Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) potyi23 válasza Attilakirály (#4050) üzenetére


potyi23
senior tag

persze,en azt hasznaltam,deszt viz plussz piros fagyallo g12 es ! en ugy vettem eszre 3 honap hasznalat utan ,h elfogta a csovet belulrol :F

(#4052) ThodEE válasza Attilakirály (#4050) üzenetére


ThodEE
őstag

Én is azt használtam sokáig (1év) most desztvíz+Coolant-ot használok, szerintem ugyan az.

Nálam csak akkor alakul ki az a fehér trutyi a csövekbe ha leengedem a folyadékot és levegőn hagyom mondjuk egy napig. A fehér filmréteg ami kialakul könnyen lejön a csőről de akkor már szürke mikor a törlőn van :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4053) Blizzardking válasza DigitXT (#4048) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nemrég saját magamnak kellett csinálnom egy feszültség vezérelt szabályozó áramkört. Mivel sokat olvasgatom a vízhűtéses topikot, felmerült bennem, hogy egy az egyben alkalmas arra, hogy hatalmas zsebbe nyúlás nélkül pótoljon komoly külső hardvereket. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy Aquaeroval vagy egy T-balancerrel nem veszi fel a versenyt, de nagyon használható darab.

Már így, mostani állapotában is tök jó lenne arra, hogy nagymennyiségű ventit vagy egy komolyabb szivattyút elvigyen, de HUfantom okfejtése alapján még tökéletesebbé tudnám tenni.
Kb úgy kell elképzelni, hogy az alaplapi szabályozás lehetőségeit bővíti ki. Olyan, mintha az alaplapi venti csatlakozókat lehetne állítani teljes kikapcsolástól max fordulatig, úgy, hogy közben 3 Ampert bírnak folyamatosan, és 5-öt rövid ideig.

Így néz ki:

3 csatornát külön tud kezelni, egy csatornára egy szivattyú vagy temérdek venti köthető.
A tachométer jeleket visszaadja az alaplapnak, így azok figyelése, monitorozása nem gond.
Szívesen kipróbálnám mit tud, érdekel mit gondoltok róla. Nekem jelenleg 3 ház ventit hajt, egyet minimális fordulattól a maxig, kettőt teljes kikapcsolástól a maxig. így nagy a csend, és a légáramlat is megvan ha az kell. Nálam a VRM-ek és az USB3 port (érdekes módon az szeret melegedni) képezi a szabályozás alapját, az alaplapi érzékelők mérése szerint.
Ha valakinek hatalmas radiátora van és csomó ventije, az elvihet pl. egy csatornát, egyet a szivattyú, és egy marad pl ház ventinek vagy bárminek ami más fordulatot igényel mint a radi ventik. Ilyesmire jó.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4054) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

köszönöm a válaszotok

A benzinkúton van desztillált víz és színes vízhűtőfolyadék
literje 1200ft az utobbinak

Akkor érdemes a színes vízhűtőfolyadékot választanom desztillált víz helyett?

Attila

(#4055) Pista0001 válasza Attilakirály (#4054) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem töményen ne töltsd bele. Ha van a közeledben autószerviz menj be oda, ha jó fejek ingyen adnak 1 decit, ezt akár 2 liter vízhez is elég szerintem. Vagy ha egyszer úgyis elfogy alapon tervezel akkor inkább Tesco (vagy valami hasonló) olcsóbb lehet mint a benzinkút.

(#4056) Blizzardking válasza ThodEE (#4049) üzenetére


Blizzardking
őstag

Maradt még pár cuccom az alant látható venti/szivattyú szabályozó után, és próbaképpen csináltam egy hardveres impulzus-figyelőt. Lentebb van róla kép. Bármi mehet a bemenetére ami impulzust ad ki magából, és ha leáll az impulzus sorozat, hardveresen lelövi a masinát. Ez akkor előnyös ha már fagyogat az oprendszer, és a leállás nem sikerülne. Előnye, hogy nem várja meg a túlmelegedést, már előtte beavatkozik.

Nagyon inspiráló ez a topik, és szeretném mindannyiótoknak megköszönni.

Szívesen dolgoznék azon, hogy minél többféle jeladóval tökéletesen működjön. Jövő héten készítek egy kicsit "tuningosabb" verziót is, ami bonyolultabb és okosabb, meg szebb is lesz.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4057) leonel válasza Pista0001 (#4027) üzenetére


leonel
aktív tag

Probléma megoldódott mielőtt ki tudtam volna próbálni. Eladtam a házat, az újban pedig majd alul lesz a radi így mindkét probléma pipa.
-Friss levegőt kap a radi
- Nem ellenkezik a fizikával.

