Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) And válasza aag (#21996) üzenetére


And
veterán

"Hogy pontosan micsoda azt én sem tudom, de az biztos, hogyha 1 méterre van a wifi, akkor 100-at ír ki. A 32-nél sajnos még szakadozik a Skype. El szeretném érni a 70-es értéket."
De miért épp a 70-es értéket szeretnéd elérni, mikor a 32-ről sem tudjuk, hogy tulajdonképpen mit is takar? Valamilyen elfogadott egységben kellene tudni a vételi térerőt, mondjuk dBm-ben (abszolút vételi teljesítményszint), vagy legalább a vételi jel/zaj viszonyt dB-ben. Ezek jelentek valamit, minden más egység csak porhintés, amelyről egyedül a wifi-driver vagy az oprendszer készítőinek van fogalma. Az én routerem pl. jelszintet és a jel/zaj viszonyt is kiírja, e mellett pedig van egy nehezen értelmezhető "signal quality" mező, amelyben 28..30%-ot jelez, mégis működik kilométerekre a link.
"Például a jelenlegi stickem résantennája és ez az antenna között hatásfokban mekkora lehet a különbség? "
Résantenna (az valami egészen más) meg hatásfok? Na ezeket nem fogod megtudni. Egyedül a nyereségből (a 8 dBi nem hatásfok, hanem nyereség), annak várható növekedéséből lehetne kiindulni, csakhogy egy távoli AP és beltéri antenna esetén ez nem túl egzakt módszer, mivel beltérben (kültéri pont-pont összeköttetésekkel szemben) a jelszint nem számítható egyszerűen ill. helytől függően erősen ingadozik.

(#22002) aag válasza And (#22001) üzenetére


aag
őstag

Azthiszem félreértesz. Én itt nem szakmai vitát szeretnék folytatni, hanem optimális megoldáshoz szeretnék tanácsot kapni tőletek.

Azért 70, mert a lakás különböző szobáiban próbálkozva a saját ruteremről úgy tapasztaltam, hogy a 70-es szint alatt már akadozik a Skype. Felette meg jó. Engem egyenlőre ez érdekel. Az, hogy a 70 a valóságban mit takar, engem teljesen hidegen hagy.

Tudtok segíteni abban amit kérdeztem?

(#22003) freemanone válasza aag (#22002) üzenetére


freemanone
őstag

Annélkül, hogy a srácok tudnák, milyen a jel erősség, jel/zaj viszony nem tudnak segíteni.

Viszont leírásod alapján nekem úgy tűnik, hogy a számok amiről írsz % értékek.... ebből tippelek: "hogyha 1 méterre van a wifi, akkor 100-at ír"
Szóval a kollega nem szakmai vitát akar folytatni veled, hanem segíteni próbál, de egy viszonyítható mérőszám hiányában ez nem fog menni. Sajnos a % érték itt nem segít.
Tedd fel az inSSIDer nevű progit, az megmondja azt, amire kérdeztek.

[ Szerkesztve ]

(#22004) aag válasza freemanone (#22003) üzenetére


aag
őstag

Linuxot használok, az pedig egy windowszos program.

(#22005) And válasza aag (#22002) üzenetére


And
veterán

Nem értelek félre. Te viszont elköveted a szokásos hibát: azt várod, hogy valaki mondjon egy konkrét választ, vagy adjon meg egy konkrét típust, amitől megnyugodhatsz. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Egyébként meg adtam választ: kültérre kiteszel egy akármilyen kis nyereségű irányított antennát, rákötöd egy bármilyen (USB, ethernet, PCI, stb.) csatolójú kliensre, és megoldottad a kérdést. Beltérre meg vehetsz akármilyen klienst, tehetsz rá akármekkora nyereségű antennát, senki sem garantálhatja, hogy normálisan működni fog, és "70" felett lesz a térerő.

(#22006) aag válasza And (#22005) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm szépen.

