Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) TESCO-Zsömle válasza mclaren-d (#3800) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Procinál nem sok értelme, mert a csatik/csövek eltakarják, de egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3802) TESCO-Zsömle válasza mclaren-d (#3800) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dupla. :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3803) mclaren-d válasza TESCO-Zsömle (#3801) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

ÚÚ ez gyönyörű ;]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3804) TESCO-Zsömle válasza mclaren-d (#3803) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, azért vettem. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3805) TESCO-Zsömle válasza mclaren-d (#3803) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dupla

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3806) Madn!ght válasza TESCO-Zsömle (#3805) üzenetére


Madn!ght
addikt

Csak nem telóról netezel? :) utóbbi hsz-eid közt jópár dupla van. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#3807) TESCO-Zsömle válasza Madn!ght (#3806) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó lenne, de nem. És nem én vagyok az egyedüli, aki mostanában ikreket tol...

Volt már 4-es szülés is. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3808) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#3807) üzenetére


blasko92
őstag

Amire azt mondta, hogy tripla :DDD

(#3809) Joshi válasza Jakab66[hun] (#3794) üzenetére


Joshi
titán

Nvidiát régen babráltam de ha jól emlékszem akkor a RivaTuner-el sok mindent lehet állítani. A fesz emeléshez lehet hogy VGA biost kell piszkálni de ebben nem vagyok biztos. Ha húzni akarod a kártyát akkor jó ha vízzel van hűtve a fet is, mert az főleg fesz emeléstől nagyon tud melegedni.

[ Szerkesztve ]

(#3810) Jakab66[hun] válasza Joshi (#3809) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Mindent hűt a blokk, de kaptam választ rá máshol, és csak forrasztgatásos technikával lehetne feszt emelni rajta. Abba pedig nem szívesen merülnék bele. (Pedig műszerész, elektromos gépszerelő a végzettségem...)

Azért köszi!

Gipsz Jakab

(#3811) Joshi válasza Jakab66[hun] (#3810) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is egy 8800GT kártyám volt de eljárt felette az idő, nem olyan rég váltottam Ati 6870-re használtan de még garisan 40k-ért(most lehet hogy még olcsóbban beszerezhető). Sokkal gyorsabb kártya érdemes lehet váltani, én csak autószimulátoros játékokat nyomulok ahhoz pedig fölösleges a 60k+-os kártya. Ha esetleg olvastad a topikot akkor láthattad hogy pont most szereztem rá egy nem rá való blokkot. :D Sajnos a feteket nem hűti de a semminél ez is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3812) Jakab66[hun] válasza Joshi (#3811) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Én még kihúzom vele egy kicsit, és ha már váltok, akkor megint valami korszerűre, amivel nem lesz gondom 2-3 évig.

Így elsőre i5 3570k + 660ti, vagy hasonló gondolataim vannak karácsonyi ajándéknak. :)

Addig pedig 1280x1024-ben bf3 is megy szép beállításokon. :K

(Illetve, ha netán ATi-ra váltok, akkor megmarad PhysX-et számolni. :) )

Gipsz Jakab

(#3813) potyi23 válasza mclaren-d (#3796) üzenetére


potyi23
senior tag

hello.nekem lesz blokkom,ha gondolod ,rendelhetsz nalam egyet. Ezt a blokkot vettem egy honapja,de megrepedt a szar,es csinaltattam,marattam alubol sokkal jobbat

!

ez amit marattam :

eleg gyatra kep,de a heten ,mar tudok jobbat csinalni,mert meg a meneteket belekell vagni !

(#3814) mclaren-d válasza potyi23 (#3813) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

És milyen áron adod ?:D

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3815) AssAssynn válasza potyi23 (#3813) üzenetére


AssAssynn
őstag

A saját készítésű blokkodnak a talpa is alumínium?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3816) potyi23 válasza AssAssynn (#3815) üzenetére


potyi23
senior tag

Réz,de meg nemtudom,h jo otlet e lesz,lehet azis alubol kellene ...
mclaren-d

megnemtudom,de olcsobb lesz mint a uzletbol ! meg kell egypar nap mig osszeáll rendesen.ha tudsz varni meg legalabb 7_8 napot pontosabbat tudok..

[ Szerkesztve ]

(#3817) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Egy hozzáértő segítségét kérném.

Mi a különbség?!
Evga GTX 660 Superclocked
Evga GTX 660Ti Superclocked

Mit takar az a Ti?

