Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) HUfantom válasza Norb3rto (#4299) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ránézésre a bal oldali modernebb konstrukciónak tűnik, de csak tűnik...

Látszatra a jobb oldali egy sima átfolyós míg a bal oldali egy középen be a szélén ki blokk ami modernebbnek számít. Persze lehet, hogy tévedek...

A karc csak esztétika, ha rendesen le van takarítva akkor nincs gond.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4302) Norb3rto válasza HUfantom (#4301) üzenetére


Norb3rto
senior tag

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#4303) #90933760 válasza Norb3rto (#4299) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem a fekete a jobbik, a bal oldali. Mert ott nyakon önti a proci a vízzel és ha van bele áramlást gyorsító lapka is akkor még jobb. De én nem vagyok profi a témában, csak az olvasgatásból gondolom.

Szerk.
Akkor jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4304) Norb3rto válasza #90933760 (#4303) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi. :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#4305) TXT


TXT
őstag

Mi a véleményetek, menyi hűtőfelület kellene (ha lehet, részletesen mihez mennyi kellene) az alábbi megfelelő hűtéséhez, ha tuningról is szó lenne? Amin blokk lenne:
- alaplap
- proci (AM3+)
- 4x4GB RAM
- 3db 6950/70 CF

Előre is köszönöm a tapasztalataitok alapján lévő segítségeteket! :R

(#4306) Blizzardking válasza r-chee (#4267) üzenetére


Blizzardking
őstag

:R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4307) Blizzardking válasza imibogyo (#4268) üzenetére


Blizzardking
őstag

:R

imibogyo, r-chee, jó hogy nekem írjátok, de némó akarta, engem pont a "meg tudom csinálni" része fogott meg. De továbbra is :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4308) fatal1ty1984 válasza TXT (#4305) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Legalább egy mora3

(#4309) Blizzardking válasza HUfantom (#4270) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Ugye te is látod ez meg Ez között a különbséget"

- Igen, profibban van az első vakuzva :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4310) TXT válasza fatal1ty1984 (#4308) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm a választ :R , viszont ha szimpla, dupla, tripla radikban gondolkodom, akkor melyikhez-mennyi kellene? (és most minden más indoktól tekintsetek el, ami a mora, vagy 1080p felé terelné a javaslatot :R )

(#4311) ThodEE válasza TXT (#4310) üzenetére


ThodEE
őstag

- alaplap -ra min egy szimpla
- proci (AM3+) -ra min egy extrém dupla
- 4x4GB RAM -ra teljesen felesleges
- 3db 6950/70 CF -ra min 2 extrém dupla, ha tuningolnád is rendesen akkor min egy quad

Szerintem :R
Tehát összességébe 3 extrém tripla alá nem adnám ha komolyan tuningolni akarsz.

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4312) fatal1ty1984 válasza TXT (#4310) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nekem az fx 8150-et 5ghz-en + crosshair v lapot egy 45mm-es dual 34 fokon tart.volt 6950-em is rajta akkor volt 47,szerintem egy tripla lazán elvisz 2db 6950-et.3-nak már semmi értelme

(#4313) swado válasza fatal1ty1984 (#4312) üzenetére


swado
tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, csak annyi érdekelne mennyibe kerülne kb. egy vízhűtő rendszer kiépítése. Csak hogy érdemes-e egyáltalán beleásnom magam a témába. Egy húzott 2600k-t és SLI GTX 460-at kéne hűtenie. A léghűtés hangjától már sokkot kapok.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#4314) apollo12 válasza swado (#4313) üzenetére


apollo12
veterán

minimum 50k

(#4315) fatal1ty1984 válasza swado (#4313) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

olyan 70-80k használtan minimum ami neked kell.csak a 2 blokk amit nemigen kapsz használtan még,kerül 50kba

(#4316) swado válasza fatal1ty1984 (#4315) üzenetére


swado
tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor ez tárgytalan. :(

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#4317) TXT


TXT
őstag

Köszönöm tisztelettel az ötleteket, megpróbálom kiszűrni ezek és a privátokban kapottak alapján a végeredményt. :R :R

(#4318) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Üdvözlet az uraknak

Kérdésem lenne hogy érdemes e egy vízhűtés szettbe 2 pumpát kötni?
Ha igen, én arra gondoltam hogy az áramlási pont felénél tenném be.
Jelenleg így néz ki:
Tartály pumpa és radi(egyben a 3)>cpu> újabb radi>kezdődik elölről.
A cpu után tenném be, így lenne elötte és utána is egy
A két puma eltérő mennyiségű vizet tud szállítani, az egyik 500 litert, a másik 1020-t

Előre is köszönöm a választ a hozzáértőktől.

