Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) And válasza hNp88 (#36750) üzenetére


And
veterán

Ha függőleges helyzetbe állított antenna esetén a kliens nem a router síkjában (vagyis azzal egy szinten) van, az magyarázat lehet a gyengébb jelre, mivel a körsugárzó botok kizárólag az antennára merőleges irányban tudnak erősebben nyalábolni, az a fő sugárzási irányuk. De beltéren ennek nem szokott túl nagy jelentősége lenni a sokszoros visszaverődések okán, így az is lehet, hogy belül vagy a csatlakozónál kontakthibás az antenna. Az összevissza ugráló sebesség is ingadozó jelszintre utal, ilyet egy (jól működő) antenna nem igazán produkál, mivel mégsem változtatja pillanatról pillanatra a nyereségét :U. Feltételezzük, hogy a kliens sem mozog közben, és a csatorna sem zavart.

(#36752) hNp88 válasza And (#36751) üzenetére


hNp88
aktív tag

a kliens totál mozdulatlan, és minden csatornán ugyanez a helyzet áll elő. nincsenek egy síkban, az igaz.

kontakthibás lehet, szóval vigyem vissza és kérjek másikat?

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#36753) And válasza hNp88 (#36752) üzenetére


And
veterán

Kérdés, hogy mennyire nincsenek azonos síkban, mekkora a szögkülönbség. Az eltérő telepítési emelet nyilván más kategória, mint az, ha a router a szekrény tetején van, a kliens meg az asztalon.
A kontakthiba meg elvi lehetőség ugyan, de a valós esélye azért kicsi, esetleg tényleg a csatlakozása nem megfelelő. Az ingadozó sebesség a legérdekesebb, érdemes lehet a jelszint figyelése az idő függvényében (stabilan tartott klienssel), amire az inSSIDer például ad lehetőséget.

(#36754) hNp88 válasza And (#36753) üzenetére


hNp88
aktív tag

a router az asztalon van a másik szobában, az antenna meg a gépem tetején mellettem :DDD

tp-link gyártmány mindkettő, akkor hogyhogy nem megfelelő a csatlakozás? :F

inSSIDer meg fizetős ahogy nézem, esetleg valami ingyenes alternatíva?
de azt akár így is megmondom, hogy iszonyatosan ugrál a jelszint, kb 30% és 70% közti értékeket mutat

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#36755) And válasza hNp88 (#36754) üzenetére


And
veterán

"inSSIDer meg fizetős ahogy nézem, esetleg valami ingyenes alternatíva?"
Hogyne, ott vannak a régebbi, még ingyenes inSSIDer-verziók (3.x), pl.: [link].
Próbaként most tedd vissza a régebbi 5dBi-s antenná(i)dat: ha azokkal is ugrál, máshol van a bibi, de ha nem, akkor az új antennával vagy a csatlakozásával van valami baj.

(#36756) Gubek-Einste válasza hNp88 (#36754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3.x verzió még ingyenes, download.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36757) hNp88 válasza And (#36755) üzenetére


hNp88
aktív tag

ehehehe, odáig nem láttam el :B

ezt a próbát már csak holnap tudom megejteni, de meglesz.

esetleg a szoftvernek lehet hozzá köze, hogy nem a gyárit használom? iszonyat lagjaim voltak vele CS-ben, ez a dd-wrt meg bevált eddig.

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#36758) And válasza hNp88 (#36757) üzenetére


And
veterán

Bárminek lehet hozzá köze, de az eddigi leírásod szerint egyértelműen az antennacseréhez kötötted a jelenséget, firmware-ekről szó sem esett. Ezért írtam, hogy próbáld ki mindkét antennával és figyeld a térerő időbeni változását az inssider-rel. Ezt máshogy nem lehet szűrni, csak ha a lehetséges tényezőket szépen kizárod.

