Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Gubek-Einste válasza ben-ga (#37650) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n vagy kábelen mérted?
Ha wifi-n akkor milyen adapter van a gépben és milyen wifi router?
Hol mérted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37652) ben-ga válasza Gubek-Einste (#37651) üzenetére


ben-ga
tag

wifin, másik laptopon 30 van
cisco telekom router
és atheros5005 azt hiszem

(#37653) hNp88


hNp88
aktív tag

üdvöm,

van egy ősrégi D-Link dwl700 AP-m, ezt szeretném repeaternek beállítani a meglévő wifi hálózatomon. a kérdésem: hogyan? :DDD ezen leírás alapján próbáltam, ám amikor beadom neki a fő router MAC címét, onnantól nem lehet rácsatlakozni. :F

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#37654) Gubek-Einste válasza ben-ga (#37652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy G-s adapter így megfelelő körülmények között is max 20 Mbps-re lehet számítani megfelelő körülmények között.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37655) ben-ga válasza Gubek-Einste (#37654) üzenetére


ben-ga
tag

másik laptopokon megy a 30
nincs zavaró fal meg távolság

(#37656) mezis válasza ben-ga (#37650) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy hasonlóan régi lapossal 3 Mbps-t mértem. ProcessHackerrel láttam, hogy két FlashPlayer is igen erősen szórokozik a processzorral. Bezártam a böngészőn egy ablakot. Rögtön maradt ideje a processzornak 12 Mbps-re. (Újabban a www.szelessavindex.hu-t használom sebességmérésre. Kevesebb az ugri-bugri reklám.)

mezis

(#37657) ben-ga válasza mezis (#37656) üzenetére


ben-ga
tag

chrome van rajta, lehet, hogy másik böngészőt kellene használni

(#37658) arboczd


arboczd
tag

Sziasztok! Van a cégünknek két egymás melletti épülete. Úgy szeretnék egy direkt erre a célra dedikált netet belőni 1-1 épületben 1-1 routerrel (két router utp-vel össze lenne kötve), hogy az egyik épületből a másikba "roamingolva" tudjunk mobileszközeinken netezni. Azt szeretném, hogy ugyanazon SSID jelszó használatával lehessen netezni, anélkül, hogy mind a kettő router csatlakozási adatait regisztrálni kéne az eszközökre.

Magyarul úgy lássam a hálózatot mintha egy routerem lenne

Elég az egyik routert AP rakni s úgy jó lesz?

Még nincsenek meg a routerek:

ezekkel szemezgetünk:
- Asus RT-N12 D1
- Linksys E900 300Mbps Wireless Router

De szívesen fogadok eszközre is tanácsokat!

Előre is köszi

(#37659) Renato1993


Renato1993
tag

Üdv!
Van egy fölösleges TL-WR542G routerem, gondoltam felrakom a padlásra, UTP kábellel rákötöm a hálózatra, a wifi antennáját meg kivezetem, és felrakom a házfalra, és akkor lenne a kertben net, egy 12x60m-es területet kellene beszórni, az antenna a 12m-es oldal közepén lenne.
A kérdésem hogy milyen antenna kellene ehhez? A gyári körsugárzó kevés lenne, nem?
Egy TL-ANT2409A pedig bár kültéri, de inkább irányantenna. Vagy erre is megteszi?

Köszi a segítséget előre is! :R

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#37660) And válasza Renato1993 (#37659) üzenetére


