Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) potyi23 válasza mrbig25 (#4145) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,akkor igy atlehet csinalni 18 bol 10 re ? akkor holnap meglesem !

(#4152) mrbig25 válasza potyi23 (#4151) üzenetére


mrbig25
őstag

A leírásban 10-ből csinálnak 18wattosat, úgy hogy a jelölt két érintkezési pontot összekötik.
Ha 18-ból akarsz 10wattosat csinálni, akkor a két pont közötti kontaktot kell megszüntetni.

...

(#4153) €uro


€uro
őstag

1155-ös alaplapokhoz furattávolság adatokat tudtok mondani?

(#4154) mrbig25 válasza €uro (#4153) üzenetére


mrbig25
őstag

(#4155) €uro válasza mrbig25 (#4154) üzenetére


€uro
őstag

Köszi!

(#4156) tomic válasza viperabácsi (#4124) üzenetére


tomic
addikt

Mégsem lesz vízhűtésed? Vagy másikat veszel?

(#4157) potyi23 válasza mrbig25 (#4152) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,holnap ha talalok hozza csavarhuzot, szetszedem,es meglesem,orulnek ha sikerulne ! :R

(#4158) r-chee válasza €uro (#4153) üzenetére


r-chee
őstag

Erről jut eszembe, tegnap kutakodtam neten, hogy a D-Tek Fusion V2 blokkom felfogatólemezét miként kell kireszelni, hogy passzoljon LGA1155-ös deszkához, majd kicsit nézegettem az alaplapot közelebbről, és csak akkor tűnt fel, hogy van rajta furat LGA775-ös hűkhöz is :) :U.
Ez az ASRock lap ilyen szempontból is tuti választás volt, így nem kell majd a CPU blokkot mókolgatnom (esetleg újat vennem - sicc!). Más gyártónál így hirtelen nem láttam ilyesmit.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4159) €uro válasza r-chee (#4158) üzenetére


€uro
őstag

Én GIGABYTE GA-Z77X-D3H alaplapot fogok venni. Azon sajnos nincsenek LGA775-ös furatok. Pedig nekem is jól jönnének.

(#4160) menalcas válasza r-chee (#4158) üzenetére


menalcas
őstag

Asus P6T-n is (ami 1366-os) van 775 furat.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4161) HUfantom válasza r-chee (#4158) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen főnők ez piros pont az ASROCKnak.

kétféle furattal szerelik. Szinte mindre ráfurják a 775öset egy kissé elfordítva.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4162) imibogyo válasza mrbig25 (#4154) üzenetére


imibogyo
veterán

Lassan jogdijat kellene követelnem ezért a képért. :D Elkezdtem anno ugyanennek a VGA-s változatát is, de idő hiányában nem sikerült befejezni. :(

(#4163) r-chee válasza imibogyo (#4162) üzenetére


r-chee
őstag

Késő, már mindenki lementette magának :D. Ejnye-ejnye, VGA-s verzióra meg lusták vagyunk ;]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4164) HUfantom válasza r-chee (#4163) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát el is hiszem ugyanis ott azért nagy röhejek vannak.

ATI / Nvidia .. Refnyák / nem refnyák .. sima hűtés / másmilyen.

Ha csak ezeket egymásra rakod beszarik a jóember mik vannak :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4165) Némó777 válasza Joshi (#4140) üzenetére


Némó777
csendes tag

Ha egy EK Supremacy-t veszek, akkor abban van két "plate" ilyen vázátfolyás befolyásoló cucc (http://www.youtube.com/watch?v=i3QWajDfwew) 11:35 től, akkor azt kéne használom amelyiken egy nagyobb lyuk van. Mi értelme a kisebbnek?
A következő kérdésem hogy mennyit számít hogy nikkelezettet tiszta rezet vagy plexiset veszek? http://www.ekwb.com/shop/blocks/cpu-blocks/supremacy.html
Hármas számú kérdés: a 10-es kell hogy legyen, vagy minél nagyobb?

