Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) #82903040 válasza #82903040 (#10499) üzenetére


#82903040
törölt tag

Kicsit konkretizálva a kérdést:
Router vásárlás előtt vagyok, és olyat szeretnék venni, ami bírná a közeljövőben várható digis"gyorsnetet"(80\25). Olvasgattam a témában itt és a többi témába vágó topicban. Odáig eljutottam, hogy ilyen nethez Gigabites routert ajánlotok (LINKSYS WRT320N).
Na és itt jön be az előbbi kérdésem: ha a noti nem Gigabites akkor egy Gigabites router képességeit sem tudom kihasználni? Ergo értelmetlen lenne ilyen routert venni és elégedjek meg egy lassabb digis nettel (30\20), amit elvisz egy szintén ajánlott router (TL-WR941ND?

Azért lenne ez fontos kérdés, mert árban nem egy kategória a kettő, és nem szeretnék 20 k körüli router megvenni amiről később kiderül, hogy ki sem tudom használni. :)

(#10502) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Egy már megosztott ADSL vonalat szeretnék tovább osztani úgy hogy legyen LAN és Wifi kapcsolat is.
Milyen eszközt javasoltok hozzá?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10503) localhost válasza SirKero (#10502) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oszt' most miként van az az ádéesel megosztva ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10504) SirKero válasza localhost (#10503) üzenetére


SirKero
őstag

A lényeg az hogy van egy ADSL bekötés. Itt TP-Link routerrel meg van osztva és az egyik kimenet a szomszédban landol. Ott eddig egy asztali gép ment róla de most lett még egy laptop is vásárolva ezért kéne egy olyan eszköz amiről az asztali gép menne tovább mint eddig de Wifin keresztül a laptopot is lehetne használni a lakásban.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10505) kali válasza #82903040 (#10501) üzenetére


kali
legenda

ha a 10/100 hálókaris notit nem szándékozol egy ideig cserélni, és más gigabit képes pc/noti sincs tervezve használni, akkor mondhatni felesleges a gigabites router beszerzése, hiszen nem lesz kihasználva, de legalább is ő hiába adja le a teljes sávszélességet oda-vissza, a notid nem képes fogadni teljes mértékben!
több szempont figyelembevételével kell/érdemes döntened;
- anyagiak; a wrt320n vagy a tl-wr1043nd router árban duplája, mint például egy tl-wr941nd
- ha lesz 80/25 neted, egy 10/100 tl-wr941nd router és egy 10/100 hálókari közül - lévén szó pppoe kapcsolatról -, a router lesz a gyengébb láncszem! értem ezt úgy, hogy a 80/25 sebeségből valósan valamivel több vihető át a 10/100 hálókaris notidra egy gigabit képes router segítségével, mint egy nem gigabitessel! nem pppoe kapcsolat esetén alig lenne valamennyi különbség, és aránylag közel lenne a 80/25 sebesség a maximumhoz egy tl-wr941nd segítségével is, de a pppoe az kicsit más tészta!
én a helyedben egyenlőre a tl-wr941nd mellett döntenék, mivel jelenleg sem a notid, sem pedig a neted sebessége nem igényli a gigabit képes router meglétét, és esetlegesen csak a későbbiekben gondolkodnék el a gigabit képes router beszerzésén - ha majd a net sebessége, és a szintén gigabit képes ellenoldal is megköveteli! illetve a netet emeltetheted így is, ha a maximum nem is, de jóval több átmegy majd a 80/25 sebességből a jelenlegi notiddal és egy tl-wr941nd router segítségével, mint a jelenlegi 30/20

(#10506) #82903040 válasza kali (#10505) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi szépen a mindenre kiterjedő választ! Akkor úgy néz ki marad a 941nd :)

Nem tervezek mostanában (legkorábban is csak 2+ év múlva, ha az anyagiak úgy alakulnak) gigabites notit, mert ami van azt pár hónapja vettem.

