Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34101) SzlobiG válasza pottyantós (#34100) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, le kéne cserélnem a blokkomat, de sajnálok rá költeni, egy jó blokk legalább 15K. :O

(#34102) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudom ki emlékszik a kálváriámra a 70 fokos CPU magokkal, de hátha valakit érdekel:
Ugyanaz a rendszer, 800-ról visszavéve a ventik 500-ra, a DDC kapott egy 9V-os limitet, és így csökkent a maghő a CPU-ban ~10 fokot.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34103) guppy válasza D1Rect (#34102) üzenetére


guppy
őstag

Elindul 9V-on ? mennyivel lett halkabb, és melyik verziót használtad ?

(#34104) gyurczy válasza SzlobiG (#34101) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért hardveraprón bele lehet esni 10-12K körül is jó blokkba... én is annyiba szerváltam az enyém, és 10 alatt ment el a Fuzion V1.

(#34105) SzlobiG válasza gyurczy (#34104) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy sincs jelenleg ami jó lenne...

(#34106) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Tanácsotokat kérném egy htpc vizezéséhez az alap amiből kiindulok az ez lenne[link]. Annyi változtatással hogy a cpu blokkom egy Tody féle extrem univerzális. Az ek-ra egy kicsit rámenne a gatyám, így is a többi alkotóelem sem lesz éppen olcsó. Szóval HF rendszert építsek, vagy elég lenne a normál csövezés is?. Tartály nem lesz, mivel a helyhiány miatt egy xspc x2ö 450-es pumpa/tartály fogja szolgáltatni a rendszer lelkét. A radiátor szintén kívül lesz a ház oldalán, vagy a tetején kuplungos megoldással(egy dual radiátor Alphacool nexxxos rev2). Hogyha kell valamit csinálni a házban, neagyisten akkor gyorsan lecsatolhassam. Árakat nézegetvén jóval olcsóbban kijönnék a normál csövezéssel, csatlakozókkal mint a HF-el. A HF kuplung maga 5000-forint :Y egy darab apa anya. Amit hűteni fog, a képek alapján ti is látjátok, csak nem 5850-es kártya lesz, hanem egy 5770-es. Egy cpu, egy déli híd, egy vga kész passz. Fehér csövezés, az egész ház belseje le lesz színterezve feketére. De nem tudom, hogy az aquatuningnál lehet e mint magánszemély rendelni kis mennyiséget?, mert ide elég lenne nekem durván 3 méter. A 10/8-as csövezésnél eddig azért maradtam, mert mindent megtaláltam hozzá kuplungot is. De nekem szimpatikus a 13/10-e csövezés is bár az már drágább egy kicsit, de nem vészes. Szóval várom a tanácsokat mindenképp, mert úgy vásárolok szépen apránként.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#34107) Razermazer


Razermazer
őstag

A szerkesztési idő lejárt :U csak még annyit, hogy a képen látható alaplapom van nekem is egy az egybe. :R Ezért van a kiindulási pontnak ez a project. És a pici házikó is.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#34108) helkis válasza D1Rect (#34102) üzenetére


helkis
addikt

rémlik valami, kifejtenéd bővebben? csak mert most már majdnem tél van, a 70fok meg nyáron volt.. :)) környezeti hőkülönbségen felül -10fok az nagyon dúrva..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34109) helkis válasza Razermazer (#34107) üzenetére


helkis
addikt

inkább azt írd le mibe kellene berakni a cuccokat, illetve hogy mit is kellene hűteni...

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34110) Razermazer válasza helkis (#34109) üzenetére


Razermazer
őstag

Szóval a cuccok egy silverstone Sg05- házba mennének bele[link] Amit húteni szeretnék ezen a pici helyen az, a processzor mivel 1156 lapról van szó így csak a déli híd, és a vga. Az alaplap pedig ő lenne[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#34111) D1Rect válasza guppy (#34103) üzenetére


D1Rect
félisten

El.(nálam) 8V-ról viszont már nem. Most keresek egy 8,5V-os zéner diódát.
Hogyhogy melyik verzió?

