Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) Syl válasza randras (#67550) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67552) randras


randras
veterán

Köszi, pont volt egy Paragon Hard Disk Manager licenszem, csináltam egy mentést ezzel is, 3-ból egy csak jó lesz.

(#67553) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Laptopra telepítettem win8.1-et,a jobbról-balra mozgatott kurzortól felugró ablaktól hülyét kapok...lehet ezzel valamit kezdeni? Az egér és tapipad beállításai között nincs erre vonatkozó beállítás nálam.

[ Szerkesztve ]

(#67554) VoidXs válasza Muerte (#67553) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Frissíts 10-re, mindened megmarad, kivéve a jobbról beúszó hülyeség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67555) Muerte válasza VoidXs (#67554) üzenetére


Muerte
addikt

Az nem játszik egyelőre kompatibilitási probléma miatt...szóval ha jól értelmezem akkor nincs rá megoldás?

(#67556) fer válasza Muerte (#67553) üzenetére


fer
őstag

Erre gondolsz?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#67557) Muerte válasza fer (#67556) üzenetére


Muerte
addikt

Nem,ezek mind ki vannak kapcsolva már de ettől még az a funkció él ami engem zavar.

(#67558) #56474624


#56474624
törölt tag

Unokahúgomnál a metrós programok egyáltalán nem indulnak el, a gépház sem: a tálcán megjelenik a program ikonja, de semmi. Sok ilyen metrós programnál "piros x" van a kezdőképertnyőn, ha jól emlékszem.
Hogy mit művelt a gépével, azt nem tudom, én lefuttattam egy sfc /scannow-ot, az semmit nem használt. Újratelepítésen kívül van erre valami megoldás?

(#67559) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

A szüleim az asztali gépüket el szeretnék adni, mert vettek egy laptopot ( amin jelenleg Ubuntu van ).
A asztali géphez még 3 éve vettem nekik egy Windows 8-at.
Ha eladják az asztali PC-t, akkor ezt a 8-as rendszert is adniuk kell mellé, vagy ha letörlöm a gépről, akkor az újonnan vásárolt laptopon is fogják tudni használni ( mármint lehet majd aktiválni )?

(#67560) ruskop válasza bopeti98 (#67559) üzenetére


ruskop
senior tag

Milyen liszensszel vetted a Win8-at? Egy felhasználós vagy 1 gépes? Ha egy felhasználós akkor tudod használni a másik gépen. Ha 1 gépes akkor nem.

(#67561) bopeti98 válasza ruskop (#67560) üzenetére


bopeti98
őstag

Őszintén? Fogalmam sincs.
Egy helyi infós boltba vettem. Azt tudom hogy volt sima 8, meg 8 Pro. A olcsóbbat, tehát a sima 8-at vettem.
A csomagolására ez van írva, ha mond valamit:
Win 8 64bit HUN 1pk DSP OEI DVD

(#67562) bopeti98 válasza bopeti98 (#67561) üzenetére


bopeti98
őstag

Még annyi, hogy a matricára, amin a termékkulcs is van, az van írva, hogy Windows 8 for oem software.

(#67563) fer válasza bopeti98 (#67562) üzenetére


fer
őstag

Hát ezt bebuktad mivel OEM egy gép, nem lehet "költöztetni"!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#67564) bopeti98 válasza fer (#67563) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem.
Köszi a választ!

(#67565) szabonagyur válasza fer (#67563) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 esetében jött asszem a költöztethető OEM dolog, szóval van esély a költözésre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67566) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Win 8.1-et telepítettem egy Dell 15r 5537 laptopra.Minden jól működik,kivétel,az alvó üzemmód. Úgy néz ki,nem kapcsolja ki a WLAN kártyát.Pedig a pipa ott van a kártya beállításainál,hogy a rendszer kikapcsolhatja energiatakarékosság miatt. Mi lehet a gond?

(#67567) szabonagyur válasza peu407 (#67566) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell oldalról tedd fel a VGA drivereket, általában azért nem alszik el a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67568) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok

win 8.1 64bites rendszernél a bejelentkezés helyett fekete képernyő és csak kurzorra van már valakinek biztos megoldása?

mi okozza? mert olvasgattam, de mindenki csak találgat, van minden írva, de van olyan felhasználó, aki ki tudta ezt iktatni és nem jött vissza?

