Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!
Béna vagyok és még sohasem csináltam itthoni hálózatot és a win 7-et sem ismerem annyira.
Nahh egy szó mint száz, van egy Linksys WRT54G routerem és vettem hozzá egy msi WLAN vevőt és ezekkel szeretnék 2 gépet összekötni LAN-ba hogy tudhunk a két gépen hálóban játszani, másolgatni ilyenek! Az internet nem túl fontos mert szar mobile netem van de ha azt is meg tudnánk osztani annak csak örülnék.
Szóval hogyan csinálok Win 7-en LAN kapcsolatot ezekkel?
sürgős lenne
előre is nagyon köszönöm
Tomi

-

(#10902) Fishor válasza kali (#10886) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Szerencsére nincs vele gondom, szóval hagyom a dolgot.

Viszont még az lenne a krédésem, hogy tesómnál a laptopon az msn álandóan kibe lépked. Ez miért lehet? (tplink 340gd wifi router adja a jelet) De a hálózat elvielg stabil, csak az msn vacakol.

Üdv: Fishor

(#10903) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

A következő problémára kérnék valamilyen segítséget:

Van egy D-Link Dir-615 routerem. Hozzá kábellel van kötve egy asztali gép és két notebook wifisen. A probléma a wifis részen az Acer 5739G típusú notebooknál jön elő mégpedig akkor, amikor a másik géppel egy HP Pavilion Dv5-tel fellépek a netre. Mintha valami bezavarná ilyenkor az Acer vételét és folyamatosan akadozik a net... COD4-nél egyszerűen játszhatatlan, mert egyfolytában "connection interrupted" hibát dob ki és elakad...Az Acer Intel Wifi 5100-as vevővel, a Hp pedig vmilyen Broadcom hálózati adapterrel rendelkezik.

Lehet, hogy ez csak valamilyen beállítási hiba, vagy esetleg rossz az acer adaptere?

(#10904) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Linksys WRT320n routert.
Elég sok ad-hoc eszköz csatlakozik néha-néha rá, hogy érdemes beállítani, hogy a lehető legtöbb eszköz rá tudjon csatlakozni?
2,4 vagy 5Ghz Mixed mode, stb?

Köszönöm

(#10905) Alex91 válasza puru (#10904) üzenetére


Alex91
félisten

2,4 GHz, mixed mod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10906) puru válasza Alex91 (#10905) üzenetére


puru
senior tag

Köszönöm.
Az 5Ghz-es eszközök lassan csak elterjednek.

(#10907) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Miért van, hogy az msn folyton ki-be jelentkezik? Tplink wifi router van és a wifinél tapasztalom, pedig a kapcsolatot nem bontja a cucc. Valamit be kéne állítani, vagy mi lehet ennek az oka? Tényleg nagyon bosszantó a jelenség. Segítsetek légyszi!

Üdv: Fishor

(#10908) kali válasza Fishor (#10907) üzenetére


kali
legenda

a folyton az milyen intervallumot jelent?

(#10909) Fishor válasza kali (#10908) üzenetére


Fishor
senior tag

főleg ha pl beszélek vele. akkor van hogy percenként, vagy még sűrűbben. RÁadásul ilyenkor az a rossz hogy utána nem is írja neki ki amit írtam. Pedig be van állítva a nem elérhető módba, hog kiírja amit akkor kap. De ezeket nem kapja meg amikor ilyen hirtelen kijelentkezik aztán vissza.

Üdv: Fishor

(#10910) AMD Pista


AMD Pista
tag

sziasztok

vettem egy d-link routert

hogyan és hol lehet beállítani, hogy csak én tudjak netezni, és más ne tudja lopni a netet tőlem!

(#10911) mezis válasza AMD Pista (#10910) üzenetére


mezis
nagyúr

Dróttal már tudsz rá csatlakozni ? Le tudod sasolni a pontos típusát ?

mezis

(#10912) DJackson válasza AMD Pista (#10910) üzenetére


DJackson
tag

:)

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10913) Dominator


Dominator
aktív tag

A router beállításaiban milyen port-tartományt engedélyezzek egy bizonyos gépnek, ha azt akarom, hogy csak a nethez férjen hozzá és más gépekhez a hálózaton ne?
Egy TP-LINK TL-WR340G/TL-WR340GD routerről van szó egyébként.