A jelenlegi netem egy 10\0.6 kábelnet. Ezt cserélném le a majdani (remélem pár hónap) digis 30\20 vagy 80\25-re.
PPPoE-esetében mennyi lenne a sebesség a 80\25-ből esetemben? Jelentősen több lenne a 30\20-nál?

Ezt a PPPoE és digi dolgot nem értem igazán. Meert nekem ami most van kábelnet az olyan hogy se felhaszn név,kód (mint PPPoE), se hálókari reg (mint upc-nél). Szal ezért nem értem. Megkérdeztem részletesen ezt a digi topikban. Esetleg átnéznél oda, lehet tudsz rá válaszolni! [link]

(#10507) localhost válasza SirKero (#10504) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Most sem vagyunk sokkal beljebb :)
- ha a meglevő router ami van, már wifis, akkor semmi sem kell.
- ha nem wifis, akkor a szomszéd vegyen egy wifis routert és tegye fel arra a madzagra amit tőled kap.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10508) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

Lenne par kerdesem, nemelyik elegge kezdo :)

- Ha csatlakozok egy nyilvanos halozathoz, akkor ha van egy ket mappa megosztva Win7-ben, azt nem fogja latni az a halozat amire csatlakoztam?

- Ha a kapcsolat tulajodnsagainal beallitom a titkositast (a Biztonsag fulnel), akkor minden adat ugy fog menni es nem fogjak tudni "visszafejteni"?

- Ha csak siman kapcsolodok egy ilyen halozathoz, es ha ssl-es oldalat nezek, akkor is minden titkositva fog menni, es igy sem tudjak fogni latni az adatokat? Pl. bankolasnal.

- Illetve, hol tudom a gepem nevet beallitani, amit ki ir vagy latnak, ha csatlakozok egy wifis nethez?

Kosszi elore is a segitseget :B

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10509) SirKero válasza localhost (#10507) üzenetére


SirKero
őstag

A két megosztási pont közötti vezeték nélküli kapcsolat nem jó mert nagy a távolság. Most LAN kábellel vannak összekötve és ezt akarja tovább osztani.
De ha jól értem amit mondasz akkor a szomszéd a kapott internet kapcsolatot egy másik routerrel is tovább tudja osztani.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10510) kali válasza #82903040 (#10506) üzenetére


kali
legenda

- a pppoe jobban terhel, ezért nehezebb például a router esetében átvinni a valós sebességet
- a digi lan is pppoe
- a tl-wr941nd esetében a digi 80/25 mbit/s sebességből szerintem ~ 60 - 70% menne át (nem pppoe esetén 80% feletti érték is kihozható)

a topic témájában maradva; wifi szempontjából mindegy, hogy gigabit képes, vagy sem az n szabványos router, hiszen ott az n szanvány valós átvitele a korlát!

(#10511) localhost válasza SirKero (#10509) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát persze!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10512) emitter


emitter
őstag

Hello!

Nem egy mindennapos problémám van:
kaptam a T-Comtól az IPTV-hez egy Pirelli routert, azonban a már meglévő Linksyst (wrt54g) használom wlanra, mert ennek két nagy antennája van, a Pirellinek csak egy kicsi.
Tehát a felállás: WAN -> Pirelli (192.168.1.254) -> Linksys (192.168.0.1) -> LAN

A net megy is szépen, azonban a uTorrent nem tud kommunikálni, a Pirelli megfogja. Az az érdekes, hogy ha kikapcsolom minkét router tűzfalát, akkor sem javul a helyzet.

seemyport.com szerint:

Could not connect to 50001 on 188.36.99.xxx (Connection refused). Bummer.
It appears you have the port forwarding set up, but nothing is answering on port 50001.
Possible Causes:

* Did you forget to start some software on your computer?
* Is your router forwarding to the correct IP address on your local network?

A uTorrentben az 50001-es portot állítottam be, a Win tűzfalán engedélyezve van a progi udp-n és tcp-n, router tűzfalak off, de semmi..