And
veterán

Ha jó helyre teszed az antennát / routert, akár a saját antennája is elegendő lehet. A házfalra viszont tényleg nem jó ötlet körsugárzót tenni. A padlástérben még csak elmegy, ha a tető alatt nincs vastag (főleg nem fémfóliás) szigetelés. Én első körben így próbálnám ki, akár UTP kábel nélkül, csak hogy lehessen tesztelni a területen a vételt: routert a padlástérbe - minél magasabbra - felteszed, tápot adsz neki, saját antennáját rajta hagyod, nem vezeted sehová (nincs kábelveszteség), és egy klienssel nézed a térerőt. Ha az ellátandó területen nincsenek nagy árnyékoló tereptárgyak (pl. nyáron erősen lombos fák), akár működhet is így.
Sajnos a kézi kliensek mint az okostelefonok, kisebb tabletek érzékenysége nem túl jó, azok lehet, hogy ott sem működnek rendesen, ahol egy normálisabb laptop a belső antennájával még igen, és ezen egy nagyobb nyereségű antenna sem feltétlenül segít.
"Egy TL-ANT2409A pedig bár kültéri, de inkább irányantenna. Vagy erre is megteszi?"
Megteszi, mivel te nem a terület közepén telepítenéd, hanem az egyik szélén, tehát egyáltalán nem probléma, hanem kifejezetten előny, hogy irányított, elég nagy nyílásszöggel. Amúgy bármilyen kisebb panelantenna is jó lehet, itt nem lényeg a márkanév és nem csak TP-Link antennák léteznek: [link].

[ Szerkesztve ]

(#37661) Gubek-Einste válasza arboczd (#37658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használhatod ugyan azt az SSID/jelszó párost mindkét eszközön de "roaming" nem lesz mivel a csatlakozó eszköz akkor fog a másikra átállni ha az elsőnél már megszakad a kapcsolat.
ÍGY kell majd beállítani a másodlagos eszközt.
Inkább az Asus legyen mivel az külső antennás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37662) Renato1993 válasza And (#37660) üzenetére


Renato1993
tag

Kösz a segítséget!
Főleg telefonnal meg tablettel lenne használva, ahhoz meg kevésnek bizonyult a saját körsugárzó, mert az ablakba téve már kipróbáltam, 25m-ig még jó volt, azon túl meg már belassult.
Wifis USB adapterrel már jó volt 35-40 m-en is. PC-val vagy netebookkal.

Akkor egy Jirous JPA-9 lehet hogy jobb lenne?
Annak 65° a nyílásszöge a TL-ANT2409 60°-ával szemben, és 3m kábel van hozzá, nagyobb a mozgásszabadság.

Amúgy az antenna kábelét hány méterrel illik max megtoldani?
Mert ha mehetne 10m még a 3 méteren felül, akkor nem kellene felrakni a padlásra a routert, nyáron kicsit meleg van ott fent :D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#37663) Gubek-Einste válasza Renato1993 (#37662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs a kettő között jelentős különbség, igazándiból csak egy helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy jó lesz-e.
Az a jó ha minél rövidebb a kábelezés, a gyári 3 m-re nem akarjál rátenni még, főleg ne 10 m-t.
Nem muszáj a padlásra felvinni, ablak mellett is ki lehet vezetni a kábelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37664) And válasza Renato1993 (#37662) üzenetére


And
veterán

"Akkor egy Jirous JPA-9 lehet hogy jobb lenne? Annak 65° a nyílásszöge a TL-ANT2409 60°-ával szemben [..]"
Az antennák nyeresége szoros összefüggésben van a nyílásszögükkel: előbbi csak úgy növekedhet, ha utóbbi lecsökken, mivel a nyereség emelkedését a nyalábolás hatásossága váltja ki. Egyébként a 60/65°-on biztosan nem sok múlik, oldalirányban még a terület sarkain sem lehet 10m-nél nagyobb távolság az antennától, ha jól értem, nyílt térben ilyen távon pedig nem igazán veszed majd észre, hogy nem az antenna fő sugárzási irányában vagy. A nyílásszöget nem úgy kell elképzelni, hogy ott egy éles határ volna, mint egy színházi spotlámpa esetén, mert ez nem igaz. A nyílásszög a fő irányhoz képest 3dB-lel kisebb nyereségű pontok között számított.
"[..] és 3m kábel van hozzá, nagyobb a mozgásszabadság."
Hosszabb kábel = nagyobb kábelveszteség. Oké, 3m koax nem világvége, de lehetőség szerint a kábel hosszát a minimumon kell tartani. Ha nem padlástérbe rakod, fali konzol is szóba jöhet, a lényeg, hogy - ha már nem tetőtérben - a fal síkján kívül legyen. Ha az ablakba téve már próbáltad, lehet, hogy még hatásosabb lett volna valamivel azon kívül tenni.
Itt a leggyengébb láncszem sajnos a kézi kliens lesz, annak beépített és ezért nagyon rossz hatásfokú antennája van, ilyen távon már érzékeny lesz a helyzetre, talaj feletti magasságra, akármire. Sajnos ezektől nem szabad csodát várni, lehetőleg nem a háztól legtávolabbi sarkokban kellene használni.