(#22007) freemanone válasza aag (#22004) üzenetére


freemanone
őstag

Elnézést, az felett én siklottam át. Ezesetben viszont airmon-ng csomag, és a használata: airmon-ng start wlan0

(#22008) aag válasza freemanone (#22007) üzenetére


aag
őstag

Köszi, de már nem kínlódom tovább. Megrendeltem azt amit gondoltam, aztán majd lesz valami.

Mindenkinek köszönöm a válaszát! :R

(#22009) Wind-Storm válasza aag (#22008) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt nagy kár volt megrendelned, az a két hülyeség antenna gyanánt még csak nem is lecsavarható róla, tehát rp-sma sincs rajta.
[link] Én egy ilyet ajánlanék minimum, vagy az NC-t mint Chamberest.
Nagyobb nyereségű antennát tudnál rá tekerni amivel jobb vételi erősséget érhetnél el..
ath9k chipsetes, tehát már a linux kernelben is benne van a támogatottsága, vagy PCI-s kártyában nézel egy asus wl-138g_v2-t bár ez csak G-s, de jó kártya, ha nem a legjobb.

(#22010) Pancsermeste válasza Wind-Storm (#21994) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Konkrét típust nem tudnál ajánlani?

-= Pancsermeste® =-

(#22011) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Egy ilyen antennáról mi a véleményetek?

-= Pancsermeste® =-

(#22012) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Szerintetek egy Netgear WRG614 V7 rouert tudok üzemeltetni más adapterrel:

Router adatai:

ROUTER

Adapterek:

ADAPTER 1

ADAPTER 2

Köszönöm a segítséget!

(#22013) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Amióta routeren keresztül van net kapcsolatom a következő jelenségre nem találtam megoldást. Adott egy Win7 64-bites rendszer, egy TP-link 841ND router. Valamiért a net kapcsolatom random időközönként megszűnik, és csak akkor kapcsolódik újra, ha a routert kikapcsolom, majd újra be. A windows hibakeresője csak ennyit talál. Hónapok óta nem tudok rájönni, hogy miért dobja el a kapcsolatot a router, és hogy miért nem képes újracsatlakozni. Ha a modemet indítom újra, akkor ugyanúgy nem kapcsolódik. Egyedüli megoldás, hogy a routert indítom újra, de van úgy, hogy észre se veszem...Ötlet?

(#22015) krealon válasza huliganboy (#22012) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha az Adapter 1 csatlakozoja megfeleo atmeroju, akkor azzal mukodnie kene.

Ha jol latom, a masodik adapter csak 3V-os, ami keves. A router 12V egyenaramot igenyel.

[ Szerkesztve ]

(#22016) Nordic válasza krealon (#22014) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nálam egyik sincs bekapcsolva, szóval ez nem lehet gond szerintem.

(#22017) huliganboy válasza krealon (#22015) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm a gyors választ! Az adapter 1 csatlakozója pont ugyan olyan!

Köszönöm! :R :R

(#22018) krealon válasza Pancsermeste (#22011) üzenetére


krealon
Topikgazda

Egy ilyen antennáról mi a véleményetek?

Ha sugarzasi iranyba (ld radiation pattern) esik a vevvo, akkor javithat a kapcsolaton. A sugarzasi szog mindoszesen 15 fok, az antenna tengelyere merolegesen! :K

(#22019) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Win7 64bit és kábeles internet mellett bármilyen USB-s WiFi-vel meg lehet osztani az internetet androidos telefonra? Ha nem, akkor mit kell támogatnia a WiFi-nek?

keresőszó: megosztás

(#22021) Nordic válasza krealon (#22014) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az lehetséges hogy tesóm vevőoldali részén nincs valami beállítva, és tulajdonképpen ő fekteti meg a netet(elvileg ő is torrentezik, sorozatokat ezerrel)? Ahogy néztem a kapcsolatokat nála a DHCP statisztikában, nála vagy 100x annyi packets van mind a fogadott mind a küldött között.

