Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Némó777 válasza viperabácsi (#4250) üzenetére


Némó777
csendes tag

tudom, de ezzel együtt szeretném ha előbb be tudnám nyomni a pumpát, és csak aztán a gépet.

(#4252) blasko92 válasza Némó777 (#4251) üzenetére


blasko92
őstag

Csak az első indításnál/feltöltésnél?
Mert akkor egyszerűen gép nélkül beindítod a tápot és kész.
Különben meg nincs értelme a pumpának a rendszer előtt indulnia.

De lehet kapni 5K körül külső 12-os tápot molex csatlakozóval. Arra rá tudod kötni a pumpát.

[ Szerkesztve ]

(#4253) ThodEE válasza Némó777 (#4251) üzenetére


ThodEE
őstag

Semmi baja nem lesz ha együtt indul, nem melegszik át a blokk az a pár másodperc alatt amíg beáll a megfelelő sebességű keringés :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4254) opti06 válasza Némó777 (#4251) üzenetére


opti06
aktív tag

én feltöltésnél se szoktam már külön bekötni pumpát, ddc 10w is olyan gyorsan oda tekeri vizet, nem melegszik túl üres blokkal sem a gép :D

(#4255) HUfantom válasza Némó777 (#4251) üzenetére


HUfantom
őstag

Kész megoldás nincsen, de pár relével nem lehet oldani szinte mindent. Ha van ismerősöd és megforrasztja neked, talán megfizethető. Miért eme igény ? Kíváncsi vagyok...

opti06

Hát azért inkább a feltöltés ---> gépindítás a biztos...
Persze saját felelősségre bármit...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4256) opti06 válasza HUfantom (#4255) üzenetére


opti06
aktív tag

azért van hővédelem, én is úgy szoktam tápcsati összeköt.. de már idővel mikor 2nap alatt 4x kellett leengedni/feltölteni akkor már meguntam, még csak restart/fagyás sem történt, pedig biosban bevan lőve hővédelem :)

(#4257) Némó777 válasza HUfantom (#4255) üzenetére


Némó777
csendes tag

A gépem tekintetében maximalista vagyok, nagyon nem kéne hogy valami baja legyen szeretek 10000%-osan biztosra menni. (Tudom h nem lesz baja ha simán indítom, de mégiscsak jobb ha egyből hideget kap)

(#4258) blasko92 válasza Némó777 (#4257) üzenetére


blasko92
őstag

Mindenkinek a rendszerével együtt indul a pumpa. Ugyan akkor indul, mint amikor a ventilátor indulna a hűtőn.

Különben meg biosban beállítod, hogy x fok felett kapcsoljon ki a gép, és akkor nem lesz soha semmi baj.

(#4259) r-chee válasza Némó777 (#4257) üzenetére


r-chee
őstag

Van egy haverom, aki mindenben 100millió százalékban tutira akar menni/biztos akar lenni. Na, ő és a Világ nem egy sebességgel mennek előre az időben, s térben is más irányba tartanak :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4260) Seri21 válasza Némó777 (#4257) üzenetére


Seri21
tag

Nem jó túlbiztosítani se, mert akkor beleteszel még1 dolgot a rendszerbe ami tönkremehet.

(#4261) HUfantom válasza Némó777 (#4257) üzenetére


HUfantom
őstag

Picit olvass utána a termodinamikának.

A folyadékban sokkal gyorsabb a hőátadás mint szilárd testekben. PL: A kardkovács a kard egyik végé fogja mikor a másik izzik a tűzben és kalapáccsal alakítja. A folyadékokban nincs ilyen, szinte azonnal tovaterjed a hő amit a procitól kap. Ezért van, hogy egy jó rendszerben a folyadékot tekinthetjük homogén hőmérsékletűnek.

A túl sok alkatrész drágává is teszi a rendszert / És ahogy mondják, több alkatrész több is romolhat el. / . Egy közepes gépet, ilyen extrém szerkezetek nélkül is majd annyiba kerül vizezni, mint a hardverek értéke. Egyszerűen nem éri meg.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4262) Némó777


Némó777
csendes tag

Az Eheim 1260 bárki bármit? Nem sokat találtam róla a neten.

(#4263) Némó777


Némó777
csendes tag

most látom 1262 is van arról is jöhet infó ha van.