(#37665) btz válasza And (#37664) üzenetére


btz
addikt

Érdeklődnék ha veszek egy tplink 1043rd routert, akkor egyik antennáját kicserélve erre a Jirous JPA-9 antennára akkor nem okoz a router működésében problémát. Mert van benne ez a MIMO nem tudom mi, aminek a működését nem tudom, nem zavarja meg?

ⓑⓣⓩ

(#37666) mezis válasza btz (#37665) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
[link]

mezis

(#37667) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Egy "rendes" Access Point és egy AP-ként, megfelelően konfigolt router működése között van bárminemű különbség?
Kollégiumi hálózatban csak az AP-kat tűrik meg a hálózatban, a mostani routert (ez volt épp, nem akartam emiatt venni egy új AP-t, a wifi meg kell) is csak nagy könyörgések árán konfigolták be nekem AP módba (én nem nyúlhatok bele a beállításokba, mint egyszerű felhasználó).
Én úgy gondolnám, hogy hogy nincs különbség, emiatt nem is értem, hogy miért csak AP-kat szeretnének látni, ha egyszer úgyis csak ők nyúlhatnak bele.
Abból indulok ki, hogy a jelenlegi eszköz már kezd hülyéskedni és ha már cserélem, akkor a gigabites internethez jobb lenne egy 300Mbites eszköz (a jelenlegi csak 150-es, de a rácsatlakozott eszközök többet is tudnának). Viszont amiket eddig láttam AP-ot mindnek csak 100Mb-es a Lan csatlakozása, így viszont semmit sem ér a wifin elérhető plusz sebesség. Létezik elérhető áron olyan AP, amely kábel oldalon gigabitet tud, wifin pedig 300Mbitet, vagy felejtős? (én nem találtam)
Egy gigabites lan-al, 300Mbites wlan-al rendelkező router (pl: WR1043ND) mennyire lenne alkalmas egy ilyen hálózatba (szintén AP-ként bekonfigolva, ha meggyőzöm a rendszergazdát) ?

.

(#37668) Gubek-Einste válasza 426os (#37667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében nincsen különösebb különbség a kétféle eszköz között, max annyi, hogy az AP módú router-nél még van plusz kábeles csatlakozási lehetőség és ha van akkor az USB porton keresztül megosztott eszköz.
Kültéri AP esetén van olyan amelyik gigabites LAN porttal rendelkezik, beltérinél (SOHO kategóriában) még nem láttam ilyet.
Ha a jelenlegi eszköz működik akkor az új is működni fog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37669) btz válasza mezis (#37666) üzenetére


btz
addikt

Értem. Akkor nem szabad szétszedni az antennákat mert akkor vége a mimo-nak. Mondjuk a nekem 3 antenna van.
Ha veszek ilyen wlanos antennát (ezt az M5-öt) akkor azt a router ethernet portjára kell kötni és úgy lehet kiirányítani az adott terepre?

