Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) And válasza nyilasmisi (#9500) üzenetére


And
veterán

Visszakérdés: miért kell egyáltalán két bridge, plusz még egy wifi-router? Simán elegendő lenne egyetlen wireless router a Digi LAN-os végződéshez + egy wifi-kliens a túloldalra. Ehhez csak két eszköz kellene, és a címtartomány sem volna kérdés, hisz a wifi-kapcsolat már a címfordítás utáni LAN-tartományban lenne.

(#9502) pukkancska


pukkancska
tag

Hali

Wifi vevőt szeretnék venni. Elég ha 100-200m hatósugárban tudja csak venni a jelet.
Milyet ajánlotok? Melyiket célszerű megvennem? Van 1-2 fal az adó és a vevő között, meg egy kis légtér. Pontosabban a szomszéddal közösen használnánk, nála lenne a wifi router, nálam meg a wifi vevő. Legyen stabil, és viszonylag erős a kapcsolat, hogy én az egész lakásban tudjam fogni a jelet. Kertesházi terület, 8Mbites t-online ADSL.

(#9503) Alex91 válasza pukkancska (#9502) üzenetére


Alex91
félisten

Legyen stabil, és viszonylag erős a kapcsolat, hogy én az egész lakásban tudjam fogni a jelet.

Talan akkor elo kellene otthon is fizetni egy Internet kapcsolatra? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9504) pukkancska válasza Alex91 (#9503) üzenetére


pukkancska
tag

Már elő van fizetve. Szomszéddal közösen fizetjük, és ez nekem így jobb mintha egyedül fizetnék 8Mbit-ért, mert a szomszédom csak alkalmi internetező, youtube, mail stb, és napközben használja a netet, én viszont akkor ki is használnám. És így kb. dupla olyan jól járok, mert csak a havidíj 40%-át kell kifizetnem (előre), mert aző nevén van a szerződés.
Mit tudtok nekem ajánlani? Ha lehet ne tízezrekbe kerüljön.

(#9505) nyilasmisi válasza And (#9501) üzenetére


nyilasmisi
tag

Hello!
Köszi a választ:

Helyzet kicsit bonyolultabb, így tudom, ahogy mondod hogy egyszerűbb lenne ezzel a megvalósítással nem is lenne gondom. Viszont minden féle képpen kell a pont-pont kapcsolat a WAN linken, és a link végén a router.

(#9506) dani3l válasza pukkancska (#9504) üzenetére


dani3l
őstag

Ha ő az alkalmi netező, akkor talán célszerűbb lenne nála elhelyezni az adaptert, és nálad a routert, főleg ha az egész házban látni akarod a hálózatot. Legalábbis nekem így logikusabbnak tűnik..

(#9507) localhost válasza F_Zolee (#9497) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérem, ha majd (!) végére jártál a dolognak, gyere vissza elmesélni a megoldást! Köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9508) pukkancska válasza dani3l (#9506) üzenetére


pukkancska
tag

Ez így nem jó, mert az ő nevén van a net, és le kellene mondani a hűségnyilatkozatot, hogy így tudjuk megcsinálni.

Kérem segítsetek, egy pár link erejéig!

(#9509) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Van valakinek a kedvencek közt egy jó cikk a titkosításokról? Szeretnék kicsit jobban képbe kerülni, indulásnak jó lenne valami összefoglaló írás ami alapján el tudok indulni.

Köszönöm a segítséget előre is!:R

Köszi!

(#9510) localhost válasza kem (#9509) üzenetére


localhost
Közösségépítő

rajtkő - innen indulhatsz

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9511) localhost


localhost
Közösségépítő

NAGYON friss hír, nem csak a WEB. hanem aWPA is törhető, könnyen : http://index.hu/tech/2009/08/28/egy_perc_alatt_feltorheto_a_wifi/ link

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9512) pukkancska válasza pukkancska (#9502) üzenetére


pukkancska
tag

Localhost: nem tudsz ajánlani nekem valami megbízhatót?