Mindenkinek köszönöm - aki segített!! :R

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4058) Pista0001 válasza leonel (#4057) üzenetére


Pista0001
addikt

Végül ki sem próbáltad azt az elrendezést? Ha mégis megvolt a próba azért röviden leírhatnád mit tapasztaltál. Ahogy a mondás tartja az elméletileg és a gyakorlatilag között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont általában van. ;)

Nekem nem lesz meg a házcsere mint opció, mindenképp felül lesz a dupla radi, ezért szeretnék felhasználni minden elérhető tapasztalatot.

(#4059) leonel válasza Pista0001 (#4058) üzenetére


leonel
aktív tag

Addig jutottam csak el, hogy összeraktam a gépet -és bios.
Most hétvégén lett volna a próba... De most szedem szét.
Ez most elmarad. :(

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4060) X@b3e válasza Blizzardking (#4046) üzenetére


X@b3e
addikt

Eddig nekem egyszer engedett, pont a legutóbb. A chipset blokknál szivárgott. A gyári (!) tömitö gyürü bizonyult kevésnek a swiftech blokkon, persze szombat délután, igy hétföig cumi volt :)
Ugye hollanderes csatik nem tudják ledobni a csövet, igy ilyennel sem találkoztam. Pumpánál eddig Eheim volt, ami 220V-röl megy, csak egy átalakitó segitségével - amit rá kell kötni egy venti csatlakozóra - együtt indul / kapcsol le a géppel. Meg vagyok vele elégedve, 2 évente cseréltem a rotorját, mert addigra vált zajossá. Mivel egy rotor 3k, igy döntöttem most Laing mellett a rotor cseréje helyett, mert kb. ugyanannyiba van. Bizom benne, h molex esetén sem lesz olyan, h nem kapcsol be :D
Szal összegezve, ha már ment pár órát a rendszer a gép nélkül, és nem eresztett, akkor nekem azután sem volt gondom vele soha..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4061) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv mindenkinek!

Rég jártam erre, kérdeznék.

Mennyit érhet manapság egy MO-RA2 4 db 18-as Phobya ventivel, egyedi rozsdamentes ventitartó kerettel?

Képek itt.

(#4062) Alu válasza gyurczy (#4061) üzenetére


Alu
senior tag

Nem tudom, de biztos meg tudunk egyezni.. :D (épp radit keresek.:) )

λŁƯ™

(#4063) DigitXT válasza X@b3e (#4060) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugye hollanderes csatik nem tudják ledobni a csövet
Sajnos de: csak picit mozgatni kell őket, és kész a baj.
Persze, ha nem mozgatod, akkor magától valóban kicsi
rá az esély, mert nincs akkora nyomás. Normál esetben.
(Volt olyan vicces emberke, aki 10+ db D5-tel leküldte a
csövet a csatiról: a plafonig lőtt az instant szökőkútja...)

molex esetén sem lesz olyan, h nem kapcsol be
Ez sem csak tápfesz függő...:N Ha kicsit megszorul pl.,
akkor előfordulhat, hogy a Laing (DDC?) nem tud indulni.

ment pár órát a rendszer a gép nélkül, és nem eresztett,
akkor nekem azután sem volt gondom vele soha

Ez örvendetes! Nekem viszont dobta el magát pl. a gyári
tartály ragasztása 3 nap után, minden előjel nélkül.:R

De OFF vége, csak a lehetőségeket(!) vázoltam fel...:B

Azóta mondjuk rendben van a cuccom és nem nagyon
nyúlkálok hozzá. Amíg az áramlás konzisztens, addig
nincs pl. dugulás a rendszerben, tehát nem is szedem
szét, ha amúgy nem bővítem, vagy építem át... De volt
egy-két kellemetlen pillanat idén. (Sőt, mondhatni elég
aktív is voltam a topikban.:D Azóta nyugisabb a dolog.)

