Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Wind-Storm válasza jNk (#27000) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D Ehhez is kell két gép, jól gondolom? :))

[ Szerkesztve ]

(#27002) Csaszykj válasza jNk (#26994) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Kössz a részletes leírást.
Aztán gondolom ha ezt lezongorázom rajta, és ha működik, utána tegyem be hidden-be ? :R

(#27003) Willie válasza Wind-Storm (#26999) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Sajnos nekem erre nincs lehetőségem, nincsen PCI csatolóval rendelkező gigabites LAN kártyám. :( Mennyinek kellene lennie egyébként a másolás sebességének egy ilyen routerrel?

(#27004) Robertrentle


Robertrentle
csendes tag

Sziasztok!

A következö lenne a problemäm:
Van egy Acer laptopom amivel wifin vagy telefonos internetmegosztäson keresztül netezek. A problemam pedig az, hogy majdnem minden alkalommal elöfordul az, hogy nem csatlakozik egyböl, hanem eltelik 3-4 perc is mire nagynehezen sikerül csatlakozni. Gyakran kiirja, hogy nem megoldhato a csatlakozäs vagy IP cim ütközes van es feljön egy hibaablak. Iyenkor ranyomom a problemamegoldäsra, ami termeszetesen nem segit, majd ha bezärom az ablakot, pär mäsodperc utän sikerül kapcsolodni.
Ha ez segit AVG-t hasznälok, az op. rendszer pedig Win 7 64bit.
Elöre is köszönöm a segitsegeteket.

Üdv.:
Robi

UI.:
Bocsi, de nemet billentyuzetröl irtam es azert hianyosak az ekezeteim. :)

(#27005) mezis válasza Robertrentle (#27004) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A 3-4 perces várakozások nem olyankor vannak, amikor más PC-ket hamarabb kapcsoltak be ? (Mégis mit vársz egy MS Windows hálózattól ? Örülj, ha működik, még gyors is legyen ? ;] )
Egy kísérlet: Ha nem zavaró, ossz fix IP címeket.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27006) nemdan válasza Willie (#27003) üzenetére


nemdan
senior tag

80-100 MB/s-al kellene mennie, persze nagyban függ a merevlemez írási sebességétől is.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27007) Willie válasza nemdan (#27006) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm. :) Akkor megelégszem a dologgal, esetleg majd még megnézem SSD-SSD között a másolás sebességét, amint újra lesz erre lehetőségem.

(#27008) kkovi


kkovi
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítségre lenne szükségem.
Van valakinek tapasztalata a köv. kapcsolatban:
T-s 3G USB sticket szeretnék ( E3131 S-2) csatlakoztatni TP-link MR3020 mini routerhez.
Elméletileg működnie kell, valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszönettel

(#27009) nemcso válasza kkovi (#27008) üzenetére


nemcso
senior tag

Tapasztalatom nincs, de BIN fájl van hozzá :

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#27010) jNk válasza Csaszykj (#27002) üzenetére


jNk
senior tag

Érdemes először az AP oldalt beállítani, majd lan kapcsolat nélkül tovább működtetni, miközben a Station oldalt konfigolod. Így már az "asztalon" látni fogod ha összejön a kapcsolat és mehetnek az eszközök kültérre.
A Hide SSID szerintem felesleges, főleg ha nem sűrűn lakott helyre telepíted, a wpa2 titkosítás szinte mindig elég szokott lenni.

(#27011) sublett válasza sublett (#26952) üzenetére


sublett
tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom az elmúlt napok bütykölésének tapasztalatát: statikus IP-t kapott a tablet, így felment a hálózatra, két nap alatt egyszer szakadt le de vissza is csatlakozott, nem kellett routert ki-be kapcsolni hozzá.

A többi eszköz is fent van, szal úgy néz ki ez most így stabilizálódik.

Már csak az okát szeretném tudni...

