1975) üzenetére


[amne]
senior tag

További fejlemények, illetve - lekopogom - talán megoldás is.

Kipróbáltam az USB-s kulcsot az én gépemben, és egyből sikerült csatlakoznia, stabil is volt. Ez meggyőzött arról hogy a kérdéses gép windowsával volt valami. Nem is csodálkozom rajta, sulinetes gép volt valami OEM windows home-mal alapból rátelepítgetett t-online és egyéb reklám szutykok. Friss win-el tökéletesen működik, saját programja nélkül (tehát a windows kezeli, de legfrissebb asus driverrel).

Időnként még így is időtúllépéssel elszáll majd fél perc múlva működésbe lép, de igen ritkák lettek ezek az esetek. Viszont jobban aggaszt, hogy annak ellenére hogy egy munkacsoportban vannak a gépek, nem látják egymást, illetve hiába is pingelem egyiket a másikról, 100% loss.

Ötlete valakinek? :)

(#2023) shev7 válasza [amne] (#2022) üzenetére


shev7
veterán

ha egy alhaloban vannak a gepek, de nem megy a ping, azt leginkabb tuzfal szokta okozni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2024) rdi válasza magic7 (#2019) üzenetére


rdi
veterán

Válaszoltam...

Fej! Tor! Potroh!

(#2025) magic7


magic7
tag

Nos 3 hét kínlódás után megoldódott a wifi-s netem a SUSE 10.2-ben. Tanulságképpen leírom: feltelepítettem minden gcc-s programcsomagot és azután telepítettem fel a drivert. Mindenek előtt csináltam egy firmware telepítést a csomagban lévő readme alapján. Csak root-ként lehetett létrehozni a könyvtárat ahová a dolgokat beletettem. Remélem másnak nem lesz soha ilyen nehéz dolga. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2026) rdi válasza magic7 (#2025) üzenetére


rdi
veterán


grat :))
azt hittem, az egyértelmű, hogy telepíteni csak rootként tudsz.
De használni ne rootként használd :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2027) perempe


perempe
addikt

A wireless routerek után érdeklődnék: van-e ezeknek sima LAN portja?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2028) DjKoxi válasza perempe (#2027) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Igen van általában több is. Linksys wrt54g-n pl 4 db.

(#2029) shev7 válasza perempe (#2027) üzenetére


shev7
veterán

altalaban van :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2030) perempe


perempe
addikt

20m és 1 vagy 2 téglafal akadály?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2031) MightyMan


MightyMan
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segítsen aki tud kérem! Volt, illetve hát még van, egy linksys wifis router-em, még a hőskor kezdetéről... hát, egy egész utca távot átlőttem vele, meg egy másik oldali antennával, ezzel a részével, mármint a wireless- el komolyabb gondom nem volt... a stabilitásával viszont igen... masszívan töltök rendesen mikor mit, meg mikor mennyit, de a router az sosincs kikapcsolva, mind1, a lényeg, hogy sem a közvetlen p2p-t, sem a torrent kliensek által rászabadított adatmennyiséget nem viselte el 24 óránál tovább, így mindig fagyott. Ezt úgy küszöböltem ki, hogy eléraktam egy repotec nevezetű routert, az csinálta az routolást, ez meg gyakorlatilag csak egy wifis access point... VOLT! Mind a mai napig! Ugyanis megadta magát a drága! Távozott az örök virtuális bitmezőkre!
Mondjuk egy könnycsepp nemsok annyit nemfogok érte hullatni az is biztos... És akkor most milegyen?! Teszem én fel a kérdést! Olvasgattam,hogy esetleg smc... elég sok, sőt mondhatnám úgy, több mint sok rossz véleményt láttam, eléggé elbizonytalanított... ami még nálam szóba jöhet, az max. a d-link, mindenki isteníti, hogy milyen stabil, amivel egyet is értek, mert nem egyet telepítettem már le ide-oda. De egyvalami tény... hogy szerintem rohadt igénytelen egy kis valami. Szóval 2 dolog maradt! Van egy olyan nevezetű szerzemény, hogy S Robotics US Robotics 805461. Van esetleg valakinek valami kontaktusa vagy volt ilyennel?! Aki tud mondjon már valamit egyáltalán erről a termékről, mert elég komoly kis cuccnak tűnik így a specifikációt böngészgetve. És bármennyire is fáj ezt kimondanom, a másik szóbajöhető dolog bármennyire is nem akarnám, az ismét egy linksys, az pedig a Linksys WRT300N. Na ez most anyagilag egy kicsit húzósabb, és nemtudom, hogy egy LINKSYS, megér-e nekem 30-35 jómagyar aranytallért?! Ugyanis ha ezis azt fogja csinálni, mint az elődje, akkor biztos, hogy fogom a 20kilós samut, és addig verem vele, amíg egy 1-es vagy egy 0-ás el meri hagyni bármelyik ic-t! De ha azt mondjátok, hogy ez kúl, meg esetleg valaki már használ is ilyet, akkor elgondolkodom rajta, hogy áruba bocsátom a lelkem valakinek, és beruházok egy ilyen jószágra! De egyéb jótanácsot is elfogadok, csak kérlek titeket, segítsetek!

