Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Ez mi lehet a blokkban [link] :F
Érdemes vele foglakozni, kipucolni? vagy már megkezdte valami a rezet, és az vált ki?

(#3702) HUfantom válasza intercooler (#3701) üzenetére


HUfantom
őstag

Mindenképpen érdemes szétszedni a blokkot és kipucolni.
Vagy a folyadékból vált ki valami és rakodott le, vagy ahogy írod valami valamit megkezdett és itt rakodott le.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3703) potyi23


potyi23
senior tag

Hi.szomoru dolog tortent velem tegnap es ma..Sajnos elázott a gépem :( De szerencsére semmi gond nemlett vele,minden kibirta,csak a graf kártya kérdéses még ! szárad :DD AMD 6850 ! ;] mielott azt mondanato h lecsusztak a csovek,de nem-nem ! A Phobya CPU-Cooler UC-1 LT blokkom reped el a csatlakozonal,tegap a bemeno,azt megragasztottam,ma pedig a kimeno,siman vegighasadt a bakelit,vagy talan muanyag ! Egy hulladek ez a Blokk.Elkepzelheto,h erossebben meghuztam mint ahogy kellett volna,de tudom h meg igysem huztam meg erosen,tudom hogy ilyenekket ovatosan kell huzni.Ma reggel kapcsolatam be a gépet,es rendesen spriccelt a viz.Uszott a gép :(( Szetszedtem es visszaraktam a leghutest.Most ott tartok h nemtudom mi legyen 50 euros blokk volt,ragasztani mar nem akarom megint.Talan egyik haver tudna nkm kimaratni rezbol,alubol,jolenne ha megtudna,mert igy levagyok torve... :F

(#3704) poli27 válasza potyi23 (#3703) üzenetére


poli27
veterán

Elvileg a deszt víz nem vezeti az áramot, ezért nem lesz baja.

(#3705) X@b3e válasza potyi23 (#3703) üzenetére


X@b3e
addikt

Lehet túlhúztad. Az én Swiftech blokkom is szivárgott, mikor jobban meghúztam a kelleténél. Nálam egy vastagabb tömitögyürü oldotta meg a dolgot a csati és a blokk közt.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3706) Joshi válasza potyi23 (#3703) üzenetére


Joshi
titán

Az ilyen jellegű balesetek általában plexinél fordulnak elő, nálad vagy az volt a probléma hogy túlhúztad vagy egyszerűen hibás volt a műanyag. Én a plexi és műanyag tetőkön csak kézzel húzom meg a csatikat, a lényeg hogy legyen gumitömítés ami tömítsen hiszen csak az tömít semmi más.

(#3707) potyi23 válasza X@b3e (#3705) üzenetére


potyi23
senior tag

tumitogyurut enis alkalmaztam,de sajnos megadta magat....Megprobalok kimaratni helyette!

(#3708) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hóhali.

Volt itt nemrég egy kis terefere a csövek opálosodásáról és a különböző folyadékokról, ahol szóba került az általam favorizált 10%-os alkohol is, mondván az sem véd meg ettől.

Ezt akkor elfelejtettem megírni, de úgy érzem, hogy tiszta vizet kell öntenem a pohárba:

Az alkohol felvetésének oka nem a cső opálosodása volt, hanem mert -ellenben a glykollal- itt nincs szárazanyag, ami kiválhatna a rendszerből, lerakódhatna a blokkokban, mivel az alkohol a vízzel korlátlanul és maradéktalanul elegyedik. Nincs vízisperma...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3709) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#3708) üzenetére


TaaT
veterán

meglepő, de elméletileg ez a 2cső ugyanabban a rendszerben volt, ugyanannyi ideig :o [netes kép]

Give them hell Ukraine!

(#3710) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#3709) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tygon-ra is volt itt panasz, úgyhogy nem tudom mit vegyek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3711) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#3710) üzenetére


TaaT
veterán

ezt a primochill-t próbálta már vki amúgy? :)

Give them hell Ukraine!

(#3712) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#3711) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valakinek rendeltem már...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3713) Lacza_26 válasza TaaT (#3711) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem van Primochill 16/10-esem, csak zöld színű.
Csak azért kezdtem bele, mert azt akartam mondani, hogy a Masterkleer jobban hajlítható.
Kicsivel lágyabb mint a Primo.

