Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Newyorker válasza DJackson (#10800) üzenetére


Newyorker
addikt

a bejutással nincs baj, vagyis nem lesz baj, akkor próba

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10802) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!
MAjd telepítenem kell valószínűleg egy tplink wifi routert chellós netre. Digire már simán tudom a tennivalókat pppoe meg minden ami lényeges. Azt szeretném megtudni, hogy chelló netnél miben különbözik a router beállítása? Mert régen tudom hogy az mac cím szerint vacakolt valamit, bár az én smc barricade roouterem szerncsére még vagy 10éve simán felvette a mac címet és jött a net midenn buktató nélkül. Viszont hallottam most olyat hogy szolgáltatót kell felhívni, mástól meg olyat hogy chellótól kapott cd-vel kell valamit szerencsételenkedni, szóval szeretném ha elmodnanátok, hogy most ténylegesen hogy zajlik a menete a chellós router konfigurálásnak. ELőre is köszi.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#10803) FixY67 válasza Fishor (#10802) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha olyan, mint régen volt, akkor sima ethernetként kell beállítani a WAN-t (szóval nem PPPoE) és DHCP-n kell kérni a hálózati paramétereket (IP cím, DNS, default gateway)

...

(#10804) mezis válasza Fagyis (#10797) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért nem az EDIMAX WiFi routert csatlakoztatod az internetre közvetlenül (WAN port), aztán ahhoz a helyi dolgokat (LAN port, WiFi) ?

mezis

(#10805) mezis válasza Fishor (#10802) üzenetére


mezis
nagyúr

A CHELLO internet telefonvezetéken, koax kábelen, UTP kábelen vagy a levegőből WiFi-n érkezik ?

mezis

(#10806) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Szevasztok!
Megoldható valahogy az, hogy interneten keresztül konfigurálhassam a routeremet? D-Link DI-624, DDNS beállítva. Esetleg a hálózaton lévő WiFi nyomtatót használni valahogy anélkül, hogy mennie kellene a hálózatban lévő bármelyik gépnek? A PuTTYról van valahol egy részletes ismertető? Az utolsó kérdésem: ASUS WL-500G Premium routernek mi az utóda N-es megoldásban?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#10807) Fishor válasza mezis (#10805) üzenetére


Fishor
senior tag

Hát modemen. Amin a telefon is. Nem tudom miylen kábel sima mezei.

Üdv: FIshor

(#10808) Fishor


Fishor
senior tag

SZiasztok!

AZ lenne a kérdésem, hogy honnan tudom hogy valakiesetleg használja a wifi routerem rajtam kívül, vagy esetleg betört a gépemre? Mert ma amikor kikapcsoltam a laptopot akkor kiírta, hogy más is be van jelentkezve a gépre és hogy biztos kikapcsolom-e mert akkor az nem tudja tovább használni. Valaki feltörte volna? Vagy van erre valami magyarázat? Wpa2 psk titkosítás van.

Üdv: FIshor

(#10809) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Hellosztok!

Ez egy otthoni felhasználónak mennyire legális? TL-WA511G
A Wireless Transmit Power miatt kérdezem. Most ha én erre ráraknám pluszba még a 11dBi-s antennámat, akkor gondolom hariznának a szolgáltatók.

(#10811) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Van 2db asus500g deluxe routerem.
A két routert wifin szeretném összekötni, hogy a házban mindenhol jól fogható legyen a net Az egyik maradna mint a router, a másik lenne egy AP. Hogy tudom ezt megtenni?
Köszi!

(#10812) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!

Van egy rtl8185-ös wifi kártyám.
Egy szép napon úgy döntött, nem hajlandó felcsatlakozni a hálózatra.
A szignált 100%-on látja, de akármit csinálok vele, nem csatlakozik.
Win újratelepítés megvolt, és a hálókarinak a legújabb drivere van fent.
WZC-vel és saját klienssel is próbáltam.