Thanks by the way!!!

(#2032) shev7 válasza MightyMan (#2031) üzenetére


shev7
veterán

Azert 30-35 nagyon sok. Olcsobban is lehet megbizhato, jo minosegu, jo gyartotol szarmazo eszkozt venni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2033) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Tegnap összeraktunk Bridge módba két Ovislink WL-5460AP eszközt. Az egyik Ovislink-be egy ZyXEL router van csatlakoztatva LAN1 porton, a másik végen a másik eszközbe pedig két asztali gép. Na most, a router felöli Ovislink logja szerint ez a helyzet: [link]

Mi lehet ez a TX Errors? :F Ez a wireless kapcsolat hibája vagy a router-el való kommunikáció során veszekszik valamit? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2034) shev7 válasza Oliverda (#2033) üzenetére


shev7
veterán

a wds-bol arra kovetkeztetek, hogy a wireless kapcsolaton atvitt hibas csomagok szama...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2035) MightyMan válasza shev7 (#2032) üzenetére


MightyMan
csendes tag

Tudom, hogy sok, nekem is igencsak fájna a fogsorom, ha ki kéne érte adni annyit, de elég meggyőzőnek tűnik nekem ez az N-es szabvány... olybá' tűnik, hogy 4szer erősebb a jele, mint a G-s szabványnak! Csak Drága még... nemtudsz valami normálisat javasolni? Az a us robotics amiről már szóltam nemtudod milyen?

(#2036) shev7 válasza MightyMan (#2035) üzenetére


shev7
veterán

us roboticsrol mint markarol jokat hallottam, de konkret tipussal nincs tapasztalatom.

''ez az N-es szabvány... olybá' tűnik, hogy 4szer erősebb a jele, mint a G-s szabványnak!'' - errol hol talaltal infot?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2037) MightyMan válasza shev7 (#2036) üzenetére


MightyMan
csendes tag

Jókat hallottál?? Ennek örülök, nagyon erősen gondolkodom rajta, hogy lehet be kéne rá nevezni... infókat egészen pontosan itt találtam:
http://www.linksys.hu/main.php?a=wrt300n_.html

(#2038) shev7 válasza MightyMan (#2037) üzenetére


shev7
veterán

hat ez igy marketingszoveg, de teny, hogy az n-es szabvany elott eleg szep jovo all, abban egyetertek, hogy hosszabb tavon mindenkeppen megeri, de ha n-es halokartyakba most meg nem fektetsz be, akkor azert par evig a g-s szabvany altal nyujtott sebesseg is elegendo...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2039) MightyMan válasza shev7 (#2038) üzenetére


MightyMan
csendes tag

Persze,marketingszöveg ez tény, de máshol is olvastam ezt, hogy 4szer gyorsabb... maradjunk annyiban, hogy elégedett lennék egy 2szer gyorsabbal is :D Más...a belkin routerekről mit tudsz, mit hallottál? Nincs vmiféle tapasztalatod vele? Nekem még belkin cuccal konkrétan csak egy vezetéknélküli billentyűzettel vs. egérrel sikerült kontaktba lépnem, de az olyan sz*r volt, hogy nemigaz... erre számíthatok egyéb termékeikkel is kapcsolatban?? Van egy ilyenük... N1 Wireless Router. Elég jónak tűnik, meg ígéretes a kampányszövege is!
Egyébként egyre jobban us robotics felé hajlok!

(#2040) Oliverda válasza shev7 (#2034) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm....13-as channel-ről átraktam 8-ra és így már nincsenek hibák. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2041) Petes


Petes
tag

Sziasztok!
Albérletben most lett bekötve a net, szeretném ha lenne WIFI hálózatunk, 2 gépet szeretnénk egyszerre netezésre használni, kérdezem hogy mi a legjobb és legolcsóbb megoldás?
Olyan eszkösz létezik, hogy beledugom a hálókábelt ami a modemből jön és egy antennával sugározza is a netet (tehát router nélkül) vagy a dolog csak wireless routerrel megoldható?
Ha az utóbbit kell választanom melyik márkából válasszak?

ADSL Optumimum csomag van T-Online-tól, ahol ''a hozzáféréshez egyidejűleg egy számítógép csatlakoztatható''. Ez mennyire komoly, a wifi működni fog vagy tényleg csak egy gépen lehet majd egyszerre netezni és nem érdemes wireless eszközre beruháznom?

