Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37095) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Van olyan router ami tudja a repeater módot?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37102) bigrock válasza adamka16 (#37100) üzenetére


bigrock
addikt

Dobd ki. :-)
De előtte nézz be a WDR 3600 topicba.

(#37103) adamka16 válasza bigrock (#37102) üzenetére


adamka16
őstag

Azért annyira nem, de így akkor is tök gáz. Benéztem már, ott olyanok laknak akiknek tökéletesen elég ez a teljesítmény. :) Ha 3 méterről használnám 2 falig akkor nekem is jó lenne valszeg :))
Vagy... 5ghz off és 2,4+normális méretű antenna. úgy sincs olyan cuccom aminek kellene a dualband vétel mikor 10-11mbyte/s-t is bír az N 2.4-en .

[ Szerkesztve ]

(#37104) mezis válasza adamka16 (#37100) üzenetére


mezis
nagyúr

Jól megnézted azt a hosszú, fekete műanyag burkolatot belülről ?
Nincs abban még további fém, ami az antennához tartozik ?

mezis

(#37105) adamka16 válasza mezis (#37104) üzenetére


adamka16
őstag

nincs benn semmi :)totál üreges belül. Le sem esett belőle semmi, betudom az antennát spórolósnak inkább.
de itt is ugyan ezt kapták lencsevégre

(#37106) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37101) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel az Asus N12 D1 tud ilyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37107) golysztlika


golysztlika
csendes tag

sziasztok!

A segítségeteket kérem.

Egy ismerősömnek szerettem volna segíteni a netjét megosztani, de nem jött össze.

A helyet a következő. Digi net kábelen bent ,amit egy Tp-link-es routeren keresztül osztanám a netet 2db laptopra.

Viszont a kábellel egyik gép se lenne összekötve, csak WIFIn keresztül lenne net rajtuk.

Gondolom a folyamat menete, hogy egyik gépen lesz a router software-je v anélkül is meg lehet oldani?

Leírná valaki ennek a lépéseit?

Köszönöm!

(#37108) masoo


masoo
tag

Sziasztok

Kellene egy kicsi segítség nekem.

feltettem az inssider programot amolyan kiváncsiság szinten.

az első mérés alkalmával a szignál rész 49-51 között ingadozott.

mivel átraktam a csatorna értéket a program ajánlása alapján, valamint a routert n only módba tettem, megváltozott az érték is. most stabilan 40-41 a szignál értéke.

Ez nekem jó vagy rossz.
Nem feltételezem hogy rossz, mert a szomszédos wifik értéke 75-92 a szignál sorban.

de pontosan mit jelent ez, és mit érdemes állítgatni.

HA a routert a helyéről felteszem a csillár magasságába ezekkel a beállításokkal, akkor az érték 50 fölé ugrik a szignál részen.

köszönöm

(#37109) mezis válasza masoo (#37108) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Elfelejtkeztél az előjelről. :B
Nem felugrott, lecsökkent! :Y
A -40 dBm nagyon jó jelszint. Feltéve, hogy egyedül vagy azon a pár csatornán. Vagy a többieknek sokkal kisebb a térereje.(Pl. -90 dBm)

mezis

(#37110) masoo válasza mezis (#37109) üzenetére


masoo
tag

tehát itt az alcsonyabb a jobb.

most más legalábbis aki belóg a személyes terembe, nem forgalmaz ezen a csatornán. jelenleg.

(#37111) mezis válasza golysztlika (#37107) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egyik PC-n (okos telefonon,...) sem lesz router szoftver.

Diginet kábel a router WAN portjába.
Ideiglenesen egy PC-t UTP kábellel összekötöd a router egyik LAN portjával.
A router kezelési utasításában leírtak módon bejelentkezel a beállító menüjébe egy böngészővel.
Beállítod az internet kapcsolatod paramétereit (Digi net)

Beállítod a WiFi kapcsolatot : Csatorna (szomszédok melyiken nyomulnak ?)
SSID (jobb ha nem a gyári marad)
titkosítás (WPA2/AES PSK)

PC kábeles kapcsolat ki, Innen már rendben kell működni WiFi-n is a kapcsolatnak. Már ha van elegendő térerő.

