Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) sestertius válasza potyi23 (#4400) üzenetére


sestertius
őstag

Az új EK blokkba, amit most vettem, ilyen van, és így az új állapotában látható, hogy kör alakú az is, csak ebben a formába van belepaszírozva a blokkba.... tehát szerintem körgyűrűt keress, jónak kell lennie. :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4402) potyi23 válasza sestertius (#4401) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,hálás koszonetem,ma megyek be a varosba,es keresek korgyurut, :R :R

(#4403) fatal1ty1984 válasza potyi23 (#4400) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

tedd fel ide a blokkrol a képeket és akkor könnyebben tudunk segiteni,ha látjuk is ,hogy mihez kellene és milyen

(#4404) potyi23


potyi23
senior tag

(#4405) sestertius válasza potyi23 (#4402) üzenetére


sestertius
őstag

Találtam képet - az új EK blockban ezt láthatod - mind a kettő kerek gumi tömítés.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4406) potyi23 válasza sestertius (#4405) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,megyek meglesem h talalalok e nalunk.Ha nem ,tudok valahol rendelni ? :R

(#4407) watercooling válasza potyi23 (#4406) üzenetére


watercooling
tag

O gyűrű nbr Aquatuning vagy [link]
Új block tömítését azért mérd le, mert ez még a régihez jó de lehet újhoz is ekkora kell.

[ Szerkesztve ]

(#4408) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis méretű vízhűtéses gépet csinálok a napokban...
A helyszűke miatt szükségem lenne egy kisméretű tartályra. (lehetőség szerint a T-line-t hanyagolnám)
Viszont, amik jók lennének már nem igazán kaphatóak :(
Ezért kérdezném, hogy valakinek nincs-e a fiók mélyén az alábbiakból egy darab feleslegbe? :)
Alphacool Mini Water Tank
Zern 2s reservoir
Tecnofront nano

Az is jó, ha valami boltot tudnátok, ahonnan meg lehet rendelni és szállítanak is hozzánk.

...

(#4409) Pista0001 válasza mrbig25 (#4408) üzenetére


Pista0001
addikt

A Swiftech Micro reservoir aktuálisan is kapható, nem? Vagy ez már túl nagy?

Bolt

De van itt egy szintén nem nagy Alphacool is, olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#4410) SkyS1gn válasza Pista0001 (#4409) üzenetére


SkyS1gn
félisten

pont ezt akartam linkelni, csudaklassz ez a tartály :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4411) fatal1ty1984 válasza Pista0001 (#4409) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

itx házba mértnem jo ha zárt rendszert csinál?minek oda még 1 tartály?

(#4412) mrbig25 válasza Pista0001 (#4409) üzenetére


mrbig25
őstag

Természetesen ismerem a Swiftech tartályt. Viszont a mostani EK-DCP2.2-es pumpámmal együtt már nem férne el kényelmesen, ezért kéne eggyel kisebb méret.
A pumpát meg nem szívesen cserélném le, mert nagyon elégedett vagyok vele.

fatal1ty1984
Mert egyszerűbb a feltöltés és a légtelenítés, mint egy T-line -al. Bár lehet, hogy ez lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

...

(#4413) Pista0001 válasza fatal1ty1984 (#4411) üzenetére


Pista0001
addikt

Teljesen egyedül kezdett tartályt keresni, én csak segíteni próbáltam ebben :B

Én is ITX házba fogok hamarosan vízhűtést építeni, és én is szeretnék bele tartályt amúgy. :K

mrbig25: Ez még a Prodigy vagy már másik ház?

[ Szerkesztve ]

(#4414) potyi23 válasza sestertius (#4401) üzenetére


potyi23
senior tag

Hi.hogy tudom ezt a kor alaku gumit rabirni egy olyan erdekes alakzatra amilyen kell nekem ? Mar probaltam raeroszakolni,de mindig visszamegy.probaljam meg forro vizben ? Vagy melegitsem fele blokkot ? Alubol van.

