Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) karburátor válasza Bazsy (#7993) üzenetére


karburátor
tag

Bazsy

A Ralink drivere feltett egy diagnosztikai programot. Ott lehet látni a kapcsolat paramétereit (jelerősség, zajszint). Próbálj keresni olyan csatornát a router menüjében, ahol kevés zajszint van és erős jelerősség.

Karbi

(#8002) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Olyan gondom támadt, hogy a net kapcsolatom wifi használattal folyamatosan szakadozik, streamelt médiát nem is tudok már nézni vele, és a böngészés is élvezhetetlen, nagyon lassan reagál a kattintásokra.

Már majdnem hívtam a hbabejelentőt, de előtte még kipróbáltam kábeles összeköttetéssel, és most minden kiválóan működik.

Mi lehet a baj a wifi-vel? Mi ilyenkor a teendő? A router egy T-Home által adott Thomson Speedtouch ST780. A gép egy dell laptop, eddig megfelelően ment minden, 2 napja állt a fennt vázolt helyzet elő.

Előre is köszi a válaszokat!

(#8003) nolika válasza Petes (#8002) üzenetére


nolika
aktív tag

Konfiguráld újra a routert, vagy elég egy reset(újrabootol az OS a routerbe).
Ha ezek mind sem segítenek, nézz szét hátha van új firmware(bár ez nem ide vág, lehet egy régi bug került elő).
Ha ez sem megy, nézd a hőmérsékletét, ha túlmelegszik tedd hűvösre.

és ha egyik se akkor garancia....(de lehet csak valaki hekkeli a wlant...erre ügyelj! Ne legyen interferencia más hálózattal!)

(#8004) harry


harry
veterán

A két AP közül melyik a jobb?
Netgear WG602 [link], vagy SMC WEBT-G [link]?
Vagy esetleg egy AirLive WL-5460AP [link], amihez nincs antenna (vagyis kéne venni)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8005) joe2005 válasza harry (#8004) üzenetére


joe2005
senior tag

Nekem van egy ovislink (airlive) wifi kártyám nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyébként kórházakban ovislinkkel szerelték a hálózatot én azt választanám. SMC-t ismerem (ezért nem), Netgeart nem ismerem.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8006) Medcomp válasza Norbeez (#7997) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

Automatikus beállításokkal nem működik?
Más valaki nem használja ugyan ezt az IP címet, mint amit te is beállítottál?
Nem lehet, hogy MAC, vagy más alapján a routerben be van állítva, hogy kik csatlakozhatnak a nethez?

www.medcomp.hu

(#8007) Medcomp válasza harry (#8004) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

A linkek alapján az AirLive-hoz is van antenna.

Az SMC-t nem ajánlanám, annak a leggyengébb az antennája a 3 közül, és nekem mostanában elég sok gondom volt SMC wifi eszközökkel, de ez lehet, hogy csak az én balszerencsém.

www.medcomp.hu

(#8008) harry válasza Medcomp (#8007) üzenetére


harry
veterán

Igen tudom, csak használtan venném, és így lehet nem lesz antenna - bár láttam boltban ilyen gagyit 1k-ért, az gondolom tud annyit, mint a gyári...

Netgear-t ismeri valaki?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8009) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok.

Tudnátok olyan routert javasolni, ami WLAN-on is tud csatlakozni, majd WLAN-on szórja azt, amit szétoszt? Az is jó, ha csak spéci firmware-rel megy a dolog, csak menjen. A FON routerről tudom, azon kívül érdekel. :D Az sem árt, ha QoS is van benne. Nem igazán vagyok a témában benne, ezért minden apró fortély jól jön. Köszi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8010) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Következő problémám van:
Van egy "betárcsázós" net, (nemtudom, hogy jól mondom-e) ami tökéletesen működik az ethernet kábel rögtön a szgép alaplapi lan portjába megy, majd ezt követően a felhsz nevet és jelszót beírva megy is a net.
Na mármost ha én a láncba beleteszek még egy D-link routert, akkor a router jelzi, hogy kap lan-t és sugároz is wifi jelet, de az első portjával és a géppel ha összekötöm, beírom a felhsz. név és jelszót, akkor ki írja, hogy csatlakozás a WAN porthoz, majd utána, hogy sikertelen csatlakazás...:(

A routeren reseteltem minden, semmi biztonsági motyó nincs beállítva, szerintetek mit kellene beállítanom?
(elolvastam az első hsz.-t)