Egyébként ez alapján csináltam: http://mhotspot.com/blog/fix-obtaining-ip-address-android-wifi-problem/ Nektek nem fura a DNS címe?

[ Szerkesztve ]

(#27012) domez


domez
csendes tag

Sziasztok . Hátha tud nekem segíteni valaki. Egy olyan repeaterre lenne szükségem , amelyik wifin tud csatlakozni a routerhez , de a vezetéken keresztűl tudok csatlakozni az eszközhöz . Hogy érthetőbb legyen,
van egy kinai smart tv kütyü , és van benne wifi, és kábeles csatlakozás is. A kütyüt szeretném az emeleti TV re kötni , de ott már nem fogja a router jelét, azért szeretném a vezetékes kapcsolatot használni , mert ha router közelébe is teszem nagyon lelassul az egész gép ( gondolom gyenge hardwere), viszont a vezetékes kapcsolattal egész fürge , és használható.Várom építő jellegű hozzászólásaitokat és tanácsaitokat.
Köszönöm.

(#27013) Wind-Storm válasza Willie (#27003) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én is szerettem volna tesztelni ilyen téren a 1043ND-m, de aztán elmaradt
Esetleg egy 300N-es adaptert bevethetsz a másik hálókártya helyett, ha van kéznél.

(#27014) nemdan válasza domez (#27012) üzenetére


nemdan
senior tag

Olcsó alternatívának Én ezt ajánlanám: TP-LINK TL-WR743ND

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27015) Willie válasza Wind-Storm (#27013) üzenetére


Willie
őstag

Sajnos azt sem tudom megoldani, majd kitalálok valamit vagy megelégszem azzal a sebességgel, ami van, az sem olyan vészesen rossz. :)

(#27016) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WR740N routerem.
Azt szeretném rajta beállítani már ha lehet,hogy csak egyetlen egy bizonyos cím ne tudjon rá csatlakozni.
Ezt belehet valahogy állítani? Egyébként ez egy telefon lenne amit nem szeretnék,hogy tudjon csatlakozni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27017) Wind-Storm válasza Willie (#27015) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha csakis kizárólag HDD-ről másolsz, akkor bőven jó az annyi... Gondolom tisztában vagy a merevlemezeid maximális adatátviteli sebességeivel.

(#27018) domez válasza Willie (#27015) üzenetére


domez
csendes tag

Köszönöm ! Az ára tényleg jó , és akkor ez tudja amit szeretnék ,hogy wifin csatlakozik a routeremhez, és a
hátsó kimenet valamelyik csatlakozóját összekötöm a smart tv Lan portjával ?

(#27019) jNk válasza Directors (#27016) üzenetére


jNk
senior tag

A Wireless / Wireless MAC Filtering listába felveszed a telefon mac címét Allow Rule-al és Enabled Status-al.

(#27020) Willie válasza Wind-Storm (#27017) üzenetére


Willie
őstag

Akkor jó, köszönöm. :))
Sajnos nem vagyok vele tisztában, muszáj leszek majd pár tesztet elvégezni. :P :)

(#27021) #22237440


#22237440
törölt tag

Hali. Nagy a gond..., de lehet, mégsem annyira. Lássuk. A lényeg: WiFi kapcsolatot szeretnék teremteni. Egyik lapítón (laptop) Windows 7 van és a másikon Mac OSX Lion. A Windows 7-es gépen működik az internet és az Almás gépen is szeretném ha menne, tehát internet átvitelt szeretnék elérni.

Próbálkoztam: A Win 7-es gépen létre hoztam egy "a wireless ad hoc (computer-to-computer) network" kapcsolatot. Megadtam a hálozat nevét, adtam neki WPA2-Personal jelszót. Az Almás gépen láttam amit létrehoztam ellenben nem engedett csatlakozni és a következőt írta ki: "A connection timeout occured".

Mit csinálok rosszul? Mit kell tennem azért, hogy a Win 7-es gép internetet szolgáltasson nekem? Hol és mit kell beállítsak?