Ha maradt probléma, írd me a routered pontos típusát is.

mezis

(#37112) mezis válasza masoo (#37110) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem alacsonyabb ! Magasabb ! A grafikonon is ! :Y
(Nem volt még soha dolgod negatív számokkal ? :F )

mezis

(#37113) masoo válasza mezis (#37112) üzenetére


masoo
tag

de, csak általában negatív előjellel jelölve, és mivel nem vagyok szakmabeli, és ráadásul a negativ előjelet sem látom, nem feltételeztem hogy az lenne. Most azonban megjegyzem, hisz tanulni sosem késő....

amúgy a segítséget köszi, és a progi is elég jó.

(#37114) masoo


masoo
tag

csak megnéztem, van negativ előjel, épp ezek szerint csak figyelmetlen vagyok :S

(#37115) eestipoika


eestipoika
csendes tag

Sziasztok !
Segítségeteket szeretném kérni a következő problémában:
z tulajdonomban lévő céges irodai wifimet szeretném a lakásomban használni, ami kb 50-60 m-re van az irodámtól.
Amim van hozzá:jelenleg az irodában van egy TP-Link 841N-es routerem és a falon kívül egy TL-ANT 2409A-as antenna.
De ezzel elég gyenge a jel és akadozva megy a netem.
Most vettem egy TP-Link TL-ANT2424B típusú antennát, ezzel szeretném lecserélni az irodai 2409A-t.
Van egy tartalék TP-LINK 741 N-es routerem is.
Az a kérdésem, hogy a tartalék 741N-es routert és a felszabadult 2409A-s antennát otthon fel tudnám szerelni abból a célból, hogy az irodából sugárzott jelet pluszban felerősítse?
Ha igen akkor a lakásomon elhelyezett TP-Link 741N-es routeren mit kell beállítanom, hogy vevő-erősítőként használhassam?
Ha tudtok segíteni nagyon hálás lennék nektek :R
Üdv:István

(#37116) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A tl-wr1043nd v2 router mellé szükség van egy USB Stick-re.
Az asztali gépet és a routert 1 fal választja el.
Melyiket javasolnátok?
[link]
[link]

Üdv,
GBoy

(#37117) mezis válasza eestipoika (#37115) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Jó az elképzelés. Még a munkahelyen a közelből próbáld ki a 741.esnek WDS üzemmóddal való csatlakozását a 841-eshez. (Ez chipset függő, ha nem sikerülne, akkor a 741-esre pl eyg dd-wrt, aminek a repeater bridge üzemmódjával bizonyára fog menni a kapcsolat. 741 hw verziója ?)

A 741-es az erősen irányított antenna miatt a lakásba már nem nagyon fog WiFi-t sugározni. Ahhoz az egyik LAN portjához csatlakoztatott újabb WiFi eszköz kell.

A 841-esen a másik két antennát lekapcsoltad ? (Mert ha mind a 3 antenna műben van, akkor az is lehet a gyenge kapcsolat oka.)

mezis

(#37118) adamka16 válasza gameresboy (#37116) üzenetére


adamka16
őstag

TP 722N, már sokat beüzemeltem ilyent, de soha rosszabbat. 10-11 MB/s-t tud másolni és nagyon jól veszi a gyenge jelet is. 821 volt nekem már, de max 8 mb volt vele a plafon átvitelnél, meg ugye beépített antennás(hiába mimo, attól gyakorlatban nem lett gyorsabb csak lassabb a mimo nélküli 722-től.).

(#37119) gameresboy válasza adamka16 (#37118) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ezek szerint külső antennásat javasolsz. 80/40 Mbps-es net mellé lesz.
Még ezt néztem:
[link]

(#37120) eestipoika válasza mezis (#37117) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Köszi a választ!
A 841-es és a 741-est hogyan tudom összepárosítani a WDS-ben?
Elég kezdő vagyok ebben :(

A 741-es az erősen irányított antenna miatt a lakásba már nem nagyon fog WiFi-t sugározni. Ahhoz az egyik LAN portjához csatlakoztatott újabb WiFi eszköz kell. - és ha a saját antennáját leveszem és a 2409-es antennát akasztom rá, akkor attól nem lesz erősebb a jel a lakásban?