(#9513) localhost válasza pukkancska (#9512) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Később elolvasom mit keresel, most nem foglalkoztam veled.
(hamarosan megyek haza)

Asztali géphez? USB-s kütyüre gondoltál vagy beépíthető?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9514) pukkancska válasza localhost (#9513) üzenetére


pukkancska
tag

Nem is tudom, az a baj hogy nem nagyon értek hozzá. :(
Lehetőleg 10.000ft- alatt legyen, nézegettem ilyen 4-5e ft-os usb-s adaptereket, de nem tudom, hogy a célomra megefelő-e. Laptopba kellene, mert gyenge a beépített (valamilyen broadcom....). Ha ilyen megoldás nem létezik, akkor az is megfelene, hogy ilyen wifi antennávan megoldjam. mennyire lehet hosszabbítani usb kábellel az ilyeneket? 5-6m kábellel már sokat veszít az erősségéből?

(#9515) Nevil2


Nevil2
tag

Üdv!

Wifi routerre volna szükségem, ami 30+ felhasználót ki tud szolgálni egyszerre... Mit érdemes kerseni? (Iskolában kell a netet szétosztani szomszédos tanteremben.)

(#9516) And válasza localhost (#9511) üzenetére


And
veterán

(Ez így, ebben a formában - az Index részéről mondjuk nem teljesen szokatlan módon - eléggé bulváros cím. A WPA+TKIP eddig sem volt a biztonság csúcsa, a WPA+AES ill. WPA2+AES pedig még mindig biztonságos, vagyis csupán brute-force módszerrel törhető, az meg nem egy percig tart, ha a shared key értéke nem '12345', ez a hírben is le van írva. De mindegy, a lényeg, hogy törhető (!) a WPA ;)..)

(#9517) DBob válasza Nevil2 (#9515) üzenetére


DBob
őstag

Mivel iskola, gondolom igen korlátozottak az anyagiak, így legjobban egy rendes pc + linux a megoldás...én így csinálnám legalábbis.

(#9518) Nevil2 válasza DBob (#9517) üzenetére


Nevil2
tag

Nem okés...

Nincs rendszergazda...

Van 30 noti wifivel + 1 ADSL... ezt kell szétosztani a gépek között (Win XP)...

Egy normális routerre kifizetik, amibe kerül, de nem tudják menedzselni a hálózatot...

Ezt találtam, ami talán tud 32 felhasználót: Belkin N1 wireless (modem) router

Jó lehet? vagy vlmi más?

(#9519) kem válasza localhost (#9510) üzenetére


kem
addikt

Köszönöm szépen!
:R

Köszi!

(#9520) Alex91 válasza Nevil2 (#9518) üzenetére


Alex91
félisten

Valami mast inkabb http://www.smallnetbuilder.com/component/option,com_wireless/Itemid,200/

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9521) F_Zolee válasza localhost (#9507) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mostanában biztos nem fogom tudni tesztelgetni de annyi már kiderült, hogy a laptopnál lehet valami gond, mert az asztali géppel gond nélkül le tudtam tölteni az adott 1 gigás demot. Míg a laptoppal nem sikerült 1x se. Majd 1x újratelepítem a gépet és utána kiderül mi lehet. Amúgy meg mindenből a lehető legfrissebb drivert tettem fel anno. Wifi drivert is az Intel oldaláról vadásztam le. Na majd 1x kiderül a gond. Amúgy visszatekintve, a főiskolai wifi-vel nem volt ilyen szakadás, csak az otthonival. :F

(#9522) DBob válasza Nevil2 (#9518) üzenetére


DBob
őstag

Továbbra is azt mondom hogy pc + software.
Csak a linuxot cseréld le egy freebsd alapú m0n0wallra. Nem kell sokkal többet konfigurálni mint egy routert, és sokkal jobb lesz a teljesítménye.

Veszel egy kétmagos atomot, a ventilátort rajta lecseréled egy 8cmesre (fel tudod fogatni, de csak 1 ponton), raksz a pci slotba egy mimos normális wnic kártyát (rendesebb chipsettel rendelkezzen, pl atheros), aztán lehet kenni neki sok-sok userrel is.

(#9523) Nevil2 válasza DBob (#9522) üzenetére


Nevil2
tag

Köszi a tanácsot... jól hangzik...