(#34108) helkis: True. A környezeti hő csökkent valamennyivel, de sztem a szobában még 5 fokon belül van.
Akkor is kisebb térfogatáram/lassabb ventik, és hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34112) helkis válasza Razermazer (#34110) üzenetére


helkis
addikt

a radi/k szempontjából nem mindegy, hogy mennyi hőt kell leadni, illetve hogy azon visítani fognak-e a ventik vagy kussolnak.., a 1156-ba i3-i7-ig minden belemegy és a fogyasztás nem ugyanaz (főleg ha lesz tuning is, lesz?) az 5770 nem egy melegedős fajta a chipset sem..
szerintem egy single radi kellene a venti mögé a gép orrába, +egy dual a vga oldalára a rácsra.. első befele, másik kifelé szívó ventikkel..
a FET-ekkel kellene még valamit csinálni.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34113) Erdei88 válasza SzlobiG (#34101) üzenetére


Erdei88
veterán

EK-Supreme LT - Acetal
Kb 10k, és szerintem ár/teljesítmény arányban bestbuy. Tudom, tapasztalat. A mostani HF-em nem jobb annyival mint amennyivel többe került.

[ Szerkesztve ]

(#34114) D1Rect válasza Erdei88 (#34113) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyivel volt több a HF?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34115) SzlobiG válasza Erdei88 (#34113) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg jó ára van, de itthon nem kapni csak aqautuning onnét meg mennyi a pk/futár?

(#34116) Erdei88 válasza D1Rect (#34114) üzenetére


Erdei88
veterán

7k, viszont ez mindenhez kompatibilis (775/1156/1366/AM2/AM3/939/XEON). Járt hozzá backplate, és 2gos MX2es paszta. Szóval több benne az "extra" ez is dob az árán. Nekem nem a legújabb van, hanem ez

Most nézem az új HF-et. Gyönyörű! Lehet lecserélem a mostanit :)

SzlobiG: Miért nem rendeled meg Tody-tól vagy OC-től?
Fogok rendelni a chilledpc-ről, ott 30 font, amit 345-350 körül váltanak, +3-5 font a pk ha gondolod segítek megrendelni, vagy együtt is rendelhetünk

(#34117) SzlobiG válasza Erdei88 (#34116) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg az lesz, bár még nem mostanába akarom.:) Ha netán cserélsz szólj. ;]

(#34118) Razermazer válasza helkis (#34112) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát igen ez az én dilemmám is a feteket csak ragasztós fethűtővel lehet hűteni mivel furat nincsen vagy semmivel. Digitálisak szerintem éppen e miatt melegednek is rendesen, vagy nem per pill nem tudom(nem lesz egekbe húzva a proci). A proci egy i3 530 későbbiekben tervbe van véve egy i5 655k(mindegyik természetesen egy kicsit megcibálva ésszel). Az 5770 is húzva lesz egy kicsit ha muszáj. ventik ezek lesznek ebből is a 900-as. A venti mögé én a pumpát akartam tenni, ami a tartállyal egybe van oda pont elférne. Feltétlen kell kettő radi?. Én egy dual alphacool nexxxos extremet gondoltam oldalra. Most speciel így nézek ki még léggel[link] [link] [link] [link] nem sok a hely :) Valaki így oldotta meg nem rossz csak a tartályom nem ilyen kicsi egy 150-es meg a pumpám se ezért szeretném az egybe pumpa/tartályt Node mindenre vevő vagyok, valami klasszat kéne kifundálni belőle.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#34119) G@ß! válasza pottyantós (#34100) üzenetére


G@ß!
őstag

Én is triplával használom Cpu + Gpu blokk van a rendszerben, nem kell hozzá külön tartály.

