Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Csabee. válasza C@rbon (#9299) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:DD

tozsoo: kíváncsi vagyok hogy ki mit mond erre....de ez számomra érthetetlen! majd írj ha kitaláltátok:)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9303) 1269


1269
tag

Sziasztok!
Van egy tp-link routerem arról megy 4 gép WiFi-n és egy utp kábelen.
Pár napja az a bajom vele, hogy az egyik WiFi-s gép kb 5percenként eldobja a netet.
A többi gép hibátlanul megy.Próbáltam driver cserét, WiFi kártya cserét, de nem akar megjavulni. (vindózt telepíteni nem sok kedvem van, lehet a vindóz a baja?)
Azt gondoltam, hogy van egy másik routerem beteszem azt a kérdéses géphez, csak azt nem tom hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a tp-link WiFi-jéről menjen a másik WiFi router. Nem vagyok otthon a hálózatokban. Már ez is nagy szó nálam, hogy ezt össze tudtam hozni.

(#9304) localhost válasza voga34 (#9302) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tipp: a legtöbb hordozható gépen van fizikai kapcsoló és/vagy valamilyen más [Fn] + funkcióbillentyű kombináció, amivel fizikailag be kell kapcsolni a Wifi adóvevőt. Lehet, hogy ez a gond?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9305) localhost válasza localhost (#9304) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Más:
esetleg megnézhetnéd, hogy a Wlan-kártya a Bios-ban engedélyezve van-e, bár ez valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9306) MaSzKa válasza voga34 (#9302) üzenetére


MaSzKa
senior tag

szerintem vegyél egy usb-s wifi routert amin van antenna is kb 3-3500ft
nekem tp-link tl-wn422g van amihez jár +4dbi antenna
a SonyPSP amit nem lát ez látja

(#9307) localhost válasza MaSzKa (#9306) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Usb-s wifi-router? Hmmm? :F Mindazonáltal minek kellene egy ilyen a notebookjához? Nem értem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9310) localhost válasza voga34 (#9309) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[FN]gomb együtt nyomva valamelyik funkciógombbal ? (amire valami ilyesmi jel van festve, mint ez itt [link])

Elárulnád, hogy milyen laptop?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9311) MaSzKa válasza voga34 (#9308) üzenetére


MaSzKa
senior tag

elírtam usb wifi vevő
ilyenre gondoltam

(#9312) daninet


daninet
veterán

üdv!

itthon egy access point szórja a netet és ha csatlakozom, egy idő után "elpötyhed" a net. Nem jön be semmi. Ilyenkor ki kell kapcsolnom a wlant ujra kapcsolódni, utána jó... Ez teljesen random időközönként de kb 10 percenként vagy ha nem használom a netet aktívan tehát idle előjön.
valami ötlet?

gigabyte access point és windows vista (ha bedugom utp-ben ujraindítás minden nélkül rögtön jó) :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9313) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

sziasztok

megvettem a korábban említett TP-Link TL-ANT2408C 8dbi Antennát 3400ft-ért
bár ne tettem volna, mert a szobában a gyári antennájával ami 4dbi azzal jobb a vétel
messzire viszont ugyanolyan

holnap vissza is viszem :W

esetleg valami tanács :F

(#9314) daninet válasza MaSzKa (#9313) üzenetére


daninet
veterán

építs egyet egy csomó leírás van egy kukorica konzerves dobozból meg pár méter jobbfajta kábelből bikaerős antennákat lehet építeni, az utca végén is téged látnak majd :DDD ez állítólag állat erős

bocs az offért

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9315) mezis válasza Csabee. (#9297) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezt tudom ajánlani:

[link]

mezis

(#9316) mezis válasza daninet (#9312) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nekem egy GigaByte WiFi routernek repeater-ként való üzembeállításával jött elő hasonló probléma amit tökéletesen sikerül kivédeni azzal, hogy valamelyik számítógépről ráeresztek egy folyamatos pinget az ugyancsak Gigabyte márkájú routerre.

mezis

(#9317) mezis válasza MaSzKa (#9313) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Jó, hogy beszámoltál erről. A korábbi hozzászólásban már rácsodálkoztam erre az antennára, de kételkedtem abban, hogy egy körsugárzó antenna képes lenne erősíteni.

Egy antenna a sugárzási szög szűkítése által tud "erősíteni".

mezis

(#9318) And válasza mezis (#9317) üzenetére


And
veterán

(Így van. De egy körsugárzónál is van lehetőség a vertikális sugárzási szög csökkentésére, és ezzel a nyereség növelésére. Merthogy a körsugárzó nem gömbsugárzó. Léteznek olyan 10dBi feletti nyereségű körsugárzók, amelyek függőleges nyílásszöge mindössze néhány fok.)