(#36759) fireman123 válasza And (#36748) üzenetére


fireman123
őstag

Ajajjj .....köszi szépen a részletes útbaigazítást.....de ez már nekem nagyon magas :B ...asszem meg kell elégednem a jelenlegi sávszélességgel mert még tudatlanul belepiszkálok valamibe amitől esetleg rosszabb lesz, és nem tudom visszacsinálni.
Megnéztem inSSIder-el, és az adott csatornát csak én használom a környéken.....ez kilőve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36760) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy "Intel PRO/Wireless 3945ABG" wifi kártyám a laptopomban, 2009.03.26-i (12.4.1.4) driverrel.
Ennél van sokkal frissebb hivatalos driver is, de vmiért nem tudom feltelepíteni, automatikusan és manuálisan sem. Mindig ezt a 2009-eset látja legfrissebbnek. :W

Van ötletetek, hogy miért nem tudom frissíteni? :F

Előre is köszi! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#36761) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy TP-Link TL-WR720-as routert. A gondom az, hogy Wifin max 15/15 Mbitet tud áthozni az 50/30-as netből. Még a régi Edimax Routerem gond nélkül vitte a 20/20-at wifin. Mi lehet szerintetek? Kell valamit állítani rajta? Kábelen meg van a 50/30.

(#36762) kali válasza krystman (#36761) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki a wifi kapcsolatot más/minden csatornán, illetve ha 20 MHz van beállítva, akkor 40-en is.

(#36763) mezis válasza andy83 (#36760) üzenetére


mezis
nagyúr

Van tippem, de nem akarlak sértegetni... ;]

A Win mostanában lusta disznó lett. Először távolítsd el a drivert, aztán vagy megtalálja a legfrissebbet vagy ismét a saját régiségét tölti be. Ez esetben ismét eltávolít és kézi módszerrel mutasd be neki az újabb drivert tartalmazó alkönyvtárat vagy indítsd el az Intel installációs programját.

32 bit ? 64 bit ?

mezis

(#36764) andy83 válasza mezis (#36763) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

32-bites Win 7 az op.rendszer.

Kipróbáltam, amit javasoltál, hogy eltávolítom a régi drivert, de a gép újraindításkor megint a régit töltötte be automatikusan, és nem láttam akkor lehetőséget arra, hogy rögtön az újat töltessem be vele. :(

Van erre vmi jó tipped? :F :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#36765) mezis válasza andy83 (#36764) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne indítsd újra, eltávolítás után cselekedj azonnal.

(Úgy látom exe file-t lehet letölteni Inteléktől. Figyelj a 32 bit-es verzióra.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36766) andy83 válasza mezis (#36765) üzenetére


andy83
aktív tag

Sehogy sem akar frissülni a driver. :(

Nem lehet h az a baj, h exe formátumban van a driver? :F

facebook.com/SzeretekMozizni

(#36767) mezis válasza andy83 (#36766) üzenetére


mezis
nagyúr

Az exe kiterjesztésűt futtatni kell az eltávolítás után. Vagy kicsomagolja magát valahová és akkor ezt az alkönyvtárat kell a Win-nek mutatni, vagy egyből bemásolja a megfelelő helyre a driver(eke)t.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36768) andy83 válasza mezis (#36767) üzenetére


andy83
aktív tag

Akkor is a régit tölti be.

Próbáltam megtalálni, hogy honnan tölti be a régit, mert gondolom ha kitörlöm az eredeti drivert, akkor már nem tudja azt betölteni. Még keresem... :B

facebook.com/SzeretekMozizni

(#36769) Gubek-Einste válasza krystman (#36761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen adapterrel használod? Mert az ilyen sebesség G-s kapcsolatra utal amivel max 20-22 Mbps fog átmenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36770) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert már megőrülök. Remélem jó topicban teszem fel a kérdést:
Windows 8.1 alatt egy TP-Link 722N típusú wifi adapter bontja a kapcsolatot, ha nagy a hálózati forgalom. Ha csak böngészek, akkor működik, amint elindítom a utorrentet, és megindul a forgalom, pár perc után bontás van. Mintha kihúznám a gépből, majd kb 10mp után újra visszadugnám.
Újraraktam a driverét, semmi eredménye nem volt. A vicc az egészben, hogy tegnap még jó volt, ma meg ez van.
Légyszi segítsetek! :R

