Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) mezis válasza tomika (#9597) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antenna beállításához jobb segédprogramot használni (InSSDer, Esay WiFi radar, Xirrus WiFi Inspector.

Most lemértem a távolságot a lap és az antenna között: kb 25 mm.

És a parabola: [link]

Az eredményről mindenképp számolj be !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9602) TazLeacher válasza dr.bubo (#9595) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm mind2-töknek, sikerült! :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9603) fatal` válasza mezis (#9600) üzenetére


fatal`
titán

Többekközött ezért használok én angol Windowst. :D

(#9604) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Előfizettem a 120Mbit-es internetre és szeretném megkérdezni, hogy a Linksys WRT160N 300Mbps WLAN router megfelelő választás-e mellé ( 801.11b/g/n, 802.3, 802.3u szabványok támogatás,beépített 4 portos 10/100 switch), vagy csak a gigabites router jó (pl. Linksys WRT320N) ?
Eddig egy Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN routerem volt , de állítólag ez már ilyen sebességnél nem megfelelő és a számítógépem nem fogja tudni a 120Mbit "megkapni".

Bocsi a láma kérdésért,de a routerekhez totál tudatlan vagyok.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#9605) fatal` válasza Piotrus (#9604) üzenetére


fatal`
titán

Olyan routert keress, ami N-en tudja a 300megabitet, ha elég közel netezel talán a 120 megabit elérhető Wifin is, de inkább kevesebb. Mindenképpen olyan routert válassz, aminek a LAN portjai gigabitesek, mert a 100 megabit kevés lesz. :) Ráadásul, amelyik router lábai 100 megabitesek, az netre általában még kevesebbet képes kiszolgálni.

Szerk.: A számítógépet vevő egysége tudja az N szabványt? Mert, ha nem, akkor azt is cserélni kell, már amennyiben WIFIről van szó. Ha notebook akkor ezesetben nem megoldott, esetleg egy külső USB stickkel, ha letiltod a belső WiFi adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#9606) Piotrus válasza fatal` (#9605) üzenetére


Piotrus
tag

Ezek szerint ,ha jól értelmezem a Linksys WRT320N jó választás, mert az gigabites.
Az "összeállítás" semmi extra: A routeren keresztül kábelen kapcsolódna az internet a számítógéphez (itt a legfontosabb számomra a 120Mbit elérése) ill. egy kábel a routerből a tv-be. WI-FI-n egyenlőre csak telefonok ill. néha egy netbook komunikál, de a jövőben tervezve van egy laptop is,ahol szintén fontos a nagy sebesség, de ha jól értelmezem itt csak arra kell figyelni,hogy felismerje az "N"-es szabványt.

..., ill mégegyszer megkérdezném csak a tisztánlátás végett: a jelenlegi Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN routerrel hiába kötöm össze kábellel a gépet nem érek vele semmit, mert a router nem képes ezt az adatmennyiséget (120Mbit) a gép felé továbbítani , vagy csak a WI-FI-n keresztül nem fog menni. Ez számomra azért fontos kérdés ,mert a wi-fi erőssége jelenleg nem olyan fontos(,de azért mégis kell ,hogy legyen), de a teljes letöltési sebességre szükségem van a számítógépen, ha már fizetek érte.

[ Szerkesztve ]

(#9607) fatal` válasza Piotrus (#9606) üzenetére


fatal`
titán

Legyen a router és a vevők is N-esek, bár a netbookban valószínűleg G-s wifi lesz, avval nem fogsz tudni 120megabiten netezni, még az N-esekkel is kérdéses. TV-be miért fog menni LAN kábel, nem értem?:D

(#9608) Piotrus válasza fatal` (#9607) üzenetére


Piotrus
tag

Média centeres plazmám van,ami jelenleg is LAN-on kommunikál (youtube,eurosport,hírek,software frissítés,stb. ill. a számítógépről megosztott képek,videók is könnyen lejátszhatók rajta).

