Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) blasko92 válasza TaaT (#3599) üzenetére


blasko92
őstag

Én ezért jártam körbe fél Pécset, hogy normális minőségűt találjak :)

(#3602) apollo12 válasza TaaT (#3599) üzenetére


apollo12
veterán

hát amit sikerült vennem olcsón, az nagyon jó hajlik

(#3603) apollo12 válasza SimonYana (#3600) üzenetére


apollo12
veterán

hát nem tom majd ki derül mit fogott meg, a mulltkori szét szedésnél a radit nem fogta meg, se az előző cpu blokkot

(#3604) intercooler válasza apollo12 (#3603) üzenetére


intercooler
őstag

Nekem sem fogta meg a kék :N

(#3605) r-chee válasza #90933760 (#3597) üzenetére


r-chee
őstag

Legközelebb valszeg ioncserélt víz + 96%-os etil alkohol (etanol) keveréke lesz a rendszeremben. Utóbbiból csak 50 ml-t lehet venni gyógyszertárban egy nap.
Deszt. vizet se benzinkúton, se autós boltban nem kaptam. Utóbbi helyen mikor kérdeztem, van-e desztillált vizük, az volt a válasz, igen. Jó, faxa, akkor kérek 2L-t. Erre odateszi az ioncseréltet. Mondom, ez nem deszt. víz.... De, ilyet öntenek az autókba, s akváriumokba is. "Tééényleg...?!"

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3606) #90933760 válasza r-chee (#3605) üzenetére


#90933760
törölt tag

Desztillált vizet gyógyszertárba fogsz kapni (esetleg laborokba csinálnak neked), én mindig azt hittem az a jobb, merthogy párából van és abba semmi nincs, az ioncserélttel ellentétbe. Tévedtem?
Kocsiba való fagyálló nem jó? És mennyire keverhetem be? Az nem száraz, mint a sima alkohol.

Amúgy van kétszer desztillált víz is.

(#3607) apollo12


apollo12
veterán

szerintetek mi történne, ha legerősebb abszintot használnék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3608) blasko92 válasza apollo12 (#3607) üzenetére


blasko92
őstag

HUfantom mesélte, hogy az egyik ismerőse Törkölypálinkával használta ;] :DDD

(#3609) ZetorGumi válasza blasko92 (#3608) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Inkább megiszom, minthogy a hűtésbe rakjam. :Y

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#3610) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#3607) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért nem inkább tiszta szeszt?

Am kicsit rosszabb lenne a teljesítménye...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3611) HUfantom válasza blasko92 (#3608) üzenetére


HUfantom
őstag

Mi azt tisztításra használtuk.

Az abszint erősebb, több benne az alkohol

PL: régi pasta leszedéséra
És csak egy felesnyit :)
A többi jó helyre került :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3612) ZetorGumi válasza HUfantom (#3611) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Helyes, a cefre bélbe való, a tisztaszesz takarításra. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#3613) Lacza_26 válasza r-chee (#3605) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Én 10ml 96%-os etil alkohol akartam venni tisztítás miatt, de helyette 100 ml-t adtak.

(#3614) TESCO-Zsömle válasza Lacza_26 (#3613) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

10ml-ért egy fecskendőt se piszkítanak be. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3615) blasko92 válasza HUfantom (#3611) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor nem te írtad, hogy azzal volt használva egy ideig :F :DDD

Lacza_26 nekem nem is térfogatra, hanem súlyra adták a szeszet :) És csak korlátozott mennyiségben. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3616) r-chee válasza Lacza_26 (#3613) üzenetére


r-chee
őstag

Nálunk a gyógyszertárban kb. öngyilkosjelöltként néznek az emberre, ha vmi nem hétköznapit kér :((( .
100ml-kértem volna, sztem rámhívják a rendőrséget : D De muttert megbíztam, vett ő is 50ml-t.
Egyből kérdik itt gyanúsan, hogy mihez lesz. "Vízhűtéshez b@zdmeg! Most tudsz mindent?!?" :D

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3617) Lacza_26 válasza r-chee (#3616) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nálunk a patikában ilyen 10 ml-es, illetve 100 ml-is üvegcsébe van.
Előtte is 10 ml-ket vettem régen videófejeket tisztítani, meg CD, DVD írók fejét. 10 ml sokáig elég volt erre. Meg is lepődtem az 1 decin.
A desztivízre itt is az van ráírva hogy felbontás után 7 nap....

(#3618) blasko92 válasza Lacza_26 (#3617) üzenetére


blasko92
őstag

Az a 7 nap talán a tisztaságra vonatkozik, hogy ez meg az belekerül, és elszaporodik benne

(#3619) Lacza_26 válasza blasko92 (#3618) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nálam tuti nem :DD szép zöld de nem az algától.

