Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Dr.Én válasza user12 (#10699) üzenetére


Dr.Én
veterán

Tűzfal be van kapcsolva :)
akkor elképzelhető hpgy akinek a gépébe be le tudok nézni annak nincs a tűz fal bekapcsolva?

WOT: kissio

(#10702) AXisBOLD válasza user12 (#10700) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

akkor ugyan az mit az RP-SMA, ha jól gondolom...?

Aurea mediocritas

(#10703) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Unokatesómnak kellene vennem Wirelles Router-t.

Az ADSL-e 1 Mbit-es.
Az igény csupán annyi, hogy kapcsolódjon rá simán vezetéken a PC-je. A WIFI antennához pedig egy ASUS EEE PC. és így ossza kétfelé a netet, úgy hogy a házban lehessen az EEE PC vel járkálni valamelyest.
Gondolom ehhez a fölálláshoz elég a legolcsóbb router is. Sajna nem tud sokat rászánni.

Az általam kinézett típus ez:
TP-LINK TL-WR340GD 54M

Kérdésem: jó választás lesz ez, vagy másikat kellene hogy nézzek?
Egyébként mekkora ezeknek a routereknek a hatótávja?

Köszönöm a választ előre is!

(#10704) Tosee válasza mclaren777 (#10703) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Véleményem szerint a leírtakhoz tökéletes lesz!
Hatótáv az nagyban függ a terület nagyságától a körülötte lévő falak, esetleg épületektől!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10705) mclaren777 válasza Tosee (#10704) üzenetére


mclaren777
senior tag

Végülis elég annyi hogy a kb 100 m2 es asszem téglaházba amibe van 7 helyiség kb mindenhol legyen net. Erre elég vajon?

(#10706) And válasza AXisBOLD (#10702) üzenetére


And
veterán

Rosszul gondolod, az SMA nem ugyanaz, mint az RP-SMA. Te magad linkelted azt a wiki-s oldalt, amely említi, hogy a reversed polarity egy (nem csak SMA mellett létező) módosított kivitel. Hogy mi más lehetne? Például TNC, vagy RP-TNC, routereken ilyenek is előfordulnak. Egyébként a rövid adatlap említi, hogy nem hagyományos SMA-k, hanem szerencsére RP-SMA-k vannak a 941-esen, ezért (no meg azért, mert ez hiába 802.11n-es, csak egysávos, 2,4GHz-es) az a 2408-as típusjelű antenna alkalmazható hozzá. Viszont ha tényleg n-módban szeretnéd használni, akkor minimum kettőt kell használnod belőle.

(#10707) Sas madár válasza mclaren777 (#10705) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen ennél többre is elég.

Viszont könnyen előfordulhat,hogy az elhelyezésén változtatni kell ha nem fedi le mindenhol.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#10708) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!
Szeretném a router által küldött jelet felerősíteni úgy, hogy mindenhol jól fogható legyen, akár még az udvaron is! Nem akarok venni hozzá semmit, és a következőt kérdezném...
A régi Access Point antennám ami kint van a tetőn működne a routerrel? Elvileg ugyanaz a frekvencia mindkét eszköznél, és ugyanaz a csatlakozó felület is!

BL

(#10709) AXisBOLD válasza And (#10706) üzenetére


AXisBOLD
addikt

leesett, tegnap valahogy nem kaptam gyújtást. köszi az okítást :R.

nem akarom n módban, jó lesz így.

bocs ha sokat lámaoffoltam.

Aurea mediocritas

(#10710) body007 válasza Boryszka (#10708) üzenetére


body007
addikt

mér ne működne? :U működni fog...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10711) And válasza Boryszka (#10708) üzenetére


