Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) ludsimon válasza kali (#10950) üzenetére


ludsimon
veterán

Sorry, én már valahogy az ilyenektől teljesen eltekintek. :B

12m magas árbocon csücsül az antennám, legfeljebb egyes irányokból a fák akadályozhatják a terjedést. :)

De valóban igazatok van! Sok befolyásoló tényező lehet.

undefined

(#10952) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Kérdésem lenne. A Laptopomban van egy 300 Mbit/s WLAN adapter. Szeretném az asztali gépre is rákötni. Elég ha csak veszek egy USB-s 300 Mbit/s os usb WIFI-t vagy kell esetleg router is? Olvastam valami AD-hoc megoldással nem kell router. Igaz ez?
Az ad hoc olyan mint a crosslink?

Mennyi lenne a sebessége? Gondolom a 300 Mbit/s csak névleges.KB 200 Mbit/s ténylges sebesség megvan így? Nagymennyiségű adatot kell mozgassak, ezért kell a nagy sebesség.

Köszi
Brekkk

(#10953) kali válasza Brekkk (#10952) üzenetére


kali
legenda

a router szerintem jobb megoldás! 10 e ft-ért már van jó n szabványos router!
az n szabvány 300 megabit/sec sebessége annyira névleges, hogy a harmadát sem fogod elérni...

(#10954) mezis válasza Brekkk (#10952) üzenetére


mezis
nagyúr

Igaz. De: A WiFi kapcsolatok a névleges sebesség töredékét szokták a valóságban teljesíteni. Legalábbis az általunk használt kommersz háztartási cuccok. Ha UTP vezeték kihúzható, akkor mindenképp azzal (és akkor sem lesz meg a 100 Mbit).

Én egy WiFi routert vennék, betenném "középre", amit lehet, dróttal csatlakoztatnék.

mezis

(#10955) mezis válasza rezme (#10949) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ugyanoda tudod tenni az antennát, ahol a laposé volt, akkor kb. igen. Olyat vegyél, ahol van lehetőség antenna vagy az egész USB-s kütyü vezetékkel való "hosszabbítására".

Egyébként a vásárlási tendencia fordított, asztali helyett szokás laposat beszerezni. Sokkal kisebb fogyasztás, mobiltás. Csak az extrém teljesítmény, grafika miatt szokás asztalit használni.

mezis

(#10956) mezis válasza kali (#10946) üzenetére


mezis
nagyúr

Még egy cserép virág is sokat el tud tüntetni a jelből. (A virág fajtájára már nem emlékszem :U )

mezis

(#10957) GML


GML
őstag

egy olyan kérdésem lenne, hogy az n-es USB, vagy az n-es PCI kártya a stabilabb, gyorsab. 2 gép adhoc hálózatba való kötésére kellene.

(#10958) Brekkk válasza GML (#10957) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi mindenkinek,

Akkor lemondok a WIFI-ről marad a kábel, ha az gyorsabb. Majd megoldom.

Brekkk

(#10959) mv


mv
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő összeállításról?

Otthoni Internetmegosztás (családi házban): ezzel, vagy ezzel a routerrel, ehhez csatlakozna egy PC ezzel, esetleg ezzel, illetve egy Centrinos noti szintén vezeték nélkül.

Egy betonfal, egy emelet szintkülönbség lenne a router és a gépek között. Fontos lenne a folyamatos, stabil kapcsolat.

Köszönöm előre is. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10960) GML válasza mv (#10959) üzenetére


GML
őstag

szerintem a fix gépeket kábelel kellene összekötni, a routert meg oda "telepíteni, ahol a noti a legtöbbet van használva. kb ennyi. ha sok a wifi eszköz, az lezabálja a routert, főleg, ha mondjuk titkosítást is alkalmazol. illetve a másik kérdés, hog milyen netre akarod ezt használni? a wifi, kb 18 Mbps visz át. nekem a 25/5ös kábelnetnél már érdemes volt bedugnom a kábet, mert az már közel 35% +-j jelentett.

(#10961) mv válasza GML (#10960) üzenetére


mv
aktív tag

Jelenleg kábellel van megoldva az összeköttetés, esztétikusnak nem nevezhető, komolyabb fúrás, faragás nélkül nem is lehetne szépen megoldani.