Jut eszembe, akinek kell 3 m Masterkleer cső szóljon. Tody ilyet adott de nem lett jó mert a hollandis csati nem fogta meg.

(#3620) AssAssynn válasza #90933760 (#3597) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nekem ioncserélt víz van rózsaszín fagyállóval (az alumínium dolgok miatt). Először ment kb. 5 hónapot így, s nem lett semmi baja, se a csőnek (autósbolti), se semminek, ugyanis nem csapódott ki semmi. Utána egy palackba engedtem le, mert kb. egy évig szünetelt a rendszer, s most talán egy hónapja raktam össze megint ugyanazzal a vízzel, s még mindig jó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3621) #90933760 válasza AssAssynn (#3620) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az jó.

És van valami kémikus itt aki megmondja, hogy az ioncserélt miért nem csapódik ki, a desztillált meg miért igen? Mikor a desztillált az amibe nincs semmi, az ioncserélt meg nincs párologtatva abba benne marad az, ami a desztillálással elmegy. Vagy ioncserélt vizet desztilláljak le magamnak? :DD

(#3622) imibogyo válasza #90933760 (#3621) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudom, hogy miért, de ioncserélt víz + 1-5% fagyállóval (OBI-s legolcsóbb mind a kettő), nekem még egy év alatt sem színeződtek el az átlátszó csövek. :N

(#3623) hoolla


hoolla
aktív tag

Üdv mindenki!

Elkezdtem olvasgatni a topicot, mert lehet, hogy 1-2hónap múlva bevizezném a rendszeremet. Jövö héten lecserélem a házamat egy Cosmos II-re és elsö körben szeretném vizezni a procit, vga kártyát. Viszont ha addig végre Megjelennek a 7990-ek az még bekerülne a gépbe, vagy egy másik 7970, ha nagyon elmeroggyant ára lesz a kétfejünek. Tuning annyira nem szempont, de ismervén magamat, ha kész a rendszer akkor úgyis rámegyek a maximumra. Tehát ezek fényében szeretném megkérdezni, hogy mekkora radiátort, csöveket és milyen erös pumpát kéne hogy nézzek? A folyadék az a speckó nemvezeti az áramot lenne. Meg igazából az is érdekelne, hogy minden szerkezet befér a házba? Mert az egy kicsit aggasztana, ha mondjuk a radiátor házon kívül lenne.
Mint kezdö vizes mennyire bonyolult összerakni a rendszert?
Olvastam itt a csövek mattulását, nem biztos hogy engem az érdekelne, de szeretnék zöld színü csöveket és ha azok gusztustalanok lesznek akkor lehet, hogy megelégednék az egyszerü áttetszö olcsó csövekkel.
Melyik a legjobb radiátor pumpa block kombó ár érték arányban? Melyik szerintetek a legjobb márka? Mitöl a legjobb?
Kell hogy blockot rakjak az alaplapra is, vagy az csak prof tuning esetén szükséges? Ventiket teljesen kiiktathatom, vagy kell, hogy hagyjak párat a radin, vagy a házban itt ott?

Elöre is köszönöm és még olvasgatok jó sokat!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#3624) jones965 válasza hoolla (#3623) üzenetére


jones965
Modder

Én már raktam össze ilyen házba vízhűtést, bár az egy kicsit komplexebb volt, mint amit Te tervezel.
Itt van írás róla, valamint fotók.

Egy vagy kétkártyás rendszerhez a házon belül elhelyezhető 1 slim tripla, valamint alulra egy dual extra radiátor.
A vga-ra tetszés szerint vehetsz blokkot, pénz és szimpátia kérdése.
Az aquatuning oldala minden alternatívára kínál megoldást.

(#3625) hoolla válasza jones965 (#3624) üzenetére


hoolla
aktív tag

Üdv! Hatalmas respect, ezért a munkádért és azért, hogy valamihez ilyen mélységekig értesz! Átnézem még otthon a képeket, mert most teló....

Nekem ezek a slim, dual, tripla stb nem sokat mondanak még, de megnéztem az aquatuning oldalt, találtam ittenit is, szóval majd átböngészem alaposan. Szerinted a felsö radi rögzítése probléma lesz nálam is, vagy csak azzal a radiátorral nem voltak kompatibilisek a lyukak? Mert ha szét kell furkálnom a házat, úgymond nem gond de így teljesen szüzen nem biztos hogy lesz elég önbizalmam hozzá. :)
Nem fogom használni az alsó winyó dokkot, szóval érdemes már elöre berakni a radiátor konzolt vagy nem fog akadályozni semmi a késöbbi berakásban?
Ahogy láttam te is telepakoltad a radikat ventikkel, ezzel gyakorlatilag hangban ugyan ott van az ember mint vízhütés nélkül nem? Tehát nem hangtalan a vízrendszer sem? Azt olvastam hogy a pumpának van némi morgása, de az lecsökkenthetö a gumitalpakkal, viszont a ventik zúgnak mégha csak a levegö áramlását is lehet hallani.
Tehát egy radi csak a procinak és egy nagyobb a két vga-nak ha jól értettem. A feltöltésröl, leengedésröl lehet valami részletesebbet olvasni?

