Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) pukkancska válasza mezis (#9249) üzenetére


pukkancska
tag

Csak az a 1 firmware van hozzá, ami nekiem is megvan.

Amikor vezetéknélkül netezek akkor mit használok? W-Lant vagy Wi-Fit?

Mire van a WLAN és a Wi-Fi? Mi a 2 közt a különbség?

(#9252) localhost válasza pukkancska (#9251) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Wi-Fi (WiFi, Wifi vagy wifi), az IEEE által kifejlesztett vezeték nélküli mikrohullámú kommunikációt (WLAN) megvalósító, széles körűen elterjedt szabvány (IEEE 802.11) népszerű neve.

Forrás: [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9253) pukkancska válasza localhost (#9252) üzenetére


pukkancska
tag

Ilyeneket én is találtam, de kicsit ezek a megfogalmazások nekem kínai :D
HA vezetéknélkül akarok netezni, akkor mind a 2-re szükségem van?

(#9254) localhost válasza pukkancska (#9253) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szóval: lényegében ugyanaz, egymás szinonímái :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9255) pukkancska válasza localhost (#9254) üzenetére


pukkancska
tag

Aha, tehát akkor mind a 2 kell :)
Köszi.

(#9256) localhost válasza pukkancska (#9255) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem! Egy valami kell, mert a kettő ugyanaz :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9257) Archer


Archer
őstag

Üdv!
Abban kérnék segítséget, hogy adott egy gép az egyik szobában ahhoz van tré-online adsl sima adsl modemmel. A másik szobában lévő géphez kéne átvinni a netet vezeték nélkül úgy, hogy a gépet amihez most van csatlakoztatva a modem, ne kelljen bekapcsolni ahhoz, hogy a másikon legyen net. Milyen eszközök kellenek ehhez és hogyan lehetne ezt megoldani?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9258) Alex91 válasza Archer (#9257) üzenetére


Alex91
félisten

Kell egy WiFi router, ezt pont erre talaltak ki :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9259) csimav


csimav
senior tag

Csáó!
Ha megosztom a netem router segítségével(wifi) 2 gépre, akkor a másik gépre feltudok menni az enyémről? Hálózatban látni fogom a másik gépet? Egymással tudunk játszani wifin?

Alex köszi a választ:)

Tehát ha CoD2 be indítok egy saját szervert, akkor x-fire-ben az öcsém a helyi LAN hálózatoknál fel tud csatlakozni rám? Ugye?

Netgear routert vettem. Elvileg p2p közben megszakad a wifi. Ha én WLAN-on p2p-z nék és wifin csak game lesz és msn, akkor jó lesz minden?

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9260) Alex91 válasza csimav (#9259) üzenetére


Alex91
félisten

Persze.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9261) Alex91 válasza csimav (#9259) üzenetére


Alex91
félisten

Elviekben, de majd a gyakorlat eldonti :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9262) Archer válasza Alex91 (#9258) üzenetére


Archer
őstag

A másik gépbe meg kell egy vevő kártya nem? A felcsatlakozást hogyan oldom meg? Mert most mindig be kell írni a felhasználónév/jelszó párost és csak utána tudok felcsatlakozni a netre.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9263) Alex91 válasza Archer (#9262) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, ha abban nincs WiFi kartya.

Ja, azt kell majd beirni a routerbe. :) Azt a router tarcsaz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9264) Archer válasza Alex91 (#9263) üzenetére


Archer
őstag

Még egy elég lol kérdés? Az "fő" gépen mitől lesz net? Ahhoz is kell wifi kártya vagy azt a routerrel kell összekötni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9265) Alex91 válasza Archer (#9264) üzenetére


Alex91
félisten

Kabellel osszekotod a WiFi routerrel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9266) Archer válasza Alex91 (#9265) üzenetére


Archer
őstag

Köszi szépen a segítséget :R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9267) modflow válasza DBob (#9247) üzenetére


modflow
veterán

De az IP kézzel van konfigurálva, így a DNS-nél az automatikus konfig pötty inaktív.

