Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) dr.bubo válasza joey7 (#10450) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg, nem kaptál a noti wifijéhez saját szoftver, használd azt a kapcsolodáshoz, ne a windows-ét.
Más ötletem nincs sajnos. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10452) DJackson válasza joey7 (#10450) üzenetére


DJackson
tag

esetleg áramtalanítsd a routert 1-2 percre aztán be újra, hátha...

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10453) alex_66


alex_66
csendes tag

sziasztok!!!

Ismét abban kérém a segitségedeteket, hogy wrt54g-s routerre hogy tudom egyszerre felfűzni a két wifi-s laptoppot.
Előre is köszi

(#10454) mezis válasza alex_66 (#10453) üzenetére


mezis
nagyúr

Bekapcsolod a WiFi routert, aztán a laposokat, kiválasztod a WiFi-kből a tiedet és csatlakozol.
A laposokon a WiFi -t lehet, hogy külön kell bekapcsolni.

mezis

(#10455) joey7 válasza DJackson (#10452) üzenetére


joey7
őstag

tegnap megcsináltam és semmi. igaz csak pár másodpercre. most b ő 5 percig szüneteltettem és láss csodát, pár perc ip cím hajkurászás után létrejött a kapcsolat! :C
hogy meddig lesz jó,nem tudom,majd kiderül. :U

köszi Neked és dr. bubónak a segítséget! :R

(#10456) alex_66


alex_66
csendes tag

köszi a választ. valószínűleg nem tudok kérdezni.
Tehát a gond az hogy fuji laptop gond nélkül megy wifivel az asus noti meg csak kéri a hálózati címet és nem kapja meg.
mind a két laptop látja a wifi-t, a wpa-personal tkid titkositás van beállitva.
digi-s kábelnet kábelmodemmel a csatl pont.
Köszi előre is

(#10457) psyho777 válasza mazda626 (#49) üzenetére


psyho777
tag

ez sokmindentől függ.. mien vastagak a falak mennyi ajtó van.. hány közfal van az adó és a kliens között.. szeritem elbirná egy wifi.. de ki kell próbálni..

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#10458) alex_66


alex_66
csendes tag

ugyanonnan egymás mellett van a két laptop :(
tgéla épület a jelerősség mindenhol kiváló :(

[ Szerkesztve ]

(#10459) kali válasza psyho777 (#10457) üzenetére


kali
legenda

bő 3 év után biztos érdekli még a válasz... :U

(#10460) DJackson válasza alex_66 (#10458) üzenetére


DJackson
tag

Ha nem titkosítod akkor fel tud lépni? Próbáld ki a tkip helyett AES -el, aztán ha nyugaton a helyzet változatlan, akkor nyomj egy javítást az asus laptop kapcsolatának. Ha ez sem jön be akkor próbáld meg újra beírni a jelszót. Vagyis mikor AES re állítod akkor a kedenc kapcsolatok listájából töröld ki az asuson azt a bizonyos kapcsolatot, így mikor megint csatizol rá biztosan újra be kell írnod a pass-t. Javaslom copy - paste módszert a beíráshoz ;)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10461) mezis válasza alex_66 (#10456) üzenetére


mezis
nagyúr

ASUS-nak rendben a WiFi drivere, illetve nem egy külön sw. kezeli a WiFi-t ?

mezis

(#10462) Dave46 válasza DJackson (#10442) üzenetére


Dave46
tag

A routerben a titkosítás jelenleg WPA-PSK.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10463) Dave46 válasza mezis (#10443) üzenetére


Dave46
tag

Az inSSIDer szerint az értéke valahol 80 és 90 dBm között van, a mértéke állandó, szakadáskor sem gyengül, ezért érthetetlen a dolog. (egyébként a gyakorlatban ez 2 "pálcika" a kis diagrammon, ott lent a tálcán).

