Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Satyricon válasza apollo12 (#3850) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem a plexi tartaly, es a hangkari blokk van legalul. Csak ha jobban hozzaerek a tartaly csovehez, lejohet a hangari blokk.

Szerk.: tartalyba egy cso es leengedni a rendszert? Lehet akkor a levego is vegleg kijonne abbon csobol, es nem kene varialnom a csovekkel? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3852) opti06


opti06
aktív tag

Asus Rampage ii gene lapra, északi híd blokkot tudtok ajánlani ami rá passzol gyári megoldáshoz? feteket nem akarom vizezni, az a lényeg maga a blokknak lefogató keretén a furatok bal felül - jobb alul legyenek, illetve adott a hely is.

(#3853) Samanbacsii válasza Drizzt01 (#3843) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ha feltöltöd újra akkor desztilált (nem ioncserélt) vizet javaslom Anti-Corro-Fluid antikorróziós adalék hozzáadásával. Nekem évekig ment a rendszer anélkül, hogy bármilyen getymeralda keletkezett volna a rendszerben. Persze, csak réz alkatrészeket használtam.
Sőt!
Volt, hogy addig maceráltam a cpu blokkot menet közben míg leesett a cső és a LaingD5 nyomta mint állat a vizet a házba, :Y :C ömlött a VGA hátára... és nem lett semmi baja. A gépen kívül még a homlokom volt igen "vizes"... :))

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3854) Drizzt01 válasza Samanbacsii (#3853) üzenetére


Drizzt01
őstag

Az én rendszeremben ioncserélt van + Uv aktív adalék, nincs benne semmilyen krokodil . ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3855) v-paci válasza opti06 (#3852) üzenetére


v-paci
aktív tag

Látom sikerült megoldani a proci problémáját :C

Ide told be az alaplap adatait, van rá blokk ~ €30-ért...

@ TESCO-Zsömle: az R2G deszkán egy hőcsővel van összekötve a NB a Fetekkel. A hőcsövön közvetlenül van egy kis lemez/platni, amire egy borda van csavarozva. Ennek a bordának a helyére lehet rakni egy fusion blokknak nevezett valamit :K

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#3856) TESCO-Zsömle válasza opti06 (#3852) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kötekedés, de hogy hűtöd le az északi hidat a FET-ek nélkül, ha a két hűtés hőcsővel van összekötve? :F

Fusion Block. Oké. :B :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3857) opti06 válasza v-paci (#3855) üzenetére


opti06
aktív tag

Igen-igen sikerült, aquatuningon is van hozzá blokk 34€ -ért, viszont elfelejtettem írni, olyat keresek amit kapok magyarba :D

(#3858) OC válasza Joshi (#3658) üzenetére


OC
őstag

Kérésre itt vagyok! :DDD

Megmértem egy blokkot és ~0,2-0,3mm-rel van mélyebben a GPU-ra illeszkedő rész, mint a memóra felvekvő.

De!

A GPU-ra paszta kerül, míg a memóriákra ~1,3-1,4mm-es hővezető lap.

Az 53mm-es furattávok rendben vannak, a függőlegesen elhelyezkedő memóriák irányába pedig 27mm-re terjed ki a blokk, a felfogató furatokhoz képest (lásd Móricka rajz).

(#3859) Joshi válasza OC (#3858) üzenetére


Joshi
titán

Köszi de már szolgálatba is állítottam a blokkot és azóta is szépen teszi a dolgát. :K

(#3860) potyi23


potyi23
senior tag

hali .Aki tud segitsen ..hol tudnek ilyet venni ?

ilyeneket neztem de ez tuti nemvolna jo [link]

(#3861) Joshi válasza potyi23 (#3860) üzenetére


Joshi
titán

Hirtelen azt hittem hogy egy lábtörlő. :DDD

ui.: azért nem ártana tudni hogy mihez való ez az alkatrész. :B

[ Szerkesztve ]

(#3862) mrbig25 válasza potyi23 (#3860) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem írj egyet a Phobya-nak és kérdezz rá, hogy tudnak-e küldeni Neked egyet.
Nézelődtem, de sehol nem találtam ilyet...szóval vagy még nem forgalmaznak külön ilyeneket vagy nem is fognak.

...

(#3863) potyi23 válasza Joshi (#3861) üzenetére


potyi23
senior tag

Phobya CPU-Cooler UC-1 LT hez valo :DD :DD

mrbig25

hat igen,enis mindehol kerestem de nem talaltam sajnos.A masik amit linkeltem az nemjo ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#3864) v-paci válasza potyi23 (#3863) üzenetére


v-paci
aktív tag

Lemértem az EK jet-plate méreteit, amit linkeltél:

24 * 37 * 1 mm

Mérd hozzá a sajátodat...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#3865) potyi23 válasza v-paci (#3864) üzenetére


potyi23
senior tag

az nagyon jooo ,...koszi.,ugy eltettem h alig talalam meg .. a meretei :24 x 37,2kb x 1 ..szoval ugynezki elegge egyeznek,csak a sarkitasai jok e lesznek

lehet megkellene probalnom rendelnem egyet ...