And
veterán

Ezzel, hogy 'access point antenna', magáról az antennáról semmit sem árultál el. Az rendben, hogy kint van a tetőn, meg az is, hogy a lejövő kábelének a csatlakozója éppen passzol a routeredhez, de mégis: mekkora nyereségű és milyen karakterisztikájú az az antenna? Ha irányított (ami elég valószínű, ha korábban kliensként kapcsolódtál vele egy wireless szolgáltatóhoz), akkor kültéren, az aktuális irányban biztos jó lesz. Még ha nem is az udvar felé néz, onnan valószínűleg akkor is jó lesz a vétel, ha az adott pontból éppen rálátni az antennára (persze a legjobb az lenne, ha az udvar felé esne a fő sugárzási irány). Nagyobb gond lehet viszont a ház belső tereiben, különösen akkor, ha az épület többszintes. Kültérre szerelt antenna elsődleges célja ugye nem a belső helyiségek lefedése. Legegyszerűbb, ha kipróbálod a hatást, azzal semmit sem vesztesz, ha úgyis csak össze kell csatlakoztatni a routert az antennával. Azt vedd figyelembe, hogy egy antenna sosem erősít, csupán az irányítottságának és nyereségének megfelelően nyalábol, mivel passzív eszköz.

(#10712) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Tudna segíteni valaki a portok beállításában torrenthez? Egy TP-Link TL-WR340GD routerem van és meg sem mozdul a le-és feltöltési mutató :(

szerk: T-Home net van itthon, tehát PPPoE a kapcsolat típusa.

[ Szerkesztve ]

(#10713) DJackson válasza jorden06 (#10712) üzenetére


DJackson
tag

Belépsz a routerbe, ott forwarding, virtual servers, és add

A lényeg hogy az ip cím mezőbe a belső ip-det kell írni amit a router oszt a gépednek, ezt megtudhatod start-futtatás-cmd után az ipconfig paranccsal, az IP cím értéke kell. Port meg amit akarsz, lehetőleg 1000 nél nagyobbat válassz, és azt írd be a torrent kliensbe.

[link] ezt ajánlom nézd meg, ha nem sikerült.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10714) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Szasztok!
Na addig már eljutottam hogy:
Ha nem állítok a D-Link roterben a Wirelessnek jelszót akkor passzol minden megy a net Wifivel. De ha beállítom a jelszót akkor sehogy nem akar hitelesíteni. Mindig kiírja a laptop wifije hogy Hitelesítés elkezdődött, megy egy darabig aztán A hitelesítés nem kezdődöt el.
Közben a vezeték neélküli kapcsolat ip-t kér de nem kap valamiért.
És nem azt írja hogy a jelszó nem megfelelő. A Hitelesítés mindkettőn (routeren meg laptopon is) WPA-PSK

(#10715) Tosee válasza Bakter82 (#10714) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

A routerben a titkosítást állítsd WPA2-PSK -ra! Add meg a jelszót, és mentsd el a beállításokat!
Majd a windows -ban is állítsd be a vezeték nélküli kapcsolat kezelésénél, hogy WPA2-PSK titkosítást használ a wifi, és utána kérnie kell a jelszót és egyéb adatokat...

Amennyiben így sem jó, akkor írd le, hogy miket állítottál pontosan abból könnyebb rájönni, hogy hol lehet a hiba!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10716) shev7 válasza Bakter82 (#10714) üzenetére


shev7
veterán

ha a halozat SSID-jet nem valtoztatod, akkor a problemak elkerulesere a legjobb modszer, ha az uj jelszo beallitasa utan a kapcsolatot teljesen torlod a preferalt halozatok listajabol, es ujra csatlakozol.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10717) Bakter82 válasza Tosee (#10715) üzenetére


Bakter82
csendes tag

Így csináltam!

(#10718) Bakter82 válasza shev7 (#10716) üzenetére


Bakter82
csendes tag

Ezt is próbáltam!

(#10719) jorden06 válasza DJackson (#10713) üzenetére


jorden06
senior tag

Később uTorrentbe is azt a portot kell beállítani, amit beállítottam virtual serves-nél?

Ha a routerre asztali PC is van kötve, akkor ott kell még valamit tenni?

(#10720) tempx


tempx
tag

Sziasztok,

Milyen ADSL modem WIFI router egyben megoldast tudtok javasolni? Nincs valami nagy valasztek a piacon... Nem kell hogy mindent tudjon, de azt megbizhatoan.

thx

(#10721) DJackson válasza jorden06 (#10719) üzenetére


DJackson
tag

hogyne. azért nyitod a portot, hogy azon menjen a töltés. Ha az asztalin is akarsz torrentezni, akkor egy másik portot kell neki nyitni, az ő ip címére. Egy portot csak 1 gépre lehet megnyitni. Mást nem kell állítani.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10722) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv,

A mai nappal szert tettem egy Asus RT-32G routerre, UPC-s netet szeretnék vele megosztani, aminek a feltétele hogy leklónozza a gépemből regisztrált MAC címet.