Illetve ha ez így nem működik, milyen beállítással lehet korlátozni?

(#10914) DJackson válasza Dominator (#10913) üzenetére


DJackson
tag

nem portot kelll tiltani hanem ip tartományt. 192.168.x.x -et.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10915) tucsok63


tucsok63
csendes tag

Sziasztok! El szeretném adni ezt a Linksys wusb54g nevezetü wifi vevöt és az a problémám h az egyik érdeklödöm nyomtatora szeretné rákötni,lehetséges h a nyomtató ezzel az eszközzel rá tudjon csatlakozni a vezeték nélküli hálózatra?

itt a kérdés melyre válaszolnom kéne:
van egy hálózati nyomtatónk amin van utp csatlakozó, de sajnos ahová kerülni fog ott csak W-lan hozzáférés van, az a kérdésem, hogy ez olyn kütyü, amit a nyomtató UTP-csatalakozójába bedugok és w-lant csinál belöle, hogy elérhetö legyen hálózatban is, vagy usb-be dugom be és úgy érhető el w-lanon.. mert van usb port is a nyomtatón, az a lényeg hogy w-lan hálózaton lehessen használni a nyomtatót

Előre is köszi mindenkinek! :R

(#10916) localhost válasza tucsok63 (#10915) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A válasz egyszerű: nem.
Márcsak azért sem, mert a wusb54g USB-s, tehát nem tudod a nyomtató UTP csatlakozójába dugni, de nem ez a fő oka.
Amire nektek (nekik) szükségük van az egy Wifi - printserver, mindjárt mutatok ilyent, csak keresek.
linksys illetve dlink illetve boltban

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10917) shev7 válasza tucsok63 (#10915) üzenetére


shev7
veterán

a vevodnek, valoszinuleg nem lesz jo a te wifi cuccod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10918) tucsok63


tucsok63
csendes tag

Köszi szépen a választ! :R

(#10919) Dominator válasza DJackson (#10914) üzenetére


Dominator
aktív tag

Köszi a választ, de azt hiszem, ilyet nem tud a routerem, legalábbis az IP filteringnél csak olyat találtam, hogy egy bizonyos IP című gépet teljesen letiltsak vagy ne.

(#10920) buci_


buci_
tag

sziasztok!

van egy d-link di-524-es routerem, elvileg sikerult beallitani rajta a wifit is, viszont nem mindegyik notebookkal sikerul csatlakozni, mivel van olyan is, hogy egyaltalan nem latja a halozatot, vagy ha igen akkor "nevtelen halozat"-kent kezeli, sot van ugy hogy ketto darab van belole. hiaba allitom be kezzel, halozat nevet megadom, ill. a 16 jegyu szamkodot, nem tud kapcsolatot letesiteni. nem ertem mitol lehet, hogy amig az egyik gep latja es mukodik, addig a masik nem latja es nem tud csatlakozni.

koszi!

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10921) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Bizonyára más is használ TP-LINK WR542G (vagy hasonló) routert. Nos csupán annyi kérdésem lenne, más sem tudja használni az állványát, vagy csak én vagyok szerencsétlen már 2 router esetében is. Sehogy sem áll meg, max úgy, ha a fekvő tapadókorongjánál szorítom meg... de az nem az igazi.

Na ha esetleg vmi trükkje lenne, osszátok meg velem.

thx.