Amúgy érdemi riasztást még nem adott az Aquaero5,
és nem is volt rá szükség. A tápom ventije háklis picit
az indító-feszre: volt, hogy nem indult, ezt lesípolta az
alarm (mindent magadnak kell beállítani, amit akarsz):
picit megnöveltem a startup burst-öt - azóta tökéletes.
(Igazából nem is "alarm" célból van nekem ez a cucc,
hanem mérnöki hozzáállásom alátámasztgatására.:DDD)

Nálam a DDC csak tartalék, és teszt: az Aquastream
keringeti a vizet. Ha bármi baja lenne, azt is jelezné a
vezérlés. Spontán eresztéstől nem tartok, a vízszintet
meg "szemrevételezéssel" is látom. Igazából HA nem
buzerálja az ember, akkor elég megbízható dolog egy
ilyen vízhűtés. És nyáron, a 30 fokban is kvázi némán
értelmes hőfokon tud tartani egy tuningolt rendszert...

Léggel ugyanez vagy nem menne, vagy dög hangosan.
Persze a léghűtés sokkal kevésbé kockázatos, de hát
valamit valamiért. Néha elgondolkodok rajta, hogy miért
áll ennyi lé a gép hűtésében, de el szoktam hessegetni
a gondolatot - mert nem szívesen váltanék vissza légre.

(#4064) DigitXT válasza Blizzardking (#4053) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a fő különbség (amellett, hogy tök fasza cucc, amit csináltál!:K),
hogy az Aquaero egy autonóm rendszer. Ha az fel van programozva
valamire, akkor a mindenféle alaplapi csatlakozás, USB, és szoftver
nélkül is fel van programozva arra. És mindent csinál is, amit kell.:)

Még grafikont is rajzol, ha vkinek arra van igénye...:)) Szóval
ha az eredeti kérdés az volt, hogy bármiféle meghibásodást kell a
cuccnak előre jeleznie, illetve arra érdemben reagálnia, akkor biza
biztonságosabb, hogy a megfigyelt rendszertől független rendszer
végzi ezt a tevékenységet.:D De szerintem picit túl van lihegve ez,
mert egy jól összerakott (neadjisten redundáns, pl. két szivattyús)
rendszernél igen csekély annak az esélye, hogy spontán lerohad.

Nálam pl. nincs beállítva a gép vészleállítása (külön 24-ATX csatis
cucc kell, ami ilyenkor elvenné a "power good" jelet az alaplaptól
),
de eddig nem is érzetem szükségét. A legrosszabb, ami történhet
(ha nem kap léket a rendszer - megint?), hogy leáll a szivattyú. De
ezt tudom figyelni, és tudok lépéseket tenni az áthidalására.:DDD (Pl.
a tartalék DDC beröffentésével.) A gép meg CPU túlmelegedésre is
lekapcsolható BIOS-ból... Persze ha annyira túlmelegszik, hogy pl.
lefagy az egész, akkor biztonságosabb, ha külső egység kapcsolja
le, de vízhűtésnél nem kell kicentizni a limitet. Pl. 80 fokos maghőt
soha nem tud elérni normál körülmények közt: beállítod rá a limitet.
Ha mégis meghaladja, akkor leállhat, hiszen a proci ~100-ig kibírja.

De természetesen: lehet reagálni mindenféle RPM impulzusokra is.
Szivattyúk is szoktak visszajelezni, az Aquaero is tudja, stb-stb.;)

[ Szerkesztve ]

(#4065) SimonYana válasza HUfantom (#4043) üzenetére


SimonYana
addikt

HUfantom!
No milyen az Asrock Extreme 7-es? Most már tudsz véleményt ennyi idő után!
Látod betartottam a szavamat. Mondtam neked , hogy ha vennem kell lapot akkor az Asrock lesz!

Ime az új jövevény.

Ma kicsit átalakítom a vizet rajta. Igaz sajnos nem az lesz amit szerettem volna , mert a rendelésem nem jó irányba lett elindítva , de ami késik az nem múlik. Lesz itt még variálás rendesen! :DD

® SimonYana ®

(#4066) Blizzardking válasza DigitXT (#4064) üzenetére


Blizzardking
őstag

Örülök ha elismerésre méltónak találod.
Az a helyzet, hogy sokminden múlik az árakon. Az aquaero nemhogy állat cucc, de királyul is néz ki, és akinek prémium hűtése van, és még ez is belefér a keretbe, annak tökéletes.
Viszont ha valakinek kell egy 10 ezer alatti venti/szivattyú szabályozó, értelmes mértékig korlátlan terhelhetőséggel, illetve szabályozni akarja a szivattyú fordulatszámát és lusta potikat tekergetni, annak túl sok választása nincs.
Alaplapokban kicsit hézagos a tudásom, ugyanis nagyon nagy ugrás volt a mostani- és az ezt megelőző gépem között, de az újabb 1155-ös lapokon a fordulat szabályozás szintén autonóm rendszer. Külön chipet is kapott, és a mellékelt szoftverekkel pont úgy lehet programozni mint a külső kontrollereket. Annyi a különbség, hogy a szenzorok amiket kiolvas, a lapban vannak.
Ha 40-60e Ft-ot akarnék költeni szabályzóra, én is aquaerot vagy t-balancert használnék. Ha ez sok, akkor használnám ezt a lentebb mutatott cuccot, úgy hogy a lap szabályozná a mindentfélét. Amit nem preferálnék, az a kézi szabályozás, szerintem az kicsit idejétmúlt, de elismerem hogy vannak nagyon szép előlapi kézi szabályzók.

