Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Fishor válasza #40553216 (#10740) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Nem nagyon akarok különösebben foglalkozni innentől ezzel hogy szám is legyen, mert emgmodnom őszintén nem szeretem a jelszavakba a számokat. Csak még a wepnél olvastam hogy hexadecimális kell, és innen gondoltam gondolom hogy ide is. Meg a neten googlezás közben olvastam ilyet, hogy valaki szintén titkosított a tp linkkel és neki is amikor nem használt számokat akkor oldódott meg a probléma. Szóval szerientem ez ilyen tplink betegség leeht, de a lényeg hogy most frankón működik minden, és képben is vagyok nagyjából a router beállítás potjaiba is. Még azon gondolkozok esetleg hogy mac cím alapján nem kéne e leszűrni a 3 gépemet amit hasnálok a routerről, bár szeirntem aki arra vetemedik, hogy feltörje a wpa2-t annak már a mac cím se kozna probléma. De gondolom, mivel nem vagyok egy nagy ember és ismerem a szomszédokat is, valamint van oylan wifi jel is ami nincs titkosítva, akkor nem az én netemet akarják majd hazsnálni az emberek.

Üdv: Fishor

(#10752) Fishor válasza #40553216 (#10747) üzenetére


Fishor
senior tag

Valóban ez leeht a probléma, hogy nincs telepítve a wifi. A noti bálasztásánál erre gondosan ügyeltem hogy XP kompatibilitás (driverek) legyenek. Még meg se volt a gép már a gyártó honlapjáról letöltöttem a drivereket (asusK50IJ) De aztán kellemeset csalódtam, mert volt alinux előtelepítlsen túl egy vistás, meg egy nem vistás telepítőlemez, és amikor a nem vistásat betettem azon feljött az össz driver meg segédprogi egy listában, be voltak pipálva rajta de ki is lehetett venni ami nem kellett és simán telepít. A gép szépen magától felrakosgatta a dolgokat közte újraindulgatott szóval ilyen egyszerű dolgom még nem volt más géppel.

Üdv: Fishor

(#10753) Fishor válasza zsola71 (#10743) üzenetére


Fishor
senior tag

Van wifi router?

(#10754) adamssss


adamssss
veterán

Szerintetek egy ilyen megéri az árát?
[link]
Ehhez van win7 64bit driver?

Kösz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10755) Fishor válasza #40553216 (#10740) üzenetére


Fishor
senior tag

Még annyit kérdeznék, hogy úgy látom van kártyaolvasó a gépben a net szerint. Ez hol van? Mert én nem találtam meg csak a dvd tartó nyílást. Nem tudom annak hol van a helye, hol tudom berakni a krátyát?

Üdv: Fishor

(#10756) #40553216 válasza Fishor (#10751) üzenetére


#40553216
törölt tag

egy wep jelszót, főleg ha csak betűk, ha valaki akarja, egy mai kis teljesítményű géppel is pár perc feltörni. szám-betű kombináció már jobb, de az ASCII a legjobb elérhető, mert ékezetes karaktereket pl. nem támogatnak a routerek sem. de mutatok egy példát, hogy milyen méretű adatbázisból dolgoznak, ha jelszót kell feltörni (nyilván az is számít, milyen rendszer):
http://ophcrack.sourceforge.net/tables.php
minél több a felhasználható karakter, annál több a variáció>annál tovább tart feltörni. persze bejátszik a jelszó hossza is.
ha fel akarják törni a wifi-det, a mac címedet olvassák ki először a forgalomból. :) beírja magának, a routered meg elfogadja. és nem kell a szomszédokra gyanakodni, vannak már jó antennák. és ha egy eszköz nem működik rendeltetés szerint, nem az a helyes, ha figyelmen kívül hagyod, hanem megkeresed az okát. ha nem találod, vagy nem értesz hozzá, akkor vagy ismerős, vagy csere.
a legkevesebb kár, ha használják a netedet. rosszabb, ha az átmenő forgalomból visszafejtik az adataidat, ha pl. bankolsz wifin keresztül. és emiatt "csábítóbb" lehet a titkosított, főleg a gyengén titkosított, mert az azt mutatja, hogy talán van mit félteni, viszont hiányzik hozzáértés.

a tapipad alatt, van benne egy műanyag, kártyaforma lap, védelmül.