Én viszont nem találom ezt az opciót:S Remélem csak én vagyok láma és tud vki segíteni:S

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#10723) mezis válasza Zomb€€ (#10722) üzenetére


mezis
nagyúr

Az igazi típus az nem RT-G32 ?
(Elég gyenge Asusék supportja, csak egy rövid leírást találtam. Keresgélj a menupontok között (WAN settings, vagy külön valami beállítások).
Vagy tegyél ki néhány képet a mükből.

mezis

(#10724) Zomb€€ válasza mezis (#10723) üzenetére


Zomb€€
őstag

De igen,elírtam bocsi, a pontos típus RT-G32.
Végigzongoráztam a menüjét és sehol nem látok ilyen opciót:S
Sose gondoltam volna hogy ezt is külön meg kell nézni 2009-ben, hogy egy router tud -e mac clon-t, amikor egy sima t-plink is tudja:S:SS:

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#10725) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok.
Tudom láma kérdés de melyik a jobb az N+ vagy az N1. És mi a különbség?
Kösz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10726) Tosee válasza adamssss (#10725) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Sebességre nem találtam különbséget n és n1 300 mbit/s (csak neten keresgéltem)! Szóval lehet, hogy az n1 csak valami reklámfogás, vagy valami mást jelölhet! De ha jön valaki hozzáértőbb akkor javítson ki ha tévedek... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10727) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Srácok engem kicsit kiborít ez a Wifi dolog.. Az éjszaka áramszünet volt, és leresetelt a router.. Namár most reggel gép on, kiírja : [link]. Mondom semmi gáz, megcsináljuk. Router reset még egyszer a biztonság kedvéért, utána D-Link beállító (ami csinálja a Wifi-s hálózatot, titkosítást, stb.) A hálózat létrejött, zsír, anyáméknál már van is net (ott kábeles, nem wifis..) Battyogok át az én szobámba, ugyanaz.. Mondom lehet újra kell indítani a gépet.. Újraindítom, semmi. [link].. Driver újrarak, semmi.. Bedugom az USB-s wifi vevőt (amit gyűlölök), azon egy pillanat alatt van net, csak nem úgy ahogy én akarom, 1-es erősséggel. Hát mondom ilyen nincs, kihúzom, alaplapi wifi-vel nincs.. Someone help me..

Lap: Asus P5K-premium Wifi AP OS: Windows7 ultimate X86.. Router: D-Link DKT-110

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#10728) mezis válasza gamerkiller (#10727) üzenetére


mezis
nagyúr

WinXP-nél nekem ki kellet töröljem a kijelölt hálózati csatlakozások közül, aztán ismét felvennem, mire sikerült csatlakoznom. Közben még újraindítás is volt.

mezis

(#10729) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy új tp-link 841WR routert meg laptop. És az lenne a gondom hogy beállítottam a routert, wep titkositással és a laptop látja is meg csatlakozik is elvileg, viszont azt írja
"A Windows nem talált tanusítványt amivel bejelntkeztethet a hálózatba"
A lényeg hogy így nem jön a net rajta :S Mit csináljak? Mi lehet a gond?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#10730) Fishor


Fishor
senior tag

Próbáltam wpa2 titkosítással de úgy se működik a net. Mi lehet a gond? Titkosítás nélkül működik a dolog. Csak úgy meg gondolom a többi gépnek is meg ennek is a tartalmát a hálózaton midnenki láthatja meg azt csinál amit akar. Eddig a kábelesnél semmi védelem nem volt, így msot ez problémás leeht, úgyhogy midnenképp titkosítani kéne valahogy, nehogy aztán az adataimat is lássák, módosítsák.