(#4415) watercooling válasza potyi23 (#4414) üzenetére


watercooling
tag

Kis celluxdarabbal ragaszd le több ponton, majd ha ráraktad a felső blokkot óvatosan kihúzod, nálam ez bevált.

(#4416) mrbig25 válasza Pista0001 (#4413) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha a Prodigy lenne, akkor 30cm-es hengertartályt is használhatnék :DDD
SG05-ről van szó és a radi is belül lesz.

potyi23
Szerintem inkább a tömítést rakd meleg vízbe és utána próbálkozz. A blokkot felesleges melegíteni.
Bár lehet, hogy watercooling kolléga ötlete is beválik.

[ Szerkesztve ]

...

(#4417) Seri21 válasza mrbig25 (#4416) üzenetére


Seri21
tag

Vagy próbálkozz kicsit vastagabb karikával. Amit a blokkhoz adnak az beleszorul.

(#4418) potyi23 válasza Seri21 (#4417) üzenetére


potyi23
senior tag

amihez lesz egy ujonnan legyartott blokk,es mindent ugy kell hozza kulon hozzaállitanom.

(#4419) Pista0001 válasza mrbig25 (#4416) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezért is kérdeztem, tudtam hogy kisebbre vágysz. A redi is belül lesz? A 2*140-es? Hogyan lesznek elrendezve az alkatrészek?

A Prodigy adja magát a hengertartályhoz, felül a radi mellett vízszintesen. Nekem úgy lesz. Jövő héten rendelem az első adagot hozzá. :K

potyi23: a kanyarokban kis pillanatragasztó pöttyökkel is rögzítheted a tömítést, bevált módszer ez is.

(#4420) Seri21 válasza potyi23 (#4418) üzenetére


Seri21
tag

Azt vágom de, hogy amit a más által gyártott blokkhoz adnak az beleszorul tehát neked is olyan gyűrű kell ami vastagabb az általad kimart vájatnál. Amúgy ú alakúra martad vagy v alakúra? Mert a v alakúba az életbe nem fog beleszorulni.

(#4421) #90933760


#90933760
törölt tag

Van itt nekem egy drágaságom hangcucc amit nagy nehezen hónapok alatt összeválogattam aztán azóta se használom. Azon filózok, hogy el kéne adnom (~100k), mert elég derekas vízcucc kijönne belőle és ennek ezerszer több értelme lenne, mint hogy most itt ez porosodik. Csak annyira jól néz ki, meg annyira sokat szenvedtem vele, hogy nehezen válok meg tőle.

(#4422) mrbig25 válasza Pista0001 (#4419) üzenetére


mrbig25
őstag

Belül lesz a radi, de a 280-as Phobya-t pont ma adtam el. 6cm-el hosszabb, mint az SG05, szóval nem igazán fért volna bele :) .
Egy Alphacool Nexxxos UT60 120 lesz valószínűleg. Ezt megtámogatom egy vagy kettő 1850rpm-es Scythe Gentle Typhoon-al és kész.
Egy ATi 7850 és egy i3-as proci lesz a rendszerben. Ezek Prime+Furmark alatt esznek ~150W-ot, ennyit pedig elbír a radi. Normál használat mellett pedig még ettől is kevesebb.
Külföldi fórumon egy srác tuningolt i5 2500k-t és egy GTX560Ti videókártyát hűt egy darab XSPC EX120 radival. Ha nála nincs gond, akkor nálam se lesz.

[ Szerkesztve ]

...

(#4423) Pista0001 válasza mrbig25 (#4422) üzenetére


Pista0001
addikt

Remélem lesz erről is Logout-on képes beszámoló. :K

(#4424) mrbig25 válasza Pista0001 (#4423) üzenetére


mrbig25
őstag

Lesz persze.
Úgy akartam, hogy egymás mellett lesz a két házikó, de az SG05 érkezése november 5-re csúszott, a Prodigy-t meg már elvitték...
Holnap-holnapután rendelem a szükséges dolgokat aqua-ról, aztán remélhetőleg max. ~2héten belül meg is lesz minden.