Az én routerem 1-es porton van, a második router a 6-oson, míg a harmadik router a 11-es porton.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10464) mezis válasza Dave46 (#10463) üzenetére


mezis
nagyúr

A -80 dBm nagyon kevés ! nem lehetne legalább -70 dBm-re feltornázni ? Ez az igen alacsony érték tökéletes magyarázata a szakadozásnak. Nem az interneted szakad meg, hanem a WiFi kapcsolatod. Próbáld ki, indíts el egy DOS ablakban egy folyamatos ping-et.
(ping 192.168.x.x -t)

(Az 1 - 6 - 11 csatorna -és nem port- kiosztás tökéletes.)

Nincs a router nagyon eldugva ? (Egy ismerősömnél az íróasztal mellet volt a padlón, hol volt kapcsolat, hol nem, feltettem az íróasztalára és tökéletes lett a kapcsolat.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10465) Dave46 válasza mezis (#10464) üzenetére


Dave46
tag

Pont ez a vicces, hogy nincs eldugva. A szobám az emeleten van, a lépcsővel párhuzamosan, a router pedig a lépcsőfordulón található fa peremre (vagy "szoknyára") van rárakva. A két eszköz között nincsen kb 5m-nél több. Az antenna pozíciója -eddigi próbálgatások szerint- nem befolyásolja a jel erősségét. Egyébként az nekem is feltűnt, hogy a szomszéd routerek jelei majdnem ugyanolyan erősek, mint az enyém, ami elég röhejes.
Mit tudnék vele csinálni?

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10466) Uher


Uher
aktív tag

Szep napot!

Olyan problemam lenne (2helyen)is, hogy a wifis gep(54mbps) halozatrol torteno masolasnal csak ~600kb-tal tud masolni. ez vmi bug lenne vagy feature?
illetve az 5mbites netnel speedtest.net- rol meres szerint csak 3mbitet van meg, de kabelrol meg megy a rendes 5mbit.

(#10467) mezis válasza Dave46 (#10465) üzenetére


mezis
nagyúr

A közvetlen "rálátás" meg van ? (Nekem 65%-ról 25%-ra vitte le a jelszintet, amikor azonos szinten, egymástól kb 10 m-re lévő két WiFi-s antenna közzé sikerült egy nagyobb cserép virágot beakasztani. Keresni kell, biztos lesz ennél jobb hely is. Nem kell feltétlenül közvetlen rálátás, egy-két fal is kevesebbet csökkent annál, mint ami most csillapít.

Nincs véletlenül a router automatikus teljesítmény választásra állítva ?

(Helykereséshez: lehetnek szerencsés jeltükröződése; a fémek nagyon tudnak árnyékolni is.)

mezis

(#10468) mezis válasza Uher (#10466) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom az a 600 az KByte, ami ~5 Mbit/sec és az nagyon jó értéknek szaámít a 54 Mbit/sec-es valóságshow-ban. :K :D ;]

mezis

(#10469) psyho777 válasza kali (#10459) üzenetére


psyho777
tag

mer szarul van beállitba a ph- m és mindig a legkorábbi választ hozza fel:S

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#10470) psyho777 válasza Uher (#10466) üzenetére


psyho777
tag

bár én tudnék 5 megával másolni 2 wifis gép között.. ha azonban szeretnél akár 40 50 vagy akár 100 mb el másolni ajánlanám ezt.. microtic routerboard R52 mi 35 km es távolságot löttünk át vele 40 Mbit el... nagyoj jó wifikártya nemcsoda hogy az ára is ilyen szép.. meghát nem árt már akor hozzá egy jó antenna.. olyan ami irányitott.. nem ilyen térsugárzós megoldás:D

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#10471) DJackson válasza psyho777 (#10469) üzenetére


DJackson
tag

mindenki egyénileg beállíthatja, hogy hogy legyenek az üzenetek, meg a kezdő blokkot.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10472) tonyo90


tonyo90
csendes tag

szevasztok!
Engem az érdekelne n -es szabványu wifi kártya messzebbre lát mint pl egy tplink tlwn 651g 108 mb-es kártya?