Sajnos megvalósíthatatlan. Vidéki iskola. Pályázaton nyert 30+ wifis netbookot.. oktatásra használná. Nincs szakembere (azért egy számtech tanár ennél 1xűbb dolgokat sem tud megcsinálni).

Sajna nem nagyon van mód más megoldásra... Tőlem tanácsot kértek, mert ismerem a viszonyokat (a hálózatépítést viszont nem). Szóval asszem elküldöm őket egy megfelelő számtech céghez, aki megoldja majd...

Még1x köszi!

(#9524) csaby89 válasza Nevil2 (#9523) üzenetére


csaby89
csendes tag

Üdv.
Egy olyan kérdésem lenne hogy kb. mekkora az a terület amit le kéne hogy fedjen a wifi illetve az ADSL hány megabites?
Itt arra kell ügyelnünk hogy sajnos elképzelhető az is hogy az adott wifi-s noti messze van a routertől,ráadásul a falakkal is számolni kell.
Ha a linuxos megoldás kizárva akkor így első nekifutásra egy Linksys wifis router ajánlanék mégpedig azért mert megbizhatók, nem kell velül gyakran sz..akodni és a hatótávval sincs gond(persze ez relativ)

[ Szerkesztve ]

(#9525) Alex91 válasza Nevil2 (#9523) üzenetére


Alex91
félisten

Elso korben megprobalnam ezzel: D-LINK DIR-855, de valoban jobb lenne valami ilyennel foglalkozo cegtol megoldast, es arajanlatot kerni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9526) Dzsanyi


Dzsanyi
csendes tag

Üdv!
Olyan gondom lenne hogy, én egy helységben dollgozom és van kb egy 40 méterre egy épület ahonnan a a net jön(wifi) én betudom fogni ilyen usb-s antennával, de a jel nagyon gyenge és néha megszakad, tudtok ajánlani valami antennát vagy ezközt amivel stabillá tudnám tenni a netet? tehát hogy a jel erösség megfelelö legyen.
Jah és valami kis diszkrét dolog ami elfér a laptop táskámban.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9527) DBob válasza Dzsanyi (#9526) üzenetére


DBob
őstag

Számomra ebből nem derült ki hogy az usb-s adaptereden cserélhető-e az antenna, és ha igen milyen a foglalata.

Ha igen, akkor ez nagy valószínűség szerint jó is lesz rá. Persze jó lenne tudni milyen a wifin lévő antenna nyeresége. Egy 2dBi nyereségű antennához képest ez az 5dBi antennával sokkal inkább érdemes próbálkozni. De valahol láttam már olyan usb-s eszközt, amin elég komoly antenna volt gyárilag. Ha hasonlód van lehet ezzel nem mész semmire.

(#9528) Dzsanyi válasza DBob (#9527) üzenetére


Dzsanyi
csendes tag

Szóval ha veszek egy olyan USB-s adaptert amin cserélhető az antenna és veszek egy 5-6 dBi-s antennát akkor az elég lesz a stablis kapcsolathoz?

(#9529) DBob válasza Dzsanyi (#9528) üzenetére


DBob
őstag

Feltéve ha a mostani usb-s adaptered a szokványos 2dBi antennát használja. Pontosan milyen eszközöd van most?

(#9530) Dzsanyi válasza DBob (#9529) üzenetére


Dzsanyi
csendes tag

Most ez van:
http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=47

(#9531) And válasza Dzsanyi (#9528) üzenetére


And
veterán

Én azt mondanám, hogy kb. 3dB nyereségnövekedés nem váltja meg a világot, ha az eddigi tapasztalataid alapján nagyon szakadozik a kapcsolat. Hiába kicsi a távolság, inkább valamilyen kisebb nyereségű, olcsó, de irányított antennában gondolkodnék, amit vagy eleve kültéren (legalábbis a fal síkján kívül), vagy belül, de az ablakhoz nagyon közel helyeznék el, ha az ellenállomásra onnan rá lehet látni. Kliensnek pedig külső (mármint LAN-porttal ellátott) eszközt szereznék, ami leginkább 'multifunkciós AP' néven létezik. Természetesen az USB-s is használható, de egyrészt sokkal ritkább egy antennacsatlakozóval ellátott USB-s kliens, mint egy ethernetes, másrészt az USB-kábel a LAN-nal ellentétben nem hosszabbítható 3..5m-nél nagyobb távra.

