Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) apollo12 válasza GNKING (#4600) üzenetére


apollo12
veterán

akkor lehet én is be nevezek, ha könnyen be tudom szerezni és nem plexis

(#4602) apollo12


apollo12
veterán

erre valaki [link]

(#4603) sestertius válasza HUfantom (#4595) üzenetére


sestertius
őstag

Én tervezem a 18-as szivattyúm dobozolását, mert kissé zavaró a hangja - hol találom ezt a bordát, amit említettél? Ja, és mi az, hogy meleg...? Melegnél van gond vagy forrónál..? És ugye még ez is relatív... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4604) DigitXT válasza sestertius (#4603) üzenetére


DigitXT
félisten

hol találom ezt a bordát
Pl.:)

mi az, hogy meleg...?
Mondjuk 100 Celsius fok.

Hozzá kell viszont tenni, hogy a melegedés erősen függ a térfogatáramtól, ami
nagyobb rendszer esetében közel sem lesz 3GPM, sőt, 1GPM is jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#4605) menalcas válasza DigitXT (#4604) üzenetére


menalcas
őstag

Azért rámutatnék arra hogy itt vízhűtésben használjuk a pumpát ami ha nem mondok nagy hülyeséget azt jelenti hogy a víz is hűti a pumpát, a tesztben ugye csak egy zárt rendszert teszteltek ahol víz hőleadás nélkül csak cirkulált :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4606) DigitXT válasza menalcas (#4605) üzenetére


DigitXT
félisten

A NYÁK túlmelegedéséről van szó, amit a víz nem hűt.
Szerintem ne nézd már ennyire amatőrnek Martint...:DDD

(#4607) menalcas válasza DigitXT (#4606) üzenetére


menalcas
őstag

Nem nézek senkit amatőrnek, csak elméleti síkon futtattam végig a dolgot és mondtam hogy lehet hogy tévedek, a fórumnak ez a célja beszélgetni, ötletelni, :))

"ami ha nem mondok nagy hülyeséget" - de sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4608) TESCO-Zsömle válasza menalcas (#4605) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A víz csak a csapágyat hűti, már maga a motor (vasmag, tekercselés) sincs direkt kontaktusban az acélpersellyel, amiben a járókerék forog.

Ahogy DigitXT is mondta, a probléma a vezérlő-elektronikában van, amit semmi se hűt, de legalább le tud égni.

sz: Igazából a csapágy miatt nem szabad üresen járatni a szivattyút, mert a kerámia úgy felhevül, hogy megolvasztja a járókeréken levő ellen-részét.

Megjegyzem, gyárilag pont ezért van megkenve egy csöppnyi zsírral, hogy ki tudják próbálni bekötés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4609) menalcas válasza TESCO-Zsömle (#4608) üzenetére


menalcas
őstag

És ez a "hiba" mármint a túlmelegedés a 10W-osnál is fennáll ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4610) TESCO-Zsömle válasza menalcas (#4609) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez nem hiba, hanem a működés velejárója.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4611) menalcas válasza TESCO-Zsömle (#4610) üzenetére


menalcas
őstag

De ez egy tervezési hiba hogy nem kalkulálták bele a túlmelegedést, hisz pont ezért hűtjük a procit a vga a kocsi motorját, mert annyi fölös hőenergia keletkezik a működés közben amit el kell vezetni különben tönkre megy a szemlélt gép :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4612) DigitXT válasza menalcas (#4611) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem kalkulálták bele? (Írják rá, hogy ne használd dobozban, szellőzés nélkül?)
Amúgy persze: ha normál, rendeltetésszerű használat mellett leég, akkor hiba.

[ Szerkesztve ]

(#4613) TESCO-Zsömle válasza menalcas (#4611) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A DDC-k zöme beázás, zárlat vagy elégtelen hűtés miatt ég le. Nem azért, mert gyárilag hibás.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4614) Matyó83


Matyó83
tag

Sziasztok.

