Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) draco31 válasza mckay (#67450) üzenetére


draco31
veterán

8.1 avec Bing, vagyis with Bing.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67452) draco31 válasza mckay (#67450) üzenetére


draco31
veterán

Megoldódott, nem ajánlotta fel a letöltést.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67453) mckay válasza draco31 (#67452) üzenetére


mckay
aktív tag

és hogy oldottad meg, ha nem ajánlotta fel?

az MS oldalán én azt találtam a magyar nyelvről, hogy - jónéhány más nyelvvel ellentétben - a magyar nem letölthető nyelvi csomag, hanem a vezérlőpultban kell kezdeményezni

ugyanakkor a "with Bing" kiadásnak meg pont az az egyik lényege, hogy nem enged a vezérlőpultban plusz nyelvet felvenni, mert hogy Single Language verzió

szóval ha van megoldásod, érdekelne...
;-)

(#67454) draco31 válasza mckay (#67453) üzenetére


draco31
veterán

Már visszaállítás közben magyar nyelvet választottam és magyar billentyűzetet.
De persze maradt minden francia, a dátumnál írt csak annyit, hogy szerda.
Aztán sokadik megnézésre a magyar nyelvre ha rákattintottam, akkor ott volt a letöltés lehetősége, lehet már első perctől ott volt, csak franciául nem nagyon tudok. Letöltötte, települt, aztán restart után magyar lett minden.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67455) vigyori78 válasza Syl (#67448) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez még semmi ,most néztem a C meghajtót megjelent az a csodálatos 2 mappa :W : $WINDOWS.~BT és $Windows.~WS

(#67456) Syl válasza vigyori78 (#67455) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyenem szerencsére (még) nincs :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67457) Aarpok válasza Syl (#67456) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam sincs és remélem nem is lesz :D

Аарпок

(#67458) Syl


Syl
nagyúr

Gyerekek, írtam már hogy szeretem a Windowst? Főleg a 8.1-et? :U

A történet röviden:
Mivel elég sokat dolgozom itthon (5 napból 4-et), ezért az irodából hazahoztam a nyomtatót. HP LaserJet P2055dn. A telepítés annyi volt, hogy rádugtam az USB kábelt a gépre :B Működik pöpecül!
Csakhogy.
Ha véletlen elfelejtem bekapcsolni és úgy küldök rá munkát, akkor indulhat a szopás.
Utólag bekapcsolva természetesen nem nyomtatja ki a sorban álló anyagot, pedig szépen jelzi, hogy a nyomtató online és minden oké vele. Nyomtató ki- bekapcsolás, számítógép újraindítás, nyomtatósor kiürítés, újbóli nyomtatás indítása - semmi nem segít.
Egyetlen egy dolog van amivel ismét nyomtatásra lehet rávenni a HP-t, ha eltávolítom a nyomtatók közül, lehúzom a gépről, visszadugom, és újra felismeri a Win. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67459) rgeorge válasza Syl (#67458) üzenetére


rgeorge
addikt

Mondjuk a HP nyomtatószoftvereiről tudnék mesélni, a nyomtatóiról is. Nem védem a Windowst, de a HP finoman szólva nem kooperatív módon áll a kérdéshez.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#67460) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy én a laptopomban kicseréltem a dvd írót és egy hdd-t tettem bele. Ez a hdd időközönként leáll és baromi sokára indul újra, persze csak akkor ha használni akarom. Win8.1 alatt hol lehet ezt beállítani, hogy ne kapcsoljon ki? Az energia ellátásban ez ki van kapcsolva, tehát nem ott. Vagy valami parancssorral nem lehet ezt kilőni? Vagy esetleg az lehet a zavar, hogy úgy kezelné a port mint egy dvd lejátszót és azért állítja le? Ha esetleg tud valaki segíteni azt megköszönném. :R

(#67461) Syl válasza rgeorge (#67459) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is ismerem a HP szoftvereit :( Volt valami PhotoSmart nyomtató-szkenner-fax gépem is. Háááát, aki annak a szoftverét írta, azt kerékbe kellene törni :DDD
Ezért nem is telepítettem semmit a LaserJet-hez, csak amit a Win magától felrakott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67462) betyarr


betyarr
veterán

na most megint van böngészőválasztó?felmelegítik a már lerágott csontot,vagy miért?