2 eszköz soknak számít? Egy állandó PCről és egy időszakosan kapcsolódó notiról lenne szó. Mit értesz az alatt, hogy lezabálja?

Egy 15/3-as kábelnetről van szó, a sebesség egyébként nem fontos, csak böngészés lenne, letöltés nem. Fontosabb lenne a stabil kapcsolat.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10962) mezis válasza mv (#10961) üzenetére


mezis
nagyúr

Az internetböngészés néhány kliensig nem probléma.

mezis

(#10963) mv válasza mezis (#10962) üzenetére


mv
aktív tag

Van tapasztalatod (vagy esetleg másnak) a fent említett TP-Link USB-s adapter és router párossal?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10964) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt hiszem kissé elakadtam, tudna valaki segíteni?

van nekem egy Thompson TG787esem, ő egy router + modem kombó. valamint van egy D-Link 524esem, ő egy wireless router. utóbbiból szeretnék access pointot létrehozni.

a helyzet az, hogy a Thompson tud WLant, de a házban nem mindenhol megfelelő a térerő. ezért is gondoltam, hogy felviszem az emeletre a D-Linket, fix kábellel, majd ott csinálok belőle egy access pointot. sajnos kábel nélkül a dolog nem megy, a D-Link nem tud bridge/WDS funkciókat.

a kábel megvan, egyenlőre nálam a földszinten próbálom a D-Linket összehozni a Thompsonnal.

a Thompson a 192.168.1.254en van defaulton, a D-Link a 192.168.0.1en. patch kábellel van kötve a D-Link 1es portja a Thompson 4es portjára.

és akkor a probléma: amíg a D-Linknek aktív a DHCPje, addig nincs netem (mondjuk ez várható volt). amint viszont a DHCPt kilövöm, a Thompson átrakja a D-Linket a 192.168.1.66ra, és a D-Linkkel a kapcsolat megszakad, semelyik ipn nem érhető el, viszont továbbra is jelzi az aktív kapcsolatot. valamint, WLANon továbbra is aktív, a laptop érzékeli.

szerintetek mit kéne vele csinálnom, hogy menjen rendesen?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10965) FixY67 válasza proci985 (#10964) üzenetére


FixY67
senior tag

Nem teljesen tiszta, hogy miről beszélsz...

A D-link WAN portját kötöd a Thompson(? nem Thomson?) egyik LAN portjára?
Mert szerintem így kellene csinálni. Ezután a D-linken beállítani, hogy a WAN porton egyszerű ethernet kapcsolatot akarjon létrehozni úgy, hogy DHCP-n kér címet és egyéb paramétereket a Thomsontól. És hagyni működni a DHCP szolgáltatást is mindkettőn.

...

(#10966) proci985 válasza FixY67 (#10965) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tényleg Thomson... :B

olvastam külföldi fórumokat (amit kidobott a google), ott eléggé nagy volt a káosz annak tekintetében, hogy akkor a WANba vagy simán az egyik portba kell e dugni a kábelt. mondjuk próbáltam WANba dugni a D-Linken az ethernetet, ugyanaz volt az eredmény mint az egyes porttal.

tehát akkor a Thomson címét kell beállítani neki DHCP kiszolgálónak a D-Link DHCPjét pedig bekapcsolva kell hagynom?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10967) FixY67 válasza proci985 (#10966) üzenetére


FixY67
senior tag

Valami nem stimmel azzal amit írsz (ha nincs elkefélve valami a D-linken).
Ha lehúzod a Thomson-ról, kikapcsolod, visszakapcsolod, akkor rá tudsz menni egy PC-ről?

...

