Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33451) joshua7 válasza D1Rect (#33443) üzenetére


joshua7
veterán

Pff, az durva. Konkrét számok esetleg?

Semper Fi

(#33452) ffodi válasza G@ß! (#33436) üzenetére


ffodi
veterán

A proci alapórajelen 59 fok terhelve? Csak mert ahogy így olvasgatom a topicot, ez elég soknak tűnik nekem. :F

Más:
Tudna nekem valaki mondani idle/load hőfokokat, aki i5/i7-es rendszerrel rendelkezik, és meg van vizezve a proci(alapórajelen, és akár tuningolva)? Csak mert gondolkodtam én is egy T56-féle vízhűtésen, de nem tudom, hogy megér -e 40k+-t. Ezért vettem most egy Noctua NH-D14-et(igaz ez sem volt olcsó), és csak össze szeretném hasonlítani az eredményeket.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#33453) joshua7 válasza ffodi (#33452) üzenetére


joshua7
veterán

Honnan/mennyi volt a D14?

Semper Fi

(#33454) ffodi válasza joshua7 (#33453) üzenetére


ffodi
veterán

Újonnan vettem, 18,9k volt(nem mondom, nem olcsó)

Most már ugyan ott 19,4k. Megy privi hogy honnan.

Amúgy nagyon jó hűtő szerintem. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#33455) pottyantós válasza ffodi (#33452) üzenetére


pottyantós
aktív tag

hali!
Most raktam össze Tody56 féle vizet, 30 perc prime alatt a i7 920-as 3.7 GHz-re max. 52 fok volt! csak a proci van egyenlőre hűtve..

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33456) ffodi válasza pottyantós (#33455) üzenetére


ffodi
veterán

Egész jó. Mekkora fesszel? Hány fok volt a szobában? Illetve melyik T56-os szettet vetted?

Szerk.: Látom a házunk megegyezik, akkor ez jó viszonyítási alap. :))

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#33457) pottyantós válasza ffodi (#33456) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hy! Alap fesszel ment... Pont a legnagyobb melegben kezdtem nyúzni a rendszert... :D Szerintem volt 29-30 fok a szobában... A Dual Extreme szettet rendeltem, de sajna ventikkel nem fért be, így a ház tetején kapott helyet..

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33458) ffodi válasza pottyantós (#33457) üzenetére


ffodi
veterán

Ütős lett. :C
És az az 52 fok egyáltalán nem sok sztem. Egy tripla radi mennyit hozna még ezen nem tudod véletlen?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#33459) pottyantós válasza ffodi (#33458) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Köszi! :R Biztos hozna rajta, hogy mennyit az passzolom de úgy is tudnék javítani a hőfokon, hogy kicserélem a ventiket egy nagyobb légszállításúra... mert kevés levegő megy át a radin!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33460) D1Rect válasza joshua7 (#33451) üzenetére


D1Rect
félisten

Tuning és unlock nélkül "lowFesz" bios beállításon, 25-26 fokos szobában 5 perc linx után, levett oldallappal.

[ Szerkesztve ]

(#33461) danati válasza D1Rect (#33460) üzenetére


danati
senior tag

Szerintem sok alaplap rosszul méri a hőmérsékletet. Nálam a régi lapomban a procim kb 10°C-al hidegebb volt.

(#33462) GeryG19


GeryG19
csendes tag

hali egy olyan kérdésem lenne hogyha nekem volt régen egy gépem ami egy amd duron 1.8as hajtotta de 2.0 Ghz-n volt használva kb 38 fokon tartotta vízhűtés ha játszottam vele és uppoltam a konfigot ami most így néz ki:
- Alaplap LGA-775 Gigabyte GA-EP43-UD3L
- CPU Intel Core2 Quad Q9300 BOX
ezt szeretném víz hűteni persze holnap rakok fel képeket de így látatlanba szerintetek el tudná hűteni a procit és a chippet ? és persze a cucc home made a hűtés
jah és ha kérhetem írjátok meg milyen infóra lenne szükségetek még előre is köszi Üdv

[ Szerkesztve ]

(#33463) D1Rect válasza danati (#33461) üzenetére


D1Rect
félisten

Volt ezen noctua is. Akkor nem mért rosszul? ;)

(#33464) helkis válasza D1Rect (#33460) üzenetére


helkis
addikt

jól mér itt minden, de 60-80w-os terhelésért nem veszünk vízhűtést.. :F
arra bőven jó a gyári cooler is.

ha lenne +ban még 100-150w, amit le kéne hűteni, ott azért már előjönnének hőfokkülönbségek...

