Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) TaaT válasza SVLaller (#3447) üzenetére


TaaT
veterán

Nyertél, nincs a VRM-en borda :DDD

Most vettem egy szettet, mondjuk ezek a memóriákra mennek majd :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#3452) DigitXT válasza blasko92 (#3450) üzenetére


DigitXT
félisten

Van úgy, amikor az ember a reccsenés után jön rá, hogy hol volt
még egy elrejtett csavar, ami az egészet tartotta... (Mondjuk egy
drága VGA esetében nem a legjobb módszer a kísérletezgetés.)

Én a motorommal szívtam meg (majdnem): totál triviálisnak tűnt
az adott idom lebontása, de csak nem akart a végén lejönni...:D
Volt még egy rejtett csavar, ami csak akkor jött elő, ha tök más
sorrendben bontottam le a cuccot.:D (Több mindent szét kellett
szedni, mire ahhoz hozzáfértem - hajlott a műanyag picit, amíg
rájöttem erre, de mivel nem voltam "állat" nem tört el semmi.:D)
Pancserségből lehet tanulni, de más kárán nyilván olcsóbb!:R

(#3453) baboss válasza TaaT (#3451) üzenetére


baboss
őstag

Szia TaaT bocsi hogy itt zavarlak Érdeklődnék ha viszem mind a 3-at menyi az ára postával?
[lerről lenneszó]Köszi.

(#3454) TaaT válasza baboss (#3453) üzenetére


TaaT
veterán

Előbb dobtam egy privátot :R

Give them hell Ukraine!

(#3455) blasko92 válasza DigitXT (#3452) üzenetére


blasko92
őstag

"Pancserségből lehet tanulni, de más kárán nyilván olcsóbb! :R "

Ott a pont :K

Akkor ezt a vidiót el lehet tenni a 6870 tulajoknak a szétszereléshez :C

(#3456) HUfantom válasza Alu (#3431) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ha a pumpa is megy rá akkor csak az FC5 V2-es veheted mert a másikat le fogja égetni.

Más dolog:
A DDC pumpa indulásához kell a 100% erő. Ergó ha úgy kapcsolod be a gépet, hogy a pumpa tekerője nincs fullon akkor lehet, hogy nem elindul a pumpa. A mostani ventiszabályozók tudnak olyant, hogy induláskor max erő és után visszarakják a beállított szintre. Sajnos ez az idő a pumpa indulásához nem elég. A DDC pumpához többen szabályozó elektronikát használnak, hogy biztosan induljon. A DDC ilyen sajnos hangos ha nincs semmi hangszigetelésed.

Gondold át lehet szabályozó helyett egyszerűen becsomagolod valamibe, ahogy több kolléga is csinálta itt a fórumon.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3457) DigitXT válasza HUfantom (#3456) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából ezt is elektronikája válogatja. Az enyém vmi
5,5V-on még simán indul: nem kell neki startup burst.

Szerk: bocs, 5,5V-on már nem indul, de menni megy.
Igaz csak ilyen laza 2100 rpm-en... De az tény, hogy
6V alatt indul 5,8 körül. Különbözőek a vezérlések.:K

[ Szerkesztve ]

(#3458) Pista0001 válasza HUfantom (#3456) üzenetére


Pista0001
addikt

A becsomagolás nem veszélyes az elektronikára? Gondolom nem véletlenül árulnak hozzá hûtôbordát is.

(#3459) #90933760


#90933760
törölt tag

Melyik a jobb hűtés, az mikor oda-vissza megy a víz a fél-fél radin, vagy mikor az egészen végigmegy, de csak egyszer?

A vezérlésről. Az alaplapon van 3 vezérelhető venticsati, és négy venti. Arra gondoltam, egyiken 1 venti, mert netezés alatt elég ha egy pörög lassan, másik csatira meg a másik három (gondolom elbírja, fordvisszajelzésnek mondjuk annyi) amik akkor kapcsolnak ha kell.
A harmadik csatira mehetne a szivattyú, netezés alatt lassabb fordulattal, több ideig van a víz a radiba, jobban visszahűl az egy ventivel, a blokk se termel annyi hőt, hogy azt marhagyorsan szállítgatni kéne. Terhelésre meg mehet csutkára.
Vélemény? Attól félek a pumpát nem fogja elbírni az alaplap. És a végére, mekkora vízszállítás kell?