Tudom, sok a kérdés, de csak egy kérés, hogy segítsetek wifi kapcsolatot teremteni a két gép között.

Előre is köszönöm.

(#27022) Directors válasza jNk (#27019) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27023) hawkins2


hawkins2
csendes tag

A következő problémám van:
Win7 van a gépen, benne egy egy TP-LINK TL-WN353GD wifi kártya, melyet feltelepítettem a gyári lemezéről, ami így működik. Újraindítás után már nem működik a kártya egészen addig, míg ismét fel nem telepítem. Miért nem jegyzi meg a win a drivert?
Nem számítok kezdőnek, de ilyennel még nem találkoztam...

(#27024) dealerman válasza hawkins2 (#27023) üzenetére


dealerman
senior tag

Hali

Rakd újra a rendszert ! :)

underground techno will never die

(#27025) #22237440


#22237440
törölt tag

Hahó! Én miért nem érdemlek meg egy választ?? :(((

(#27026) jNk válasza #22237440 (#27025) üzenetére


jNk
senior tag

A wifi kapcsolat két gép között nagyon nem ugyanaz mint az egyik gép megosztja a "nemmondtad hogy kapott" netet a másikkal...

Egyébként a valószínűleg a connectify lesz a megoldás, hacsak nem mobilnetet akarsz osztani, mert arra csak a fizetős változat képes.

(#27027) king.mp


king.mp
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy acer noti, benne gy atheros wifi kari, a probléma a következő, routert megtalálja, elkezdek bármit letölteni, és pár perc mulva, bontja a kapcsolatot. ilynkor ujra csatizok és minden kezdődik előről.
Van valakinek tippje, hogyan lehetne ezt orvosolni ?

(#27028) nemdan válasza king.mp (#27027) üzenetére


nemdan
senior tag

Driver frissítés volt már?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27029) king.mp válasza nemdan (#27028) üzenetére


king.mp
aktív tag

Volt.

(#27030) nemdan válasza king.mp (#27029) üzenetére


nemdan
senior tag

Gyári kártya benne?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27031) king.mp válasza nemdan (#27030) üzenetére


king.mp
aktív tag

Gyári, Atheros AR5B91

(#27032) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Het elejen üzemeltem be egy Netgear WNDR4000-et, müködik is rendben, viszont lenne par kerdesem.
Hol lehet (vagy nem is lehet?) allitani a wifi teljesitmenyet? Parszor mar vegigneztem a menüket, de ilyen opciot nem talaltam benne. Mivel egy durvan 10-15 meter sugaru körben (vagy inkabb felkörben) van csak hasznalva, fölösleges maximumom sugaroznia, ha mondjuk 70% is eleg lenne..
Ezen kivül föltettem az inSSIDert, es abban a max ratenel 156-ot ir 300 helyett, ez miert lehet? Elöször mikor neztem 144 volt, de utana lattam, hogy max 150Mbps-re volt allitva a router, atallitottam 300-ra, de igy is csak 156-ot ir (latok masik routert a környeken, aminel viszont 300 van).
Jelenleg speedtest sem mutat többet 40-45 Mbps-nal (100 megas net), meg wifin keresztül NAS-ra is folyamatos 5 megabytetal masoltam, tehat valami szerintem nincs rendben.. (Pedig ugy remlik az elejen gyorsabban ment azert a wifi is).
Kb 3 meterre vagyok egyebkent a routertöl es egy nagyjabol 10 centis fal van köztünk.