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33465) Erdei88 válasza helkis (#33444) üzenetére


Erdei88
veterán

Én úgy tudom Tody sík-köszörülést csinál és nem políroz. Ha jól emlékszem azt mondta nekem az jobb mint a polír.
De ha nincs igazam majd szól :)

(#33466) helkis válasza Erdei88 (#33465) üzenetére


helkis
addikt

a síkköszörülés az egy gépiesített polír szvsz.. T56 szerintem a házi polírra gondolt. de...
a síkköszörülés az a blokk szétszedett állapotában van megcsinálva, és utána összerakva, a házi polír meg az összerakott blokkal van megcsinálva általában. hogy ezt miért írom?

anno a dtek-fuzion-nál volt egy mod, amivel elő lehetett feszíteni a blokkot, ezt "bowed"-nek ismerte meg a nép (egy O gyűrűt kellett beépíteni a blokkba és úgy összeszerelni), és arra volt jó, hogy a homorú IHS-es procikon, hozott vagy 2-3fokot..
quadoknál talán 4-5 is volt. ami a lényege, hogy a blokk felülete nagyobb %-ban érte a proci felületét ezért onnan maximálisan fel tudta venni a hőt a blokk (ha procit cserélt az ember akkor kivette a gyűrűt és visszaállt a gyári állapot :K).
akinek nem ilyen blokkja volt, annak maradt a polírozás otthoni módszerekkel: tükörlap, víz, 1000~2000 polírpapír +4-5óra "8"-asozás :DDD egyszer a blokkon, egyszer a procin.. ami egyből vesztette a gariját.. viszont mivel jobban le tudták adni a hőjüket, jobban is mentek..

visszatérve az esetedre, ha a síkköszörülés után összerakod a blokkod, eleve kicsit domború lesz szvsz, ami egy homorú procin pont ideális, de ha pl egy domború procit fogsz ki, akkor meg rossz. ilyenkor szoktak nekilátni a sufnipolírnak, ami hozza is az eredményt, de ha ismét homorú procin lesz a blokk akkor ott már csak az segít, ha a proci is polírozva lesz, tehát ha volt sufnipolírozva a blokkod, akkor ismét fel kellene polírozni és ugyanazzal a "szerszámmal" a procit is, hogy egymás ellendarabjai legyenek és optimális legyen az érintkezés, vagy amit elsőre tanácsoltunk, hogy próba egy "gyári" blokkal..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33467) Erdei88 válasza helkis (#33466) üzenetére


Erdei88
veterán

Félre ne érts, nem szerettem volna okoskodni.
De ma is tanultam valamit :)

(#33468) helkis válasza Erdei88 (#33467) üzenetére


helkis
addikt

én sem okoskodásnak szántam, csak a tapasztalatom mondtam el..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33469) G@ß! válasza helkis (#33449) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R
A táp előre fúj ki, alulról szívja a levegőt. Tul. képpen fordítva volt kitalálva a levegő áramlása, de ha minden előre ment, akkor a táp nagyon forró volt. Így már nagyon hűvös. :)

D1rect: Elgondolkodnék rajta. De ez a jövő zenéje, ezt a gépet otthonra építettem, és most is pl. 3 hétig nem leszek otthon... :F Szeptembertől minden napot neki szentelek... :D

ffodi: Tuning nélkül ennyi, 3 hét múlva jön a polír, és minden kiderül. :DDD

(#33470) wrox válasza helkis (#33464) üzenetére


wrox
senior tag

Nem csak a 60-80 W terhelés miatt lehet vizet venni. Design miatt is lehet, de persze van aki elvárja hogy hűvösebb legyen. :D

(#33471) D1Rect válasza helkis (#33464) üzenetére


D1Rect
félisten

Mekkora fesszel járassam meg?