(#10922) DJackson válasza Dominator (#10919) üzenetére


DJackson
tag

konkrétan mit szeretnél megakadályozni?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10923) mezis válasza buci_ (#10920) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az SSID rejtett, akkor a Win-os WiFi nem egyáltalán mutatja addig, amíg nem sikerült felvenni a kapcsolatok közé.
Ha a WinXP-ben nem pipázod be azt az elég értelmetlen "Kapcsolódás akkor is ha nincs jel" kockát, nem fog csatlakozni, mert "jel"-nek sikerült ferdíteni az SSID-t. (Jobb lett volna meghagyni úgy, ahogy van ;] )

mezis

(#10924) badbull1


badbull1
csendes tag

Kedves And!
Grat a szakértelmedhez ....
A kérdéseim többrétegűek mivel érdekel a téma.
Konkrét kérdések:
Adott egy t-onlineos wifi ap/router, s az utca túloldalán egy wifi kliens laptop. Az ablakban viszonylag jó a jel de a ház másik oldalában már gyengécske. Van egy edimax EW-7206APg tipusú többfunkciós eszköz melyet universal repeater módba kívánnánk felkonfigolni. (tudom olvastam hogy nem javaslod s hogy miért de jelenleg ez a legegyszerűbb.
Ezen eszközön ha jól értem a manuált akkor módváltás után csak kiválasztom a betaloztt ismételni kíván eszközt s már működik is?! A channel az minden eszközön ugyanaz legyen s az ap/router hozzáfárást csak a kliens wifin kell beállítani a repeateren nem?! A kliens wifin pedig az ap/router hozzáférési azonostását kell megadni nem pedig a repeaterét (ami hozzáférés ugye ap módban került konfigurálásra de most nem abban vagyunk). Gondolom a dhcp beállíások közül is az ap/routeré fog érvényesülni a wifi kliensen nem pedig a repeateré?! Azért kérdezem mert ugye vannak olyan repeaterek melyeknél a virtual ap-k lehetősége miatt másképp kell konfigurálni.
A repeater esetén csak az elméleti sávszél feleződik vagy az elérhető? Tehát van 3 (ap rep client) 54Mb eszköz, a jelerősség kivállóak akkor az adatávitel (ap-(rep)-client) tekintetében kb 27 Mb. De ha mondjuk a jelerősség az ap és a rep között csak 11Mb re elegendő s csak a rep és a cliens között van meg az 54 Mb akkor is feleződik s az ap client között max kb 5Mb et lehet elérni ?
Az ap-s hálózatot leginkább gondolom egy csillagpontos topológiának lehet elképzelni ahol az elméleti adatforgalom = ap/client(darabszám)?
Tudnál valami (ha lehet magyar) információs linkeket háttéranyagot a wifis hálózatok működési elveiről illetve a hálózati rétegeik felépüléséről?

Válasz előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#10925) badbull1


badbull1
csendes tag

jaj még annyi kérdés a biztonság kedvéért amire persze más hozzáértő válaszát is szívesen fogadom:
az repeater sid je természetesen egyedi s nem egyezhet másikéval?! s a repeater az ap-n beállított hálózati biztonságot is ismétli/továbbítja s nem kell külön konfigurálni azt a repeateren?!
ty m1x

[ Szerkesztve ]

(#10926) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudna valaki segíteni?

Routert akarok venni n-eset, 300 Mbps sebességűt. Ki is néztem egyet...
[link]
De oda van írva a leírásában, hogy 10/100M Wan port. De akkor, hogy képes a 300 Mbps adatátvitelre, ha a router és a modem közti kapcsolat biztosító WAN port csak 100 Mbps?

(#10927) badbull1 válasza rayoliviero (#10926) üzenetére


badbull1
csendes tag

router modem közt sehogy, ott 100M (ha egyáltalán van ilyen erős az netcsomagod
wifi ap/routerként a wifi kliensekkel tudja a 300M -et (elméletileg

(#10928) rayoliviero válasza badbull1 (#10927) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, kösz a választ.

Ez szerinted jó router? A Belkin jó routereket csinál?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10929) Alex91 válasza rayoliviero (#10928) üzenetére


Alex91
félisten

Nem csinal jo routereket, de ezt kb. 14k-ert azert mar elviseli az ember :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10930) rayoliviero válasza Alex91 (#10929) üzenetére


rayoliviero
veterán

Itt a PCX webáruházában néztem én is ki. Lehet először csak vezetékes hálózatom lesz, mert drága ez a router a TP-LINK-hez képest. Router és gép közé ilyen kábel kell?