(#3714) Sky D. válasza Lacza_26 (#3713) üzenetére


Sky D.
tag

én mind a 2 öt használom. már jó fél éve.
A rendszerbe be lett építve szűrő, és szivacson keresztül megy a folyadék .
A szűrő el -el tömődik időről időre, és a radiátorból leváló kis szemcséket is összeszedi(sajnos nem sikerült eléggé kitakarítani.)
A cső a radiátor és a szűrő között enyhém elhomályosult, de a többi részen megtartotta áttetszőségét.
Az előzőleg kikevert folyadékban, viszont ilyen algaszerű vatta keletkezett, amit papírzsepivel szoktam kiszűrni a folyadékból utántöltés során .

A szivacsban megfigyeltem pár fehér foltot is ... szal nem tudom..azt giszme azok felfogjá a kosz nagyrészt... A hűtési teljesítménye a rendszernek nem csökkent.

28 fokos lakásban teljes terhelés alatt tartotta a 30-31 fokot..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#3715) mpierre


mpierre
veterán

Rendel vki mostanában külhonból?

TESCO-Zsömle: Gyááááá! Most olvasom, hogy igen. :B

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3716) Lacza_26 válasza Sky D. (#3714) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem úgy tűnik az én takarításom sikeres volt. Nem látok semmit a vízben.

Átlátszó masterkleer és zöld primo csövek vannak. Zöld a folyadék: gyógyszertári deszti+ valvoline van a rendszerben kicsivel több mint 1 liter.
Mondjuk minden új a rendszerben a radit és a tody tartályt leszámítva.
Az előző tulaj rózsaszín lötyit használt ha erre téved Razemazer majd megmondja mit.
Egy kis ecetes ioncseréltel vízzel járattam meg majd tiszta ioncseréltel 2x. Volt egy kis darab clearflex cső a tisztító körben na az nagyon elszíneződött. A radiból jött egy kis zöldes trutyi az elején gondolom kicsit megmarta az ecet a rezet de utána már tiszta volt.

A pumpát szétkaptam mert utána jött meg a ronda fehér tető "hála" Zsöminek. :DD :R

Majd átépítés után lesz a végleges akkor kap szűrőt hőfokmérőt meg áramlásmérőt. Talán VGA-t vizezve.

(#3717) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Socket AM3+ - ra milyen vízhűtés az ajánlatos lehetőleg 10k Ft alatt?! :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3718) SimonYana válasza PumpkinSeed (#3717) üzenetére


SimonYana
addikt

Egy kancsó vizet! Ha van kancsód és leugrassz a Dunapartra akkor ingyen van a víz is! :))

® SimonYana ®

(#3719) SimonYana válasza TaaT (#3709) üzenetére


SimonYana
addikt

Én ezt nem hiszem el! Látszik , hogy a cső belsejébe van lerakódva valami. Olyankor van ilyen mikor gyógyszertári deszt vizet használsz! Ha pedig az lerakódás akkor mindegy milyen csövet használsz , mert ez nem a csövön múlik. De ez látható a csövön is! A többi logikus.Nekem az ne mondja valaki , hogy az egyik csőre lerakódig a trutyi a másikra nem!
Ha a Masterkleert kitörlöd , áthúzol egy rongy darabol , máris olyan lesz mint a másik a képen! :)) Tudom.... tapasztaltam. :DD

® SimonYana ®

(#3720) PumpkinSeed válasza SimonYana (#3718) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az nem jó:) De azért köszi :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3721) jones965 válasza PumpkinSeed (#3717) üzenetére


jones965
Modder

10k-ig valami léghűtés, ami már ennyi pénzért kapható.
Ennyiből normális vizhűtést nem lehet összerakni.

(#3722) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#3721) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én megkockáztatnám, hogy 10k alatt semmilyen vízhűtést se kap...

Még ez se jön ki annyiból, pedig ennél lejjebb tényleg már csak amit a vakondok használ...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3723) TaaT válasza PumpkinSeed (#3717) üzenetére


TaaT
veterán

2db Asetek LCL szett kijön 10k-ból, egy rendszerbe összekötve talán még elfogadható teljesítménye is lesz, volt már aki megcsinálta nem rég ha jól emlékszem... :)

SimonYana: nem tudom, ezt írták a kép mellé: "So after 4months of 24/7 use at full load for majority of the time I tore down my loop to change components, water temp varied from 29C-33C depending on the ambient, I was running distilled + pt nuke + mayhems deep blue dye." "The masterkleer tubing is slightly thinner wall'd but it's obvious there was a major issue with plasticizer leech while the primochill tubing ran in the same loop was free from any buildup of any sort besides very faint dying of the walls. Just thought I'd share that"

Give them hell Ukraine!