(#34120) alias_bobo


alias_bobo
tag

Üdv a kedves fórumtársaknak!
Vízhűtésen töröm a fejem :W (csak CPU-t kellene hűteni Phenom II X2 555@ B55 BE, 3,8GHz@1,475v a cél maximum olyan 50 fokon), viszont nem szeretnék 20-30eFt-ot (vagy többet) kiadni rá, így a házi vízhűtés elkészít(tet)ésében gondolkodom elsősorban, minél olcsóbban viszont minél jobb minőségben. Van egy elképzelésem a blokkról (ezt szeretném egy az egyben másol(tat)ni), viszont jó esetben kell hozzá egy radiátor egy szivattyú (esetleg még tartály) is nomeg az egyéb tartozékok (csövek stb), ezekkel kapcsolatban viszont lövésem sincs. Ehhez kérek segítséget.
Felmerült bennem, hogy radiátornak egy kisméretű (fűtésnél használt) lapradiátort alkalmazzak (de drágák a kicsik is). Szivattyúnak meg majd csak lesz valami…
Úgy tervezem, hogy csak a CPU blokkja lesz a házon belül (mivel annak egyébként is ott kell lennie) a többi részét a házon kívül egy külön erre a célra összerakott kis szekrényfélében tartanám, hogy gond esetén ne ússzon el a gép (nincs másikra pénzem). A blokkot elkészítés után hosszabb a házból kiálló csövekkel látnám el (és nyomáspróbát is végeznék rajta), direkt ezért.
Ezt szeretném összehozni minél olcsóbban.
Idő van, még nem sürgős a dolog, tehát addig várom az ötleteket és tanácsokat (email, privát) de a témát is nézni fogom most.
Köszönettel: alias_bobo

[ Szerkesztve ]

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#34121) danati válasza alias_bobo (#34120) üzenetére


danati
senior tag

Egy ilyen házi készítésű blokkal kizártnak tartom a maximum 50 fokot.

(#34122) alias_bobo válasza danati (#34121) üzenetére


alias_bobo
tag

Köszönöm az észrevételt! Akkor legyen 55 fok, nálam lehet alkudni... :)
Ezért várom a javaslatokat minden téren: blokk mérete, blokk belső része (hőátadó felület) és minden egyéb...
Nem akarok abba a hibába esni, hogy megcsinál(tat)om és utána meg nem hozza az elvárt teljesítményt.
Látom B45-öd van 3,8GHz@1,4v, milyen hőfokon tartja a vizhűtésed?
Köszönöm, alias_bobo

[ Szerkesztve ]

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#34123) danati válasza alias_bobo (#34122) üzenetére


danati
senior tag

Alaplap szerint 53C° volt eddig a legmelegebb teljes terhelés alatt. Egy komolyabb cpu blokkal ennél valószínűleg jóval kevesebb lenne.
Ha a minnél jobb hőfok elérése a cél akkor egy gyári blokkal nem versenyezhet egy egyszerű házi készítésű blokk. De a gyári blokkok nem túl olcsóak.
Sokak szerint a ma kapható legjobb blokk.

(#34124) danati válasza alias_bobo (#34122) üzenetére


danati
senior tag

dupla lett

[ Szerkesztve ]

(#34125) Erdei88


Erdei88
veterán

Nem tudjátok, hogy hol lehet ilyet vagy ehhez hasonló átvezetőt venni? Fémlemezen szeretném átvezetni a csöveket és erre gondoltam.

(#34126) Fel válasza Erdei88 (#34125) üzenetére


Fel
addikt

Aquán, úgyhogy goto OC/Tody.

(#34127) Razermazer


Razermazer
őstag

Magánszemély az aquatuning oldalán hogyan rendelhet kis mennyiségű csövet. Mint feljebb is írtam kb 3-méter kellene. Simán elég a bevásárlókocsiba a 3- számot bepötyögnöm, ami azt jelenti hogy 3-méter józan paraszti ésszel. Elnézést az idióta kérdésért, de itthon subnál toddynál így megy gondolom kint is. Ilyen kis menyiséget sajnos nem hozatnak, ezért kell kintről rendelnem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#34128) Fel válasza Razermazer (#34127) üzenetére


Fel
addikt

Igen, egy egység 1m-t jelent, tehát 3-t üss be.