[ Szerkesztve ]

(#3866) Madn!ght válasza potyi23 (#3860) üzenetére


Madn!ght
addikt

Első ránézésre, egy autó pedálja jutott eszembe. ;]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#3867) opti06


opti06
aktív tag

Ezt a radit mivel tudnám kiváltani ami kb. egyenértékű vagy még jobb is?
Értem ezalatt tripla extreme ventikkel stb..
radi méretei: 630*650*105 44 lamella
most van mögötte 2 22cm-s venti nagyon lassú fordulaton, ha lekapcsolom őket akkor full loadon is csak 2-3 fokkal kevesebb a rendszer
i7 920 + hd6970 van most rajta, de alaplap is rajta lesz idővel Nb/Sb

(#3868) Joshi válasza opti06 (#3867) üzenetére


Joshi
titán

Miért akarod lecserélni? :U

(#3869) opti06 válasza Joshi (#3868) üzenetére


opti06
aktív tag

azon gondolkoztam, hogy veszek egy nagyobb házat és abba bele rakom radikat, bár nem mintha mozgatni akarnám a gépet

(#3870) Joshi válasza opti06 (#3869) üzenetére


Joshi
titán

Ekkora hőleadót nehéz pótolni tripla radival, véleményem szerint 2db tripla kellene aminek nagyon nagy helyigénye van. Egy biztos hogy sokba fog kerülni a downgrade. :U

(#3871) AssAssynn válasza opti06 (#3869) üzenetére


AssAssynn
őstag

"....bár nem mintha mozgatni akarnám a gépet...."
Akkor minek?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3872) ThodEE válasza AssAssynn (#3871) üzenetére


ThodEE
őstag

Van fölösleges pénze aminek csak csökken az értéke, inkább fektesse olyanba ami tettszik neki :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3873) opti06 válasza ThodEE (#3872) üzenetére


opti06
aktív tag

Igazából mert túl nagy :D de igen én is néztem hasonló nagy felület azért vagy 2 tripla radi ventikkel, az meg nem olcsóság, lehet inkább marad ez, és megcsinálom szépen oldalát is méhsejt ráccsal

(#3874) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Kixcseréltem a blokkot a procin a HeatKiller-re és 67°-ról Prime alatt vissza esett 45°ra . :DDD :DDD
Nem gondoltam volna hogy ennyit számít a blokk .
Most már csak egy 1155 lefogatót kell szereznem hozzá és nem fog csálén állni sem .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3875) mclaren-d válasza Drizzt01 (#3874) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Elötte milyen volt ? :)

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3876) Drizzt01 válasza mclaren-d (#3875) üzenetére


Drizzt01
őstag

ilyen

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3877) ThodEE válasza opti06 (#3873) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem 2 triplám van és egy morára fáj a fogam, de pont a mozgathatóság miatt meg persze az ára miatt :D nem váltok, de ha lenne biztos nem cserélném vissza:) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3878) Bingisz


Bingisz
addikt

Sziasztok!

Egy Thermaltake Bigater 735 cpu blokkja (ilyenem van most) megfelelő lefogatóval jó egy i7 2600k-hoz?
Vagy keressek más blokkot?

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3879) opti06


opti06
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy egy i7 920 proci (vagy valami hasonló, vagy csak úgy általában)
Mag - kupak közti különbség mennyi az egészséges?

Illetve ha üresjáratba van a proci, ráadom terhelést prime95-el kb. 1mp alatt ugrik egy szép nagyot a hőfok és utána már csak pár fokot emelkedik (víz szállítás elég nagy ddc 10w, 16/10es csövek, tartályon is látni mozog rendesen a víz)
szóval üresjáratban 35fok körül van, ha terhelem hirtelen 60-62 fokra ugrik és onnan melegszik fel 68-ig (persze ha vga is terhelés alatt van még)
Kupak eközben 15fokkal hűvösebb

(#3880) Bingisz válasza Bingisz (#3878) üzenetére


Bingisz
addikt

Bocsánat, nem bigater hanem Bigwater.... :W

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3881) Pista0001 válasza opti06 (#3879) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez teljesen természetes tudtommal, léghűtés is hasonlóan viselkedik.

(#3882) HUfantom válasza Bingisz (#3880) üzenetére


HUfantom
őstag

Én a rosszat is automatán Bigwater-nek olvastam.

Tudod van ilyen reflex képesség, hogy első ulotsó bteű stmmiel akkor már el tudod olvasni a szót.

Szerintem a válasz röviden: Nem
Na jó alapjáraton el fogja vinni de tunningot ne tervezz...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3883) Sky D. válasza Bingisz (#3880) üzenetére


Sky D.
tag

Hozzávalók :
Végy egy T56 multi blockkot 3500 Ft ért (én a hardver aprón ennyiért vettem), és 1 jó darabig a CPU blokk gondod megoldva :C

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#3884) Bingisz válasza HUfantom (#3882) üzenetére


Bingisz
addikt

Tunningot egyenlőre amúgy sem terveztem, de magát a hűtést olyanra szeretném, hogy bontani ne nagyon kelljen majd.