Valmint amit meg nem ertek, iPod Touch 4G-n ha kikapcsolom a wifit, majd utana bekapcsolom, "elfelejt" visszacsatlakozni es ha megprobalom, keri a kodot.. minden egyes alkalommal, ami eleg idegesitö.. Mivel korabban ilyen nem volt, az iPodon pedig semmi valtozas nem törtent, miota lecsereltem a routert, igy feltetelezem ez is a router hibaja, csak nem tudom, mi okozhatja.. Szerk.: Raadasul kivetel nelkül minden egyes csatlakozasnal azt csinalja, hogy ha beirom a kodot, majd ranyomok a csatlakozasra, kiirja, hogy csatlakozas sikertelen, ha megegyszer ranyomok, akkor csatlakozik.. Ez mondjuk inkabb ipod bugnak tünik, de mint irtam, korabban semmi ilyen problema nem volt a regi upc-s routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#27033) Gubek-Einste válasza dani3l (#27032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben nem lehet wifi adóteljesítmény állítani de nem is szükséges.
inSSIDer által mutatott eredmény alapján állítottad be a wifi csatornát? Ha nem akkor tégy így. 2,4 és/vagy 5 GHz-en próbálkoztál?
A nálad lévő körülmények miatt lehet, hogy csak ennyivel megy, mutass egy inSSIDer channel eredmény és egy router beállítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27034) dani3l válasza Gubek-Einste (#27033) üzenetére


dani3l
őstag

Igen, inSSIDer alapjan allitottam be, bar most nem ugy tünik, de amikor beallitottam, a 9-es csatorna környeke volt a "legtisztabb", a 13-as környeke meg 2-6-ig elegge tele volt. Itt egy kep az inSSIDerröl, router beallitasnal pontosan mire vagy kivancsi, miröl csinaljak kepet?
2,4GHz-en probaltam egyebkent, 5GHz-es vevöm egyelöre nincsen, ugyhogy az ki is van kapcsolva most.
Igazabol maga a sebesseg nem lenne tul nagy gond, az viszont mar inkabb, ha valamiert nem 300 megabiten müködik a router..

Közben atallitottam a csatornat 5ösre, mert az üres volt, de a speedtest igy sem mutat többet, söt, most 20 megabit föle se akar menni.. NAS-ra is jelenleg kb 3 megabytetal masolok wifin, pedig nem log semmi rajt, ami ennyire lefogna..

[ Szerkesztve ]

(#27035) Gubek-Einste válasza dani3l (#27034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne csinálni egy reset-et majd újra beállítani mindent, hátha valami 100-as a router-ben.
Milyen lakó környezetben van a router, lehet, hogy a sok/vastag fal miatt ennyi csak a sebesség. Hol van elhelyezve a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27036) dani3l válasza Gubek-Einste (#27035) üzenetére


dani3l
őstag

Rendben, akkor kesöbb megprobalok majd egy resetet (most mas is hasznalja, ugyhogy nem piszkalom addig).
Panelhazban van földszinten, lakason belül eleg vekonyak a falak, a router a nappaliban van, közvetlenül a szobammal szomszedos fal mellett, tehat körülbelül 10 centi fal, meg nagyjabol 2, max 3 meter valaszt el töle, nem hiszem, hogy ez indokolna a sebesseget..
Közben neztem a routerben az adatforgalmat, kedd ota durvan 130 giga összesen, ez nem lehet gond, nem? Azt tudom, hogy vannak routerek, amik huzamosabb hasznalat utan igenylik az ujrainditast, mert nem müködnek megfelelöen, de azert 4 nap alatt erösen ketlem, hogy annyira megzavarodott volna, valamint ha jol sejtem, pont ezt lenne hivatott kiküszöbölni az erösebb hardver..