Első érdeklődésem a vizezés iránt... :DDD
Érdeklődnék, hogy EK Water Blocks EK-KIT H3O 240 LTX vagy Antec Liquid Cooling System H2O 620 értelmesebb??? :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#4615) Jakab66[hun] válasza Matyó83 (#4614) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Szerintem a válasz, a 2 termék árából kiderül. :K

Gipsz Jakab

(#4616) ThodEE válasza Matyó83 (#4614) üzenetére


ThodEE
őstag

Mivel ez itt nem a folyadékos játékhűtők topik, így egyértelműen nem az egybe hűtés a nyerő :P

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4617) TESCO-Zsömle válasza Matyó83 (#4614) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az egyik vízhűtés, a másik nem. Jakab66[hun] válasza segít beazonosítani melyik-melyik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4618) apollo12


apollo12
veterán

4 hónap után szét szedtem a rendszert, és kicsit koszos volt a cpu blokk [link], [link]

radiátor tisztítás [link] 2liter deszt-víz 40dcl 10% ecet

van egy ereje [link]

ezt mivel tom kitisztítani [link] ?

[ Szerkesztve ]

(#4619) TXT


TXT
őstag

Tudnatok olyan kismeretu fekvo (HTPC, Barbon, akarmi) hazat/hazakat ajanlani, amibe ATX lap es 3db 6970vga belefer a komponenseivel? (HDD, SSD, PCI hangkartya, BlueRay, tap)

Azert kerdezem itt, mert a vizhuteshez szant radiatorokat, tartalyt kulon akarom tenni, de keresem azt a legkisebb meretu hazat, amelybe ezek viszonylag szellosen beleferhetnek a blokkokkal es csovekkel, en egyenlore nem talaltam megfelelot ATX lap fogadassal ezert kerem a ti tapasztalataitokat, mint segitseget.

Elore is koszonom a segito szandeku hozzaszolasokat! :R

(#4620) Pista0001 válasza apollo12 (#4618) üzenetére


Pista0001
addikt

A tartály pucolásra van egy módszer... ;)

(#4621) sestertius válasza DigitXT (#4604) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet!
Valamit csinálnom kell, mert már csak a szivattyút hallani, az viszont elég zavaró... pláne ugye hogy magának a gépnek már semmi hangja.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4622) TESCO-Zsömle válasza sestertius (#4621) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudod akkor fogod tépni a hajad, mikor végre a szivattyút is sikerül elnémítani...

...és elkezded hallani a VRM-ek citerálását...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4623) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Egy meglehetősen nagy radiátort, mindegy milyen pozícióban helyezek el?

(pl egy végén van a be, és kimenet, ezt rakhatom úgy is, hogy lefelé vannak a csatik, és úgy is, hogy felfelé? A pumpa át tolja ígyis-úgyis?)

Vagy oldalra legyenek, és felül be, alul ki?

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#4624) ThodEE válasza TESCO-Zsömle (#4622) üzenetére


ThodEE
őstag

Hát nekem még "zúgnak" a ventik mégis hallom a VRM et a VGAn :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4625) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat, ha hülyeséget kérdezek új vagyok a témában! :B
Egy ilyen kitnél, ha a csatlakozókat lecserélem 19/13mm-esre például erre (ahogy néztem 1/4"-es a csatlakozás a kitben), és a csöveket is 19/13mm-esre cserélem az nem lesz probléma, vagyis elméletileg ennyivel megoldható a kivitelezés, illetve lehet cserélni a tartályt egy nagyobbra?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

(#4626) ThodEE válasza idegbeteg18 (#4625) üzenetére


ThodEE
őstag

Így van ahogy mondod, simán cserélheted, jobb nem lesz csak "szebb" mert az 1/4es furatba max 10mmes belső átmérő fér el :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4627) sestertius válasza TESCO-Zsömle (#4622) üzenetére


sestertius
őstag

:D :C Köszi a biztatást.... Azért remélem, hogy nem vagyok telhetetlen... a hőmérsékletekkel már elégedett vagyok, a rendszer /ram időzítések és a lap/ is végre úgy megy, ahogy kell, és már csak a hang maradt. Tény, hogy a jó hőfokokhoz kellett egy MO-RA3, de szerintem nem fogom megbánni - éppen ezért sem merem lecserélni a szivattyút 10W-ra.