Valamint egy olyan kérdésem lenne, létezik-e olyan program, ami megmutatja mit kommunikál a router és a hálókártya (miért nem engedi fel a router a kártyát?).
A többi wifi továbbra is gond nélkül felcsatlakozik ugyanerre a hálózatra.... (WPA-PSK, TKIP, védett)

[ Szerkesztve ]

(#10813) Tosee válasza M@nH. (#10809) üzenetére


Tosee
őstag

A szolgáltató akkor is úgy látja, mintha 1 számítógép lenne az interneten! Az meg, hogy mennyire legális az más kérdés! Előfizetésenként változó... vannak csomagok amik használhatók 3 géppel, esetleg többel, vagy csak 1 géppel! De ez a papírforma... Szóval ezt egy routerrel ki lehet játszani (gondolok itt az 1 gépes hozzáférésre)! Szolgáltatónak meg nem kell mindenről tudni (ez a saját véleményem)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10814) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség! Pár napja érdekes dolgot művel a laptopom ha vezeték nélkül használom az internetet. Kb egy percig van net majd megszakad, és újracsatalkozik akkor megint van egy percig és ez megy egymás után folyamatosan. Ha vezetékkel használom akkor minden tökéletes. Korábban nem produkált ilyesmit, sztetek hol lehet a hiba? Mit tudok tenni, mert így gyakorlatilag használhatatlan. (imb t61ről van szó és egyébként most csomó szoftvert frissítettem (acces connectiont is, meg Bios update is volt) mert azt hittem h vmi szoftveres a hiba, de nem oldódott meg:()

[ Szerkesztve ]

(#10815) mezis válasza Fishor (#10807) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis az internetkapcsolatod ADSL lesz. PPPoE, Login Name, Password. Így működnie kell.

mezis

(#10816) Tosee válasza dabgergo (#10814) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Routerben a wirless beállításoknál a csatornát állítsd át másikra! Lehet, hogy valami zavarja a jelet az adott csatornán, esetleg lehet a közelben még más wifi hálózat is ami ugyan ezen a csatornán kommunikál!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10817) mezis válasza Lolek (#10811) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább az egyik maradjon mint router és AP, a másik meg legyen repeater (ha tud olyat), vagy WDS üzemmód (ha azt ismerik). Lehet, hogy a titkosításnál engedményt kell tenned (WEP).

mezis

(#10818) mezis válasza dabgergo (#10814) üzenetére


mezis
nagyúr

Telepítsd még az InSSIDer-t, hogy ne vaktában kísérletezz a csatornákkal.

mezis

(#10819) M@nH. válasza Tosee (#10813) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Félreértettél, de köszönöm hogy reagáltál a kérdésemre.
Én konkrétan a wi-fi-s szolgáltatókra értettem (feljelentenek hogy zavarom az adójukat vagy valami), ugyanis egy 26dBm-es eszköz tudtommal már nem legális, de ez azért nem tiszta nekem, mert simán beszerezhető és még nem is drága. Szóval ha nagyobb az adóteljesítménye a megengedettnél akkor mért nem írják oda hogy engedélyköteles vagy valami. Vagy egyáltalán mennyire foglalkozik ezzel a városban mikrohullámú netet szolgáltató egyén, vagy akárki. Hogy tudja bebizonyítani azt hogy nagyobb az adóteljesítményem a megengedettnél?

(#10820) Tosee válasza M@nH. (#10819) üzenetére


Tosee
őstag

Igazad van tényleg félreértettelek! :B
Véleményem szerint nem gond... de várj hátha jön valaki aki jártas ebben a témában!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10821) Fishor válasza mezis (#10815) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Biztos? Chello csinál olyat? Itt végülis szeirntem nem a net jöna telefonos hálózaton, hanem a telefon jön a netes hálózaton. Bár nem tudom msotanába hogy megy ez a chellonál, de furcsa ha tényleg adsl-nek hívják.

Üdv: Fishor

(#10822) Lolek válasza mezis (#10817) üzenetére


Lolek
aktív tag

Szia,

WDS-t tud mind a kettő, de hogy tudom ezt beállítani?

(#10823) dabgergo válasza Tosee (#10816) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm a segítséget! Végre jó lett:) Azt hiszem vmi windows frissítés oldotta meg a problémát.

(#10824) Mr.John


Mr.John
csendes tag

Sziasztok. Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni. A netet wifin keresztül osztom meg és miért van az, akárhányszor bekapcsolom a gépet csatlakozásnál ezt írja ki "nincs kapcsolat vagy korlátozott". Ilyenkor nincs küldött/fogadott csomag se. De miután beállítok neki egy IP-T és alhálózati maszkot, aztán wifin keresztül felcsatlakozok a routerre, megindul az adatforgalom. Majd vissza állítom az IP-t autómatikusra, és minden oké. Hozzáteszem (windows7-et használok, a routeren is és a wifi kártyán is a legújabb firmware verzió van) A másik gépnél nem csinálja ezt.
Üdv!