(#3724) ThodEE válasza SimonYana (#3719) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam csak akkor alakul ki a csövekbe ez a fehér lerakódás, valószínűleg a desztillált víz miatt ha levegőn van a cső üresen, tehát még egybe volt semmi baja, aztán leeresztettem és reggelre ott volt a fehér réteg a csöveken, de csak a csöveken se tartályba se blokkokba :F :Y

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3725) potyi23


potyi23
senior tag

nekem nemment sokat a vizhutesem kb 1,5 honapot,meg talan annyit sem,es szetszedesnél láttam hogy mar elvan a szinezodve ,a zold csovem belulrol,olyan matt szine van.Bevolt kotve egy feher cso is,az már nem feher hanem olyan erdekes a szinu cso belseje.Sima deszt vizet+ piros fagyallot hasznaltam.nemtudom hogy legkoz mivel rakom ossze ! :W

(#3726) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Nem tudom , én a legutóbb gazdász csövet használtam , hozzá ioncserélt vizet a benzinkútról , meg egy kis uv adalékot . Egyáltalán nem lett matt a cső 3-4 hónap után sem.
Se nem színeződött el .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3727) SimonYana válasza Drizzt01 (#3726) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem az ioncserélt víz tökéletes. Most én is azt használom. 500 Ft 5l a TESCO-ban. :DD

® SimonYana ®

(#3728) opti06


opti06
aktív tag

Tudnátok valami nagyon halk, kicsi pumpát (jó lenne ha olcsó is lenne :D)
elég kevés vízszállítással is 2. körbe akarom kötni a chipseteket, meg winyókat, bár lehet hülyeség, csak eléggé melegszik a víz húzott x4 965-el meg 6970el, vagy teljesen fölösleges megoldás lenne? házon belül egy single vagy dupla radit tennék erre a körre, fő körön pedig egy batár házi radi lenne rajt

(#3729) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Na, jó úton járok a vízhűtéses problémáim megoldásával kapcs.ban... Vettem Glykosam Alu fagyállót(Pesten 3 autósbolt közül egyikbe se volt, Füzesabonyban meg egy autós bolt van, és ott pont volt... Érdekes... :DDD ), és van otthon ioncserélt víz is(desztvíz helyett ez is megteszi!). Nos... Olvastam a topicban, hogy megoszlanak a vélemények a fagyálló+desztvíz keverési arányával kapcsolatban... Valaki megsúgná nekem, hogy milyen arányban szabad a pc vízhűtéshez! a Glykosamot a desztvízzel összekeverni? A fagyálló dobozán szépen fel van tüntetve, hogy 40/60, 50/50, és 60/40 Glyko-desztvíz, csak én nem merem így bekeverni, mert elég töménynek tűnik, és félek, hogy a tömény folyadék oldaná a gumi tömítéseket... Mondjuk baromi szép színe lenne 60% Glyko, 40% desztvíz keveréknek, de nem biztos, hogy hosszú távon jót tenne a rendszernek... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3730) AssAssynn válasza Satyricon (#3729) üzenetére


AssAssynn
őstag

1:10-hez arányban keverd be (fagyálló a kevesebb). Viszont az sem baj, ha kicsit megszalad és 2:10-hez lesz belőle.
Múltkor én is csak kb.-ra kevertem be, de így is tökéletes. A víz is átlátszó és az a pár ml ide, vagy oda nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3731) Repsol600


Repsol600
addikt

Üdv!

Asetec LCLC (Corsair H50) -ről van valakinek tapasztalata? Megéri ilyet venni?

(#3732) Alu válasza Repsol600 (#3731) üzenetére


Alu
senior tag

Attól függ.
Tuningra nem ajánlott, amúgy ha alapon használod a procit, akkor jónak mondható.
Ha moddolni akarod akkor előre szólok, hogy külön tartály nélkül nehéz lesz. :)

λŁƯ™

(#3733) Repsol600 válasza Alu (#3732) üzenetére


Repsol600
addikt

i5 3570K-ra kellene és hát szeretném azért húzni is 4,5Ghz körülire. Jelenleg Ninja 3 hűtőm van ezt cserélném le.