(#9609) fatal` válasza Piotrus (#9608) üzenetére


fatal`
titán

Ja értem. :)

(#9610) Alex91 válasza Piotrus (#9606) üzenetére


Alex91
félisten

ill mégegyszer megkérdezném csak a tisztánlátás végett: a jelenlegi Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN routerrel hiába kötöm össze kábellel a gépet nem érek vele semmit, mert a router nem képes ezt az adatmennyiséget (120Mbit) a gép felé továbbítani

Mivel 100 Mbites, szerinted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9611) Piotrus válasza Alex91 (#9610) üzenetére


Piotrus
tag

..., na ezt akartam hallani !! :R Köszi, de akkor a Linksys WRT320N megfeleő úgye, mert az gigabites?

(#9612) Csabee. válasza Piotrus (#9611) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen az gigabites. Hány gépet szeretnél ezzel a routerrel összekötni?

Üdv: Csabee.

(#9613) Piotrus válasza Csabee. (#9612) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Max 2. , egyik kábelen , másik Wi-Fi-n ill. telefonok, és egy tv kábelen.

(#9614) tomika válasza mezis (#9601) üzenetére


tomika
aktív tag

Na, akkor az eredmények:
gyári antenna: 42%-os jelerősség, 80 dBm, 2 csík

alufólia kicsi: 52%-os jelerősség, 75 dBm, 2 csík
sörösdoboz kicsi: 52%-os jelerősség, 75 dBm, 3 csík

alufólia nagy: 52-57%-os jelerősség, 75-72 dBm, 3 csík
sörösdoboz nagy: 52-57%-os jelerősség, 71 dBm, 3 csík

Eddig bejött 4 hálózat, most 14...
Az oldalak érezhetően gyorsabban töltenek be
Szóval elégedett vagyok, bár ablaküveg mögé téve nagyon sokat romlik a helyzet, nem tudom télen hogyan oldom meg. :U
A segítséget pedig nagyon köszönöm, így megspóroltam a kábel és az antenna árát! :C
Kép:

[ Szerkesztve ]

(#9615) mezis válasza tomika (#9614) üzenetére


mezis
nagyúr

Gratulálok !

A fényképről nekem úgy tűnik, hogy egy fémtálcába ragasztottad az antennát. Próbáltad nem fémes anyagra ?

Az ablaküvegnek nem kellene érezhetően gyengíteni a jelet, kivéve ha fóliázott. A hely lehet kritikus, van amikor 5 cm-es elmozdítással igen sokat javul, vagy romlik a vétel.

Az antenna beltéri kivitelű lehet, ne nagyon ázzon ! (Vagy egy müanyag flakon védőbúrát rá.)

(Nekem az InSSIDer -75 dBm körüli térerőt mutat, a WinXP 5 csíkjából kettő világít ezzel stabilan tudok internetezni, nagyobb sw.frissítéseket letölteni - OpenOffice...stb. A sppedtest.net a maximális 1 MBit/ sec-et mutat.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9616) darnex válasza mezis (#9600) üzenetére


darnex
csendes tag

szia, csak sp2 volt a gepen es sp3 felrakasa utan mar megjelent az altalad irt opcio es ugy tunik ez megoldotta a problemamat. koszonom a segitseged.

(#9617) aeroxr válasza darnex (#9616) üzenetére


aeroxr
tag

Sziasztok!

Jelenleg az itthoni hálózat:
tplink AP a tetőn ebből jön egy utp kábel egy dlink wifi routerhez majd ez szórja a netet.
A router IP címe ismert és fix, viszont az AP IP címét nem tudom de szükségem lenne rá, tudnátok ebben segíteni, meg lehet ezt így a gép előtt ülve állapítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

The truth is out there.

(#9618) Csabee. válasza aeroxr (#9617) üzenetére


Csabee.
nagyúr

cmd parancssorba írd be az ipconfig -all parancsot, és az alapértelmezett átjáró lesz a Routered ip címe ha minden igaz! :)

Üdv: Csabee.