Igen, a router pppoe-n csatlakozik.DHCP az mi?
Kezdő vég IP-t az t megadtam, maszkot is.

A router az a 192.168.1.1.
A hálózati kapcsolatok egy kézzel beállítva: 192.168.1.2, a többi meg ... 3, ... 4
Maszk 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

(#9268) Alex91 válasza modflow (#9267) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor meg mit csodalkozol? Szedd ki a kezi IP-t, azt majd kap a routertol DHCP-n IP-t, meg DNS-t is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9269) modflow válasza Alex91 (#9268) üzenetére


modflow
veterán

Mert ez valami törvényszerűség, hogy kézi IP megadásnál nem működik?

(#9270) Alex91 válasza modflow (#9269) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, csak akkor adjal meg neki DNS IP-t is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9271) Csabee. válasza modflow (#9269) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha kézileg megadsz egy ip címet akkor azt a címet fogja kapni a routertől! ha nem kézi a kapcsolat, akkor automatikusan kapsz a routertől egy ip címet a megadott tartományból!

ezt úgy lehetne leírni hogy a DHCP szerver az a jegy eladó csaj,
ha te lefoglalsz egy jegyet akkor az a tiéd..(kézi beállítás) ha nem foglalsz le, akkor az eladó csajszi random módon fog adni neked egy jegyet a maradék címből amit még nem adott el :) remélem így már érthető és világos.

Üdv: Csabee.

(#9272) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
A notebookomba vennék b/g-s mini-pci kártya helyett egy draft-n-est. A mostani kártyára két antennakábel megy rá, ezek az antennák jók lesznek a n-es kártyához is? Láttam olyan n-es kártyát amin kettő, és olyat amin három antennacsati van. Ugye mindenképp kétantennásat kell vennem?
Előre is köszi a segítséget!

(#9273) DBob válasza Oldmobil (#9272) üzenetére


DBob
őstag

Az N szabvány hivatalosan 3 antennás mimo kivitelt igényel. Ettől eltekintve kevesebb (akár egy) antennával is tudhat hasonló sebességet. Az előnyök közül az veszik el kevesebb antennával, hogy jelentősen csökkenhet a hatótáv, és nő a zavarérzékenység. Így az ilyen megoldások hivatalosan nem teljesítik az N szabványt.

Ha csak 3 kimenetes kártyát sikerül szerezned, az se gond. Két pigtailt rádugsz, és akkor is működni fog. Egy a lényeg, véletlenül se üzemeld be a kártyát úgy hogy nincs rádugva legalább egy antenna. Akkor a végfok károsodhat mert nincs meg az impedanciaillesztés.

(#9274) Oldmobil válasza DBob (#9273) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm!

(#9275) modflow válasza Oldmobil (#9272) üzenetére


modflow
veterán

Na, de ha én lefoglalok egy jegyet előre, akkor miért nem tudok utazni vele? :D

(Kézi IP-nél a DNS-t is kézzel kéri, de az nálam most üres, és nem megy a net. Mit kell oda beírni?)

(#9276) And válasza DBob (#9273) üzenetére


And
veterán

"Ettől eltekintve kevesebb (akár egy) antennával is tudhat hasonló sebességet."
Ez legjobb tudomásom szerint egyszerűen téves. A MIMO-nak a teljes specifikált sávszélhez kell a több antenna, azon egyszerű oknál fogva, hogy az egyes antennákon külön-külön lesugárzott rádiós stream-ek a vevőnél nem biztosítják a teljes adóoldali bemeneti adatfolyamot. Az csak ezen fizikai szintű folyamok újrakombinálásával érhető el. Márpedig az n-szabványtervezet egyik lényege éppen a MIMO, úgyhogy ha nincs több antenna, nincs 802.11n sem. A "több" 802.11n esetén 2..4 darab lehet, nem kell feltétlenül épp 3-nak lennie.
#9272: Egy lehetséges probléma: a b/g szabványú wifi 2,4GHz-en működik, az n pedig 2,4 és/vagy 5GHz-en. Ha a lehetőségeket kihasználó, az 5GHz-es sávon is működőképes kártyát teszel a gépbe, nem biztos, hogy a b/g-hez való antennákkal is jól fog szuperálni. Merthogy az n (vagy épp a multiszabványú a/b/g) kialakítás kétsávos (dualband) belső antennákat igényel a korrekt működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#9277) Alex91 válasza modflow (#9275) üzenetére