[ Szerkesztve ]

(#3460) Alu válasza HUfantom (#3456) üzenetére


Alu
senior tag

Csak egy kis szivacs szerűség van alatta. De végül is nem az a gond, hogy érintkezik-e a gépházzal vagy sem, ha levegőben van akkor is nagyon hangos.. :(
Mondjuk lehet, hogy az is rátesz egy lapáttal, hogy még elég levegős a -teszt- rendszer. Esetleg ebben tudnátok segíteni? Ugy csináltam ahogy mondtátok: Tartály-Pumpa-Blokk-(Talán vga blokk)-Radi-Radi-Tartály. Öntöttem be e a vizet, bekapcsoltam a pumpapát, leszívta. Kezdtem előről míg a visszajövő ágban is volt már víz. A tartály tele van vízzel, a csövek is látszólag légmentesek, de ha elindítom a pumpát akkor előhozza a radikból a bubikat...

λŁƯ™

(#3461) Drizzt01 válasza Alu (#3460) üzenetére


Drizzt01
őstag

Óvatosan dőltögesd a házat .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3462) DigitXT válasza Alu (#3460) üzenetére


DigitXT
félisten

ha elindítom a pumpát akkor előhozza a radikból a bubikat...
Az a jó: húzza csak szépen a tartályba. Nyugodtan járasd a szivattyút,
ha már fel van töltve a kör, nem baj, ha "recseg".:D Ha kijönnek a bubik,
azonnal el fog csendesedni... (Már amennyire egy DDC csendes lehet.)

Pista0001: de az. Meg lehet főzni a DDC vezérlését a csomagolással.

[ Szerkesztve ]

(#3463) apollo12 válasza Pista0001 (#3458) üzenetére


apollo12
veterán

én csavarokkal fogattam le, és csak szivacsot raktam, nálam semmilyen rezgést nem ad át a gépnek
az összes venti 600rpm megy, így csak a vinyokat hallom

(#3464) Alu válasza DigitXT (#3462) üzenetére


Alu
senior tag

Cseszhetem, ha a DCC visszatolja a bubikat a radikba. :D
Amugy ha leallitom, akkor visszafolyik a viz a tartalyba.. :(((

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#3465) Drizzt01 válasza SVLaller (#3299) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali , állítottam az offset-en , ha 0.020 volt , akkor már újra indult . 0.010-nél meg nem változik a hőfok . A paszta csere még várat egy kicsit magára , mert először a radikat cserélem le egy tripla 140-esre .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3466) DigitXT válasza Alu (#3464) üzenetére


DigitXT
félisten

:F Hogy van ez bekötve? (Kép?)

(#3467) TaaT válasza #90933760 (#3459) üzenetére


TaaT
veterán

a felső elrendezés a legelterjedtebb a pc radiknál :) [link] [link]

"több ideig van a víz a radiba, jobban visszahűl"

én is erre gondoltam régen, csak aztán szóltak hogy a blokkban is több időt tölt akkor a víz szal ez nem feltétlen jó :)

"Attól félek a pumpát nem fogja elbírni az alaplap"

vannak 3-7W közötti teljesítményű pumpák, azokat még rá lehet kötni az alaplapra, a 10W-os DDC-ket már nem ajánlják...

"mekkora vízszállítás kell?"

blokkja válogatja, de a 100l/h már elég szokott lenni...

Give them hell Ukraine!

(#3468) apollo12


apollo12
veterán

egy kis off:

valaki nem tudja egy nvidia chippes lapnak, az MCP része mekkora hőmérsékleten szabad menni?