Ha bekapcsolom a Pirelli tűzfalát, akkor még rosszabb a helyzet:

Could not connect to 50001 on 188.36.99.xxx (Connection timed out). Bummer.
Possible Causes:

* Your firewall isn't forwarding port 50001.
* Your ISP is blocking port 50001.

A Linksys tűzfalával nincs gond, ott forwardoltam a portot.
Mit lehet még megpróbálni??

(#10513) SirKero válasza localhost (#10511) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :))

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10514) DJackson válasza emitter (#10512) üzenetére


DJackson
tag

a pirelliben nyisd meg a kérdéses portot a linksys ip címére, arra aminek a pirelli látja a klienslistájában ;)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10515) emitter válasza DJackson (#10514) üzenetére


emitter
őstag

Hát elvileg ezt csináltam.. a portforward.com leírása alapján
Az IP-címhez a linksys "külső" IP-jét írtam (192.168.1.65)

Letöltöttem a portfigyelő progijukat is, az azt mondja az 50001-es TCP-re és UDP-re is h nincs nyitva.. (uTorrent nem fut)
Ha fut, akkor UDP-re ugyanezt kapom,TCP-re pedig, hogy egy progi foglalja a portot..

szerk: az érdekes, hogy a tesztprogi a 80-as, 25-ös, 110-es, stb portokat is zártnak mutatja..

[ Szerkesztve ]

(#10516) emitter válasza emitter (#10515) üzenetére


emitter
őstag

Azt nem tudom, hogy uTorrentben az UPnP port hozzárendelés és a NAT-PMP port hozzár. mezőket pipáljam be, vagy sem? Most nincs, de ha be van, akkor sem jó..
Routerekben az UPnP tiltva van most.

(#10517) #82903040 válasza kali (#10510) üzenetére


#82903040
törölt tag

"- a digi lan is pppoe"
A digi kábel (HDSNET) is PPPoE? Magyarul ha digi net van\lesz valahol, akkor az mindig PPPoE? Vagy nagyon keverek valamit?

"a topic témájában maradva; wifi szempontjából mindegy, hogy gigabit képes, vagy sem az n szabványos router, hiszen ott az n szanvány valós átvitele a korlát!"

Jól értem tehát, hogy wifi szempontjából eme [link] alapján a 74 Mbit/s az általános sebesség (nem PPPoE-nél)?
Ezek alapján egy 1043nd-sem menne jobban 74 Mbit/s.nál? PPPoE-nél pedig a 74 Mbit 60-70%-a megy át?

[ Szerkesztve ]

(#10518) DJackson válasza emitter (#10516) üzenetére


DJackson
tag

Ha a pirelli forwaldolja a linksysnek, a linksys meg forwardolja a gépednek, akkor jónak kell lenni. Ha nem fut semmi a porton akkor tényleg azt írja, hogy elutasít (refuse), de ha elindítod a uTorrentet, akkor már fog válaszolni. Ha nem jut át a csomag(pl rossz forward miatt) akkor ír időtúlléést (timeout). Szóval indítsd el a torrent progit és úgy nézd. A uTorrentben is van portpróbáló, ha az OK-ot ad, akkor jó is lesz. [50001 tesztje]
De kipróbálhatod, hogy errort ad, ha nem fut a torrentprogi és úgy teszteled.

szerk: a 80 stb portokon ne lepődj meg. Akkor kéne hogy nyitva legyen, ha pl webszervert futtatsz a 80-on, vagy ftp szervert 21-en stb...

az upnp-nek nem kéne bezavarnia a portforwardba tudomásm szerint...

