Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) crok válasza [lAyCsI] (#32550) üzenetére


crok
Topikgazda

A linkelt hozzászólásból csak a dirty bit volt lényeges ( :

Ha nincs PC de van egy jó recovery.. akkor recovery-ben:

- Mount -> szedd ki a pipát a MicroSD elől (parancsot is mondok de így egyszerűbb)

- Advanced -> Terminal (nem kell su mert alapból root terminált nyit)

- fsck.exfat /dev/block/mmcblk1p1 - sírni fog hogy ott van a dirty bit, kérd hogy remove (1) majd megkérdi hogy megcsinálhatja-e a változtatásokat (y)

- Mount -> tedd vissza a pipát a MicroSD elé (parancsot is mondok de így egyszerűbb)

- Restart

Sima FAT vagy vFAT esetén: fsck.fat /dev/block/mmcblk1p1 - többi ugyanaz

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32552) [lAyCsI] válasza crok (#32551) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

megcsináltam és:
ERROR: unknown entry type 0x80 ez 7x :)
és 1x: unexpected continuation :U

-= No way back from Here =-

(#32553) crok válasza [lAyCsI] (#32552) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos exFAT?
Biztos nem írtad el a parancsot?
Sokszor csináltam már és tuti működik.
Ha más nem akkor marad a PC + kártyaolvasó.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32554) [lAyCsI] válasza crok (#32553) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha jól tudom ekkora SD kártyát nem is tudsz csak exFAT vagy NTFS-re formázni :F
EZT szoktam használni,
az otthoni gépre van feltelepítve, de ha jól emlékszem NTFS-re nem is tud formázni...

-= No way back from Here =-

(#32555) [lAyCsI] válasza crok (#32553) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem tudom lényeges e, de előtte még azt írja hogy:
_bionic open_tzdata: couldn't find any tzdata when looking for:
-CET-1CEST, M3.5.0, M10.5.0
-posixrules
-GMT

-= No way back from Here =-

(#32556) crok válasza [lAyCsI] (#32555) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez fura, mert a 0x80 entry point az bizony exFAT.
Akkor próbáld már meg PC-vel..
NTFS-t nem fog használni az biztos mert az licenszelt.
(A többi nem gond egyébként)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32557) [lAyCsI] válasza crok (#32556) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szerencsére találtam egy régi notit itt a melóhelyen,
és non plus ultra még kártyaolvasó is van benne :P
Lefuttatm a Scan Disk-et és meggyógyult, uhogy ismét :R sir!

Viszont ami feltűnt, hogy a backup után egy csomó file sérült amiket visszapakoltam.
A képek felén színes sáv látszik csak, az mp3-ak pedig lejátszva torzítanak...

Ez valami file transfer hiba lehet vagy sikerült valami f@s SD kártyát vennem bele?
(csomagolás + kinézetre nekem erős a gyanúm hogy nem eredeti a cucc)

-= No way back from Here =-

(#32558) kmarci25 válasza [lAyCsI] (#32557) üzenetére


kmarci25
veterán

Sd tesztelésére: H2tetw

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32559) crok válasza [lAyCsI] (#32557) üzenetére


crok
Topikgazda

A képek és az MP3 is digitális. Az vagy olvasható / lejátszható vagy nem.
De most jött a kérdés: egészen 100% biztos hogy az a microSD exFAT és nem FAT32? A 128GB simán elmegy FAT32-vel (2TB-ig, csak ugye ott van a 4GB max méret korlátozás).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32560) pulutodurumo válasza crok (#32559) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Simán lehet sérült egy mp3 is. Olyan a formátum, hogyha megvan a header, akkor le lehet játszani. Régebben DC++, és Napster időkben a félig lejött számokat is lehetett hallgatni. Addig ment, amíg tartott az adat. Te is láttál már biztosan olyan jpeget aminek a fele szürke volt például. Ha a kép fele sérült szektorba került, és csak az "eleje" olvasható mondjuk.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#32561) crok válasza pulutodurumo (#32560) üzenetére


crok
Topikgazda

Jajj, hát persze hogy van olyan hogy sérült MP3 meg sérült jpeg, én is DC-ztem, volt milliót megszakadt letöltésem : D De olyan hogy egy jpeg úgy jelenjen meg hogy függőleges vonal van benne és nem vízszintesen van elcseszve vagy egy MP3 ami úgy lesz lejátszható hogy torzított a hangja - és ezt filerendszerhibára lehet visszavezetni.. na _olyat_ még nem láttam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32562) [lAyCsI] válasza crok (#32559) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ahogy írtam feljebb az SD card formaterrel formáztam le
és csak exFAT és NTFS opció volt, uhogy igen :)