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.:
Misi

(#8011) dr.bubo válasza misirulez (#8010) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben állitottad be, az internet kapcsolatot?
Router menü-->wan--> internet connect type--> PPPoE, ide ird be a felhasználónevet és jelszót.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8012) misirulez válasza dr.bubo (#8011) üzenetére


misirulez
senior tag

:R

(#8013) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Nem hozzáértőként azt szeretném megkérdezni, hogy ha van egy asztali gépem (WinXp) és egy notebookom (Vista Home Premium) és közöttük egy wifis router van (asztali kábeles, noti wifis összeköttetésben) akkor hogyan tudok hálózatot létrehozni a 2 gép között.
Xp-n hálózat varázslóval végigmentem és a notebook látja is...de a Vistán nem tudom, hogyan kell megosztani, mert új felhasználói fiókot akar létrehozni... Nincsen esetleg vmilyen varázsló ott is?
És még egy olyan mellékkérdésem lenne, hogy az a hálózat amit létrehoztam az csak akkor látható, ha valaki csatlakozni tud a routerhez? Tehát titkosítva van, így elvileg annyira könnyen nem lehet feltörni és bejutni oda. A hálózatvarázslóval csak a továbbra kattintottam végig...

(#8014) harry


harry
veterán

Erről mik a vélemények?
Allied Telesis 8-port Gigabit switch - 5990Ft.

Illetve AirLive router: [link] 7200Ft - olcsóbb, mint az AP :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8015) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha van egy routerem, és azon keresztül 3 gépet vezetékkel használok, egyet vezeték nélkül, akkor hogyan oszlik meg a sávszélesség? Konkrétan egy 8000kbit/s-os netem van. Ebben az esetben minden eszköz kap 2000 kb-et? Vagy teljesen attól függ, hogy kinek mekkora sávszélességre van szüksége?

Előre is köszönöm a választ!

Original's never fit - Socket 370

(#8016) harry válasza <MZ/X> (#8015) üzenetére


harry
veterán

Nincs fixen szétosztott sávszélesség, ha egyes kliensek kommunikálni (forgalmazni vagy fogadni) szeretnének, a rendelkezésre álló sávszélességet felosztja köztük. Vagyis ha csak egy gépet használsz, akkor az nyílván kihasználhatja az egészet. De ha még egyszerre is neteznél minden gépen, nem lenne feltünő lassulás, hiszen a kérések nem ugyanazon időben lesznek küldve, ráadásul nem is kell nagy sávszél egy lapletöltéshez. Más kérdés, ha valamilyen nagyobb tartalmat töltesz egyszerre több gépről, akkor persze megoszlig a sávsz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8017) <MZ/X> válasza harry (#8016) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszönöm a választ, sokat segítettél!

Original's never fit - Socket 370

(#8018) Asus-WL520


Asus-WL520
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Asus WL-520GC routerünk, de sajnos nem sikerül csatlakozni.
Követtük a könyv leírását, de mégse sikerül. Tudnátok ebben segíteni?
2 gépen szeretnénk használni, jelenleg csak digi kábelen jön, és így ha a férjem itthonűvan én sajnos nem tudom használni.

Segítségeteket előre is köszönöm

(#8019) dr.bubo válasza Asus-WL520 (#8018) üzenetére


dr.bubo
őstag

Router menüjébe belépsz: böngészöbe beirod: 192.168.1.1, felbukkano ablakban: admin, admin
Quick setup--> időzónát kiválasztod(next)-->adsl PPPoE, a második a listában)next-->
username, password ide beirod a digitől kapott felhasználó nevet jelszót(next)--->configure wireles, ssid: ide beirod a hálozatod nevét (pl. otthon), security level: WPA, TKIP
Passparhse: ide beirsz egy jelszót min. 8karakter számok, betük keveréke. (jegyezd meg, mert a wifin rácsatlakozó gépeken ezt kell megadni.) -->FINIS ---> SAVE RESTART
Miután a router újra indult lehet a netet használni.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8020) Asus-WL520 válasza dr.bubo (#8019) üzenetére


Asus-WL520
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Délután megpróbáljuk így. :)

(#8021) Asus-WL520 válasza dr.bubo (#8019) üzenetére


Asus-WL520
csendes tag

Szia!

Még egy kérdés: hogyan lépek be a router menübe? :)

Köszi!

(#8022) harry válasza Asus-WL520 (#8021) üzenetére


harry
veterán

"Router menüjébe belépsz: böngészöbe beirod: 192.168.1.1, felbukkano ablakban: admin, admin"

Vagyis úgy lépsz be a menübe, hogy a böngésződ sorába beírod a 192.168.1.1 címet. Ott egy bejelentkező ablak, ahol, amennyiben nem írtad át (márpedig gondolom nem), akkor admin névvel,és admin jelszóval be is léphetsz.