(#9619) nyilasmisi válasza nyilasmisi (#9500) üzenetére


nyilasmisi
tag

A 9500-as kérdés még mindíg aktuális. Ha van 5let szívesen várom. :R

(#9620) fatal` válasza aeroxr (#9617) üzenetére


fatal`
titán

Mássz be a router config paneljébe és próbáld meg kideríteni, hátha valahol mutatja az AP ip címét. Ha az APtől kap a géped is IP-t, akkor pedig az alapértelmezett átjáró lesz az AP IP címe. :)

(#9621) mezis válasza nyilasmisi (#9500) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én nem alkalmaznék egy ilyen csak automatikus beállítást ismerő, ismeretlen kütyüt.

Mit akarsz ennél beállítani IP-t, meg mivel ? Majd ő megmondja (ha akarja).

mezis

(#9622) tomika válasza mezis (#9615) üzenetére


tomika
aktív tag

Köszi! :))
Igen, beltéri kivitelű, majd megoldom a beázásvédelmet is. Amúgy eredetileg nem volt kis tálcája, csak úgy feldöntötte mindig a legkisebb szellő is. A tálca nem igazán befolyásolta a vételt (igaz a párkány amúgy is fémburkolatú).
Hát itt sajnos nincs lehetőség nagyobb sebességre, mivel max 128 kbit-es sebességet engednek. Szóval a vétel erősítésével nem értem el sebességnövekedést, csak stabilabb a kapcsolat.

(#9623) fenomax


fenomax
csendes tag

Sziasztok! Kissé tapír vagyok e témában, de vettem egy SMC WBR14-3G routert,mert mobil internetet szeretnék szétosztani(Web'n'walk stick).Odáig megvan, hogy belépek,jelszó, meg minden, de bármit csinálok,nem kapcsolódik a nethez. Néha villog, a 3G, de semmi nem történik! Ha van esetleg bárkinek tippje, hogy lehetne életet verni ebbe az eszközbe, azt hálával veszem! Köszönettel Fenomax :W

(#9624) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

egy kérdésem lenne

egy PC-s wifi AP-hez hány másik AP tud kapcsolódni egy időben?

ha akarok egy PC-t routernek, akkor elég 1 AP a gépbe 2-3 noti kiszolgálásához?

lenne 1 LAN kártya amibe bemegy a WLAN, egy másik LAN kártya megy a SWITCH-be 2 további géphez, és 2 noti meg egy PC lógna WIFI-n.

elég a routernek szánt gépbe 1 wifi AP?

(#9625) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Üdvözlet!
Adott egy Usb-s wifi [link] + 12M Belden H-1000 KOAX kábel N csati + SMA csati.
Kb 300-500m-ről kellene fognom a jelet,de sajnos nem tudom hogy mekkora antennára lenne szükségem.Hány dB-s kellene :F Valami megoldás reális áron.
Ha,elég lenne megpróbálkoznék házilag egy biQuad elkészítésével. :U
(Persze kezdésnek egy cantenna is megteszi :P )

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#9626) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok híve a wifis netnek, de most ez lesz az albérletemben... laptop helyett most asztali gép lesz üzemelve... szval a kérdés hogy melyik a jobb az alaplapi vagy az usb-s wifi-s cucc? Nem akarom h állandóan dobáljon, lassú legyen stb stb....
Illetve márkában, árban stb mit ajánlotok?

