Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv!

Visszatértem a wifi hálózatra a környéken.
Régebben haverékkal lan-ra használtuk a rendszert ami pár AP-ből állt és a hozzá tartozó antennákból (1 körsugárzó, 2 panel és egy irányított). Nálam biquad van, de mivel jó egy éve nem használtam nem tudtam milyen állapotban találom. Sajnos gyenge a jelerősségem, de nem tudom mitől. Réz oxidáció, esetleg elállítódott?
Akinek bármi ötlete támad azt szívesen fogadom... addig meglesem előbbi 2 dolgot.
A 2 AP közti táv kb 4-600m között van régebben mért sebesség 1,5megabájt/sec körül mozgott ami elég is lett volna, de a mostani mérés elkeserített (2,4 megabit/sec). :O

(#9852) dllz


dllz
csendes tag

esetleg ha a routerbe átállítanám 802.11 B+G+N ről 802.11 B+G re nem lenne ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9853) localhost válasza dllz (#9852) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez jó ötlet, de nem hinném, hogy ettől megjavul. Én eddig sem értettem, hogy mi 'háromszázas' a routeredben. :N
A "G"-s wifi csak 54 Mbites.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9854) dllz válasza localhost (#9853) üzenetére


dllz
csendes tag

ilyen a router!

Elég idegesítő, meg az is h szerencsétlen embereknek nem tudok mit mondani, h mi lehet a gond :DDD

lehet hogy azok a notebookok nem támogatják az n szabványt ?

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9855) localhost válasza dllz (#9854) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oké értem én, tudom, hogy N-es eszközről beszélsz! De én azt is tudom, hogy háromszázas, csak és kizárólag akkor lesz, ha színtisztán N-es eszközökkel fogsz kommunikálni, a notebookok pedig tipikusan G-sek ezesetben az N-es mivolta a routernek semmit sem ér :) ˙[udvarias módon mondva: parasztvakítás]
Sőt ha "B"-s eszköz nincs a hálózaton, akkor jobb lenne az Only-G üzemmód is :C

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9856) dllz válasza localhost (#9855) üzenetére


dllz
csendes tag

ezt tudom, sőtt még akkor sincs szintiszta 300 ha csak N es van rajta...mind1 nem ez a lényeg.
majd kikisérletezem hogy mi van akkor ha csak B+G vagy only G.

Csak idedobták ezt a routert mert "jó" , de mióta üzemel csak szívok vele...valami kis gebasz mindig van ...

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9857) almostsaint


almostsaint
tag

Sziasztok!

Invitel a szolgáltatónk, vezeték nélküli hálózattal rendelkezünk, amit a laptoppal (van benne hálókártya) be is tudok fogni. A másik szobában szeretnék internetezni egy másik géppel, hogyan tudnám megoldani falfúrás nélkül, hogy azon a gépen is bejöjjön az internet.
Az inviteltől egy Tilgin Vood 452 típusú "otthoni digitális elosztó"-t kaptunk, ezzel elvileg kábel nélkül is be tudom fogni az internetet. A gépemben nincs hálókártya, a következő lenne a kérdésem:

Ha veszek egy wifi hálózati kártyát, pl egy ilyet:
BELKIN F6D4050 WiFi n 150 Mbp / s 2.0 USB pendrive
akkor ezzel be tudom fogni az internetet arról a Tilgin Vood modemről?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9858) dr.bubo válasza almostsaint (#9857) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen jó lesz hozzá, bár a usb stick az n-s, a Tiglin pedig ha jól néztem b/g-s.
Be kell állitani benne a wirelest. itt a leirása: [link] WPA titkositást állisál be majd.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9859) almostsaint válasza dr.bubo (#9858) üzenetére


almostsaint
tag

Szia!

És mit jelent az hogy n-es vagy b/g-s?
Mert találtam olyat is pl. ami nem n-es:
BELKIN F6D4050ED WiFi 150 Mbps USB pendrive

Ez kellene inkább?
Köszi a segítséget!

