Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Seri21 válasza Razermazer (#4650) üzenetére


Seri21
tag

És ez a nyák mennyire publikus? :)

(#4652) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Egy 300x150x35 + egy 120x80x40 radi elég lehet csak a processzorra? Fx8120 (tuningal)

Gipsz Jakab

(#4653) InHell válasza sestertius (#4649) üzenetére


InHell
senior tag

Jó kis megoldás, én is hasonlóan oldottam volna meg, de sajnos a beépített szekrény miatt, mindent csak az asztalra tudok tenni. Végül is elférek így is.
Köszi a képeket, szép nagy monstrumot szereztél! :C MO-RA2 elbújhat mellette.

< béna duma helye >

(#4654) Seri21 válasza Jakab66[hun] (#4652) üzenetére


Seri21
tag

Attól függ menyire tuningolod, és milyen ventiket teszel rá. Mert elég speciális méreteik vannak.

(#4655) Jakab66[hun] válasza Seri21 (#4654) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

A nagyobb az full réz, és 2db 120-as venti megy rá, a kicsi full alu, és 1db 80-as venti megy rá. A kicsi azért kell, mert egybe van építve a tartállyal, amit használni szeretnék.

Gipsz Jakab

(#4656) Blizzardking válasza sestertius (#4649) üzenetére


Blizzardking
őstag

Tessék innen is :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4657) Blizzardking válasza Seri21 (#4651) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ameddig nem tudod mennyibe kerül, miért érdekel mennyire publikus?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4658) Seri21 válasza Blizzardking (#4657) üzenetére


Seri21
tag

Mert nem azért építek meg vmit mert drága, hanem mert szeretek építeni, és közben megértem a működését is. Mondjuk ilyen szépen tuti nem tudnám megépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4659) Razermazer válasza Blizzardking (#4637) üzenetére


Razermazer
őstag

Blizzardking: No szóval, igen csináltam az alaplapi 3 pin-ről is próbát szabályozható onnan is, már amennyit a bios enged.
Az én szivattyúm tehát ek dcp 4.0 nem egy melegedős fajta és igen leszabályozva még nyerek is a hőmérsékleten, természetesen ez nem kimért adat, hanem kézrátétellel érzetre több órás teszt után.

Seri21: A válaszom az, hogy nem publikus :N

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#4660) Seri21 válasza Razermazer (#4659) üzenetére


Seri21
tag

Kár. :)
Mondjuk úgy sincs rá szükségem. :)

(#4661) Blizzardking válasza Seri21 (#4660) üzenetére


Blizzardking
őstag

Esetleg szívesen küldök kapcsolást villogóról vagy dallamcsengőről, ha szeretnél ilyenekkel foglalkozni. :)
Örülök ha tetszik, igyekszem odatenni magam mikor dolgozom :)

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4662) Seri21 válasza Blizzardking (#4661) üzenetére


Seri21
tag

Fölösleges dolgokat nem szeretek csinálni.

(#4663) TXT


TXT
őstag

Egy kerdes.
Ha esztetikai okokbol szeretnem valamelyik blokk (tortenetesen a VGA blokkjat) mas szinukent latni a rendszerben, mint az eredeti "rez" szine, arra van magoldas a "masik vasarlasa"-n kivul? A blokk oldalara gondolok csupan, ami latszik. Teszem azt carbon folia, ami jol turi a magas homersekletet is, vagy vmi festes, vagy....? :U

(#4664) DigitXT válasza Blizzardking (#4661) üzenetére


DigitXT
félisten

De ugye nem fog átmenni abba a vízhűtés topik, hogy hogyan adjunk
el minél több home-made ventiszabályzót? Na jó: DDC szabályzót?;)

Már csak azért, mert amíg "elméleti síkon" beszélgetünk, akkor még
azt mondom belefér, de amikor már mennyi az annyi, stb. az az apró.