[Szerkesztve]

(#2042) rdi válasza MightyMan (#2039) üzenetére


rdi
veterán

Igazság szerint az a lényeg, hogy miből rakják össze, vagyis a bele :)) akár még jó is lehet, de az olcsó cucokkal sok gond szokott lenni.

Fej! Tor! Potroh!

(#2043) rdi válasza Petes (#2041) üzenetére


rdi
veterán

a hálókábel a modemtől belecsatlakozik a .... routerbe :D
főleg ha wifis megoldásokat keresel....

Fej! Tor! Potroh!

(#2044) shev7 válasza MightyMan (#2039) üzenetére


shev7
veterán

hat a 4szeres sebesseg az igaz, a 4szeres erosseg az mar sok mindentol fugg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2045) takyka77


takyka77
tag

Szevasztok!
A szitu az, hogy van nekem egy Linksys wrt54g routerem, amire az én gépem utp kábellel, a haverom pedig wlannal csatlakozik (külső irányított antennával).
Egy másik barátomat rá szeretném kötni wlannal, de ő pont a másik irányba és sokkal messzebb is van. A kérdésem az lenne, hogy mivel a routeren két antenna hely van ráköthetek-e még egy irányított antennát (a körsugárzót elvetettem, mert elég messze kell kb. 6-700 m), vagy szükségem van egy ap-ra és arra kellene rákötnök a másik irányított antennát?

Segítségeteket előre is köszi!

(#2046) rdi válasza takyka77 (#2045) üzenetére


rdi
veterán

''Miért van egyes eszközökön két antenna?

Némely WLAN eszköz két antennával van ellátva az átvitel minőségének javítása érdekében. Ezek az eszközök az úgynevezett diversity módban működnek, az eszköz nyomon követi, hogy melyik antenna vesz erősebb jelet. Ezután csak az erősebb jelet ''hasznosítja'', illetve az erősebb jelet fogó antennán küldi az adatokat.
Az ilyen rendszer előnyeit főleg szobákban érzékelhetjük, ahol a rádióhullámok a falakról, tárgyakról, bent tartózkodó emberekről visszaverődnek. Egy antenna esetén fennáll a veszélye annak, hogy a visszavert hullámok pont olyan fázisban érkeznek az antennához, hogy gyengítik egymást, rontva ezzel a sávszélességet. Két antenna esetén, ha az egyik antennánál fellép ilyen gyengítés, nagyon nagy a valószínűsége, hogy a másik antenna erősebb jelet vesz, így az átvitel minősége nem romlik.

Ismét megjegyzem, hogy a diversity elérési pontok nem használják egyszerre a két antennát, hanem állandóan figyelik, hogy melyik antenna vesz erősebb jelet, és azon veszik/küldik az adatcsomagokat. Visszatérve az előző példához, vagyis hogy szeretnénk elérhetőséget biztosítani az egész házban és az udvaron is, diversity AP-val mégis kínálkozik egy praktikus megoldás. Az elérési pontot a ház középpontjában helyezzük el, majd az egyik gyári bot antennát levesszük, és helyette speciális kábellel elvezetve egy panelantennát (pl. ATK-P1), szerelünk fel. Ezt a panelantennát az udvar felé irányítjuk, lehetőleg közel az ablakhoz. Arra figyeljünk, hogy találjuk meg az optimális összeállítást: ne legyen túl hosszú a kábel (nagy csillapítás), de minél kevesebb fizikai akadály legyen az antenna előtt, minél közvetlenebb legyen a rálátás a célterületre.
Amint írtuk, ez a rendszer lefedettséget biztosít mind a háznak, mind az udvarnak, de nem lehetséges egyszerre mindkét helyen használni a hálózatot. Habár bizonyos fokig működne így is a rendszer, igen instabil és lassú lenne. Ellenben tökéletesen kiszolgál akár több gépet is pl. az udvaron.


''

Fej! Tor! Potroh!

(#2047) takyka77 válasza rdi (#2046) üzenetére


takyka77
tag

Köszönöm, megértettem.
Akkor vennem kell egy AP-t.
AP lehet más gyártmányú is, ugye?

(#2048) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#2000) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ha valaki tudna segíteni a problémámban, az nagyon jó lenne! :R

Original's never fit - Socket 370

(#2049) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdv mindenkinek egy kis segítség kéne egy amatőrnek.
Adott egy laptop. Ha keresek vele bárhol hálózatot és találok is hogy lehet rácsatlakozni? Kell valamilyen progi ahhoz hogy kapjak IP-t. Legális megoldások érdekelnének ha van ilyen egyáltalán.
Visszaolvastam kb 600 hsz-t de erre nem találtam válaszokat.
Köszi előre is.

(#2050) Krisz78 válasza DjKoxi (#2049) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Simán a vezeték nélküli hálózatok kiválasztásánál egyszerűen csak kiválasztott hálózatra rácsatlakazol! Progi nem kell az IP-hez. Ha nincs levédve a hálózat akkor a DHCP intézi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.