A 841-esen a másik két antennát lekapcsoltad ? (Mert ha mind a 3 antenna műben van, akkor az is lehet a gyenge kapcsolat oka.) - ennek a routernek 2 antennája van, az egyikre rákapcsoltam a külső antennát, amásikon van az irodán belüli jobb sugárzáshoz a saját antennája.

(#37121) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37106) üzenetére


anonymus89
addikt

No elhoztam cimborámhoz a saját 841N-es routert és wds-be összekötöttük majd felraktam a konyhaszekrény tetejére. Kimentünk méregetni 15Mbit-et volt bent a garázsban Galaxy Tab S-en de a telón S4-en hiába volt kapcsolat egyszerűen gyengébb a wifi antennája.

Szóval a tabletnek jó de a telefon nagyon nem szereti a gyenge jelet. Sokszor ír lassú kapcsolat meg 2 perc kell míg rá tud csatlakozni.
A bridge mód mindig felezi a sávszélességet ha csak egy eszközt csatolok a fő routerhez?
Másik kérdésem mert nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal, hogy inkább mit javasolnál személy szerint mivel tudnánk bővíteni a hálózatot kicsi jelveszteséggel? (melyik repeater eszközre gondoltál?)

Az is baj, hogy a garázson lindab tető van és mivel alacsonyabban fekszik a routertől rendesen megcsappan a sávszélesség.
Az esetleg megoldás, ha a rourtert tennénk a garázsba és antennát kívülre antennahosszabbítóval?

Elnézést ha kicsit kuszán írtam, előre is köszönöm a segítséget!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37122) mezis válasza eestipoika (#37120) üzenetére


mezis
nagyúr

Az előbb linkelt képen van egy Survey menü. Általa kapsz listát az elérhető AP-kről. Kiválasztod a sajátodat. Esetleg a 841-esnek is "be kell mutatni" a 741-esedet a MAC addresse által.

Nem korrekt megoldás a 841-es antennáinak "szétválasztása". Itt ugyancsak egy újabb WiFi router lenne a megoldás. A legjobb választás a meglévő 741-eseddel azonos hw. verziójú lenne. Azzal biztos menne a WDS.

mezis

(#37123) Gubek-Einste válasza gameresboy (#37119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már jobb választást, a másik lehetőség a TP-Link 8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37124) adamka16 válasza gameresboy (#37119) üzenetére


adamka16
őstag

Igen én ezt ajánlom. Nem láttam értelmét a 2 antennásoknak, max annyit, hogy jóval drágábbak de nem gyorsabbak...

(#37125) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Repeater mód az ami felezi a link sebességet..
A legkisebb vesztesség a kábeles kapcsolattal lenne. Ami ajánlott lenne mint repeater az az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND + custom firmware.
Ilyen helyzetben vagy a kábelezés segíteni vagy egy harmadik eszköz beüzemelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37126) pixelshader


pixelshader
tag

Üdv! Az lenne a problémám, hogy wifi jelet akarnék szétosztani gép és telefon között.
A wifit egy tp-link TL-WN722N antenna veszi ami fent van a padláson, és onnan jön le egy usb kábelen. Ezt akarnám valahogy "továbbadni" a telefonnak, mert az antenna kapja a jelet, de a telefon egyáltalán nem.

Windows7 vagy xp rendszerre akarnék valami megoldást, w7 alatt gyárilag tud hotspot-ot a modem, de xp alatt is be lehet állítani. Köszi a választ!

(#37127) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Tplink wr941nd tipusu keszulekemre szeretnem visszatenni a gyari szoftvert! Verzio szama: v3.2, DE csak v3-hoz talaltam a tp link oldalan... Ez no hozza vagy keressek tovabb... Sajnos eleg nehez, mert edgevel kell bongesznem es egy nem mire valami bejon...

