Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) HENE


HENE
aktív tag

Hali! Az az érzésem, hogy a f@sz rossz oldalán állok. :)
Szóval: az asztali gépem nem tudja tartani a kapcsolatot a routerrel, és azt nem tudom közelebb vinni a modemmel. Az ötletem az, hogy: modemből bemegy a net laptopba, wifin továbbítom a routerhez, amit odaviszek az asztali géphez és abból menne wifin vagy dróton az asztali gépbe. Megoldható ez így? Ha igen, hogyan?
A router D-link DI-524, a wifi kártya DWL-G510.

Várom a javaslatokat! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10302) Torry


Torry
addikt

Sziasztok
Lenne egy eléggé összetett problémám. A napokban elromlott faternál a wireless access point(2. ház), sebaj, betettünk másikat, beállítottam wireless client-nek, net tökéletesen jön az (1.) szemközti házból jelátlövéssel. A 2. házban 3 gép(1 winxp-s,2 win2000-es) található. Az AP-ból egy switch-be megy a kábel, onnan pedig a többi 3 gépbe.
A probléma az lenne, hogy az 1. házban lévő winxp-s gép, csak a másik xp-s gépet látja, a 2 win2000-eset nem. A furcsa viszont az, hogy a 2. házban lévő winxp-s gép tehát ahol van a 3 gép összesen, látják egymást oda vissza. Az ip-k manuálisan vannak konfigolva, amire szükségem is van. A régi AP-vel gond nélkül ment a dolog, ezért gondolom úgy, hogy az AP beállításánál kellene valamit engedélyezni, talán az 1. házban lévő gépet?
Az AP egy D-link DWL-2100AP
Remélem érthető volt, segítségeteket előre is köszönöm!

(#10303) Torry válasza Torry (#10302) üzenetére


Torry
addikt

Hogy egyszerűbb legyen, úgy is fogalmazhatnék, hogy az Acess Point által fogadott jelet továbbküldi egy switch-be, ahova 3 gép van dugva, ebből csak az XP látja a netet, a win2000 nem. DNS,átjáró,maszk minden teljesen ugyanaz mint az xp esetében, mégsem látja a win2000.

(#10304) Nemesys


Nemesys
tag

Sziasztok!

Lehetséges lehet megosztani a netet egy telónak USB Wifi Stick-el?

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10305) N!Tr0v!CS^^


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

Hello :)

Megtudnátok azt mondani h TP-LINK Wireless Router WR340G alatt lehet e olyan beállitást csinálni, hogy egy MAC címhez mindig ugyanazt az ipt adja a router?

Ha igen akkor hogy?

(#10306) Tosee válasza N!Tr0v!CS^^ (#10305) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

DHCP -> Adress Reservation
Beírod a mac címet, és a kívát ip-t, status enabled és kész! Ha esetleg foglalt lenne már az adott ip akkor indítsd újra a routert, utána már jól fogja kiosztani!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10307) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Itthon két számítógépünk van, báttyámnak és nekem. A net nem routerral van megosztva, hanem cross link kábellel van összekötve a két gép és báttyámhoz megy a modem és az ő gépén van megosztva a net (így csak akkor van net nálam is, ha az ő gépe is megy). Namármost én azt szeretném megoldani, hogy a Psp-men is legyen net, ehez ugye egy wifis router kell, meg is venném a routert, csak nemtudom ebbe a rendszerbe hova lehetne beiktatni a routert, tudnátok segíteni? :F

(#10308) Nemesys válasza Balázs1621 (#10307) üzenetére


Nemesys
tag

Modem -> Router -> Gépek...

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10309) Nemesys


Nemesys
tag

És nekem segítség?! :DDD

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10310) Balázs1621 válasza Nemesys (#10308) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Asszem értem, szóval a wifis router tud kábelesként is működni?

[ Szerkesztve ]

(#10311) Nemesys válasza Balázs1621 (#10310) üzenetére


Nemesys
tag

Olyan mint egy normális router antennával...