Alex91
félisten

A DNS szerver cimet :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9278) DBob válasza And (#9276) üzenetére


DBob
őstag

Igen, ezért nem azt írtam hogy ugyanazt fogja kapni mint 3 antenna esetén. És igen, én is ezt írtam hogy így már gyakorlatilag nem felel meg a szabványnak.

(#9279) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

sziasztok Vettem hirtelen felindulásból egy TP-Link TL-WN422G típusú USB-s Wifi adaptert.
meg vagyok vele elégedve
tökéletesen működik

de nem nagyon értek a wifihez így pár hasznos tanács elkélne pár mondatban
pl ilyen kérdésekre
ez mennyire modern
mit tud
van e ennél jobb ebben az árban (3500Ft)?

4dbi antenna is van hozzá

mennyire és mivel érdemes erősíteni (tapasztalatok szerint 30méter-en szuper 70% jelerősség)

milyen programmal lehet menedzselni ilyen lanokat (lavaly everest lan végülis jó de sokat kell kattintani), mert amit hozzá adtak az elég szükszavú

milyen chip lehet benne?
milyen a hatósugara
hogy érdemes elhelyezni?

(#9280) And válasza MaSzKa (#9279) üzenetére


And
veterán

Ezen kérdések némelyike nem kötődik a wifi-hez, mások pedig az adott esetben nehezen értelmezhetők, de lássuk:
1.) "ez mennyire modern (?)": WTF? A b/g wifi-szabványokat támogatja, se több, se kevesebb.
2.) "mit tud (?)": lásd az előző pontot, meg ezt: [link].
3.) "van e ennél jobb ebben az árban (3500Ft)?": Ennyi pénzért nem számít rossz vételnek, akármilyen is. Ráadásul azért van két olyan tulajdonsága, ami kiemeli az átlag USB-s wifi-adapterek mezőnyéből: csatlakozás külső antennához, ill. szoftveres AP-mód.
4.) "mennyire és mivel érdemes erősíteni (?)": Wifi-t alapesetben - legalábbis az adapter árát nagyságrendileg meg nem haladó költségből - nem lehet 'erősíteni'. Jó helyre (pl. szobában lévő akadályok, szekrények, emberek fölé) kell tenni az antennát, esetleg nagyobb nyereségű antennát lehet rá csatlakoztatni.
5.) "milyen programmal lehet menedzselni ilyen lanokat (?)": Ez nem eszközfüggő. A LAN-t 'menedzselni' nem az adapterhez adott szoftver dolga, hanem jó esetben az oprendszeré. Egyébként is, mit értesz ez alatt?
6.) "milyen chip lehet benne?": Milyen értelemben? Gyártó, típus, csíkszélesség nm-ben, vagy mire vagy kíváncsi? Egyébként a fellelhető gyári adatokból nem derül ki a chipset típusa.
7.) "milyen a hatósugara (?)": szinte teljes mértékben a telepítési hely, az adott környezet (kültéren: beépítettség), az alkalmazott antenna és az AP (amelyre jó esetben csatlakozik) hasonló tulajdonságainak függvénye. Előre megjósolhatatlan.
8.) "hogy érdemes elhelyezni?": Lásd 4.)

(#9281) MaSzKa válasza And (#9280) üzenetére


MaSzKa
senior tag

köszi szépen az info-t

szerinted ha most kb 72%-os a jel gyári 4dbi- antennával akkor ha vennék hozzá 8dbi-s antennát mennyivel lenne jobb a vétel

?%-al növelné meg?

és az antennának van 130cm-es RP-SMA connector kábele ez is javíthat?

mert az olvastam hogy kb egy 5m-es kábel mínusz 2dbi-t is jelenthet
vagy ez hülyeség?

valahol azt is olvastam meg lehet programmal erősíteni a router jelét ennek is meg lehet?