(#27037) Gubek-Einste válasza dani3l (#27036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Panelban könnyen elképzelhető olyan zavaró tényező is amelyet nem wifi de alapvető hatással van a hálózatra és ezt sajnos sokszor nem lehet megszüntetni.
A hozós terhelési gondok inkább csak a régi és/vagy olcsó router-eknél szoktak jelentkezni de természetesen egy-egy hibás példány minden árkategóriában elképzelhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27038) dani3l válasza Gubek-Einste (#27037) üzenetére


dani3l
őstag

Hetvegen megprobalok majd egy resetet, aztan meglatom, segit e valamit..
Lehet ugy hibas valami, hogy müködni müködik, csak nem megfelelöen? Ugy ertem, hogy jelen esetben pl, hogy megy a wifi eppen, csak lassu, ezt okozhatja valami belsö hiba is?
Illetve az inSSIDeres kiiras a max ratenel rendben van azzal a 156-tal? Van esetleg valami mod/program, hogy a wifi sebesseget teszteljem? Speedtest nem mervado, mert lehet a net is eppen lassabb, illetve a nas-ra masolgatas sem a legjobb mod gondolom, ott is több mindentöl függhet a sebesseg..

Kicsit idegesitö azert, hogy lecserelem a szutyok g-s upc-s routert, amit a 100 megas nethez adtak, egy nem eppen olcsora, aztan sebessegben eppenhogy csak fölülmulja ez is.. Bar mondjuk a stabilitas a fö szempont inkabb, de azert kicsit kiabrandito, hogy egy 300 megabites router kb az elmeleti sebesseg hatodat hozza..
Ezek utan gondolom ne is nagyon szamitsak ra, hogy 5GHz-en menni fog a hd filmek lejatszasa.. Bar talan ott elöny lehet, hogy az a frekvencia kevesbe telitett..

(#27039) Gubek-Einste válasza dani3l (#27038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan ezt az esetet értettem hibás darab alatt.
A link sebesség az éppen aktuális viszonyok szerint van beállítódva, ezen változtatni csatorna átállítással/router hely változtatással/zavaró tényezők kiiktatásával lehet.
Elméletileg 5 GHz-en jobb lehet a helyzet de ez sem garancia a sikerre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27040) dani3l válasza Gubek-Einste (#27039) üzenetére


dani3l
őstag

Ertem, köszi a segitseget! :R
Akkor hasznalom meg egy darabig, meg probalgatom a beallitasokat, aztan ha nagyon nem tetszik, akkor megprobalom gariztatni, hatha csak kifogtam egy selejtet..

Köszi megegyszer a segitseget, szerintem lesz majd meg kerdesem.. :B

(#27041) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Óriási segítségre lenne szükségem Tőletek :Y :
adott egy öntött vasbetonból készült emeletes ház x-edik emelete, ahol a szinten 3 lakás található, az egyszerűség kedvéért 1-es, 2-es és 3-as számúak. Az 1-es lakásban van egy 30 Mbites UPC kábelnet, asztali gép és kábelmodem. A feladat az volna, hogy a 3-as lakás lakója venne laptopot karácsonyra, amihez kellene egy wifi-s router az 1-es lakásba, hogy lehessen laptopról netezni a 3-as lakásban.
A jelnek legalább 4-5 vasbeton falon kellene keresztül mennie!!!

A kérdés az volna: pontosan melyik/milyen routert vegyünk? (Fontos megjegyezni, hogy hót halál lövésem sincs a témáról, beleolvastam fórumokba, de a készülékek alapdolgain túl kínai nekem az egész történet.)

Nagyon fontos volna a jó wifis router, mert gyakorlatilag ettől függ a laptop megvásárlása!!! :F

Kérlek Titeket segítsetek, előre is köszönök minden hozzászólást! (Bocs, ha nem ebbe a topicba kellett volna írnom) :B

(#27042) Gubek-Einste válasza Treff (#27041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZ a megfelelő téma.
4-5 vasbeton falon történő wifi jel közvetítés elég bajos lesz, erre készülj fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27043) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!
Dec. 10 környékén haverokkal szeretnénk egy lan partyt és mivel 3 ember is laptoppal jönne igy ha lehetséges lenne a régi sok kábellel, gubanccal járó ruterezést lecsérnénk egy wifi ruterre. Kérdésem a következő megoldható e wifi routerrel ugy ,hogy tudjunk játszani egymással?? 3 ember tolná wifiről 4 pedig kábellel. Ha valahogy megoldható leírnátok nekem, vagy esetleg egy leírást linkelnétek.
Köszönöm szépen előre is.