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10312) HENE válasza Nemesys (#10309) üzenetére


HENE
aktív tag

Hali! Elméletileg, ha a stick tud AP üzemmódot, akkor igen. Állítsd arra, hozz létre egy Ad-hoc hálózatot a telóval, és engedélyezd az internetkapcsolat használatát ennek a hálózatnak.

Remélem segítettem: HENE

(#10313) Balázs1621 válasza Nemesys (#10311) üzenetére


Balázs1621
senior tag

És a crosslink kábelemet tudom használni a router és a gép közé, vagy kell vennem másikat?

(#10314) Nemesys válasza HENE (#10312) üzenetére


Nemesys
tag

Szia!

Hát utánnanézek! Hol tudom beállítani az üzemmódot?

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10315) Nemesys válasza Balázs1621 (#10313) üzenetére


Nemesys
tag

Asszem routerrel igen de akkor kell a másik géphez is egy kábel. Mert a modem a routerba lesz dugva nem a gépbe...

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10316) Balázs1621 válasza Nemesys (#10315) üzenetére


Balázs1621
senior tag

köszönöm! :R

(#10317) And válasza HENE (#10312) üzenetére


And
veterán

Ha tud (szoftveres) AP-módot, akkor pont nem kell az ad-hoc ;). Ha ad-hoc, amelyet minden kliens tud, akkor sima windows-os netmegosztás, pl.: [link]. Ha a stick támogatja a soft AP-t (ami nem magától értetődő), akkor sima kliensként csatlakozhat hozzá, mint bármely más AP-hez vagy routerhez.

(#10318) Nemesys


Nemesys
tag

Az internet megosztás az megvan. De nem tudom kideríteni az AP-t, hogy tudja-e mert leírás nincs hozzá és a köcsög electro world-ösök vagy a buzi importőr aki osztogatja ezeket a kínai szxrokat az egyetlen helyre ragasztotta a matricáját ahol le lehet írva a dobozon.

Ez már a 3-adik amit gariba kicseréltek mert megdöglenek egyfolytában és a bunkók mit csináltak? Lekoptatták a serial meg product számot a stick-ről... :DDD :DDD

A jelenlegi probléma, hogy a telóm is és a stick is csak hálózatot keres nem "szolgáltat" és nem találják egymást hiába egyszerre kerestetem- Vhogy azt kéne, hogy a stick-re lehessen kapcsolódni a telóval...

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10319) TomAce


TomAce
tag

Van egy Sony VGN-TZ36SN_B laptopom Vista Businessel, Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN-el és
Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller-er.

A problema meg az, hogy nem hajlando csatlakozni a wifi az unsecured networkokhoz.
Mondjuk miota megprobaltam megjavitani, azota az otthoni halozathoz is csak limited connectivityvel csatlakozik, tehat a netet mar itt sem erem el.

Van vkinek otlete a wifi beallitashoz?

(#10320) erhas01 válasza erhas01 (#10114) üzenetére


erhas01
tag

udv : mindenkinek
megoldodott!
a szolgaltato uj valamit kuldott, ip akarmit nem lattam.
a beallitaskor roszzul allitotta be a telefonon keresztul a felhasznalo.
a rutert bevittuk a szolgaltatohoz, de ott is tevedtek.
az ip cimet meg a routert swicskent vagy mikent allitottak be.
igy csak egy gep mukodott a routerrol a tobbi nem.
remelem ertheto volt.
nem a wan ban volt beallitva a bejovo kabel, hanem a kettes dugalljban.
furcsa is volt.
ezen kivul volt egy boot virus, amit szinten a szolgaltato torolt le.
ezuton is koszonom nekik.
most minden mukodik. tanulsagos eset volt.
udv : erhas01

(#10321) mezis válasza Torry (#10303) üzenetére


mezis
nagyúr

Ping meddig "lát" el a win00-as PC-kről ?

mezis

(#10322) N!Tr0v!CS^^ válasza Tosee (#10306) üzenetére


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

Köszi a segitséget :)

Rájöhettem volna magamtól mert már vagy 5x szétnéztem benne csak kiverte a szemem a reservation szó... -.- :D

