Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! A következő kérdésem volna: UPC netem van, mostmár 30 Megás. Van egy linksys wrt54gc wifi routerem, 1 asztali gép, 1 lapotop. Net tökéletes. Mostmár azonban olyan gyors a net, amit a router nem bír (elvileg, de javítsatok ki ha hülyeséget mondok, tudtommal csak 10 megát tud) és szeretném az asztali gépet kábellel rákötni a routerre. Ha rákötöm, tudni fogja a 30 megát, vagy ez egy szűk keresztmetszet?

(#9802) HMSDefiant válasza localhost (#9799) üzenetére


HMSDefiant
csendes tag

Köszi a választ!

Auto módban volt, most beállítottam fixen g-sre, védelemmel, így elvileg b-s eszköz nem is tud csatlakozni. WPA2-PSK-t használok.

A két probléma még mindig fennáll: alacsony sebesség és leszakadás az ISP-ről a log szerint.

(#9803) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy a tócóban látható DEB-TOCOS-X (01<X<10) wi-fi hálózat az mi lenne? Véletlenszerűen bukkannak fel eltérő jelerősséggel, de csatlakozni nem lehet. Esetleg valami wi-fi technológiájú, de más hálózat lenne?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#9804) localhost válasza HMSDefiant (#9802) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerkesztve!

Újabb tipp csatornaváltás: nézd meg, hogy nem azonos frekvencián sugárzol-e a szomszédaiddal

itt vagy emitt

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9805) dllz


dllz
csendes tag

Sziasztok!

van valakinek arra 5lete, hogy milyen módon lehet a routert hűteni?
Van egy viszonylag jobbacska wifis routerünk, Edimax 300 mbs/s -os, hűvös helységben van , de eléggé melegszik. Volt már nálam pár router de egyik se melegedett ennyire.

Normális ez?Működését nem befojásolja?

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9806) dllz válasza T 1000 (#9801) üzenetére


dllz
csendes tag

ha bekábelezed tudnia kéne neki azt a sebességet.
üdv

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9807) David1944is


David1944is
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy meg lehet e azt oldani hogy 2 gépem van, a egyik WIFIn kapja a netet a másik meg rendesen be van dugva a Routerbe. Na szóval hogy én pl. a egyik gépről átmásolni a másikra valami fájlt, vagy ilyesmit, meg hogy lehessen nyomtatni a wifis gépről a másikon keresztül, mert ami a routerbe van dugva azon van a nyomtató. Ehez mi szükséges? Előre is köszönöm! :)

(#9808) David1944is válasza dllz (#9805) üzenetére


David1944is
csendes tag

Nem tudom hogy normális e ez, de lehet hogy ez a üzemi hőmérséklete. Nekem a gépem wifin kapja a netet, és a vevőegysége gyakran "tűzforró", az mondták nekem hogy ennél ez a normális üzemi hőmérséklet.

(#9809) localhost válasza David1944is (#9807) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyakorlatilag nem szükséges más hozzá, mint egy kis türelem, hozzáértés, IQ, olvasni tudás.... például

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9810) mezis válasza dllz (#9785) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt olvasd el:
[link]

mezis

(#9811) mezis válasza proSpidA (#9791) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy asztali PC bújtattad az egyik antennádat. Vess véget ennek a bújócskának !

mezis

(#9812) mezis válasza T 1000 (#9801) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek és az asztali gépek általában 100 MBit/sec-el képesek működni ma már.

mezis

(#9813) dllz válasza mezis (#9810) üzenetére


dllz
csendes tag

Thx ez egy nagyon jó cikk!

mfg

(#9814) Bodsa


Bodsa
csendes tag

Hi All!

Végre sikerült összeszenvednem hogy az új UPC fiber power 15 -ös netem működjön wifi routeren (linksys wrt54g2) keresztül is. Végül is elég egyszerűen történt. Amikor bekötötték a netet be kell regisztrálni az ügyféladatokkal, na ezt én csak a sima modemen keresztül tettem meg és ezért az a 600 variáció amit próbáltam beállítani a wifi-m menüjében, nem járt sikerrel.