Koszonom

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37128) kali válasza Sickboy25 (#37127) üzenetére


kali
legenda

szia,

a v3 = v3.x

(#37129) Sickboy25 válasza kali (#37128) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

Köszönöm! Olvastam ezekről cikkeket közben, de azért jól jött a megerősítés!

:R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37130) kali válasza Sickboy25 (#37129) üzenetére


kali
legenda

a gyártói oldalon is van róla leírás (link), csak nem akartam a lomha netedet azzal terhelni.

(#37131) pixelshader


pixelshader
tag

Üdv! Az lenne a problémám, hogy wifi jelet akarnék szétosztani gép és telefon között.
A wifit egy tp-link TL-WN722N antenna veszi ami fent van a padláson, és onnan jön le egy usb kábelen. Ezt akarnám valahogy "továbbadni" a telefonnak, mert az antenna kapja a jelet, de a telefon egyáltalán nem.

Windows7 vagy xp rendszerre akarnék valami megoldást, w7 alatt gyárilag tud hotspot-ot a modem, de xp alatt is be lehet állítani. Köszi a választ!

Ha vennék mégegy hotspot-os wifi modemet, úgy meg lehetne oldani?

(#37132) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37125) üzenetére


anonymus89
addikt

Mikor egy szobában volt a 2 router és futott a Bridge mód akkor csak max 30Mbit-et tudtam mérni a 1043-asra rákötött kisebbik Tp-linken.
Pityu azt szeretné ha már 60Mbit-et nem is de legalább a felét el tudnánk érni a garázsban kábelezés nélkül. Autószerelés közben akár egy youtube-os videó vagy netán a forma1 röccenésmentesen menjen a mobilon. Ha ez 20-30k-ba fáj nem gond, Neki egy a lényeg működjön minden rendesen és gyorsan.
Legalább 40m kábelre volna szükségünk ezért is nem preferálja azt a megoldást.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37133) Gubek-Einste válasza pixelshader (#37126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell egy másodlagos wifi adapter a gépbe amely a beltéri wifi hálózatért felelős.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37134) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami a legjobb lenne az, hogy kábelt levezetni az alsó szintre, ide egy másodlagos eszköz AP módba, majd a garázsba egy harmadik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37135) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37134) üzenetére


anonymus89
addikt

Sehogy sem tudjuk egy vonalba hozni a garázzsal mert ez a lakás úgymond megvan emelve nem emeletes.
Gondolom az sem megoldás ha a fő routert közelebb hozzk majdnem a konyhával egy légtérbe az alrouterhez?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37136) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálkozni lehet, az eredmény nem garantált.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37137) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Használtam sokat win 7-en TP-Link TL-WN722N-tipust jól működött.

Most odaadtam a bátyámnak.Neki xp-je van még,és a netet szeretné megosztani a lakásba.
Valamiért nem jön be a tp-linkes felület hogy beállíthassuk a dolgokat :-(

Min kell csinálni és hogyan hogy működjön?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#37138) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37134) üzenetére


anonymus89
addikt

Most próbálom kisilabizálni ebből milyen verziók léteznek.
Tehát szükség volna egy AP-ra amit wifin összekötök a routerrrel úgy, hogy közben az AP nem csak vesz hanem ad is? A garázsban pedig csak egy router-re volna szükség?
Valamint ha AP-t alkalmazunk amit wifin kötünk össze megmarad a full sávszélesség?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37139) Gyurka6 válasza Rico45 (#37137) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ha még nem menne: előzmények törlése, privát böngészés/másik böngésző.