Habár... InHell is egy 10-esről hajtja a MO-RA2-est, és semmi gondja vele...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4628) Razermazer válasza sestertius (#4621) üzenetére


Razermazer
őstag

Na erre én tudok egy nagyon jó megoldást, én és Blizzardking kolléga összeraktuk a kobakunkat és megalkottunk egy vezérlőt, ami minden vízhűtéses álma lehet.
A kis kütyü 3 amperrel terhelhető(képet ne kérjetek mert aktív használatban van, de szakítok rá időt majd és lefotózom nektek)

Bemenet: Sok tanakodás után a molexnél maradtunk, mivel az alaplapi csatlakozók ahány lap annyi féleképpen terhelhető 3 pinen, így maradtunk a jó öreg molexnél. Második bemenet egy 3 pines apa csatlakozó ez az én kérésem volt mivel egy ek dp 4.0-ás szivattyút használok aminek alapból 3 pin anya a kimenete. Teszem hozzá semeddig nem tart egy 3pin molex átalakítóval egyedi igényre szabni, ha valakinek molexes a szivattyúja, vagy így szeretné használni.
Kimenet: 1 darab szintén 3 pines anya csatlakozó, ez nem másra szolgál mint fordulatszámot továbbit, ez igény szerint köthető előlapi vezérlőre, vagy alaplapi szabad ventilátor vezérlőre.

Na de ez ugye snassz lenne ha csak ennyit tudna, a szerkezet bekapcsoláskor, legyen szivattyú vagy ventilátor rákapcsolva, 20-15 nem tudom most pontosan másodpercig 12-volton üzemelteti a rákötött eszközt, utána visszaveszi 7 majd 5 voltra fokozatosan.
Az én Szivattyúm 5 volton és 5 volt alatt is üzemel, úgy látom ez az ek-k sajátsága, és menet közben ha kikapcsolom utána is indul 0-ról. De ugye ez gondot jelenthet például a ddc-nél(vagy más szivattyúnál esetleg), így beépítettünk egy pótmétert, amivel a minimálfeszt módosítani lehet pozítív és negatív irányba.

Miért hasznos ez, kilehet vele tesztelni a szivattyú legalacsonyabb indítófeszültségét, így ha netán egy alaplapi vezérlőnél túl alacsony fordulatot állítunk be, vagy neagyisten egy előlapi vezérlőnél, vagy leállítjuk teljesen, akkor is szalad tovább csendesen a szivattyú.
Itt említeném még meg, hogy a kimeneten csak mikroamperek és feszültségek mennek, így nem tesz kárt az értékes ventivezérlőkben és alaplapi vezérlőkben.
Mit mondjak még imádom :D bevált tesztelem, teszteltem működik, pöpecül teszi a dolgát.
Most gondolkodunk egy pwm-es változat megalkotásán, amit az alaplap 4 pines csatijára lehet tenni és minden rábízni az alaplapra. Biosba beállítja az ember amit akar és mehet a menet.

Nekem ennyi csatlakozó elég volt, tehát egyéni óhajjal és sóhajjal, a kollégát kell zargatni.
Remélem sokaknak hasznára fog válni ;)
Hozzáteszem, én csak az ötletgazda és igénytámasztó voltam, a munka dandárját a szaki végezte :R .

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#4629) #05488384


#05488384
törölt tag

Üdv.
Szeretnék összerakni egy vizhütéses rendszer és az érdekelne hogy ati 6790re létezik bármiféle vizhütés?google nem volt a barátom, ott nem találtam semmit. esetleg van valami olyan univerzális blokk aminek jó a hő felvevő/leadó képessége?