(#10323) Jo01


Jo01
csendes tag

Azt a kérdést szeretném feltenni Ha van egy wifi-s netem a sebessége 1Mb/s 256Kbt/s És ha torrentel feltöltök valamit vagy bármi más módon akkor megszakad kiírja hogy " Egy hálózati kábel nincs bedugva". A hálókártya jó mert kicseréltük és mással is ezt csinálja. csak mikor feltöltök akkor írja ki. van valami beállítás vagy valami ennek a kiküszöbölésére.
A választ előre is köszi

(#10324) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy adott egy d-link routerrel osztott 1,5 megás net! Wifi-n keresztül csatlakozunk 3man a hálózatra, és az a helyzet áll fent, hogy a másik két csatlakozó fél letöltéskor eléri a 1,5 megás letöltési sebességet, én pedig kb csak a felét, 800kb/s-et! Természetesen nem egyszerre töltünk le, külön-külön próbálgattuk, rendszeresen ez a probléma! Utorrent-et újratelepítettem már, a portot átengedi a router! Vírusírtóm, tűzfalam teljes kikapcsolásakor ugyanez a helyzet(Kaspersky egyébként)! A wifi drivere a legfrissebb, azt is újratelepítettem! Mi lehet a gond? Üdv.: Yahoo

[ Szerkesztve ]

(#10325) Nemesys válasza Nemesys (#10318) üzenetére


Nemesys
tag

Valakinek ötlete vagy tapasztalata?

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#10326) menthor válasza Yahoo (#10324) üzenetére


menthor
tag

meg kellene pl nézni, hogy router nélkül is ez-e a helyzet, mert akkor a pc felöli oldalom van a hiba. ha nem akkor a router lelkivilágában kell matani... pl nem lett-e valahogy lekorlátozva a sávszél a te irányodba... :U de ugye vmi mással is próbáltad a sávszélt, nemcsak torrent-el? :DDD

the truth is out there

(#10327) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali!
Nem tudom jó helyen kérdezek e de azért megtszem.
Két gép között iszonyat lassú a másolás wifin keresztűl 400kbyte/mp.

Van erre valami megoldás?
windows 7 mind a kettő gép.
Köszönöm.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10328) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Van egy TP-Link TL-WR340GD routerem. Első körben összekötöttem a laptopommal és elvégeztem rajta az alap konfigurálásokat. Ezen a gépen megy is a UPC által szolgáltatott net, más gép azonban nem tölt be semmilyen oldalt, csak kiírja, hogy csatlakozott a modemhez. Milyen beállítások rosszak?

(#10329) Yahoo válasza menthor (#10326) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Nem, természetesen nem csak torrenttel próbáltam! :D
Nade, leellenőriztem minden lehetséges opciót! Natúron gépbe, a kábelt és úgy jó! Kábellel a routerből a gépbe, szintén jó! Ha wifin keresztül töltünk, akkor gyér a sebesség! Nyomtam factory defaultot, csak egyedül csatlakoztam rá, már egy fokkal jobb, de még mindig lassabb jóval mint ha kábeleznék! Van erre valami megoldást?

(#10330) mezis válasza jorden06 (#10328) üzenetére


mezis
nagyúr

Más gépeknek ugyanaz a TCP/IP beállítása ? (Gondolom drótos kapcsolatokról van szó.)

mezis

(#10331) menthor válasza Yahoo (#10329) üzenetére


menthor
tag

hát igen... :U most mondtam volna, hogy firmware fresh, de írtad, hogy megvolt. talán lehet szimpla hálózati hardver nemteccés a router felől, amit új routerrel lehetne csak megoldani. mer én is láttam már olyat, hogy két wifi adapter, szinte azonos hardver-szoftver, mégis az egyik elégtelenül teljesített... meg hát ugye van az a szitu is, hogy ha vhova elér az utp, akkor nem wifin nyomom a netet, mert a kábel mindig többet bírt :))

the truth is out there

(#10332) Yahoo válasza menthor (#10331) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Igen, tény, h a kábel volna a legegyszerűbb megoldás, csak az idegesítő az egészben az, hogy eddig meg működött! Érdekes szitu! :))