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10519) dr.bubo válasza #82903040 (#10517) üzenetére


dr.bubo
őstag

A digilan (startNET, baseNET, topNET) internet csat. tipusa: PPPoE
A kábelnet (Ritmo, Strada) internet csat. tipusa: dynamic ip, modem is jár hozzá. :)

A tp-link suppotja szerint a 1043nd kb.140Mbit/s tud átvinni. Mármint ennyit tud WAN-LAN között. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10520) kali válasza #82903040 (#10517) üzenetére


kali
legenda

- leírták előttem!
- wifi esetében ilyen szempontból nincs jelentősége, hogy pppoe vagy más, amit vezetéken átvisz, azt wifi kapcsolaton is képes lehet - az adott wifi szabvány határain belül, a router és az ellenoldal, illetve a környezeti tényezők (falak, árnyékolás, nagyobb fémből készült tárgyak...stb) függvényében! n szabvány esetében a jellemző sebesség a ~ 74 mbit/s, a 80 mbit/s vagy attól magasabb érték már ritka, inkább a ~ 74 mbit/s alá kell számolni némileg! ilyen szempontból nincs különbség a tl-wr941nd és a tl-wr1043nd között, esetleg annyiban, hogy ha a nem gigabit képes router a 80 mbit/s sebességből - például a pppoe miatt - csak 50 mbit/s sebességet képes átvinni, akkor wifi kapcsolaton is annyit fog kiküldeni, a gigabit képes router pedig mind a 80 mbit/s átviszi, ezért lehet, hogy wifi kapcsolaton is valamennyivel többet fog, mint 50 mbit/s - itt jön képbe az n szabvány korlátja, az ellenoldali képesség, környezet...stb.

[ Szerkesztve ]

(#10521) emitter válasza DJackson (#10518) üzenetére


emitter
őstag

Máshol olvastam, hogy próbáljam meg DMZ-n a pirellit, megnyitottam rajta a dmz-t a linksys ip-jére, rebootoltam a pirellit, de így sem változott a helyzet..

most már kezd elegem lenni a dologból :( fél napja szenvedek ezzel a trágyával

(#10522) #82903040 válasza dr.bubo (#10519) üzenetére


#82903040
törölt tag

Oké, akkor itt PPPoE-s lesz. :)

"A digilan (startNET, baseNET, topNET) internet csat. tipusa: PPPoE"
Akkor ezt úgy kell elképzelni, hogy koax jön a falból és nincs modem, semmi?

Ködös ez nekem egy kicsit, mert eddig ADSL-em volt, ahhoz volt modem és PPPoE-s volt.
Ami most van net(nem digi) az kábelnet modemmel, nem PPPoE, hanem dynamic ip.

Itt [link] ezt olvastam: "A PPPoE protokoll és egy szélessávú modem segítségével a helyi hálózatot használó..."

Namost aakkor digi modem nélkül hogy lehet PPPoE? Az miért nem dynamic ip? Nem látom át ezt sajna :(

(#10523) #82903040 válasza kali (#10520) üzenetére


#82903040
törölt tag

Kezd tisztulni a köd a fejemben! :) Köszi tényleg!

(#10524) dr.bubo válasza #82903040 (#10522) üzenetére


dr.bubo
őstag

A DigiLan-nál UTP kábelen jön a net. ( A "modem" a digi központjában található )
A Kábelnetnél pedig Koax-on jön. (ennél kell modem [link], álltalában mac cim alapján azonositják a felhasználót.)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10525) mezis válasza #82903040 (#10501) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne aggódj a LINKSYS WRT320N router eltúlzott képességei miatt. Tudja az 5 GHz-et is, az "n"-es WiFi-t is. A WiFi kapcsolatnál azért ne reménykedj a 80 Mbit/sec-ben.

Én a kettő közül a LINKSYS-t javaslom. (Hány havi internet előfizetés jönne ki az árkülönbözetből ? :) )

mezis

(#10526) kali válasza mezis (#10525) üzenetére


kali
legenda

én meg; tl-wr1043nd :)

(#10527) janos1988 válasza localhost (#10511) üzenetére


janos1988
addikt

Van egy notebook-om es ha arrol egy nyilvanos vezetek nelkuli halozathoz csatlakozom - ami a kozelben elerheto, fuggetlenul attol, hogy joskapistáé vagy egy cégé amit ingyen szolgaltat -, akkor ha van megosztva egy-ket mappa a gepemen, akkor joskapista vagy a ceg latni fogja azokat a mappakat?