Előre is köszi

''a walesi srác aki legenda lett''

(#9627) mezis válasza DirtyFREE (#9625) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nincs ilyen irányú tapasztalatom, de ahogy elnézem a szomszédaimat, ekkora távolságra parabola tükörrel rendelkező antenna lesz az igazi. (Esetleg kísérletezhetsz kiszuperált műholdvevő tányérjával.)

mezis

(#9628) mezis válasza matykooo (#9626) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Már az asztali PC-k alaplapján is megjelentek a WiFi vezérlők ?
Nos, ha már van valami, akkor elsősorban antenna kérdése a stabil kapcsolat, valamint az éterben hemzsegő nagy mennyiségű WiFi AP.
Először nézz szét az InSSIDer-el ki mindenki zajol a légtérben.

mezis

(#9629) And válasza DirtyFREE (#9625) üzenetére


And
veterán

Mi annak idején biquad-okkal támogattuk meg a routert és az USB-s klienst, és azokkal simán vitték a kb. 600m-es linktávot. Mondjuk az még a b-s (11Mbps) wifi idején volt, de itthon azóta is biquad-om van egy 1,2km-es linkhez, igaz, a másik oldalon meg egy jóval nagyobb teljesítményű grid. Az optikai rálátás természetesen adott, és a kisebb távú kapcsolatnál is megvolt. Arra nincs egyértelmű összefüggés, hogy mekkora antennanyereség kell egy adott távra (elméleti minimumot ugyan lehet számítani), mivel az rengeteg tényező függvénye, ami nem csak tőled függ: terepviszonyok, ellenállomás EIRP-je (milyen antenna van ott?), a te kliensed érzékenysége és teljesítménye, stb. A 12m kábel is elég sok, mondjuk az egyik legjobb 'egycentis' koaxból van. (SMA-t hogyan varázsoltál rá, kisebb átmérőjű pigtail-kábellel?)
#9624: Egy wifi-router, vagy AP (ha már van mögötte vezetékes router) elég sok klienst ki tud szolgálni. Az elméleti határnál legalábbis a gyakorlati korlát biztosan fontosabb, pl. a vezetéknélküli sebesség eloszlik a kliensek között. Ha nincs erős terhelés vagy extra sávszéligény a notebook-ok részéről, simán elég lehet 2-3 darabhoz egyetlen AP.

(#9630) DirtyFREE válasza And (#9629) üzenetére


DirtyFREE
tag

Üdv
Ha,minden igaz úgy rendelem meg a kábelt,hogy a kért csatlakozó lesz rajta.
Azt mondták megoldható. :U
Kissé zsákbamacska igaz,de majd meglátjuk.
Elég nagy kereskedelem nem hiszem,hogy kókányolnak (legalább is remélem:F)
& igen a 12m már sok,így hát marad a 10m kábel.
Nem mértem még le,de elvileg elégnek kell lennie.
Tudom már lerágott csont,de szükségem lenne pontos méretekre
& pár képre a biqad-hoz. :B
Te több félét is készítettél?
Gondolok itt KÉP
erre & KÉP erre ( a 2. képen nem tudom elképzelni hogy is lehet a csatlakozása. Vajon ott három csati van & a végén csatlakoznak 1 kábelhez?
(#9628)
Van otthon 2 tökéletes állapotú parapolám :C
Egy kicsi & egy böszme nagy góliát:D
Ha,megérkezett a kábel indulhat a barkácsolás.

Köszönöm a válaszokat!
Egy lelkes amatőr :C

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#9631) And válasza DirtyFREE (#9630) üzenetére


And
veterán

Én csak az első verziót (pontosabban ezt: [link]) építettem meg már vagy 5 példányban az évek során. A kültéri verziók lemart üvegszálas nyáklappal, pattex-hőragacs segítségével teljesen be lettek burkolva. A paraboloidhoz szánt verzió hátsó tükrözőfelülete pedig kisebb valamivel kisebbre lett méretezve (110x110 mm), ahogy itt írják: [link]. Paraboloidhoz nem érdemes nagynyereségű feed-et tenni, a dupla változat helyett a sima is megteszi.
"a 2. képen nem tudom elképzelni hogy is lehet a csatlakozása"
Ugyanolyan, mint az első verzióé, a két szélső sima műanyag távtartó.