(#10473) Noisegate


Noisegate
csendes tag

Hali
szeretném a hozzáértők segitségét kérni Wlan ügybe :F
egy laptop és egy asztali pc-t szeretnék majd együtt használni egy Wlan Routeren
laptopon vista oprendszer Pc-n XP
megoldható hogy különböző oprendszeres pc és laptop legyen egy Routeren ?
Vagy mindkettőre rakjak Windows 7 et ?
Milyen Gyártót ajánltok ami stabil és van hozzá pluszba Wlan kártya (pc-hez)?

[ Szerkesztve ]

(#10474) DJackson válasza Noisegate (#10473) üzenetére


DJackson
tag

persze hogy használhatsz különböző oprendszereket. Wlan kártyát nem tudom adnak-e a routerek mellé, usb-s wifi adapterre gondoltál nem?

szerk: Esetleg átgondolhatnád, hogy nem lehet-e megoldani, hogy a routert kábellel kötöd a pc-hez? A pc-vel nem nagyon szaladgál az ember :)) kábelen gyorsabb is meg jobb is, persze csak ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10475) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok egy wifi routert használok pc és laptop közötti net megosztásra
asztali vezetéken noti WIFIn kapja a netet
az mitől lehet, hogy streaming-ek megállnak asztalin is meg notin is?
nem pufferelnek be, ha kiiktatom routert minden ok
net 8Mbit-es
a jelenség mindkét gépnél jelentkezik
a válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10476) zoli03


zoli03
őstag

Egy ilyen wifi antenna kb hány dBi-t tudhat? Amit írnak rá, az kicsit soknak tűnik.

(#10477) kali válasza tonyo90 (#10472) üzenetére


kali
legenda

eszköze is válogatja, de ha az ellenoldal is n szabványos, akkor igen, nagyobb távolság áthidalható, ha viszont az ellenoldal nem n szabványos, akkor a válasz nem! link

(#10478) And válasza zoli03 (#10476) üzenetére


And
veterán

(Nagy divat lett mostanában szemérmetlenül hazudozni az antennák nyereségéről, de ez még így is a durvább esetek közé tartozik. Körsugárzó, 38 centi és 17 dBi @2.4 GHz, ez így együtt nagyon hihető.. Úgy saccolom, hogy jó esetben legfeljebb 4-5 dBi-s lehet.)

(#10479) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. A házba Fibernettől koaxon jön a net. Fibernetes modemből 2 méteres kábellel megy egy Linksys WRT54 akármi routerbe a net onnan kb 5 méterre van a PC-m amibe egy régebbi kb 3 éves SMC Wifi hálókártya van PCI os. A net elvileg 8/1megabites
GYakorlatoleg ha nyomok egy speedtest et akkor azt mondja hogy 5-6 megbit/512 k a sebesség. Ezzel én ki is lennék békülve DE ténylegesen ha torrentezek akkor a letöltés az max 1 megával jön akármit is csinálok és most jön az igazi gáz: A feltöltés max 40 kbit/sec
Mi az ördögért ilyen gyengel a feltöltési oldal? A router egy jó darab egy SMC-t cseréltem le a Linksys-re és nem bántam meg.
Lehet hogy az SMC pci os Wifi hálókártya a gyenge láncszem?? A jel elrősség a win szerint általában kíváló.
Akinek van ötlete légyszi segítsen! Köszi előre is :R

(#10480) shev7 válasza makszi (#10479) üzenetére


shev7
veterán

inkabb a szolgaltatod traffic shaping "szolgaltatasa" az ok

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10481) makszi válasza shev7 (#10480) üzenetére


makszi
aktív tag

őőőőő ez mit is jelent pontosan?
A fibernet korlátozza a torrent forgalmat? vagy úgy általában korlátozza a feltöltést?