(#67569) Casoli válasza bopeti98 (#67562) üzenetére


Casoli
őstag

Nyugodtan vidd tovább, menni fog. Ne hallgass itt egyesekre. Majd csak annyi, hogy telón kell aktiválni, és azt válaszd, hogy egy gépen van rajta.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#67570) Casoli válasza szabonagyur (#67565) üzenetére


Casoli
őstag

Hivatalosan az OEM az első géphez kötődik amire fel van telepítve. A dobozos pedig átvihető a következő gépre. De mindez hivatalosan. De mivel a Microsoft szerintem a világ egyik legkedvesebb cége, ezért nem köt bele, ha az OEMet tovább viszed.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#67571) bopeti98 válasza Casoli (#67569) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi!
És Windows 10-re is lehet majd frissíteni még egyszer?

(#67572) szabonagyur válasza diablo1984 (#67568) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mivel sok oka lehet, így nincs biztos megoldás rá.

Volt amikor működött amúgy? Ha igen akkor visszaállítás korábbi időpontra működhet.

Amúgy meg VGA driver, optimalizáló stb lehet a ludas.

(#67571) bopeti98: jogszerűen nem lehet, illetve akár hamar tiltás is lehet a vége, de elsőre simán mehet a dolog is. Az a baj, hogy ha már egyszer felfrissítetted a régi gépet akkor bárki rárak arra a gépre egy megfelelő Win10-et és már aktivált lesz. Ha úgy vesszük az az eredeti, az volt meg hamarább.
Itt érdemes lehet MS-el beszélni.

(#67570) Casoli: Win8.1 esetében változott a dolog, OEM is továbbvihető ha nem a géphez járt. Ezt talán tavaly módosították az EULA-ban. Amiről te írsz a régi, "megdöglött" az alaplap koncepció volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67573) Casoli válasza bopeti98 (#67571) üzenetére


Casoli
őstag

Win10 megjelenéstől számítva egy évig ráfrissíthető.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#67574) bopeti98 válasza szabonagyur (#67572) üzenetére


bopeti98
őstag

Most jutott eszembe, hogy már a Windows 10 frissítésnél is volt egy kis zavar, aminek kapcsán már fel lett véve a kapcsolat a Microsoft ügyfélszolgálatával.
Lehet az lesz a legtisztább, ha megy a géppel együtt az egész Windows, a laptopon meg marad az Ubuntu. A célnak jelenleg az is megfelel. A későbbiekben esetleg majd meg lesz véve rá a Win 10.

[ Szerkesztve ]

(#67575) ruskop válasza bopeti98 (#67561) üzenetére


ruskop
senior tag

Ha a telepítő felajánlja telepítésnél, hogy 64 vagy 32 bites oprendszert szeretnél akkor az felhasználói liszenszes, tehát átteheted másik gépre. Ha nem ajánlja fel akkor sajnos egy gépes.

(#67576) mckay


mckay
aktív tag

Segítség!

Nem vagyok képes átmásolni a Win8-at!
És egyszerűen már nagyon szeretném érteni, elsajátítani ezt az EFI dolgot!
Tegnap az egész estét ezzel töltöttem, alig néztem a forma1-et...
:o

Mindig csak oda jutok, helyreállítás szükséges (világoskék képernyő), aztán persze nem tudja magát helyre állítani.
:(

Tehát adott ez az Asus X205TA laptopocska, aminek három különleges ismertetője van:
- nem támogatja a hagyományos MBR típusú boot procedúrát, csak EFI-ről bootol
- le van tiltva a prociban az x64 támogatás
- az SSD kivehetetlen, bele van forrasztva
Így sok kerülő út számomra lezárva.

Ami nekem van:
- egy tök ugyanolyan Asus X205TA laptopocska.
- x86 telepítő pendrive Win10-zel
- x86 EFI boot WinPE
:B

Amit próbáltam:

a)
ghost32-vel a próbáltam imidzset készíteni, ment is, de hát nem lett bootolható, hiszen az csak MBR partíciókat képes jól kezelni

b)
kézzel csináltam gpt partíciókat a cél gépre, ahogy [írják], de a [next] lépésnél a "Copy boot files from the Windows partition to the System partition" egyszerűen le sem fut, pedig sokat próbáltam, egyszerűen nem fut a bcdedit a winpe környezetemben