(#36771) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

A barátomnak szeretnék segíteni internet témában.
Az van hogy vezetékes netet nem használhat. Jelenleg mikrohullámmal lövik át a netet, de az eléggé időjárás függő. Illetve a tereptárgyak némileg belezavarnak. így gyakran megszakad a nete.

A mobilinternet megint nem oké, mert játékra használja egy PC-ről.

Mint említettem kábeles megoldás nem lehetséges. Így marad a wlan.
Hallottam, hogy vannak kültéri adók, amivel több km-t is át lehet hidalni. Jelen esetben kb 500m-t kellene, meg néhány fát.

A kültéri Wlan-ról semmi infóm nincs. Ebben kérném a segítségeteket!

Nyilván kell egy adó, meg vevő, kábelek, antenna, erősítő.
Pontosan mik kellenek egy ilyenhez? Árulják szettben? Kb. mennyibe kerül?

A wlan-t át lehet küldeni stabilan időjárástól, tereptárgyaktól függetlenül kb 500m távolságra?

(#36772) Claude Leon válasza gabor128 (#36771) üzenetére


Claude Leon
senior tag

U.a lesz, mint a mikrohullám.
Vagyishogy milyen frekvencián is megy az az aktuális mikrohullám és milyen távolságból kapja a barátod?

[ Szerkesztve ]

(#36773) Gyurka6 válasza andy83 (#36768) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Töröld le a régit!

Gyurka

(#36774) Gubek-Einste válasza kozicsd (#36770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gond forrása, hogy a torrent nem wifi-re való, a sok párhuzamos kapcsolat tesz be a linknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36775) hNp88 válasza And (#36758) üzenetére


hNp88
aktív tag

visszaraktam a gyári 5dBi-s antennát, ezzel most a sebesség 48 és 54Mbps közt ugrál (ezt nem csinálta a cserék előtt :F ...vagy csak nem vettem észre), a link quality nem esik 80% alá, a signal strength pedig 45-50% közt ingadozik.

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#36776) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, egy asus USB n53-mas wifi adapterrel próbálnék netezni, de nem tudok. A gépen új windows van. A gyári program egyszerűen nem indul el, indítás után egyből kilép, próbáltam régebbi verzióval, és rendszergazdaként is futtattam, de nemjó.. Van valkinek tipp, hogy mit csináljak vele? Az eszközkezelőben azt írja, hogy megfelelően működik, de ismeretlen eszköz, nemis tudok semmiféle wifi opciót előszedni sehonnan..

AMD+Ati powee'R

(#36777) Integra


Integra
titán

vettem egy asus rt-n66u rourert, beüzemeltem, hasít mint a zállat.. :DDD
no, de, hogy árnyaljam picit, olyat csinál teljesen random időközönként a wifi, hogy megáll kb 30-60 másodpercre (ilyenkor alul a wifi ikon a win7-ben sárga háromszögre vált felkiáltó jellel és limited accesst ír ki), aztán hasít tovább ezerrel. ezt úgy veszem észre, hogy megállnak az oldal betöltések és vár, áll minden, oldal nem tölthető be etc... majd ahogy letellik ez a 30-60 sec, azonnal hasít tovább. nem egymás után van ilyen hanem x óránként, ami lehet 6-8 óra vagy több, nem lehet meghatározni, naponta átlag 3-4 ilyen van.
ez mitől lehet?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36778) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hogy tudnám rávenni ezt a mocskot, hogy N-be működjön?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#36779) And válasza hNp88 (#36775) üzenetére