Attila

(#4319) #90933760 válasza Attilakirály (#4318) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semmi értelme. Így, hogy csak CPU blokkod van meg pláne. Ha nem használsz áramláslapkát ami növeli az ellenállást akkor a gyengébb pumpa is elég, főleg ha halkabb is. De ha leírod pontosan milyen cuccok akkor a többiek megszakértenek.

(#4320) Attilakirály válasza #90933760 (#4319) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

Egy thermaltake bigwater 780-ról van, szó, van benne áramlásmérő is.
Minden van hozzá blokk is elég jó, 30-40 fokon tart 8magos bulldozert.
Csak most ingyen kaptam pumpákat meg radikat Így gondoltam meg spékelem őt.
Nem bánnám ha elérném a 10 fok körüli celsiust

(#4321) Pista0001 válasza Attilakirály (#4320) üzenetére


Pista0001
addikt

A környezeti hőmérsékletnél mindig melegebb lesz a folyadék, annál meg melegebb a proci, így emberek számára kényelmes hőmérsékletű szobában ez lehetetlen.

(#4322) fatal1ty1984 válasza Attilakirály (#4320) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

10 fok sosem lesz,bármennyit teszel is bele,szobahömérséklet alá már peltier elem is kell a hütésbe,de azt ha rosszul hütöd megégeti a procidat

(#4323) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Köszönöm a válaszokat
Ha jól értem ráteszek plusz pumpát vagy radit csak néhány fokot fogok nyerni, jól értem?
A ház nagyon szellős mivel nem sima házról lesz szó amibe átépítem.
Konkrétan hely nem lesz benne ahol állhat a levegő annyi venti hajtja majd.
Egy Mozart Tx házban lesz benne
Ha szintén jól értem a ház belső hőmérsékletét kell annyira le redukálnom hogy nyerjek a hőmérsékleten.

(#4324) fatal1ty1984 válasza Attilakirály (#4323) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

a lényeg,hogy bármit csinálsz szinte lehetetlen csak vizzel,komolyabban szobahömérséklet alá tenni a rendszert

(#4325) SkyS1gn válasza Attilakirály (#4323) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Ha szintén jól értem a ház belső hőmérsékletét kell annyira le redukálnom hogy nyerjek a hőmérsékleten."

nem fogsz elérni sehogy 10fokokat normál esetekben! ha telepakolod ventivel se! értsd meg! :U

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4326) #90933760


#90933760
törölt tag

A szobahőnél hidegebb fizikai okokból nem lehet, mert minimum olyan lesz a hőmérséklete, mint a szoba levegőé amivel hűtöd, annál lejjebb nem megy. A több ventivel, radival faragsz a jelenlegi hőmérsékletből, de szobahő alá nem tudod vinni. Tehát 5-10 fokkal (vagy többel) mindig melegebb lesz, ez attól függ mennyire profi a rendszer.

10 fokra egyébként sincs értelme levinni, mert alapból felesleges extrém tuningnál meg kevés. A plusz eszközök (peltier) ami szükséges lenne hozzá pedig drága, veszélyesebb és még mindig semmi értelme.
Ha mindenképp buherálni akarod a vízhűtésed akkor a VGA, alaplap hűtését kellene megoldani. Ha nem akarod akkor a jelenlegi eszközökből összerakni a lehető legjobbat, legértelmesebbet a maradékokat meg nézegetni a polcon vagy eladni.

[ Szerkesztve ]

(#4327) TESCO-Zsömle válasza fatal1ty1984 (#4324) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pontosítanék.