(#10482) shev7 válasza makszi (#10481) üzenetére


shev7
veterán

a kerdesre magad is tudod a valaszt, mivel ugy altalaban megvan a feltoltes egyertelmu, hogy arrol beszeltem, hogy a fibernet korlatozza a torrent forgalmat

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10483) makszi válasza shev7 (#10482) üzenetére


makszi
aktív tag

OKs köszim ez nem jó hír :(
Utánanézek itt a fórumon hogy nincs e valami trükk ez ellen :F

(#10484) zoli03 válasza And (#10478) üzenetére


zoli03
őstag

És ez kb mennyit tudhat? Akkor 8 dbi-t gondolom ez se tud.

(#10485) psyho777 válasza makszi (#10483) üzenetére


psyho777
tag

ha a torrent kliensen az adatforgalom titkositva van akkor a szolgáltató nem szürheti és nem is csökkentheti a sávszélességet ;) :C

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#10486) psyho777 válasza And (#10478) üzenetére


psyho777
tag

attol hogy te nem tudsz valamiről az még nem biztos hogy nem létezik.. ne egy ilyen 500 forintos tp link re vagy linksys re gondolj.. hanem mondjuk egy olysan 2,4 es körsugárzóra ami 1,5 m er magas 10 centi az átmérőlye és az ára olyan hogy abból kijön egy fasza videókártya..

na ez az amit körsugárzónak neveznek.. én dolgoztam ilyennel.. és igencsak igazak a leirt adatok..

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#10487) And válasza psyho777 (#10486) üzenetére


And
veterán

Ne haragudj, de tényleg ennyire nehéz értelmezni azt, amit írtam? Egy szóval sem említettem, hogy nem létezik, ugyanakkor vessünk már egy pillantást egy 'hihetőbb' adatokkal rendelkező gyártmányra: [link]. Ez elvileg 15 dBi-s, és 162 cm a hossza. Nyilván nem tudhatjuk, hogy igaz-e a megadott nyeresége, de biztos, hogy sokkal közelebb áll a valósághoz, mint a korábban linkelt eBay-es példányé. És azt sem hasraütéssel találtam ki, hogy rengeteg olyan példányt látni, amelynek a specifikált nyeresége finoman szólva is kamu. Nyilván nem a neves gyártók (nem is olcsó) minőségi termékeiről van szó, de azért ez a noname "17dBi" akkora hazugság, hogy ordít.

(#10488) makszi válasza psyho777 (#10485) üzenetére


makszi
aktív tag

írtam privit...

[ Szerkesztve ]

(#10489) shev7 válasza psyho777 (#10485) üzenetére


shev7
veterán

tegyuk hozza, hogy elvileg.... peldaul a upc sikeresen veszi altalaban ezt az akadalyt is...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10490) Prego


Prego
senior tag

Hallottam hogy a WPA titkosítás eléggé terheli a routert, ezért tervezem a kikapcsolását.
SSID Broadcast OFF+MAC szűrés. Nem szoktak eszközök jönni menni a hálózatomon (Linksys WRT120N). Szomszédomnak is osztom a netet WiFi-n és elég gyakori a szakadás, ilyenkor modem és router reset szükséges.
Ez a megoldás mennyire biztonságos, nem tudják lehallgatni?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#10491) And válasza Prego (#10490) üzenetére


And
veterán

"SSID Broadcast OFF+MAC szűrés."
Ezek haszna, mint védelem, a nullához konvergál. Ok, a WPA biztos számításigényes, de azért nem hinném, hogy egy többszáz MHz-en dolgozó célprocesszor számára jelentős többletterhelést jelentene. A wifi hasznos átvitelét egy mai router esetén biztos nem csökkenti számottevően, a LAN-portok közötti átvitelhez meg nincs köze.

(#10492) koxes


koxes
tag

hali

szerintetek ha a wifit lecserélném rézkábelre javulna a pingem ? most olyan 30ms
és a wifi egy 30as és egy 15 ös falon jön át.