(#9532) DBob válasza And (#9531) üzenetére


DBob
őstag

3dBi nyereségnövekedés úgy váltja meg a világot, hogy 3dBi pluszban az épp kétszeres jelerősség. Amit linkelt eszköz pedig specifikáció alapján 0dBi-s.

Ráadásul amit javasolsz irányított / szektor / antennák, 10dBi felett indulnak és az áruk se áll meg 10khuf alatt. Panelsugárzók már olcsóbbak, de azokat is fel kell szerelni +.... minek? Egy ennyire alap usb-s eszköznél bármi jobb, nem csak a sokezres felszerelés.

(#9533) And válasza DBob (#9532) üzenetére


And
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy mit jelent lineáris teljesítményre fordítva 3dB különbség. Ugyanakkor azzal is, hogy ennyit még kültéri körülmények között is ingadozhat a térerő, nemhogy egy beltérre telepített antennánál, emberekkel körülvett helyen, miközben az AP, amire csatlakoznánk, az épületen kívül van. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen antennáknál mennyit szoktak kamuzni a tisztelt gyártók, olvass csak vissza 1-2 hónapnyit itt, vagy épp az antennás topikban. A fő hangsúly itt sem azon van, hogy milyen karakterisztikájú az az antenna, csak épp irányítottból sokkal könnyebb, egyszerűbb (és nem utolsósorban olcsóbb) kicsikarni mondjuk 10dBi nyereséget, mint egy körsugárzóból. A külső elhelyezés pedig jó esetben önmagában sokkal többet számíthat, mint az, hogy valamivel nagyobb nyereségű antennát használunk. Egy vacak beltéri körsugárzót nem teszünk kültérre, és csodákat sem szabad várni tőle.
"Ráadásul amit javasolsz irányított / szektor / antennák, 10dBi felett indulnak és az áruk se áll meg 10khuf alatt."
A szektor-antenna csak egy az irányított típusok közül, amire itt valóban nincs szükség, azt a szolgáltatók szeretik, érthető okokból. Egy olcsó panelantenna pedig párezer Ft körül kapható, vagy akár meg is építhető sokkal olcsóbban, és mint említettem, elegendő, ha az ablak közelébe rakja, ha rálát az AP-re. Ha meg nem lát rá, akkor végképp nincs más csodaszer, kültéri antenna kell, a többi csak szenvedés lesz. A LAN-portos kliens inkább az utóbbi esetre vonatkozna, mert lehetőleg az adatvonalat hosszabbítsuk, ne az antennakábelt. Egyébként az a helyzet, hogy bizony a normális jelerősséget egy részben kültéri linknél 'nem adják olcsón'. Természetesen nem kell verébre ágyúval lőni, de sajnos áldozni kell rá. Az általad vázolt kiépítés is működhet természetesen, de nincs rá garancia, jó adag mázli is kell hozzá, így látatlanban. A körülményeket pedig nem eléggé ismerjük: távolság az ablaktól, onnan a rálátás mégléte az AP-re, kábelezési lehetőségek, anyagi keret, stb.
Mod. #9528: Ha van rá lehetőséged, próbáld ki az adott helyen egy beépített wifi-klienssel rendelkező notebook-kal, hogy az mit produkál. A kijelző melletti keretben elhelyezett integrált antennák ugyanis sokkal hatásosabbak lehetnek, mint egy szimpla USB-kulcs formájú wifi-kliens nyákra integrált (eleve veszteséges, ha már 0dBi-s) antennája.

[ Szerkesztve ]

(#9534) pukkancska válasza pukkancska (#9502) üzenetére


pukkancska
tag

Valaki kérem, írjon egy pár linket amit érdemes lenne megvennem! :U

(#9535) DBob válasza And (#9533) üzenetére


DBob
őstag

"Ha van rá lehetőséged, próbáld ki az adott helyen egy beépített wifi-klienssel rendelkező notebook-kal, hogy az mit produkál. A kijelző melletti keretben elhelyezett integrált antennák ugyanis sokkal hatásosabbak lehetnek, mint egy szimpla USB-kulcs formájú wifi-kliens nyákra integrált (eleve veszteséges, ha már 0dBi-s) antennája."

