Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) palu


palu
tag

Sziasztok,

A kábelezés kivitelezhetetlensége miatt wifi sítenem kéne az asztali gépemet. A legontosabb kérdésem PCI-os vagy inkább USB csatolót vegyek. Melyikkel milyen tapasztalataitok vannak. Egy szobán belül kéne megbizhatóan működni a kapcsolatnak. Jó lenne ha stabilan működne és nem kéne ki be huzgálni (USB) vagy resetelni (PCI) mert óránként kifagy.

Két megoldást néztem ki PCI EDIMAX EW7128G ill USB SMC WUSB-G. Ezekkel valami megbízhatósági tapasztalat.

A Segítséget előre is köszi

Palu

(#9702) dr.bubo válasza palu (#9701) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az edimaxot vedd meg. :) A meghoszzabitott antennája azért elönyös, mert oda teheted, ahol a legjobb a jelszint. És agép mögött sincs eldugva, mint a sima antennás wifi kártyák, a pc sem árnyékolja le.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9703) beluska11


beluska11
csendes tag

sziasztok,
egy kulonos wlan problemam van. upc kabelnetem van (wlan), modem+router, mindent a upc allitott be, mukodik is a laptopomon, es a lakotarsamen is. beadtuk elso csatlakozasnal a jelszot, a gep megjegyzi es azota automatikusan csatlakozik.
tegnap azonban ki akartam probalni a masik laptopommal es az tortenik, hogy mikor csatlakozni akar, ahelyett, hogy kerne a jelszot, kiirja, hogy a halozat idokozben mar nem elerheto, aktualizalja az elerheto halozatok listajat es csatlakozzon ujra. kiprobaltam tobb jelszovedett halozatot (szomszedoket), mindnel ezt irja. ami nincs levedve, ahhoz viszont siman csatlakozik.
ha a beallitasokat megbolygatom (WEP-nel valamit pipalgatok), akkor el tudom erni, hogy kerjen jelszot, de mikor beirnam a UPC altal beallitott jelszot (amit en talaltam ki es az alapjan allitottak be), akkor ismet hibauzenet, melyben azt irja, hogy a jelszonak ennyi meg ennyi bitnek kell lennie, vagy x vagy y ascii kodnak vagy xy hexadecimalis jel blabla...

szoval nem tudok rajonni, hogy mi a hiba, mikor a tobbi gepen siman mukodik.az biztos, hogy ezzel a laptoppal nem stimmel valami, de fogalmam sincs, mi lehet az es miert nem keri siman a jelszot csatlakozasnal.
koszi elore is a segitseget!

(#9704) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!

Vettem egy új routert (Edimax 6524n) és továbbra is az a gondom, hogy szakadozik a netem ha nem direkt vagyok rá dugva, hanem routeren keresztül.
Ezt látom a logban:

4 23:15:26 (none) user.debug udhcpc: Sending renew...
Sep 14 23:15:26 (none) user.info udhcpc: Lease of 89.147.66.24 obtained, lease time 3600

Van valami ötlet, hogy mit lehetne csinálni vele?

Üdvözlettel: Gabi

(#9705) hakos1987


hakos1987
őstag

Helo!

Véleményeteket kérdezném az alábbiakról:
Otthon 120-as UPC netem van. Emiatt vettem Asus RT-N15 routert. Teszi szépen a dolgát vezetékkel összekötve, de! wi-fin két gép is csatlakoztatva van. Mindkét laptopon max 10-11 mbit-es sebességet sikerült csak mérni. Az egyiket maximumon volt a jelerősség, a másikon pedig 5/2 vonal:) szóval az a gyanúm, hogy nem a jelszint miatt, hanem talán egyéb beállítás miatt lehet lassú a net laptopon. Azt hozzáteszem, mindkét laptop b/g-s wi-fivel rendelkezik, de a routerba is ezt állítottam be.
Szóval ez ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy min kellene állítani, vagy mi lehet a baj.
köszi előre is!:R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9706) dr.bubo válasza hakos1987 (#9705) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mivel a laptopok csak g-sek, ami 54Mbit/s, valójában 20-25Mb/s lehet elérni vele.
Wifin neked igy soha nem fog jönni a 120, ahoz neked a laptopokaban is n-s eszközre van szükséged.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9707) Alex91 válasza hakos1987 (#9705) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, mennyit szeretnel? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9708) hakos1987 válasza dr.bubo (#9706) üzenetére