(#4166) viperabácsi válasza tomic (#4156) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem lesz vízhűtés , mert nem tuningolok és a gép most is hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4167) imibogyo válasza HUfantom (#4164) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ott is csak a GPU körüli furatokat szedtem volna össze, hogy aki valamilyen aftermarket hűtőt, vagy nem FC blokkot akar rájuk tenni annak könnyebb legyen az élete. A teljes PCB-t lefedő lyukkiosztás szerintem is szinte lehetetlen, annyi van belőle, mint égen a csillag, ráadásul az FC blokkozáshoz akkor már a memóriák és egyéb alkatrészek elhelyezkedését is tudni kellene. Bár tény, hogy egy ilyen nagy összefoglaló megelőzne rengeteg olyan kérdést, hogy "sziasztok, 6970 blokkja rámegy 6950-re?" stb. :K

(#4163) r-chee: nem lustaság, csak munka, mester szak, meg lakás felújítás és költözés egyben egy szép nagy csomagban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4168) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan írás/cikk, legyen az angol vagy magyar, ami egy teljesen kezdő számára elég mankót ad, hogy összehozzon magának egy korrekt vízhűtést?
Köszi.

Főleg a zajt szeretném csökkenteni, és egyelőre csak CPU-ra valamit. De azért combosat, mert nem fogok új CPU-t venni, ha kezd kevés lenni. :N

[ Szerkesztve ]

(#4170) X@b3e válasza stranger28 (#4168) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez a topic? :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4171) stranger28 válasza X@b3e (#4170) üzenetére


stranger28
addikt

Sokkal jobb az, ha össze van szedve, minden trükk, stb. ott van olyankor. Találtam cikkeket, de ki tudja melyikre hallgassak. Bár, amiben egyetértenek, azzal már én is. :)

(#4172) HUfantom válasza stranger28 (#4171) üzenetére


HUfantom
őstag

Sajnos ha lenne ilyen cikk. Ha lenne akkor kint lenne az első hozzászólásként.

De sajnos nincs....
Ha az előző archivum topicban szétnézel, még én és jópár ember segítettünk több újoncnak egyenesbe állni és megtalálni amit szeretne.
Bátorkodtam küldeni egy PM-et

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4173) stranger28 válasza HUfantom (#4172) üzenetére


stranger28
addikt

Köszönöm szépen. :R

(#4174) Némó777


Némó777
csendes tag

Ha egy EK Supremacy-t veszek, akkor abban van két "plate" ilyen vázátfolyás befolyásoló cucc (http://www.youtube.com/watch?v=i3QWajDfwew) 11:35 től, akkor azt kéne használom amelyiken egy nagyobb lyuk van. Mi értelme a kisebbnek?
A következő kérdésem hogy mennyit számít hogy nikkelezettet tiszta rezet vagy plexiset veszek? http://www.ekwb.com/shop/blocks/cpu-blocks/supremacy.html

(megint kirakom mert sürget az idő)

(#4175) HUfantom válasza Némó777 (#4174) üzenetére


HUfantom
őstag

A kisebb növeli a turbulenciát és jobban hűt a blokk.

Tudom hülyén hangzik de a kisebb a nagyobb teljesítményű. Viszont annak nagyobb az ellenállása így a pumpának nagyobb erőt kell kifejtenie.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4176) Némó777 válasza HUfantom (#4175) üzenetére


Némó777
csendes tag

köszi
és az anyaga nagyon sokat számít? Mert a nikkelezett a legdrágább, de én első blikkre azt mondanám h a réz jobban vezeti a hőt szóval azt megérné, de akkor miért drágább?