(#10825) petymeg


petymeg
addikt

heló!
tegnap üzemeltem be egy routert. az asztali pc kábellel van hozzákötve, a notim meg a pda-m wifin. az internet frankón működik mindhárom gépen.
azt hogy lehet megoldani, hogy a három gép "lássa egymást" magyarán tudjak fájlokat áthelyezni egyik gépről a másikra. (a pda nem is annyira a fontos. csak a noti meg a pc.) vagy ehhez nem elég a wifi, a notit is kábellel kapcsoljam a routerhez?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#10826) Fishor


Fishor
senior tag

Szia!
Az a lényeg hogy mindegyik azonos munkacsoportba legyen. Nekem így működik a dolog. Ezen felül meg engedélyezd a megosztást a meghajtókon.

Üdv. Fishor

(#10827) mezis válasza Lolek (#10822) üzenetére


mezis
nagyúr

A MAC address-eiket kell egymással közölni, azonos csatornát, titkosítást (de csak molyat, amilyet a WDS elvisel !).
A két ruoternek nem lehet azonos az IP címe és csak az egyik osztogathatja az IP címeket. (Én inkább a fix IP címeket javaslom.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10828) Tosee válasza petymeg (#10825) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Először is fontos, hogy egy munkacsoportba legyenek a gépek!
1. XP esetén sajátgép jobb klikk -> tulajdonságok... számítógépnév "Módosítás" XY munkacsoport majd ok! Restart
Vista & Win7: sajátgép jobb -> klikk tulajdonságok... bal oldalt speciális rendszerbeállítások, számítógépnév fül "Módosítás" XY munkacsoport majd ok! Restart

2. XP esetén: vezérlőpult -> hálózat beállítása varázsló futtatása, végén a fájl és nyomtatómegosztás engedélyezése!
Vista: vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ
Fájlmegosztás, ha megosztás jelszavas védelemmel, hálózat felderítése... ezeket engedélyezd!
Win7: vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ
speciális megosztási beállítások módosítása... otthon vagy munkahelyi hálózat... és azokat kell engedélyezni mint vista esetén!

Ossz meg egy mappát, majd indítsd újra a gépeket! Tűzfalakkal lehet babrálni kell majd, esetleg a teszt idejére kapcsold ki őket!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10829) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

itthoni wifi hálózathoz (pc, noti, pirelli drg a225g b-401-200-2-2) keresek adaptert. kritériumok: 802.11g, wpa2, könnyű csatlakoztathatóság (usb 2.0, rj45), megbízhatóság, és természetesen minél több garancia. :) ki mit ajánlana?
más: tp-link cuccokkal szabad foglalkozni?

előre is köszönöm :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10830) Lolek válasza mezis (#10827) üzenetére


Lolek
aktív tag

A ssid lehet ugyan az vagy inkább legyen más?

(#10831) mezis válasza Lolek (#10830) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SSID-nek is azonosnak kell lennie.

mezis

(#10832) kali válasza Ayg0 (#10829) üzenetére


kali
legenda

a tp-link cuccok jók - főként az újabb szériásak! az esetleges 5 év garancia sem rossz...

(#10833) petymeg


petymeg
addikt

köszi a válaszokat!
az a helyzet h az asztali pc-n vista x64 van a notin xp 32 bites. előbbivel el tudom érni a hálózaton keresztül a notit, fordítva nem.
mikor kábellel összekötöttem a két gépet akkor ugyanez volt a helyzet, de végül is így is meg tudom oldani a fájlok áthelyezését.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#10834) Lolek válasza mezis (#10831) üzenetére


Lolek
aktív tag

Szia, sajnos még mindig nem jött össze.
azon a routeren ami a netet osztja, olyan lehetőségek vannak, hogy Ap only, wds only, illetve hibrid (mindkettő), itt hibridre állítottam, a másik routeren is ugyanerre. Ugyanazon csatornán.
kézi ip-t adatam meg a gépen, de azt úgy, hogy az 1-es router legyen az átjáró. Vajon mit kell még beállítanom?

(#10835) Lolek válasza mezis (#10831) üzenetére


Lolek
aktív tag

Működik! Viszont ami érdekes most nem érem el a 2.ik routert. ez hogy lehet? amit megadtam neki ip*t az nem válaszol...

(#10836) poffsoft válasza poffsoft (#10812) üzenetére


poffsoft
addikt

Semmi ötlet?
[link]

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10837) Cyrin


Cyrin
addikt

kérdeznék a hozzáértőktől:

van egy routerem Nertgear 3700-as.
a laptop n-es wifivel rendelkezik.
ha a routerben 130Mbps-os wifit állítok be akkor kliensgépen ez van:

ha ugyanezt 300 Mbps-ra állítom ez lesz belőle:

ez idáig szép és jó, de egy idő után (wifi kikapcsolás) ez a második állapot magától visszatér az elsőbe a laptopon, úgy hogy routerben nem történik változás.