(#33469) G@ß!: Közben láttam megtaláltad a topikot. :R

[ Szerkesztve ]

(#33472) wrox


wrox
senior tag

Mi történik olyankor, ha nem teszek bele fagyállót, csak ioncserélt vizet?

(#33473) DaveJr


DaveJr
őstag

Nekem a szivattyú bekötéséhez lenne egy kérdésem:
Hogy szokták bekötni a rendszerbe a szivattyút? A bemeneti oldalon megy be a már felmelegített víz vagy a lehűtőtt víz? Vagy teljesen mindegy?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33474) Fel válasza wrox (#33472) üzenetére


Fel
addikt

Mivel érintkezik levegővel (amikor beletöltöd a tartályba biztosan), és nagy valószínűséggel fényt is kap, szépen be fog zöldülni, algásodni...

DaveJr: Mindegy, hogy merre indítod meg a vizet a szivattyúval. Egy fontos dolog van, hogy ha lehet a kiegyenlítő tartályból szívjon (a feltöltés és a légtelenítés megkönnyítése miatt praktikus). Ezután mehet akár radiba, akár valamelyik blokkba, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#33475) G@ß! válasza DaveJr (#33473) üzenetére


G@ß!
őstag

Radiátor -> tartály -> szivattyú -> blokkok -> Radiátor
Tehát már a bemeneti oldalon a hüvösebb víz megy.

(#33476) DaveJr


DaveJr
őstag

Köszönöm a válaszokat!:)

G@ß!: Pont ilyen sorrendben gondoltam összerakni:) Akkor nem volt egy halott elképzelés:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33477) wrox válasza Fel (#33474) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi, akkor megyek veszek fagyállót. :D

(#33478) helkis válasza D1Rect (#33471) üzenetére


helkis
addikt

szvsz 1,5v és 4mag.. úgy már 140w+ fölött fog kajálni, ha ugyanazzal a beállítással meg tudod nézni a noctua-val is, akkor már várom is a tesztet! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33479) Fel válasza helkis (#33478) üzenetére


Fel
addikt

Ehet az a proci neki már bármennyit is, nem fogja tudni megnézni a Noctuával ;] (Már nálam van :) )

(#33480) D1Rect válasza helkis (#33478) üzenetére


D1Rect
félisten

Unlock esetében semmit nem fogok látni a maghőfokokból. ;)
De 2 magon megtekerem neked.

Fel kolléga elmondta, hogy miért nem fogom tudni reprodukálni a tesztet.

(#33481) D1Rect válasza D1Rect (#33480) üzenetére


D1Rect
félisten

(#33482) helkis válasza D1Rect (#33480) üzenetére


helkis
addikt

kár a noctua tesztért.. :O

szvsz nem érdemes a maghőfokokat nézegetni, sajna valami miatt nem adnak normális képet a valós állapotról.. (bios?, alaplap?, procik?) (épp most olvastam bele a PhenomII-AthlonII X2-es topicba, hát vicces :D)
a kupak szvsz a mérvadó a bios is az alapján vezérli a ventiket, a magok attól csak melegebbek lehetnek, mivel az a hőforrás.. ha kevesebbet is mutat, akkor szvsz max az eltérést sikerül jól megjelenítenie, tehát az eltérést inkább hozzá kell adni a felületi hőmérséklethez, hogy megkapjuk a magokét.. ;)
ha 2magosként sikerül detektálni a kupak<>magok közötti hőfokkülönbséget, akkor az 4magosként is helytálló szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33483) helkis válasza D1Rect (#33481) üzenetére


helkis
addikt

szobahő? prime megy a háttérben? jobb lett volna egy fullscreenshoot..
az alaplapunk szinte ugyanaz enyém még DDR2-es, radim nekem is XSPC ilyen: [link]
blokk egy dtek fuzzion V1.es +van egy 5.25-ös tartályom meg egy D5-öm 1-es fokozaton..
ezt tudja 27fokos szobában, small FFT-vel (hasonló beállításokkal mint nálad) :

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33484) D1Rect válasza helkis (#33483) üzenetére


D1Rect
félisten

Szobahő 26-27 fok, és linx megy a háttérben.
CPU - T56 + Laing DDC + 10-es belső átmérőjű csövezés + XSPC 240 + 2db Noctua NF-S12 800

Ha szeretnéd csinálok új screenshotot.