[link]

(#10931) Alex91 válasza rayoliviero (#10930) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, imho 14k-ert ez nem is olyan rossz, ha azt nezzuk, hogy gigabit lan, n-es wifi, usb csati...

Igen, olyan kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10932) rayoliviero válasza Alex91 (#10931) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát ja, de az usb csatit mire fogom használni azt nem tudom, torrentezni ezzel szerintem nem lehet.

(#10933) Alex91 válasza rayoliviero (#10932) üzenetére


Alex91
félisten

Megosztani tobb gep kozott :). De nem is ez a lenyeg, hanem hogy gigabites...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10934) rayoliviero válasza Alex91 (#10933) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem a gigabit miatt kell ez a router, és amiatt, mert nagyon esztétikus. :)

(#10935) And válasza badbull1 (#10924) üzenetére


And
veterán

Javasoltam-e vagy sem, az univerzális repeater az általad leírt célra nagyon megfelel, szinte arra találták ki ;).
"Azért kérdezem mert ugye vannak olyan repeaterek melyeknél a virtual ap-k lehetősége miatt másképp kell konfigurálni."
Én meg azért idézem ezt a mondatodat, mert egy csomó minden pont attól függ, hogy univerzális repeater, virtuális AP vagy esetleg WDS a megvalósítás típusa, hisz mindegyikkel lehet jelet ismételni. A rádiócsatorna általában nem kérdés, ilyet talán csak WDS-nél (két v. több AP között) lehet külön-külön, minden eszköznél megadni, hisz a repeater végülis egy kliens, amely az ismétlendő AP által meghatározott csatornán megy. Egy infratruktúrált hálózatban (AP-kliens kapcsolatnál) a kliensen nem tudunk csatornát választani, ha az AP-n megváltoztatjuk, a kliens egyszerűen 'utána megy'. Sima univerzális repeaternél a kulcsolás algoritmusa, a megosztott kulcs és az SSID nem változik (nem is volna lehetséges), míg virtuális AP-nél firmware-től függően ugye lehetséges ezek teljes szétválasztása, hisz a VAP logikailag a klienstől (pl. DD-WRT-nél kliens a fizikai wlan-csatoló módja) egy teljesen különálló eszköz, egyéni beállításokkal.
"De ha mondjuk a jelerősség az ap és a rep között csak 11Mb re elegendő s csak a rep és a cliens között van meg az 54 Mb akkor is feleződik s az ap client között max kb 5Mb et lehet elérni ?"
A lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme, de ebben az esetben valószínűleg nem az első AP és a repeater közötti sávszél felét kapnád a végponton, hanem annál többet, az érték közelebb esne a 11 Mbps-hez, mint az 5,5-hez (mivel a másik irányban jóval gyorsabb), ha amúgy nem kell sok csomagot ismételni a gyengébb linken.
"Az ap-s hálózatot leginkább gondolom egy csillagpontos topológiának lehet elképzelni ahol az elméleti adatforgalom = ap/client(darabszám)?"
Alapjában igen, mivel a fizikai réteg közös (csak egy 'éter' van), de ez nyilván csak akkor igaz, ha minden kliens azonos mennyiségű adatot forgalmaz. Ha pl. az egyik épp nem tölt le semmit, akkor az adatforgalom az ő irányában erősen lecsökken, így az aktív kliens(ek)nek nagyobb sávszél jut.
#10925: Mint említettem, univerzális repeaternél (amelynél pl. eleve csak az ismétlendő AP SSID-jét és MAC-címét kell megadni) így van, virtuális AP-s jelismétlésnél meg elméletileg szabad a pálya: ha a fw támogatja, olyan SSID-t, megosztott kulcsot és kódolást választhatsz, amilyen tetszik. Lehet az eredetiével egyező, de akár teljesen eltérő is. Az egyetlen biztos megkötés a csatorna, mivel azért 'virtuális' az az AP, mert ugyanaz a rádiós hardver van mögötte, amely a kliensé is egyben.
Mod: Amit majdnem elfelejtettem, a DHCP. Ez megint csak megvalósítástól függ: ha a firmware-nek van egy kis esze, akkor eleve nem hagyja, hogy egy repeater (univerzális vagy VAP-os) DHCP-szerverét engedélyezzük. A WDS megint más téma, ha az ráépül az AP-módra, akkor lehetséges mindkettőn bekapcsolni, csak ugye nem szerencsés. Amúgy meg igen, ha a repeater hídkapcsolatot valósít meg NAT nélkül, vagyis minden wifi-eszköz és kliens ugyanabban a címtartományban van, akkor a repeater-hídra felcsatlakozó kliens DHCP-kérését az első AP (mint DHCP-szerver) szolgálja ki, attól fogja megkapni az IP-, gateway-, maszk- és DNS-címeket.