(#10968) proci985 válasza FixY67 (#10967) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az meglehet, hogy nem stimmel:)

na kipróbáltam amit javasoltál, lehúztam a Thomsonról, kikapcs/bekapcs, rá a pcre és továbbra se mutatott semmit. vissza Thomsonra WAN portról, kábelt érzékeli viszont elérhetetlen, port1ről ugyanez a helyzet. viszont a laptop meg látta, hogy aktív a WLANon, szóval nem igazán értem a dolgot.

azt hiszem ebből reset lesz, a DHCP pedig marad bekapcsolt állapotba, remélem úgy fog menni.

még egy olyan megoldást láttam, hogy a Thomson DHCPjét állítsam pl 1-100ra, a D-Linkét pedig 101-200ra, így nem akadnak össze címzésnél. kérdés, hogy ettől jobb lesz e.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10969) GML válasza proci985 (#10968) üzenetére


GML
őstag

Csináld a következőt:
1, Reseteld a routert
2, Az egyik LAN porton keresztül menj az admin felületre (http://192.168.0.1 login/pass: admin/ - )
3, Home oldal WAN menü (a bal oldalon) ott (I)Dynamic IP Address(/I)
4, LAN, IP cím átállít pl 192.168.1.99-re, hogy el tud dérni bármikor
5, DHCP, Disabled
6, Dugd a Thomson egy LAN portjáról jövő kábelt a dlink WAN portjába
7, A thomsonon állítsad be a DHCP-t.
Ennyi.
nekem hasonló beállításokkal megy egy engenius router úgy, hogy az ASUS routerr adja ki mindenkinek a DHCP-t.
remélem működik :)))

[ Szerkesztve ]

(#10970) FixY67 válasza proci985 (#10968) üzenetére


FixY67
senior tag

Várj! Szerintem kezdjük 0-ról az egészet! Van gmail-ed? Ott van valami chat, azon tudnánk esetleg online folytatni. Egyszerűbb lenne, mint így.

...

(#10971) FixY67 válasza GML (#10969) üzenetére


FixY67
senior tag

Ja, ha van aki ismeri a router menüjét... úgy könnyű. :)

...

(#10972) proci985 válasza GML (#10969) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

győzelem!

viszont, a D-Linken a WAN portba dugva továbbra sem érhető el a D-Link a számítógépről, viszont ha a D-Link port1jéről kötöm a Thomsonra, úgy már látom a 192.168.1.99en. köszönöm a fix ips ötletért, erre nem gondoltam (a vicc az, hogy elvileg a .67en van a Thomson szerint, mégis a .99 en érhető el).

nah, ez így már jó, kíváncsi vagyok, hogy a laptop mit fog szólni a felálláshoz.

FixY67: nagyon köszönöm a felajánlást a gmaillal, viszont úgy se lettünk volna sajnos gyorsabbak:(. a rossz beállítások miatt folyamatosan szakadozott a net (családtagok legnagyobb örömére).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10973) GML válasza FixY67 (#10971) üzenetére


GML
őstag

google a barátod, különben meg itt van a leírás hozzá :DDD

(#10974) GML válasza proci985 (#10972) üzenetére


GML
őstag

Azért látja a a Thomson a 67-en, mert DHCP-vel oda osztotta ki, viszont, de arra az IP-re a lease eléggé nagy, hogy azonnal látszódjon, általában 1 óra-1 nap szokott lenni ez az idő. eszköze válogatja

(#10975) FixY67 válasza GML (#10973) üzenetére


FixY67
senior tag

Bocs, de ezt ne nekem mond, én csak segíteni próbáltam neki...
:R

...

(#10976) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

FixY67 és GML, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget :R

összefoglalva: úgy néz ki annyi a trükkje az egésznek, hogy a D-Link 524nek kell egy fix ip, aztán kikapcsolni a DHCPt, aztán átkötni porton át a másik routerre, végül pedig bekapcsolni a WLant és örülni.

Wlan is megy, szóval öröm van. egyetlen apróság, hogy külön vezetéknélküli hálót épít mindkét router, de a célra így is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10977) GML válasza proci985 (#10976) üzenetére


GML
őstag

természetesen minden WIFI eszköz külön hálót csinál magának, (elnevezheted őket ugyanúgy is (SSID), és ha az össze beállítás azonos, akkor nem kell szenvedned, hogy melyikre csatlakozzon, hanem az erősebbre fog csatlakozni. úgy is a Thomson osztja az "észt" mindenkinek:D:D:D

(#10978) risnos


risnos
tag

TP LINK TL WR542G wifi routerem van. LG Aréna mobillal szeretnék kapcsolódni hozzá. A szükséges beállítások rendben, a kapcsolat létrejön, de 10 perc után bontja a router a kapcsolatot és nix tovább a telón net, youtube, stb.
Van valakinek ötlete hogyan állítsam be a routert, hogy állandó maradjon a kapcsolat. Köszi előre is. :F

Lehet bár bölcs az ember, másoktól tanulni mindig érdemes...