(#9860) dr.bubo válasza almostsaint (#9859) üzenetére


dr.bubo
őstag

A b, g, n wifi szabvány
A b 11Mbit/s, a g 54Mb/s, az n az 300Mbit/s tud komunikálni (ezek elméleti sebességek)
A te routered b/g-t tud, az usb wifi az n-s tehát müködni fog a roouterrel (tiglin) g-n 54Mbittel, ami 20-25 Mbit/s a valóságban.
Ez a belkin, amit kinéztél nem 300-s, hanem csak 150-s, Most amig ez a routered van, addig megfelelő, de jobban járnál, ha olyat vennél, ami 300Mbit/s-t (valóságban 150-200Mbit/s) tud. Hátha aroutert is lecseréled elöbb utóbb egy n-re. :)

Ha jól olvastam, a routerra te most is vezeték nélkül csatlakozol, csak most egy másik géppel is akarsz az usb stick segitségével. Akkor a routerben nem kell beállitani semmit, hanem a rákapcsolodó gépen kell beállitani a megfelelő titkositást.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9861) almostsaint válasza dr.bubo (#9860) üzenetére


almostsaint
tag

Helló!

Rendben, így már értem!
Köszönöm szépen a segítséget!

Amúgy a netem csak 8 megás, úgyhogy tuti menni fognak:)

(#9862) almostsaint


almostsaint
tag

Még egy kérdésem lenne!

Olyat meg lehet majd oldani, hogy ne azon a gépen legyen gyorsabb az internet amelyikbe a router van kötve, hanem amibe az usb-s wifi kártyát teszem? Vagy ez mitől függ?

(#9863) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne felétek.

Adott egy otthoni park ahol van 3 számítógép és egy telefon. A net egy külső forrásból fog jönni Wlan-on keresztül legalább 1Km távolságból és ezt kellene szétdobni az eszközök között. Az két gép simán kábellel csatlakozna, a másik 1 Wlan-on és a telefon is néha Wlan-on de ez később több WiFi eszközzel is bővülhet. A kérdés, hogy mivel a legegyszerűbb megoldani a problémát mivel már rendeltem egy GSKY 500mW-os USB Wlan kártyát, hogy elég teljesítményem legyen egy nagy antennához is.

Az ötlet a következő: Net bejön egy kisebb gépre (P2 körüli) és innen osztom tovább a Wlan eszközökre egy Wifi kártyával, az UTP-s eszközök pedíg vagy routeren keresztül kapnák a jelet vagy mindegyikhez tartozna a kisgépben egy LAN hálókari.

Antennának ezt szemeltem ki. (ha valaki tud olcsóbbat és jobbat az jelezze bártan)

Remélem nem kérdeztem baromságot, bár gondolom volt már ilyen kérdés.

Válaszotokat előre is köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#9864) mezis válasza dr.bubo (#9860) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg a MAC address-t, ha szűrve vagyon....

mezis

(#9865) almostsaint válasza dr.bubo (#9860) üzenetére


almostsaint
tag

Bocsi, még egy kérdésem lenne!

Most néztem meg, hogy abban a bizonyos gépben milyen alaplap is van. Abit IS7-E. Elvileg ebben van integrált hálókártya. Ez azt jelenti, hogy nem is kell megvennem azt az usb-s wifi kártyát, hanem tudok simán csatlakozni az alaplap hálókártyájával?

Köszi még egyszer a segítséget!

(#9866) almostsaint válasza almostsaint (#9865) üzenetére


almostsaint
tag

Ja az csak LAN.
Akkor ez a kérdés törölve!