Akárhogy is nézem, te is azt írtad végül amit én.
Ő azt írta a gyenge jelnél NÉHA bont a wifi, és ezt a kellemetlenséget szeretné elkerülni. És ez a "néha" van a 0dBi-s nyákra kidolgozott vezetőrétegen aka. "antenna". Ehhez képest bármi javulást hoz. Én nem invesztálnák emiatt sok pénzt bele pluszba (és nem is biztatom rá), max cserélném az usb-s vevőt egy külső antennásra, és valami alap, 1-2m vezetékkel ellátott antennát raknák rá. Már anélkül el kéne hogy tűnjön a néhai bontás, hogy sokat kéne helyezgetni az antennát, de eljátszogatva picit az antenna helyzetével még kifejezetten jó is lehet a jelerősség...szerintem.

(#9536) DBob válasza pukkancska (#9534) üzenetére


DBob
őstag

Amit szeretnél arra már többen írták hogy nem egyszerűen kivitelezhető 10khufból kb. 200m-t átlőni több fallal együtt. Ahogy írtad, kertes házas rész. Ekkora távolságnál már azt sem szabad figyelmen kívül hagyni hogy az útban lévő fák, bokrok nedvességtartalma is nagyban befolyásolja a jelszintet. Sőt, talán olyat is írtál hogy a lakás összes pontján jó lenne ha menne a szomszéddal közösen fizetett net.

Ezzel az a lutri, ha valaki ajánl neked valami konkrétat, elmész, megveszed, kiderül hogy mégse jó annyira mint szeretnéd, akkor meg ugye így járás. Dzsani problémája pl. sokkal egyszerűbb, és anyagiakból se kíván szerintem annyit, így őt bátrabban biztatjuk akármire is ;)

Viszont 10kból jó ha veszel egy panelantennát, akkor azt fel is kell szerelni a megfelelő helyre. Ahhoz kellenek további eszközök, és még sokra nem mentél. Mert tételezzük fel hogy lesz egy jobb minőségű kapcsolat a szomszéd wifijével, de azt még csak a tetőn fogod mondjuk. Azt le kell vezetni valami jó minőségű kábelen a kis veszteség miatt, de már a kábelt se ingyen adják / készítek el neked a dugókkal. Majd hogy minden helységben legyen neked wifi, jobb lenne másik csatornára átrakni másik eszközzel 1:1-ben, vagy wds-t összehozni, de az meg csökkenti a sávszélességet. És már messze 10k felett járunk.

Ezek miatt is nem írt neked senki semmilyen konkrét linket....köss be saját netet, vagy barátkozz másik szomszéddal 200m-en belül (pl. a közvetlen szomszéddal).

(#9537) And válasza DBob (#9535) üzenetére


And
veterán

Nézd, én nem azt írtam, hogy amit említettél, az hülyeség, csak azt, hogy ne vegyen rá mérget, hogy 100%-ban beválik. (Én szeretem a biztos módszereket, miután anno még a wifi hajnalán tapasztaltuk, hogy 50-60m mennyire 'nagy' táv lehet, és mi kell annak az üzembiztos áthidalásához.) Ha van rá lehetősége, próbálja ki: egy segítőkész kolléga laptopját kipróbálni kábé két perc, és ingyen van. Míg egy antennát + csatlakozós klienst venni pénz. Ha pedig már pénzt ad ki, és nem működik sokkal jobban, akkor így járt, és lehet, hogy párezerrel többért biztos megoldáshoz juthatott volna. Igaz, az valószínűleg nem fog elférni a laptoptáskában. A lényeg: sokan megteszik ebben a topikban is, hogy pár félmondatban odavetik a kérdezőnek, hogy vedd meg ezt és ezt, tuti működni fog. Pedig a wifi-nél sajnos ennél azért bonyolultabb a helyzet, nem ismerjük minden egyes kérdező pontos körülményeit, terepviszonyait. Épp hasonlóra utaltál a #9536-ban is, ezzel kvittek vagyunk ;).