(#34129) Erdei88 válasza Fel (#34126) üzenetére


Erdei88
veterán

Én is pont ezt néztem. Köszi a megerősítést :R

(#34130) alias_bobo válasza danati (#34123) üzenetére


alias_bobo
tag

Hát igen az 53 fok azért elviselhető lenne már számomra is :K . A blokkokat már én is nézegettem nem az én pénztárcámnak valóak ezek :( . Egyébként sem állandó jelleggel használnám 3,8GHz@1,475v-on mert az nálam totál nem stabil érték, ezen a beállításon ugyanis rögtön újraindul a gép amint elkezdenének dolgozni a magok prime alatt, ezt annak tudom be, hogy a lapom csak 125W-ig kezeli a procikat, így meg már többet kajolna :) valószínüleg.
A 3,6GHz@1,4V lenne a beállítás amin menne, ezt az EKL kb 10 percig tudja tartani 63-64 fok alatt, amint ezt eléri már restartol is a gép.
Várom továbbra is az ötleteket és tanácsokat ([link],[link]).

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#34131) Erdei88 válasza alias_bobo (#34130) üzenetére


Erdei88
veterán

Egy bikaerős léghűtés nem lenne jobb mint egy homemade vízhűtés?

(#34132) helkis válasza Razermazer (#34118) üzenetére


helkis
addikt

venti mögé ne tegyél pumpát szvsz, lefogja a légáramaltot.. valami okosat kellene kitalálni, de ahogy nézem máshol nincs hely.. :( a ramsünik jók a fetekre, lehet érdemes lenne megfordítani a tápban a ventit és akkor az pont oda fújna (megfordítottad a tápot a házban? ez matx-táp?), illetve akkor a többi ventivel is a szívást kellene elősegíteni, esetleg valami "légifolyosót" építeni, hogy kapjanak egy kis légáramlást az már elég lesz..

egy dupla is elviszi a rendszert, a hőfokok és a ventik sebessége lesz majd kérdés..
hogy lassú ventikhez és alacsony hőfokhoz jussunk azért szoktuk túlméretezni a radit amennyire lehet egy rendszerben..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34133) alias_bobo válasza Erdei88 (#34131) üzenetére


alias_bobo
tag

Alpenföhn Brocken bikaerős vagy csak erős?
Ezzel tesztelem most a másik B55 procit és majd megírom az hőfokeredményeket.
A következőket nézem: 2GHz@1v; 3,2GHz@1,2v; 3,6GHz@1,375v; 3,8GHz@1,425v.
Pontosabban már csak az utolsó hármat nézem, mert a 2GHz@1v megvan, összesen 11 óra prime blend futás után 43fok (venti mindvégig 1400rpm-en ment, nem veszi lejjebb a lap A780GM-LE/128M) utána 6 és fél óra prime in-place után csökkent a hőmérséklet 3 fokkal mert a venti fordulatszáma 1400-ról 1500-ra emelkedett.
A másidik beállítás 3,2GHz@1,2v másfél órája megy és 50 fokig ment eddig a hőfok.
OFF-ba megy mert nem kimondottan vizes téma :)

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#34134) Erdei88 válasza alias_bobo (#34133) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem tudom, hülyeséget meg nem szeretnék mondani. Én tuti, hogy inkább egy high-end léghűtést vennék, 15-20k-ért.
Rengetek időt spórolsz meg vele és lehet ugyanolyan hatékony.

Nekem a legelső vízhűtésnél is már tripla radim volt és egy T56os blokk. Már az is sokkal hatékonyabb volt mint egy léghűtés. Aztán rám tört az EK mánia és jelenleg W3530, 4200n a legmelegebb magja sem éri el a 70 fokot, linX alatt!

(#34135) alias_bobo válasza Erdei88 (#34134) üzenetére


alias_bobo
tag

Aham, értem, ez az Alpenföhn hűtő került 9500HUF-ba, Merlinclubtól van, szerintem jóféle hűtés de valahogy nem akar megbírkózni a négymagosított procival. Egyébként a 3,2GHz@1,2v eredménye négy maggal max 52fok (venti 1500rpm) 8 óra prime futott hiba nélkül. A 3,6GHz@1,375v négy maggal már az első 15 perc után elérte a 62 fokot, leállítottam a 4. sz. munkást :) és visszahűlt 57 fokra. :U miközben a prime tobbi munkása tovább dolgozik...