(#3469) #90933760 válasza TaaT (#3467) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tehát bármelyik jobbféle 300l/h pumpa jó, mert 6V-on a 150l még mindig megvan. Elvileg. Nem szeretnék erőset, mert ahogy olvasom egyrészt hangosak, másrészt nem bírja el a csati, meg ha becsomagolom a hangja miatt akkor megsül. Szóval olyan átlagos kéne, csendes, de legyen ereje is azért. És ne fűtsön, ha be akarnám csomagolni.

Viszont én arra is gondoltam télen mekkora lenne már kitenni az ablakba a radit. Ez +5 méter cső és olyan 1 méteres magasság. Ezt csak a nagyon erős pumpák bírják? Mert akkor inkább hanyagolom. Esetleg a gépet felteszem az asztalra és akkor nincs magasság, csak csőhossz.

[ Szerkesztve ]

(#3470) TaaT válasza #90933760 (#3469) üzenetére


TaaT
veterán

"Elvileg."

A gyakorlatban meg 2db közepes ellenállású blokk és 12V-on már 100l/h sincs, pedig kellene még egy radiátor is...

"nem bírja el a csati"

Elbírja :K

"Ezt csak a nagyon erős pumpák bírják?"

A legtöbb pumpa elbír ennyit, a probléma máshol van a télen kirakott radiátorral... úgy hívják harmatpont...[link]

Give them hell Ukraine!

(#3471) #90933760 válasza TaaT (#3470) üzenetére


#90933760
törölt tag

Itt lesz egy CPU, VGA, NB blokk és két VRM blokk. Akkor mekkora szivattyú kell hozzá?
Az alaplapi csatira gondoltam, az se tud végtelen kalóriát leadni, bár megpróbálom megkeresni hátha van leírás róla.

Ha oldalra döntöm a gépet mi a baj a harmattal? Lefele folyik, pont ellenkezőleg az alaplappal. Annyit meg nem párolog felfele, hogy az gond lenne. A procival érintkező része meg nem párásodik be. Bár fogalmam sincs, ezt ti tudjátok.

(#3472) TaaT válasza #90933760 (#3471) üzenetére


TaaT
veterán

"Az alaplapi csatira gondoltam"

Jaaaaaaaa :D a pumpák nagy részét gyárilag Molex csatival szerelik szal ilyen veszély nem fenyegeti az alaplapot, van pl egy 3W-os pumpám, az is molexről megy :) [link]

"Akkor mekkora szivattyú kell hozzá?"

Hosszú lenne felsorolni, ezek közül bármelyik, kivéve az első 4-et...[link]

"mi a baj a harmattal?"

Ha megjelenik a nyákon az már régen rossz :B

Give them hell Ukraine!

(#3473) #90933760 válasza TaaT (#3472) üzenetére


#90933760
törölt tag

De én alaplapról akarom hajtani, mert így tudom szabályozni automatikusan a feszültséget. Csak azt nem tudom onnan mi a max amit felvehetek.

[ Szerkesztve ]

(#3474) HUfantom válasza Alu (#3460) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem egy ilyen felfogatásom volt és nemigazán volt hangja. Okés nem hangtalan, de még mindig piszok halk volt. / 8cm-es venti 1100on pörgetve elnyomja a hangját /

Cseszhetem, ha a DCC visszatolja a bubikat a radikba.
Amugy ha leallitom, akkor visszafolyik a viz a tartalyba..

Akkor 100%, hogy levegős a rendszer.

Pista0001
A becsomagolás nem veszélyes az elektronikára? Gondolom nem véletlenül árulnak hozzá hûtôbordát is.
Ezt pumpája válogatja. Van aminek 50-60 fok a nyákja az enyémnek meg 25 / 18Wos volt mindkettő / . Nyilván ha a meleget becsomagolod akkor meg fog sülni.
Viszont a 10Wosaknál nemigazán van ez a jelenség halkabb, és jól bírja a csomagolást.

DigitXT
Igazából ezt is elektronikája válogatja. Az enyém vmi
5,5V-on még simán indul: nem kell neki startup burst.

De azért te is elismered, hogy nem ez jellemző a többségre.
A kolléga is mákolhat, nem esélytelen.