Csak vízzel semmilyen körülmények között nem érheted el azt a hőmérsékletet, amelyben a hőleadó (radiátor) dolgozik!

Attilakirály: Ha szintén jól értem a ház belső hőmérsékletét kell annyira le redukálnom hogy nyerjek a hőmérsékleten.

Amennyiben a lakóházra gondolsz, amelyben a számítógép (radiátor) van, akkor jól gondolod.

Télen ez nem gond. Kinyitod az összes ablakot, és kikapcsolod a fűtést. Nyáron viszont kihívást jelenthet.

Te 10°C körüli CPU-hőmérsékletet szeretnél elérni. Gondolom terhelt állapotban. Egy komolyabb CPU esetében és az általad említett vízhűtéssel ehhez cirka -20-30°C körüli hőmérséklet kell a lakásba.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4328) Attilakirály válasza SkyS1gn (#4325) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

Értem!
Ne bánts! :)

(#4329) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#4327) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

igy gondoltam énis,de te pontosabban leirtad a dolgot :) szerintem sima vizzel böven jo eredmény egy 25 fok
nekem 4.5-en az x6 1090t 28 fokon megy idle-ben terhelve max 41

[ Szerkesztve ]

(#4330) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek
Pumpát akkor hanyagolom, a lapot viszont vízzel fogom hűteni.
Megnézem Úgy mennyit ugrik a hőmérséklet, ha sokat megnézem +radival.
Vga-t nem merem vízzel hűteni mert garis, és ha elszáll vissza kell raknom gyárit, azt meg nehéz úgy hogy ne vegyék észre.

[ Szerkesztve ]

(#4331) fatal1ty1984 válasza Attilakirály (#4330) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

a lap hütése olyan 6-7 fokot fog tolni rajta kb,vagyis nekem a crosshair v full coverje 6fokot emelt rajta

(#4332) Attilakirály válasza fatal1ty1984 (#4331) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

Mennyiről mennyire redukálta le a hőmérsékletet a víz hűtés a gyári Stock hűtésről? (Csak a lapod)

[ Szerkesztve ]

(#4333) fatal1ty1984 válasza Attilakirály (#4332) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nekem kereken 17 fokot huzott le a viz a laprol,de ezt alaplap válogatja.haverom striker lapja még vizzel is kiakar gyulladni ha nagyon meghuzom a prociját

[ Szerkesztve ]

(#4334) Attilakirály válasza fatal1ty1984 (#4333) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

Az szép. nekem Gigabyte 990FXA UD3 és 40 fölé megy pedig a proci max 30-40
vízzel megnézem mennyit szed le róla.
Megírom ha kész van

(#4335) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

erröl a radirol valakinek van valami tapasztalata? az a felsö csatlakozo az mi lenne?

(#4336) TESCO-Zsömle válasza fatal1ty1984 (#4335) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Légtelenítő.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4337) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#4336) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

valahogy sejtetem,csak azt nemértem minek az mikor ugyis van a rendszerben álltalában tartály.vagy ezt zárt rendszerekhez csinálták volna?

(#4338) Pista0001 válasza fatal1ty1984 (#4337) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha már így alakult, lehet vele tartály nélküli rendszert is építeni szerintem. A Swiftech-nek van ilyen szándékkal tervezett radiátora.

(#4339) X@b3e


X@b3e
addikt

Ennek a lapnak a hütésére:

tényleg elegendő lenne két blokk, igy?

A forumban, ahol találtam, azt irjak, h a gyári borda 70%-a csak marketing, effektive nem is érintkezik azokon a bizonyos kimaradó felületeken semmivel. A cpu mellett, jobbra tényleg nem, ez szemmel látható.
Azt hittem, jó lesz rá a Rampge 4 Extreme fullcoverje, és akkor láttam, h erre nincs fc blokk. Lehet azért, mert nincs is rá szükség ténylegesen?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4340) TESCO-Zsömle válasza X@b3e (#4339) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért ne lenne?