(#10333) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Megpróbáltam a lanon bejövő netet megosztani, de azt írja hogy "Hiba történt az internetkapcsolat megosztása közben -újsor- (null)". A lanon bejövő net rafkós. PEAP van bekapcsolva és neptunkód + jelszós azonosítás után ad netet. Ja, az oprendszer Vista.
Ok. Van egy virtual pc-s XP és jó lenne annak is net meg most vennék telefont is és annak is jó jönne a net.
köszi

(#10334) jorden06 válasza mezis (#10330) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem, wifin keresztül szeretnék csatlakozni a routerhez, de most már egyik gépen sincs internetkapcsolat, csak kiírja, hogy csatlakozva xy-hoz, és egy sárga felkiáltójel az értesítései területen óra mellett.

A TCP/IP beállítások automatikus lekérésen vannak. Ezeket milyen értékre kell állítani? Valamit mondtak még a boltban, hogy tükrözni kell upc miatt a gépem mac címét a routerre is. Ezt elvileg megcsináltam, de még sem jó.

(#10335) mezis válasza jorden06 (#10334) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak a számítógépnek a MAC addressét kell klónozni, amelyikkel direktben működött a UPC-s internet. És le kell ellenőrizni gyakorlatilag, hogy valóban végrehajtotta ! (PC-n "ipconfig /all", routeren menüből választható "Status" vagy valami hasonló. Itt egyúttal le lehet ellenőrizni az internetkapcsolat létrejöttét, kapott IP címet, DNS-t)

A routeren a DHCP engedélyezve ?

PC-kről a pingelni lehet a routert ?

mezis

(#10336) jorden06 válasza mezis (#10335) üzenetére


jorden06
senior tag

A klónozást elvileg megcsinálta, mert a router menüjében a status info a WAN résznél a laptop MAC címét írja ki (de érdekes, hogy a LAN és Wireless részeknél ugyanúgy a router gyári mac címe van). kép

Most az a gép amelyik régen direktbe volt kötve a upc-s modemre megy a routeren keresztül is wifin, más gép azonban nem tud csatlakozni. A DHCP be van kapcsolva, de azt sajnos nem tudom, hogy hogyan kellene pingelni a routert, meg hogy ez mit csinál :(

Próbáltam már bekapcsolni rajta titkosítást is, megadtam a WPA/WPA2-t és egy jelszavat, de csatlakozásnál kér felhasználónevet is. Ez hogy lehet? A security beállításoknál csak egy "Radius password" rész található ezzel kapcsolatban.

(#10337) mezis válasza jorden06 (#10336) üzenetére


mezis
nagyúr

A WPA/WPA2-nél a PSK menüpontot válaszd, akkor tudsz megadni max 63 karakteres kódot (és nem fog kérni felhasználó nevet).

A ping: Start - Futtatás - cmd majd az így kinyílt DOS ablakban ping 192.168.1.1

(Egyúttal nézd meg egy "ipconfig /all" paranccsal, hogy osztott-e IP címet, DNS-t a router)

A TCP/IP maradhat automatikuson a PC-ken (amíg a routeren engedélyezve a DHCP).

A melyik PC-n van internet, az vezetéken kapcsolódik a routerhez ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10338) jodován