ⓑⓣⓩ

(#37670) Gubek-Einste válasza btz (#37669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Antennát nem lehet Ethernet portra kötni, valamilyen wifi adapterre kell. Lehet kapni antennával egybeépített AP, azt lehet Ethernet porton más eszközzel összekötni.
Ha veszel egy antennával egybeépített AP akkor azt kötheted a router-re és a kívánt irányba beállíthatod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37671) btz válasza Gubek-Einste (#37670) üzenetére


btz
addikt

Igen azt hiszem hogy ez az Airgird M5 ilyen.
Már csak az érdekelne hogy a powert hogy juttatom bele ethernettel. Ahhoz milyen eszköz kell. Gondolom ha csak a routerre kötöm ethernettel, akkor nem kap áramot.

ⓑⓣⓩ

(#37672) btz válasza btz (#37671) üzenetére


btz
addikt

Bocs tárgytalan. Kikutattam hogy mindenféleképpen kell hozzá egy poe tápfeladó ami jár az antennás AP hoz.

ⓑⓣⓩ

(#37673) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Remélem jó helyre írok :))

Wifi stick-el fogom a haver netjét (együtt fizetjük) mivel telóval a házban nem látja már a router-jét,ezért connectify progival küldöm ki a jelet ! ezzel az a gondom,hogy az Istennek se tudok 5mbit nél nagyobbat mérni semmilyen telefonnal :( holott fogadok 30mbit-et mindig :)

Megoldható e,hogy egy routert kötnék a gépemre lan-on és az osztaná tovább nekem a meglévő netet ?

underground techno will never die

(#37674) 426os válasza Gubek-Einste (#37668) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm a választ. Számomra érthetetlen, hogy a beltéri 300Mbites AP-k miért csak 100Mbiten tudnak kommunikálni kábel oldalon, így mindenképpen lekorlátozódnak erre a sebességre.

.

(#37675) And válasza 426os (#37674) üzenetére


And
veterán

(Annál a 93..94 Mbps-nél, amit a 100 megabites vezetékes ethernet TCP-szinten átvihet, nem sok 300 Mbps-es n-wifi tud többet felhasználói szinten, főleg nem sokkal és stabilan többet.)

(#37676) btz válasza And (#37675) üzenetére


btz
addikt

Akkor uyganezért van hogy az én 70-80 Megabit linksebességen sem tud felhasználói szinten átvinni 5-6 megabitnél többet.

ⓑⓣⓩ

(#37677) And válasza btz (#37676) üzenetére


And
veterán

Azért a bruttó fizikai linksebesség 35..40%-át illene megkapni felhasználói szinten is egy normális hardverrel, vagy legalább időnként csúcsban elérni. Te viszont a tizedét sem kapod, szóval ott valami egyéb probléma is akadhat, például maga a kliens eszköz.

(#37678) 426os válasza And (#37675) üzenetére


426os
őstag

Jelenleg a használatban lévő wr741nd ~90 Mbit-et tud (nem linksebesség), csak az utóbbi időben egyre többször kezdte el dobálni a wifi jelet kis időkre, illetve van hogy újra kell indítani, mert nem engedi ki a hálózatra a csatlakozott eszközöket. Gondoltam akkor már ha a gigabit adott vezetéken, legyen kicsit gyorsabb a rendszer és szerzek egy 300Mbites eszközt. A jelenleginél valamivel csak gyorsabb lenne, nem?

.

(#37679) btz válasza And (#37677) üzenetére


btz
addikt

Van egy asztali gépem wifivel, azon egy 15 dbi nyereségű abtenna. Ezen wifivel 1 megabit fölé soha nem jutok. 3 méterre van a routertől + Egy fal de vékony.
Van tablet és telefon is. 7-8 méterre a routertől 50%-os jelerőségnél 70-80 megabites kapcsolattal 3-4-5 megabit felhasználói sebesség. Mindegyik eszközön.
Van egy tévé is ami 72 megabit linksebességnél áthozza a 10-15 megabitet.