(#22022) krealon válasza Nordic (#22020) üzenetére


krealon
Topikgazda

Nagyon ugy nez ki, hogy a tulterheles lesz a problema.
A 8 megas ADSL csomaghoz max 100 egyideju kapcsolatot erdemes beallitani a torrent progiban. Ezen felul erdemes lenne a QoS-t is beallitani a TL-WR841ND-n.

- 1 geppel kabelen csatlakozva (wiFi off) meg mered a valos internet sebessegedet egy sebessegmero oldalon
- a kapott Upload / Donload kbps ertekeket beirod a Bandwidth management megfeleo helyere

Bandwidth Control -> Conrol settings
Enable Bandwidth Control: -> pipa
Line Type: ADSL
Egress Bandwidth: <ide ird a meressel nyert kbps upload erteket>
Ingress Bandwidth: <ide jon a mert download kbps>
[Save]

Utana keszithetsz meg gepenkent (IP cimenkent) szabalyokat, de a lenyeg a fenti, mert igy nem fogja a router "tultolteni" a modem adas-veteli puffereit. :R

(#22023) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!
A következő a problémám, remélem tudtok segíteni:
- A net meg van osztva nálam egy sima tplink 542g routerrel, külső antennára kivezetve.
- Barátomnál eddig egy sima PCI-os Gigabyte wlan kártya volt kivezetve külső antennára, ezen keresztül vette a jelet, kb 100 méter a távolság közöttünk semmi akadály nincs.
- évekig tökéletesen működött így a dolog, most azonban be szeretnénk állítani egy TP-LINK TL-WR743ND AP/Client Routert, de nem látja a routerem.
Kliens mód be van rajta állítva, de egyszerűen semmilyen hálózatot nem lát a külső antennáról, firmware-t is frissítettem rajta. Kipróbáltam a saját antennájával, hazavittem és ott látja a routert.
Létezik olyan, hogy nem kompatibilis a külső antennával? Fogalmam sincs mi lehet a hiba.

(#22024) Nordic válasza krealon (#22022) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egyenlőre úgy néz ki jó lesz...amúgy ez is be volt állítva, meg tesóm gépére a szabály. Valószínűleg túl sok kapcsolat volt belőve a torrentkliensben(200). Most kínomban újraindítottam a gépet, mert 10 percenként eldobta a netet. Kíváncsi leszek most meddig húzza.

(#22025) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

(#22010) Pancsermeste

G-sben ezt: Asus wl-138g_v2 BCM4318 chipes, nagyon jó vételi érzékenységű kártya.
Használok még egy WN722N-t is néha, a külső antennája miatt nem rossz, amit én eddig próbáltam, N-nel a 26 megabitet lazán átviszi...

(#22011) Pancsermeste és (#22018) krealon
Van ilyen antennám, az a 8dBi nyereség erős túlzás..
Ennek a 4dBi-s (nem annyira átlagos, szétszedtem és valószínűleg tényleg 4dBi-s) antennájához képest nem mutat fel sokkal többet, talán úgy 1-2dBi-vel ha jobb...

(#22023) takyka77
Erősen gyanús az antennahiba.
Ugyebár az antenna is 2.4Ghz-es meg a router is..
Nézd meg, hogy az RP-SMA csatlakozón nem esett-e be a tüske, nem e jött le a csatlakozóról a kábel, újra próbáld ki a régivel, hogy működik e.
Egyébként milyen külső antenna? panel?
Próbáld még ki másikkal esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#22026) Pancsermeste válasza Wind-Storm (#22025) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszönöm szépen, körbenézek, hogy hol lehet ilyet kapni a közelben.