(#67463) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok , megint itt vagyok! :D (1 éve is gond volt csak a géppel! :D ) Adott egy Sony Vaio laptop , gyári win8 , bios kulcs , 8.1 megint nem megy a storeból (8.1 telepítése sikertelen , de a letöltésre kattintva csinálja :( )

Szóval , hogyan tudnék win10-re updatelni rögtön, hogy ne a 8.1-gyel szívjak és a frissítéssel , mert ha az asztalin lévő win korongjával tenném fel a 8.1-et (64bit HU 1pk DSP OEI DVD) a kulcsot nem olvassa magától és biosból kiszedni meg 4 katt lenne , szóval -"- , hogyan tudnék win10-re updatelni rögtön.

szrk.: Esetleg csak Cs:go esetén van értelme a 10-nek ? Nyerek vele + teljesítményt ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#67464) szabonagyur válasza Micsurin (#67463) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kihagyni a Win8.1-et akkor tudnád ha lett volna már egyszer felfrissítve Win10-re, mivel akkor egyből Win10-el indíthatod. Amíg nincs felfrissítve Win10 és automatán beregelve a MS-hez a gép azonosító adatai addig kell az alap OS frissítése.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67465) Micsurin válasza szabonagyur (#67464) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Remek , köszi , végre rávettem a storet , hogy leszedje a 8.1-et , telepít , 82%-nál állt a gép 2,5 órát , a telep le is merült szépen (mert nem vette fel a töltést wtf!? ) , majd az előző rendszer visszaállítása , majd átvált telepít , és szépen egy 0xc1900101 0x40017 "Couldn't update to windows 8.1" amire persze 2013.oct találati eredményt melyet már javítottak ... minden egyes alkalommal amikor újra kell tenni a gépet rájövök , hogy nem tiszta win mennyivel user barátabb és használhatóbb ..... :W

Bármi ötlet ? Mert a store megint nem tudja leszedni a 8.1-et , hiába próbálok bármit a storeval amit az ms weblap javasol.... :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#67466) Casoli válasza Micsurin (#67465) üzenetére


Casoli
őstag

Telepíts lemezről 8.1-et generic kulccsal, majd aktiválás előtt add meg a saját kulcsodat amit kiolvastál a BIOSból a speciális programmal. Ezek után mehet a 10 upgrade.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#67467) Sanya válasza Micsurin (#67463) üzenetére


Sanya
nagyúr

Vársz kb 1 hónapot és a ms engedi a win 10-et aktiválni korábbi kulcsokkal is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67468) Micsurin válasza Casoli (#67466) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Szuper , köszi! :R U Make my day! :DDD

Még egy kérdés: Win10 alatt is mükődik a classic shell ? (mert a win 7-es start menü az maradna ha tudna :B )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#67469) randras


randras
veterán

Helló!

Olyan problémám lenne, hogy újraindításonként letiltódik a bluetooth modul, valami ütközésről is szó volt mikor legutóbb néztem Eszközkezelőben, de az Eseménynaplóban nem találom nyomát semmi ilyesminek, hogy tudnék a végére járni akkor? :U

:R

(#67470) RedCactus


RedCactus
senior tag

Régi asztali gépemről váltanék újra. Dobozos Win 8.1-em van. Az új gépre felraktam generic kulccsal a 8.1-et, de mielőtt aktiválnám, az lenne a kérdésem, hogy a régi gépről inaktiválni kell vagy mit kell tenni, mivel egyszerre csak egy gépen lehet használni. Remélem érthető voltam...

(#67471) Casoli válasza RedCactus (#67470) üzenetére


Casoli
őstag

Nem kell inaktiválni, inkább töröld le. Az új gépen pedig telefonon keresztül kell aktiválni, aztán válaszd majd azt a menüpontot, hogy egy gépre telepítetted.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#67472) RedCactus válasza Casoli (#67471) üzenetére


RedCactus
senior tag

Na majd hétfőn lesz időm, nekiugrom. Köszi!