(#10979) GML válasza risnos (#10978) üzenetére


GML
őstag

szerintem ott a telefonod les za a bibis, ha más wifis eszközt nem dobál el a router.

(#10980) proci985 válasza GML (#10977) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszönöm, akkor állítgatok picit. :C

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10981) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

üdv
mit jelent a wifi kártyánál az draft n?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10982) todie


todie
tag

Sziasztok! Most vettem egy smcwbr14-g2 routert. digi net van itthon. es nem birom a netet mukodesre birni. ugye pppoe-kent konfigolom be. ki van toltve minden (elirasra nincs lehetoseg mert control c control v a tarcsazos megoldasbol es ott mukodik) Valakinek vmi otlet? Elore is koszi.

(#10983) shev7 válasza todie (#10982) üzenetére


shev7
veterán

ezt az ipari hulladekot meg mindig aruljak...? :Y :Y

jobban jarsz ha visszaviszed hogy nem mukodik es veszel helyette egy routert...

MOD: es eleg egyszer feltenni a kerdest :D

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10984) todie válasza shev7 (#10983) üzenetére


todie
tag

szomszed neni vette maganak. nem az enyem. valami epito jellegu esetleg?:)

(#10985) shev7 válasza todie (#10984) üzenetére


shev7
veterán

latom nem ertettel meg, akkor reszletesebben.

Az a router egy ipari hulladek. Tobbel is volt dolgom, egyszeruen nem kepes normalis mukodesre. Ha be is uzemeled valahogy a routert, altalanosak lesznek a napi szakadasok, leallasok, lefagyasok, ujraindulasok. Magadat es a szomszed nenit is rengeteg fejfajastol mented meg, ha visszaviszitek azt a szemetet. Arrol a routerrol ennel epitobbet nem lehet mondani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10986) todie válasza shev7 (#10985) üzenetére


todie
tag

okok. igy lesz akkor. koszonom.

(#10987) todie válasza shev7 (#10985) üzenetére


todie
tag

valami konkret tipus amit ajanlasz?

(#10988) Speeedfire válasza todie (#10987) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

sztem valami tplink megfelelő lenne, látom az smc is csak g-s
ha jól tudom olyan 7-9k körül vannak az n-es wifi-sek nem tudom h van-e rá igény
tplink-kel kapcsolatban nem sok rosszat hallottam és mellette jó árban is vannak

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10989) Polacsko


Polacsko
tag

helló mindenki!
lenne egy olyan kérdésem, hogy upc antennából lehet e wifi antennát csinálni?
lehet h hülyeséget kérdezek!:D
a lényeg h kiköttetem a upc-t és az antenna rajtam maradt és az érdekelne h lehet e vmilyen formába wifi antennaként használni?
ha lehet akkor hogyan?
előre is köszi a segítséget!
üdv

(#10990) madarasz92 válasza Polacsko (#10989) üzenetére


madarasz92
őstag

Szerintem nem lehet de majd jőnnek a szakik akik megmondják az okosat..

(#10991) And válasza Polacsko (#10989) üzenetére


And
veterán

Ha jól sejtem, egy offszet paraboloidról van szó. Ez pedig két részre bontható: tükör és tényleges antennafej (feed). Így önmagában nem jó wifi-re, több okból sem. A legfontosabb, hogy a fej ugye totál más frekvenciára való. A tükör használható, de azzal nem vagy sokkal előrébb, mert szabványtól függően 2,4 vagy 5 GHz-es feed-et kell hozzá csinálnod, azt rögzíteni a fókuszpontban, és az egésszel irányba állni. Egy külön tükör beszerzése meg amúgysem világvége (pár helyről akár guberálhatsz is egyet), de akkor már inkább primfókuszú legyen, mint offszet..