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#27044) #22237440 válasza jNk (#27026) üzenetére


#22237440
törölt tag

Köszönöm szépen a segítséged. Igazad van, nem volt részemről érthető, hogy már létező internet kapcsolatot szeretnék megosztani a másik géppel. Meglestem az általad említett bizonyos Connectify szoftvert és ígéretesnek tűnik, bár ezt-azt olvastam arról is, hogy ezt Windows-on történő beállításokkal is el lehet érni. Kipróbáltam, de eddig nem működött. Amit te ajánlottál egyértelműen könnyebb megoldásnak tűnik, de még nem volt alkalmam tesztelni. Végül is, szerinted nem éri meg időt tölteni azzal, hogy az operációs rendszeren belül végezzek beállításokat internet megosztásra? :F
Csak azért kérdezősködök ennyit, mert biztos akarok lenni a dolgomban. :)

Köszönöm előre is a figyelmed és megtisztelő válaszod. :K

(#27045) nemdan válasza Fityusz (#27043) üzenetére


nemdan
senior tag

Persze, hogy meg. Semmi extra nem kell hozzá. 4 gépet rádugod kábelen, másik 3 meg mehet wifiről.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27046) Papaj x


Papaj x
tag

Üdvözlök mindenkit!

Egy kérdéssel fordulnék a fórumtársakhoz, miszerint. Van egy Medion Akoya P6624-es laptopom, melyen sikerült biost frissíteni, de.
Frissítés óta a wifit nem tudom bekapcsolni, ami [FN] + [F7] lenyomásával történne, s nem tudok vele mit csinálni. Cmos elemet már vettem ki kb 1 órára, de semmit nem jelentett!

Esetleg valami ötlet?

Köszönettel előre is: János

U.I.: Régebbi biost nem találok hozzá, ugyanis ez a program automatikusan telepíti a biost, amit sztem mellékelt fájlból tesz..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#27047) mezis válasza Treff (#27041) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha ugyanarra az oldalra néz ablak v. erkély mindkét lakásnál, van remény arasznyi-fél méterrel kilógatott WiFi antennával. (Nem fogja zavarni a városképet.)

mezis

(#27048) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a gyakorlatban hogy néz ki, ha különböző sebességű eszközöket kapcsolunk repeater üzemmódba?
Gyártottam egy nem túl szép ábrát, talán így egyértelműbb kérdés:

Hogyan működik ez? A gyorsabb eszköz a lassabb sebességét veszi fel, majd ezt a sebességet felezzük, vagy csak az eszközök sebessége feleződik?
Szóval, az 1-es ill. 2-es jelű laptop milyen sebességgel tud felkapcsolódni?

Ja igen, egy kicsit OFF
korábbi hozzászólásokban láttam szép hálózati topológiás rajzokat.
Meg tudja valaki mondani, hogy hol találok ilyen hardver "szimbólumokat" mint router, antenna, laptop, számítógép stb.? vagy ez valamilyen rajzoló progi alaptartozéka?
Köszi.
ON

[ Szerkesztve ]

(#27049) Gubek-Einste válasza fricc_ (#27048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A "1" eszköz 150-es sebességgel megy (ha van benne ezt támogató adapter), a "2" pedig 54-essel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27050) HarryPotter


HarryPotter
őstag

sziasztok, egy érdekes helyzetet tapasztaltam: a gépemen egy wifi signal strength app van, mert kíváncsi voltam a router jelerősségére. És azt látom, hogy a wifi signal a router elé tartott gépnél is max 75% (mondjuk egy cm-re a routertől).
most, kb, négy méterre a routertől, úgy, hogy semmi nincs a gép és a router között, a signal 50%.

Ez normális? Router: dlink dir 655, gépem: apple macbook air.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.