Baltoafarkas
A harmadik csatira mehetne a szivattyú, netezés alatt lassabb fordulattal, több ideig van a víz a radiba, jobban visszahűl az egy ventivel, a blokk se termel annyi hőt, hogy azt marhagyorsan szállítgatni kéne. Terhelésre meg mehet csutkára.
Vélemény? Attól félek a pumpát nem fogja elbírni az alaplap.

Okkal félsz nem szoktunk DDC-t alaplapra kötni, mert nem szokták elbírni.

És a végére, mekkora vízszállítás kell?
A vízszállítás elég nagy E-penis dolog. Ha csak netezel és alapon van a gép már 50liter/óra is untig elég. Ne felejtsük a folyadékok jó hővezetők.
Ha meg játszol vagy húzod a gépet, akkor mehet max-on...

Tehát bármelyik jobbféle 300l/h pumpa jó, mert 6V-on a 150l még mindig megvan. Elvileg. Nem szeretnék erőset, mert ahogy olvasom egyrészt hangosak, másrészt nem bírja el a csati, meg ha becsomagolom a hangja miatt akkor megsül. Szóval olyan átlagos kéne, csendes, de legyen ereje is azért. És ne fűtsön, ha be akarnám csomagolni.
Azt hiszem ezzel körbe is írtad a tökéletes pumpát. :)
Egyetlen dolgot nem írtál bele, hogy olcsó legyen...
Aki használt már D5-ös az tudja, hogy ezen feltételeknek maradéktalanul eleget tesz, csak hát most használtan 20 körül van.
A +5 méter cső és 1 méter magasságot ne így számold. A pumpák emelőmagasságát úgy adják meg, hogy egyik tálból a másik tálba X méter különbséggel.
Viszont vízhűtésnél neked a körben kell beindítani az áramlást ami meg sokkal könnyebb.

De én alaplapról akarom hajtani, mert így tudom szabályozni automatikusan a feszültséget. Csak azt nem tudom onnan mi a max amit felvehetek.
Általában 1A szoktak ráírni / csati....
A piszok drága 45+ -os alaplapok szoktak 2A-t tudni. Nekem volt egy ASUS Crosshair Formula IV alaplapom tudott 2A-t de nem mertem rátenni sem a 12Wos sem a 18W DDC pumpámat.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3475) #90933760 válasza HUfantom (#3474) üzenetére


#90933760
törölt tag

Giga X48-DQ6, nem tudom fittkorában ez mekkora árat üthetett meg. Tehát 12W vagy 24W-nak kell lennie, akkor 10-es pumpát rátehetek és azt be is lehet még csomagolni is. Kérdés elég-e a teljesítménye.

(#3476) HUfantom válasza #90933760 (#3475) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nem tudom miféle füled van, hogy egy 10-es DDC-t leszabályozva még be is akarsz csomagolni :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3477) #90933760 válasza HUfantom (#3476) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alkottam valamit, bár én látok benne több hibát is, de hát újonc vagyok na. :P Majd most eldől mekkora hibák.
[link]

A VGA blokk kicsi ellenállása miatt arra fog az összes víz elmenni, szóval ezt az elosztogatós dolgot elfelejthettük, azért akartam volna, mert így hideg vizet kapna. Szóval marad a sorba felállás az meg CPU-VGA-NB-VRM. Ezzel gondolom semmi gáz, végén a VRM mert azok sokkal több hőt elviselnek, mint a többi, a CPU mindig elől, második hőtermelő a VGA, utána sokkal kevesebbel a NB és a VRM hőtűrése.

A kiegyenlítő a pumpa előtt vagy után legyen? A pumpa a radi előtt vagy utána legyen? Nem tudom mennyire szeretik a meleg vizet, de így legalább az ő hőtermelése is le lenne hűtve.

[ Szerkesztve ]

(#3478) intercooler válasza HUfantom (#3476) üzenetére


intercooler
őstag

Nekem is be van ;] és még így is hallom, de ez már elviselhető.