Ehhez persze az kell, hogy egy kábellal össze legyen kötve a gép a routerrel (lan portjára).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8023) reggy


reggy
tag

Hello!
Sajna nálunk a legnagyobb rendelhető INTERNETES sávszélesség csak 4MB.
Viszont a szomszéddal van egy 5letünk, miképp tudnánk duplázni, de próba szerint eddig csak az elméletünk működik!
Neki is és nekem is van egy wlan modemünk (korábban megosztottuk a netet, viszont ez a 4Mb megosztva már kevés volt ezért már mindkettőnknek külön van, viszont ha egyikünk nincs itthon vagy nem tölt, akkor a másikunk használhatná duplán...)
Szóval gondoltuk ha egy gépbe rakjuk a 2 wlan kártyát, és az egyik veszi a jelet az egyik routerről a másik a másikról, akkor az 2*4=8Mb... de valahogy a gyakorlatban nem működik! A gép kap 2 külön IP-t, de hogy melyikről netezik azt nem tudom...
Ha már összeadni nem is lehet (de jó lenne ha lehetne), akkor az megoldható valahogy, hogy pl az egyik nettel ftp-ről töltök, a másikkal torrentezek?? Miképp kellene beállítani?
Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8024) jodován


jodován
tag

Az AirLive (OvisLink) USB-s kliensei nem kapatók?
Ezek:
WN-360USB
WL-1600USB

link1.
link2.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#8025) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Egyszerűen nem értem mi lehet a gond!
Van egy wifi router, amire gond nélkül kapcsolódik automatikusan kiosztott(dhcp) ipvel 2 db laptop, míg egy harmadik asztali gép usb antennával egyszerűen elakad a "renew ip adressnél". Namármost, ha beírok neki egy ip-t akkor kiírja h "connected" meg "excellent signal", de még mindig nem lát se httpt se ftpt se skypot. A Netdiag valami 12007-es hibát ír ki...
Megy a dhcp service, a dns meg minden mi ami kell; a tűzfal ki van kapcsolva, de semmi!
A routeren nincs mac-szűrés, 100-199-ig van dhcp pool.
(Nekem) érdekes módon a router ipcíme 192.168.1.254.

(#8026) jodován válasza zeorsdfd (#8025) üzenetére


jodován
tag

reset után sem jó?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#8027) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Na, azt még nem próbáltuk, bár eléri a routert csak netet "nem kap".

(#8028) joe2005 válasza zeorsdfd (#8025) üzenetére


joe2005
senior tag

Mi az alapértelmezett átjáró ip címe?

Egyébként lehet, hogy valamelyik rendszerfájl sérült.
[link]

Lehet, hogy ez megoldja.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8029) zeorsdfd válasza joe2005 (#8028) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Az alapértelemzett átjáró, az ugye a router ipcíme, azaz ebben az esetben a 192.168.1.254
Ez egy X-Micro router amúgy.
Az sfc.exe-t még nem próbáltam, de lassan az lesz belőle.

(#8030) joe2005 válasza zeorsdfd (#8029) üzenetére


joe2005
senior tag

Igen pontosan.
A többi gépen működik a net?

Én alapesetben egy automatikus beállítással szoktam próbálkozni, majd fix ip-vel. De ez is lehet a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8031) jodován válasza zeorsdfd (#8027) üzenetére


jodován
tag

No, csak azért, mert nálunk is szokott ilyen lenni, hogy térerő, hálózat van, de internet az semmi, 1-2 gépen. Vagy kioszt mindent szépen a DHCP, vagy nem. Reset szokta orvosolni.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#8032) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Ha elméletileg egy 8000kb/s-s netem van, akkor az miért van, hogy a router csak 2000 kb-et tud hozzám eljuttatni? Semmilyen ethernet kábel nincs bedugva a routerebe. Egyébként egy edimax 6504n-es, a gépem is N-es adapterű. Lehet, hogy a thome-nál van a hiba?

Előre is köszönöm!

Original's never fit - Socket 370

(#8033) dr.bubo válasza <MZ/X> (#8032) üzenetére


dr.bubo
őstag

Próbáld ki ezt: [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8034) <MZ/X> válasza dr.bubo (#8033) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Sajnos Macinthost használok! :(

Original's never fit - Socket 370

(#8035) harry válasza <MZ/X> (#8032) üzenetére


harry
veterán

Egy wifi sebességét azért több minden is befolyásolhatja. Ha csak a netkapcsolatot szeretnéd tesztelni, akkor ideiglenesen kösd össze egy kábellal. Ha úgy minden rendben, akkor a wifi környékén van valami gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8036) Medcomp válasza harry (#8008) üzenetére


Medcomp
tag

Nekünk a boltban NetGear routerünk van, nagyon meg vagyunk vele elégedve, mindenkinek ilyet ajánlunk, jól konfigolható, stabil, és a WiFi jelerőssége is jó.