(#4264) Blizzardking válasza Némó777 (#4251) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha nagyon akarod, meg tudom neked csinálni. A bekapcs gombbal indítod a pumpát, és egy általad megadott idő után indítja a gépet. A pumpa leállás elleni hardveres védelem (ami már kész van) átalakított verziója lenne. Hogy van-e értelme nem tudom, de elsőre nem tűnik túl bonyolultnak. Persze felmerülnek kérdések, pl mi van ha mégegyszer megnyomod a bekapcs gombot, mi áll le milyen sorrendben, ha win alól leövöd a gépet, leálljon a szivattyú is, tehát figyelni kell hogy az alaplap megy-e, mi adja a tápot addig a szivattyúnak amíg a fő táp nem megy stb.
Amíg csak egyszerű időzítő áramkörök kellenek addig nem nagy kunszt, ha már esetleg valami mikrokontrollert kéne hozzá programozni (ami szintén nem lehetetlen) tényleg kár lenne b@szakodni vele.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4265) Némó777 válasza Blizzardking (#4264) üzenetére


Némó777
csendes tag

kösz, a többiek sikeresen lebeszéltek róla

(#4266) Blizzardking válasza Némó777 (#4265) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, ennek nagyobb lett volna a füstje mint a lángja. Remélhetőleg pusztán átvitt értelemben... :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4267) r-chee válasza Blizzardking (#4264) üzenetére


r-chee
őstag

Ne csináljunk már bolhából elefántot....Ez csak egy rohadt vízhűtés, nem kell ide atomerőmű szintű védelem. Eddig senkinek sem sült meg a gépe, csak mert a szivattyú/pumpa nem indult fél órával korábban a gépnél. Amire bemelegszik a tetves rendszer, már 100l felett van bőven a megmozgatott vízmennyiség.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4268) imibogyo válasza r-chee (#4267) üzenetére


imibogyo
veterán

Én sem értem ezt az egész agyon védelmezős dolgot. Már sokadik gépet hűtőm vízzel, mondjuk sajátot "csak" négyet, de soha nem volt baj azzal, hogy nem indul előre a pumpa. Amikor kap kraftot a gép, kap a pumpa is és indul a hűtés. Pont.

Ha meg nincs keringetés, mert beszart a pumpa, akkor arra meg ki lehet építeni a megfelelő védelmet (automatikus gép kikapcs. BIOS-ban, térfogatáram kijelzése és figyelése előlapi kijelzőn vagy pörgettyűn, csipogás ha nincs áramlás stb.).

Nekem már állt meg pumpa a rendszerben (bár elég nagy volt a rendszer sok vízzel, kb. 5 liter), de csak bő 3 perc után vettem észre, hogy gond van, amikor egyszer csak kikapcsolt a gép (be volt állítva a procinak 80 fok automatikus leállásra). Kis pihenő és pumpacsere után újraindítottam és minden rendben volt. Nem nagy ügy. :N

Mondjuk ha csak a "meglehet-e csinálni" része az érdekes, akkor ok, de azért ez tényleg nem egy olyan nagyságú és bonyolultságú rendszer, amit ennyire túl kellene védeni. Pár alap óvintézkedés amit fentebb is írtam és minden rendben lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4269) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello, Aquatuning folyadékot haszált már valaki?vélemény?

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4270) HUfantom válasza mclaren-d (#4269) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem olyanok keringenek a rendszeremben.

3 Liter szintelen + 1 liter piros
Alig van egy árnyalatnyi különbség köztük, ezért azt beszéltem Todyval, hogy összeöntöm őket.

Itt egy kép amikor még "csak" 1 színtelen és 1 piros keringett a körben.
4 Hónap eltelte után
Bal oldalt a zsír új bontatlan gyári "színtelen", jobbra a fényben úszva, pedig a használt amit leengedtem.

Csak fotón látszik a különbség. Én ott szabad szemmel csak a kupak miatt tudtam melyikben melyik van. Azóta is ez megy a rendszerben.
2 Mora2 - 8800 nvidia blokk - 6990 AMD blokk - Thermalright CPU blokk - Réztetős D5 --- Piros Masterclear 19/13as cső van fent fekete törésgátlóval. Sajnos a csövön nem látszik ha valami egy kicsit kirakodik rá, de szmötyi, és hasonló rémtörténetek elkerülik a rendszeremet. / Kopp...Kopp...Kopp ,mert a babona fontos. /

Tisztában vagyok vele, hogy nem a legolcsóbb de a rendszer sem épp olcsó.
Szerintem ha versenyre akarsz menni, és a csoda-gépekkel versenyezni oda elég ócska.
Ugye te is látod ez meg
Ez között a különbséget
Viszont az alsó az mindig úgy fog kinézni. A felsőnél ráírják a folyadékra, hogy kiállításra/versenyre és nem mindennapi használatra készült a folyadék.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4271) mclaren-d válasza HUfantom (#4270) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Köszi szépen :)) akkor jó lesz :) :R

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4272) Némó777


Némó777
csendes tag

Eheim 1260/1262 senki nem tud róluk semmit?