jodován
tag

Universal Repeater-ként van beüzemelve egy Edimax BR-6204WLg router. Egy ASUS router körzetét terjeszti ki. Hónapokon keresztül simán működött, vezetékkel és anélkül is osztotta a hálózatot 4-5 gépnek.
Aztán egyszer csak nem.
Bevizsgálás, nincs hiba.
Próbálgattam, kérdezgettem.
Arra jutottam, hogy ha jó ideig nincs piszkálva, és teljes reset-ről újrakonfigurálom, akkor megy egy ideig, aztán általában elmegy a web, a wlm. FTP és Gtalk kapcsolat valamivel tovább, tehát wifi jel van, csak internet hal meg.
Olyan is előfordul, hogy wifin elérhető az internet, kábeles csatlakozáson, amivel beállítom a router-t, ott meg inter nyet.
Az az ötlet jött, hogy talán valamelyik tűzfal, vagy a szolgáltató tiltja le a portokat.
A szolgáltatósat nem igazán értem. Meg tudja azt csinálni, hogy csak a repeater-re csatolt gépeken vagy a repeateren tilt le portokat, látja azokat valamilyen cím alapján (ip, mac) az ASUS router (mármint amire a repeater módos Edimax kapcsolódik) mögött?
Az ASUS tűzfala csinálhat talán valamit. De akkor miért nem csinálta hónapokon keresztül.
Edimax-ban nem találtam tűzfal ki-be kapcsolást, csak valami DMZ-t ahol ip-t lehet megadni.
Egy próbát megér az ASUS-ban letiltani a tűzfalat, de ugye akkor a többi gépet nem védi semmi, vagy mindegyiken egyenként kellene beállítani valami szoftvereset, vagy szólni, h bocsi, ne használjátok már 2 napig, hát ez elég lehetetlen.
A szolgáltatót is meg lehet kérdezni log-oltak-e port tiltást nálunk, de mondom nekem furcsa, hogy ha az ASUS-ra csatlakozok közvetlenül akkor működik rendesen. Ha a repeater-re akkor egyszer csak meghal. Ja ha nem repeaterként, hanem sima kliensként állítom be az Edimaxot, és úgy csatlakozom az ASUS-hoz, akkor is vagy megy, vagy nem.

Tudtok-e vajon ehhez szólni valamit? :) Köszi!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#10339) mezis válasza jodován (#10338) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van rá lehetőség, próbáld meg naponta újraindítani az Edimax-ot (legalább egy percig pihentetni).
Egyébként a hűtése nem romlott az utóbbi időben ? Nem túl meleg úgy általában ? (Elkók nagyon tudnak öregedni melegben.)

mezis

(#10340) bocsika válasza bocsika (#10333) üzenetére


bocsika
aktív tag

No, ha már senki sem segített tovább próbálkoztam. A bejövő lant már meg tudom osztani a vitualos XP nek. Pár hálózatos szolgáltatás engedélyezésével sikerült null hiba nélkül betenni a pipát a megosztások fülön és ha beállítottam az XP-n a böngészőben a koli proxy-ját akkor lett net.
De a wifi irányába még mindig nem tudom hogy lehet megosztani. :F Ha rányomok a wifi-nél a megosztásra egyszerűen eldobja a lan-os netet. Ha kiveszem a pipát és leokézom újra csatlakozik. Valaki megmondaná mit kell beállítani hogy menjen.
Találtam egy oldalt de a lényeg hiányzik. :S

(#10341) jodován válasza mezis (#10339) üzenetére


jodován
tag

éppen hogy meleg. rendesen ki van lyuggatva. általában nem bír egy egész napot végig. de már a naponta újraindítás is elég kellemetlen. hát még ha félnaponta kellene.
most éppen megy vezetéken és nélkülin is.

tegnap pl úgy jártam, hogy nem volt használva jó ideig, nulláról újrakezdtem repeaternek beállítva, wifin csatlakozva elérhető volt az internet, vezetékkel semmi.

[ Szerkesztve ]

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#10342) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Egy olyan furcsaságra figyeltem fel hogy látom egy másik internetező gépét, a hálozatokban(Windows 7).(légvonnalban kb 200-300m)
(Mikrohullámu internet van a falunkban kiépitve)
Hála az égnek nem tudok belépni a gépébe.Eltudom tüntetni valahogy?
(valami megosztási fájlt meg tudok nézni benne)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#10343) kkk99


kkk99
csendes tag

Sziasztok. Nagyon sürgős segítség kellene. Havernál adott 2 gép, és t-online-os net. A két gép eddig hagyományos routerrel(edimax) volt megosztva, és gond nélkül ment. Viszont most tv, meg teljes csomagot váltottak, és a routert a szerelők lecserélték speedtouch digitális elosztóra. Az a gond, hogy az egyik gépen van net, amelyikhez van kötve, de a másik gépen nincs. A másik gép vevő adapterrel kapcsolódna. A wlan be van kapcsolva, ég is a led, a másik gép meg is találja a hálózatot, kapcsolódik is rá gond nélkül, de net az nincs. Mi lehet a gond?