(#33485) helkis válasza D1Rect (#33484) üzenetére


helkis
addikt

ezt a linxet még nem próbáltam, van valami spéci beállítás?
jepp, jó lenne egy új teli screen.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33486) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Csináltam én is tesztet, kíváncsi vagyok mire képes a cucc :D
Szoba 29 fok körül, T56 blokkal:

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33487) D1Rect válasza helkis (#33485) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmi extra, csak ahogy figyeltem pár fokkal jobban megtekeri a procit mint a prime.
Ha jól rémlik ua. mint az IBT.

Jah igen: mennyi hőt képes egy ilyen dualradi leadni?

[ Szerkesztve ]

(#33488) helkis válasza D1Rect (#33487) üzenetére


helkis
addikt

szvsz kb 250w környéke lehet, szóval bőven elégnek kellene lennie..
hmm.. lehet nálad se fekszik fel jól a blokk? :F

nálam nem lett melegebb.. :B

16 fok különbség azért elég dúrva..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33489) G@ß! válasza pottyantós (#33486) üzenetére


G@ß!
őstag

Milyen radi, milyen cső?
Soknak tűnik a hőfok...

(#33490) pottyantós válasza G@ß! (#33489) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Magicool DualExtreme, CleerFlex belső:9.5mm külső 12-13mm

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33491) Fel


Fel
addikt

Ha már mindenki így fényképez meg screenshotol, akkor dobok már fel én is egy párat :)

A gépszörny maga: [link] Végül csak felfúrtam a nagy radit a P180 Minire. Belülről (Képek minősége nem igazán jó, telefonnal készültek)

Működés közben:
1,2870V@3500MHz (Mindennapos beállítás)
1,5V@3500MHz (Az összehasonlíthatóság kedvéért)
Az első teszt ideje alatt 26-27°C volt a radi környezete (ahonnan a friss levegőt szívják a ventik), a másodiknál már 28-29°C(!). A blokk Supreme LT, MC 1080 radi, D5@2.fokozat, 13/10 cső.

(#33492) D1Rect válasza helkis (#33488) üzenetére


D1Rect
félisten

Passzolom a kérdést, sztem pasztával nem lehet gond(NT-H1)
Nem is öreg a rendszer, hogy elfáradt volna, meg a saját képességeimben is bízom annyira, hogy el tudom találni a mennyiségét.

A hőleadást azért kérdeztem mert lehet megpróbálok bekötni egy 4870-et a rendszerbe. ;]

Lehet megpróbálok majd egy másik blokkot, de igaziból most annyira nem izgat.
A 16 fok nem kicsit sok.

(#33491) Fel: Hazudós, azt mondtad elég a vízhűtésből. :P :))
Egyébként igen megnyerő. :R

[ Szerkesztve ]

(#33493) helkis válasza Fel (#33491) üzenetére


helkis
addikt

nem sikerült eladni a nova-t? jobban is jártál ;) +illik is a házhoz! :R

de mondjuk többet vártam volna tőle.. :B (lehet kevés rajta a 3venti?)
van a polcomon egy mora2pro, ami csak arra vár, hogy legyen egy kis szabadidőm bekötni ;]
remélem azért meg fogom közelíteni vele az aktuális szobahőmérsékleteket.. :)

D1Rect - a 4870 nem fog sokat rontani rajta :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33494) Fel válasza D1Rect (#33492) üzenetére


Fel
addikt

Hehe.. nem könnyű a víz fogságából szabadulni :DDD Egyébként (ahogyan helkis is írja) nem kelt el a nagy radim, nézegetni sem akartam, így inkább összedobtam újra egy vízhűtést. Ahhoz képest, hogy hirtelen felindulásból született, kevés előkészülettel, gondolkodással, eddig még a "legproblémamentesebben" (de szép szó lett) összerakott rendszerem.

helkis: 4 venti van rajta. De szerintem a magas külső hőmérséklet és a rossz szellőzés miatt nem teljesít valami jól. Ahol jelenleg van a ház, ott eléggé megszorul a levegő, sarokban van, ráadásul a két legmelegebb fal mellett és még van fölötte egy polc is. Hamarosan áthelyezem és szerintem fog hozni egy kis javulást az új légkör.