Aztán gondoltam egyet és a wifi-re kötve is megtettem ezt a regisztrálást és láss csodát működött. Amúgy az ügyfélszolgálatos mukik :W :O ennyit nem tudtak volna elmondani bazz, csak folyton ismételgették h biztos az én wifi-m a rossz.

Szóval én így csináltam, ha valakinek van jobb v pontosabb beállítási technikája az nyugodtan írja le mert kiváncsi lennék rá. :R

Na és most jön az én kis problémám:
Ha simán rádugom a modemet a gépre, jön 15Mbit-tel, ha wifi-n keresztül nyomom akkor az én gépemen csak 6,5 Mbit-tel jön ( a speedtest.net-es oldal szerint ). A faterom notiján viszont 13,5 Mbit-et tud a teszt szerint.

Illetve a másik gond hogy torrent töltésekor egy aktív tehát elérhető 50SE / 50LE -vel rendelkező fájlnál sem tudok pl max sebességgel szedni csak kb 3-400 kbit/s-el, pedig az információkban írja h az összes sebességgel 8,5 Mb/sec -cel lehetne letölteni. ( torrent progiban nincs korlátozva a sebesség sehol)

Szóval arra keresném a választ hogy tudom beállítani h az én gépemen is tudjak 13-14 Mbit-tel tölteni, illetve a torrentes problémámra is légyszi mondjatok valamit.

Az én gépem:
sony vaio noti, xp oprendszer
ezzel a wifi kártyával beépítve:

Wireless NIC: Intel PRO/Wireless 3945ABG
Data Link Protocol: Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g
Compliant Standards: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g

A faterom gépe:
HP pavilion dv5, windows vista
Intel® WiFi Link 5100, 802.11b/g WLAN

Tehát szerintem nem hardware-ileg van a gond nem????

előre is köszi

üdv

(#9815) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy megint.

szeretném erősíteni a wifi routerem jelét.

van egy csőantennám ami még anno Győrből szedte a jelet.

ha szerzek megfelelő pigtail-t és ráküldöm a routerre, majd belövöm az irányt, akkor az hatásos lehet egy emelettel srégen lejjebb?(légvonalban kb 10-15Méter)

köszi.

Aurea mediocritas

(#9816) dllz válasza mezis (#9810) üzenetére


dllz
csendes tag

te olvastad a cikket?

tök jó, hogy nálunk 802.11n -van és 3 db MacBook Pro is van , a cikkbe pedig ezt írják :


"Jelenleg a MacBook Pro Atheros (XSPAN 5008 alapú) 820.11n Wi-Fi kártyája a legerősebb, és olyan jó drivert írtak hozzá, hogy ha egy ilyen gép csatlakozik egy 802.11n hálózatra, mindenki más „leesik” róla, mert a MacBook kártyája mindenkit elnyom, és elviszi a teljes rádiófrekvenciás „sávszélességet”."

ez megmagyarázhat pár dolgot, na meg az is, hogy ha kinyitom a laptopom kb 18-20 wifi hálózatot talál.

mfg

(#9817) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

A következő kérdést kéne megoldani :)

Adott egy Asztali Gép
Adott egy Laptop
Adott egy HP nyomtató

Az internet a lakásban WIFI-vel van megosztva.
Az asztali gép kábelen keresztül kapja a netet, a laptop WIFI-n keresztül.

A nyomtató az asztali géphez van csatlakoztatva.

Meg tudom-e oldani azt valahogy, hogy a laptopról is tudjak nyomtatni, a nélkül, hogy hozzácsatlakoztatnám a nyomtatót?