And
veterán

"[..] ezzel most a sebesség 48 és 54Mbps közt ugrál"
Ennek nem tulajdonítanék nagy jelentőséget, mivel egyetlen lépcsőről van csak szó, vagyis ilyenkor a vételi térerő valószínűleg éppen határon van az 54 Mbps-es kapcsolathoz minimálisan szükséges szint közelében, néha alatta. A 10 / 36 Mbps sokkal aggasztóbb, mivel elvileg egy nagyobb nyereségű antennával kaptad, és az már több sebességlépcsőt is átfog (12-18-24-36 Mbps), azaz az előbbinél nagyobb jelszint-ingadozást feltételez.
"[..] a link quality nem esik 80% alá, a signal strength pedig 45-50% közt ingadozik."
Sajnos ezek a százalékos értékek továbbra sem hordoznak hasznos információt, mivel a jelentésük ebben a formában értelmezhetetlen, a százalékokat nincs mihez kötni, bármennyire is szeretik ezeket a gyártók :(.
Várjuk az inSSIDer-rel kapott eredményeket, amelyek a vételi jelszint időbeli változását mutatják az egyik illetve a másik antennával (úgy, hogy közben lehetőleg minden más - legfőképp a router és a kliens helyzete - változatlan marad, emberek sem mászkálnak, csak az antennákat cseréled le a routeren), mindkettővel legalább 1-2 percen keresztül mérve.

(#36780) harcikoca válasza harcikoca (#36776) üzenetére


harcikoca
senior tag

kozben eszrevettem a feladatkezeloben a hatterbe fut a program, de hiaba probalom eloterbe hozni, nem lehet.. mivan ilyenkor?

AMD+Ati powee'R

(#36781) Cufter válasza Cufter (#36778) üzenetére


Cufter
tag

Megoldás:
TKIP nem jó. Helyette AES

(#36782) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.

Nos az a helyzet hogy Lanozni szeretnénk egymással Stronghold Crusader játékkal, nos ez hogy lenne megoldható?
Egy olyan tippet kaptunk, hogy a connectify programmal ez lehetséges. Az internetet meg lehet osztani,viszont korlátozott, tehát multiplayerbe nem lehet vele játszni.. ezért is szeretnénk ezt megoldani.
"Kollégiumi internet" remélem így érthető. köszi :)

(#36783) Integra válasza Integra (#36777) üzenetére


Integra
titán

hm, talált ma magának egy fw frissítést, feltette, most úgy tűnik, nincsen már wifi traffic akadás. kop-kop-kop..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36784) kacsip


kacsip
tag

Hali. Kineztem ezt a wifi kartyat:TP-Link TL-WN881ND 300Mbps. Milyen kartya? Van valami tapasztalat rola? Milyet lenne erdemes venni hasonlo arban? Lattam egy asus kartyat is amazonon, de nemtudom hogy az jobb lenne e.

(#36785) kali válasza kacsip (#36784) üzenetére


kali
legenda

szia,

használható, de nem lenne jobb egy kábeles és usb csatolású?
a kábel segítségével egyszerűen ideális helyre tehető, így például nem árnyékolja le a gép háza.
ilyesmire gondolok; link

(#36786) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Skacok!

Nyitott hálózatra szeretnék csatlakozni egy router segítségével melynek cserélhető az antennája, kérdés az lenne hogy milyen antenna ajánlott ehhez, a nyitott hálózat kb 50-60 méterre található jelenlegi 5dbi-s tplink antennával 28% jelerősség tapasztalható.

üdv Á!

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#36787) And válasza akos86 (#36786) üzenetére


And
veterán

Bármilyen, amelyik irányított típus, és kültérre (!), esetleg házfalra, padlástérbe tudod szerelni.

(#36788) netreg


netreg
tag

Sziasztok!