Azt a 8dBi-s antennát én a Wi-Fi adapterre gondoltam vna, kb. 1600 Ft-ért adnák. De ahogy nézegetem, ez nem sugárzó antenna? Vagy jó ez a vevő oldalra is? Vagy ez teljesen mindegy?? :F

-= Pancsermeste® =-

(#22027) And válasza Pancsermeste (#22026) üzenetére


And
veterán

Nincs csak "sugárzó" vagy csak "vevő" antenna, mindegyik képes adásra és vételre, mivel oda-vissza működő szerkezet. Mod: mellesleg ha jobban belegondolsz, az általad 'vevő'-nek nevezett kliens-eszköz éppen úgy ad és vesz is, mint a router / AP, mivel a wifi forgalma mégiscsak kétirányú.

[ Szerkesztve ]

(#22028) Pancsermeste válasza And (#22027) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Belegondoltam..... nos, valóban, igazad van! :K

-= Pancsermeste® =-

(#22029) aag válasza And (#22027) üzenetére


aag
őstag

Nincs csak "sugárzó" vagy csak "vevő" antenna, mindegyik képes adásra és vételre, mivel oda-vissza működő szerkezet.

Igen, de nem egyszerre, hanem felváltva. Ráadásul az adáshoz más méretezés dukál mint a vételhez. Emiatt terjednek a kommersz készülékeknél is a két, esetenként a három, vagy több antennás változatok. Például:

(#22030) aag válasza Wind-Storm (#22009) üzenetére


aag
őstag

nagy kár volt megrendelned, az a két hülyeség (...)

Bízd ide, hogy én mit rendelek magamnak. Tanácsot kértem, egyszerűt. Melyik jobb és kb mennyivel. Nem tudtatok válaszolni, nem adtatok valódi segítséget. Ennek ellenére megköszöntem. Viszont lehülyézni azért nem kellene. :(

(#22031) And válasza aag (#22029) üzenetére


And
veterán

Az hogy felváltva, a wifi esetén véletlenül éppen igaz, mivel félduplex rendszer. Csakhogy ehhez a két- vagy többantennás kivitelnek a világon semmi köze: egyrészt egyetlen antennával is simán működnek a 802.11a/b/g-szabványú eszközök, meg a lite-n-esek, másrészt amelyiken két antenna van (a/b/g-mód + antenna diversity), azok egyáltalán nem váltakozó irányban vannak használva. Vagyis pont ugyanazon ad a router vagy a kliens, amelyiken vesz, az antennák közötti váltás a térerő (bit-hibaarány) függvénye, nem az adási vagy a vételi üzemmódé. A MIMO miatti két-háromantennás eszközök (802.11n-es 300 és 450 Mbps-es módja) pedig pedig aztán abszolút más tészta: ezeken egyszerre, egyidőben van használva a két- vagy három antenna, mivel ennyi spatial stream-mel érik csak el a névleges jelzési sebességüket.
Mod: "Ráadásul az adáshoz más méretezés dukál mint a vételhez."
Ez nem így van. Mitől lenne más a méretezés? Azt csak a működési sáv szabja meg, nem az adás-vétel irány.
A mai összes rádiótelefon-szabvány (még a korábban kihalt 450 MHz-es NMT is) a wifi-vel ellentétben fullduplex rendszerben üzemel, mégis - egy sávon - egyetlen antennát használ mind adásra, mind vételre, mindenféle váltogatás nélkül, egyidőben.

[ Szerkesztve ]

(#22032) aag válasza And (#22031) üzenetére


aag
őstag

Az hogy felváltva, a wifi esetén véletlenül éppen igaz

Akkor ezt meg is beszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#22033) And válasza aag (#22032) üzenetére


And
veterán

(Ettől még a mondandód többi része sajnos nem fedi a valóságot, mivel ha a wifi fullduplex volna, pont ugyanennyi és ugyanilyen kivitelű antennákat igényelne, mint most. Csak volna egy "duplex-távolság", amellyel a vételi-adási frekvenciákat /pontosabban: sávokat/ el kellene tolni egymástól, mivel az fullduplex rendszer esetén nem lehet ugyanaz.)