ZD1211BU.sys telepít fel nem tudom mond e valamit

[ Szerkesztve ]

(#9282) localhost válasza MaSzKa (#9281) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És ha 72 % helyett 81 % lenne a jelerősség (becsült érték!), akkor szerinted gyorsabb lenne, nem ez valószínűtlen, tehát az egész kérdés értelmetlen!
Ezt azt eszközt nem centizni és plusz-mínusz decibelezni kell, hanem használni és kész. (örömmel, megelégedve!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9283) MaSzKa válasza localhost (#9282) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ZyDAS Chip van benne elvileg

az mennyire jó?

meg vagyok vele elégedve
csak érdekelnek tippek trükkök vele kapcsolatban, hogy jobb legyen a vétel és gyorsabb legyen vele a kapcsolat

szerintetek terintetek ha letöltök ilyen drivert ZyDAS ZD1211BU driver usb download
akkor mennyire lehet majd több mindent állítgatni hogy joggy legyen az adott körülmények közt

gondolkoztam, hogy veszek 1 usb 5méteres kábelt
jól elhelyezve is lehet javítani nem..?

és a 15%-os jelen mennyit javítana az a 8dbi-s antenna, mert csak 3eft
de van ugyanilyen 5dbi-s 1500ft-ért ami nem olyan drága

csak a jelenlegi 4dbi-hez hozzáadódik e vagy hogy van ez

[ Szerkesztve ]

(#9284) And válasza MaSzKa (#9281) üzenetére


And
veterán

A százalék sajnos továbbra sem (vételi vagy akármilyen) mértékegység, így aztán lehetetlen megmondani, hogy a nagyobb jel százalékosan mit jelent. A jelszintet az eszköz drivere és/vagy konfigurációs programja (amelyen megjelenik) fordítja százalékos kijelzésre valamilyen - általunk részleteiben nem ismert - algoritmussal, így aztán abszolútértékben semmit sem jelent. Arra jó, hogy relatív mozgást láss: az előző állapothoz képest megnőtt vagy lecsökkent a vételi jelszint. Ha valódi abszolút szintet (pl. dBm-et) mutatna a kliens, akkor könnyen meg lehetne mondani, hogy elméletileg és szemléletesen 4dB-lel javulna a vételi jel, pl. -65dBm-ről -61dBm-re, ha az eredetinél 4dB-lel (4dBi-vel) nagyobb nyereségű antennát használnál. Ehhez hozzátartozik az is, hogy egyes eszközök vagy külső, gyártófüggetlen programok (pl. a Network Stumbler) képesek dBm-ben mutatni a jelszintet, de nem szabad az így kapott adatokat sem készpénznek venni, hiszen egy olcsó USB-s vagy akármilyen wifi-klienshardver nem műszer, pláne nem kalibrált.
"és az antennának van 130cm-es RP-SMA connector kábele ez is javíthat?"
Egy passzív antennakábel mindig csillapít, ezért csak akkor érhet valamit a használata, ha a segítségével olyan helyre tudod áttelepíteni az antennát, ahol a nagyobb vételi jelszint ezt kompenzálja. Természetesen az elhelyezés sokat javíthat a jelen, különben tényleg nem lenne értelme az átkábelezésnek, vagy egy kültéri antennának.
"mert az olvastam hogy kb egy 5m-es kábel mínusz 2dbi-t is jelenthet. vagy ez hülyeség?"
Nem hülyeség (a kábel csillapítása dB, az antennanyereség pedig dBi). A koaxkábelek fajlagos csillapítása minőségtől és átmérőtől függően igen változatos lehet, a nagyon ócskától (1..2 dB/m) az egészen jóig (0,25dB/m), bár utóbbi ebben a frekvenciasávban már centi vastag kábelt jelent. Egy elég gyakori 5,5mm-es koax pl. a H155, annak a fajlagos csillapítása 2,4GHz-en nagyjából 0,5dB/m, így 5m-es hosszban már 2,5dB-t csillapít.
"valahol azt is olvastam meg lehet programmal erősíteni a router jelét ennek is meg lehet?"
Khmm.. A "jel" alatt érthető egyrészt a vételi jelszint, amit a kliens az AP-tól vesz, nos ezt a világon semmilyen szoftver sem növelheti. Az adáskor (kliens -> AP adatiránynál) kisugárzott teljesítményt esetleg lehet növelni, erre több eszköz (de nem mindegyik!) drivere / segédprogramja is ad lehetőséget, de egyrészt a hardver itt is alapvető korlátot jelent, másrészt a kisugárzott teljesítmény maximuma rendeletben szabályozott. Meg amúgy sem lehet drasztikus növelést kicsikarni egy hardverből. Az antennanyereség növelése viszont mindkét irányban hatásos, ezért az a legjobb 'erősítő'.
"ZD1211BU.sys telepít fel nem tudom mond e valamit"
A világon semmit, de ha lenne egy olyan .sys-fájl, amit feltelepítek, és a PC-m a segítségével lefőzi nekem a kávét, mire hazaérek, nos, arra beneveznék :DDD.