Az impulzus figyelő az teljesen más tészta, arra gondoltam, hogy 4000Ft körüli összeget esetleg megér valakinek, hogy figyel a félmillás vasban egy ilyen is. Ha azt veszed, lehet kapni harisnyázott kábelt kétezerért is. Nagy elismeréssel tekintek azokra, akik évek alatt hatalmas munkával és tudással ilyen komoly, redundáns többszivattyús rendszereket építettek fel. Nyilván az ilyen egyszerű olcsó kiegészítő nem Téged céloz, hanem azokat akik kevesebb keretből, vegyes cuccokkal építgetik a rendszerüket, és jól jönne egy kis biztonsági külső hardver. Egyébként adtál egy remek ötletet, mert jelenleg csak lelőni tud, indítani nem. De bele tudok tenni egy egyszerű módszert arra, hogy ha az egyik szivattyú leáll, elindítja a tartalékot. Nem kell folyton mennie mindkettőnek, illetve az egyik lehet kevésbé komoly, olcsóbb darab. Az én hobbym pont annyira határos a tiétekkel, hogy szerintem sok kiaknázatlan lehetőség van még ebben. :) Ha valakinek van ötlete amit nem lehet kapni, vagy drágán lehet kapni, elmókolok vele esténként, és ha kész, mehet a közösbe. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4067) r-chee válasza X@b3e (#4060) üzenetére


r-chee
őstag

Én mindig adok a csatlakozók menetének pár kör teflonszalag borítást, extra tömítésként.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4068) X@b3e válasza DigitXT (#4063) üzenetére


X@b3e
addikt

Menet közben nem mozgattam még a csatikat, ez igaz. De nem is nagyon tervezem :)
A molex-el csak remélem, h nem lesz ilyen, eddig eszembe sem jutott ilyesmi, DDC még nincs beszerelve, Eheimezek, ahogy Te is, mint írtad, csak ugye az Aquastream még meg van zuhantva egy tonna extrával. :D
Gyári hiba becsúszhat, ez benne van, de engem eddig elkerült.
A pumpáról jut eszembe, bizonyos idő után nem kezdett el kerregni neked a rotorja, amit csak cserével lehetett kiküszöbölni?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4069) SimonYana válasza r-chee (#4067) üzenetére


SimonYana
addikt

Csak Plexy menetbe ne akard betekerni , mert szétfeszíti és hajszálrepedés lesz a plexyn.

® SimonYana ®

(#4070) HUfantom válasza SimonYana (#4065) üzenetére


HUfantom
őstag

Akkor ezek szerint ismét nem bírtad ki. megint átépíted a gépet :D
Most nincs pénzem átvenni tőled az épp legfrissebbet, most motorozom...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4071) Alu


Alu
senior tag

Egy EK CoolStream RAD XT 360 radi le tudna hűteni egy 5GHz -es i7 2600K -t? Vagy inkább két db EK CoolStream XT 240 kellene? :F

A Tripla radit csak a házon kívül tudnám felfogatni a hátsó 12-es venti helyre, a két GTX 480 arra fújja ki a meleg nagy részét, valamennyit kapna belőle a radi is.
A két DB Dual radiból az egyik elvileg elférne a ház tetején, de a másik csak a ház hátulján férne el ugyan úgy, mint a Tripla, de mivel rövidebb, nem kapna, csak a felső kártya melegéből egy kicsit. Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás? Ár is fontos, a Tripla radi 12e lenne, a Dual 10e/db.