[ Szerkesztve ]

(#22034) aag válasza And (#22033) üzenetére


aag
őstag

Ezt azért nem kellene... :( Összekevered a szezont a fazonnal. Hiszen pont azért halfduplex, hogy egyszerű tömegcucc lehessen. Hogy ne kelljen két antennával gyártani. Nameg hogy résantennát is lehessen alkalmazni. Ugyanez van a GSM-technikában. Szóval mindössze az ok-okozati irányt fordítottad meg.

Úgylátom itt nagyon megy a lehülyézés. Van aki nyíltan, van a ki rejtve, de csinálja. Én ebből kiszállok! A továbbiakban nem válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#22035) And válasza aag (#22034) üzenetére


And
veterán

Miért? Mert nem valós dolgot írtál?
"Ráadásul az adáshoz más méretezés dukál mint a vételhez. Emiatt terjednek a kommersz készülékeknél is a két, esetenként a három, vagy több antennás változatok."
Egyik mondat sem igaz, bár a második az első (hibás) feltételezésedből következik.

[ Szerkesztve ]

(#22036) And válasza aag (#22034) üzenetére


And
veterán

Nem semmi: helytelen dolgokat állítasz, mikor megcáfolnak, akkor meg besértődsz. Kár. Korábban írtad, hogy nem szakmai vitát folytatni jöttel ide, hanem tanácsért, de ebből jó kis szakmai vita lett.
"Hiszen pont azért halfduplex, hogy egyszerű tömegcucc lehessen. Hogy ne kelljen két antennával gyártani."
Még jó, hogy leírtam, hogy egy rendszer duplex mivoltjából nem következik egyenesen a kétantennás kivitel. Nézz meg akár egy régi egysávos (900 MHz-es) GSM-telefont: fullduplex? Igen! Két antenna van benne? Dehogy, mivel egyazon sávon (nyilván nem azonos csatornán, hanem rendesen eltolva) megy az adás és a vétel, egyszerre. Van egy diplexer nevezetű eszköz (lényegében többszörös sávszűrő), amely megoldja az adás-vétel irányok szétválasztását a közös antennáról az adó- és vevőfokozatok számára. Mellesleg a GSM is egyszerű tömegcucc, szóval ez az érv is rendesen sántít. Tömegcucc -> olcsón előállítható, mindegy, hogy half- vagy fullduplex.
Ez a wifi-résantenna meg nem tudom, honnan jött neked, ugyanis létező cucc, csak abszolút nem az USB-s kliensekben, mivel azokban a nyákon kialakított egyszerű, rém rossz nyereségű hurokantenna van. A résantenna így néz ki: [link].
Ja, és nem emlékszem, hogy lehülyéztelek volna.

(#22037) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Van egy SMCWUSB-G nevezetű wifi adapterem. Na most, bedugom a gépbe, és ott kezdődik, eszközkezelőben nem is látom (talán "Ismeretlen eszköz" :F)... akkor az "ismeretlen eszköz"-re felrakom az adapter driverét, de azt írja 10-es hiba, magyarul nem jó. (win7). Már több win7-es gépre felraktam a driverét és jó volt...hozzá kell tenni, nem a legújabb fejlesztés, talán 2007/2008-as...

Érthetően sikerült leírni? Vki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22038) mezis válasza aag (#22034) üzenetére


mezis
nagyúr

Valóban jobb, ha nem írsz erre a fórumra. Elolvasva az eddigi irományaidat, ennek a fórumnak az olvasása is fölösleges időpocsékolás számodra.

mezis

(#22039) petata válasza petata (#22037) üzenetére


petata
őstag

közben megoldottam :U

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22040) Wind-Storm válasza And (#22027) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, de azért vannak kivételek, hogy törjem a jeget :D
Pl. 3rd party fw-kben külön be lehet állítani, hogy Rx és Tx ant.
Tehát, hogy melyik legyen a fogadó és melyik legyen a küldő antenna.. :))
(de ezt mos nem neked írtam célzottan)

(#22030) aag

Hol hülyéztelek én le tégedet?
Mellesleg még aludtam, fenn sem voltam amikor te ahelyett, hogy vártál volna még egy kicsit, elhamarkodottan elkapkodtad a dolgot és rendelted amit rendeltél... :))
Mindenki a saját kárán...
Ui.: Besértődni és kapkodni ne ide gyere...