Gyurka

(#37140) krealon válasza eestipoika (#37120) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A 741-es az erősen irányított antenna miatt a lakásba már nem nagyon fog WiFi-t sugározni. Ahhoz az egyik LAN portjához csatlakoztatott újabb WiFi eszköz kell.
- és ha a saját antennáját leveszem és a 2409-es antennát akasztom rá, akkor attól nem lesz erősebb a jel a lakásban?
"

Ugy latom nem erted az "iranyitott" fogalmat.
Ha egy sotet ejszakan egy reflektorral elore fele vilagitasz, akkor a hatad mogott ugye nem latsz semmit, mivel arra nem jut feny.
Ezt jeleni az "iranyitott".

Most gondold at a kerdesedet.

"A 841-esen a másik két antennát lekapcsoltad ? (Mert ha mind a 3 antenna műben van, akkor az is lehet a gyenge kapcsolat oka.)
- ennek a routernek 2 antennája van, az egyikre rákapcsoltam a külső antennát, amásikon van az irodán belüli jobb sugárzáshoz a saját antennája.
"

Rebegj el egy imat, hogy mukodik, ugyanis egy antennarendszer 2 antennajat hasznltad kulon-kulon. Nem erre van kitalalva.

(#37141) krealon válasza Rico45 (#37137) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Használtam sokat win 7-en TP-Link TL-WN722N-tipust jól működött.

Most odaadtam a bátyámnak.Neki xp-je van még,és a netet szeretné megosztani a lakásba.
Valamiért nem jön be a tp-linkes felület hogy beállíthassuk a dolgokat :-(
"

Tekintve, hogy Win7-en a legtobb WiFi adapterrel megoldhato a hotspot funkcio, ugyanez XP-n nem mukodik.
Nem tartom kizartnak, hogy operaciosrendszer szintu tamogatas nelkul nem fog menni.

"Min kell csinálni és hogyan hogy működjön?"

Upgrade-elni a Win7-re, vagy egy AccessPoint-ot (vagy router-t AP modban) beszerezni.

(#37142) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többféle megoldás is létezik, kezd ez már egy kicsit bonyolult lenni, jó volna egy rajz arról, hogy hogyan is néz ki a környezet és honnan hova kellene eljutni a jelnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37143) Rico45 válasza krealon (#37141) üzenetére


Rico45
őstag

Köszönöm a választ! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#37144) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37142) üzenetére


anonymus89
addikt

Megpróbáltam összedobni egy gyors tervrajzot remélem minden kivehető belőle. Még annyi tartozik a képhez, hogy a földszinti lakás kb. 1,2m-rel magasabban van mint a garázs. Az íróasztalon van a router, ajtók nincsenek bezárva, viszont a konyha vonalában szintén van egy kiugró fal ami a lépcsőház fala.

Nagyjából ennyi.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37145) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A konyhába kellene tenni egy másodlagos eszközt elsőnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37146) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37145) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha wifin kötöm össze akkor mivel lenne a legcélszerűbb, ill. baj ha a szekrény tetején van?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37147) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb a kikábelezés lenne, repeater módba kell tenni a wifi-n akarod az összeköttetést.
Nem baj, sőt jó ha magasan van az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37148) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37147) üzenetére


anonymus89
addikt

Így akkor a konyhában már feleződik a sávszélesség?
Ő ragaszkodott, hogy a szekrény tetején legyen a router csak így meg a garázstető (lindab) megszűri rendesen.
A garázsba mit tudnánk kitalálni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37149) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#37148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kábelezést lehet megcsinálni ha a garázsba kell tenni az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37150) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#37149) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha kábelezni muszáj akkor csak a házban, kint van már ruhaszárító.
Olyat lehet a garázsban, hogy a 2 antennás router egyik antennáját kivezetem a garázsajtón kívülre egy meg marad a routeren?
A főroutert 8m-es lan kábellel a szekrénytetejéig vezettünk és a 841-es alroutert pedig a garázsba vittük bent egyszerűn megcsappant és csak 1,5/2Mbitre csökkent a sávszél. Ha kitettem az ajtó elé ameddig a tápkábel engedte akkor minden gond nélkül volt 15Mbit.
Lehet már én bonyolítom csak nem világos számomra, hogy össze lehet-e hozni 3 eszközzel vagy egyáltalán kábel nélkül?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.