Ha igen, hogyan? :R

üdv

(#9818) dllz válasza werszomjas (#9817) üzenetére


dllz
csendes tag

megosztod a nyomtatót az asztali gépen. a laptopon meg a nyomtató hozzáadásánál hálózati nyomtatót adsz hozzá és ott kiválaszotd ,hozzáadod.
(Persze ehhez az asztali gépnek be kell lennie kapcsolva)
ez a legegyszerűbb szerintem.

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9819) HMSDefiant válasza localhost (#9804) üzenetére


HMSDefiant
csendes tag

Átállítottam a csatornát, miután futtattam az inSSIDer-t, de ez sem segített.

Azért köszönöm a segítséget!

(#9820) mezis válasza Bodsa (#9814) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A speedtest.net nálam két értéket mutat egy laptopon, melyen van WinXP is meg SuSE Linux. Ez utóbbi op. rendszerrel kétszer akkora sebességet mutat....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9821) localhost válasza HMSDefiant (#9819) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nah távoltból ennél többre (nekem!) nem futja! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9822) mezis válasza dllz (#9816) üzenetére


mezis
nagyúr

A cikket olvastam. MacBook Pro-m nincs. Ez a "leesés" elég hihetetlennek tűnik.

mezis

(#9823) dllz válasza mezis (#9822) üzenetére


dllz
csendes tag

nemtudom...majd megpróbálom leellenőrizni valamivel... :)

mfg

(#9824) dllz


dllz
csendes tag

azt ugye jól tudom, hogy ha az én wifi routerem 11 es channelen van és a szomszéd irodába lévő router is 11 es channelen megy akkor a 2 zavarhatja egymást?

mfg

(#9825) forrest85 válasza dllz (#9824) üzenetére


forrest85
senior tag

Jól tudod, naná!

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9826) localhost válasza dllz (#9824) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Csak egy pár hozzászólással korábbról inSSIDer a barátod! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9827) dllz válasza localhost (#9826) üzenetére


dllz
csendes tag

igen igen..már lecsekkoltam az egyik progival ...thx :R

mfg

(#9828) dllz válasza localhost (#9826) üzenetére


dllz
csendes tag

át is állítottam a csatornát egy "szabadra" de minden lehalt...nem értem miért... :F :F :F
máshoz nem nyúltam...

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9829) werszomjas válasza dllz (#9818) üzenetére


werszomjas
őstag

Szia,

Nem megy, megosztottam ugyan a nyomtató, de a laptopon nem látom.

Ez működik wifi-vel is?

üdv

(#9830) Alex91 válasza werszomjas (#9829) üzenetére


Alex91
félisten

Azzal is. Azonos munkacsoportban vannak?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9831) werszomjas válasza Alex91 (#9830) üzenetére


werszomjas
őstag

azt nem tudom

egyiken Win7 van, másikon winXP

ezt a munkacsoportot hogy tudom megcsinálni?

üdv

(#9832) Alex91 válasza werszomjas (#9831) üzenetére


Alex91
félisten

Sugoba beirod, hogy munkacsoport, azt hatha segit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9833) werszomjas válasza werszomjas (#9831) üzenetére


werszomjas
őstag

közben megvan

mind2 gep azonos nevű munkacsoportban van, de meg mindig nem :O

üdv

(#9834) Alex91 válasza werszomjas (#9833) üzenetére


Alex91
félisten

Egymast latja a ket gep? Tudod pingelni oket?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9835) werszomjas válasza Alex91 (#9834) üzenetére


werszomjas
őstag

nem

totalcmd-ben ha ramegyek a halozatokra, és kivalaszton a munkacsoporott azt írja hogy nem tud hozza csatlakozni

Nem érhető el. Lehet hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához stb.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#9836) werszomjas válasza werszomjas (#9835) üzenetére


werszomjas
őstag

A ruter lehet a ludas??