hakos1987
őstag

tudom, hogy N-es kéne a 120-hoz, én csak a 10-et keveselltem a körülmények miatt.... én is 20-25-re gondoltam, és nem 10-re, ezért kérdezem, hogy mitől lehet, hogy legjobb vétel esetén is max 11 mbit:F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9709) dr.bubo válasza hakos1987 (#9708) üzenetére


dr.bubo
őstag

Próbáld ki, hogy csatornát váltasz a routerben.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9710) hakos1987 válasza dr.bubo (#9709) üzenetére


hakos1987
őstag

pont most ugrott be... eredetileg N-re volt beállítva, de ugye az eszközök nem tudták, és b/g mixedre lett átállítva. Valószínű akkor az lehet a baj, hogy ,,b"-t használ, ami csak 11mbit/sec-et tud? akkor csak át kéne dobnom G-re:))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9711) dr.bubo válasza hakos1987 (#9710) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen ez is lehet, de én a csatorna(channel) váltásra gondoltam. 1és 11 között tud állitani. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9712) hakos1987 válasza dr.bubo (#9711) üzenetére


hakos1987
őstag

azzal már próbálkoztam, de nem jött be....amúgy 13-ig engedi állítani... du. megpróbálom átállítani "G"-re:)

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9713) hakos1987 válasza hakos1987 (#9712) üzenetére


hakos1987
őstag

átállítottam g-sre, de semmi javulás. Ráadásul állandóan szórakozik, hogy csatlakozik, de se a routert se a netet nem érem el.... :W

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9714) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok! Életem első wifi router megvételére készülök, és ebben kérném segítségeteket.

Adott upc fiberpower 60mbps net. 2 gép lenne a routerra kötve, az egyik 1,5m-re, a másik kb 8m-re lenne a routertól.Azt mondta a upc-s ember, hogy N-es routert vegyek, mert azok a jók. Ezeket néztem ki (SMC WBR14S-N2 , MSI RG300N Router
MSI RG300N Router , Linksys WRT160N, Linksys WRT160NL, Linksys WRT320N).
AZ lenne a kérdésem, hogy ezek a routerek valóban képesek szolgáltatni a 60 Mbps-es netet? Mennyire stabil a működésük, értem én azalatt, hogy kapcsolatszakadozás, vagy pl neten szeretnék játszani mekkora a ping? Bocsi, ha hülyéket kérdezek, de ez lesz az első ilyen "projektem".

Várom válaszotokat.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#9715) Alex91 válasza bajtokarpi (#9714) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek kozul WRT320n, azt hali!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9716) bajtokarpi válasza Alex91 (#9715) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszönöm a választ, kicsit bővebben, ha lehetne. :-)

battletag: bossi#2666

(#9717) Alex91 válasza bajtokarpi (#9716) üzenetére


Alex91
félisten

Mit kell bovebben? Gigabit LAN, n-es WiFi, megfelelo sebesseg, kedvezo ar. En is ilyet vettem :). (Esetleg a 160N, 160NL, csak ezek egyike se gigabites, nalam ezert ki is estek.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9718) daninet


daninet
veterán

N szériás routerem hatótávolságát szeretném megnövelni egy ilyennel szerintetek ér valamit?
A router típusa: d-link 635 :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9719) bajtokarpi válasza Alex91 (#9717) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

pl:mekkora távolságot képes gond nélkül áthidalni, stabilan tartja-e a netet, internetes játék során nem lesz-e magas a ping? Ezekre gondoltam, de kihangsúlyoztam, hogy kezdő vagyok ezen a téren.