Köszönöm!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#3626) jones965 válasza hoolla (#3625) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltem házat, abban külön ventilátor szabályozó panel van. Mindegyik le van szabályozva 600 rpm-re, és hőfok arányában emeli a fordulat számot.
A tulaj mikor meghallotta a ventik "zaját", fülig ért a szája, mivel gyakorlatilag nagyobb hangra számított.

Neked felesleges 2 körös rendszert építeni. elég lesz 1 szivattyú 2 radival. Így pár fokkal magasabb lesz a vízhőmérsékleted, de bőven a megfelelő szintet fogja hozni.
Feltöltés a tartályon keresztül, leengedésre pedig célszerű egy T elágatót beépíteni lehetőleg a rendszer legmélyebb pontjára.

(#3627) ZetorGumi válasza hoolla (#3625) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Tehát egy radi csak a procinak és egy nagyobb a két vga-nak ha jól
értettem.

Nem, Egy blokk a procinak, és egy-egy blokk a két VGA-nak, mint ahogy jones965 által linkelt képeken is láthatod.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#3628) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Gap-pad okba, melyik a legjobb hővezető képességre? Minél kisebb ez az érték 3.2W/mK annál jobb a hővezető képessége? vagy pont fordítva?

(#3629) Lacza_26 válasza K Norbi (#3628) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Minél nagyobb annál jobb.

3,2 az már elég korrekt. Gondolom DaveJr-ost nézegetted.

(#3630) K Norbi válasza Lacza_26 (#3629) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi! :)

(#3631) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez hülye kérdés, de a 6870-ek azok mind ugyanolyan felépítésűek? Tehát a full blokkok rámennek mindre?

(#3632) HUfantom válasza #90933760 (#3631) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem.

Különböző PCB kialakításuk, így nem mind egyformák. Nézd meg itt, hogy milyened van és hogy mi jó rá. Ez itt mondjuk csak EK blokkokat ír de googleval meg lehet találni, hogy a többi gyártó melyik modellje lesz jó a tiédhez.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3633) #90933760 válasza HUfantom (#3632) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az marha jó, mert így is alig tudok szerezni karit, nemhogy még blokkot is, de akkor még hangoljam is össze a kettőt. :((( Sapphire kéne, de nem nagyon van, lehet ASUS, de ahogy elnézem márkán belül is van többféle, mind eltérő elrendezéssel?

(#3634) viperabácsi válasza #90933760 (#3631) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem Asus 6870 direct CU van és arra nincs fullcover blokk.

Az a lényeg , hogy referencia nyákos legyen arra találsz blokkot.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#3635) #90933760 válasza viperabácsi (#3634) üzenetére


#90933760
törölt tag

referencia = eredeti, gyári?

Akkor az ASUS tégla vidijei jók lehetnek elvileg, mert a gyári hűtéssel azonos, csak a matrica, meg az anyaga más. Bár ettől még alatta a nyák lehet más, ez igaz. Francba.

(#3636) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#3635) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

referencia = AMD által előírt.

A gyártók ettől eltérhetnek, lásd MSI Lightning, Asus DC2, stb...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3637) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#3636) üzenetére


#90933760
törölt tag

AMD gondolom csak egyféle előírást adott ki, tehát egyféle lehet a referencia, az meg az eredeti. :DD

Érdekes lesz ez így, mert legyen ref, legyen normális márkás, legyen olcsó. Egy olyan piacon ahol 30 és 45 között ugrálnak az áraik és valaki azt se tudja mi az amit ad, nemhogy ilyen kérdésekkel bombázzam. Jelenleg két kártya van 40 alatt, ez meg a másik. Éljen, ez könnyű lesz, sose kapom meg a karimat. :U

(#3638) king.mp válasza #90933760 (#3637) üzenetére


king.mp
aktív tag

Vicces dolog ez a számítástechnika ...

(#3639) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#3637) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt az a csavar, hogy -látszólag- nem vagy tisztában a dolgokkal. Az AMD már nem gyárt semmit. A GPU-kat az AMD tervei szerint a TSMC gyártja, majd a gyártók megkapják ezt az AMD által készített referencia-dizájnnal, ami lényegében egy VGA-kártya terve. Innentől kezdve van 2-3 gyártó, akikkel a "VGA-gyártók" legyártatják a VGA-kat. Ezért van az, hogy a különböző "gyártók" által árult ref. kártyák közt a nyák színe és a hűtésen levő matrica a különbség, no meg a bundle, vagyis amit a kártya mellé csomagolnak.