Jófajta Xeonod van :) nekem sem éri el a proci hőmérséklete a 70 fokot, sőt még a 65fokot sem mivel általában 63-64foknál restart van :K :D
Na ezért kéne vízhűtés, de a gyári cuccokra nincs pénzem. Ezért érdekelnének a home-made cuccok hátha van valakinek hasonló rendszere házi vízhűtéssel.

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#34136) guppy válasza D1Rect (#34111) üzenetére


guppy
őstag

Úgy értettem h 10 v 18 W-os pumpáról van e szó.

(#34137) G@ß! válasza helkis (#34132) üzenetére


G@ß!
őstag

Amit vettem tőled GPU blokk rámenne szerinted egy 5850-re is? A lyuktávolságok megegyeznek?

(#34138) helkis válasza G@ß! (#34137) üzenetére


helkis
addikt

nem tudom, nem volt alkalmam kipróbálni.. T56-ot próbáld megkérdezni, ő valszeg tudni fogja.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34139) G@ß! válasza helkis (#34138) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi! :R

(#34141) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h van az aláírásomban látható konfigom, csak kiványcsiságból és ha nem is lenne túl sok akkor kiépítenék egy vízes rendszert (persze nem én hanem valaki aki ért az ilyenekhez). Szóval az lenne a kérdésem h az kb mennyibe kerülne ha a procimat és esetleg a videókarit is vízzel hűtenélm és ezeken kívül még miket lehet azzal hűteni, max árat nem írok mert netudom h mennyire kell számítani?
A segítséget előre is köszi!

Matthew 24:42

(#34142) Fel válasza @matthew@ (#34141) üzenetére


Fel
addikt

Szia!

Árak és lehetőségek tekintetében a határ a csillagos ég a PC-s vízhűtések terén. Kaphatsz olcsón kevésbé jó és, jó szetteket, de akár a drága holmik között is belefuthatsz egy-két rossz ár/érték arányú dologba.

Érdemes előbb számításba venned, hogy mik az elvárásaid a hűtéssel kapcsolatban: nagyon csendes üzem, nagyon hatékony hűtés (emelt órajelek mellett/miatt), látvány?
Ezek után pedig fontos eldönteni, hogy mégis mennyit szánnál rá. Egy dolog biztos, hogy nem olcsó... sok esetben nagyon nem. Ha a legolcsóbb dolgokra ruházol be, akkor megeshet, hogy alig (vagy egyáltalán nem) lesz jobb a rendszered egy komolyabb léghűtésnél, ami azért olcsóbban kijönne...

A Te esetedben egy olyan 50ezer Ft körüli összeg akár már elég is lenne: [link] A hűtés egyik legérdekesebb pontja a vga... A referencia, vagy nagyobb mennyiségben piacra került, egyedi NYÁK-os vidkarikhoz lehet kapni "full cover" blokkokat, amelyek nagyon hatékonyak, de cserébe nagyon drágák (~20ezer+Ft!). Az univerzális blokkok olcsóbbak, jók lehetnek többféle vga-ra is, de csak a gpu-t hűtik, a többi alkatrészről (ramok, vrm) külön gondoskodni kell. A linkelt vga blokk az egyik legolcsóbb, de vannak nála jobbak, drágábban...
Egyéb alkatrészt nem hűtenék vízzel a rendszeredben... a HDD, ram hűtést alapból feleslegesnek tartom (bár vannak különleges esetek, amelyekben indokolt lehet...).

Kezdetnek részemről ennyi. Hátha mond még valaki más is valamit, hogy ne csak egy véleményre alapozz.

[ Szerkesztve ]

(#34143) TaaT válasza @matthew@ (#34141) üzenetére


TaaT
veterán

Léggel tuti olcsóbban kijönnél... én most raktam össze egy a tiédnél gyengébb konfighoz használt cuccokból vízhűtést de így se lett vmi olcsó :B

Give them hell Ukraine!