...

(#4425) Pista0001


Pista0001
addikt

Két kérdésem lenne:

1.: Henger tartályt ugye egy oldalon célszerű bekötni, nem átfolyósan?

2.: Phobya DC12-260 (és társai) pumpákat bármilyen pozícióban el lehet helyezni, vagy van valami megkötés?

Köszi

(#4426) #90933760 válasza Pista0001 (#4425) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy oldalon, mert csobogni fog. Ha erre gondoltál.

(#4427) Pista0001 válasza #90933760 (#4426) üzenetére


Pista0001
addikt

Inkább a légtelenedésre gondoltam, de gondolom ez lehet a csobogás egyik fő oka, úgyhogy talán. :B

(#4428) HUfantom válasza Pista0001 (#4427) üzenetére


HUfantom
őstag

Az szokott lenni a jó megoldás, hogy mind a kimenő mind a bejövő ág víz alatt van a tartályban.
Ha elég erős a pumpa akkor mozgatással le fog légtelenedni a rendszer, de a csobogás megmarad. És ugye az inger............ :)

Találtam egy Összehasonlítást a pumpákról.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4429) sestertius válasza Pista0001 (#4427) üzenetére


sestertius
őstag

Nálam egy EK 150-es henger tartály van egy Laing 18 W-os szivattyúval. Felül megy be, alul - az alján, nem oldalra - távozik, tehát átfolyik a tartályon, mégis tökéletesen buborék és csobogás mentes. Nem csak ezen múlik, hogy a vized csobogni fog vagy sem. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4430) Pista0001 válasza sestertius (#4429) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Nálam kicsit más lesz a felállás mert fektetve lesz egy 250-es tartály, ezért is parázok kicsit. Szerintem ez már elég hosszú ahhoz hogy a buborékok ne szaladjanak egyből tovább ha átfolyósra kötöm, de inkább biztos ami biztos. Van egy olyan ötletem is hogy mindkét oldalra teszek bele csövet (lesz kettő mert rézvégű 250-es tartály nincs már az Aquatuning-ban, ezért egy 100-asat veszek plusz 200-as hengert meg hozzávaló belső csövet hozzá), akkor csak nem lesz ilyen gond.

(#4431) Pista0001


Pista0001
addikt

Többször láttam hogy mások is olyan megoldást keresnek mint én, mégpedig hogy a vízhűtés (PWM-es) ventilátorait az alaplap vezérlésére bíznák. Az Akasa kínálatában találtam megoldást: Molex -> 3*PWM, SATA -> 3*PWM, SATA -> 5*PWM. Az áramot mindegyik a táptól veszi, a PWM jelet meg az alaplatól, így nem kell tartani túlterheléstől.

(#4432) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha nagyon lelassítjuk a vízáramlást akkor fel tudjuk melegíteni frankón a vizet, ha nagyon kicsi réssel ellátott lapka van a blokkban ott nem gyorsul fel annyira, hogy jó legyen mégis? Lábmelegítőnek használni a radit 35 fok helyett az 50 mégiscsak jobb. :DD

(#4433) leonel


leonel
aktív tag

Hali,
Végre volt annyi időm, hogy összerakjam a hűtést.
Egyenlőre zajlik a tesztelés. Ismét köszönöm a segítségeteket! :R
(89x0 Radeonok megjelenésél kerül a vga is víz alá.)

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4434) HUfantom válasza #90933760 (#4432) üzenetére


HUfantom
őstag

Már látom ahogy a lábakról lejövő körömgomba eltömíti a CPU blokkot.