c)
oké, felhúztam rá a Win10-et a telepítő pendrive-val, az ugye hivatalból csinált boot partíciót (pardon, System partíciót), és csinált rá Windows partíciót, ezután a Windows partíciót NEM TÖRÖLTEM, hogy a partíció azonosítója megmaradjon, csak gyorsformáztam és erre a meghagyott partícióra imagex-eltem a másik laptopról capture-ölt Win8-at
(megjegyzem, ezzel a módszerrel simán telepítettem már erre a laptopra az elmúlt héten angol nyelvű Win8-at imidzsből, és simán fel is állt, csak hát ugye a kezdeti gondom, hogy az angol nyelvű nem aktiválódik rajta, a saját licenckulcsával sem)

d)
oké, ugyanazt tettem, amit az előbb, csak az imidzset nem gyári (sysprep??) állapotról csináltam, hanem a már rendes felállt és megszemélyesített Win8-ról

e)
oké, átimidzseltem a boot partíciót is, nehogy már az legyen a különbség

f)
oké, azt gondoltam, hogy talán valahogy a boot partíción a bcd fájl olyan partíció azonosítót tartalmaz, ami nem egyezik meg az én partíciómmal, és ezért nem tölti be, ezért ghost32-vel is csináltam imidzset a forrás laptop Windows partíciójáról, és azt komplett partícióként másoltam fel

de nem és nem és nem és nem!

Itt egy ugyanolyan laptop, holnap vissza kell adnom a gazdájának, és erre nem tudom átültetni a Windows-t!

Rohadt EFI!
Ha a bios támogatná a Legacy (MBR) bootolást, már rég kész lennék!
:W

Segítség!
Ti hogy csinálnátok?
Van valami portable és ingyenes mentéskészítő, ami WinPE alatt kompletten lementené a laptop tartalmát?
Vagy, lehetséges, hogy jól csinálok mindent, csak egyszerűen az Asus-féle Windows keresi a gyári számot és nem stimmel?

(#67577) mckay válasza mckay (#67576) üzenetére


mckay
aktív tag

Jah, azt nem írtam oda, hogy azért kéne átmásolni valahogy a Win8-at, mert balfék módon a sajátomról letöröltem kompletten.
Diskpart, clean parancs...
:B

(#67578) szabonagyur válasza ruskop (#67575) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen telepítő hivatalosan nem létezik ;) Ezek mind buherált telepítők.

Win10 esetében van olyan, hogy letöltheted mindkettőt egyszerre és egy DOS ablakban, boot után tudod választani, hogy 32 vagy 64 bit ami kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67579) szabonagyur válasza mckay (#67576) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem prociban van tiltva, hanem BIOS szinten a x64.

Amúgy miért Ghost? Vannak sokkal komolyan programok már a visszaállításra. A beépített Windows is pl, vagy nem próbáltad még esetleg Macrium Reflect? Ez tud EFI-t is menteni.

Neked olyan kéne amivel a kölcsön gépen leklónozol mindent egy külső vinyóra, csinál helyreállító lemezt, majd azzal bootolva visszaállítod a képet ahogy van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67580) ruskop válasza szabonagyur (#67578) üzenetére


ruskop
senior tag

Igen. Elnézést. a Windows 10-nél van ilyen gyári verzió. [link]
Viszont úgy emlékezem, hogy win8.1-re is volt ilyen gyári.

(#67581) szabonagyur válasza ruskop (#67580) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows 8.1 ugyebár nem volt USBn elérhető, ott van egy 32 bites DVD meg egy 64 bites ha dobozosat veszel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67582) ropijoe


ropijoe
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy azt hol lehet beállítani a 8.1-ben, hogy automatikusan kikapcsoljon mondjuk két óra üresjárat után?

Régebben így volt a notimon, aztán átállítottam és azóta két napig is megy, ha elfelejtem kikapcsolni...

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#67583) szabonagyur válasza ropijoe (#67582) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez lényegében az alvó mód, notiknál szokás, hogy mondjuk 2 óra altatás utána lehibernálva kikapcsol.

De ugyanígy lehet hibernálást is beállítani, ha bizonyos ideig nem vagy aktív.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67584) mckay válasza szabonagyur (#67579) üzenetére


mckay
aktív tag

Macrium Reflect?
Nem hallottam róla, mindjárt kattintok.
...Uhh, hát jól néz ki a fícsör oldala.
Már töltöm is!
:-)

Egyébként most este, hogy készülök visszaadni ezt a kis Asust, most látom, hogy azt állítja magáról, hogy be van kapcsolva a Bitlocker rajta. Minek egy ilyen kis khm, szarra?
:Y
Szerintem ezért nem ment a klónozás, se Ghost-tal, se Imagex-szel!
:W