(#4177) HUfantom válasza Némó777 (#4176) üzenetére


HUfantom
őstag

Mert ami nikkelezett az mindig drága................ :)

Szerintem pont 0 amit számít. A folyadék hűt nem az a pici lapka...
Csak hát ugye jól néz ki el lehet adni... :)
Na jó legyen az 1/x függvény ( X tart végtelen és X racionális szám ) végtelenben vett függvényértéke.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4178) Blizzardking válasza potyi23 (#4143) üzenetére


Blizzardking
őstag

Itt van ez, rákötöd a venti csatlakozóra és 0-12V-ig olyan feszültséget állítasz be amilyet akarsz. Szabályozni is lehet az általad kívánt tartományban. Ha érdekel, írj privit vagy mailt. 3Ampert bír egy csatorna, 3 csatorna van összesen. A maradék kettőre köthetsz pl ventit. Azt is szabályozza, ha csendest akarsz, ezzel megtalálhatod az optimális csend/teljesítmény arányt. :)

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4179) Némó777


Némó777
csendes tag

Na akkor ezt találtam ki. H a valakinek van bármilyen javaslata akkora azt örömmel várom.

Blok: http://www.pcvizhutes.hu/?397,ek-water-blocks-ek-supreme-hf-plexi-utolso-darab-!!!

pumpa: http://www.pcvizhutes.hu/?448,laing-d5-%2838-700-b%29

Radiátor: 2x http://www.pcvizhutes.hu/?69,magicool-xtreme-dual-240

A tartályt és a csövet még nem tudom.

(#4180) Alu válasza HUfantom (#4175) üzenetére


Alu
senior tag

10w -os DCC lazán elviszi a szűk lapkát is?
Az hülyeség, ha két Tripla radit összefogok (közöttük venti) és felteszem a hát hátuljára? Az nagy gond, hogy az első radi melegét a ventik áttolják a második radin is? Vagy úgy kössem be, hogy a külső radiba menjen először a cpu-ból érkező ág és így a külső radi lesz a melegebb? Vagy érdemesebb venni egy Triplát és egy Duplát és a duplát másik helyre tenni? :F

λŁƯ™

(#4181) apollo12 válasza Alu (#4180) üzenetére


apollo12
veterán

10wattos ddc vígan elviszi

hő meg mindegy, mert a 2 radi ugyan olyan meleg lesz

(#4182) HUfantom válasza Alu (#4180) üzenetére


HUfantom
őstag

A DDC minden elvisz lazán........

Az hülyeség, ha két Tripla radit összefogok (közöttük venti) és felteszem a hát hátuljára?
Nem nagyon sokan csinálják ezt. 4 lyuk a ház tetejére és ott van a szendvics.

Az nagy gond, hogy az első radi melegét a ventik áttolják a második radin is?
Nincs számottevő hatása. Jó légszállítású ventilátorok kellenek és nem lesz baj.
Pl: Swif2

Némó777
Azok minőségi jó alkatrészek. Persze meg is van az áruk.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4183) Alu válasza HUfantom (#4182) üzenetére


Alu
senior tag

30e Ft-os ház tetejét azért nem lyuggatnám ki.. :U Ezért gondoltam, hogy a két radit egymás mögé teszem.Vízzel együtt mennyit nyomhat egy Tripla radi? Remélem el fogja bírni a házam hátoldala..;]
Artic F12 esetleg? Abból van itthon egy pár. Swift2 -ből csak 1 van, a boltban meg drága. :DDD

λŁƯ™

(#4184) potyi23 válasza Blizzardking (#4178) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,es ezzel lehet a ddc met is vezerelni ?