(#9867) dr.bubo válasza almostsaint (#9862) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ahoz tudd állitani a gépek intenret sebességét. A routernek kell tudni a port QoS-t.
Te gépeid wifin csatlakoznak, akkor inkább a IP QoS-t kellene tudnia, ip szerint lehet beállitani, hogy melyik gép milyen sebességet és prioritást kapjon.
Ha jól láttam a te cuccod nem tudja ezt (esetleg egy új fw-ben már lehet, hogy benne van).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9868) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

(#9869) almostsaint válasza AXisBOLD (#9868) üzenetére


almostsaint
tag

Helló

Most olvasgatom azt a felhasználói könyvet amit küldtél a routerhez!
Úgy látom, abban van ilyen:

"QoS Configuration (Szolgáltatásminőség konfigurálása)
A végfelhasználói élmény növelése az audio-, video- és hangforgalom
elsôbbségének meghatározásával és a megosztott hálózati erôforrásoknak
az alkalmazások közötti kiosztási módjának optimalizálásával.
Default Priority (Az alapértelmezett elsôbbség 2.
Criterion 1 (1. kritérium) None (Nincs, alapértelmezett) vagy Custom (Egyéni)
Criterion 2 (2. kritérium) None (Nincs, alapértelmezett) vagy Custom (Egyéni)"

Így akkor be lehet állítani?
Vagy az usb-nek is tudnia kell ezt?

Köszi, most már lassan abbahagyom, csak ahogy elmondod legalább megértem a dolgokat!

(#9870) dr.bubo válasza almostsaint (#9869) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azt nem AXisBold küldte. :))
Amit te olvastál az a PowerGrid902-re vonatkozik. Az az egység, amivel elektromos hálozaton tudod tovább adni a netet. Te kaptál ilyen cuccot is az inviteltől? Mert akkor nem kell neked usb-s wifi. ezzel is simán oszthatod a netet, csak be kell löni a leirás alapján.
Ebben a powergridben lehet állitani a Qos-t :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9871) AXisBOLD válasza dr.bubo (#9870) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de akartam :DDD

Aurea mediocritas

(#9872) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy ha wifi-hálózaton netezek, akkor időnként egyszerűen ledob a hálózatról, és nem is tudok újracsatlakozni? Netezek, zöld a hálózatjalző, majd nincs net, sárgára vált, kiírja, hogy talált hálózatot, de ha csatlakozni akarok, kiírja, hogy nem sikerült. Nem is tudom a programot bezárni, mert nem tudom, a feladatkezelően melyik az a program, szóval csak a gép újraindítását használom egyelőre. Már több hálózattal is csinálta ezt.

Intel(R) Wireless WiFi Link 5100 a típus.

Esetleg valami ötlet?

Köszi!

(#9873) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

adott egy TP-LINK TL-WR642G router és két gép amiben TP-LINK TL-WN651G kártya van. random egyszercsak eltűnik a wifink, és semmi kapcsolat. mintha valaki szórakozna velünk. pedig most még a tűzfalat is bekapcsoltam a routerban (a gépeken is van). most már úgy csinálja hogy nem bontódik a kapcsolat, csak 1szerűen semmi netes cucc nem megy (pl. böngészés, msn, stb.). csak úgy tudom kezelni a problémát, hogy a modemmel együtt kihúzom pár mp-re a routert a konnektorból és szintén egyszerre dugom is vissza őket.

mi lehet a probléma??? már nagyon idegesít! :O :O :O

(#9874) mezis válasza Mauzes (#9872) üzenetére


mezis
nagyúr

SystemExplorer. Arra lesz jó, hogy ezzel megtalálod melyik programcsaládot kell kilőnöd és le is fogja állítani.
(Legalábbis a ZoomBrowser-t ezzel én le tudom lőni.)

mezis

(#9875) mezis válasza Blackdeath (#9873) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Próbáld leszűkíteni a hibát. Volt nekem ilyen gondom, de a szolgáltató volt a hunyó. Úgy jöttem rá, hogy eljutottam a drótok végere és elég volt a bejövő telefonzsinórt kihúznom 10 mp.-re és ezután helyreállt az internet. Ezt két különböző ADSL modemmel el tudtam játszani. (A szolgáltató tette a hülyét, azt mondta, hogy akkor a szűrőmmel van baj :W Nem hatotta meg, hogy az a néhány tekercs meg kondenzátor aligha tud így elromlani. :Y )
Azóta már meggyógyult az internetkapcsolatom illetve az utóbbi napokban jelentkeztek pár másodperces fél perces szünetek, de ez magától helyrejön. Lehet, hogy nálad komolyabb a baj a szolgáltatónál ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9876) Blackdeath válasza mezis (#9875) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