[ Szerkesztve ]

(#10757) Fishor válasza #40553216 (#10756) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi a kimerítő választ. Megvan msotmár néztem már mdienn oldalát, de erre nem godnoltam. Bár nem sokat fogom ahsználni, de azéárt jót udni hol van. Remélem ezzel a wifi dologgal nemelsz gond. Ezt a feltrősdit mdiennesetre szívesen megtanulnám :d
Arra nincs valami egyszerű módszer hogy pl a digitől kapott felhasználóhoz tartozó jelszót ami ugye meg van jegyeztetve a tárcsázásnál, azt hogyan leeht kinyerni? Mert mőltkor nem találtam a digitől kapott papírt és amiatt nem emrtem bántani a dolgot.

Üdv: Fishor

(#10758) #40553216 válasza Fishor (#10757) üzenetére


#40553216
törölt tag

1. papír megkeres
2. digit felhív, vagy ügyfélszolgálat.

ha Ubuntud lenne, meg lehetne nézni, így nem tudom.

(#10759) mezis válasza Fishor (#10757) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozhatsz jelszó visszafejtő sw-el is. Nemrég laáttam WinXP alatt egy ilyet, és elég sok jelszót megmutattak nekem a laposomról. (A WPA2/PSK AES-re nem az igazit mutatta, de arra nem volt időnk, hogy kipróbáljuk, hogy működi-e ezzel is a WiFi kapcsolat).

mezis

(#10760) adamssss válasza adamssss (#10754) üzenetére


adamssss
veterán

Valami válaszoljon pls.
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10761) tmilan1989


tmilan1989
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy E71-es Nokia telefont, de nem működik a wifi. Azt írja ki, hogy az átjáró nem válaszol. Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni?
Kösziiii

(#10762) Fishor


Fishor
senior tag

SZiazstok!

Halljátok a tegnap óta menő új tplink wr841nd routerből kiment a 2es lan port. AZ eszem megáll. Először folyamatosan szakadozott a hálózat aztán meg teljesen kiment. Átdugtam másik kábellel azzal se emgy. AZtán átdugtam másik portba ott megy. 5 év gar jójóóó de 2 naponta nem szeretném visszavinni a cuccot. Most visszaviszem, mert bár a többi jó meg midnen, de akkor is... Még ha kciserélik akkor is megint állíthatom újra be a routert :S
Tök jó hogy kifogtam egy selejtet :S vagy nem tduom mi lehet a baja...

Üdv: Fishor

(#10763) mezis válasza Fishor (#10762) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem EXTERNET ADSL-ed van véletlenül ? (Mert a DNS-ük délután egy időre szintén "kiment".)

mezis

(#10764) #40553216 válasza adamssss (#10754) üzenetére


#40553216
törölt tag

http://search.yahoo.com/search?p=BELKIN+F5D8055+N%2B+windows+7+driver&ei=UTF-8&fr=ubuntu
guglizni te is tudsz.
neked megéri? van másik, amivel össze tudod hasonlítani?

(#10765) Bakter82


Bakter82
csendes tag

HAliztok!
Megoldódott a DOLOG. A Canyon routerrel most megy minden faszán. Nem tudom miért, meg azt sem tudom mi volt a probléma. Egyszer telefonáltam T-Fosline-nak annyit mondtak próbáljam meg router nélkül. Mondanom sem kell azzal ment minden gond nélkül...
Most meg megjavult magától. De DLink -el most sem jó.
Na de mindegy le van szarva majd visszaviszem gariba csak kicserélik. Másodszor...
:D

(#10766) zsola71


zsola71
csendes tag

szia fishor!
dlink routerem van.

(#10767) zsola71


zsola71
csendes tag

DWL-G122 ez a routerem típusa

(#10768) zsola71


zsola71
csendes tag

Tudna valaki segíteni a fent említett kérdésemmel kapcsolatban?

(#10769) Alex91 válasza zsola71 (#10767) üzenetére


Alex91
félisten

Az nem router...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10770) zsola71


zsola71
csendes tag

igen?akkor mi?

(#10771) #82903040 válasza zsola71 (#10770) üzenetére


#82903040
törölt tag

ez: [link]

(#10772) And válasza zsola71 (#10770) üzenetére


And
veterán

Igaza van Alexnek. A DWL-G122 egy USB-s wifi adapter (vagyis kliens): [link].

(#10773) zsola71


zsola71
csendes tag

Tudnál esetleg segíteni?Van az én gépem,van egy másik a lányomnak nála van az usb része és van most egy új laptop/ emachines/ na ezzel szeretnénk csatlakozni a hálózatunkhoz hogyan lehetséges ez?