(#4185) simlisgumis válasza Némó777 (#4179) üzenetére


simlisgumis
tag

Blokknak ezt ajánlanám : http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=13366&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=275

Pumpának ezt,igaz gyengébb,de a legcsendesebb : http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&category_id=37&product_id=10679&option=com_virtuemart&Itemid=281

Tartály :http://www.pcvizhutes.hu/?411,alphacool-cape-corp-coolplex-pro-25-copper-edition-akcio

A radi meg jó

[ Szerkesztve ]

(#4186) apollo12 válasza Alu (#4183) üzenetére


apollo12
veterán

az én házam elbírja, akkor a tiéd is

(#4187) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#4185) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pumpának ezt,igaz gyengébb,de a legcsendesebb

D5-nél nincs csendesebb. :N

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4188) Satyricon


Satyricon
addikt

Soha ne vastagítsátok meg szigszalagal az áramlásmérő műanyag csatijának be és kiömlő nyílását(amire a cső megy), mert csak egy kis ideig bírja és levágja a csövet a p.csába!!! Engem az előbb majdnem agyonb*szott az áram miatta! :W Pedig még rá is bilincseztem, és kézzel le is ellenőriztem! A jó édes ku... :W :W

Gondoltam megosztom, Veletek, nehogy valaki rosszabbul járjon, mint én... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4189) ZetorGumi válasza Satyricon (#4188) üzenetére


ZetorGumi
addikt

nono.
Ezt egyik csatlakozónál sem érdemes eljátszani, mert lerugja hamar.
Érdemesebb olyan méretet venni.

Szerencse, hogy úgy megúsztad, hogy nem halt meg semmid, és te se.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#4190) HUfantom válasza Satyricon (#4188) üzenetére


HUfantom
őstag

Itt egy megoldás :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4191) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A Watercool MORA 3 LT miben különbözik a PRo változattól ill. jár hozzájuk a talp?

Shadow&Dust.....

(#4192) HUfantom válasza conqver (#4191) üzenetére


HUfantom
őstag

Szeva.

Elvileg nem jár hozzá talp, de a boltban biztos megmondják.

A PRO verzióra mindkét oldalára lehet rakni ventilátorokat.
Illetve középen rozsdamentes fém átkötések vannak.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4193) conqver válasza HUfantom (#4192) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm a gyors választ és segítséget :R :R

Shadow&Dust.....

(#4194) Samanbacsii válasza HUfantom (#4192) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
A mora2 és a mora3 között mi a különbség? Cső hossz, lamella sűrűség...?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4195) HUfantom válasza Samanbacsii (#4194) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát rá kell nézni....

Nem látni elég különbséget ?
A grafikai tunningon kivül: kisebb ellenállás és nagyobb teljesítmény.
Mintha nem lenne amúgy is Óriási túllövés a 9X12es radiátor :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4196) Némó777 válasza simlisgumis (#4185) üzenetére


Némó777
csendes tag

Köszi
A pumpáról én is úgy tudom h a létező leghalkabb, ezért azon csak kivételes esetben változtatok.
A block-nál szerinted miért jobb a réz? Nézegettem hogy esetleg azt.

(#4197) Alu válasza HUfantom (#4190) üzenetére


Alu
senior tag

"a német boltban olcsóbb" ;] ;]
Előre is bocsi, de nem hagyhattam ki. :B

(#4186 ) apollo12: Remélem. :) Max majd csinálok valami álványzatot a két radinak.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#4198) HUfantom válasza Alu (#4197) üzenetére


HUfantom
őstag

Ja akkor számold rá a 20 euros szállítást, illetve a fém átalakítókat :)
Persze lehet szik szalagozni, de abból nem sül ki sok jó :)

Mondjuk az árat régen írtam inkább megegyezés szerint.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4199) simlisgumis válasza Némó777 (#4196) üzenetére


simlisgumis
tag

Én mindíg féltem a túlhúzástol,rettegtem ,hogy nehogy elrepedjen a blokk teteje.Ezért inkább réz,vagy valami fém.Meg végül is az is hőleadó felület azt is éri a víz.

(#4200) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#4187) üzenetére


simlisgumis
tag

Élőben láttam,hallottam mindkettőt.Csendesebb a PCPS de a teljesítménye harmatos a D5 höz képest.Gyakorlatilag meg kell fognod a pumpát hogy működik e vagy nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.