Üdv: Fishor

(#10731) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Sziasztok!
PSP wifihez való csatlakoztatásakor kér WEP, WPA kódot.
Honnan tudom meg ezeket?
Előre is köszönöm a választ!:)

Los ángeles nunca mueren

(#10732) kali válasza konfar.dani (#10731) üzenetére


kali
legenda

attól, aki beállította - tehát adott titkosítással/jelszóval levédte a wifi hálózatát... :U

(#10733) konfar.dani válasza kali (#10732) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Értem, köszönöm a választ!:)

Los ángeles nunca mueren

(#10734) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

VÉgül wpa2 psk titkosítással sikerült működőképessé tenni a wifi hálózatot (megváltoztattam a jelszót úgy hogy ne legyen benne szám, csak betű a-f ig, bár nem értem miért nem érti a számokat), DE és itt egy nagy de..sajnos. Szóval az a gond, hogy ha csatlakozik a wifin a laptop akkor utána az addigi 30as letöltési sebesség lecsökken 2-3-ra és utána csak akkor jön vissza a sebesség, ha kilép a wifi, és ujraindítom a routert (vagy kihúzom). Mi a gond? Mit tegyek? Vagy más titkosítás kéne tényleg nem tduom mit kéne csinálni. De ez így nem mehet az tuti. Egyébként tplink wr841nd a router.

Üdv: Fishor

(#10735) kali válasza Fishor (#10734) üzenetére


kali
legenda

- milyen wifi modul?
- milyen oprendszer?
- illesztés(ek) lehetőség szerint friss(ek)?

(#10736) Fishor válasza kali (#10735) üzenetére


Fishor
senior tag

SZia!

300Mbps es elvileg. ilyen:
http://www.argep.hu/product_830649.html
xp a rendszer. Illesztések meg olyanok mint régen. Egy 10+ smc barricade routert cseréltem le erre. Azzal midnig adta fullon a netet mindkét gépen. Most ez wifis ennyivel több, de amikor a másik sima vezetékes gép megy akkor is csökken a sebesség drasztikusan mosndom ilyen 1-5 mega közt. AMúgy meg 30 kéne.
Különben érdekes mert most meg megy a wifi is meg ez is és ez most fullos. Nem értem.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#10737) kali válasza Fishor (#10736) üzenetére


kali
legenda

a router milyenségét, az általad korábban leírtak alapján már beazonosítottam, az ellenoldalon lévő wifi modul típusa érdekelne!?!?

(#10738) Fishor válasza kali (#10737) üzenetére


Fishor
senior tag

Ja bocs! Azt nem tudom pontosan milyen. ASUS K50IJ gépről van szó. nes wifi van benne a többi gépben sima 10/100/1000es ethernet kártya van.
De egyébként most meg jó a gép. Próbáltam hogy mind a 3 gép ment rajta 2 lan egy wlan és mind a 3on 30 as net jött egyidőben teszttel. szóval tényleg nem rétem a dolgokat. Még gondoltam rá hogyesetleg torrent kavart be, de nem tudom. Majd tesztelgetem, de remélem mostmár nem elsz gond vele. AZóta a torrent nek is nyitottam portot azt is beállítottam szóval msot jónak tűnik, majd elválik a ahsználatok során hogy lesz e megint iylen drasztikus lassulás. Még msot se tudom mi okozta biztosan.
Egyébként az miért van hogy amíg számok voltak a titkosításba addig nem volt jó, most emg hogy csak betű volt jó volt? Ez a wpa2 psk titkosítás akkor jó lesz? Nem lassú, ill nem könnyen törhető? (bár nem hsiezm hogy itt bárki fel akarna törni, mert van oylan kapcsolat ami nicns titkosítva még én is tudtam rá csatlakozni :) ) Ja és most akkor ebbe a wpa2 psk-ba milyen betűket lehet írni? csak abcdef? Mert abból azért nem egy hajde titkosítást lehet kreálni.

Üdv: Fishor

(#10739) kali válasza Fishor (#10738) üzenetére


kali
legenda

a wep aránylag könnyen törhető, a wpa már sokkal biztonságosabb! a wpa - aes megfelelő védelmet nyújt, de a wpa2 - aes a legjobb! a jelszóban bármilyen (ékezet nélküli) nagy- és kisbetű, valamint szám szerepelhet!
sebesség szempontjából, a torrent simán bekavarhat(ott)!