(#3479) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Igaz nekem Eheim pumpám van , de egyenlőre a szőnyegen . :W
Egyáltalán nem hallatszik hogy menne . Csak onnan tudom , hogy áramlik , meg nem sült még meg . ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3480) intercooler


intercooler
őstag

Itt még nem osztottam meg képeket a gépemről, most megteszem :D






:))

[ Szerkesztve ]

(#3481) Destructo válasza intercooler (#3480) üzenetére


Destructo
aktív tag

Fú...nagyon beteg a cucc :D :R :R :R :R :R :Y :Y :Y :Y

(#3482) intercooler válasza Destructo (#3481) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz :R :R azóta annyi változás történt hogy a kábelkötegelőket lecsipkedtem ;]

HUfantom Már gondolkodtam rajt hogy kék szint kellene bele varázsolni. Az ötlet még nincs elvetve :)

Alu Nekem is olyanban és még nem főtt meg, pedig voltak/vannak melegek.

[ Szerkesztve ]

(#3483) Alu válasza DigitXT (#3466) üzenetére


Alu
senior tag

Telefonos gyorsfoto. Bocsi a minosegert... Link Link

HUfantom: De ha felemelem magat a pumpat a levegobe es nem erintkezik semmivel, akkor is veszett hangos... nem lehetm hogy azt hallom, ahogy attolja a bubikat? :F
Nezegettem szigetelest (Link, Link) tenyleg igaz, hogy ezekben megfo a pumopa?

λŁƯ™

(#3484) HUfantom válasza intercooler (#3480) üzenetére


HUfantom
őstag

Mora-ról és Billzet / Saitek Cyborg / végről rokonok a gépeink :)
Sajnos a billzeten nincs kék led azzal még-jobb lehetne az öszkép :(

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3485) HUfantom válasza Alu (#3483) üzenetére


HUfantom
őstag

Ahogy látom gyári tetős :)

De ha felemelem
Az nem jó neki..... Nézd meg a képeket a két darab "TILOS így bekötni a DDC pumpát" szekciónál ott lesz, hogy felfelé az égnek // és fejjel lefelé.
A hangot akkor kell ellenőrizni amikor a két cső függőleges és alul van a pumpa.
De amikor nagyon kerregő hangot ad akkor beszorul egy bubi.

Amúgy meg egy jó tető sokat halkít a gyári tetőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3486) HUfantom válasza intercooler (#3482) üzenetére


HUfantom
őstag

Apropó kiosztás ???

Nagy ENTER gombos német verzióm van. Nem akartam tapaszozni viszont néha jól jönne az ékezetek, mert a kezemben benne van de néha az agyam mást gondol.

Neked milyen kiosztás ?
Hangosító ledsor csökken ha csökkented a hangerőt ?
/ Nekem egyszer csinálta utána soha. /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3487) apollo12 válasza Alu (#3483) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha tartályban oda vissza megy a víz, akkor radik levegősek lehetnek

ha nagyon hangos a pumpa, akkor lehet kicsi az ellenállása a rendszernek

intercooler

grat a gépedhez, baromi jól néz ki

[ Szerkesztve ]

(#3488) intercooler válasza HUfantom (#3486) üzenetére


intercooler
őstag

német nekem is, de már megszoktam.

Hangosító ledsor csökken ha csökkented a hangerőt ?
/ Nekem egyszer csinálta utána soha. /

Igen,sőt még a gombok is mennek:K Nekem egyszer csinálta, aztán sokáig nem, de végül sikerült! ráment pár órám :D

[ Szerkesztve ]

(#3489) X@b3e válasza #90933760 (#3477) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem nagyon van ilyen,h hideg/meleg viz, ez zárt rendszerben eléggé kiegyenlitödik, a legmelegebb és leghidegebb pont közt max 1-2 fok, ha van.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3490) Alu válasza HUfantom (#3485) üzenetére


Alu
senior tag

Felemelem = vizszintes allapotban 5cm -el a haz alja fole emelem.. Abban a helyzetben ahogy a kepen latod, csak 5cm -el magasabban.. Senki nem mondtam, hogy elforgatom fejjel lefele, fuggoleges allapotban, stb.. :N

λŁƯ™

(#3491) #90933760 válasza X@b3e (#3489) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor minek bele radi? Előtte meg utána tuti van hőmérséklet különbség, ugyanolyan víz nem jöhet ki belőle. Elég érdekes lenne 40 fokosan belemegy, venti kifújja majd szintén 40 fokosan távozik. Ezt megépítem akkor nagyba házat fűteni télen.

