Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) n.gab


n.gab
aktív tag

Kiprobáltam a parabolát.
Semmi nem jobb. :(
Egész du a parabolát állítgattam össze-vissza minden fele.
Szerintem semmivel nem jobb a sebesség.

(#36952) And válasza n.gab (#36951) üzenetére


And
veterán

Említettem már, hogy egy paraboloidot nem annyira egyszerű összehozni ;]? Különösen úgy, hogy a sugárzót (feed-antennát) is te rakod bele, sakkozhatsz a polarizációval, a fókuszpont pontos helyével és az irányba állítással. Sajnos ez van. Sok esetben az, hogy kültérre teszed az antennát olyan helyre, ahonnan optikailag rálát a mobilcellára, már az is elegendő lehet.

(#36953) n.gab válasza And (#36952) üzenetére


n.gab
aktív tag

Hagyom is mert csak felideggel. :W
Ilyen azt kész.
Nincs más ötletem.
Vagy az erősebb beltéri antennát még lehet kiprobálom. Egy olyan stickkel amin van antenna csatlakozó.
Ha van egyáltalán értelme. :F

[ Szerkesztve ]

(#36954) mezis válasza n.gab (#36951) üzenetére


mezis
nagyúr

Említettük volt, hogy ha a térerő elegendően nagy, akkor a szolgáltatódnál szűk a "keresztmetszet".
(Ha az autópálya összes sávja dugig és a megengedett felével, harmadával tudsz haladni akkor szervizbe viszed az autódat, hogy nézzék meg a motort, tuningolják, mert nagyon nem akar menni ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36955) n.gab válasza mezis (#36954) üzenetére


n.gab
aktív tag

Akkor mindegy! :R :R :R
Megnézek másik szolgáltatót.
Vodát már probáltam. Az se volt valami stabil.
Még a telekom hátra van. Hátha.

(#36956) Soma01 válasza n.gab (#36955) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a térerő maxon van akkor a szolgáltató ennyit ad az adott cellában, ill. ennyi jut neked.
Ha nem max a térerő, akkor lehet kisérletezni.
Milyen településen laksz? Van már ott 4G?

(#36957) n.gab válasza Soma01 (#36956) üzenetére


n.gab
aktív tag

Térerő maxon van.
Jászberény.
Dehogy van. :W

(#36958) Soma01 válasza n.gab (#36957) üzenetére


Soma01
veterán

A T-nek most nagyot fog nőni a 4G lefedettsége. Egy próbát megér.
A Voda-t mikor próbáltad? Nekem ők jól teljesítenek. Ott térerő "gond" volt? Vidéken 3G-ben szerintem a Voda a legjobb. Általában.
Amúgy meg a mobilnetre 0 Kbps a garantált. Tehát ha megy, örülj. :DDD

(#36959) n.gab válasza Soma01 (#36958) üzenetére


n.gab
aktív tag

Vodát kb 1 hónapja.
Ott se a térerő volt a gond hanem a ping.
Össze-vissza ugrált. Nem volt stabil. 90-től 300-ig. :W

(#36960) Soma01 válasza n.gab (#36959) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem régen ugyan ilyen volt. Most 50 alatt volt pl. tegnap. Igaz megyeszékhelyen lakok.

(#36961) n.gab válasza Soma01 (#36960) üzenetére


n.gab
aktív tag

50es stabil pingért mit meg nem tennék. :DD
De hátha a T jobb lesz. Mondjuk sok reményt nem fűzök hozzá.
Berénybe semmi nem olyan mint más városba. :(

(#36962) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lakasomba másik routert szeretnék vásárolni. Most egy Tenda W3002R routerem van. 20k-ig keresek egy komolyabb routert. 2 laptop 1 asztali és számtalan mobil (alapból 3) meg majd tablet kell majd kiszolgalnia.
Tehát TP Linktől a 1043ND vagy WRD3200 lenne e jobb?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36963) Soma01 válasza FRENK1988 (#36962) üzenetére


Soma01
veterán

Jobb. De milyen neted van?

(#36964) FRENK1988 válasza Soma01 (#36963) üzenetére


FRENK1988
veterán

Digi 50

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36965) Gubek-Einste válasza FRENK1988 (#36964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz bőven jó lesz mindkettő, még egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36966) mobilizmo válasza FRENK1988 (#36964) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor már inkább ezt.
Bár jóval drágább a többi ajánlottnál, de a keretbe épp befér és GigaBites.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36967) Soma01 válasza mobilizmo (#36966) üzenetére


Soma01
veterán

Az N16 elég régi és a mi vasak elverik már rendesen. Annyit tud NAT-olni kb. mint a 1043ND V1. Az amlített nethez ill. 100Mbps-ig jó.