üdv

(#9837) Alex91 válasza werszomjas (#9836) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb a user :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9838) mezis válasza dllz (#9828) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek az új beállítást néha több mint egy perc alatt végzik el. Többnyire újraindulnak.
Ezután jöhet a PC újraindítása....
(Nem hiszem, hogy olyan lenne a PC-d szoftvere, hogy azon is kellene csatornát állítani. A kliensek azt megkeresik. (Egyes routerek, AP-k is rendelkeznek ilyen üzemmóddal.)

mezis

(#9839) mezis válasza werszomjas (#9835) üzenetére


mezis
nagyúr

Amíg nem tudsz egy DOS ablakot megnyitni, abban egy ipconfig /all, valamint egy ping 192.168.x.y parancsot kiadni, addig nem sokat fogunk tudni segíteni.

A hálózatok tulajdonságainál két dolgot nézz meg:
A fájl és nyomtatómegosztásnál van pipa ?
ICMP beállításoknál a "Bejövő echo kérés engedélyezve ?

mezis

(#9840) werszomjas válasza mezis (#9839) üzenetére


werszomjas
őstag

Ha tudnék, akkor valszeg nem ide irogatnék.

Amúgy köszi.

pingeles megy

0% veszteség

üdv

(#9841) werszomjas válasza werszomjas (#9840) üzenetére


werszomjas
őstag

a fájl és nyomtató megosztás kivan pipálva, és az ICMP is rendben van

üdv

(#9842) mezis válasza werszomjas (#9841) üzenetére


mezis
nagyúr

Azon a PC-n amelyiken nincs nyomtató, installáltál hálózati nyomtatót ? (Ilyenkor a nyomtatós PC-nek bekapcsolva kell lennie, meg célszerű, ha a nyomtató is ON.)

(És a WiFi-s PC-det csak a drótos után 5 perccel kapcsold be.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9843) dllz válasza mezis (#9838) üzenetére


dllz
csendes tag

most már sikerült másik channelre állítani.
eddig normálisan működik. remélem így is marad.

thx
üdv

mfg

(#9844) werszomjas válasza mezis (#9842) üzenetére


werszomjas
őstag

nem istalláltam, mert nem tudtam, próbáltam, de nem látta a megosztott nyomtatót.

üdv

(#9845) localhost válasza dllz (#9843) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Így lesz jó, meglátod.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9846) dllz válasza localhost (#9845) üzenetére


dllz
csendes tag

Én is remélem.
meg azt is, hogy ez a 300mb/s -es router elbír ennyi klienst ami csatlakozik rá normálisan.
kb 5 gép 2 macbook pro és 1 voip telefonközpont (de erre csak ritkán jön bejövö hívás, kifelé nincs telefonálás róla)

üdv

mfg

(#9847) mezis válasza werszomjas (#9844) üzenetére


mezis
nagyúr

Adj fix IP címet a nyomtatós PC-nek. Ezután a másik PC-n a nyomtató installálásakor a keresésnél írd be kézzel az elérési utat valahogy így:
//192.168.x.y/APrinterMegosztásiNeve.

Nekem így már igen "nehéz" hálózati környezetben Win98-ról is sikerült elérni egyébként hol látható, hol nem látható printert.

mezis

(#9848) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ERRE valaki légyszi.

Aurea mediocritas

(#9849) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Miért nem tudom használni a WiFi-t a gépemen? Amit talál free wifit ahhoz gond nélkül csatlakozik, aztán mikor megnyitom a böngészőt semmilyen oldalt sem tölt be. Valamilyen speciális beállításokat is el kell még végeznem? A titkosítás más és más? Eddig gond nélkül ment, most jött rá vmi :F

(#9850) dllz


dllz
csendes tag

abba valaki tudna segíteni, hogy miért van az hogy "régebbi" vagy inkább úgy fogalmazok , hogy egyes laptopok nem csatlakoznak a Wifin internetre?

a routerbe 802.11 B+G+N van .300mb/s os EDIMAX.
Rácsatlakoznak de csak a helyi hálózat érhető el . 2 ilyennel is találkoztam már.

Net egyáltalán nincs. Mellette több gép és laptop simán rácsatlakozik.

köszönöm.
üdv

mfg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.