[ Szerkesztve ]

(#10936) zoli62


zoli62
addikt

Linksys WRT 160N Wireless N router + Linksys WUSB100 Wireless N adapter laptopon használom. A router wireless mixed módba (b/g/n) van állítva. Az adapter USB hosszabítóval van a laptophoz kötve Sokszor szakad a kapcsolat. Egy fal van a router és laptop között, távolság kábé 12 m. Dlink 524 és Intel Proset 2200BG használata során ugyanilyen körülmények között nem tapasztaltam ilyet. Próbáltam G módban is a beépített kártyával, akkor is voltak szakadások. Mégis jobb a Dlink?

(#10937) mezis válasza badbull1 (#10925) üzenetére


mezis
nagyúr

A repeater mindossze az IP címében térhet el (de annak különbözőnek is kell lennie) az AP-től, valamint DHCP csak az AP-n. Igy válhat repeaterré.

mezis

(#10938) mezis válasza zoli62 (#10936) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer program mit mutat ?

mezis

(#10939) badbull1 válasza And (#10935) üzenetére


badbull1
csendes tag

köszi a választ
az eszközt tegnap este sikerült belőni univerzális repeater módban (volt rajta wsd is de a root ap-t nem szerettük volna bántani mert mások is csücsülnek rajta) ... kicsit tesztelgetni kellet hogy óhalytja az fw de sikerült
a sid eltérőre volt beállítva; a root sidet illetve macet egyszerűen csak ki kellett tallózni; amíg a repeateren nem volt belőve az ap-n beállított key addig nem tudott csatlakozni a repeater a "root" ap hoz (ugyanazon secur beállításoknál kellett beállítani mint ahol client módban kell); a repeatert manuálisan egy alhálózatba kellett tenni (lan ip) az ap lan és aktív dhcp által szolgáltatott ipivel; a repeater nem hozta át az ap dhcp szolgáltatását s a repeateren kelett bekapcsolni s a bekapcsolt dhcp mellett meg kellett adni az ap ip címét átjárónak ill. dns kiszolgálónak mivel a routerekhez hasonlóan automatán ő nem volt hajlandó magára v. ap ra irányítani(habár nem is router ..); mivel a repeater módban más biztonsági beállításokat nem találtam (gondolom) ezért a klienseken is az ap-n felkonfigolt keyt meg kellett adni; további érdekesség volt hogy ugyan mikor a repeater sikeresen csatlakoztt az ap hoz, a kliens addig nem volt net amíg az repeateren a kliens mac je le nem volt klónozva holott az ap -n mac szűrés nem volt beállítva .. így utólag lehet hogy bármely macet be lehetett volna írni a nullák helyére de érdekes volt hogy üresen hagyás mellett nem adott valamit az ap felé; a csatornák mag valóban felsorakoztak automatán ahogy kell ...

szóval köszönöm a választ s a lényeg hogy megy de amíg nem kristálytiszta minden hogy mi miért van addig nem szoktam tudni nyugodni :) ... de majd wikizem a témát

[ Szerkesztve ]

(#10940) mezis válasza badbull1 (#10939) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, egyes eszközök reset alkalmával 0-zák a MAC címet és ekkor valami konkrétat meg kell adni. (Pl a Gigabyte BR01G-nél a felcimkézettek közül az egyiket, amit nem a LAN-é).