[ Szerkesztve ]

(#3492) Pista0001 válasza #90933760 (#3491) üzenetére


Pista0001
addikt

A nagy áramlási sebesség miatt kicsi a hőkülönbség. Kis áramlási sebességgel el lehet érni nagyobb különbséget is, de nem célravezető mert úgy magasabb a víz hőmérséklete -> kisebb a delta T a proci és a víz között -> hevesebb hőenergiát tud átvenni. Amúgy nem azonos a rendszer minden pontján nagy sebességnél sem, de kicsi a különbség.

(#3493) HUfantom válasza intercooler (#3488) üzenetére


HUfantom
őstag

Azt majd egy privátban megihatnád hogyan

Nekem is működnek a gombok szóval halkul meg hangosodik de a ledsor mindig azt jelzi hogy full hangerő.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3494) HUfantom válasza #90933760 (#3491) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nézd mondjuk egy pumpának van 360 liter/óra közötti teljesítménye. Persze van jobb kisebb pl. D5 1000 Liter / óra

360/60 = 6 liter/ perc.
Egy rendszerben 1.5 liter körüli víz van. Szóval 60 sec alatt 4X fordul meg benne a folyadék, hát csoda, hogy max 1-2 fok különbség van ?

Ha a házban lévő vizet is meg tudod forgatni 4X minden percben, //de inkább többször // az is meleg marad :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3495) X@b3e válasza #90933760 (#3491) üzenetére


X@b3e
addikt

Hát a radi legföképp azért kell bele, mert különben nem 40 fok lenne a vized, hanem 80... ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3496) #90933760 válasza HUfantom (#3494) üzenetére


#90933760
törölt tag

A házba van vagy 200 liter a Grundfos-t hiába nyomom maxra szegény akkor se fogja végrehajtani. :DDD

És mit tegyek a vízbe? Gyógyszertárban kapni két liter desztillált vizet párszázért, nekem nem szimpatikusak az ioncseréltek. Jó az? Meg ebbe szerezzek valami jobbféle fagyállót? Kocsikba való jó? -10-ig mondjuk ha ki akarnám tenni, meg ad egy kis kenést is a szivattyúnak. Vagy lerakódik?

(#3497) potyi23


potyi23
senior tag

megprobaltam menet kozben szepen lehuzni a pumpa csatijat,szoval elvettem tole az aramot.A gep semmit sem csinalt,szepen lassan araszolt felfele,47-49-52-58-63-65-68-72-74 :D
na de ez megsem olyan vicces pl ha nemvagyok itthon es bedoglik a pumpa.Mit tudnek vele csinalni? regen volt olyan a biosba h shut down temperature.Ebben az UEfi biosba olyan nincs ... :W ASUS p8z68-V

(#3498) apollo12 válasza potyi23 (#3497) üzenetére


apollo12
veterán

én Aida 64 be állítottam, hogy ha eléri a cpu 65Cfokot, vagy a gpu 80cfokot akkor lekapcsol a gép :D

(#3499) #90933760 válasza potyi23 (#3497) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem sincs a 775-ös nem gagyi lapba. A 478-as átlag deszkába meg igen. :(((

Áramlásjelzőt kéne venned és akkor a Shutdown Fan Fail opció vagy mi a bánat. Ha van szabad venticsatid. De nekem nem működik ez se, mert hiába van mindenhol venti kikapcsol akkor is a gép.

Amúgy ja az Aida is jó.

[ Szerkesztve ]

(#3500) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Milyen videokártya a maximum amire nem kell fullcover blokk?
Csak a GPU-t hûteném vízzel, egy ilyen blokkom van .
A ramokra meg kis borda menne. Két lassú házventi van, tehát egy kis légmozgás is.
Egy 7770-est elbírna hosszútávon is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.