ⓑⓣⓩ

(#37680) And válasza 426os (#37678) üzenetére


And
veterán

"Jelenleg a használatban lévő wr741nd ~90 Mbit-et tud (nem linksebesség)"
De azt ugye nem wifi-n? Egy 300 Mbps-es wifi-eszközök között létrejött linken a hasznos átvitel jó esetben épp elérheti, egy kevéssel akár meg is haladhatja a 100 Mbps-t. Vagyis a 100 megás vezetékes háló korlátozhat ugyan valamennyit, de a többlet legfeljebb néhányszor 10% lehet, ha gigabitesek a LAN-portjai. Szóval nagyságrendi javulásra ne számíts.
#37679: "Van egy asztali gépem wifivel, azon egy 15 dbi nyereségű abtenna."
Ha az egy 20..30..40 cm-es körsugárzó, akkor ezt a specifikált nyereséget el is felejtheted, mert messze nem igaz, de ez itt mellékes.
"Ezen wifivel 1 megabit fölé soha nem jutok. 3 méterre van a routertől + Egy fal de vékony."
Egy megabit? A 12 évvel ezelőtt telepített 802.11g-s routerem és kliense is tudott 4 Mbps-t, kültéri antennák és sok száz méteres távolság mellett. Szóval ott valami nagyon nincs rendben.
Tablet és telefon szerintem nem lehet etalon, ráadásul a százalék még mindig nem mértékegysége semmilyen jelszintnek, szóval ez a része nem értelmezhető, nem viszonyítható semmihez.
Kültéri Airgrid M5 AP-im között egy irányba >31 Mbps-t mértem az imént úgy, hogy a linksebesség nem éri el a maximumot (ami ezeknél 150Mbps), hanem 90...121,5 Mbps között ugrál.

(#37681) 426os válasza And (#37680) üzenetére


426os
őstag

De, wifin. Viszont hozzá kell tennem, hogy általában nincs 1,5 méter a router és a laptop között. Most éppen kb 4 méterre vagyok tőle és így ezt mértem:[link] Közben egy ember vadul Battlefield3 multizik, ezért kicsit visszaesett a sebesség. Többnyire ha van honnan, akkor 10MB/s sebességű letöltés is megvan. Ez egy 150Mbps router (741nd), a Laptopban pedig egy Intel wireless-n 7260-as (nem dual band) kártya van.

[ Szerkesztve ]

.

(#37682) btz


btz
addikt

Lehet láma a kérdés de range extender eszköz használatával nem feleződik a wifi kapcsolat linksebessége mint WDS-nél? Vagy a Range Extenderek is wds módban működnek? Mi a különbség a wds a client bridge és a range extender eszköz wifi kiterjesztése között?

ⓑⓣⓩ

(#37683) eestipoika válasza mezis (#37648) üzenetére


eestipoika
csendes tag

JELENTEM:MŰKÖDIK!

Nagy nehezen sikerült összehoznom segítségetekkel és úgy tűnik, hogy működik is a rendszer :C
A probléma nem az AP3-as routerrel volt, hanem az AP2-es client bridge router nem volt megfelelően konfigurálva.
A lényeg és a megoldás: ennek a routernek(A2) egy a sorból kilogó IP cimet adtam(de ennek szerintem semmi jelentősége nincs) ami konkrétan 192.168.1.6
Aztán a custom firmewares menüben a csatornát nem állítottam be, hanem üresen hagytam.
Persze elötte a többi beállítást (DHCP kikapcs, gateway, security beállítottam.)
És most jön a lényeg, ami megoldotta a dolgot:
az AP2-es router Status menüpontban a "Wireless" fülön kattintva alul a "Site Survay" gombra kattintva megjelenik az az A1-es és a R1-es router SSID neve.
Az A1-es mellett lévő "Join" gombra kattintva kapcsolódik a AP1-hez.
Ha ez megtörtént az AP-es Status menűjének a Wireless fülén az SSID már az AP1-lesz , jelezve hogy rávsatlakozott. :C

Még egyszer köszönöm a sok segítséget: krealon, mezis, And, Gubek_Einste :R

[ Szerkesztve ]

(#37684) Gubek-Einste válasza dealerman (#37673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megvalósítható.
Pontosan milyen router-ről van szó mert lehet, hogy lehetne más módon is használni és akkor nem kellene a gépnek a net megosztáshoz mennie.