EHEIM 1046 pumpa. Erről mit kell tudni? Egy normál rendszert, ami csak a procit hűti 2db dual vagy 1db tripla radival zökkenőmentesen és halkan elvinné? Lehet szabályozni a fordulatsszámát? A hozzá tartozó piros tartályról mi a véleményetek? A be-, kimenő csatlakozásokon kívül lenne egy harmadik hely, egy Vízhőmérsékletet mérő szenzornak?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#4072) apollo12 válasza Alu (#4071) üzenetére


apollo12
veterán

tripla bőven elég neki

pumpából meg elég ha egy laing ddc veszel, az 4e körül lehet kapni

ami fontos a blokk, abból kell jó minőségűt venni

[ Szerkesztve ]

(#4073) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Biztos hogy számít a blokk , mert előzőleg egy ilyen volt , 65° most meg egy ilyen van és nem éri el az 50°-ot prime alatt . 4.1-en ketyeg a proci

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4074) Alu válasza apollo12 (#4072) üzenetére


Alu
senior tag

& Drizzt01

Akkor az Asetek LCL -t nyugodtan elfelejthetem, mint blokk? :F
Eredetileg úgy terveztem, hogy az lesz a blokk, tartály, pumpa és csak ehhez veszek egy Tripla radit.

λŁƯ™

(#4075) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok egy vízhűtő rendszert szeretnék összerakni, milyen házakat ajánlotok hozzá?
Amit szeretnék bele tenni az ez a dual radi vagy pedig ez csak nem tudom a kettő között mi a különbség. ( Egyelőre csak a procira szeretnék, de később elképzelhető hogy a vga ra is rakok)

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#4076) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Bocsi az off-ért , OC-ről tudtok valamit ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4077) SimonYana válasza Drizzt01 (#4076) üzenetére


SimonYana
addikt

Mit szeretnél tudni OC-ről? :))

® SimonYana ®

(#4078) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Esetleg nem tudjátok honnan szerezhetnék analóg (mutatós) áramlásmérőt? Ha nagyon nincs digitális is jó :) ... Csak szeretném a házba építeni.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4079) Drizzt01 válasza SimonYana (#4077) üzenetére


Drizzt01
őstag

Rendeltem csatikat , de a webshop sem működik és Ő sem volt 29-e óta .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4080) SimonYana válasza Drizzt01 (#4079) üzenetére


SimonYana
addikt

Látom akkor más is rendelt nem csak én! :O

® SimonYana ®

(#4081) Drizzt01 válasza SimonYana (#4080) üzenetére


Drizzt01
őstag

Akkor már csak valahogy le kell mondanom a rendelést , mert mit kezdek 2 adag csatival .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4082) SimonYana válasza Drizzt01 (#4081) üzenetére


SimonYana
addikt

Sajnos Én is sárga csövet akartam , Black Nickel Monsoon csatikkal , de csak ez lett belőle!

® SimonYana ®

(#4083) blasko92 válasza Drizzt01 (#4079) üzenetére


blasko92
őstag

Esetleg mailben próbáltad már keresni, vagy telefonon?
Még megpróbálhatsz neki írni a Facebookos oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#4084) X@b3e válasza Alu (#4071) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem Eheim1048 van, az erösebb pumpa, de nagyon megbizhato és halk. Fordulatszámot nem lehet szabályozni, de nem is kell leszabályozni, nem fogod hallani..
Többfajta tartály van hozzá, nem tudom pontosan melyikre gondolsz, valszeg erre, ezen van egy plug a pumpa felé és egy csatlakozóhely + a kupak a tetején a feltöltéshez. Ehhez szenzort max buherálhatsz, gyárilag nincs felkészitve a fogadására.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4085) Joshi válasza Drizzt01 (#4079) üzenetére


Joshi
titán

Kb egy hónapja én is akartam venni egy Watercool HEATKILLER® GPU-X² 6850LT blokkot, írkáltam neki priviket de nem válaszolt végül megrendeltem Tody56-tól ami meg is érkezett. Újabb egy hét eltelt mire OC válaszolt a privikre de írtam neki hogy bocs de már tárgytalan. Gondolom más dolga akadt ami fontosabb a webshopnál.