(#36968) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Fontos a stabilitás és a jó lefedettség. Panel lakásban lakom a 2. emeleten de mar a földszinten nincs jelerosegem
No meg az sem árt ha időtálló. Azert gondolkodtam az ac-s wifiben.
Amugy hardverilag a 1043ND v2 vagy a WRD4300 a jobb?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36969) mobilizmo válasza Soma01 (#36967) üzenetére


mobilizmo
addikt

Na erre a meccsre azért kíváncsi lennék. Főleg azért mert nekem volt olyan, hogy N16 90 nap után is csak áramszünet miatt indult újra, 1043-nál szerintem a 30 nap is ritkaság. Valóban régi, de az talán jelent valamit, hogy egy 5 éves vasat még mindig árulnak (és veszik is).

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36970) beleszólok válasza mobilizmo (#36969) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az tplinkes hasonlat finoman szólva is hülyeség.
De egyébként is elég erős darab a korához képest.
Szóval én is kíváncsi lennék, hogy mit bír egy "modern" vassal szemben.
Azt már többször teszteltem, hogy egy névleg erősebb wdr4300 lehet, hogy pppn többet bírna, de wifi-n a közelébe sem ér.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36971) mobilizmo válasza FRENK1988 (#36968) üzenetére


mobilizmo
addikt

AC-s wifi: ha eddig problémád volt a jelerősséggel, akkor 5 GHz-en még több lesz, sokkal kisebb hatótávon szór normális térerővel és még kevésbé tud áthatolni a falakon. Azon kívül vedd azt is figyelembe, hogy manapság még jellemzően a prémium kategóriás eszközök képesek 5 GHz-es sávon kommunikálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36972) mobilizmo válasza beleszólok (#36970) üzenetére


mobilizmo
addikt

Arról nem is beszélve, hogy mennyire megbízható az egyik és a másik. Ja és saját tapasztalat, hogy N16 gyakorlatilag az "unbrickable" kategória.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36973) beleszólok válasza mobilizmo (#36972) üzenetére


beleszólok
senior tag

Khm. Nem az. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36974) mobilizmo válasza beleszólok (#36973) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem nem sikerült, pedig próbálkoztam. :DD

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36975) beleszólok válasza mobilizmo (#36974) üzenetére


beleszólok
senior tag

E téren azonos a wl-500gp-vel. Olyat már sikerült. :(
Igaz, soros porthoz esélyem sincs hozzáférni, azon át talán életre lehetett volna kelteni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36976) mobilizmo válasza beleszólok (#36975) üzenetére


mobilizmo
addikt

Soros portig nem jutottam el, de 500gP-n volt olyan, hogy bele kellett nyúlni a hardverbe.
Régi szép idők. :-)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36977) beleszólok válasza mobilizmo (#36976) üzenetére


beleszólok
senior tag

Esetemben elég volt egy próba az openwrt-vel. Az felülírt valamit, hogy többé a tftp sem működött.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36978) mobilizmo válasza beleszólok (#36977) üzenetére


mobilizmo
addikt

Broadcomra OpenWRT, ez bűn. :))

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#36979) beleszólok válasza mobilizmo (#36978) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lehet. Viszont akkor épp arra lett volna szükségem, mert a... nem is emlékszem, mi volt rajta... dd-wrt vagy tomato... szóval a rajta lévő rendszerből hiányzott pár apróság, közte a wifi authentikációs kísérletek logolása.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36980) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Windows 7-tel szeretnék megosztani egy Wlan-on befogott internetet!
Van egy külső wifi routerem (TP-LINK), ez osztaná tovább a többi eszköznek!

Tehát

helyi wifi --) gép veszi az adást ---) kábellel tovább egy wifi routerbe ---) osztja tovább.

Nézegettem youtube videókat DNS másolásról, beillesztésről, de mindenhol csak azt mutatják be, hogy kábelen jövő netet hogyan osztok meg a gép wifijével, nem pedig fordítva. :(

Van valami egyértelmű leírás ehhez? Hogy melyik címét hova beírni?
:F

(windows 8.1-en automatikusan ment, amikor próbáltam, windows 7 adott viszont, így nem olyan egyszerű.)