[ Szerkesztve ]

(#22041) And válasza Wind-Storm (#22040) üzenetére


And
veterán

"Pl. 3rd party fw-kben külön be lehet állítani, hogy Rx és Tx ant."
Ezt elismerem, korábban írtam is róla ([link], [link]). Tudni kell, hogy ennek csak nagyon-nagyon ritka esetekben van értelme, egy hétköznapi felhasználó ennek semmi hasznát nem veszi, ráadásul a szétválasztás pont elveszi az antenna diversity értelmét (márpedig eredetileg ezért van két antenna b/g-n, és ugye nem az adás-vétel irányok elválasztása miatt, amire mindenféle zavaros elméletet hozott fel a kolléga).

(#22042) Wind-Storm válasza And (#22041) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:K

(#22043) Soma01


Soma01
veterán

Szerintetek melyik a jobb kábel (ebben a méretben, átmérőben) RG174 vagy RG316?
5 méter kellene belőle. Melyikkel járok jobban jel veszteség terén?

(#22044) barack21 válasza Soma01 (#22043) üzenetére

RG174
ez is az

RG316 Low Loss Coaxial Cable...
Approx 1.6db loss per Metre for 2.4GHz applications.
RG316

remélem jot linkeltem,és tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22045) Soma01 válasza barack21 (#22044) üzenetére


Soma01
veterán

Nézegetem, de az adatok nem összehasonlíthatóak valami könnyen a mértékegység különbségek miatt.
Nézem, nézem...

(#22046) barack21 válasza Soma01 (#22045) üzenetére

arra írtam hogy remélem jot lijnkeltem :D

- Belden
- RG174-es méretű
- 6GHz-ig ajánlott
- pigtail készítéséhez ideális
- Csillapítás: 2dBi/m 6GHz-en; 1,2dBi 2,4GHz-en

- Belden
- Szürke szín
- RG174-es méretű
- 6GHz-ig ajánlott
- pigtail készítéséhez ideális
- Csillapítás: 1,9dBi/m 6GHz-en; 1,1dBi 2,4GHz-en

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22047) Soma01 válasza barack21 (#22046) üzenetére


Soma01
veterán

Jót. A mérete a lényeg RG174-es méretű. Ezek közül természetesen a Belden 7805R RF100LL a jobb. De nem innen venném, de lehet mégis onnan lesz. Nem tudom a kínaiak milyet adnak. (ebay) Szóval ott RG174 és RG316 közül lehet választani.

(#22048) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Pár napja érdeklődtem és azóta megvalósítottam a hálózatot!

Ebből:

Modem-->Router-->AP-->switch-->kábeles eszközök

EZT:

Modem-->Router-->AP-->Router-->Vezetékes és vezeték nélküli eszközök!

Most az a problémám hogy a vezeték nélküli eszközökön lassú az internet de bitangul :( mit lehetne itt tenni hogy gyorsuljanak a dolgok? Maga a dolog annyira lassú néha hogy ha wifivel kapcsolódok akkor a router webifjét is alig tudja betölteni :(

Ha esetleg valakinek lenne tippje azt megköszönném !

UI: tudom sok az eszköz de csak így tudom megoldani :(

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22049) barack21 válasza Soma01 (#22047) üzenetére

hova kéne pontosan??? mihez konkrétan ???
hátha lenne jobb megoldás ... :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22050) freemanone válasza huliganboy (#22048) üzenetére


freemanone
őstag

Milyen router?
Milyen adapterek?
Mekkora a távolság köztük?
Falak vannak-e amin keresztül kell menni a jelnek?
Ha windows akkor ezt a progit szedd le és linkelj egy képet. Ezt, minden wifi klienrsől jó lenne tudni. Valamint az összes többi kérdésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.