helló

t-home 8/1-es kábelnetünk van, nem adsl. de most hogy mondod, lehet hogy tényleg a modem csinálta össze magát. :(

a modem: ambit e08c007

(#9877) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, most raktam fel egy vistát a gépemre, eddig mindig XP volt. Tesóm laptoján szintén Vista van. a meghajtókat szépen megosztottam mindkét gépen, de egyikről se tudok belépni a másik meghajtóira. valami olyasmit ír, hogy nincs hozzá jogom. mit kell beállítani, hogy ez jó legyen?
(a meghajtókhoz "mindenki"-nek teljes hozzáférést adtam, de mégse megy)

(#9878) dllz válasza ProdyG (#9877) üzenetére


dllz
csendes tag

hi.

a vistás gépen kell állítagtni a hálózati és megosztási "központba" vagy mi a neve annak...
ott külön lehet minden "sz*rt" állítani, fájlok láthatóságát, hálózat felderítést meg ilyenek.

nincs vistám szal nem tudom pontosan hogy kell, de anno volt ilyen problémám nekem is aztá, ott elkezdtem "varázsolgatni a beállításokkal" és jólett.

üdv

mfg

(#9879) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

adva van
UPC internet
modem
router NETGEAR WPN824 v.2

gépem Lenowo thinkpad r500, IntelR wireless wifi link1500 gyári vista ...

kb 1 éve a kezdeti bénázások óta rendben megy a dolog.

De most hétvégén mivel hazamentem vidékre, "spóroljunk az árammal" felkiáltással kihúztam mind modem mind router tápját.

Vasárnap este visszadugom de valahogy a net sehogy se akart felállni, úgy láttam hogy a wifi link 1500 nem látja a routert (ha működik a wifi akkor a gépen a kis wifi led villog, de most csak folyamatosan világított) régebben is volt ilyen néha de akkor egy sima pc restart segített. Most egy jó pár restart, manuális wifi ki-be kapcs, stb, de nem segített semmi...

máskor is volt, hogy 1- percre kihúztam a tápot valamilyen hálózati probléma orvoslására akkor működött, de most ha 2 napig nem kapott áramot akkor "meghal"?

Mi lehet a baj újra kell konfigurálni a rendszert pc-t routerhez? (anno sajnos én nem voltam otthon mikor UPC-s ember belőtte a rendszert)

sajnos konkrétan nem tudok kérdezni mert ugye most munkahelyen csöcsölük
Ha tudnátok 1-2 tanácsot adni mire figyeljek oda stb. mit nézzek meg konkrétan, mivel deríthetem ki hogy mi a baj stb. azt megköszönném.

(este ugye nem lesz netem ezért előre próbálok valami infót begyűjteni)

Köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9880) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

egy emeletes családi házban (vasbeton födém) szüleim 6 éve szenvednek a wi-fi-vel, az emeleten gyakorlatilag nincs jelerősség. Egy szintén 6 éves SMC7004VWBR típusú router-ük van. Egy optikai szálat nagy nehezen sikerült felhúzni az emeletre, amihez hozzá is van kapcsolva egy pc - netezni normálisan csak azon tudnak.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e egy access point beiktatása úgy, hogy az a pc továbbra is optikai szálon át kapja a jelet (most így legalább a két pc között emberi az adatátvitel sebessége), ill. érdemes-e a router-t is cserélni (esetleg az újabbak feleslegessé teszik az access point-ot is, mert átviszik a jelet a födémen :F )

előre is köszi

(#9881) dllz


dllz
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék feltenni 1 költői kérdést.

adott egy upc vonal(bérelt) meg a "kütyüjük amit adtak" ez tud több alhálózatot kezelni. el kellene bírnia simán 2 wifi routert ugye ha rákötöm?

helyileg egymástól távol lennének kb 10m.természetesen nem azonos channelen. a lényege az lenne, hogy az egyik routerre csak alkalmazottak csatlakozzanak csak, a másikra pedig "vendégek"

előre is köszönöm a segítséget.

mfg

(#9882) localhost válasza dllz (#9881) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az biztos, hogy ez nem "tipikus" feladat. Agyalok rajta.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9883) dllz válasza localhost (#9882) üzenetére


dllz
csendes tag

már próbálkoztam vele, láthatóan "felállt" a hálózat.

csatlakozni is tudok mind2 -re.Net is megy mind2őn.

kérdés, hogy mi történik ha többen másznak rá a hálózatra, és hosszabb távon stabil tud e maradni.