Válaszodat előre is köszönöm.

battletag: bossi#2666

(#9720) hakos1987


hakos1987
őstag

na, köv a helyzet. Már majdnem minden ok, a laptopon is van 14 mbit, csak a gondom a sz.gépemmel lenne. Eddig 50 mbitet tudott, gondoltam azért, mert 100-as lan van benne.... most vettem egy pci-e gigabites lan-t, és változatlanul csak 50-et megy. Akár router mögött van, akár közvetlen a modembe. Gondolom beállítási baja van, de mi lehet? már szétb*** az ideg :W
köszi a segítséget :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9721) Alex91 válasza bajtokarpi (#9719) üzenetére


Alex91
félisten

Wireless Charts, es van rola ott teszt is, ha rakattintasz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9722) And válasza daninet (#9718) üzenetére


And
veterán

Az ötlettel mindössze egyetlen gond van: egy 802.11n routeren (legalább) annyi antenna van, ahány spatial stream-et használ. Ez pedig minimum kettő, a későbbi eszközöknél lehet majd akár négy is. A router teljes fizikai sávszélességének kihasználásához pedig minden stream (azaz: minden antenna) kell. Ráadásul ez az antenna egysávos (a nagyobb nyereségű, erősen irányított antennatípusok általánosan olyanok), ami csak addig oké, amíg nem szeretnéd a jelenleg valószínűleg sokkal kihasználatlanabb 5 GHz-es sávon működtetni a routeredet, vagy az eleve nem is képes mindkét sávon menni.

(#9723) daninet válasza And (#9722) üzenetére


daninet
veterán

elsősorban internet megosztásához kellene egy sok fallal arréb lévő szobában lévő géppel. Elég gyenge a jel és valami erősebb kellene.
Tehát ha jól értelmezem akkor mindegyik antennát kicserélném rajta ilyenre akkor hozná hálózaton a sebességét, vagy ez az antenna 2.4ghz-et tud és csókolom, soha nem is érné el a sebességet
A router csak net megosztásához van használva, tudom, hogy így fölös az N router.
Ha G only módra állítom akkor egy antenna is elég és működni fog? (bocs a sok láma kérdésért :B )

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9724) And válasza daninet (#9723) üzenetére


And
veterán

Mivel a 802.11g (és a többi, pre-n szabvány: a és b) csak egyetlen rádiós adatfolyamot használ, azokhoz egyetlen nagyobb nyereségű antenna is elég. Mondjuk ez az általad linkelt, meg más hasonló nyereségű / méretű antennák főleg kültérre valók, nem a belső falak leküzdése az elsődleges céljuk.
"vagy ez az antenna 2.4ghz-et tud és csókolom, soha nem is érné el a sebességet"
Ez nem elsősorban a sávtól függ. Az n-es routerek viszont mindkettőn működhetnek (bár ez nem kötelező).

(#9725) daninet válasza And (#9724) üzenetére


daninet
veterán

milyen antennát ajánlanál beltérre? mert igazából van hova rakni ezt is úgy, hogy ne látsszon hiába 60 centis és elsősorban az árat tartanám szem előtt...
és még egy lámázás csak hogy biztos legyek jól szűrtem ki a szövegből a lényeget:
tehát ha ezt rákötöm a routerre g only módban gond nélkül mennie kellene...?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9726) And válasza daninet (#9725) üzenetére


And
veterán

Beltérre nem való egy ilyen, már említettem. Ezek a szabad térben működnek normálisan. Szobán belül kevesebb értelme van erősen nyalábolni, az energia a falakról össze-vissza verődik. Ezért csak pont-pont között, fix telepítésű állomások esetén van haszna. Beltérre inkább körsugárzó illik, abból is létezik az átlagosnál (a routerek saját antennájánál) pár decibellel nagyobb nyereségű példány. Én személy szerint beltéren inkább kábeleznék, de ez nem volt kérdés ;). Ha nagyon irányítani akarsz, próbálkozhatsz kisméretű panelantennával is, de a haszna szerintem ilyen esetben továbbra is kérdéses. Az 'olcsó' árat meg ne tartsd elsődlegesnek, mert mire külföldről ideér, valszeg. többe fog kerülni, mint ha hazai boltban vennéd párezerrel drágábban (pl. [link]).
"tehát ha ezt rákötöm a routerre g only módban gond nélkül mennie kellene...?"
Igen, ha tudod, hogy (ha kettőnél több van) melyik aljzatot, vagy diversity-kivitel esetén melyik kettőt használja a router g-módban (ilyenkor a többi antennát illik leszedni, ill. ha nagyon igényes vagy, az üresen maradt csatlakozókat megfelelő értékű / kialakítású ellenállással lezárni).