Ugye azt érted egy az 50 fokos víz nem egyenlő az 50 fokos rendszerrel. A CPU lesz vagy 60-65 is azért idleben az kicsit sok.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4435) #90933760 válasza HUfantom (#4434) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tulajdonképp én a radiról lejövő levegő hőmérsékletét akarnám növelni, de ahogy gondolkozom ettől se lesz melegebb, hiába melegebb víz megy bele. Mert normális esetben egyforma meleg, így meg a beömlő része melegebb lenne, de a kivezető része meg hűvösebb vagyis ugyanannyi. Ennek tényleg csak úgy lenne értelme ha rácsorogna a lábra a víz. :DD

És a lassú áramlás miatt egy nagyon szűk lapkával a procinál fel lehetne gyorsítani, de ezzel mondjuk annyit érni el, hogy nem 100 hanem 70 fokos lenne. Ha ugyanannyi a hőtermelés akkor nem lesz melegebb sehogy a radi, ez végül is világos, legfeljebb koncentrálni lehetne a meleget, a lábra folyatós módszerrel.

(#4436) sestertius válasza leonel (#4433) üzenetére


sestertius
őstag

Szép lett! Felül egy tripla és alul egy dupla? Nálam is így van /csak két dupla/, de az alsó radinál nekem nem jött be az, hogy kintről fújta rá a levegőt a venti - nagyon sok volt a meleg a házban, így a felső radin buktam, amit nyertem volna az alsón... remélem neked beválik! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4437) mpierre válasza leonel (#4433) üzenetére


mpierre
veterán

Mikor lesz kész a rendszer? A hőmérsékletek érdekelnek, mert én is ilyen elrendezést tervezek, pont ilyen házba. :K [link] Ahogy elnézem 2 dupla radival raktad össze...

sestertius: "az alsó radinál nekem nem jött be az, hogy kintről fújta rá a levegőt a venti - nagyon sok volt a meleg a házban" Az alsó dupla gondolom kifelé fújt, mégis maradt bent meleg levegő?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4438) sestertius válasza mpierre (#4437) üzenetére


sestertius
őstag

Itt az alsó radi ventije befelé fújt, így fújta kintről a "friss" /elvileg hűvösebb/ levegőt a radira - a meleg így bejött, és a felső radira ment, ami bentről kifelé fúj. A jelen elrendezésnél az alsó is kifelé fúj, ahogy a felső. Még így is marad meleg a házban, nemhogy az első esetben. :K
A hátsó 14-es ventit nem hajtom, mert elszívja a levegőt a felső 14-es elől. Elől megy egy ház venti /a hdd-k hűtésére/, amely által bejön plusz egy kis friss levegő és ennyi.

Ha van jobb ötlet, meghallgatom! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4439) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Szerintetek 50-55k-ból kilehetne hozni vmi normálisabb hűtést az adatlapomon lévő configra(vga-ra nem kell)? A lényeg hogy minél halkabb legyen, esetleg ha belefér akkor passzív.
Ha lehetséges, akkor állíthatnátok nekem össze egyet.

Előre is köszi!

(#4440) leonel válasza mpierre (#4437) üzenetére


leonel
aktív tag

Talán a jövő héten elkészül. Sajnos elég kevés az időm.
Alul dupla - felül tripla van csak a tartály és az odd miatt nem fért el a 3. venti.

(#4436) sestertius:: köszi. Most befelé fúj az alsó. Kiderül majd, hogy mennyire lesz meleg a házban.
Max én is megfordítom - akkor is friss levegő menne a radira. mert a gép elején van 2db 140-es venti amik pont az alsó radi felett fújnak be.
Hátul is van egy 140-es. + felül 2db 120-as fúj és 2db 140-es szív kifelé.
Tudom, hogy sok a venti - hogy legyen tartalék - amúgy mind a 6*30w -os vezérlőn van így 24/7-ben néma lesz a gép. :DDD

Ui: a vapor-x vga hamar elárulja ha meleg lesz a házban - ráadásul nem is ref hogy kifelé tolja... :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4441) mpierre válasza sestertius (#4438) üzenetére


mpierre
veterán

Még csak elméleti elképzeléseim vannak a hűtésemről, noha minden alkatrész megvan már. Tehát így kezelendő...

