Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10034) DeFranco válasza Kata0903 (#10032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Attól is függ, hogy hány gépet akartok összekötni. Ha csak kettőt, akkor tényleg elég a crosslink, ha viszont előfordulhat, hogy többet is, akkor érdemesebb beruházni (szerintem) egy routerre. Pár ezer forintért már kaphattok olyan routert, ami az igényeiteket kielégíti, szerintem a legegyszerűbb is elég.

Ha közvetlenül köttök össze két gépet, akkor ahogy dr.bubó is mondta, crosslink kábel kell, ha simán, akkor a "normál". A kettőben ugyanazok az erek mennek a crosslinkben az egyik fejen más a bekötés sorrendje.

A verzió: narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna

B verzió: zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, kék, kék-fehér, narancs, barna-fehér, barna

A sima kábel két vége AA, a crosslinknél az egyik A a másik B.

Lehet ezért itt engem megköveznek, de elárulom, hogy egyszer, amikor vettem (volna) egy jópár méteres corsslink kábelt, a srác rosszul kötötte be (egyenes lett), és a kábelt megbontva pl. a közepén felcserélgettük a megfelelő vezetékeket, úgy is működik. Mondjuk ezt csak abban az esetben, ha nem sajnálod a kábelt, és extra sürgős.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.