(#10740) #40553216 válasza Fishor (#10738) üzenetére


#40553216
törölt tag

szia!
szerintem reseteld a routert, és kezdd elölről! az egyáltalán nem normális, hogy a wpa2-höz csak a-z adható meg. én is wpa2-psk-t használok, ilyesmi jelszóval:
63 printable ASCII characters hashed down to 256 binary bits:
fPmY3\]Ptw9)&8]irK__FXx0vlul>eDqsoyswUApP-SZT}=zMvJzJ""33Nq3`{|

https://www.grc.com/passwords.htm

vagy ha nem lesz jó, vidd vissza, cseréltesd ki, akár egy másik típusra is.
most vett sógornőm is egy K50IJ-t, normálisan lehetett csatlakozni a már meglévő hálózathoz. itt a gép(család) weboldala: http://uk.asus.com/product.aspx?P_ID=ZWrNVPXEbNNTjJZg

[ Szerkesztve ]

(#10741) zsola71


zsola71
csendes tag

Sziasztok!Az lenne a problémám hogy van jelenleg 2 gép nállunk most kapott a lányom egy laptopot na már most ezzel a géppel hogyan tudnék csatlakozni a netre vezeték nélkül?Én vagyok a főgép a másik egy D-LINK DWL-G122 usb-vel csatlakozik a netre.

(#10742) Alex91 válasza zsola71 (#10741) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy, mint a D-Link-essel..., vagy mi is a problema :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10743) zsola71 válasza Alex91 (#10742) üzenetére


zsola71
csendes tag

van 2 gépünk amin van net most kapot a lányom egy laptopot ami a 3. na már most ezzel is szeretnénk csatlakozni a hálózathoz ezt szeretném megtudni hogy vezeték nélkül hogy lehetne.

(#10744) #40553216 válasza zsola71 (#10743) üzenetére


#40553216
törölt tag

a hálózati kapcsolatoknál megnézed, látja-e a gép a saját hálózatotokat. ha igen, akkor a csatlakozás gomb, és megadod a jelszót, amit a másiknál is.

[ Szerkesztve ]

(#10745) zsola71


zsola71
csendes tag

nem látja sajnos

(#10746) Alex91 válasza zsola71 (#10745) üzenetére


Alex91
félisten

Van a notiban WiFi (gondolom igen)? Jol van telepitve a gep? (Ez mar nem biztos, ha "ocso" linuxos gep lett hackni Win-nel telepitve...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10747) #40553216 válasza zsola71 (#10745) üzenetére


#40553216
törölt tag

nézd meg a gyártó honlapján a gépedhez tartozó letölthető drivereket, és próbáld frissíteni a wifi-drivert. ha végképp nem működik (xp alatt nekem sem, pedig Ubuntu alól igen, így a kártya biztos, hogy jó) akkor marad a mások usb-wificucc. én is pont ezt a d-linkeset használom, ha nagy ritkán belépek az xp-be.

(#10746) Alex91
:)

[ Szerkesztve ]

(#10748) zsola71


zsola71
csendes tag

ok megnézem de azt hozzáteszem hogy a laptopba nincs semmi d-linkes cucc bedugva csak ugy simán akarok csatlakozni a netre

(#10749) Fishor válasza kali (#10739) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!
Na msotmár bizonyos hogy a torrent csökkenti a sebességet. Most leteszteltem benymtam a torrentet 3.8MByte/seccel jön a cucc és mellette1-3Mbit/sec marad a gépeke a netezésehez. Ez akkor gondolom normális dolog, csak eddig nem tűnt fel szerintem a régi routernél, mert ott nem is néztem sose. Letöltésekkor így nyilván lassabb a net, de ha kinoymom a torrentet akkor megint megy fullosan szóval ez a gond. Lehetne biztos a torrentben beállítani valami limitet hogy több maradjon, de sima netezésre elég végülis az a pár mega és a eltöltés gyorsasága a lényeg, mert uutána akkor hamarabb végez és hamarabb lesz teljseértékű a net.

Üdv: Fishor

(#10750) #40553216 válasza zsola71 (#10748) üzenetére


#40553216
törölt tag

"a laptopba nincs semmi d-linkes cucc ">sejtettem. :)
de nem kizárt, hogy szükséged lesz még egyre. milyen OS-t használsz? Linux, XP, Vista, 7?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.