(#10344) mezis válasza jodován (#10341) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány éves ez a router ? Lehet. hogy tápegység, ill. elkó gondjai vannak ?

mezis

(#10345) jodován válasza mezis (#10344) üzenetére


jodován
tag

Idén februárban vettem asszem. Áprilisig ment szinte egyfolytában. Azóta csak próbálgatom néha.

Most hozzá sem nyúltam, hagytam a tegnapi beállítást (repeater, nem kliens), bekapcsolom az asztali gépet (azon van vezetékkel), tudok rajta netezni. agyameldobom. El kellett mennem, gondoltam kihúzom, hagy pihenjen. Este haza, simán visszateszem. Vezetéken megint semmi, wifin meg oké, olyannyira, hogy arról a lepiről írom a hsz-t.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#10346) djapor96


djapor96
őstag

Sziasztok!

Van egy Linksys wrt54gl routerem dd-wrt firmware -el. Vettem egy TP-Link WA501g AP -ot. Beállítom Universal repeater módba, de nem történik semmi. A Routeren kell valamit állítanom, hogy működjön a repeater?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#10347) mezis válasza djapor96 (#10346) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha repeaternek állítottad be, akkor a routeren elvileg nem kell állítani semmit. A repeatert ugyanarra a csatornára. SSID-re, titkosításra állítottad ?
(És ugye az IP címük különböző ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10348) djapor96 válasza mezis (#10347) üzenetére


djapor96
őstag

Ez a TP-link-es teremtés igen egyszerű lény. Nem sok mindent lehet állítani.

Az IP cime a routernek 192.168.1.1
A repeaternek 192.168.2.1

A repeter mód kiválasztásakor megmutatja a jelenlegi wifi hálókat és onnan választom ki a az enyémet, aminek a neve linksys.
A repeater nevének (SSID) is linksysnek kell lenni? Ha átírom, akkor valami sharing violatont ír... Ami asszem azt jelenti, hogy valami név ütközés van.

Erőltessem?

A chanelt nem tom állítani, magának állítja, de ugrál össze vissza. A routeren 1-es van beállítva, a Tp link Status menüjében kb félpercenként ugrik.....

Titkosítást nem is kérdi.... sehol....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#10349) capo_sfu


capo_sfu
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer 5315 laptopot szeretnék összehozni a routeremmel. D-Link DKT-110 routert használok, wi-fi kapcsolattal. A laptop újra lett rakva xp rendszerrel. Felraktam a drivereket is, hálózati meghajtó ok. Megtalálja szépen az elérhető hálózatokat, de semmi pénzért nem akar csatlakozni. Talán esetleg a routeren kellene valamit állítanom. Az asztal igép pikk-pakk csatlakozik, egyből van net, de ez a rohadás csak nem akar csatlakozni.

Esetleg ha lenne valami ötletetek. Köszi előre is.

(#10350) CoopCola


CoopCola
csendes tag

Hali,
Adott egy smcwbr14 g2 router ehhez hálókábellel csatlakozom. Probléma az lenne, hogy néha megszakad a netem (adsl netem van szval mindig csatlakozni kell beindításkor) és PPPoE hiba miatt nem tudok újracsatlakozni, csak akkor ha áramtalanítom a routert és megvárom h kiossza megint az ip-ket. (Namár most ez game közbe eléggé idegesítő h randomba megszakad a net :S)
Valakinek valami ötlet?

Másik kérdésem, a laptopokba telepített wireless vezérlő progik egyformák bizonyos mértékben? És ha igen akkor hol lehet bennük lekorlátozni az internetet? pl.: 5mbitről 2re? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.