Ez vajon miért van? miért nem marad meg a nagyobb sávszél?

(#10838) Alex91 válasza Cyrin (#10837) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha a routert csak n-esre allitod akkor is?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10839) Cyrin válasza Alex91 (#10838) üzenetére


Cyrin
addikt

közvetlen ilyen beállítás nincs. ezek vannak:

The WNDR3700 supports three wireless network configurations, described as “Up to 54Mb/s,” “Up to 130Mb/s,” and “Up to 300Mb/s.” Translation: You can establish a network that can handle 802.11b and 802.11g clients only, delivering up to 54 megabits per second; one that can handle 802.11b, -g, and –n clients—without using channel bonding—to deliver throughput up to 130 megabits per second; or a network that does use channel bonding, is limited to 802.11a and –n clients, and can deliver throughput up to 300 megabits per second. The router’s 2.4GHz radio defaults to “Up to 130Mbs” mode, while it’s 5GHz radio defaults to “Up to 300Mbs mode.”
(részlet egy review-ból)

most próbálgatom, bekapcsoltam az nettopot is, az 150Mbps-ot ír ki most tehát nem a laptop a hibás, mert a nettop is 65-öt szokott kiírni.
lehet, hogy akkor következik be a változás, ha kicsit hosszabb időre kikapcsolom a routeren a wireless átvitelt, majd vissza...

(#10840) Alex91 válasza Cyrin (#10839) üzenetére


Alex91
félisten

Minek kapcsolgatod a routert ki-be :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10841) mezis válasza Lolek (#10835) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán az átjáró címével kellene a második routeren próbálkozni (az első router LAN IP címe ?).

A második routernél én WDS only-t állítottam volna.

mezis

(#10842) mezis válasza poffsoft (#10836) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha tud AP módban működni, akkor abban próbálnám, mert akkor egy PC-vel valamelyest vizsgálható.

mezis

(#10843) mezis válasza Cyrin (#10837) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a 3-as vagy a 13-as vagy 4-es 9-es csatornára állítanám. Ott kisebb a forgalom.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10844) Cyrin válasza Alex91 (#10840) üzenetére


Cyrin
addikt

Azért, mert van rajta ilyen gomb :D
meg minek sugározzon két sávon 24 órán át, ha nem kell.

Mezis: A csatornát automatikusan állítja magának, váltogatja ha újraindítom, még nem avatkoztam bele.

[ Szerkesztve ]

(#10845) kali válasza Cyrin (#10844) üzenetére


kali
legenda

elvileg nem változtatja, hanem a router gyártója szerint beállított alapra áll be a csatorna - de ha változtatja, az sem jó!
pont a használt csatorna értéke az, ami jelentősen befolyásolja a wifi hálózat sebességét és stabilitását, amennyiben több elérhető wifi hálózat van a közelben, és azonos vagy szomszédos csatornán folyik a társalgás - ilyenkor elnyomják egymást a jelek! olyan csatornát kell keresni, és fixre beállítani, amely érték és szomszédai szabadok! az alábbi kis alkalmazás megmutatja neked, hogy milyen wifi hálózatok elérhetők a közelben, azok milyen csatornán működnek...stb; wireless net view (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

[ Szerkesztve ]

(#10846) Ayg0 válasza kali (#10832) üzenetére


Ayg0
senior tag

akkor konkrétan kérdezek: TP-Link TL-WN321G / TL-WN322G?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10847) DJackson válasza poffsoft (#10836) üzenetére


DJackson
tag

a hálózati ip cím lekérése nem sikerül, vagy hol hal meg?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10848) kali válasza Ayg0 (#10846) üzenetére


kali
legenda

olcsó, de ahhoz képest elég jó eszközök!

(#10849) Cyrin válasza kali (#10845) üzenetére


Cyrin
addikt

ez automatikusan variálja, ha kikapcsolom és újraindítom a wifit, így lett most 2-esből 6-os.
mivel 1-es és 6-os csatorna már volt a közelben így 11-re állítottam, mert azzal nincs átfedés.
meglátjuk.

(#10850) kali válasza Cyrin (#10849) üzenetére


kali
legenda

ha probléma lesz, akkor próbáld a 9-est is - vannak eszközök, amik nem szeretik a szélsőséges csatornákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.