[ Szerkesztve ]

(#36981) Gubek-Einste válasza Gordiann (#36980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan ugyan úgy kellene megcsinálni mint kábel -> wifi átkötést, csak a két irány lesz más. ITT egy leírás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36982) n.gab válasza n.gab (#36961) üzenetére


n.gab
aktív tag

Voltam a Telekomnál olyan jó fejek, hogy nincs kipróbálási lehetőség mobilinternet vásárlásakor.
Írjam alá a 2 évet és kipróbálhatom.
Ha nem tetszik meg így jártam. 2 évig havi 4200ért.
Köszönjük Telekom! :R

(#36983) peet1990


peet1990
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy olyan problémával kapcsolatban, hogy az asztali gépem, ami egy TP-link külső adapterrel csatlakozik vezeték nélküli hálózatra, egy ideje nem hajlandó behozni semmi weblapot, nem megy a letöltés, stb. Egy ideig ha bekapcsoltam a gépet vagy működött a net, vagy nem, de újraindítás után általában igen, most viszont egyáltalán nem. Gondoltam a wifi adapter romlott el, de az a furcsa, hogy villog rajta az adatforgalom jelző lámpa, a gép is felismeri a hálózatot és gond nélkül csatlakozik is rá, jó a jelerősség és 20-30ms közti időkkel pingel is!
A drivereket frissítettem, próbálkoztam több böngészővel, egyéb programokkal, de semmi nem akar neten működni.
Mi okozhat ilyet? Mivel tudnám kideríteni, hogy ha hardveres a gond, akkor konkrétan mi? Esetleg szoftveres baj is lehet?
Előre is köszönöm! :R

(#36984) Soma01 válasza mobilizmo (#36969) üzenetére


Soma01
veterán

[link] Háát, ez nem valami nagy sebesség. Kb. ennyit tud a 1043 V1 is, a V2 meg közel gigabitet.
Nekem volt 1043 v1 és soha nem fagyott le. 80, 90 vagy akármennyi napot is ment. Áramszünet miatt indult újra általában.

(#36985) Gubek-Einste válasza peet1990 (#36983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek érdemes lenne kipróbálni egy másik gépben is az adaptert, hogy ott mit csinál vagy éppen nem csinál.
Úgy próbáltad, hogy teljesen leszeded a driver-t majd tisztán újra teszed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36986) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban hogy miért lehet az hogy wifin keresztül a letöltési sebesség majdnemhogy a fele a hagyományos kábeles verzióval szemben?
Felállás:
Digi net:100/50
Router:Tp-link tl-wr1043nd
Kábelek:cat 5e
Sebességek így alakulnak:
Kábeles összekötés laptoppal:89/55 Mbps. :))
Wifi csatlakozással:34/38 Mbps. :(
Próbáltam csatornát állítani,firmware-t frissíteni de jelentéktelen javulás látható. :((

(#36987) beleszólok válasza zsotyo (#36986) üzenetére


beleszólok
senior tag

Valamiért 54Mbps sebességgel kapcsolódsz hozzá?
Messze vagy tőle?
Nagyon sokan vagytok a 2.4GHz-es tartományban?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36988) zsotyo válasza beleszólok (#36987) üzenetére


zsotyo
csendes tag

Lakótelep kb.20 hálózatot lát a gép...A laptop 80cm-re van a routertől,konkrétan egymás mellett van az asztalon :)

(#36989) spider80 válasza zsotyo (#36988) üzenetére


spider80
őstag

A túl sok szomszédos wifi zavarja egymást. Egyébként ha a laptopban n lite wifi van(150mbittel kapcsolódik) akkor ha nem lenne a környéken semmi más wifi,akkor is kb 50 mbited lenne. Szóval ez ennyi.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36990) zsotyo válasza spider80 (#36989) üzenetére


zsotyo
csendes tag

Értem..esetleg egy usb-s külső wifi adapterrel lehetne ezen javítani? :U

(#36991) spider80 válasza zsotyo (#36990) üzenetére


spider80
őstag

Igen,ha 300mbitest veszel. De úgy is olyan 70mbitre számíts kb. Az ubs-seknek gyengébb szokott lenni a vétele,de ez nálad nem probléma,ha közel a laptop. Bár ha ilyen közel van,miért nem jó a kábeles csatlakozás?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36992) peet1990 válasza Gubek-Einste (#36985) üzenetére


peet1990
csendes tag

Kipróbáltam egy másikkal, ami másik gépen tökéletesen működik és azzal sem ment, valamint az én adapteremet is próbáltam a másik gépen, ami pedig ott működött. :F
Szóval valami szoftveres gond lehet. Olyan, mintha egy tűzfal, vagy ilyesmi letiltott volna a netről.
(A két fenti gép ugyanarra a wifire csatlakozott eddig is minden gond nélkül.)