Nagyon fura nekem ez az egész, de tényleg valami nagyon félrecsúszhatott
a backupnál, most végignéztem és csomó zene mappája tök üres,
pedig amikor visszamásoltam a kártyára direkt ellenőriztem a teljes állomány
méretét, és stimmelt... szal valami büdös nagy árulás történt itt :(((

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#32563) vadkörte válasza [lAyCsI] (#32562) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg a "másik" oldalon, tehát nem az SD kártyánál, keresni a hibát?
Ez lehet akár kártyaolvasó, USB csatlakozó, nagyon ritkán akár USB kábel hiba is.
Külső olvasóval másoltad vissza, vagy a telefonnal kábeles kapcsolattal?

Üdv. V. Körte

(#32564) crok válasza [lAyCsI] (#32562) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, nálam is itt jönne be a kmarci25 által írt H2testw és utána a vadkörte által írt "másik oldal" mint hibaforrás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32565) [lAyCsI] válasza vadkörte (#32563) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

előszőr próbáltam kártyaolvasó + telefon USB kábel kombóval, de folyamatosan megakadt...
utána lehúztam winyóra telefonról, kártyacsere és vissza

-= No way back from Here =-

(#32566) [lAyCsI] válasza kmarci25 (#32558) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a német tudásom a 0-hoz konvergál de kipróbálom, köszi!

-= No way back from Here =-

(#32567) Upo válasza crok (#32498) üzenetére


Upo
addikt

BT kikapcsolódás fejlemények:

Bújtam a logokat, de azért gyanús volt, hogy amikor kikapcsol, akkor nem tudom a quick tiles gombal visszakapcsolni. Meg is találtam a logban a bejegyzéseket:
[05-22 08:53:14.067 1930:2494 D/QSTile.BluetoothTile]
handleClick: bluetooth not ready
Aztán későbbi esetnél találtam olyant amiből gyanús, hogy nem kikapcsol, hanem elcrashel. Persze közben a wifi meg működik csont nélkül tovább, pedig ugyanaz a chip.
Ekkor gondoltam a most szóba jött firmware csomagra. Letöltöttem, felraktam, és tegnap délután óta nem jelentkezett a probléma. Lehet hogy placebo, de mintha a wifi is gyorsabban csatlakozna. Meglátjuk, mit hoz az idő.
Elvileg a miuihu-ban is van firmware, de nem tudom hogy mikori. De már jópár rom frissítés óta megmaradt a probléma.
Valahol meg lehet nézni a firmware verziókat hogy össze tudjam hasonlítani (rejtett menü, getprop, stb) ?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32568) crok válasza Upo (#32567) üzenetére


crok
Topikgazda

A Baseband verziót szoktuk nézni a firmware-hez
(Beállítások -> Telefonról -> Alapsáv (Baseband))

[lAyCsI]
Az app angolul is tud.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32569) kmarci25 válasza [lAyCsI] (#32566) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak a letöltő oldal német, a programot már át tudod állítani angolra. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32570) [lAyCsI] válasza kmarci25 (#32569) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi a segítséget srácok! :R

-= No way back from Here =-

(#32571) kmarci25 válasza [lAyCsI] (#32570) üzenetére


kmarci25
veterán

Majd írd meg, hogy mi volt. Érdekel, hogy belefutottál-e egy kamu kártyába...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32572) [lAyCsI] válasza kmarci25 (#32571) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egy HUAWEI felirítos 128-as kártya volt, de gyanúsan kevés infó volt a csomagolásán...
a kapacitása legalább OK volt :D

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#32573) kmarci25 válasza [lAyCsI] (#32572) üzenetére


kmarci25
veterán

Az már fél siker. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32574) Iborka válasza crok (#32544) üzenetére


Iborka
tag

Helló! Nekem ezen a linken csak a 05.18-as van.

(#32575) crok válasza Iborka (#32574) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem írtam, bocsi, közben levették.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32576) Iborka válasza crok (#32575) üzenetére


Iborka
tag

:R

(#32577) crok válasza Iborka (#32576) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, ez megy? Szerintem reupload volt, hiba miatt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32578) Iborka válasza crok (#32577) üzenetére


Iborka
tag

:C :DD Köszi !