(#9632) M@nH. válasza And (#9629) üzenetére


M@nH.
aktív tag

"SMA-t hogyan varázsoltál rá"

Ezen máskor én is meglepődtem mikor olvastam, de tényleg van rá dugó. kép
Őszintén szólva elég érdekesen festhet kábelre szerelve. :)

(#9633) rii


rii
nagyúr

hello

SMC USB-s WIFI adapter látja a hálót, 80%-osnak ... de a jelszót hogy tudom ebadni neki?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9634) And válasza M@nH. (#9632) üzenetére


And
veterán

(Sejtettem, hogy gyártani épp lehet: ha igény van rá, miért ne tennék. Csak ezek a 10mm vastag H500 / H1000 kábelek eléggé merev kivitelűek, egy rossz mozdulat, és ezekből a pehelysúlyú műanyagházas cuccokból a nyákkal együtt törik ki a csatlakozót. Én legalábbis mindig ettől tartanék ;).)
#9633: Az adott klienshez mellékelt szoftvert ugyan nem ismerem, de gondolom van valamilyen 'csatlakozás' gomb, esetleg varázsló, ami végigvezet egy adott hálózathoz (AP-hez) való csatlakozás lépésein. Ha a Windows konfigurálja a hálózatot, akkor az utóbbi módszerrel találkozhatsz (hálózati kapcsolatok -> vezetéknélküli adapter -> hálózati műveletek -> vezeték nélküli otthoni hálózat beállítása varázsló).

(#9635) Blackdeath válasza Blackdeath (#9571) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

tudom, hogy már korábban is feltettem ezt a kérdést, de senki sem tud rá megoldást??? :O :O :O

esetleg egy gagyibb kártya kellene ehelyett? :F

(#9636) dr.bubo válasza Blackdeath (#9635) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha több PCI slot van a lapon, kipróbáltad mindegyikben?
Ha más PCI slotban van valami eszköz, azt vedd ki, vagy tedd másik slotban.
Elöfordul, hogy a másik eszköz miatt nem megy. (slotok valahogy egymással kapcsolatba vannak, nem mindegy melyik eszköz melyik slotba megy, az alaplap leirásában szerepel is ez. :F Ezt valami alaplap tudor biztos jobban tudja.) :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9637) Blackdeath válasza dr.bubo (#9636) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

sajnos nem megy 1ikben sem. sztem lehet hogy túl jó wifikarit vettem ehhez az alaplaphoz.

esetleg tud vki olyat, ami elmegy egy ilyen finnyás p3-as alaplapban? :F

(#9638) rii válasza And (#9634) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

sajna a hálózati kapcsolatok -on belül nem találok vezetéknélküli adapter részt

tudnál lécci pontosítani, hogy mnire gondoltált?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9639) And válasza rii (#9638) üzenetére


And
veterán

Név szerint az SMC-adapterre, mint vezetéknélküli hálózati eszközre, ami beköltözik a többi hálózati csatoló (LAN-adapter, 1394-kapcsolat, ilyenek) mellé. De valamilyen programban csak látot azt a '80%-os' térerőt..

(#9640) laci06 válasza And (#9639) üzenetére


laci06
senior tag

Milyen wifi routert tudnátok 10-15k között ajánlani? Egyszerre kb 3 gép lenne rajta, de egy aránylag kicsi, másfél szobás lakást kéne csak kitöltenie... A net most 4/1, remélhetőleg nemsokára 30/20 (DIGI)...

(#9641) Ala


Ala
tag

Helló!

Helyi hálózat kiépítésében szeretnék segítséget kérni, melyet BT-on szeretnék megvalósítani.
Az asztali gépen xp van és egy olyan BT ami a Bluesoleil-t használja (nekem elég jól működik ez a ketyere így). A Laptopon pedig egy integrált bt modul van, ami a windos által használható lehetőséggel működik, tehát nincsen semmi féle saját progija, valamint a notin természetesen Vista van.
Nehezen, de sikerült párosítani a két gépet (sokáíg próbálgattam, mindig időkorlátra hivatkozva abba maradt a művelet, egyszer csak sikerült), de a helyi hálózatot nem sikerült összehoznom. Remélem ez lehetséges, valamint azt hogyan lehetne megoldani. Esetleg a notira milyen progit kellene telepítenem?
Mind a két gépen 2.0ás BT van, és ha jól néztem akkor támogatják is ezt a folyamatot.