Szerk: a home-made-et nem félreérteni: attól még fasza a cucc.:R

[ Szerkesztve ]

(#4665) Joshi válasza DigitXT (#4664) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy jó cuccokat készít a srác de egy kicsit almás az ára. ;]

(#4666) Blizzardking válasza DigitXT (#4664) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sorry :B
Visszafogom magam. Tudod Razermazer igényei alapján át kellett alakítani az eredeti példányt, és így hogy már élesben üzemel vizes közegben, konkrétan kapcsolódik a topic témájához. De értem amit írsz :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4667) Blizzardking válasza Joshi (#4665) üzenetére


Blizzardking
őstag

Veled konkrétan ott tartok, hogy megkérdeztem mennyit érne meg neked ahhoz képest amennyit először mondtam rá, és erre nem válaszoltál. Ha nem akadt volna el a kommunikáció, lehet hogy neked csinálhattam volna kisebb áramokra olcsóbban. Csak nem írtad le mit szeretnél. Annál olcsóbb lett amúgy amennyiért neked nem kellett. Simán lehetne már ilyened. Alig kerül többe mint ez. Amiből ugyebár nem egy kell. Szóval ahhoz képest hogy bedugod a szivattyúdat egy molex csatlakozóba és hallgatod, lehet hogy drága, de bármelyik másik vízhűtéses kellékhez, csatlakozóhoz, blokkhoz stb képest egyáltalán nem drága. :) De ez csak az én véleményem persze, mindenkinek más a fontossági sorrend mire költ. Csak ha valaki egész nap az imádott és tuningolt gépe előtt ül, és már mindent megvett bele többszázezer forintért, nem értem miért nem éri meg neki két rúd téliszalámi árát, hogy le tudja csendesíteni a pumpáját, hisz ez a vizezés egyik lényege. A csend.

DigitXT sorry mégegyszer, tényleg nem fogom így ütni a vasat, de az az igazság, hogy büszke vagyok rá :B

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4668) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! A Yate Loon ventik - amelyek ugye mindenhol megtalálhatóak vizes áruházakban - mennyire megbízhatóak? Hangban nem hiszem, hogy gond lenne, hiszen 600-800 rpm közelében minden venti halk, de meddig bírja? Nem kezd el egy éven belül csörögni, zörögni stb? Megéri beruházni rá?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4669) jones965 válasza Blizzardking (#4667) üzenetére


jones965
Modder

Megkérlek, hogy a privát jellegű dolgokat-mint a nevében is benne van-, egymás között ( érintett felek) rendezzétek.
Ez egy szakmai fórum. Legközelebb az ilyen témájú hsz-t törölni fogom.
Köszönöm!

(#4670) Blizzardking válasza jones965 (#4669) üzenetére


Blizzardking
őstag

Értem :R

(megjegyezném, hogy ennek az alapját szintén privát üzenet képezte és a célját sem értem.)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4671) fox64


fox64
tag

Helló mindenkinek!

Ha valakinek volt már asetek waterchill hdd hűtője megosztaná velem hogy csak 1 vagy 2 hdd-t is bele lehet rakni?erről lenne szó 1normál és 1 vékony hdd-t szeretnék bele rakni csak nem tudom hogy ehez 1 blokk kellene vagy 2.

üdv

[ Szerkesztve ]

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#4672) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Lenne 1-2 kérdésem, olyanoktól, akik több vizes rendszert láttak mint én.

Az első: Ez a sorrend megvalósítható? (Rendszeren kívül összeraktam, feltudtam tölteni, és légteleníteni)

Pumpa->blokk->radi->tartály->radi->pumpa

Második: Nem gond-e, ha a cső méretek nem egyformák? Sorolom: Pumpától a blokkba 10mm, blokkból 1. radiba 10mm, 1. radi a tartállyal egyben van, tartálytól a 2.radi 16mm, 2.radiól pumpába 16mm. (mind cső belső átmérő!!)

Előre is köszönöm.

Gipsz Jakab

(#4673) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Bocs a dupla hsz-ért.

Hydor Seltz S30 II 600l/h, Hmax 1.35m. Ez a pumpa szolgálta a 8800-asom anno. Elég lehet ez most csak egy cpu-ra?