Építenem kellett egy WiFi hálózatot egy 4 épületből álló hotelben. Eredetileg volt 1-2 WiFi Range Extender, ami nem adott normális lefedettséget. A falak kőből vannak, vastagok és néhol nagyon szépen árnyékolnak. Az ügyfél a kábelezést elvetette, mondván nem tudnánk a falak széttúrása nélkül kivitelezni. A felújításnál sajnos kihagyták a villanyszerelésből az ethernet kábelek behúzását a falba.

Ezért aztán a villamos hálózatra építve egy alapvetően Powerline hálózatot hoztunk létre TP-LINK eszközökből (2db TL-WPA2220KIT (2010+2220) és sok (11db) TL-WPA2220). Két fő épületben van ADSL, ott közvetlen megy a Powerline (a master a modemnél van a villamos hálózatra téve), a maradék 2 kisebb épületbe 1-1 P2P kapcsolat megy TL-WA7510N párokkal, majd ott egyszerű DLink WiFi AP-k vannak a végére kötve. Mindkét fő épület emeletes (2 ill. 3) és alapterületileg is terjedelmes..

A nagy probléma, hogy az egész rettenetesen megbízhatatlan. Egyrészt van olyan hely, ahová már csak a sávszélesség fele jut (az épületi távoli része) vagy ahol a Powerline végpontok véletlenszerűen kiesnek a hálózatból. Az ügyfél tajtékzik, én meg égek mint a Reistag. Mi a csudát lehet csinálni? :W

Köszönöm előre is!

Ui. Végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy leszerelem az egészet és mégiscsak kábellel megyünk a modemtől (beiktatva egy switchet) valahol a fal/padló sarkokban és a szőnyegek alatt. Nem tudom, nagyon vacak az ügy.:O

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36789) netreg


netreg
tag

Egy másik dolog is lenne, ami csak részben kapcsolódik a WiFi témához. Vettem egy POE switchet (TL-SG1008PE) és gondoltam TL-WA701ND és TL-WA801ND AP-ket aggatnánk rá. Csakhogy a cucc meg sem mukkantja az etherneten rákötött AP-kat (azok saját tápja nélkül). Kihagytunk valamit vagy ez a POE dolog nem így megy? Régebben egy DWL-P1012 Dlink POE switch volt ott, míg tönkre nem ment, arra vígan rá lehetett kötni a Dlink AP-kat etherneten, sőt a Linksys külső AP-t is, mind ment külső táp nélkül. Gondoltam a TP-Link is ilyen, de úgy tűnik mégsem.

Tanács?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36790) netreg válasza netreg (#36789) üzenetére


netreg
tag

Írtam a supportnak, azt válaszolták, hogy az elgondolásom jó, de minden egyes AP elé még be kell tenni egy POE splittert (TL-POE10R1), aminek darabja 15-20 EUR. Igen vicces, de sajnos a 25 EUR árú AP-k elé még ezeket is be kell tenni, hogy működjenek.

Költői kérdés: a régi Dlink switch és a Dlink AP-k ezt miért tudták alapból, külön kütyük nélkül?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36791) Soma01 válasza netreg (#36790) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem alapból, nem minden eszköz poe. Azt külön feltüntetik ha olyan. Amire nincs írva, attól ne várj ilyesmit.
Messzire kell vinni a tápot amúgy?

(#36792) Gyurka6 válasza netreg (#36790) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Gondolom itt a tápot akarnád az utp kábelen vezetni.
Egy kis forrasztással egy-két száz Ft-ból megoldható.
(Persze nem lesz gyári...)

Gyurka

(#36793) Soma01 válasza Gyurka6 (#36792) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy: [link]
Ezért kérdeztem, hogy milyen messzire kell. 10-20 méterre elmegy ezen is.