(#9285) localhost válasza MaSzKa (#9283) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne fokozd! Mennyire jó?... megismétlem a válaszomat.
Használni és kész. (örömmel, megelégedve!) :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9286) modflow válasza Alex91 (#9277) üzenetére


modflow
veterán

És az mi?

(#9287) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Link Quality az mit jelent, mert az 90%-os
ha forgatom az antennát akkor ez az érték növekszik 95%-ra, de akkor meg a Singnal Strenght 66%-ra ugrik a 70% helyett

nem lehetne e min2-őt növelni?

és az általam felsorolt 1500ft- és 3000ft-os antennát nekem megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#9288) Alex91 válasza modflow (#9286) üzenetére


Alex91
félisten

Kerdezd meg a szolgaltatodat! :DD De hogy mi a francert nem jo a DHCP, ezt nem tudom... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9289) And válasza MaSzKa (#9287) üzenetére


And
veterán

Jaj már, tényleg muszáj ennyire hozzáragadni ezekhez a nyomorult százalékokhoz? Az én routerem és klienseim mind 30..35%-ot mondnak signal quality-re, oszt' mégis mennek a maximális fizikai linksebességen, 54Mbps-sel, és hozzák a 802.11g gyakorlati átvitelét is. Pedig esetenként nem kis távok vannak köztük.
Mod: "nem lehetne e min2-őt növelni?"
Nem! Hidd már el, ezek semmi értelmeset nem jelentenek, legfeljebb relatív visszajelzésre valók. Ha a sebesség izgat, akkor meg nézegesd a kapcsolódási (link-) sebességet, majd vedd a kb. 40%-át, és fogadd el, hogy a gyakorlatban akkora átvitelre lesz képes a kliensed. Ha végig 54Mbps-t mutat, akkor tényleg nincs más teendőd, csak örülhetsz..
"és az általam felsorolt 1500ft- és 3000ft-os antennát nekem megéri megvenni?"
Azt mi innen hogy mondjuk meg, hogy neked megéri-e? Ha van rá igényed, tedd meg, végülis anyagilag nem világvége egyik sem. Ha viszont a sebességed maximális, akkor felesleges. Igazából ezeknek a külső antennához való csatlakozóknak akkor van igazán értelmük, ha távoli / kültéri linket szeretnél, mivel kifejezetten beltérre nem létezik ultranagy nyereségű (erősen irányított) antennatípus.

[ Szerkesztve ]

(#9290) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

T-online adott egy wifi routert.Házon belül nagyon tuti, de kb. 60-80m-re kellene ellőnöm a jelet. Van közte kb középen még egy családi ház aki szintén fogja a jelemet.

Milyen routert vagy vevőt ajánlotok ami átküldi ezt a távot? 8mb-es a netem, nem baj ha nem megy át mind, csak böngésznének.

Vegyek ilyen wifi továbbítót, vagy mit? Tetőtérben van az én routerem, segítene egy antennacsere, vagy ha kifúrnám falon kívülre? Lehet hogy elég is?