(#9727) bajtokarpi válasza Alex91 (#9721) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, szerintem ő lesz az! :R

battletag: bossi#2666

(#9728) daninet válasza And (#9726) üzenetére


daninet
veterán

köszönöm a segítséged :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9729) beluska11


beluska11
csendes tag

az en problemamra nem tud senki megoldast? :( vagy valamit, hogy hova forduljak? :(

(#9730) hakos1987 válasza hakos1987 (#9720) üzenetére


hakos1987
őstag

nem tud senki segíteni? nem tudom milyen beállítástól, vagy mitől lehet, hogy egyszerűen max 50 mbit és kész.. :F :O

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9731) dareee


dareee
tag

hi,nekem is az a gondom mint hakosnak.
egszerüen akárhol vagyok a házban nem jön ki a 25 mbit.Szinte mindent próbáltam már a routerrel...ha utp-n kötöm rá kijön a net maximális sebessége.tudom hogy wifin kevesebb lenne,de nekem 5-11 mbit között ugrál csak.

wifi beállítások:
SSID Broadcast: Enable
Wireless Mode: 11g Only
Wireless Channel: 2
Extend Range: On
Protected Mode: Off
WMM Mode: On
Turbo Mode: Enable

wpa\wpa 2 titkosítás,és maccím filtert használok ezeken kivűl

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#9732) dr.bubo válasza hakos1987 (#9720) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha másik slotba teszed a kártyát, akkor is marad az 50-en? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9733) hakos1987 válasza dr.bubo (#9732) üzenetére


hakos1987
őstag

nincs másik slot... viszont most raktam újra a win-t, megoldotta a gondot!:))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9734) dareee


dareee
tag

én most raktam újra a gépet,de a wifi még mindig csak 10/5 mbitet mér max...utp-n meg jó....

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#9735) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki!
A következő problémát számos laptopon tapasztaltam,de nem értem az okát:

Adott egy gép, benne wifi. A windows--os csatlakozós varázsló és egyéb csodák ellenére nem lát hálózatot. Az olyan eszközök azonban, melyeknek van saját szoftverük is (nem csak driver) gond nélkül dolgoznak.

Nincs valami univerzális program vagy egy patch a windows-nak hogy normálisan működjön ?

Előre is kössz a tippeket :) :R

(#9736) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

következő a gondom:

van egy TP-Link TL-WR941ND routerem az emeleten. ahova a jelnek el kellene jutnia, meg a ház másik végében a földszinten van. korábban a PC se vette rendesen a jelet mert csak a padlón van neki hely, de azt egy 1.5m-es antenna megoldotta. laptop, psp is jól csatlakozik csak az az 1méter hibádzik, és most a ps3-am se tud rendesen csatlakozni, mert annak is csak lent van hely egy vitrinben.

mivel tudnám megoldani hogy erősebb legyen a jel és a ps3 is jól érzékelje?

várom ötleteiteket, köszi. (vezetékes nem játszik és sajnos a konzolt se tudom máshova rakni)

Aurea mediocritas

(#9737) dr.bubo válasza AXisBOLD (#9736) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9738) AXisBOLD válasza dr.bubo (#9737) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:))

Aurea mediocritas

(#9739) mezis válasza AXisBOLD (#9736) üzenetére


mezis
nagyúr

A router a ház közepén van, vagy az egyik szélén ?

mezis

(#9740) mezis válasza Freddy TNT (#9735) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az SSID rejtett, akkor a WinXP nem mutatja. Attól még be lehet állítani a csatlakozást.
A kukkoláshoz használd az InSSIDer-t.

mezis

(#9741) AXisBOLD válasza mezis (#9739) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szélén, de a szoba is ahova kell a jel, csak egy emelettel lejjebb, srégen alatta.

switch-re gondoltam, de jó lenne valami olcsóbb megoldás. ha nincs akkor olcsóbb switch(ha az jó megoldás).