Gipsz Jakab

(#3818) MiklosSaS válasza Jakab66[hun] (#3817) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Ti az egy T es egy i betut takar :))

Most trollkodas nelkul, a Ti peldanyok erosebbek a simaval szemben. A 660 Ti majdnem olyan jo mint a 670. Visszont a 670 es a 660 kozott eleg nagy a kulombseg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3819) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hátha valakit érdekel :) ;)

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#3820) mpierre


mpierre
veterán

A gyakorlottabb vizes embereket kérdem, hogy az alábbi elrendezés, nagyon elvetemült? Adatlap első konfigját fogja hűteni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3821) X@b3e válasza mpierre (#3820) üzenetére


X@b3e
addikt

És ebböl mit kellene kilátni?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3822) HUfantom válasza mpierre (#3820) üzenetére


HUfantom
őstag

X@b3e

Szerintem arra gondol hogy felülre rakott egy duplát alulra meg egy szimpla. Akkor kb egy tripla radiátor teljesítményénél vagy.

Azt nem írtad le, hogy mit akarsz hűteni ?
Intel 980x + 6950 unlocked ha jól látom

CPU + GPU ? ahhoz elég lesz......
csak CPU alsót kiveheted nyugodtan.......

A kérdés hogy meg tudod-e oldani a csövezést...
Okosan csináld csak tartály-pumpa legyen és simán be fogod tudni csövezni.
Én egyben hagynám nem akarnék két kört csinálni.

nagyon elvetemült?
Működni fog ? Szerintem igen ---->> akkor jó az elrendezés.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3823) Pista0001 válasza HUfantom (#3822) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem fölül slim triplának, alul extreme duplának tűnik. Gondolom így is működni fog neki :D

(#3824) X@b3e válasza HUfantom (#3822) üzenetére


X@b3e
addikt

Azt látom én is, csak hiányoltam a többi összetevöt, mert igy nehéz bármit mondani.

Más. A rendszeremben van egy dupla radi felül, a házon kivül meg egy 9-es nova. Azon agyalok, h lenne-e értelme vmilyen módon a párhuzamositásnak? Pl a vga menne a dupláról, a lap és a cpu meg a nagyradira kötve. Csak nemtom megéri-e az átszervezés, lehet nyerni vele pár fokot, vagy nem :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3825) HUfantom válasza Pista0001 (#3823) üzenetére


HUfantom
őstag

Így, hogy mondod és újranéztem tényleg dupla-tripla...

Mindegy elég kakaó lesz bennük a gépe hűtésére

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3826) mpierre válasza HUfantom (#3822) üzenetére


mpierre
veterán

Felül egy tripla - most látom slim radit raktam be, nem az lesz, hanem sysrad3 - lent pedig egy dupla radi lesz (sysrad2).

Tartály és pumpa kombó egyben van (D5, meg a "tetejére" egy henger), ha így érted.

Hűteni a teljes konfigot akarom: cpu + mb + vga-k... :B (bár lehet, hogy a gts450 kimarad, de arra is van blokkom)

X@b3e: A radi elrendezés az érdekes. A felső felfelé, míg a lenti lefelé fújja a meleget... A rendszer többi rész még nincs megrajzolva.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3827) AssAssynn válasza potyi23 (#3816) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mindenképpen vörösrézből legyen a talp, ugyanis annak van a legjobb hátadása. Alumíniumnak feleakkora és még a sárgaréznek is kevés.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3828) opti06


opti06
aktív tag

Lenne egy olyan problémám, hogy most vettem egy asus rampage ii gene lapot, hozzá i7 920 procit, össze raktam szépen rátettem enzotech luna blokkot, és elég magas hőfokokat ad a proci már alap órajelen is (terhelés alatt 66fokosak a magok!)
előzőleg ugyan ez a hűtés egy húzott x4 965-ön volt amit maxba 51 fokra vitt fel, és azért 965 melegedősebb mint i7 920 szerintem.

2x szétszedtem már átnéztem, arra gondoltam talán nem illeszkedik rendesen blokk a procira, de ahogy nézem elvileg pedig igen, viszont terhelés közben megfogom blokk réz részét akkor azt csak langyosnak érzem miközben magok 66 fokosak szóval lehet még is csak nem érintkezik rendesen? esetleg proci kupak-magok közti kapcsolattal lehet baj?

szerk:
Prime95 -el terhelem in-place-n és mikor elindul terhelés rá 1mp-re már 20fokot ugrik a hőfok, ebből is gondolom érintkezési gond lehet valamely felületek között

[ Szerkesztve ]

(#3829) X@b3e válasza opti06 (#3828) üzenetére


X@b3e
addikt

66 fok i7920-nak terhelve nem vészes. Nekem is 50 körül van alapon Swiftech blokkal.