Remélhetőleg ezek igazak a Netgear AP-kra is.

www.medcomp.hu

(#8037) Medcomp válasza 04ahgy (#8009) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

Linksys WRT54GL tud mindent amit leírtál, csak Tomato firmware-t kell rá tölteni. Ha kell segítség szólj, ilyet csináltam már ilyen routerekkel.

www.medcomp.hu

(#8038) Lahorva


Lahorva
tag

Sziasztok!
Adott 3 gép. Kettőn xp van, a harmadikon vista. Routerrel szeretnék hálózatot létrehozni. A 2 xp-s géppel nincs semmi gond. Ezek között van minden: net + megosztott nyomtató stb. De a vistas gépet nem tudom rákapcsolni sehogy sem. Tűzfalat kikapcsoltam, hátha az a ludas, de úgysem történt semmi. Még annyit, hogy a két xp-s gép már korábban össze volt kötve Mshome munkacsoportban. A vistas gép viszont workgroup munkacsoportban van és utólag szeretném hozzákapcsolni a másik kettőhöz. Várom az ötleteket. Pls HELP!
Előre is köszi

SMC routerem van, ha ez számít.

Még egy kieg: vezeték nélküli hálózatról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8039) harry válasza Medcomp (#8036) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm, de végül egy TP-Link 108Mbites router mellett döntöttem. Jól működik routerként és AP-ként is, sok beállítási lehetőség, jól dokumentált, olcsó, 5év garancia, nekem megfelel. Adott esetben egy erősebb antennát is rá tudnék rakni, bár ez egyelőre fölösleges.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8040) zeorsdfd válasza jodován (#8026) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Köszönöm! Ott a pont! Egy reset megoldotta. :R

(#8041) Lahorva válasza Lahorva (#8038) üzenetére


Lahorva
tag

Sikerült megoldani. Ne törjétek a fejeteket tovább.

(#8042) jodován válasza zeorsdfd (#8040) üzenetére


jodován
tag

Nincs mit! Csak ismerős volt a szitu. Bár nálunk egy ASUS router csinálja ugyanezt. Van mikor a térerő is imbolyog. Bár mostanában annyira jó, hogy a kiváló minőséget is eléri. Néha meg nem is látja ugyanonnan.
De mikor térerő rendben, csatlakozik, de internet semmi, előfordul 1 gépnél, de többnél is szokott, akkor reset, és megjavul. Asszem egy régebbi D-Link routernél is volt ugyanilyen.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#8043) jodován


jodován
tag

Apropó! Keresek valamit és nem találok. Nincs ötletetek, hol kapható? Nagyker esetleg.

8024-es hsz.-em

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#8045) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani hol lehetne megnézni mit jelent a wifi eszközöknél a wireless n és b jelzés?
Illetve mivel lehetne erősíteni a wifi jelet?

[ Szerkesztve ]

(#8046) mezis válasza Laybee (#8045) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Google
- Egy nagy nyereségű antennával, feltéve, hogy nem teljes körsugárzás az igényed.
(A 2.5 - 5 GHz-es frekvenciatartomány erősítésére talán egy mikrohullámú sütőt kellene átalakítani, aztán vigyázz, nehogy bekerülj a sugárözönbe, mert gyorsan puhára főhetsz :DD )

mezis

(#8047) dr.bubo válasza Laybee (#8045) üzenetére


dr.bubo
őstag

Wifi szabványok: 802.11b elérhető sebesség 11Mbit/s
802.11g elérhető sebesség 54Mbit/s
802.11n elérhető sebesség 300Mbit/s

A wifi jelet erősiteni nagyobb nyereségü antennával tudod.
Meg ilyen erösitökkel: [link]
:)

szerk.mezis megelözött :D

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8048) Laybee válasza dr.bubo (#8047) üzenetére


Laybee
őstag

Nagyon szépen köszönöm. :R

mezis Nem próbálom ki köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8049) Laybee válasza dr.bubo (#8047) üzenetére


Laybee
őstag

Akkor ilyen jó lenne? Van egy laptop és nagyon gyengén vehető a wifi jel. Arra szeretném. Az az érdekes az egészben, hogy a kimenő jel tökéletes, pl skype-nál hallanak, de viszont már nem. Lehet korlátoznak?

(#8050) dr.bubo válasza Laybee (#8049) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amit linkeltél az 5.8GHz-s antenna, nem biztos, hogy neked ez kell.
Honnan hova akarsz wifi jelet eljuttatni?
Milyen eszközhöz csatlakoztatnád? Tipusa?
Az, hogy a skype-nál téged hallanak,te pedig gyengén, az nem a wifi erösége miatt van.
Az oprendszerben kell beállitani a hangok és adioeszközöknél. Vagy a skype beállitásánál.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.