(#4273) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Olyan kérdésem lenne felétek , melyik jobb a Sárga folyadék , vagy a sárga cső ?
Ez vagy valamifolyadék , ami az az igazi kacsa sárga

folyadék .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4274) mrbig25 válasza Drizzt01 (#4273) üzenetére


mrbig25
őstag

Én a csőre tippelnék.
A folyadék egy idő után szerintem vesztene a színéből, emellett nagy a valószínűsége, hogy az alkatrészeket is összemaszatolná.

...

(#4275) Drizzt01 válasza mrbig25 (#4274) üzenetére


Drizzt01
őstag

Pedig ez a sárga nyál nagyon bejön . :D

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4276) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Egyébként tudja valaki hogy ez milyen folyadék ? Nem nagyon találok róla semmit . Vagy hogy honnan lehetne beszerezni ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4277) r-chee válasza Drizzt01 (#4275) üzenetére


r-chee
őstag

Én is sárgás színben gondolkodom mostanság, csak az a gáz, hogy a szép sárga cső vagy folyadék az esetek nagy részében a valóságban halvány f@s :( .Piros csőben már csalódtam, mikor a doboz kibontása után közel sem az a szín fogadott, mint ami Aquatuning-on a képen szerepelt, hanem majdhogynem rózsaszínű cső. Vörös színező adalék (mert azért bebiztosítottam magam - gondoltam) pedig lilás volt inkább. Pfff.
Fekete és a fehér cső biztos nem okozhatnak meglepetést....

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4278) Drizzt01 válasza r-chee (#4277) üzenetére


Drizzt01
őstag

Azért néztem ezt a sárgát , mert ez nem UV aktív . Olyanom van most is , de tényleg elég hóka. :O

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4279) potyi23 válasza mrbig25 (#4145) üzenetére


potyi23
senior tag

hali.Elozmeny :
Nem lehet butítani 10W-ra ? Mert a 10-est lehet átkötni 18-asra visszafelé ez vajon nem működik ?
Valasz :[link]

Volt egykis idom mar vegre,es szetszedtem a ddc 18 W pumpamat.Na most akkor ittvannak a kepek,hogyan is kossem? :F

(#4280) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Két dologgal kapcsolatban kérnék segítséget: egyrészt van-e valakinek tapasztalata ezzel az EK blokkal? Konkrétan az érdekelne, hogy hogyan is kell értelmezzem az itt leírtakat /Step 2 és Step 3/, mert biztosan én vagyok annyira láma, hogy nem egyértelmű... LGA 1155-re tekintettel!

A másik pedig, hogy van valakinek tapasztalata ezzel? Van értelme, tényleg halkabb a szivattyú? Nekem is 18W-os van, aztán már csak azt hallom...

Köszönet a segítségért! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4281) jones965 válasza Drizzt01 (#4276) üzenetére


jones965
Modder

A mayhems-nek vannak ilyen termékei, mint nálam mutattam is.
Az áruk sem utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#4282) mrbig25 válasza potyi23 (#4279) üzenetére


mrbig25
őstag

Mint ahogy a válaszban is írtam és a leírásban is benne van -> csak kék lapátos DDC-vel működik a dolog.

A Tiednél a képek alapján ez nem lehetséges.

...

(#4283) potyi23 válasza mrbig25 (#4282) üzenetére


potyi23
senior tag

akkor itt nincs mit csinalni ?

(#4284) mrbig25 válasza potyi23 (#4283) üzenetére


mrbig25
őstag

Nincs :(
Esetleg vehetsz valami szabályzót, ami megbirkózik a 18W-al és azzal leszabályzod valamennyire.

...

(#4285) TESCO-Zsömle válasza sestertius (#4280) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

STEP 2: A DOBOZ TARTALMA

Minden EK-Supremacy blokkhoz a következőket csomagoljuk.

-EK-Supremacy univerzális CPU vízhűtőblokk
-PreciseMount univerzális CPU lefogató mechanizmus
- -M4 menetes kézi csavarok (4db)
- -Rugók (4db)
- -M4 menetes kézi anyák (4db)
- -Alátétek (4db)
-LGA-2011 M4 menetes lefogató csapok (4db)
-AMD lefogatólap
-Hátlap szigetelés
-Hátlap Intel LGA-1366-os és AMD foglalatú alaplapokhoz
-Hátlap Intel LGA-115x foglalatú alaplapokhoz
-2.5mm-es imbusz kulcs
-Plusz gyorsítólapok
- -J2-es gyorsító (1mm vastag) - LGA-1155/1156 CPU-khoz optimalizálva
- -J3-as gyorsító (0,7mm vastag) - LGA-2011 CPU-khoz optimalizálva