(#4086) Drizzt01 válasza SimonYana (#4082) üzenetére


Drizzt01
őstag

Sárga az , csak rosszul van megvilágítva . :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4087) blasko92 válasza Joshi (#4085) üzenetére


blasko92
őstag

De ki is van neki írva az adatlapjára, hogy a gyors kommunikációhoz a mailjére kell írni, ergo ne privit, mert biztos nem jár napi szinten ide fel, a másik meg, hogy az új korlátozások miatt nem sok privit lehet írni 1 nap. :F

(#4088) Drizzt01 válasza blasko92 (#4087) üzenetére


Drizzt01
őstag

Lehet igazad van a korlátozásokkal kapcsolatban , de ha napi 10-et enged , ha jól számolom 29-e óta az legalább 70 privát . Hát nem tudom . :B
De egybként meg mindegy is , ha más dolgavan , akkor nincs mit tenni , tudomásul kell venn i . Ő is csak ember , nem biztos hogy a PH a legfontosabb .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4089) Blizzardking válasza SimonYana (#4082) üzenetére


Blizzardking
őstag

"csak" ez lett belőle? :D

szerintem ez a cső még szebb is mint a sárga. Csatit meg úgyis cserélni fogsz :DD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4090) Joshi válasza blasko92 (#4087) üzenetére


Joshi
titán

Nem figyeltem az aláírását de nekem végül is mind1 mert mindketten azonos összegért árulták a cuccot.
Egyébként biztos hogy olvasta a hsz-eimet mert néha ránéztem OC adatlapjára és ott láttam hogy járt a fórumon.
Nem azért írtam hogy most haragudnék OC-re én megértem ha más elfoglaltsága van.

[ Szerkesztve ]

(#4091) blasko92 válasza Joshi (#4090) üzenetére


blasko92
őstag

Én se kötözködésből mondtam :B

(#4092) Alu válasza X@b3e (#4084) üzenetére


Alu
senior tag

A tiedé is 220V -os? Mert inkább maradnék a 12V -os pumpáknál. :(

Asetek LCLC -nek a pumpája mennyire lehet erős? Egy EK CoolStream XT 360 Radin át tudná préselni a vizet, meg még nagy valószínűséggel veszek hozzá egy Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT tartályt a szenzornak és a feltöltés leegyszerűsítése végett.
Szerinted ezt elbírná az a kis pumpa? (1500Rpm-et forog maxon, ha ez számottevő)

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#4093) apollo12 válasza Alu (#4092) üzenetére


apollo12
veterán

nem érdemes vele

én egy ideig egy corsair h60 használtam pumpának, egy extreme tripla radival és olyan 60cfokon ment a proci terhelve, most nagyobb tuningal se megy 47Cfok fölé

inkább add el és vegyél egy Laing DDC pumpát, nagyon erős pumpa és már 3k ért van

[ Szerkesztve ]

(#4094) king.mp válasza Alu (#4092) üzenetére


king.mp
aktív tag

lclc egy 240- es innovatek radit + tt tartalyt elbirt, hangja nem valtozott.

(#4095) Alu válasza apollo12 (#4093) üzenetére


Alu
senior tag

Áhh.. csak egy normál blokk kibakott drága.. :(
Tesco-Zsömlének mindjárt írok, hogy adjon egy számlaszámot, ahova utalhatok.
Ezt az Aseteket szerinted mennyiért lehetne eladni? Kicsi modding van benne, átlátszó csövek és EK-Clear víz van benne. Viszont van hozzá gyári Corsair lefogatás Intel és AMD foglalatokhoz is.

Laing DCC pumpa gyári tetejére mekkora cső való? 10mm belső átmérőjű cső?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#4096) apollo12 válasza Alu (#4095) üzenetére


apollo12
veterán

hát a asatekot olyan 8e körül

a laingra 10mm belső

és mezőgazdasági boltba vettem 16x10csövet métere 170ft volt

(#4098) SimonYana válasza apollo12 (#4096) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha csendes gépet akartok , akkor Hf rendszerkell. A 8-mm-s nagyon vékony és fojtja a pumpát , ezért zajos is. Nekem ezzel a rendszerrel , még a hangos 18Wattos is hangtalan. No meg mint látjátok szivacs van a házban rendesen. :))

® SimonYana ®

(#4099) Alu válasza SimonYana (#4098) üzenetére


Alu
senior tag

Ment pü a pumpára. :)

Azért lenne 8-as, mert egy Asetek LCLC hűtővel rendezném le a blokk, tartály és pumpa szerepét. És erre csak a 8-as csövek mennek fel.
Harapjátok le a fejemet: A HF rendszer azért HF, mert 10mm a cső belső vastagsága? Tehát akkor a 12/10 -es és a 16/10 -es cső/csatlakozó is HF -nek számít?

λŁƯ™

(#4100) X@b3e válasza Alu (#4092) üzenetére


X@b3e
addikt

Az 1048-as az 220V, de 1046-bül van 12V változat is. 220-as is a gépröl indul, csak kellett hozzá egy plusz kiegészitö, ami közbeiktat egy venti csatit az alaplapon.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.