(#4630) apollo12 válasza #05488384 (#4629) üzenetére


apollo12
veterán

azokra elég egy gpu hűtés [link], és a fettekre meg elég süniket rakni

(#4631) TXT


TXT
őstag

(#4632) Matyó83


Matyó83
tag

Köszi srácok!!! :R :R :R :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#4633) Pista0001 válasza TXT (#4631) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem nézz be az "Építsünk HTPC-t (Home Theater PC)" topikba, ott mostanában sok ilyen ház felmerült. Elég 100 hsz-t visszanézned hogy találj párat, de az áraknak tuti nem fogsz örülni. Ha álló is jó lenne akkor gyakorlatilag bármelyik ATX midi ház jó lenne, de fekvőt szinte csak HTPC házat fogsz találni, azokból meg elég drágák az ATX-es teljes magasságúak.

(#4634) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Tiszteletem.

Van valami jó blokk am3+-ra, elérhető áron?

Gipsz Jakab

(#4635) apollo12 válasza Jakab66[hun] (#4634) üzenetére


apollo12
veterán

tody féle blokk [link]

de EK se vészes [link]

(#4636) Jakab66[hun] válasza apollo12 (#4635) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Köszönöm, az EK tetszik, remélem jól is végzi a dolgát. :B

Gipsz Jakab

(#4637) Blizzardking válasza Razermazer (#4628) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az frankó ha frankó :)
Azt esetleg meg tudnád nézni, hogy maga a pumpa mennyire melegszik ha tolod neki, illetve ha le van szabályozva? Azért érdekel, mert ha valaki - csendesítés végett - dobozba teszi a szivattyúját, talán érezhetően kevésbé melegszik ha alapjáraton megy.
Ezek szerint sikerült összelőni a scythe-tal :C
Alaplap 3 tűs csatijáról csináltál egy próbát..?

Kérdem mindenkitől, puszta kíváncsiságból, mi a legalacsonyabb feszkó amin egy DDC hajlandó elindulni? Illetve vannak szélsőségesen lomha példányok? Nyilván terheléstől is függ, ezért érdekel a tapasztalatotok.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4638) DigitXT válasza Blizzardking (#4637) üzenetére


DigitXT
félisten

mi a legalacsonyabb feszkó amin egy DDC hajlandó elindulni?
Ennek elég nagy a szórása. Van olyan, ami 10V-on már nem megy,
de van olyan, ami még 5V-on is vígan indul... Többféle áramkörrel is
szerelik őket, szóval valsz' attól is függhet. Esetleg TESCO-Zsömle
tud tippeket adni, mert ő már túl van egy komplett NYÁK-cserén, s
valahol 6000 rpm magasságában hasít...:D Nekem egy sima / gyári
18W-os példányom van, ami ~12V-on 4300 rpm-et tud (a vízkörben).
Elvileg "szárazon" bőven hozza a 4500-at, de úgy még a 10W-os is.

Valahogy így ketyeg nálam:
--------------------------
12V, 4300 rpm
11V, 3900 rpm
10V, 3400 rpm
9V, 3000 rpm
8V, 2600 rpm
7V, 2200 rpm
6V, 2100 rpm (még indul)
5,5V, 2000 rpm (nem indul)
5V, leáll (forgásból is)

(#4639) opti06 válasza Blizzardking (#4637) üzenetére


opti06
aktív tag

nálam egy 18w-os van (volt) szintén, de 10volton már leállt. (fordulatszám mérős volt 4600at pörgött ha jól rémlik 12v-on)
Most egy 10w-os van gépben, ezt még nem teszteltem majd kipróbálom mit tud (bár nem fordulat szám mérős)

[ Szerkesztve ]

(#4640) sestertius válasza DigitXT (#4638) üzenetére


sestertius
őstag

Te hogyan szabályozod a feszültséget a pumpán? Nálam a 18W-os egy szál molex csatival /két vezetékkel/ van ellátva, és érdekelne, mi a legegyszerűbb megoldás, hogy szabályozni tudjam... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4641) InHell válasza sestertius (#4627) üzenetére


InHell
senior tag

Na csak beszereztél egy MO-RA-t? A 9x140-est? :)
Mennyivel lettek jobbak a hőfokok a korábbi két darab radi helyett? Ha jól emlékszem 2 dualod volt.
Ha már megtaláltad a helyét egy képet megnéznék róla szívesen.