(#10774) And válasza zsola71 (#10773) üzenetére


And
veterán

Ne haragudj, de rendkívül nehéz használható információkat kinyerni a hozzászólásaidból. Én ugyanarra vagyok kíváncsi, amire a #10753-asban volt Fishor kolléga. Vagyis: van wifi-routered, avagy nincs? Eddig mivel osztottad a netet a két, korábban is meglévő géped között?

(#10775) zsola71


zsola71
csendes tag

http://deguss.hobbielektronika.hu/cikkek/dlinkdsl360r/pic0064.jpg
ilyen routerrel.

(#10776) Alex91 válasza zsola71 (#10775) üzenetére


Alex91
félisten

Nem talalt, ez se router... :W :C :Y

Egy moderator azert utana nezhetne ennek az "ujonc"-nak...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10777) zsola71


zsola71
csendes tag

ez van az én gépemnél http://deguss.hobbielektronika.hu/cikkek/dlinkdsl360r/pic0064.jpg
ez pedig a második gépnél ftp://ftp.dlink.eu/Product_Images/DWL-G122/Low_Res/DWL-G122_L.jpg

(#10778) zsola71


zsola71
csendes tag

bocsi ezt elnéztem http://www.argep.hu/product_378687.html ez az csak bekavarodtam :C

(#10779) Alex91 válasza zsola71 (#10778) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ahogy mar leirtak, ha a notin be van kapcsolva a WiFi, akkor latnia kell a halozatot. Ha neked nem megy, hivd el azt, aki belotte nalad a routert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10780) zsola71


zsola71
csendes tag

bocsi még egy kérdés hogy kell a notin bekapcsolni a wifit? :B

(#10781) Alex91 válasza zsola71 (#10780) üzenetére


Alex91
félisten

Lakik Pistike a szomszedban?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10782) zsola71


zsola71
csendes tag

nem értem

(#10783) Alex91 válasza zsola71 (#10782) üzenetére


Alex91
félisten

En se tudok gazt szerelni, hivok szakembert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10784) zsola71


zsola71
csendes tag

most hülyeséget kérdeztem?ne haragudj de nem tudom hol kell a wifit bekapcsolni. :W

(#10785) Alex91 válasza zsola71 (#10784) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert mondom, szakember...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10786) zsola71


zsola71
csendes tag

ok köszi

(#10787) zsola71


zsola71
csendes tag

miért nem reagál a laptop arra ha bekapcsolom a wifit?

(#10788) kali válasza zsola71 (#10787) üzenetére


kali
legenda

- nem megfelelő módon kapcsolod be
- wifi modul nincs illesztve
- funkciógomb nincs illesztve
- wifi modult kezelő alkalmazás nincs telepítve

(#10789) zsola71


zsola71
csendes tag

- wifi modul nincs illesztve
- funkciógomb nincs illesztve
- wifi modult kezelő alkalmazás nincs telepítve
és ezeket hogyan tudom megcsinálni?

(#10790) kali válasza zsola71 (#10789) üzenetére


kali
legenda

ha ez(ek közül valamelyik) a hiba - bár gondolom ellenőrizni sem tudtad - akkor a notihoz kapott illesztős/alkalmazásos cd/dvd segítségével lehet/kell telepíteni, vagy a noti gyártói letöltési részlegéből letölteni a szükséges illesztőket/alkalmazásokat, és felhúzni azokat.
már ne is haragudj, de olyan alapvető hiányosságaid vannak ilyen téren, hogy egy probléma megoldása, két másik kérdést/hibát vet fel részedről - ez így egy ördögi kör lesz...
szerintem (is) keress egy olyan ismerőst, aki kicsit jobban ért hozzá, és kérd meg, hogy segítsen megoldani a problémákat.

(#10791) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van egy Nokia E52-es telóm és az otthoni wifi routerrel rakoncátlankodik! Egy másik fórumon kérdezgettem róla, de sajnos elég magas levegős választ kaptam, szval én halandó nem igazán értem, akkor bemásolnám mi volt a bajom és milyen választ kaptam.

KÉRDÉSEM VOLT: ""Leszedtem ezt a youtubés nézőt a telóra. Annyi bajom van vele, hogy pl rámegyek egy viedeóra, megnyitom, majd a piros letöltés csík kb 20 mp-nél áll, megáll és hiába pausézom a videót, ennyi ott áll, majd ha odáig elér a nézése, akkor ugye buffering és áll áll áll és semmi! :((( wifis netet használok. Ez mi lehet?
Az összes videónál ez van, h ott megáll és nem tölt tovább, vagy kell vmi pluszt állítani a telben a wifi terén? Mert olyan mintha x adatmennyiség után megszakadna a net, vagy nemtom és idegesítő""

VÁLASZT KAPTAM: ""Anno az N81-nél az segített, ha a tel stat.IP-t kapott, és betettem DMZ-be. Próba cseresznye.""