Ettől függetlenül a gyártók maguk is terveznek egyedi, de ugyanúgy gyári kártyákat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3640) TaaT válasza #90933760 (#3637) üzenetére


TaaT
veterán

ha nem ref kártyát veszel akkor GPU blokkot raksz rá, azzal is meg lehet oldani a dolgot... [link]

Give them hell Ukraine!

(#3641) HUfantom válasza #90933760 (#3637) üzenetére


HUfantom
őstag

Az AMD-nek mindig ez a referencia nyákja. Az első a gyártásban, jellemzően a sapphire adja ki elsőnek. Ezt adják oda a többi gyártónak akik ha nekik úgy tetszik áttervezik totál másra.

Ha vízhűtést akarsz akkor nem-kell márkát választani. A REF nyákos hangos szar hűtése van. Azokat úgyis olcsóbban adják, hiszen addigra hangosak, mert nem divat takarítani vagy zsírozni azokat a ventiket. Ilyenkor fölösleges egy ASUS-os fasza hűtéssel ellátott kártyát venni és kifizetni a felárat a jó léghűtőért.

Ott van pl VTX3D ami a powercolornak egy almárkája. Ref 35be van csak a srác nem írja, hogy van-e rá garancia. Amúgy kb mindegy mert a hűtőcserével ugrik a garancia.
Persze lehet ügyesen visszaszerelni, de egy szakavatott ember kapásból tudni fogja, hogy hozzányúltak a kártyához.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3642) Joshi


Joshi
titán

Ha már a referencia témánál tartunk lenne egy kérdésem a tisztelt fórumlakókhoz. Ha nekem van egy Gigabyte GV-R6870OC-1GD nem ref kártyám mégis mi a lehet a különbség egy ref nyákos kártyához képest? Ezt azért kérdezem mert mondjuk ha a GPU+MEM-et tudnám hűteni egy full cover blokkal egy kis átalakítással akkor én vennék ilyen blokkot mondjuk 10k környékén akár használtan is. Csak a nyákokról hol lehet találni fotókat?

(#3641) HUfantom: amit te linkeltél az nem nyák hanem egy komplett vga, a nyák az valahogy így néz ki és engem pont ez érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#3643) #90933760 válasza HUfantom (#3641) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az ASUSnak van ugyanez a tégla kialakítása (nekem egyébként tetszik ez a tégla, mármint a ref, az ASUS csíkos ronda), csak a matrica más rajta, akkor az jó lesz. És tudok is egyet. Mondjuk én szerettem volna Sapphire-t, mert nem tudom, nekem az szimpatikusabb, vagy ASUSnak is ő gyárt? Bár ASUS-ra sincs panasz.

(#3644) Pista0001 válasza #90933760 (#3643) üzenetére


Pista0001
addikt

A Sapphire sok egyedi hűtős kártyához használ ref. nyákot, az EK oldalán (korábban linkelték) le tudod ellenőrizni. Asszem a duplaventisek között is van például ref. nyákos.

(#3645) #90933760 válasza Pista0001 (#3644) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ok. Viszont pont az egyedi hűtés miatt kerül 40-45-be a Sapphire, a tégla ASUS 32-35 árai helyett. Csak Zafír kéne, nem a hűtése miatt, hanem mert egyéni agymenésem van. :U

(#3646) Pista0001 válasza #90933760 (#3645) üzenetére


Pista0001
addikt

Furán alakulnak a használt árak, újonnan általában a Sapphire a legolcsóbb. Amúgy meg tudlak érteni, én is Sapphire hívő vagyok VGA ügyben

(#3647) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni hogy egy komplett vízhűtést név szerint: Antec KÜHLER H2O 620 most érkezik, rá szeretnék kötni egy tartályt mert kevésnek találom azt a vizet ami benne van.

Lenne értelme?
Én elgondolásom szerint több víz jobb hűtés.
Ha van értelme ennek akkor, mekkora tartály lenne célszerű?

Előre is köszönöm a választ aki ért hozzá tudna privátba írni hogy is nézne ki a plusz tartály szerelés esetleg radiátor?

üdv

(#3648) king.mp válasza Attilakirály (#3647) üzenetére


king.mp
aktív tag

Ezeknek pont az a lényege, hogy ne kelljen hozzá nyúlnod. de ha bontani akarod, akkor tartály + csövek + csatik kellenek.

(#3649) Attilakirály válasza king.mp (#3648) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

tudom, de hozzá szeretnék, a plusz kiegészítő nem gond, de értelme lenne?
teljesítmény szempontjából?

(#3650) apollo12 válasza Attilakirály (#3649) üzenetére


apollo12
veterán

ezt olvasd végig [link]

régebben én egy corsair h60 moddoltam kb 5cfokot segített a tartály hozzáadásával

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.