(#34144) @matthew@ válasza Fel (#34142) üzenetére


@matthew@
őstag

SZia!
én igazából kb 100e-re gondoltam ami nagyon sok, max. 40-et szánnék rá, de nem most hanem 3-4 hónap múlva addig is csak keresgélek a megoldások között, am én a ventillátorokat nemszeretem mert sokuk hangos, az enyém is ezért is gondolkoztam el a vízen, de akor majd ezt a dolgot eltolom és addigis nézelődöm.

Matthew 24:42

(#34145) Kvazár válasza @matthew@ (#34144) üzenetére


Kvazár
őstag

Venti igencsak kell a vizes géphez. :K :K

1x egy igencsak ócska számítógépes könyvben olvastam, hogy azért jó a vízhűtés, mert akkor víz hűti a rendszert, és nem kell ventillátor, ami nagyon hangos és zavaró. Nos ez nem így van, a víz (ami mint tudjuk nem tisztán víz) nem hűt semmit, az csak egy hő szállító közeg, amivel a meleget elvezetjük a hűtendő eszközről egy jól kezelhető helyre, ahol, azt a hőt a környezetnek át tudjuk adni. És az bizony ventivel történik. (néha, passzív radival)

A ventit több ok miatt sem tudod a gépedből kihagyni, pl.: az alaplapi kondik nélküle idővel felpúposodnak, és ha húzol a gépen, akkor el is pukkannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34146) @matthew@ válasza Kvazár (#34145) üzenetére


@matthew@
őstag

Na ezt eddig nemtudtam, csak azt gondoltam h szupi, lesz vízhűtés, no venti, max a trafó ventije de ez alap dolog, de akkor venti nélkül nem is tudom megoldani a dolgokat?
Mert akkor inkább veszek vmi márkás, halk, viszonylag jó árú ventit és az lesz.
Meliyk a jobb megoldás?

Matthew 24:42

(#34147) helkis válasza @matthew@ (#34146) üzenetére


helkis
addikt

ha van lehetőséged falon kívülre/pincébe tenni a radit (pl klímaradi) akkor simán elmegy passzívan is szinte bármi szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34148) @matthew@ válasza helkis (#34147) üzenetére


@matthew@
őstag

Úgy érted, h mivel jelen esetben van klíma is és kivezetném a radit, úgy mint a klímát akkor elmenne a gép venti nélkül? Mondjuk ilyenre nemnagyon szánnám el magam, igaz a gép pont ott van a sarokban ahol a klíma kivezetése van szval még a falat sem kéne vágni. Ha pedig nem így gondoltad --> hülyevagyok üssetek!!!
igazából lehet h maradok a ventiknél, egy jól hűtött ház + rociventi, kb 20-25e ből kijönne az olcsóbb is de még meglátom.
Am jól gondoltam?

Matthew 24:42

(#34149) Erdei88 válasza @matthew@ (#34148) üzenetére


Erdei88
veterán

2000 rpm-es CoolerMaster ventijeim vannak. 1000re szabályozva, semmi hangjuk nincsen, a leghangosabb a gépemben a HDD töltése, illetve a videokártya, mert az nincs vizezve. De ha leszabályozom, aludni tudok mellette.
Ha meg tudod oldani, hogy semmi ne rezonáljon be a házadban akkor a tápod vagy a vga-d(ha nem passzív) lesz a leghangosabb.
Egy " extrem" radival mint pl a Mora2/3 szerintem passzívan is elbírnám, de lehet egy jobb quad/tripla radi is.

(#34150) @matthew@ válasza Erdei88 (#34149) üzenetére


@matthew@
őstag

De akkor neked van vized is vagy csak ventid? És egy ilyen megoldás kb. mennyibe fájna?
Am a hangja alapon engem sem zavar mert ne hangos de ha játszom a 4 magot hűti rendesen a venti + ram mivel passzív + a 12cm-s táp venti, igazából a 3 közül nemtudom h melyiknek van nagy hangja, lehet h együttesen, de végülis játéknál (pl: GTA IV) nemnagyon hallaom a zene+egyébb zajok miatt.
Szval neked csak ventid van vagy van vized is?

Matthew 24:42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.