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9291) MaSzKa válasza Gabbana (#9290) üzenetére


MaSzKa
senior tag

And
(PH! addikt)
köszi a bő infot

Gabbana szerintem rakd ki a tetőre és onnana akadálytalanul mehet
az én TP-linkemet most próbáltam ki kb 70méterre a lakástól még 40%-os a jel

(#9292) Gabbana válasza MaSzKa (#9291) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Szuper!

Hogyan tudom kirakni a tetőre? Létezik ilyen antenna hosszabbító, vagy ki kell tenni az egész routert? (mondjuk az esőben elég gáz :) )

Az időjárás nem árt neki?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9293) MaSzKa válasza Gabbana (#9292) üzenetére


MaSzKa
senior tag

van kültéri antenna
usb kábel 4.5 - 5 méteres 600ft kb

(#9294) mezis válasza Gabbana (#9292) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak az antennát ! A router marad a tető alatt. Ha télen a porhót befújja a szél a tető alá, akkor még az ellen is védeni kell. A -20 fokot lehet, hogy kibírja (ellenőrizd az adatlapján).

mezis

(#9295) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!

Egy hálózat összeállításában kérném a segítségeteket.

Adott egy UPC-s kábelnet. Kapok hozzá valamilyen modemet.
A hálózatban 3 laptop lenne. Felépíthető e úgy a vezetéknélküli hálózat, hogy egyik laptopba sem kell vezetéket dugni?
Vagyis kell egy kábelnetet kezelő wireless modem és egy wireless router.
Ha esetleg példát tudtok mutatni ezekre, akkor az nagyon jó lenne.
Köszi!
Üdv! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#9296) tozsoo


tozsoo
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő.
Itthon wifi router osztja a netet. Egy asztali gép vezetékesen, illetve két laptop wifin csatlakozik a routerhez.Az asztali és az egyik laptopon problémamentesen működik minden, a 2. laptop-on is de csak egy darabig.Megy a net, van háló, aztán egyszercsak gondol egyet, és elmegy a jel.Se háló, se net, és nem is talál keresésre se jelet. Ilyenkor ha mondjuk játszok, és akkor megy el, akkor a gép teljestménye is drasztikusan leesik, elkezd szaggatni a game. kilépek újraindítom, induláskor lefagy, ujraindít, aztán windows vista bejön, minden OK, egy darabig. A többi gépen ilyenkor is minden rendben.
A lapos:MSI VR601X, (windows vista business) a hálókártya drivere a legfrissebb.és vezetékes kapcsolatkor ilyen problémát nem nagyon tapasztaltam még!
köszi a segítséget előre is!
üdv
tozsoo

That's all folks!

(#9297) Csabee. válasza C@rbon (#9295) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem kell neked wireleses modem!!

kapsz az UPC-től egy modemet, veszel egy Linksys vagy Dlink wifi-s routert és összekötöd! és akkor akárhány notebookot kitudsz szolgálni wifin.. :) (akárhány, ez azért én optimalizálnám 5-6gépre amin még jól menne egy ilyen ár kategóriájú routerrel)

Üdv: Csabee.

(#9298) Csabee. válasza tozsoo (#9296) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egyik munkahelyen is van ilyen, és számomra érthetetlen a probléma oka, én 3routert vittem ki oda és 4wifi kártyát cseréltem a géppel és a gép és a router között 3m volt.. tehát én ezt a feladatot nem tudtam megoldani! és újralett telepítve a gép 2x és a legfrisebb és a régi driverrel is egyaránt ezt jáccotta el..:( kíváncsi vagyok más mit tanácsol neked...

Üdv: Csabee.

(#9299) C@rbon válasza Csabee. (#9297) üzenetére


C@rbon
senior tag

B*sszus tényleg :D Kicsit fáradt vagyok :)
Köszi :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#9300) tozsoo válasza Csabee. (#9298) üzenetére


tozsoo
csendes tag

köszi, hát én is kíváncsi vagyok!Ráadásul van egy ismerősöm,neki ugyanez a problémája! és neki asztali gépen!

That's all folks!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.