Én a fix IP címeket preferálom, nehezebben tudnak "elbújni" egyes klinsek.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10941) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Gyors kérdés!
Szükségem lenne egy elég jó véltelérzékenységű USB-s wifi adapterre!!
Nem nagyon vagyok képben, régebben az Alfa AWUS036H volt a csúcs, azóta nem figyeltem mi a helyzet, most lenne szükségem a laptophoz egyre!

Köszönöm a segítséget!

undefined

(#10942) ThaBoss válasza ludsimon (#10941) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hasonló cipőben jártam, nekem ezt ajánlották: [link]
Sajnos még nem jutottam hozzá, így konkrétat nem tudok mondani, sorry...

(#10943) ludsimon válasza And (#10935) üzenetére


ludsimon
veterán

Ment privát!

undefined

(#10944) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Nos egy egyszerű kérdésem lenne, mégpediglen:

Ha nem vezetékkel, hanem wifi-vel használom a laptopot akkor az mehet a sebesség rovására? Tehát lasabb lesz?

Köszi

Jelerősség kiváló, egy kis rublika hiányzik a jelzésből. Egy szint választ el, a router az emeleten van a laptop meg lent. Falak is akkor gondolom befolyásolhatják, ugye?
Mert vezetékkel: 10mega
WIFI: 7mega

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10945) ludsimon válasza Sickboy25 (#10944) üzenetére


ludsimon
veterán

Jel erősségétől/távolságtól függő.
Közel, 100-200m-en belül nem fogod észrevenni.

Km távolságoknál már azért észlelhető. ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10946) kali válasza Sickboy25 (#10944) üzenetére


kali
legenda

igen! távolság, fal(ak), árnyékolás, nagyobb fémből készült tárgy(ak), és még sok más tényező is befolyásol(hat)ja! enyhe túlzásal; néha még az is számít, hogy te hol állsz... :)

ludsimon; link

[ Szerkesztve ]

(#10947) rezme


rezme
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a laptopom le szeretném asztalira cserélni és wifin fogom a jelet nethez(azt nem tudom honnan de szabad hálózat, ne ítéljen el senki :DD ) 1-2-3as jelerősség között szokott változni.
ha az asztalihoz veszek usb-s adaptert az is látni fogja majd?
vagy mitöl függ?
a gépben egy intel pro wireless 3945abg wifi van!
előre is köszi a segítőkész válaszokat
üdv!

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#10948) And válasza ludsimon (#10945) üzenetére


And
veterán

És #10946: Ez két, eléggé szélsőséges példa, vagy inkább álláspont. Az, hogy 'közel, 100-200m-en belül nem fogod észrevenneni', meg hogy a Wiki szerinti a b/g szabványok jellemző kültéri hatótávja ~140m, egy-egy jól irányzott, de a gyakorlatban semmitmondó kijelentés. Mindkettőre van millió ellenpélda, nagyságrendi (!) eltérésekkel, lefelé is, de főleg felfelé. A hatótáv mint tudjuk, nem valami dogma, ami önmagában létezik, hanem olyan tényezők függvénye, amelyek sokkal jobban meghatározzák, mint az, hogy épp milyen szabványú wifi-t használunk (akár bel-, akár kültéren).

(#10949) rezme


rezme
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a laptopom le szeretném asztalira cserélni és wifin fogom a jelet nethez(azt nem tudom honnan de szabad hálózat, ne ítéljen el senki :DD ) 1-2-3as jelerősség között szokott változni.
ha az asztalihoz veszek usb-s adaptert az is látni fogja majd?
vagy mitöl függ?
a gépben egy intel pro wireless 3945abg wifi van!
előre is köszi a segítőkész válaszokat
üdv!

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#10950) kali válasza And (#10948) üzenetére


kali
legenda

pont a szélsőségeket szerettem volna érzékeltetni azzal, hogy az írásom alá tettem a linket... :K

rezme; megfelelő szabványos normális usb stick vélhetően igen!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.