(#32579) Upo válasza Upo (#32567) üzenetére


Upo
addikt

Ennyi volt, megint nem megy a bluetooth, és nem engedi visszakapcsolni. Azaz semmit nem használt a másik firmware, ugyanazt csinálja.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32580) crok válasza Upo (#32579) üzenetére


crok
Topikgazda

miui.hu-n megpendítetted már?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32581) Upo válasza crok (#32580) üzenetére


Upo
addikt

Nem hiszem hogy a rom, 3 ilyen teló van itthon és csak az enyém csinálja.
Lehet jobban járok egy twrp mentés+factory reset próbával.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32582) crok válasza Upo (#32581) üzenetére


crok
Topikgazda

A Xiaomi együttható még néha ezzel se eliminálható : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32583) rsf


rsf
senior tag

Nincs vmi hír a global beta romról?
Úgy látom már a system errort sem írják ki..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#32584) crok válasza rsf (#32583) üzenetére


crok
Topikgazda

Már múlt héten se, a 9.5.16 kiadási threadjében megpendítettem a dolgot, aztán a 9.5.16 Full changelog thread-ben is - persze semmi válasz.....

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32585) crok válasza crok (#32584) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze a kínai 9.5.23 kint van......

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32586) Armagedown


Armagedown
őstag

Minek köszönhető az, hogy az ébresztő alkalmazás ennyiszer ébreszti a mobilt, mit lehetne tenni ellene?
Jobban merül, mint általában, többszöri újraindításra sem jön helyre, megnéztem az Avast Mobile Serurityvel is, de a mobilom tiszta.
Melyik újabb rom van, amin gond nélkül működik a portolt Google Camera is?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#32587) crok válasza Armagedown (#32586) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne a darabszámot nézd hanem az össz wakelock időt, ugyanis sok ROM-nál / kernelnél a számlálás hibás.

"Gond nélkül" szerintem soha nem és nem is fog működni egyik GCam port se, mert eddig még mindig volt valami gond velük (ha véletlen minden funkció működik akkor egyszer-egyszer nem csinálja meg / menti el a fotót). 6.2 GCam-et nem is lehet rajta futtatni mert az PIe és feletti minSDK-val készül (legalábbis azon amit használsz ROM biztosan nem, mert ahogy nézem ez egy 14.1-es LineageOS ami még Nougat?), itt írtam mit tud max. Oreo-n, Pie-ra majd mondját a többiek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32588) Armagedown válasza crok (#32587) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerinted melyik custom romnak a legjobb a GCam kompatibilitása?
Nekem ezzel elég fakóak a színek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#32589) vadkörte válasza Armagedown (#32588) üzenetére


vadkörte
addikt

Én crDroid-ot használok (Pie) a GCam pedig 6.1.021. Működik, az előzpek fc-oltak állandóan. Eddig ezzel nincs rossz tapasztalatom

Üdv. V. Körte

(#32590) HungaroDrone válasza crok (#32587) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Szerinted ez jó eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#32591) crok válasza HungaroDrone (#32590) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát minden pixelt meg kell nézni mert amúgy nem sokat mond érdemben.. de kb. rendben lehet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32592) HungaroDrone válasza crok (#32591) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Tud valaki esetleg egy laikusabb számára is jól érthető leírást a WLD-ről?

(#32593) Petrónius válasza Armagedown (#32588) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Én RR romot használok, pie. Szintén, ahogy vadkörte a GCam pedig 6.1.021-et használom. Nem fagy, teszi a dolgát, egész jó minőségben.

(#32594) djtörök


djtörök
senior tag

Feltettem 10.3.2-es firmware-t, viszont arra nem figyeltem, hogy ez a kínai romból való. Lehet ebből probléma, vagy maradhat?

(#32595) crok válasza djtörök (#32594) üzenetére


crok
Topikgazda

Sokat fog keresni.. tedd fel a globalt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32596) djtörök válasza crok (#32595) üzenetére


djtörök
senior tag

Röviden: gyorsabban merülhet az akku?
Nem vettem észre változást, de a biztonság kedvéért visszaraktam a globalt.

(#32597) crok válasza djtörök (#32596) üzenetére


crok
Topikgazda

Kicsit igen, mert masra van optimalizalva. A B20at pl. nem lovi le (az a QCNben van hogy milyen band-eket tamogat), de igy is keres TD-SCDMA-t mert annal az az elsodleges.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32598) HungaroDrone válasza crok (#32597) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Honnan tudom letölteni az ajánlott global firmware-t?

(#32599) crok válasza HungaroDrone (#32598) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy ebben írtam:

"..a Global Stable V10.2.3.0.NCFMIXM-ből kipattintott firmware-t [itt] találod vagy a Mega tárhelyemen a Firmware mappában"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#32600) HungaroDrone válasza crok (#32599) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.