STEP 3.1 (opcionális): AMD LEFOGATÓ FELSZERELÉSÉNEK ÉS GYORSÍTÓLAP CSERÉJEK MENETE

1) Helyezze a vízhűtőblokkot egyenletes felületre, majd a 2.5mm-es imbusz kulccsal távolítsa el az M4*14 DIN7991 csavarokat, mely a réz talpat rögzíti.
2) Lefogató cseréje
2.1) Cserélje ki az Intel lefogatót az AMD-re. Érezni fogja, mikor a lefogató megfelelő pozícióban rögzül a tetőn.
2.2)Helyezze be a nagy tömítőgyűrűt (57*2 mm) a lefogató és a vizesblokk teteje közti résbe. Ugorjon a 4-es pontra a szerelés befejezéséhez.
3) Gyorsítólap cseréje
3.1) Távolítsa el az alap J1-es gyorsítót (0,8mm vastag) és tegye be a J2-est vagy J3-ast a CPU-foglalat szerint. Érezni fogja, mikor a gyorsítólap megfelelő pozícióban rögzül a tetőn. Helyezze vissza a kisebb tömítőgyűrűt, ha a behelyezett gyorsítóhoz szükséges.
4)Óvatosan helyezze vissza a réz talpat a vizesblokkra. Ügyeljen, hogy a tömítések a helyükön maradjanak. Ügyeljen a réz talp irányára.
5) Ismételje meg a 4-es pontot, ha szükséges. A 2.5mm-es imbusz kulccsal csavarja be mint a négy (4) M4*14 DIN7991 csavart.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4286) sestertius válasza TESCO-Zsömle (#4285) üzenetére


sestertius
őstag

Nem tudtam hová tenni magamban a gyárilag beleszerelt J1-es gyorsítót /igazából most sem, elvileg LGA 1366-hoz és AMD-hez jó ezek szerint, de ezt nem láttam leírva sehol.../, de akkor cserélve a JET J2-re és annyi...

Köszönet a kimerítő válaszért! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4287) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello,na vissza tértem :D Bár még elég szerény a rendszer :B főleg a tartály-pumpa kombó,de nagyon olcsón jutottam hozzá, Blokk:t56 Extrem 3500ft,Tartály&Pumpa 4000ft,Radiátor 12000 ezer, cső 3000 ft :) képek

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4288) Seri21 válasza mclaren-d (#4287) üzenetére


Seri21
tag

Pöpec, de mi az a sok levegő benne?

(#4289) mclaren-d válasza Seri21 (#4288) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Amikor kivittem akkor keletkezett :D.. gondolom a radiba még volt levegő :Y

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4290) Drizzt01 válasza jones965 (#4281) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali , igen erre gondoltam . :C
Ez ugyan az mint ami neked ment benne fehérbe ?
Azt látom hogy nem egy benzinkutas deszt víz + ételfesték . :DDD Mennyre használ a gépnek , illetve nyüstöli a pumpát ? Gondolok itt arra , hogy a mindennapos használat során mennyire veszi igénybe a rendszert ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4291) leonel válasza TESCO-Zsömle (#4285) üzenetére


leonel
aktív tag

Pont ma hozta meg a postás a blokkot és ezt kerestem magyarul! :DDD
Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4292) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

höfökokra lennék kiváncsi akinek van amd gépe.
szolval van egy crosshair v formula lap+x6 1090t alap orajelen jelenleg.
a rendszerben egy EK spin bay van+alphacool nexxos extreme 2 dual radi,zalman blokk,a lapon egy ek full cover fet blokk,13/10-es csövel hf csatikkal,phobya 800/h szivattyu és biosban 33 fokot ir viszont windowsban 23-mat,ebböl melyik a valos?,és jok egyálltalán ezek a höfokok?

(#4293) jones965 válasza Drizzt01 (#4290) üzenetére


jones965
Modder

A Mayhems pastel mindennapos használatra alkalmas.
Egy hátránya van, hogy elszinezi kissé a csövet, de ez csak leengedéskor látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#4294) Drizzt01 válasza jones965 (#4293) üzenetére


Drizzt01
őstag

Akkor meg van a nyál ami lesz majd benne . A leengedéskor fellépő elszíneződés nem számít . Úgy is csak én látom . :DDD :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4295) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Lehet volt már róla szó , valami dereng . De a Aurora Concentrate 250ml adalékot javasoljátok mindennapos használatra ?
Konkrétan ezt

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4296) king.mp válasza mclaren-d (#4287) üzenetére


king.mp
aktív tag

Szép, ismerős cuccok vannak benne :D

(#4297) ThodEE válasza mclaren-d (#4287) üzenetére


ThodEE
őstag

A Radiátoron szembe fújnak a ventik :F :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4298) mclaren-d válasza ThodEE (#4297) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Géphàz felöliek nincsenek bekötve :) sajna csak így jött össze, de a hétvégén újra gondolom az egésszet

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4299) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Melyik blokk a jobb némi karc van a bal blokkon ?

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#4300) ThodEE válasza mclaren-d (#4298) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor rendben, nem szóltam :P

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.