Párhuzamosításra vki?

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3830) ZetorGumi válasza X@b3e (#3829) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem nincs sok értelme, azért az 1-2 fokért cserébe.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#3831) apollo12 válasza opti06 (#3828) üzenetére


apollo12
veterán

intel procik nagyobb üzemi hőmérsékleten mennek, mint az AMD

kettőt összese szabad hasonlítani

(#3832) opti06 válasza apollo12 (#3831) üzenetére


opti06
aktív tag

x4 965 (140W tpd, ráadásul még húzva is volt) i7 920 (130W tpd alapon volt)
azért csak csak jobban fűtene amd ezen esetben, egyébként kontakt hiba volt lefogató keret kicsit magasabban volt mint proci kupakja így nem ült fel rendesen a blokk, már meglett oldva (ki volt lazulva kicsit csavar és felemelkedett a keret) :D

(#3833) mpierre válasza opti06 (#3832) üzenetére


mpierre
veterán

Az intel és az amd máshogy határozza meg a tdp-t. Nem igazán hasonlíthatóak össze...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3834) jilian


jilian
addikt

Ennek a szenzor kábelét meghosszabbíthatom? :F
Szimpla, hasonló vastagságú kábel/csoki megoldásra gondolok.
Vagy ezek valami spéci "mérő" kábelek?

(#3835) blasko92 válasza jilian (#3834) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem utána nem fog jól mérni.
Ezek ellenállás alapján mérnek.

(#3836) HUfantom válasza blasko92 (#3835) üzenetére


HUfantom
őstag

Egy kicsit biztos torzít a mérésen, de nem biztosan nem fog 10 fokkal mellémérni.
Ha csak az egész számot veszed azt szerintem még ha megduplázod a kábelt is megmarad.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3837) jilian válasza HUfantom (#3836) üzenetére


jilian
addikt

Mièrt nem csinàlnak olyat, amelyiknek hosszabbak a kàbelei?
Arra nem gondolnak, hogy egyesek szèpen alarjàk elvezetni a kàbeleket. :(((
Pedig àltalàban ahhoz jòval több kàbel kell.
Èn a Gpu utàn szeretnèm berakni, hogy làssam a radiàtor elötti, ès a (màsik) hűtött víz
közt a különbsèget.

Hol tudnàk nekem ezt pontosan +mondani?

(#3838) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Van vkinek mini-ITX házas gépe vízhűtéssel? Kiváncsi lennék a tapasztalataira... Most építenék egy "nagyon kicsi" házban erőművet és vízben is gondolkodom... Hiába, ha egyszer volt már ilyen nehéz szabadulni a csendtől... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3839) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Ezt a Prodigy-t már láttam... Nagyon szép de nem tökéletes. :B

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3840) HUfantom válasza jilian (#3837) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ha túl hosszú a kábel lehet pont a kimérni szánt mértéket fog torzulni...

Ha van egy jó erős pumpád akkor még 1 fok sem lehet a különbözet a két oldal között

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3841) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , vettem egy HeatKiller blokkot , van benne némi miazma

Az lenne a kérdés , hogy mivel lehet azt a valamit kitakarítani . Az ecet nem volt 100%-os

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3842) Samanbacsii válasza Drizzt01 (#3841) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Vmi lúggal pl.: Hypo vagy savas(az ecet is az de komolyabb kellene): vízkőoldó... De előtte kipiszkálnám a gumigyűrűket, hogy ne szadizzam az agresszív mosószerekkel... Egyébként áztatnám egy jó darabig... majd fogkefe... :C

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3843) Drizzt01 válasza Samanbacsii (#3842) üzenetére


Drizzt01
őstag

A blokk redőiből kijött jobban , a felső részéből nem akar . Az még elég fátylas maradt .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3844) AssAssynn válasza Drizzt01 (#3841) üzenetére