(#9319) daninet válasza mezis (#9316) üzenetére


daninet
veterán

magyarul egy sz*r ? :DDD az a baj hogy nálam nincs folyamatosan működő gép csak egy tp link router előtte és ennyi

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9320) Archer


Archer
őstag

Üdv!
Egy gyors kérdés. Kábelnet megosztásához ugyanazok az eszközök jók mint az ADSL megosztásához? Konkrétan wifi-s megosztásra gondolok.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9321) Alex91 válasza Archer (#9320) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, csak megfeleloen at kell allitani a routert.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9322) Archer válasza Alex91 (#9321) üzenetére


Archer
őstag

Ok, köszi.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9324) Oscee


Oscee
csendes tag

Egy kis segítségért szeretnk folyamodni. Sanszos, hogy nem konkrétan wifi, hanem rendszerbeállítási vagy hasonló hiba, de inkább ide írtam.

Van egy wifink, ami lakótrsamnál tökéletesen működik, nálam azonban egy csomó oldal nem töltődik be. Indextől és wikipedián át adobe.comig, egyelőre nem találtam rendszert benn.
Opera, IE és Chrome a tesztelt böngészők, mindenhol ugyanez.
A trükk az egészben, hogy proxikon keresztül működik, de egyrészt nem kényelmes, másrészt meg nem is 100%ban jó. És főleg nem érzem magam biztonságban...

Eddig próbáltam DNS flusht ipconfoggal, IP alapján elérni az adott oldalak közül egykettőt, de egyik sem használt.

A rendszer amúgy még 2 hetes sincs, Win7 RC, és még nincs is agyoninstallálva minden szeméttel... Másik wifin korábban jól működött.

(#9325) Alex91 válasza Oscee (#9324) üzenetére


Alex91
félisten

MTU esetleg nem jo?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9326) minas


minas
aktív tag

Üdv,

Segítséget kérnék, hátha...
A laptopommal simán tudok hotspotoknál wifivel kapcsolódni (felsorolja az általa érzékelt kapcsolati lehetőségeket, kiválasztom, kapcsolódik), felépül a kapcsolat, tökéletes a sebesség stb.

Viszont nem tudok böngészni. Semmilyen oldalt. Sem Explorerrel, sem Firefox-al. Mintha nem lenne net. Szóval a hardver tökéletes, de valami szoftverbeállítás probléma lehet. Úgy sem működik, hogy ideiglenesen kikapcsolom a szoftveres tűzfalat.

Régebben ment, most viszont nem tudom milyen beállítás mehetett el.

Teszt lefuttatásánál azt írja: "Átjáró-IP" valami...sikertelen, ha ez számít valamit.

Tudna valaki beállítási tippet? Köszönöm.

(#9327) Alex91 válasza minas (#9326) üzenetére


Alex91
félisten

DHCP-n van a halokartya?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9328) minas válasza Alex91 (#9327) üzenetére


minas
aktív tag

Hát...nem tudom.
Részleteznéd, hogy ezt hol látom és hol állíthatom? Köszi.

Ha a speciális TCP/IP beállításoknál a NetBIOS beállításokra gondolsz, ott az alapértelmezett van kiválasztva. (XP Pro)

[ Szerkesztve ]

(#9329) Alex91 válasza minas (#9328) üzenetére


Alex91
félisten

TCP/IP-nel legyen automatikuson

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9330) minas válasza Alex91 (#9329) üzenetére


minas
aktív tag

Tehát:
Vezeték nélküli hálózati kapcsolat - tulajdonságok - Általános fül - TCP/IP protokoll - tulajdonságok - Általános fül: az IP cím automatikus kérése? Ha igen, megpróbálom.
Eddig az alatta lévő választógomb volt bejelölve, azaz "A következő IP cím használata" pont, ahol be volt írva az IP cím és az Alhálózati maszk.

(#9331) Alex91 válasza minas (#9330) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ez volt a gond.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9332) Oscee válasza Alex91 (#9325) üzenetére


Oscee
csendes tag

MTU-t nem igazán tudom, hogy micsoda, de nemrég sikerült megcsinálni. :))
Valamiért idióta ip-ket kaptam gatewayre meg DNS-re, szóval beállítottam manuálisan, így most jó. Mondjuk még mindig nem tudom mi volt a gond, de majdnem mindegy is...

(#9333) Laca120


Laca120
csendes tag

Üdv mindenkinek!!
NAgyon láma vagyok a wi-fi témában ezért szeretném megkérdezni, hogy ha veszek egy usb-s routert esetleg valami ilyesmit akkor a suliban(koliban) rá tudnék kapcsolódni a netre, ha nem akkor úgy lehet-e hogy 3 km hatótávú tányérral valamilyen erős jelet fogni!!!?????

válaszokat kérem privibe mert másképp nem szoktam nézni

(#9334) localhost válasza Laca120 (#9333) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérem a kérdésed átfogalmazását, pontosítását, ebből sajnos csak a szavakat értem, mondatokat nem.