KÉRDÉSEM VOLT: ""Huhhh, ez nekem semmit sem mond, írd le picit részletesebben légyszi és picit halandóak számára érthetőbben, hogy ezt pontosan hol is tudom beállítani :)""

VÁLASZT KAPTAM: ""Ezeket a Routeren kell beállítani, nem a telón.
-Statikus (állandó) IP-t adsz a telónak, Mac alapján.
-Ezt az IP-t beállítod a DMZ-ben.""

Szóval ezt az uccsó választ nem igazán tudom megcsinálni.
A wifis routerem típusa: Gigabyte GN-Br01G-RH
Netem: Invitel ADSL

Előre is köszönöm a segítőknek!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10792) Fishor válasza mezis (#10763) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem! Digi.

Üdv: Fishor

(#10793) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Egy Linksys WRT54GL routerem van.Minden működik , nagyon tuti, de a sebességgel nem vagyok kibékülve.
1 megával másolok a Wifis Notebook és a kábeles asztali között.A router 54Mbites.Namost tudod h ezt nem lehet kihasználni, de egy 25Mbitet sztem ki kellene neki, szóval 3 mega körülire fel kellene h menjen a másolás sebessége.

Tűzfal nincs egyik gépen sem.

Mi lehet az oka?Mit lehet ilyenkor még megnézni, ellenőrizni ami esetleg lassítja a cuccost?

Köszi.
Üdv.

(#10794) mezis válasza zsola71 (#10789) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg letölteni, installálni az ingyenes InSSIDer programot (.NET keretrendszert is fogja kérni). Lehet, hog azért nem látod a WiFi routeredet, mert rejtett az SSID-je.
Az InSSIDer olyankor is fogja mutatni, azzal fogod látni, hogy egyáltalán üzemképes-e a WiFi-d.

És ajánlom figyelmedbe "kali" tanácsát. Sok mindenen múlhat egy WiFi beüzemelése, ha nem indult automatikusan. Vagy kezd szorgalmasan az alapoknál, vagyis egy Win installálása, alaplapi, egyéb driverek letöltése, install,....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10795) Fagyis


Fagyis
csendes tag

Sziasztok!
Van egy EDIMAX routerem ,amihez csatlakoztatva van egy IP kamera és egy HP nyomtató, helyi hálózaton keresztül.Vettem egy USB-s wifi adaptert a netezéshez , feltelepítettem és tökéletesen működik. Csak az a baj ha a router be van kapcsolva nem csatlakozik a nethez.Nem tudom mi lehet az oka. Tudna valaki ebbe segíteni nekem?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10796) mezis válasza Fagyis (#10795) üzenetére


mezis
nagyúr

EDIMAX milyen a router ?
Internetszolgáltatód ?
Router nélkül van internet egy PC-n ?

mezis

(#10797) Fagyis válasza mezis (#10796) üzenetére


Fagyis
csendes tag

A router EDIMAX BR-6204WG .
ICE-dsl.
A net egy másik gépemről jön wifin keresztül és TP-LINK usb wifi adapterrel veszem a jelet.

(#10798) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Hali!
Még azért lenne egy kis hozzáfűzni valóm. Külső IP az eél sűrűn megváltozik. Az gond? Nekem végülis nem nagy gond annyi hogy a DC mindig leáll. Csak fura mer van hogy napjában többször is és nem is szakad a net.

(#10799) Newyorker


Newyorker
addikt

A #10791 nincs ötlet skacok? :U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10800) DJackson válasza Newyorker (#10799) üzenetére


DJackson
tag

amit mondtak neked azt próbáld. A routered, hoyg hogyan érheted el, az benne van a hozzá kapott manualban, vagy cd-n. Egyébként start-futtatás-cmd ipconfig és itt az alapértelemezett átjáró ip címét kell megjegyezned, majd beírni honlapcímnek egy böngészőbe. Ekkor bejön a router konfigoldala, ha kér jelszót, username-t akkor a manualból nézd ki hogy mi az. Általában admin-semmi, admin-admin, admin-12345 páros szoktak lenni, ha még nem változtatta meg senki. Ha bejutottál, már meg kell találnod a dmz-t. Üdv

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.