(#10493) mezis válasza koxes (#10492) üzenetére


mezis
nagyúr

A szolgáltatóm DNS-ének pingje délelőtt nekem is 30 ms körüli, "rezes"-ről is, WiFi-ről is.
(Korábban este 120-150 ms volt, mostanra javult 30 ms-ra.)

mezis

(#10494) scramble


scramble
csendes tag

Helósztok. Tudtok nekem olyanban segíteni, hogy a suliban kaptam egy olyan feladatot, hogy a WPA2-es wifit törjem fel. Adtak is egy olyan laptopot, amin be van állítva. Szóval nekem olyan módszer kéne, ahogy mondjuk a rendszerleíró adatbázisból (regedit) vissza tudnám nyerni a jelszót.

Köszi. A válaszokat el tudjátok küldeni nekem: scramble@freemail.hu

:R :R :R :R :R :DD :DD :DD :DD :DD

Piros pontjaim - aki vette a fáradtságot! :( - http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=scramble&submit=

(#10495) scramble válasza scramble (#10494) üzenetére


scramble
csendes tag

Mármint a wifis net lett beállítva. Köszi!

Piros pontjaim - aki vette a fáradtságot! :( - http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=scramble&submit=

(#10496) koxes válasza scramble (#10494) üzenetére


koxes
tag

talán az info tanár adta a feladatot :))

(#10497) kali válasza scramble (#10494) üzenetére


kali
legenda

aha.. :U :N lehet, hogy nem a legjobb iskolába jársz... :P

(#10498) ArchElf válasza scramble (#10494) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy, ha az a "feladat", hogy egy másik gépen is menjen a wifi (úgy hogy a wifi-vel működő géphez hozzáférsz), a fórumon meg fogod találni a válszt, csak kicsit keresni kell.
A WPA2-t pedig nem nagyon fogod egyhamar feltörni, hacsak nem 4-5 karakter hosszú szótári szó a jelszó.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10499) #82903040


#82903040
törölt tag

Az lenne a kérdésem, hogy ha a noti nem Gigabites akkor egy Gigabites router képességeit sem tudom kihasználni? Ergo értelmetlen lenne ilyen routert venni?

(#10500) cs.szilu


cs.szilu
csendes tag

Sziasztok!

Azt hiszem nem ez a legtökéletesebben passzoló topic, de nem akarok fölöslegesen újat nyitni.

Lenne egy gondom, amiben szeretnék segítséget kérni.

Vettem egy wlan kártyát, ami sajnos hibás volt (szétkapcsolt néha), ezért visszavittem gariztatni és ki is cseréltek, egy teljesen ugyan ilyen típusú kártyára. Betettem a gépbe, felbootoltam UBUNTUval, és tökéletesen megy (most is innen írok). Ezen a gépen viszont van egy másik partíció, amin WIN7 van és azzal sajnos nem működik, akárhogy is erőltetem. Látja a routert, kiírja, hogy kapcsolódik, de az authentication-nél megbukik.
Eléggé fura továbbá, hogy "vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2" néven szerepel a kártya az adapterek listájában és nem lehet átnevezni úgy, hogy a 2-es ne legyen ott a végén, mert akkor azt mondja, hogy ilyen már van (bár a listában nem látszik, hogy lenne).

Amit eddig próbáltam:
- újratettem a drivert
- eltávolítottam eszközkezelőből, majd újra hozzáadtam a hw-t
- lefuttattam a hálózati probléma megoldása varázslót - nem tudta megoldani
- lefuttattam a hálózat beállítás varázslót - 1. lépénél megakadt
- a routeren kikapcsoltam a mindenféle szűrést és titkosítást, hogy ne amiatt ne menjen

előre is köszi mindenkinek, aki legalább elgondolkodik rajta, hogy mi lehet a gond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.