Tovabbra is, ha hasznalom a wifi-s (vagyy wlan-os?) netjuket, akkor ha en pl. beloginolok a prohardverre, ok latni fognak minden adatot amit megadok (jelszo, felh. nev, vagy barmi mas, akar az oldalak cimet is amiket meglatogatok)? Kiveve a https oldalakat (pl. online bankolasnal)?!

Tovabba, ami a notebookba van wlanos (vagy wifis?) kartya, azzal csak csatlakozni tudok, sajat otthoni netet megosztani nem?!

Illetve hol tudom a gepem nevet megvaltoztatni. Arra gondolok, hogy amikor kapcsolodok egy ilyen halozathoz, akkor amit ok latnak. Vagy ott csak egy MAC cim van?

Bocs, de igy tudom csak megfogalmazni, ugyanis en lenni amator, es ezek az alap dolgok erdekelnenek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10528) #82903040 válasza dr.bubo (#10524) üzenetére


#82903040
törölt tag

ÁÁÁÁ, értem! Azt hittem az is koaxon jön, de akkor UTP-n. Köszi szépen!

(#10529) mezis válasza janos1988 (#10527) üzenetére


mezis
nagyúr

Az MS Windows hálózatok munkacsoportjai publikusak, ha valaki besorolja magát a Te munkacsoportodba, akkor a megosztott dolgaidat nagy valószínűséggel láthatja (módosíthatja). (Bár ez néha a legjobb szándék mellett sem sikerül... ;] )

Nem látják a jelszavaidat, stb,. de ha egyszer titkosítatlanul folyik rajtuk keresztül, akkor a forgalmad tulajdonképpen "lehallgatható", megfejthető.

Azért egy online bankolást ne küldj az éterbe csak a legerősebb titkosítással és a legbiztonságosabb (vírus, trójai, ...) szoftverrel (pl, Linux CD-ről csak erre a célra használva).

A MAC látszik, Munkacsoportban a gép neve is. Vezérlőpult, Rendszer,...helyen tudod módosítani.

mezis

(#10530) janos1988 válasza mezis (#10529) üzenetére


janos1988
addikt

Koszi, de még lenne egy-ket kerdes.

Es megosztani nem tudom a beepitett kartyaval a netet?!
Amugy ezt a mappa megosztast hol tudom Win 7-ben megnezni, mi van es mi nincs?
Az elso bekezdeshez még annyit, hogy van mod tiltani ezt a besorolast? Egyaltalan, hogy tudja besorolni magat "hozzam"?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10531) mezis válasza janos1988 (#10530) üzenetére


mezis
nagyúr

Ugyanúgy, ahogy Te besoroltad magad egy "Munkacsoport"-ba. Intézővel Hálózati helyek/Teljes hálózat/MS Win hálózat és már akár látja is az összes munkacsoportot és választ magának egyet.

Látom ragaszkodsz ehhez a potya NET-hez és még tovább is szeretnéd osztani. Nem lenne egyszerűbb a többi PC-t is felszerelni WiFi adapterrel ?
(Gondolom, hogy lehet, én még nem csináltam ilyet és Win7-et sem használok.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10532) lazlo8


lazlo8
tag

adva van az otthoni hálozatom. a wifi nincs lekodolva (mert az usb wlan adapterem nem tudja a wep wpa-t). helyette csinálok egy wireless mac szűrést. a router le van kodolva. tehát nem admin admin a jleszo hanem 12 karekteres ues/pass van. mind2 kul.
szerintetek ez igy mennyire biztonságos?

(#10533) localhost válasza janos1988 (#10530) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amugy ezt a mappa megosztast hol tudom Win 7-ben megnezni, mi van es mi nincs?

innen netresview program

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10534) localhost válasza lazlo8 (#10532) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amennyire lehet annyira boztonságos... de hogy wep-et ne ismerné az kétséges!? Akkor 3.000-.ért vennék, ami ismeri.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10535) mezis válasza lazlo8 (#10532) üzenetére


mezis
nagyúr

A becsatlakozás ellen rendelkezik védelemmel, ha nem is a maximálissal.
A "lehallgatás" ellen semmilyen védelemmel nem rendelkezik.

mezis

(#10536) Antiserver


Antiserver
csendes tag

Sziasztok!