(#10992) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Van egy házi wifi router belőve, a ház egyik végében. A wifi jel az egész házban megvan, csak a másik végében már jóval gyengébb, böngészgetni msnezni éppen lehet vele, viszont Édesanyám ott szeretne laptoppal letölteni, adatot másolni a laptop és PC között. A PC ugyanott van, a ház másik végében, és UTP-vel van a routerre kötve (anno át lett vezetve a házon).

Milyen olyan költségkímélő és vezetékmentes megoldást tudnátok ajánlani, amivel sebességnövekedés érhető el (még ha nem is maximális)?
Lehetséges megbuherálni a router antennát, hogy erősebb legyen a jel? Vagy az csak a laptop antennán múlik?

Lehetőleg olyan megoldás érdekelne, amivel közvetlenül a routerre tud csatlakozni a laptop, nem függ semmi mástól.

Üdv,

ther

Aálírás

(#10993) Matess


Matess
tag

Hi!

korábban ajánlottátok nekem a következő routert: http://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr941nd/28314
Az lenne a kérdésem ,h. a következő pci kártya megfelelne-e hozzá: http://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wn353gd/113527

Egyáltalán kell? Csak mert az internet kábel a nappaliban jön be nekem a szobám meg az emeleten van. Előre is köszönöm a segítséget!

"I'll face it with a grin! I'm never givin' in"

(#10994) kali válasza Matess (#10993) üzenetére


kali
legenda

ha az ellenoldal nem vezetékkel csatlakozik a routerhez - magyarán a nappali és az emeleten lévő szobád nincs összekötve utp kábel segítségével -, illetve az ellenoldali gépben nincs valamilyen wifi modul, akkor igen, kell!
jónak jó az általad linkelt eszköz is, de nem az igazi, mivel csak g szabványos, a router pedig n szabványos, ezért a jobb sebesség kihasználása érdekében - és itt nem csak a net sebességére gondolok - jobb lenne egy szintén n szabványos ellenoldali wifi eszköz, például ez; link vagy ez; link

(#10995) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Vettünk a cégnek egy Mitsubishi WD3300U-t az egy dolog hogy wlant basztak rárakni, de bluetoothot sem találom rajta :W ennek a projektornek a lényege pl a motoros lencsezoom, fókusz stb, amit tudok távirányítóról tudok kezelni, nyilván olyan felhasználásra is hogy pl 5 méter magas van és onnan vetít, csak hogy csatlakoztatom igy pl egy laptophoz :F lan, usb bemenet van rajta, van esetleg valami egyszerű megoldás hogy, vezeték nélkül csatlakozzak rá?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10996) Alex91 válasza animatrix11 (#10995) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekkel, mi massal :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10997) shev7 válasza animatrix11 (#10995) üzenetére


shev7
veterán

"pl 5 méter magas van és onnan vetít, csak hogy csatlakoztatom igy pl egy laptophoz"

altalaban az olyan projektorokhoz amik plafonra vannak rogzitve egy szepen elvezetett kabel segitsegevel csatlakoztatod (almennyezet -> fal -> padlo -> kivezetes)

lehet, hogy tudatlan vagyok, de nem tudok wlan illetve bluetooth alapu gep -> projector kapcsolatrol

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10998) localhost válasza shev7 (#10997) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Léteznek! [link] és [link] horror áron

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10999) shev7 válasza localhost (#10998) üzenetére


shev7
veterán

normalisan kiepitett kornyezetben sok ertelmet nem latom. A tapot ugyis el kell juttatni a projektorhoz, szoval vezetekezni mindenkeppen kell. akkor meg mehet mellette kep/hang minden.

Persze biztos van akinek meger ennyit a vezeteknelkuliseg :) kivancsi lennek az eladasokra.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11000) localhost válasza shev7 (#10999) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igazad van, nem is a plafonraszerelhetőség a könnyebség a wlan-nál, hanem az, hogy egy konferencián könnyedébb a kezelés akár az asztalra tett projektorhoz többen is tudunk csatlakozni...

NEM ÁLLÍTOM, hanem vélelmezem, "mintha" a win7-ben már külön lenne ilyen lehetőség, hogy <kapcsolódás hálózati vetítőhöz>... de ezen e gépen most vista van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.