Gipsz Jakab

(#4674) menalcas


menalcas
őstag

Kérdeznék, sima 1 körmös HF csatira, (pénz híján) olcsó 12/14-es csövet húztam, és a kérdés az hogy le tudja-e magáról nyomni ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4675) Jakab66[hun] válasza menalcas (#4674) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

10mm körüli csövekhez van a HF.

Szerintem egy bilincs nem árt a 12mm-eshez.

Gipsz Jakab

(#4676) menalcas válasza Jakab66[hun] (#4675) üzenetére


menalcas
őstag

Akkor bocsi, HF+ :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4677) Jakab66[hun] válasza menalcas (#4676) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Így is függ szerintem az áramlási sebességtől, a rendszer ellenállásától. Tehát, hogy mekkora a nyomás a rendszerben. Én személy szerint, mindenképpen raknék rá, ha más nem, valami gyors bilincset.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#4678) Razermazer


Razermazer
őstag

Megtudná nekem valaki mondani, hogy az fm1, fm2 furattávolsága, megegyezik az am3, vagy am3+ furattávolságával? vajon?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#4679) Seri21 válasza Razermazer (#4678) üzenetére


Seri21
tag

Igen megegyezik.

(#4680) HUfantom válasza menalcas (#4674) üzenetére


HUfantom
őstag

Érdemes bilincset rakni, mert előfordult már nem egy tagunknál lenyomta a csövet a rendszer.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4681) sestertius válasza menalcas (#4676) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem van olcsó csövem, illetve van drága is. Volt ilyen csatim is, a maradékát most árulom. Tény, hogy sokkal kevésbé tapad és kevésbé rugalmas a cső, mint egy minőségi. Az ipari bilincs van vagy 50/60 FT egy darab. Ne sajnáld rá, mert ha lemegy és elázik a cuccod, kicsit nagyobb lesz a kár és a bosszúság...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4682) menalcas válasza sestertius (#4681) üzenetére


menalcas
őstag

Már most sok mindent másképp csinálnék, ez a hátránya ha az ember lassan rakosgatja össze, nem pedig egyben, de majd idővel kicserélgetek ezt azt, jelenleg gyorskötegelőztem hogy tuti ne csússzon le. :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4683) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#4672) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Erre valaki? :R

Gipsz Jakab

(#4684) sestertius válasza menalcas (#4682) üzenetére


sestertius
őstag

Én ugyanígy kezdtem, már semmi nincs meg abból, amivel anno először össze raktam - az olcsó csőből tartalék, talán ennyi... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4685) menalcas válasza sestertius (#4684) üzenetére


menalcas
őstag

Hát én próbáltam olyan dolgokból építkezni amik később is jók lesznek EK tető a DDC-re, MO-RA2, EK tartály, lapra EK blokkok (nem tervezem a lap lecserélést egy jó darabig) ami meg a jövőben majd cserés lesz proci blokk, csövezés, csatik :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4686) TXT


TXT
őstag

ERRE valaki sracok? :U

(#4687) apollo12 válasza TXT (#4686) üzenetére


apollo12
veterán

alapozó és festés rá, csak az érintkező részeket ne fesd le ennyi

(#4688) TXT válasza apollo12 (#4687) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom a segitseged! :R
Csupan az "oldalat" akarnam mas szinure, hogy a rendszerbe passzoljon. Ez "erintkezo resz" volna? Nem ertem, mire ertetted ezt az erintkezo resz dolgot... :U

(#4689) apollo12 válasza TXT (#4688) üzenetére


apollo12
veterán

hát úgy fog ki nézni jól, ha az alját is le fested

nekem úgy van, csak ahol érintkezni fog a blokk a vgaval, oda ragasztott raktam, ne hogy festékes legyen

(#4690) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
elég kezdő vagyok
szóval a procimra szeretnék rakni vízhűtést esetleg később majd a VGA-ra
3570k-m van és kb mennyiből lehetne kihozni rá a hűtést és mik kellenek hozzá?

Xbox One: bandymnc

(#4691) menalcas


menalcas
őstag

Gap-pad nincs valakinek elfekvőben ? fél és egy millisből kellene nekem 10-10 centis darab :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4692) TXT válasza apollo12 (#4689) üzenetére


TXT
őstag

Van rola keped? Kivancsi vagyok, hogy nez ki igy. :K Esetleg privatban is, ahogy jonak latod. :R

(#4693) HUfantom válasza Jakab66[hun] (#4683) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát mivel be lehet így is kötni a cuccokat megvalósítható...