Korábban írtam a topicban:

"Sziasztok!
Van nekem egy problémám: rendelkezem egy Netgear WGR614 v7 típusú wifi routerrel, amely az utóbbi időben elég érdekes dolgot kezdett produkálni.
Miután beállítom a vezeték nélküli hálózatot (jelszó, kódolás típusa... stb), a hálózat körülbelül 2 nap után elromlik. Addig jó, de utána hiába látja minden gép továbbra is a vezeték nélküli hálózatomat, egyik sem tud rá már csatlakozni.
A dolgot úgy tudom megjavítani, hogy ismét belemegyek a router beállításaiba, és elmentem a változásokat (amik egyébként nincsnenek, mert nem írok át semmit, csak simán rákattintok, hogy apply, de már próbáltam úgy is, hogy átírom a jelszót, WPA2 kódolást állítok be...stb), és ezután ismét kb 2 napig ismét működik minden.
Utána ismét kezdődik az egész elölről...
Próbálnék firmware frissétést, de hiába megyek az update-re, "Not enough memory to perform version check" ezt írja ki :( "

Azóta próbáltam áramtalanítás után újraindítani, majd resetelni is a routert.
Semmi sem változott.
2-3 nap után ismét kifingik a net.

Valakinek valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#10537) Gabás válasza emitter (#10512) üzenetére


Gabás
addikt

egy 50 000 alatti portot engedj át a Pirelli routeren, afölött nem fog menni (más is szenvedett ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#10538) mezis válasza Antiserver (#10536) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg azzal a verzióval frissíten, amivel jelenleg működik. (Újratölteni a firmwaréjét nekije.)

mezis

(#10539) emitter válasza Gabás (#10537) üzenetére


emitter
őstag

végülis megy az 50001-es porttal, rájöttem, hogy a torrent fájl volt rossz, vagy ilyesmi. Másikkal jól működik..

(#10540) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Lenne egy kérdésem,amire jó volna,ha választ kapnék.
Van egy belkin routerem,amivel már többször előfordult,hogy nem tudom megnyitni a konfigurációs oldalt (192.168.2.1).Internet van,mert egyébként az oldalak bejönnek.Windows tűzfal ki van kapcsolva alapból,védelmet a kaspersky látja el.Azonban próbaként azt is kilőttem,és mégsem jó.

Csak akkor áll helyre a rend,ha a router áramellátását megszüntetem,majd újra visszadugom.

(#10541) tempx


tempx
tag

Sziasztok,

Milyen PCI-s WLAN adaptert tudtok ajanlani? Egy WRT160NL routert akarok venni, ahhoz kellene bar nem tudom hogy szamit e barmit is adapter szempontjabol.

Elore is koszonom a segitseget.

Udv.

(#10542) kali válasza tempx (#10541) üzenetére


kali
legenda

linksys wmp600n
(a legtöbb esetben lehetőség szerint ajánlott azonos gyártó a router és az ellenoldal tekintetében!)

[ Szerkesztve ]

(#10543) tempx válasza kali (#10542) üzenetére


tempx
tag

Koszonom, wifi adaptereknel mit takar a dual band? Nem jobb aminek kivezetheto az antennaja? Nyilvan a leheto legjobb vetelt szeretnem elerni, es a szomszed szobaban lesz a router.

thx

(#10544) Laca120


Laca120
csendes tag

Sziasztok egy ismerősömnek kéne usb wi-fi! egy másik ismerősöm tudja vele fogni a 2 emeletes házban az emeleten a netet, akkor ismerősöm egy usb-s antennás wifiel tudná fogni ugy hogy antenna a házon kívűl és az usb bent a gépben földszintes házban. És normál tv antennáját rá lehet-e dugni ha jó?