(#36993) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

2szobás házunkba egy routerrel osztom meg az internetet. Típusa: Tp Link TL-WR741ND A problémám az lenne, hogy a router az egyik szobába van, ott tökéletes erősségű a jel, de a másik szobába nagyon gyenge. A másik számítógép és a telefon is egyaránt gyengének látja a jelet. A 2 szoba egymás mellett van, viszont nagyon vastag a fal, gondolom ez is a probléma...
Kérdésem az volna, hogy valahogy a jelerősséget lehetne erősíteni, vagy egy erősebb router vásárlásával lehetne megoldani a problémát? Ha az utóbbi megoldást jelenthetne, akkor tudnátok ajánlani egy típust?

Segítséget előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#36994) kali válasza csiben1 (#36993) üzenetére


kali
legenda

szia,

megpróbálhatod az antenna cseréjét, a gyárilag rajta lévő 5 dBi lecserélése például ilyenre; link, minimális javulást eredményezhet.
nem ártana tudni, hogy milyen ellenoldal csatlakozik fel ott, ahol gyengébb a jel, mert a mobiltelefon ugyan nem érintett, de ha a másik eszköz két antennás és a mimo képes, akkor azonos tudású router beszerzése is eredményezhet némi javulást, például tl-wr841nd vagy rt-n12 d1, esetleg ezek a fent linkelt 8 dBi antennával - mindegyiket cserélni kell, nem csak egyet - felvértezni.
ezektől valamivel jobb wifi képességgel rendelkezik például az rt-n18u, de az már 20 e ft környékén kezdődik.

(#36995) csiben1 válasza kali (#36994) üzenetére


csiben1
tag

A másik oldalt egy TL-WN721N veszi a jelet.

You can walk straight through hell with a smile

(#36996) krealon válasza csiben1 (#36993) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A problémám az lenne, hogy a router az egyik szobába van, ott tökéletes erősségű a jel, de a másik szobába nagyon gyenge. A másik számítógép és a telefon is egyaránt gyengének látja a jelet. A 2 szoba egymás mellett van, viszont nagyon vastag a fal, gondolom ez is a probléma..."

Jol gondolod.
Ha a falon a routertol a kliensig nem megy at a radiojel, akkor az ugyanolyan eros klienstol sem fog visszajutni, mivel a sugarzasi teljesitmeny torvenyileg maximalt, hogy ne fozd meg magadat a mikrohullammal (2.4 GHz).

Tehat hiaba noveled az egyik oldalon az adoteljesitmenyt, a kommunikacio nem fog letrejonni, ha masik oldal teljesitmenye nem valtozik.

Ilyen esetekben alkalmazhato megoldasok:
- antenna csere a router-en (ez akkor mukodik, ha csak keves hianyzik a megfelelo tererohoz, csodak nincsenek)
- a router athelyezese olyan pontba, ahonnan mindehol jo lesz a vetel
- ha a router nem athelyezheto, akkor kabeles kapcsolat segitsegevel ujabb AccessPoint-okkal novelheto a lefedettseg, optimalis esetben sebesseg veszteseg nelkul.
- ha a kabeles kapcsolat nem megoldhato, akkor repeater (masneven range extender) segitsegevel kiterjesztheto a halozat lefedettsege, viszont a jel-ismetles miatt, az atviteli sebesseg fele elveszik
- modernebb (beam-forming) router beszerzese, ami szerencses esetben javit a lefedettsegen, de a fizika torvenyet ezek sem kepesek athagni.

[ Szerkesztve ]

(#36997) kali válasza csiben1 (#36995) üzenetére


kali
legenda

akkor nem érdemes csak azért két/három antennás routert venni, inkább a stick lecserélése lenne célszerűbb, például tl-wn722n vagy tl-wn722nc típusúra, amik sokkal jobbak adott szempontból a jobb értékű külső antennájuk miatt.

(#36998) csiben1 válasza krealon (#36996) üzenetére


csiben1
tag

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ! :R Valószínű a kábeles megoldás fog maradni, pár méterről van szó és fal mentén szépen, kulturáltan el lehet majd vezetni

kali: neked is köszönöm a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#36999) beleszólok válasza csiben1 (#36993) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lehet, hogy csak átléptem rajta, de nem látom: a routeren próbáltál nagyobb jelerősséget beállítani?
Úgy emlékszem, gyárilag sok router csak 50% (vagy 50mW?) körül ad, miközben itthon 100mW a max.
Persze tévedés joga fenntartva. A 100mW biztos, a többi nem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37000) beleszólok válasza beleszólok (#36999) üzenetére


beleszólok
senior tag

Storno. Gyári fw nem tud teljesítményt állítani. Legalábbis az emulátorban nem találtam (v4).

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.