(#67473) malibu


malibu
tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám. Még 1 éve karácsonyra vettem anyámnak egy 520-ast. Nem használta eddig. Akkor regisztrálta őt valami ismerőse live-on, de annak a jelszavára, gmailre, stb.. senki nem emlékszik. Anyámnak nem voltak előtte ilyenek. Számítógépe sincs. Most próbálom beállítani neki egy új fiókkal, de csak alaphelyzetbe állítással lehet a régi fiókot kitörölni a telefonból(amibe nem tudunk belépni). Azóta csak forog a fogaskerék és ennyi. Van amikor megjelenik egy kék képernyő valami nagyon apró 1 soros felirattal ahonnan csak akku ki-be működik aztán megint fogaskerék akár 1 napig, ha hagyom. Nem megy tovább. Előtte frissítettem 8.1-re és update-elve is volt még 1x. Mit lehet tenni ilyenkor? Hangerő le + töltő sem működik. Nem jelenik meg a felkiáltójel.

(#67474) quailstorm válasza malibu (#67473) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ez segíthet

felrakod vele egyúttal a friss rendszert is

(#67475) malibu válasza quailstorm (#67474) üzenetére


malibu
tag

Köszönöm!

Próbáltam a programmal, de kis töltöttséget írt ki pedig egész nap töltőn volt. Gondolom a fogaskerekek közben nem töltött, vagy a szerencsétlenkedése kb. ugyanannyit merített folyamatosan. Na mind1 lényeg, hogy most elindult a telefon és eddig minden oké.
Lehet, hogy nem ide tartozik, de létezik ingyenes egyszerű, szép, magyar nyelvű, jól testreszabható, beépített equalizerrel rendelkező mp3 lejátszó ami mappákat kezel? Keresgéltem az áruházban, de szinte csak netes zeneletöltőket, vagy online lejátszókat találtam.

(#67476) SRII válasza BluEyes (#67358) üzenetére


SRII
őstag

köszi!

Más

Sziasztok!
Hogy kell letiltani az angol billentyűzetet a winben? vagy hogy kell más gombokra áttenni shift-alt igen csak idegesít, és már elegem van,hogy játék közben mindig átvált angolra!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#67477) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

érdekes jelenségbe ütköztem, már másodszor. Win 8.1 Pro 64bit telepítés után ha megnyitok egy alkalmazást, akkor a jobb felső sarokba hiába viszem az egeret, nem tudom bezárni. Windows gomb működik, és kirak az asztalra, de az alkalmazás fut tovább. Start8-at használok, de ez ettől függetlenül is fenn állt.

ez beállítás kérdése? hogy lehetne ezt orvosolni? köszönöm előre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67478) netpeti98 válasza hoffman_ (#67477) üzenetére


netpeti98
addikt

Az egérmutatóra előjövő fejlécre gondolsz? Ha igen, akkor még nincs fent az update 1.

(#67479) hoffman_ válasza netpeti98 (#67478) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az lesz az. köszönöm a tippet, rálesek a WU-re.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67480) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.
Van egy furcsa hibám, vírus vagy nem is tudom én mi ez de már nagyon idegesitő.
Beindítom a gépem és elkezdi valamiért terhelni magát a CPU és a GPU... Pörög a venti a hőfokok az egekbe vannak, feladatkezelőben megtaláltam ezt hogy " Microsoft © Windows © Operating System [ctfhost]"-ot. Ez pörgeti a gépem, de amint kikacsolom feladat befejezésével lemegy a hőfok és a gép is normálisan használható! Ez mi ez?

HELP!

[A kép nagyban]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#67481) quailstorm válasza nesh_019 (#67480) üzenetére


quailstorm
nagyúr

litecoin-bányász
rosszabb esetben BTC bányász (aminek gazdaságilag nincs értelme)

Kaspersky vagy Malwarebytes-t csapasd neki.

(#67482) Land


Land
veterán

Szerintetek az miért lehet, hogy hetente azt csinálja a gépem bekapcsolás után, hogy nincs rajta net. Sárga felkiáltójel van a jobb sarokban a kis ikonján és "Nem azonosított hálózatot" ír? Hibaelhárító futtatása után pedig "Az Ethernet X nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval" a szöveg.
Van mikor egy újraindítás megoldás, de általában a modem és a router újraindítása a kulcs. Már átdugtam a kábeleket másik slotba, de mindig előjön időközönként. T-Home-s a netem.
Driver hiba vagy más a gond?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67483) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Én nem használom a rendszert csak egy kérdést továbbítok. Arról lenne szó, hogy a 8.1-ben hogyan lehet beállítani a csempékben az alkalmazásokat, hogy fussanak? PL. email, közösségi alkalmazások stb. Mindig azt kéri, hogy lépjen be a windows fiókjába. Ha ez nincs akkor nem is lehet ezeket beállítani?