A forumban, ahol találtam, azt irjak, h a gyári borda 70%-a csak marketing, effektive nem is érintkezik azokon a bizonyos kimaradó felületeken semmivel.

Aki ezt írta, annak innen küldök egy virtuális nyaklevest, amiért nem ért hozzá és még tanácsokat is oszt. Az odáig oké, hogy nem érintkezik semmivel, de ugye a CPU-borda lamellái se érintkeznek a CPU-val, mégis hűtenek... A "nem érintkező" bordák a hőcsöveken keresztül hűtik azon alkatrészeket, amiken a vízhűtőblokkokat is látod.

erre nincs fc blokk. Lehet azért, mert nincs is rá szükség ténylegesen?

A FC blokk előnye a több kis blokkal szemben nem az, hogy jobban vagy többet hűt, hanem hogy nem kell 4 blokknak 8 csatlakozási pontját becsövezni. Erre azért nincs FC blokk, mert nem fér. Magad is látod a képen a két blokkot. Hogy kötnéd össze?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4341) X@b3e válasza TESCO-Zsömle (#4340) üzenetére


X@b3e
addikt

Zsir, megnyugtattál :)
Azt vágom én is, h a nagyobb borda + höcsövek növelik a hütöfelületet és a teljesitményt, csak ugye általában ahol a borda, ott alatta szokott is lenni vmi, ami melegszik :)
Ebben az esetben valszeg a "jó öreg" Swiftech MCW30 megy az nb-re, és már csak egy pöpec fet blokk kell alphaéktól :C :R

Több blokkból álló FC szettre gondoltam, ahogy az a Rampage 4 Extreme-nél is van. Azt vártam ennél is, h lesz egy nb - sb nagyobb alsó blokk, plusz egy a feteknek fent és a cpu mellett, amerre a borda is megy

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4342) baboss


baboss
őstag

Sziasztok. azt szeretném megtudni,hogy ezt pasztával vagy Mappadal kel felrakni erre az alaplapra.

(#4343) baboss


baboss
őstag

A termék infóban (PDF) megtaláltam. :U

(#4344) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Kéne 2db 10/8as könyök csatlakozó. Valaki nem tud 2 eladót? Eddig sehol sem találtam.

(#4345) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

valaki megtudná nekem mondani,melyik chipset és fet blokk jo az msi z77a-gd55 laphoz?

(#4346) r-chee válasza Dr V (#4344) üzenetére


r-chee
őstag

Ilyenre gondolsz? >> KÉP
8-as belső átmérő, kívül pedig 11mm a legszélesebb pereme. 10/12,5-13-as cső jó rá.

üdv.

------

fatal1ty1984: Nekem is adhatna valaki tippet, ASRock Z77 Extreme6 deszkához való blokkok ügyében :) :U

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4347) TXT válasza r-chee (#4346) üzenetére


TXT
őstag

Ramok vízhűtése kapcsán kérdezem, hogyan lehet eltávolítani, illetve el lehet-e úgy a bordákat a memóriákról, hogy a garancia is megmaradjon és később amennyiben eladásra kerülnének, vissza is lehessen megfelelően tenni rájuk nyom nélkül? :U

(#4348) fatal1ty1984 válasza TXT (#4347) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

milyen ramokrol lenne szo?mert ahány annyi féle képpen van rajta hütö

(#4349) HUfantom válasza TXT (#4347) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát valahogy összerakták, így szét is lehet szedni őket.

Viszont a "nyom nélküli eltávolítás" inkább mese mint valóság szerintem.
Mindennek nyoma marad.
Gond esetén csak és kizárólag a bevizsgáló számít.
Ha meg akarja látni, hogy cseréltél, akkor meg is fogja.
Ha viszont szarik rá akkor gond nélkül visszacserélnek bármit.

Ekkora kemény tunning lesz, hogy még a memóriáknak is kell a víz ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4350) Dr V válasza r-chee (#4346) üzenetére


Dr V
őstag

Olyanra gondoltam, aminek egyik vége 1/4es menet, amit a radiátorba kell csavarni, a másik vége meg a 10/8as csőnek van. De ha más nem akár ez is jó lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.