#37679 btz
inSSIDer mit mutat?
Pontosan milyen az 15 dBi-s antenna?

#37682
Range Extender-nél felelődik a link sebesség.
WDS-nél mind a két eszközben be kell állítani a kapcsolatot. Range Extender-nél csak a másodlagosban kell, az elődleges eszköznek nem is kell tudnia a másodlagosról.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37685) dealerman válasza Gubek-Einste (#37684) üzenetére


dealerman
senior tag

TL-WR841ND a haver routerja :) Érdekes,hogy a stick-hez közvetlenül érintve a teló 54mbps kapcsolatot mutat ,még se megy 5mbit től feljebb speedtest-en :(( hotspot-ként miért nem tud nagyobb sebességet kiküldeni ? ez másnál is így van,vagy nálam van a gond ?

Az a lényeg gépem mellett telón is jó lenne a max sebesség :K Olvasgattam ma ezt a wds kapcsolatot is,hogy vennék akkor én is egy ilyen routert és csak azt használnám magába :) De akkor a 300Mbps -os sebesség feleződne 150-re nekem ? mert ha igen,az még mindig jó lenne az 50/3-as netünkhöz :))

underground techno will never die

(#37686) btz válasza Gubek-Einste (#37684) üzenetére


btz
addikt

30-40 cm körüli 15 dbi tgreen nevű antenna. A vaterán vettem. A gépbe egy külsőantennás USB wifi adapterrel van beledugva.
Ezt az inSSIDer ez az a wifi mérő progi igaz? Asztalira még nem szedtem le. Csak a win és a utility által mutatott adatok alapján látom a linksebességet ami 70-80-135 körül van (változó, pedig az asztali gép nem mozog) az asztalin, de a használható "user" sebesség 1 megabit fölé nem megy. 100kb/s a másolás, letöltés a netről.

ⓑⓣⓩ

(#37687) btz válasza Gubek-Einste (#37684) üzenetére


btz
addikt

Itt ebben a logout cikkben azt írja a blogger (idézem):
"Ebben az eszközben is megtalálható a WDS Bridge funkció; bár mint később kiderült ez CSAK a csatlakoztatni kívánt sub, slave, második vagy al-routernél követelmény.
...
Mint már említettem a master vagy FŐ-routeren - amelyhez az internet modem csatlakozik - nem kell bekapcsolni a WDS Bridge funkciót, ha nincs rajta ilyen, az se baj.
"

Http://m.logout.hu/cikk/tp-link_wds_bridge_avagy_wi-fi_hatotav_noveles_har/teljes.html

ⓑⓣⓩ

(#37688) btz válasza dealerman (#37673) üzenetére


btz
addikt

Használhatnátok ti is ezt a kültéri AirGird M5-öt mindkét oldalon routerre kapcsolva és akkor valószínűleg jobb lenne a kapcsolat, igaz jó drága beruházás.

ⓑⓣⓩ

(#37689) mezis válasza eestipoika (#37683) üzenetére


mezis
nagyúr

Gratulálok !
(Látod, megy ez, csak gyakorolni kell ! :DDD ;] )

mezis

(#37690) Gubek-Einste válasza dealerman (#37685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megpróbálhatsz egy ugyan olyan router-t beállítani WDS-be de hogy mennyi fog átmenni az előre nem lehet megmondani.