AssAssynn
őstag

Fú de csúnya. Mivel volt ez eddig használva?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3845) Satyricon válasza Drizzt01 (#3841) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Nekem anno az alu cpu blokkom ehhez képest 10x ekkora okádék volt. Ne ijedj meg tőle, az a lényeg! Én elővettem egy fogkedét, nyomtam rá vízkőoldót, majd valami speckó apró szemcsés súrolószert(a nevét már nem tudom, de sztem mindegyik jó, ha szemcsés!), aztán jött a cillit bang, azzal takarítotam... Legvégül sidolt tettem rá, ami az általad használt réz blokkal csodát fog művelni! Remélem segíthettem!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3846) Drizzt01 válasza AssAssynn (#3844) üzenetére


Drizzt01
őstag

Az előző gazda azt mondta , 2 évig állt a polcon. Előtte , ioncserélt víz + adalék volt ha jól emléxik . :Y

Satyricon : Biztos vagyok benne hogy segíteni fog az ötleted . Nem vagyok megijedve , csak meglepődtem a cement poron :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3847) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

hétfőn vetten egy Antec H2O 620-as hűtést, eddig nagyon bejö, de még gépben nem volt, mert várom az új háza és abba lesz belerakva. Reélem jól döntöttem. Amint összeraktam leírom tapasztalataimat róla. Sok jót olvastam erről a kis cuccról és remélem nálam is tudja azt miket írtak róla.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#3848) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Elkovettem egy kis hibat becsovezes kozben: a ddc pumpa kimeno reszet az ek cpu blokk also reszevel kotottem ossze, amibol nem gondoltam, hogy baj lesz. Ugyanis az egesz rendszert sikerult feltoltenem, csak egyedul a cpu blokk felso reszet a hangkari blokkjaval osszekoto csovel van bajom, ugyanis az szinte tok levegos, ami a magassagos atya ur Istennek nem fog elvandorolni a hangkariblokkon keresztul a pelexi tartalyig!!! A cpu blokk felso reszen epphogy csak vandorol a csoben a folyadek a hangkari blokkhoz, de levego nem akar kimenni. A becsovezes igy nez kiha jol emlekszem: vga,plexi tartaly, hangkari,proci,ddc, eszaki hid. sajna becsovezest mashogy nem tudtam megoldani, mert nagyon feszult volna a hangkarin a blokk, amit nem volt egyszeru mutatvany raapplikalni a karira. Max annyit tudnek varialni, hogy a hangkari csovet a proci blokk aljara, a ddc-t meg a proci felso reszehez csavarnam. De. Kerdesem a kovetkezo: mit erdemes megbontani, hogy a legkonnyebben le tudjam engedni a hutovizet, es meg tudjam cserelni a ket csatit? Am nem gondoltam volna osszerakaskor, hogy ez a megoldas nem fog bevalni, ugyanis biztam a ddc erejeben. A masik dolog pedig, hogy megfeledkeztem arrol, hogy a proci blokknal elvileg meg van szabva, melyik a ki es bemeno resze. Ebbol az esetbol is tanultam. Nade Istenem. Inkabb keson legyen okos az ember, mint soha. Nem igaz? :DDD

Szerk.: Am rajottem igy almosan magam csendessegeben, hogy eleg lenne a ddc-n a csoveket felcserelni, viszont a hutovizet teljesen le kell engednem, mert a pexi tartalyban a hosszu csovet at kell cserelnem a roviddel. Szoval... ennel a megoldasnal hol is lenne erdemes leengedni a vizet? Jah, a ddc epphogy csak cseppenkent kavarja a vizet, szal annak segitsegevel nem tudom leengedni!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3849) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Sziasztok!

Következő a problémám: A napokban szerelés miatt leengedtem a gépben lévő pár hónapos vizet. A palackban arra lettem figyelmes, hogy apró fekete részecskék úszkálnak a folyadékban. Olyasmik, mint amik a radiátor átöblítésekor szoktak kijönni, valószínűleg nem véletlenül. Kicsit nagyobbak, mint egy porszem.

Okozhat ez a későbbiekben problémát? Eddig nem vettem észre hasonlót és nem szeretném, ha a pumpám idő előtt adná be az unalmast, esetleg most ezért szét kéne szednem a blokkokat.

Arra gondoltam, hogy a biztonság kedvéért rakok be egy szűrőt a rendszerbe, erről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv

(#3850) apollo12 válasza Satyricon (#3848) üzenetére


apollo12
veterán

én a vga-ról szoktam, mert az van legalul a rendszerben

HuTi.HUN

érdemes lenne jól átmosatni a rendszert

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.