üdv

mfg

(#9884) mezis válasza DrGonzo22 (#9880) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy optikai a kapcsolat és nem UTP, két végén RJ45-ös csatlakozóval ?

Van olyan AP, amelyiken két RJ45-ös LAN csatlakozó van (PL.D-Link DAP1160, de ez nem egy mai darab). Ha egy ilyet teszel az emeletre, akkor maradhat a jelenlegi (szerintem drótos) kapcsolat is és az emeleten lesz WiFi kapcsolat.
A többit meg meglátod, hogy elegendő WiFi jel lesz-é a földszinten, vagy ott is beállítasz egy AP-t. (Bár ebben az esetben két külön csatornán kell menniük, más SSID-vel, szóval lesz gondod a barangolással.)

mezis

(#9885) Antonio válasza Antonio (#9879) üzenetére


Antonio
senior tag

hát ez nem olyan sok eddig, :(

még van 30 percem kb :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9886) tope


tope
addikt

Adott 1 TP-Link WR542G Wifi router
Szeretném beállítani a Wifi részt, mit kellene és hogyan mind a routeren, mnd a vevő gépen ?

(#9887) tope válasza tope (#9886) üzenetére


tope
addikt

A kérdés semmis, elfelejtettem bekapcsolni a laptopon a Wifi-t :))

(#9888) dllz válasza tope (#9887) üzenetére


dllz
csendes tag

:DDD

mfg

(#9889) DefQon1.


DefQon1.
csendes tag

Sziasztok!!

A segítségeteket akarom kérni!

Adott 1 laptop, amit suliban használok órákon, csak azt.....A suliban van wifi hálózat ami hálózati kulccsal van lezárva, és emiatt nem tudok közbe közbe netezni a néha elég unalmasnak mondható órákon, mert csak a tanári laptopokon van beírva...

Van valami egyszerű megoldás, amivel könnyedén megtudhatom a jelszót és tudom én is használni a wifit??

Köszi előre is!!

Már azért fontosnak mondható x)

(#9890) mezis válasza DefQon1. (#9889) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van, csak sokba kerül: pl. lefizeted a rendszergazdát. ;] Amit viszont nem ajánlok, mert törvénysértés. Ugyancsak törvénysértés a számítástechnikai rendszerek védelmi, titkosítási dolgainak kifürkészése, feltörése. A törvénysértést pedig nem ejnye-bejnyével büntetik !

Ehhez kitől vársz segítséget ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9891) DefQon1.


DefQon1.
csendes tag

Aki mondjuk segítene nekem :)

Talán nem fognak fel jelenteni meg kirúgni mert 1-2 fellépek a wifire :)

Meg különben is, ha sikerülne akkor meg meg is érdemlem hogy használjam...

De azért segíthetne meg tudni a hálózati kulcsot...

Progi vagy valami egyszerű más módon!

Thank's!

(#9892) localhost válasza DefQon1. (#9891) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van még olyan topic ahol nem kérdezted meg ugyanezt? Nem tudok valamennyi fórumban válaszolni, ha szörfözöl.
NINCS megoldás a kérdésedre, el kellene fogadnod, nem te leszel az iskolai hecker. :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9893) localhost válasza localhost (#9892) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bocs, amig kerestem Neked - lejárt a modidő.

Tehát két cikket olvasgatni javaslok egyrészről a másik pedig ez itt.

Hasznos időtöltés!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9894) Antonio válasza Antonio (#9879) üzenetére


Antonio
senior tag

Úgy látom, sajnos nem tudtok segíteni? Talán túl széles hibalehetőség?