#37686 btz
Biztosan nem 15 dBi-s az az antenna mert ilyen nincsen, talán 3-5 dBi-s lehet.
Nem a link sebesség a kérdés, hanem, hogy milyen más hálózatok vannak hatótávban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37691) btz válasza Gubek-Einste (#37690) üzenetére


btz
addikt

Ezt az antennát vettem, vagyis ebből a 15-ös mégnagyobbat

m.vatera.hu/item/view/action/getProductData/cod/2017960847

Nincs más wifi hálózat, illetve a szomszédban de az már nem ér ide.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37692) Gubek-Einste válasza btz (#37691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha tényleg 15 dBi-s lenne akkor az egy kb 1,5 méteres kültéri használatra szánt típus lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37693) btz válasza Gubek-Einste (#37692) üzenetére


btz
addikt

Ezekszerint át lettem b...va a palánkon?

ⓑⓣⓩ

(#37694) kali válasza btz (#37693) üzenetére


kali
legenda

szia,

ezeknél és a hasonló antennáknál köze nincs ráírt értéknek a valósághoz, de ez a méretből, kialakításból és az árazásból is látszik.

(#37695) Gubek-Einste válasza btz (#37693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, nem szabad hinni az ilyen hirdetéseknek, ha kell valami akkor rendes boltban keres rá, ha bizonytalan vagy, hogy megvedd-e akkor kérdez rá a fórumon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37696) btz válasza Gubek-Einste (#37695) üzenetére


btz
addikt

Mindegy most már késő bánat... de kis 2 dbi-s nek hazudott antennával is csak 1 megabitel jön a kraft. 3 méterről max 4 az asztali gépen. Kábellel, ethernettel (100megabiten) átjön a 20 megabites netem.
Akartam volna az inSSID progiról is képet rakni csak valami licenszkulcsot kér hogy vásároljam meg. Na mondom akkor uninstall.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37697) mezis válasza btz (#37696) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer-nek nincs 30 napos próbaverziója ?

mezis

(#37698) btz válasza mezis (#37697) üzenetére


btz
addikt

Amit én leszedtem az rögtön kérte hogy vegyem meg azt ennyi.

ⓑⓣⓩ

(#37699) btz


btz
addikt

http://szamitastechnika.vatera.hu/halozati_eszkoz/antenna/wifi_vevo_x3080_usb_wifi_vevo_68_dbi_antenna_2017464857.html

Akkor ez a 68 dbi USB wifi vadász is kamu? Állítólag több kilóméter stb.

ⓑⓣⓩ

(#37700) And válasza btz (#37699) üzenetére


And
veterán

Ez akkora kamu, hogy kiégeti a földműves szemét :D.
Most komolyan: ne higgyünk el mindent, amit látunk. Erről az űbergagyi kliensről talán még a netvadasz.hu-n is írtak, mintha nemrég linkelte volna valaki. A középső 'tányér' egy optikai tuning egyéb funkció nélkül, a két bot meg a maga néhány (legfeljebb 4-5) dBi-s nyereségét hozhatja. Az Arecibo-ban lévő 305m nyílású tükörrel lenne elérhető 2,4 GHz-en úgy 70 dBi nyereség, csak kár, hogy nem lehet forgatni: [link]..
A közforgalomban lévő legnagyobb nyereségű antenna a 24 dBi-s grid, a maga közel 1 méteres nyílásával (régebben voltak ennél nagyobb hazai gyártmányú - a Grante nevű cégnél készült - tükrök / antennák wifi-hez is, de már nem nagyon látni ezeket). Egy 3 méteres paraboloid tükör elméleti maximuma is 'csak' 37 dBi @ 2,4 GHz. Több kilométeres linkhez bőven elegendő egy-egy normális grid, vagy akár kisebb nyereségű példány is, a környezeten és az elhelyezésen itt már sokkal nagyobb hangsúly lehet, mint az antennán (vagyis hiába az óriási antennák, ha nincs közöttük tiszta rálátás / terjedési zóna, és sok az idegen zavarforrás).
Mod.: úgy tűnik, hogy sok más műszaki területtel szemben antenna témában a felhasználók valahogy sokkal inkább hagyják magukat átverni. Nem csak az ebay / vatera, de még a hardverapró is tele van iszonyatosan durván kamuzó nyereségadatokkal árult antennákkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.