Szerk: A tippet köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3885) HUfantom válasza Bingisz (#3884) üzenetére


HUfantom
őstag

A Sky D. által ajánlott blokkot akartam én is ajánlani de megelőzött. :)
Az egy jó blokk és úgyis fogsz te legalább 4 fölé húzni ( talán 4.5 ) a procit, az szinte kívánja :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3886) Bingisz válasza HUfantom (#3885) üzenetére


Bingisz
addikt

Igazából, most még csak gyűjtöm az infókat. A proci, lap, memó megvan, egyenlőre 8800 gts-el, ezt szeretném majd lecserélni valami hardveraprós 5870-re, meg a 400wattos Chieftec tápot is valami combosabbra. Utána majd lehet hajtani a rendszert... :)

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3887) HUfantom válasza Bingisz (#3886) üzenetére


HUfantom
őstag

Jól csinálod...
Jöttek már emberek, hogy miért nem megy jól a gép hisz vett drága cuccokat, és nem áll össze jó vizes rendszerré :)

Mondjuk ha már megvan az I7 akkor mindegy de hanem akkor azokhoz a kártyákhoz elég lenne egy I5 ös is. I5 750 vagy I5 2500K és a maradék pénzt még beletenni a kártyába / 6970 esetleg nvidia 570 / , esetleg ramba. Tápnak kell egy 600 vagy 650es

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3888) Bingisz válasza HUfantom (#3887) üzenetére


Bingisz
addikt

Tudom, de az i7 nagyon nagyon jó áron lett, ezért ilyen erős a proci...
Ezt legalább egy ideig nem kell piszkálni.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3889) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hi , olyan kérdésem lenne , hogy radira való ventinél ha ilyen értékkel rendelkezik , az már elegendő ?

Static Pressure (mm-H²O) 0.855 ~ 7.772
Air Flow (m³/h) 71.99 ~ 154.27

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3890) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Közben megnéztem az árát , nem lesz. :W

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3891) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,
Nem tudom itt, vagy a léghűtés topicba jobb a kérdésem :F
Ventit keresek - viszont radiátorra.

Most Enermax Maga-k dolgoznak.
Ettől keresnék hatékonyabbat.

Az eddigi jelöltjeim:
Scythe Gentle Typhoon 1850rpm
Noctua NF-F12 PWM max 1500rpm
NOISEBLOCKER NB-eLoop B12-PS PWM 1500rpm
NOISEBLOCKER MF S M12 Rev. 1.01 PWM 1500rpm

Van esetleg ezekkel tapasztalat? Melyik az ajánlott? Esetleg más titkos tippet is szívesen veszek. :DDD
Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#3892) Drizzt01 válasza leonel (#3891) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali , a ventis topikban nekem ezt ajánlották radira .

Akkor esetleg ez ? :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3893) leonel válasza Drizzt01 (#3892) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi
De ez 140-es!? :U nekem 120-as kellene

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#3894) mrbig25 válasza leonel (#3891) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Ha teheted, akkor mindenképp Gentle Typhoon.
Esetleg még jó lehet a Corsair új SP szériája vagy a Bitfenix Spectre Pro ventik is.

[ Szerkesztve ]

...

(#3895) leonel válasza mrbig25 (#3894) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi! :R

Ha 3000rpm-es GT-t veszek - annak mennyivel lehet magasabb a min fordulatszáma :F
Gondolom 800-1500 között hasonló lehet a zajszintjük :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#3896) apollo12


apollo12
veterán

heló nem probléma ha így megy a pumpa [link] ??

(#3897) Madn!ght válasza apollo12 (#3896) üzenetére


Madn!ght
addikt

Sztem nem gond.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#3898) apollo12 válasza Madn!ght (#3897) üzenetére


apollo12
veterán

akkor jó :DD

(#3899) mrbig25 válasza leonel (#3895) üzenetére


mrbig25
őstag

Azonos fordulatszámon biztos, hogy egyforma/hasonló a zajszintjük.
Feltételezve, hogy mindkét típus ~5V-on indul a valóságban lehet, hogy alacsonyabb feszültségen is indulnak...ezt nem tudom, akkor az 1850-es kezdőfordulata 750rpm körül van, míg a 3000-es változaté 1250rpm körül.
Ezeket saccra mondtam, ha valakinek van ilyenje, akkor mondja meg a tutit és/vagy javítson ki nyugodtan.

...

(#3900) AssAssynn válasza apollo12 (#3896) üzenetére


AssAssynn
őstag

Baj.
Úgy kell beszerelni, mint a HDD-t, állhat oldalra, felfelé, fejjel lefelé. Bárhogy, csak az a helyzete vízszintesen, vagy függőlegesen legyen.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.