(#3734) apollo12 válasza Repsol600 (#3733) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha tuningolni akarod, akkor dupla radisat vegyél, ha zárt rendszert akarsz, vagy alakítsad át dupla radisra

(#3735) Alu válasza Repsol600 (#3733) üzenetére


Alu
senior tag

Akkor én annyira nem ajánlom.
Nekem is így indult: Asetek LCLC + Dual radi. Meg is lett az eredménye...:
A pumpának alapból volt egy fura hangja. Szétszedtem, víz le, csövek fel, radi fel. Desztvizet tettem bele, majd lezártam. A végén már csak egy kis "lyukon" kellett feltölteni a rendszert, de az Istennek se akarta hagyni magát. A lyukon már folyt ki a víz, de a rendszer még nagyon levegős volt, a pumpa meg kerregett mint az állat... én itt be is fejeztem.

Nem sokkal később rendeltem meg a DCC pumpámat. A DCC-re nem ment volna fel a 8/6 -os cső (ami az Aseteknél van), így gondoltam veszek 10/8 -as csövet és valahogy felmelegítem az Asetekre.. Todytól rendeltem a csöveket, és mindjárt rendeltem további csatlakozókat, vízhőfokmérőt és egy tartályt. Utána kiderült, hogy az Asetekre nem jó a 10/8 -as cső, mert ereszt.. na mondom vége.

Rendeltem normális EK Clear vizet és egy EK Supreme LTX blokkot. A blokk elvileg kedden jön meg kb. 3hetes várakozás után. Amikor meghallottam, hogy jövő héten jön a blokk felcsillantak a szemeim, hogy akkor hétköznap összerakom, hétvégén meg teszt. hát igen.. most meg az alaplap kevert be: A pci_e 2-es slotban nem ismeri fel a 2. vga -t.. 1x már megjárta Iponékat, de szerintem nem küldték le gariba, csak kapott a doboz 3 matricát meg egy papírt, hogy ettől a naptól kezdve újra indul a 3év gari, DE az alaplap ugyan úgy rossz...
Szóval enyhén szólva megsz..tam a f..zt az utóbbi 1-2 hónapba és az Asetekből se lett semmi, csak egy igényes és drága vízhűtés. :)

λŁƯ™

(#3736) Satyricon válasza AssAssynn (#3730) üzenetére


Satyricon
addikt

Azt hiszem a 2;10-eset valasztom! :) Te is glyko alu-t hasznalsz? Ha igen, mennyire mondhato szinesnek a folyadek?

Mindenkinek: ahogy szerelgettem ma a vizhutest, jobban szemugyre vettem az EK Supreme HF CU blokkot, es az agxam majd el dobtam, milyen erdekes a blokk belso kialakitasa. Eszmeletlenul profi megoldas: annyi a lenyeg, hogy a viz kb 2 cm hosszu, 0,5mm vastagsagu jaraton megy keresztul, ami miatt tuti jol hut a blokk, viszont hamarabb eltomodik, ha a rendszer nem 100%-ig steril. Nos, en most nagyon azon vagyok, hogy szinte mar steril legyen a rendszerem, es emiatt arra gondoltam, mi lenne, ha a plexi tartalyba tennek egy specko szűröt, ami szűrné a hutofolyadekot, igy ha veletlenul maradna a rendszerben valami apro kis darabka, a specko szûrö azt felfogna, igy nem tomodne el az EK blokk sem. Ezt a szurot mar magamban megterveztem, es ha holnap gep elott leszek, le is rajzolom, hogy nez majd ki. szerintetek jo otlet ez a szűrős dolog?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3737) ThodEE válasza Satyricon (#3736) üzenetére


ThodEE
őstag

Albumomba van kép desztvíz+G12 ALU ról, de már nem rémlik milyen arányba :B :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3738) AssAssynn válasza Satyricon (#3736) üzenetére


AssAssynn
őstag

ILYET használok. Az ioncserélt vízzel bekeverve az említett arányban teljesen átlátszó a folyadék.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3739) Satyricon válasza AssAssynn (#3738) üzenetére


Satyricon
addikt

Zsiiiir! En is ilyet vettem! neked mi a velemenyed rola? Telleg nagyon jo cucc?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3740) potyi23 válasza AssAssynn (#3738) üzenetére


potyi23
senior tag

enis ilyet hasznaltam,csak kicsit sotetebb szinu volt...