< béna duma helye >

(#4642) sestertius válasza InHell (#4641) üzenetére


sestertius
őstag

Ja, a 9x140-est. :K
Hát vicc a korábbihoz képest - 10 fok javulás úgy, hogy a 9 venti helyből három van kihasználva, azaz 3 db 140-es venti van fent csak, mert annyi van itthon... most jön majd még kettő.
Amikor szereltem szét, és oldallap nélkül volt vagy két napig a gép még a beépített két duplával, már akkor látható volt, hogy sokkal többet tud a két dupla is - ha házon kívül lenne.
Viszont jó árban meg tudtam egyezni a MO-RA-ra, így az jutott eszembe, amit te mondtál - egyszer kell megvenni, aztán több gondom nem lesz a hűtéssel! Így lett....
Képeket majd rakok fel hamarosan!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4643) menalcas válasza sestertius (#4627) üzenetére


menalcas
őstag

A MO-RA2 est én is 10w-ossal hajtom 10V-ról, híbátlan.
Viszont kérdeznék is, sima 1 körmös HF csatira (pénz híján) olcsó 12/14-es csövet húztam, és a kérdés az hogy le tudja-e magáról nyomni ? Elég feszes és bilincselgetni meg kötegelni nem akartam az esztétika miatt.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4644) DigitXT válasza sestertius (#4640) üzenetére


DigitXT
félisten

Nálam leginkább ki van kapcsolva - ilyen tartaléknak van csak a rendszerben.
(Meg tesztelésre.:DDD) Az Aquaero 5 XT szabályozza, molex-3 pin átalakítóval,
ami tkp. venticsatis csatlakozást tesz lehetővé: alaplapra is lehetne kötni, de
nem minden lap szereti a 18W-os folyamatos terhelést a venticsatlakozásain.

Nem muszáj amúgy ilyen csilivili cucc hozzá (de kétségkívül nagyon egyszerű
szoftverben végigkattintgatni a kimeneteken, egyben mérve az eredményeket):
ez is tud ilyesmit. Illetve van az Aquaero 5-nek is egy olcsó(bb), kijelző nélküli
verziója, amúgy minden funkcionalitásával, az is jó lehet akár. Viszont a VRM
nagyon fel tud rajta melegedni, ha DDC-t kell csökkentett feszen hajtania...:N

Ezek csak példák az Aquacomputer kínálatából, de van számtalan más is.:B

Viszont ha nincs fordulatszám visszajelzés, óvatosan szabályoznám a DDC-t,
mert nehéz lesz megállapítani (ill. közvetlenül majdnem lehetetlen), ha leállt a
szivattyú az esetlegesen elégtelen tápfesz miatt! Márpedig az gyorsan negatív
következményekkel jár a rendszer egészségére nézve: CPU túlmelegszik, stb.
Ezekből a közvetett jelekből rá lehet jönni persze... Az sem mindegy, hogy mi
az indítófesze a szivattyúdnak, mert lehet, hogy amire belőtted, hogy milyen jó
halk, azon már indulni nem lesz hajlandó. Egyszerű szabályzókkal ez a necc!

(#4645) Blizzardking válasza DigitXT (#4638) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ahh, mit túrtam a netet egy ilyen táblázatért... Király, köszi :R

Opti06-nak is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4646) Blizzardking válasza DigitXT (#4644) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Viszont ha nincs fordulatszám visszajelzés, óvatosan szabályoznám a DDC-t,
mert nehéz lesz megállapítani (ill. közvetlenül majdnem lehetetlen), ha leállt a
szivattyú az esetlegesen elégtelen tápfesz miatt!"