(#10545) dr.bubo válasza Laca120 (#10544) üzenetére


dr.bubo
őstag

:F Leirnád rendesen, mert nem érthető a kérdésed.
Azaz az utlolsó kérdésed érthető :) nem jó a TV antenna hozzá

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10546) kali válasza tempx (#10543) üzenetére


kali
legenda

- 2.4 & 5 ghz
- levehető/hosszabbítható a két antenna (de szerintem alapban is bőven elég lesz a két külső antenna!)

(#10547) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akadt egy kis problémám... tudna valaki segíteni?

röviden: hogy lehet megoldani, hogy egy usbs WiFi sticken keresztül XPvel tudjak kapcsolódni egy WiFi routerhez?

következő a helyzet (kifejtve kicsit jobban):

van itthon egy Thomson TG787 típusú gateway (net, tv, iptelefon), wireless funkcióval. van itthon egy Compaq EVO 1020v típusú laptop winXP professionallal egy emelettel fölöttem, amihez semmi kedvem nincs áthúzni egy kábelt (ajtófélfát kéne fúrni). a laptopnak nincs beépített vevőegysége.

viszont, van itthon egy D-Link DWL-G122 típusú Wlan adapter is (C1 revízió 3.0ás firmwarevel). Ezt rádugtam a Compaqra, működik, mármint eszközként látja.

végigzongoráztam a hálózati beállítón. egyenlőre 802.11 b(legacy)/gvel próbálom, 10bites WEP, mindkettőn beállva ugyanarra a névre... igen ám, de az XP valszeg AdHocot akar kiépíteni, az meg egy routerrel nem igazán fog menni. természetesen egyik se látja a másikat, ami furcsa, mivel a két eszköz egymástól fizikailag egy méterre van.

vészesetre van még itthon egy DLink 524es router WiFi szolgáltatással, viszont azt a gatewayel összehangolni... szóval ha lehet azt a lépést kihagynám. a fúrást is. hugom meg szeretne netet nagyon:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10548) proci985 válasza proci985 (#10547) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

megoldva.

a probléma az volt, hogy a windows saját hálózatkezelője nem igazán akart server/kliens módban menni. felraktam a legutolsó utilityt a dlinkhez, azzal szórakozott egy ideig, aztán látta a routert, csak éppen a router nem látta a gépet.

a hibára az volt a megoldás, hogy a windows kapcsolatkezelőjében tiltani kellett a régi helyi kapcsolatot, majd a vezetéknélküli kapcsolatra rá kellett engedni egy javítást (ezt picit furcsáltam, elvégre a dlink végzi a hálózatok kezelését). utánna rendbejött a dolog.

álljon ez így okulásként a TG787essel:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10549) marcanka válasza kali (#10050) üzenetére


marcanka
csendes tag

Sziasztok!

3-4 kmre akarok wifit használni, lehet-e?
És mi kell hozzá nem vágom a wifit......

2 antenna 2 router?

nagy 24-26dbi antenna van egy amin 2évig ment a net 5kmre amit egy szolgáltató adott.

(#10550) ArchElf válasza marcanka (#10549) üzenetére


ArchElf
addikt

1) Két nagy nyereségű antenna
2) Közvetlen (!) rálátás
3) Két jó minőségű router (és legyenek minél közelebb az antennához).
A nem Magyarországon (EU-ban), hanem mondjuk az USA-ban, az ottt szabványos ezközök maximális kimenő teljesítménye nagyobb (300mW vs. 100mW).
4) Egy nagy adag szerencse hogy menjen
5) És egy kis adag szerencse, hogy ne látogasson meg véletlenül a NHH: 100mW felett (iiletve az ennek megfelelő 20 dBm erősítés felett - pl. nagy nyereségű antennák használata esetén) a polgári használat már engedélyköteles (20 dBm max EIRP 2.6 GHZ-en polgári szélessávű adattovábbításra: MSZ ETS 300 328/A1).

Amúgy az a net, amit a szolgáltató adott nem feltétlenül volt WIFI a szó mezei értelmében (802.11a/b/g/n). Ezekre egész más teljesítménykorlátok érvényesek.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.