(#3741) AssAssynn válasza Satyricon (#3739) üzenetére


AssAssynn
őstag

Tökéletes.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3742) HUfantom válasza Satyricon (#3736) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát igen az már a legmodernebb számító közvetlen középre fecskendezzük a vizet és körben a szélén gyűjtik össze a meleget. Én nem tudom de azt a szűkítő lapocskákat nemigen használnám csak növeli az ellenállást.

De nézz meg pár másik blokkot, ott is nagyon jól látszik kialakítás.
1

2
3
Jó ideje rájöttek, hogy az egyiken be másikon módszernél jobb hőfokokat lehet elérni ha "nyakon" öntjük a procit.
Csak hát ugye kell valami gazdaságos gyártás, hogy mi megvegyük :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3743) TaaT válasza HUfantom (#3742) üzenetére


TaaT
veterán

az első linkhez egy jobb kép ;) [link]

Give them hell Ukraine!

(#3744) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#3742) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az EK Supreme HF egy felső-kategóriás turbulens blokk. Amiket te likeltél mind középvonalbeli, vagy már rég elavult konstrukció. Ezt a teljesítményükről is látni, ha egy összehasonlító-tesztet megnézel. A turbulens áramlás lényege, hogy minél nagyobb a turbulencia, annál jobb a vízen belüli hőátadás, tehát annál jobban hűti a vízzel érintkező felületeket. A nagyobb turbulenciához nagyobb áramlási sebesség szükséges, ezt pedig fojtással, az áramlási keresztmetszet lecsökkentésével érik el. Ezért van ott az a lap, rajta a vékony nyílásokkal. Laikusoknak meglepő, de a legnagyobb teljesítményt azzal a lappal lehet elérni, amin csak 2 csík van.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3745) HUfantom válasza TaaT (#3743) üzenetére


HUfantom
őstag

A te képeden mintha 180fokban el lenne forgatva az alja és teteje.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3746) TaaT válasza HUfantom (#3745) üzenetére


TaaT
veterán

helyes meglátás :K

Give them hell Ukraine!

(#3747) simlisgumis


simlisgumis
tag

Üdv mindenkinek!

Az a kérdésem lenne ,hogy most vettem egy EK Supremacy blokkot,és az áramlásterelő lapocskából melyiket rakjam bele szerintetek? Egy FX 8150 lenne hűtve vele,240 es slim radi egy rack tartály,és egy innovatek pcps pumpa a rendszer!

(#3748) Joshi válasza simlisgumis (#3747) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarlak elkeseríteni de nekem volt egy első generációs EK Supreme blokkom ami annyira visszafogta a nagy ellenállásával a rendszeráramlásomat hogy még a D5 is alig bírta 5-ös fokozaton. Amióta lecseréltem egy XSPC X2O Delta 2-re a blokkot fellélegzett a rendszerem, ráadásul pár fokkal hűvösebb is lett a CPU hőmérséklet. :K
Nem kell messzemenő konzekvenciákat levonni ebből a szösszenetből, ez csak saját tapasztalat. :D

(#3749) simlisgumis válasza Joshi (#3748) üzenetére


simlisgumis
tag

Full réz de azt nem tudom,hogy hányadik generációs,azt tudom ,hogy most jelent meg. Nem túl bíztató amit irtál,de még mindíg nem tudom,hogy melyik lapka legyen.

(#3750) Joshi válasza simlisgumis (#3749) üzenetére


Joshi
titán

A lemezek szűkítik le a víz útjának keresztmetszetét, ha a legszűkebb nyílású lemezt használod akkor a proci mag fölött felgyorsul a víz áramlása, de ennek az a feltétele hogy erős pumpád legyen különben úgy jársz mint én. A DDC pumpák erősebbek mint a D5 igaz hogy DDC-ém még nem volt így utóbbiról nincs személyes tapasztalatom.

ui.: az EK Supreme blokkok a tesztek alapján mindig az elsők között voltak, de mint írtam nagy ellenállású blokkok is egyben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.