De már teper is rajta a kikapcsolás, utána teszek egy végső próbát a klónozással.
Talán pont ezzel Macrium-mal.
;)

És mondjak valami habot a tortára? Képzeld, hogy ami miatt az egészbe bekormányoztam magam, miszerint felesleges a 10GB recovery partícióval elpazarolni a 29GB tár egyharmadát, nos, ez a probléma a kölcsönkapott ASUS-on magától megoldódott. (Merthogy kölcsönkaptam, persze, de dolgozzak vele: fusson le a Win10Update). Merthogy szegényem 18GB Windows partícióval jön a gyárból, rá engedtem neki a W10 updatet, az sikított, hogy ilyesmihez kevés a hely, beadtam neki használatra egy USB drive-ot, akkor megnyugodott és nekiállt, aztán egy ponton megkérdezte szépen magyarul, hogy mi maradjon meg, semmi vagy minden adat, én mondtam hogy semmi, hiszen tök új a masina, és erre bootolgatott, és voila, itt a laptop friss Win10-zel, és 29GB helyet ír a Windows partícióra.
:C
Ügyes.
:D
Én meg balek.
:DDD

(#67585) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: Lehet-e úgy telepiteni Windows 8.1-et is, hogy a letöltött .ISO Képfájl [64bit 8.1 magyar iso] tartalmát kibontom, aztán azt rámásolom egy Pendrive-ra, de nem teszem a Pendrive-on semmilyen mappába sem a tartalmát, aztán pedig Onnan a Setup.exe-vel felteszem? Nem gond, hogyha kreáll egy Windows.old mappát, semmi gond ;)
Másrészt pedig: Támogatná egyáltalán a gépem?
-Videókártya: ATI HD 4770 512MB
-Processzor: Intel Core 2 Duo E6300 3Ghz
-HDD: Western D. 1TB
-Hang: Realtek: HD Audio [Onboard]
-És ennyi.. Végülis.
Köszönöm előre is a segitségeket! :U :K ;)

(#67586) szabonagyur válasza mckay (#67584) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bitlocker? Az csak a WIn8.1 Pro-ban van, és elég sok minden kell az engedélyezéséhez, bár lehet hekkelni rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67587) mckay válasza Norbi095HUN (#67585) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia!
Nem értem pontosan a kérdést.
- az a kérdés, hogy lehet-e DVD nélkül telepíteni Windows-t úgy, hogy amid van, az egy ISO fájl?
- az a kérdés, hogy a Windows 8.1 alatt találsz-e majd drivert a videókártyádhoz, hangkártyádhoz?
Nos, az válasz egyértelműen igen,
- méghozzá az első kérdésre így: [RUFUS]
- a második kérdésre meg igen, találni fogsz.
:-)

(#67588) norbi642


norbi642
tag

Sziasztok van egy asus lapim es ha win 7 nel magasabb pl 8 vagy 10 et telepitenek kidobja telepites kozben hibauzenetben hogy boot hiba a rendszer ujra indul es marad a regi oprendszer....ennek mi az oka?asus x59sl laptop!tom nem mai gyerek de azert....

(#67589) szabonagyur válasza norbi642 (#67588) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asus témában kaptál választ, felesleges mindenhol feltenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67590) Norbi095HUN válasza mckay (#67587) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Tehát, akkor kicsit érthetőbben, előről:
Tehát, adott egy Windows 8.1 Pro 64bites magyar .Iso Képfájl a gépemen, letöltve, okés.
Ennek a képfájlnak a tartalmát én kibontottam egy mappába Daemon Tools-szal, és a kicsomagolt tartalmat, rámásoltam a Pendrive-ra, de nem tettem azt direkt semmilyen mappába sem.
Innen aztán [A Pendrive-ról] szeretném elinditani a telepitést, a Setup.exe használatával.
Kérdésem pedig volt, hogy: Ez igy müködne-e?
És igen, tisztában vagyok azzal, hogy lefog kreállni egy szép méretü Windows.old mappát, de ez számomra nem jelent semmiféle gondot. Van elég helyem bőven.

Ha ezt elolvastad, szivesen várom a válaszod/véleményed erről.! Szia! ;)

(#67591) szabonagyur válasza Norbi095HUN (#67590) üzenetére


szabonagyur
félisten

Működni fog, de ezért felesleges pendrive-ra rakni, elég egy nem C particióra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67592) Norbi095HUN válasza szabonagyur (#67591) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

De ha D-meghajtóról indul, akkor utána honnan fog pl. újraindulás után folytatódni? [Egyébként formázni nem fogok] Biztosan nem lehet Pendrive-al?