"válaszokat kérem privibe mert másképp nem szoktam nézni" - válaszodat ide kérem, mert privátban nem adok tanácsot.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9335) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

NETGEAR WPN824 v.2 router. Saját gépemhez lannal kötve, öcsém gépe usb vevőn keresztül veszi a jelet. 2 napja gond nélkül megy, majd a mai nap délutánján az iPhone nem látja a wifit, egy órája pedig hibátlanul működött. Az öcsém gépén az usb vevő továbbra is hibátlanul veszi a jelet, net is van. Mi lehet a gond? :F

(#9336) BloodyEddie válasza BloodyEddie (#9335) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ez furcsa, ájfón megint látja a netet. Mintha a router kávészünetet tartott volna. Van ebben valami powersaver mód? Nem igazán ismerem ezt a típust.

(#9337) Laca120 válasza localhost (#9334) üzenetére


Laca120
csendes tag

Tehát lenne egy laptopom meg egy wifi routerem vagy antennával usb-s wifim!! És azzal be tudnám fogni nyíregyházán mondjuk a digis netet vagy az újféle t-home optinetet?? Tehát akinek van diginetje vagy optinetje azoktól kapnék e jelet, és tudna e menni a letöltés mondjuk 1-2mb/s el ?

(#9338) BloodyEddie válasza Laca120 (#9337) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Szerintem te nagyon el vagy tévedve. Azokat műholddal sugározzák, ahhoz beltéri egység kell, amit akkor kapsz, ha előfizetsz náluk. Wifi routertől még nem lesz automatikusan neted is.

(#9339) dr.bubo válasza Laca120 (#9337) üzenetére


dr.bubo
őstag

A Diginet és a optinet kábelen jön. Tehát routerrel te nem tudod fogni a jelét. :( :DDD
Esetleg valamelyik szomszéd szabadon hagyott hálozatára kapcsolodhatsz vele. (de ez nem szép dolog.)

BloodyEddy: müholdról a digi, tv adást sugároz, a t-sat is. :)
A müholdasnet kicsit sokba kerülne, nem jönne ki 2500Ft-ból havonta :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9340) Laca120 válasza dr.bubo (#9339) üzenetére


Laca120
csendes tag

szomszéd hálózata adsl es arra rá lehet kapcsolódni?

(#9341) Laca120 válasza dr.bubo (#9339) üzenetére


Laca120
csendes tag

Körülbelül 500 m re tőlünk van a teleház és sokan mondták, hogy rá lehet kapcsolódni antennával!!!
a yagi vagy valamilyen más fajta antennával, mondjuk 3 km essel rá tudnék kapcsolódni?

(#9342) localhost válasza Laca120 (#9341) üzenetére


localhost
Közösségépítő

9340 és 9341 : nem és nem :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9343) Laca120 válasza localhost (#9342) üzenetére


Laca120
csendes tag

És azt meg lehet csinálni, hogy amikor bekötik erre is az optinetet akkor bekötöm és megosztom wifin a kettővel arrébb lakó szomszéddal?

(#9344) localhost válasza Laca120 (#9343) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha durván 50-70 m-en belül van és nincs közöttetek rálátást akadályozó tereptárgy vagy közben kifeszített nagyfeszültségű villanykábel és neki is alkalmas a számítógépe a wifire és a routered is wifis és még egymillió kérdésre igen a válasz, akkor elvileg igen!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9345) pukkancska


pukkancska
tag

Van egy vezetéknélküli kapcsolat, T-online 8Mbites nettel.
A jelerősség: gyenge.
Miért van az hogy letölteni csak ~100kb-val tudok, feltölteni viszont a max. sávszélességen tudok, ami kb.110kb.
Miért van ez? Nincs korlátozva semmi.

(#9346) daninet


daninet
veterán

Üdv.
Az access pointban állítgattam pár dolgot itthon és most a vista azt írja mikor kapcsolódnék hogy: A hálózat ezen számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek.
A hálózat és beállításai mentve volt hogy mindig autómatikusan csatlakozzon most nem enged kapcsolódni hozzá csak dob egy piros X-et.

Hol tudom kitörölni a hálózatom mentett beállítását? köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9347) daninet válasza daninet (#9346) üzenetére


daninet
veterán

megoldódott, bénáztam :B :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9348) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv! venni szeretnék egy Wifis USB routert. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Ha USB-re rádugom a nyomtatót,akkor a laptop jelet küld a routernek,az meg a nyomtatónak és így nyomtat igaz? Tehát végülis "wifin" nyomtatok ekkor?

Ha esetleg winyót kötnék rá,akkor a winyó ilyenkor kap IP címet és kivülről is el lehet érni(ezt is lehet a DynDNS.org-on reggelni?), vagy csak a helyi hálóba?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9349) pukkancska válasza pukkancska (#9345) üzenetére


pukkancska
tag

Valaki! Pls!

(#9350) Alex91 válasza pukkancska (#9349) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel toltesz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.