(#9538) vycman


vycman
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy, ha a szomszédból jön át kábelen a net, de ugye az már eleve routerről jön, akkor ugye én még erre rátehetek egy wifi routert? Csak hogyan kell beállítani? DHCP-t kell engedélyezni? Köszi a segítséget.

(#9539) fatal` válasza vycman (#9538) üzenetére


fatal`
titán

Rá tehetsz még egy routert, de a DHCP-t tiltsd le, hogy a szomszéd routerétől kapd DHCP-n az ip-t.

(#9540) wetsom


wetsom
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani azt, hogy vezeték nélküli hálózatomra(WI-FI)-re, csak egy adott gép tudjon csatlakozni, és idegen ne, milyen beállításokat kell meglépnem a Routeren belül?

[ Szerkesztve ]

(#9541) kem válasza wetsom (#9540) üzenetére


kem
addikt

MAC szűrőt kell alkalmaznod.

Írd be a futtatáshoz az ipconfig -all parancsot, és ott a megfelelő hálózati eszköz fizikai vagy MAC címet írd le valahova. Ezek után a routerben keresd meg a MAC filtert, és ott állítsd be, hogy csak az engedélyezett MAC címeknek osszon ki IP címet. Így csak az fér hozzá a hálózathoz akit Te engedsz. Milyen routered van?

Köszi!

(#9542) fatal` válasza wetsom (#9540) üzenetére


fatal`
titán

MAC szűrő: start->run->cmd írd be ipconfig /all. Nézd meg a hálózati azonosítót és a router beállításaiban a mac filter részhez írd be. Emellé, ha gondolod beállíthatsz titkosítást és elrejtheted a SSID-t. Így kézzel kell a windowsban beírnod mindent. :)

(#9543) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk az en Linksys-em kiolvassa a MAC cimet, nem kell kezzel beirni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9544) wetsom


wetsom
tag

Köszönöm sikerült a dolog!

TP-LINK routerről volt szó amúgy...

(#9545) fatal` válasza Alex91 (#9543) üzenetére


fatal`
titán

Az én NETGEARem is. :)

(#9546) sti


sti
tag

Most vettem az iPhone-ra egy air mouse nevű alkalmazást az itunes-on. Lényegében wlan-on keresztül csatlakozó tapipad/távirányítót csinál a telefonból ha elindítom.
Az a kérdésem, hogy olyan optikai egér ami ugyanígy wlan-on keresztül csatlakozik a géphez létezik?(guglin, ebay-en nem találtam)

(#9547) xtech2


xtech2
tag

Üdv mindenkinek!

Nagyobb távolságú összekötésben tudna vki segíteni nekem? Mail-ben is érdekel.

Két épületet kellene összekötnöm, a probléma hogy közvetlen rálátás nincs. Esetleg egy köztes ponttal tudnánk megoldani ami mindkét helyről tisztán látszik. Ez esetben a köztes pont az egyik épülettől ~800méterre míg a másik épülettől ~2,5Km-re van!
Stabil kapcsolatra lenne szükség és minimum valós 25Mbit/sec sebességre, persze jobb lenne a még gyorsabb.

5let hogy ezt mivel lehetne kivitelezni?

(#9548) fatal` válasza xtech2 (#9547) üzenetére


fatal`
titán

Kábellel, 80-90méterenként aktív eszköz toldásával. Wifivel szerintem 25megabiten kivitelezhetetlen. Esetleg AP-kkel, de azt is nagyon sűrűn kell tenni.

(#9549) localhost válasza xtech2 (#9547) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A kérdésed inkább Mélyvíz, csak úszóknak topicban remélhet választ.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9550) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,
következő lenne a problémám: otthoni hálózatom két gép, Netgear WiFi router és rákötve egy DNS 323 file/torrent szerver meg egy kábelmodem. Namost minden frankón ment, de most átváltottam témobil 3G-re amit egy Web'n'Walk USB modemmel használok az egyik gépről.

Ha a gépen konnektálok a modemmel, akkor wan net, de levág a Wifi-ről. Ha fordítva csinálom, akkor meg elveszik a net hozzáférésem.
Hogyan lehet megcsinálni, hogy a kettő egyszerre menjen? Valamit a route paranccsal, eddig jutottam, de nem akar összejönni...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.