Tegnap este nem sok időm volt hogy szórakozzak a géppel.

De annyit csináltam, hogy a Vistában van egy wireless eszközökhöz kapcsolódó kis diagnosztikai program, azt lefuttattam.

az utolsó teszten nem ment át. Próbálom fejből idézni a lényeget:
Ping tesz eredménye: nem felelt meg, ... és DHCP ről meg útválasztóról (?) regélt egy két szót e körül lehet a bibi.

ezt talán segít felismerni hogy mi lehet a baj?

vagy este marad UPC "helpdesk" :(

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9895) DrGonzo22 válasza mezis (#9884) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszönöm a választ, és igen, sima drótos kapcsolat van.

(#9896) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#9895) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ugye, akkor arra figyeljek, hogy "4 x LAN Port - LAN sebesség: 100 Mbit" ezen portok száma legyen minimum 2?

És még egy kérdés, az AP ugye az egyik ilyen, fenti porton keresztül fogja kapni a jelet a router-től, ezért függetlenül attól, hogy a mostani router 11mbit/s WLAN sebességű az AP a saját sebességével fogja szórni a jelet az emeleten? Egyszóval érdemes figyelni az AP wlan sebességére is, függetlenül a routertől.

[ Szerkesztve ]

(#9897) dllz


dllz
csendes tag

Hello.

valaki plíz help, mert nálam megállt a tudomány , de nagyon...1 hete folyamatosan szívok de semmi :O

a probléma a következő.

adott egy N -es router, sőtt kettő is , mind a kettőnél ugyan ez a probléma.

tehát. bekonfigolom tökéletesen a routert b+g+n -re szabad channelre hogy a közlbe lévő többi iroda routerével még véletlen se vesszen össze és a következő történik. Net "feláll" gépek nagyrésze rácsatlakozik, viszont vannk olyan gépek ahol nem csatlakozik egyáltalán rá a hálózatra,vannak gépek amiknél azt csinálja hogy rácsatlakozik de csak helyi hálózat, aztán olyan is előfordul ,hogy a már rajta lévő gépeket ledobja a hálózatról.

ha a routert átállítom pl. only G -re akkor is ez a probléma.
titkosítás WPA PSK TKIP minden esetben.

azt tudni kell, hogy vannak g-s eszközök és n esek is akik csatlakoznának (régebbi laptopok és újabbak amik már n esek)

valakinek valami 5let, hogy miért lehet? és mit álítsak?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

mfg

(#9898) dr.bubo válasza dllz (#9897) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg a gépeknek adjál fix ipket. :F
Lehet a router nem is tud kiszolgálni egyszerre annyi gépet wifin. Van olyan, ami csak 16-t tud wifin kezelni, de halottam amelyik már 4-5 gépet sem tudott ellátni. Ha a csatlakozni akart egy kliens eldobott már egy meglévő kapcsolatot.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9899) Router


Router
őstag

Erre valaki? :U

www.reballing.hu/forum

(#9900) mezis válasza DrGonzo22 (#9896) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát a 4x LAN portnál nem kell különösebben, figyelni, mivel bőven van 2. :K (Inkább csak arra, hogy vannak olyan AP-k, ahol csak egy LAN van, ami ebben az esetben kevés.)

Igen, az AP WiFi-n a saját sebességével fog működni (illetve amit sikerül összehozni a PC-vel és ez jelerősségtől függ).

A LAN porton bizonyára meg fog tudni egyezni a jelenlegi routered LAN portjának 10 Mbit/sec-es sebességével (bár egyes gagyik okozhatnak meglepetést).

Milyen típusú lenne az AP ? (Én a D-Link-el maximálisan elégedett vagyok, a Gigabyte-al kevésbbé.)

Lehet, hogy inkább egy olyan WiFi routert kellene venned, ami tud AP üzemmódot is (bár annak beállítása bonyolultabb). Ugyanis a 10 MBit/sec elég kicsi, és van valamekkora esélyed arra, hogy a földszintről sugározd be WiFi-vel az emeletet is.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.