Remélem érthetően fogalmaztam, segítségeteket előre is köszönöm!

(#9642) rii válasza And (#9639) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

engedélyztem a router beállításánál, hogy lehessen látni a hálózat nevét, de ennél sajnos többet nem tudok kierőszakolni belőle

hiába van bedugva a usb-s wifi, hiába látja a program a hálózatot, a 2-es kapcsolatot továbbra is zárva van, s AZ elérhető vezeték nélküli hálÓZtok megjelebtése sen mutAT SEMMIT ... S az ezt követő Vezeték nélküli hlózati kapcsolat - hálózat fruissítése sem mutat semmit.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9643) mezis válasza DirtyFREE (#9630) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kb fél éve azt olvastam, hogy a quad, biquad antennák közül kicsivel nagyobb a nyeresége annak, amelyiken karikába hajlított sugárzók vannak. Ha érdekel előkeresem.

mezis

(#9644) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

valaki válaszolna? :/

mgé nem volt wifim. ha van egy gépben egy pci vagy usb wifi adapter, akkor ahhoz hány wifi-s gép tud egyszerre csatlakozni?

azaz, vmilyen szinten 'switch' is egy ilyen wifi kártya? meg tudom osztani a netet így 2-3 wifis noti felé? vagy egyszerre csak egy kapcsolat él?

(#9645) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

vettem egy tp-link routert. A leírás alapján rugaszkodtam neki a beállításnak, de megakadtam.

Olyan problémám lenne, h. mikor beállítom a kapcsolat típusát static-ra, semmilyen címet nem kapok meg automatikusan (ip, subnet mask, gateway, dns1-2..). Ilyenkor mi a teendő, mnauálisan h. kell kitölteni? Most hagytam dinamikuson, így elv működik minden.. jó ez így?

Másik kérdésem, h. chellos netem van, olvastam, h. klónozni kell. Na ez annyiból áll, h. rámegyek a mac clone-ra, s nyomok egy clone-t?

Végül szeretném beállítani a mac-szűrést a routerre. Ilyenkor a titkosítást érdemes teljesen kilőni?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.
doddencs

(#9646) J.R.Ewing válasza doddencs (#9645) üzenetére


J.R.Ewing
tag

melyiket vetted, hol és mennyiért?

(#9647) Alex91 válasza doddencs (#9645) üzenetére


Alex91
félisten

Hagyd dinamikuson, es azt a gepet clonozd, amivel eddig neteztel!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9648) DirtyFREE válasza mezis (#9643) üzenetére


DirtyFREE
tag

Természetesen! :R :K :DD

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#9649) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok!

A Gigabyte GN-WB01GS hálózati kártyámat nem ismeri fel a gép. Máshol is próbáltam, ott sem működött. A Win ismeretlen eszköznek titulálja, ha bedugom valamelyik USB portba. A driver természetesen telepítve.
Ez mit jelent tömören? Elektronikai hulladékká minősíthetem?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#9650) leviske


leviske
veterán

Tudnátok ajánlani egy normális WLAN PCI kártyát egy D-Link DI-524 mellé? Olyan távolságba kéne, ahol egy 802.11b/g-s notebook az eredeti sávszél hardmadát/felét szokta fogni. (Ezen egyébként tudna javítani egy 802.11n-es kártya?)

Előre is köszönöm a segítséget. :R (Ha boltot is linkeltek, ahol ma megvehetném -mert sürgős volna :) -, azért külön köszönet.)

(#9649) Kazimír: Egyik napról a másikra?

További hülye kérdések: XP, Vista vagy 7? Más gépen volt próba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.