Más kérdés, hogy nagyot lehet vele szopni. A csöveket ha lelégteleníted, szerintem nem lesz gond az átmérőkkel, nincsen bennük olyan nagy eltérés. Mondjuk én inkább egyformára csinálnám érdekes kinézete lesz. Persze ugye mindenre húzni kell bilincset.

Elrendezés.
Teljesen mindegy mit hova kötsz amíg körbeérsz a rendszerben. :)
Illetve 1 dolog Tartály --->> Pumpa... Ez ilyen aranyszabály itt, mert iszonyat megkönnyíti a rendszer feltöltését. Meg fogsz örülni mire átér a radiátoron a folyadék és a pumpa végre tudja nyomni.
Fontos: Szárazon járatni egyik pumpát sem szabad.
És a vízhűtéses pumpák nem vákuumosak. Közérthetően, nem tudja felszívni a vizet, mint te az Mekiben a kolát a szívószállal. Ezért szoktuk azt csinálni, hogy a tartály a pumpa felett van így a folyadék a gravitációnak engedelmeskedve belefolyik a pumpába és utána mehet....

Egyéb kérdés ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4694) sestertius válasza menalcas (#4691) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem elvileg van, holnap megmérem hány milis, aztán szólok.

Ha már itt tartunk, nekem kb. 1 méter fekete masterkleer cső kellene, 12 belső, 16 külső méretű /pontosan 11,1-15,9/. Valakinek?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4695) HUfantom válasza bandi0000 (#4690) üzenetére


HUfantom
őstag

Ebben a hszben találsz pár részletet miből áll össze egy vízhűtés.
Az árak nem nagyon változnak összességében egy 30-35K-ból ki lehet hozni, ha épp van minden apróban.

Ugye a CPU méretéhez kell a blokkot venni, most hirtelen nem is tudom hányszor hányas, illetve mivel kompatibilis.

Ez kb egy alap rendszer, minden van benne ami kell, de ugye kis plussz pénzért mindig lehet rajta valami csinosítani, jobbá tenni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4696) Jakab66[hun] válasza HUfantom (#4693) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Elvileg, le tudom légteleníteni. Összeraktam rendszeren kívül, sikerült feltölteni légteleníteni. Muszáj beraknom közé a radit, mivel annak 2db 16mm-es a csatlakozója. a pumpának a bemeneti 16, kimeneti 10. blokk ugye 10-10, másik radi 10, viszont a tartályból megint 16.

Köthetném a tartályt közvetlen a pumpára, de akkor a nagy réz radit nem tudnám bekötni sehova.

Sebaj, egy próbát megér :D

szerk: Feltöltésnél, ami megy a radiból a pumpába azt a csövet leveszem a radiról, és abba töltöm a folyadékot. Amikor már a blokk, radi tartály radi megtellik, akkor cső vissza, és mehet a maradék a tartályba. Ilyenkor már körbeviszi a pumpa. Szopattyú kicsit, de megoldható.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#4697) ImpersonatoR

Szerintetek ez a 2010 -ben vásárolt [T56] -os blokk jó s1155 re is vagy arra nem menne rá?

(#4698) ThodEE válasza ImpersonatoR (#4697) üzenetére


ThodEE
őstag

Saját hirdetésedből idézve:

T56 v3. Extrem 2010 (775, 1155, 1156, 1366, 2011) - fekete

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4699) ImpersonatoR válasza ThodEE (#4698) üzenetére

Igen de az csak copy volt a pcvizhűtés.hu -ról és nem akarok hülyeséget írni ezért kérdezem :)

(#4700) jones965 válasza Jakab66[hun] (#4696) üzenetére


jones965
Modder

A felsorolt elemeken az általad feltüntetett csatlakozók fixek?
Nem lehetne mindet megfelelő méretűre cserélni, és akkor nincs gond a sorrend kialakításánál?

Nekem ezek vetődtek fel elsőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.