"Az sem mindegy, hogy mi
az indítófesze a szivattyúdnak, mert lehet, hogy amire belőtted, hogy milyen jó
halk, azon már indulni nem lesz hajlandó. Egyszerű szabályzókkal ez a necc!"

Most nem azér, de ezek közül mindkettőt kiküszöböltem tök egyszerűen. Max feszültségen indítja, nem lehet elfelejteni hogy az ember leszabályozva hagyta, és van benne egy finomhangoló poti, amivel be lehet állítani a szivattyúra kerülő feszkó minimális értékét az adott rendszerben, ergo sose fog leállni a szivattyú. :R

sestertius, természetesen neked is szól mindez, mint egy lehetséges alternatíva.

persze az aquacomputer nagyon király cucc, nem vitás!

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4647) Blizzardking válasza sestertius (#4640) üzenetére


Blizzardking
őstag

Este dobok fel képet. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4648) InHell válasza sestertius (#4642) üzenetére


InHell
senior tag

Na örülök, hogy összejött! :)
Gratula hozzá!
Ha eladod a két dual-t, nem is került olyan sokba a váltás.
Egy jó helyet kell neki találni ahol nincs utadban, aztán nem lesz soha gondod a hőfokokkal még nyáron sem.
Várom majd a képeket. :R

Én kilencedik hónapja használom a MO-RA 2-őt és kb. 3 havonta egyszer az összegyűlt port lefuvatom róla kompresszorral, és annyi.
Ilyen csatival van rákötve a gépre, szóval ha valamiért ki kell venni a helyéről csak egy mozdulat és kész. Nagyon praktikus, és drága.
Már két hete, hogy lecseréltem a T56 v3. Extrem blokkomat a tőled vásárolt EK Supreme LTXblokkra.
Tapasztalatok:
- átlagosan 2 fokkal hűvösebb a CPU terhelt és idle állapotban is
- szemmel láthatóan alacsonyabb lett a folyadék áramlása (legalábbis tartálynál nézve)
viszont a blokkban sokkal szűkebb helyen préseli át a vizet, gondolom ott fel is gyorsul a blokkban az áramlása, lényeg, hogy hűvösebb a CPU.
- VGA hőfoka nem változott az általam feltételezett(sajnos nincs áramlásmérőm) csökkent áramlás ellenére sem

MO-RA 2, 6m 16/10-es cső, ~2 liter folyadék, GTX 480 EK FC blokk, EK Supreme CPU blokk, előlapi tartály, szóval egy DDC 1T 10W-os szivattyú simán elég ide. :)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#4649) sestertius válasza DigitXT (#4644) üzenetére


sestertius
őstag

Köszi a választ, a bőség zavara, gondolkozhatok... :)

Blizzardking: korábban olvastam, már írtál ilyesmiről, írni is akartam neked - ami késik, eljön...

InHell: :R
Végül is valóban sikerült egy jó helyet találni neki, így szinte észre sem veszem - felraktam az asztalom oldalára. Gyárilag van ugye hozzá négy távtartó - kifúrtam az oldalsó lapot, és pont frankón elfért a vas /1, 2, 3/. A fekete csövem elfogyott, így az olcsó tartalék csővel oldottam meg a végét. A gép valahogy így néz ki. Nagyon sok víz ment bele, de aztán pillanatok alatt légtelen lett a rendszer, semmi bubi vagy ilyesmi, szépen megy. A szivattyút azért is tettem le úgy, hogy legen hely körülötte, hogy később meg tudjam oldani valami úton-módon a zajtalanítását. Vagy dobozolva lesz, vagy/és szabályozva, vagy valamit majd kitalálok... Hirtelen már csak ennyi. Az öt venti egyelőre több mint elég /ma megjött még kettő/, ha nyárra szükséges lesz, veszek a maradék négy helyre.
A kuplung jó ötlet, elgondolkozok rajta, de tényleg nem olcsó. Ha most bontani kellene, lennék bajban - pedig ha veszek dobozt a szivattyúhoz, bontani kell.... :B

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4650) Razermazer


Razermazer
őstag

No kérem a képek amit ígértem[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.