(#67593) szabonagyur válasza Norbi095HUN (#67592) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd el mit írtam, szó sem volt, hogy pendriveról nem lehet, csak felesleges.

A D-ről is ugyanúgy le tudod indítani, majd ha újraindul menni fog a telepítés.

De ennek amúgy mi értelme? Miért nem törlöd le a C-t és telepíted fel úgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67594) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
14"-os full hd notin és egy full hd külső monitoron szeretném a skálázást összehozni. (dokkolón DVI kábelen keresztül van összekötve)
Beállítottam, hogy ne közös nagyítást használjon, a külső monitort szeretném alap méretbe a notit pedig 125%-os nagyításba használni, illetve ezt össze lehessen egyeztetni ha ki van terjesztve a képernyő és csak a külső monitort használva. Például ha 125%-os nagyításon van a laptop és ha kiterjesztve áthúzom az ablakot a külső montiorra akkor homályos lesz az a rész.
Van erre valami beállítás?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#67595) Norbi095HUN válasza mckay (#67587) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Szia!
És a VGA Driver-ből a 13.1-eset, vagy pedig a 13.4 beta driver-t lenne jobb feltenni majd? :U

(#67596) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem. Adott egy Acer Aspire E17 noti, Win 8.1-et szeretnék rá telepíteni. A probléma, hogy néha telepítés közben is megfagy, de ez még a kisebb gond. Nem tudom kikapcsolni és újraindítani sem, mert állandóan befagy a képernyő, és nem történik semmi.
A noti teljesen új, hardveres hiba gyakorlatilag kizárva. A netet böngészgetve arra jutottam, hogy valamelyik Win frissítés okozza (okozhatja), és az én telepítőmbe gyárilag integrálva is van pár, de ezeket sajnos nem tudom (nem engedi) törölni.

Tudtok valami megoldást adni erre? Vagy szerezzek egy olyan telepítőt, ami nem updatelt?

Bármilyen ötlet érdekel, én kifogytam egyelőre. :(

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67597) csabyka666 válasza csabyka666 (#67596) üzenetére


csabyka666
addikt

Úgy néz ki, megoldódott a probléma. Átállítottam a BIOS-ban a boot-ot UEFI-re, feltelepítettem DVD-lemezről a Win8.1-et, és megszűnt a fagyás - a telepítés is szépen végigment, illetve újraindítás/leállítás során sem fagy ki a rendszer.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67598) csoki98


csoki98
tag

Üdv!
Win 7-ről álltam át pár hete win 8.1 Pro-ra. Az a problémám, hogy mióta 8.1 van, azóta teljesen belassult a gépem, mintha az összes ramomat használná. Win 7-en egy ujratelepítés után sokkal gyorsabb és élvezhetőbb volt, most meg 8.1-en újratelepítve, majdnem üres a merevlemez, és egy fél órás használat után, vagy 1 órányi játék után egy skype-ot vagy egy chrome-ot fél percig, vagy több ideig tart megnyitnia. Néztem már hogy mennyi ramot használ, de semmi különös se volt.
Alaplap: Asrock M3N78D FX
RAM: Kingmax 2*2GB DDR3 1333Mhz
Vidikari: Gigabyte Radeon HD 7750 1GB DDR5
Proci: AMD FX-6300 3.5Ghz
Merevlemez: WD Blue 1TB
Windows 8.1 Pro, az összes frissítés telepítve

remélem leírtam minden fontosat

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#67599) randras válasza genndy (#67549) üzenetére


randras
veterán

Végül sajnos nem sikerült ezzel, mert a teljes lemezt visszapartícionálja visszaállításkor, és ezzel le is zúzta a frissen telepített OSX-et, ami mellé akartam helyreállítani a 8.1-et. Szóval hasonló esetben másnak inkább a Paragon Hard Disk Manager valamely verzióját ajánlom (nekem a HDM 15 Backup & Recovery Compact-al sikerült). :R

(#67600) #93794560 válasza csabyka666 (#67597) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépemen, Lenovo Z50-70, a Windows 8.1 csak UEFI-ben hajlandó jól működni. Ha Legacy-ban van telepítve, sok driver fel sem települ, mondván, hogy nincs ilyen hardver a gépben. Vagy ha feltelepül, időnként kék halál kíséri a működését. UEFI-ben minden tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.