Windows fiók? Itt muszáj megadni a telefonszámot? Akinek nincs az nem is tud ilyen fiókot létrehozni?

Köszi! :R

(#67484) quailstorm válasza Anulu79 (#67483) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem, nem kell
egy hotmailt csinálsz és bejelentkezel, ennyi

(#67485) Loco7us


Loco7us
tag

Sziasztok! Nem találtam igazán működő falsh player topicot úgyhogy ide írom. egyik napról a másikra elkezdett szarakodni a flash, ezért letöröltem valamiért kettő ugyanoylan ikonja is volt. a probléma pedig az hogy leszedtem a legújabbat (régivel is próbálkoztam) elkezdi telepíteni és nem csinál gyakorlatilag semmit csak ott van egy fehér ablak és kész .... lehet valalmi vírus lehet nem tudom. Válaszaitokat előre is köszönöm

(#67486) quailstorm válasza Loco7us (#67485) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a flash telepítője régebben egy Internet Explorer frame volt, sztem most is az
de Win8 alatt nem fordulhat elő, hogy régi az IE
valami nagy gebasz lesz ott

(#67487) Anulu79 válasza quailstorm (#67484) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezt próbáltam de egyből a fiókos regisztrációs oldalra dobott. De akkor megpróbálkozom újra. Hátha most sikerrel járok.

(#67488) quailstorm válasza Anulu79 (#67487) üzenetére


quailstorm
nagyúr

magából a 8.1-ből csináltam én is, de nem muszáj valós adatokat se megadni, egy e-mail kell, egy backup e-mail, meg egy random név, szülnap és kész

(#67489) Anulu79 válasza quailstorm (#67488) üzenetére


Anulu79
addikt

Igaz én most itthon próbáltam meg win7-en de ugyan úgy kéri a tlefonszámot. Lehet megadok valami kamut aztán meglátom, hogy azzal mi lesz. :)

Nem jó. A regisztrációnál kódot akar küldeni a megadott telefonszámra. :(((

[ Szerkesztve ]

(#67490) quailstorm válasza Anulu79 (#67489) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7-en azt hogy? Nincs is benne az oprendszerben a store.

(#67491) Anulu79 válasza quailstorm (#67490) üzenetére


Anulu79
addikt

Csak simán egy email fiókot akartam létrehozni. Vagy jobb az, hogy ha az oprendszer használója a storeban regel?

(#67492) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Windows 8-as lemezem és serial kódom van, hogy tudok tiszta Windows 8.1 telepítést végrehajtani?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67493) szabonagyur válasza freelanced (#67492) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 felrak a megfelelő neten elérhető generic kulcs egyikével, majd utána a gépházban megadod a Win8 kulcsod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67494) freelanced válasza szabonagyur (#67493) üzenetére


freelanced
addikt

És honnan lehet beszerezni a Win 8.1-et, biztos helyről?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67495) szabonagyur válasza freelanced (#67494) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google: Media Creation Tool Win8.1, MS oldalról jön le...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67496) freelanced válasza szabonagyur (#67495) üzenetére


freelanced
addikt

Hálás, köszönetem!

Egyébként összességében a 8.1 jobbnak számít mint a sima 8 illetve a 7?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67497) szabonagyur válasza freelanced (#67496) üzenetére


szabonagyur
félisten

8-nál mindenképpen, szerintem a 7-től is jobb (illetve ott most valamiért eléggé lehalt a WU), de utóbbi saját vélemény csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67498) freelanced válasza szabonagyur (#67497) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm szépen! :)

Egyébként driverek terén mit érdemes manapság felrakni? Mert ügye még Anno az XP-nél szint semmi nem ment nélkülük, de ma már megy. Érdemes még a Chipseteket az alaplaphoz meg az ilyen alap drivereket felrakni? Vagy elég a videókártyáét? Hogy van ez?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67499) szabonagyur válasza freelanced (#67498) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van Win8.1 direkt driver érdemes, ha nincs akkor hang, vga mindenképpen a legfrissebb elérhetőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67500) quailstorm válasza Anulu79 (#67491) üzenetére


quailstorm
nagyúr

sokkal egyszerűbb ott létrehozni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.