(#36794) Gyurka6 válasza Soma01 (#36793) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem a forrasztott kb. 60-70m-en működött.
Sajnos a tl-sg1008pe, ha jól látom Gbit-es, a csatlakozó számozása is fordítottnak
tűnik. Ezek az eszközök már talán mind a 8 vezetéket használják, így nem biztos,
hogy simán megy a táp. Ezért az én elképzelésem sem lehet hogy jó! (gondolom
az adat leválasztás miatt olyan drága az eredeti eszköz) Amennyiben elég a
100-as sebesség akkor jó a javasolt csatlakozó páros. (Csak akkor elég lett volna
egy sima switch is.) Ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36795) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#36794) üzenetére


Gyurka6
őstag

A nevével ellentétben a leírás szerint csak 100-as, így elég a "dugós" fele is, ha úgy lehet kapni.
(Azért csatlakozás előtt rá kellene mérni. Ebbe jól bele tenyereltem...)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36796) Soma01 válasza Gyurka6 (#36794) üzenetére


Soma01
veterán

A TL-WA701ND és TL-WA801ND miatt kár volt a gigabites switch.

(#36797) Gyurka6 válasza Soma01 (#36796) üzenetére


Gyurka6
őstag

Csak jobban kellett volna megnézni, (a leírások sem egyértelműek) a 8 portból 4 poe és az 10/100-as, a másik 4 a Gbit-es. (Ugyanezzel a tipus jelöléssel van 8 poe 8Gb-es is: [oldalt a 4 poe-s]

Gyurka

(#36798) netreg válasza Soma01 (#36791) üzenetére


netreg
tag

Igen, ezt tudom, de ezek az AP-k azok. Csak nem mindegy "mennyire" POE. Most, hogy utána olvastam (meg a support is segített) látom, hogy ezek "csak" passziv POE-t tudnak (külön kell hozzá a külső leválasztó modul), míg az "aktív" POE ezt beépítve tartalmazza (802.3af , 802.3at szabványt kell nézni). Mondjuk tegnap rádugtam egy D-Link DWL-2200AP-t, ami az af-et támogatja, mégsem működött vele. Akkor most mi van?

Olyan max. 50-60m-re vannak a rack szekrénytől ezek a cuccok. Ez is egy hotel, 2 épület, néhány szobában és 1-2 külső falon ill. a kertben egy fedett részen vannak a végpontok (WiFi AP-k). Ez utóbbi szerintem közel 100m-re lehet. Legalább be van kábelezve. Régen a D-link switch+D-link AP-k+Linksys külső AP-k 9dBi-s botantennával elég jól lefedték a terepet, csak időközben kifáradtak. Nem voltam elég körültekintő a cserénél.:(

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36799) netreg válasza Soma01 (#36793) üzenetére


netreg
tag

Igen, láttam már ezt is. A saját adaptere 30m-t tud a leírás szerint, de az sem elég sajnos. Ha elég lenne, a rack szekrényben dugdosnám be a tápokat és ott a switch-ből kijövő adatot turbóznám fel a 12V-tal. Persze a POE switch nem kellene ehhez. A gond, hogy most az elszórva lévő AP-k fali tápokkal mennek és folyton körbe kell járogatni, hogy kihúzkodják vihar előtt. A központi nagy előnye, hogy 1 táppal kevesebb van a vendégek szobájában, UPS-en van minden és központilag lehet ki-be kapcsolni, ha kell.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36800) netreg válasza Soma01 (#36796) üzenetére


netreg
tag

Igaz, de nem is érdekelt a Gbit. Azért ezt választottam, mert csak ez volt 8 POE portos. Mármint ez volt a legolcsóbb 8 POE portos. Azért választottam a TP-t, mert az AP-k is azok, gondoltam nehogy valami inkompatibilitási gond legyen. Mint ahogy a POE switch a dedikáltan aktív (af) Dlink AP-vel nem is megy. Érdekes, hogy a régi Dlink switch vitte a saját barátait is meg a linksys külső egységeket (WAP200E) is probléma nélkül. Ez utóbbiaknak nincs is saját tápjuk, nem működhetett máshogy.

Nem egyszerű ez az ügy. Most már legalább értem miért drágábbak a POE switchek és az aktív POE AP-k.:(

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.