A korábbi hsz-mben linkelt tervezetnél a hdd-k elé 2db 14cm-s kopter kerülne - ezt a 800d előlapja sinyli meg - a hátfalon lévő 14-s pedig lehet, hogy befelé fújna.
A radikon minden kopter fix fordulaton, lehetőleg alacsony, zajtalan üzemben, így alacsony légszállítással pörögne. A friss levegőt bejuttató kopterek - még ki kell számolnom - gyorsabban, de kicsivel többet nyomnának be, mint amit elszívnak a többiek.
Meg kel keresnem az ideális légháztartást. Ez léghűtésnél - jelenleg - nagyon jól működik. Nagyon zajosan, főként az ati téglahűtőjének köszönhetően.

leonel: Akkor ez nem egy corsair 800d, hanem eggyel kisebb ház, nem de?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4442) leonel válasza mpierre (#4441) üzenetére


leonel
aktív tag

Nem tudom a 800d mekkora de ez a ház óriási. :DDD
NZXT switch 810.

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4443) mpierre válasza leonel (#4442) üzenetére


mpierre
veterán

Az volt a másik jelentkezőm a gépem befogadására, nagyon jó kis ház :K . De a fém hidegsége győzőtt. :DD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4444) HUfantom válasza vtomi2 (#4439) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

Annyi pénzből ki fog jönni, ha használt de jó minőségű alkatrészekből rakod össze.
A passzív működést nem javaslom. Mindig kellenek ventilátorok. Ezektől nem kell megijedni. Ezek a ventilátorok 12-14cm átmérőjűek nem lehet már a kis 8-9esekhez hasonlítani. Sokkal több levegőt mozgatnak és 7-800as fordulaton járatva nem fogod hallani. Látom 6850esed van, na annak a ventije biztosan hangosabb lesz...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4445) leonel válasza mpierre (#4443) üzenetére


leonel
aktív tag

Én is féltem tőle -aztán megláttam a speciál kiadású matt feketét és eldőlt.
Nem bántam meg - sőt. Előtte HAF-X-em volt szintén vízzel - de az NZXT felülmúlja minden tekintetben.
Hihetetlen az alakíthatósága.
Corsairt nem mertem bevállalni - rossz tapasztalatom volt egy 500r-el. :(
A 800D azért más téma gondolom..

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4446) vtomi2 válasza HUfantom (#4444) üzenetére


vtomi2
őstag

Csak új cuccokból akarok építkezni, igen, jelenleg a vga a leghangosabb, de szerintem azt majd csak a jövőben fogom vizezni. A passzívat meg úgy értettem, hogy elmenjen passzívan is, mert este is menni szokott, és a legkisebb neszre is allergiás vagyok.

(#4447) TXT válasza leonel (#4442) üzenetére


TXT
őstag

Es ez meg nagyobb lesz. :K NZXT Phantom 820

Gratulalok az uj rendszeredhez, varjuk a kepeket. :C

(#4448) sestertius


sestertius
őstag

A kérdésem már csak ennyi lett volna - milyen ház ez, amibe ennyi minden így elfér? Most már tudom... Szép darab! :K

Felülre milyen vastag tripla fér be?

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4449) HUfantom válasza vtomi2 (#4446) üzenetére


HUfantom
őstag

Nézd meg az egyben új rendszereket pl itt.
Ha akarsz VGA-t is vizezni akkor inkább a dual de legjobb a tripla set kéne. Különben ha a VGA-t is rákötöd gond lehet.
Én egy halkabb pumpát raknék bele, vagy legalább valami halkítást.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4450) leonel válasza TXT (#4447) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi. Most is dolgozom rajta. :DDD

Néztem a 820-ast is, de valahogy nem jön be a Phantom. Ha most kéne vennem akkor is a Swich-et venném.

(#4448) sestertius: ha nekem szólt a kérdés akkor 45mm alul felül. :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.