Aurea mediocritas

(#9742) hakos1987 válasza hakos1987 (#9733) üzenetére


hakos1987
őstag

nah, kiderült, nem a win újratelepítése oldotta meg a gondot, mert miután visszaraktam a progijaim, megint csak max 50 mbit volt. A problémát a Hamachi okozta, és hiába töröltem, csak win reinstall vagy rendszer-visszaállítással lett jó! laptopon nálam se javult a helyzet, de kezdem úgy érezni, hogy ezek a laptopos wi-fik 10-13 mbit-nél nem tudnak többet:F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9743) localhost válasza hakos1987 (#9742) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A gyakorlati sebesség "G"-s esetben ~ 19 Mbit. [link], "N"-es esetben 74 Mbit.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9744) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

sziasztok

ha rendelnék innen nagy erősségű usb-s wifi-t akkor szerintetek mennyivel lenne job a vétel

most tp-link tl-wn422g + 4dBi antennás -usb vevőm van

ez falak közt 100méter
kint 300 métert tud max

amit most kinéztem az kint 1500métert tud és 800mW-os ami elég erős

High Powered 800mW 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Wireless Network Dongle kb 7000ft

most 20%-os a jel
kb mennyit dobna egy ilyen csere

meg még azon gondolkodtam vennék USB 2.0 active cable 2000Ft 5méter
4db-ot is össze lehet kötni?
hogy működik az aktív usb kábal talán van benne elem ami táplálja?

[ Szerkesztve ]

(#9745) Freddy TNT válasza mezis (#9740) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A helyzet az hogy le akartam cserélni az USB-s wifi vevőmet ezért raktam az acer laptopomba egy wifi kárytát és fel is telepítettem a drivereit. A win megismeri és minden klafa...csakhogy:
Az USB-s látja a hálózatot. A belső meg nem.

De ezt a jelenséget más laptopnál is tapasztaltam már. Azoknál is a belső wifi nem működik mindig jól és egyszerűen nem lát semmit.

(#9746) dr.bubo válasza Freddy TNT (#9745) üzenetére


dr.bubo
őstag

Álltalában telepitéskor a wifi szoftvere felajálja, hogy a windows vezérelje a wlant vagy a kártya szoftvere. :) Ha a windowst választod, akkor tudod a windowsban beállitani a vezeték nélküli hálozatot.
Van némely wifi kártya pl. intel wireless/pro, ami csak a saját szoftverével müködik.

MaSzKa: Mire csatlakozol te az usb vevöddel, milyen távolságban van?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9747) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok

Wifi router-rel van megosztva a net. A gépek látják is egymást, de egyik gépről a másikra nem tudok semmi fájlt mozgatni. Mindig kér egy felhasználó nevet és 1 kódot. Mit kell beállítani, h ez az ablak ne ugorjon fel?

(#9748) localhost válasza Zoli1222 (#9747) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Mindig kér egy felhasználó nevet és 1 kódot. Mit kell beállítani, h ez az ablak ne ugorjon fel?" >>> Egy felhasználónevet és egy jelszót (kódot?)!!!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9749) Zoli1222 válasza localhost (#9748) üzenetére


Zoli1222
őstag

Már tárgytalan. Bénáztam. :B

(#9750) And válasza MaSzKa (#9744) üzenetére


And
veterán

"most 20%-os a jel kb mennyit dobna egy ilyen csere"
A százalék még mindig nem egzakt jelszint-mértékegység. Különben is: melyik eszköz mutat akkora jelet? Mert ha az USB-s kliens szoftvere, és azt a klienst cseréled nagyobb adóteljesítményűre, attól még az általa vett jel egy dekával sem lesz több. Vagyis attól, hogy te 'hangosabban kiabálsz' még nem fogod jobban hallani azt, aki ugyanakkora távolságból ugyanakkora hangerővel beszél hozzád, mint korábban.. A 800 mW meg már önmagában is simán illegális, ha pedig pár dBi-s antennába táplálod ezt a powert, akkor a kapott EIRP-érték végképp az lesz (ha ez még érdekel felénk valakit).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.