(#33495) joshua7 válasza pottyantós (#33486) üzenetére


joshua7
veterán

Háát, ez nem túl meggyőző. :(
Bár nem összevethető 1:1-ben meg tudom, hogy csak pár perc, de nálam ezt csinálta egy TRUE egy 1600-on pörgő ventivel (27 fokos szoba):

Semper Fi

(#33496) D1Rect válasza Fel (#33494) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt a CPU blokkot használod amit árultál?

Egyébként korábban milyen "problémák" voltak?

(#33495) joshua7: Ha járatod monduk 10-15p-ig akkor sem emelkednek a hőfokok?

[ Szerkesztve ]

(#33497) DigitXT


DigitXT
félisten

Anno volt egy kis vitám itt a vízhőfokkal kapcsolatban.:DDD

Nos a Reserator XT elég hányaveti módon méri (pl. tized
pontosságról nem is álmodhatunk, ráadásul a radik után
van az érzékelője (a tartályban), tehát néhány fok eltérés
előfordulhat, és valóban: 31 fokos vizet mért, miközben a
második GTX285 blokkjába belerakott hőmérő szerint ott
37 fok is volt. Mondjuk a terhelés megszűnésével gyorsan
hűl vissza - már csak 34 -, de közben az XT kb. ugyanazt
méri: azért csak van különbség a tartályban "álló" nagyobb
mennyiségű víz, és a blokkokon végigcsordogáló, párszáz
Watt fűtőteljesítménnyel megkínált víz hőmérséklete közt.
(Noha alapvetően a vízhőfoknak állandónak kellene lennie.)

Ha azt nézem, hogy 37 fok volt a víz, ahhoz képest nem
túl durva, hogy az első kártya max. 49, a második max.
52 fokot ért el... (Időközben lecseréltem az XT pumpáját,
de az új DDC-t is leszabályozva járatom, és még mindig
nem HF a rendszerem, így az áramlás kb. ugyanannyi.)
Igazából a fő különbség az, hogy azóta befigyel az SLI.
Amúgy közben 33-ra hűlt a víz, az XT szerint 30-ra, LOL.
A szobában elvileg 27 fok van, de gyakorlatilag a kinti 22
fokos levegőnek kellene lassan beáramolnia a padlón lévő
radikhoz, így semmi különleges nincs a dT-ben, ha csak
az nem, hogy lehetne alacsonyabb, HF alapokon, noha a
fentiek fényében egy POP2008 (kihasználja az SLI-t) meg
sem kottyan a rendszernek. Majd nézek Crysist is: az uis
kiakasztja a szünetmentesemet - 480W -, lesz ott fűtés.:DDD

(#33498) ImpersonatoR

Néha felmerül bennem, hogy esetleg nem jól pasztáztam a procit, és szét kéne szednem. De mikor ránézek mindig elmegy a kedvem. Szerintetek ez a hőfok még reális (t56 blokk tripla radi HT off) ?

[link]

(#33499) helkis válasza ImpersonatoR (#33498) üzenetére


helkis
addikt

ezt terhelés alatt meg kéne ismételni, így csak egy szimpla idle állapotot takar..

DigitXT - vita? :DDD hát igen, nem mindegy hol mérsz közvetlenül a blokk fölött, vagy a radi után.. de végülis mindegy, ha mindig ugyan ott méred szvsz, a rendszer változásai ugynúgy megjellennek. ha kifejezeten a vizhő érdekel, akkor max átlagolni tudsz a leghűvösebb és a legmelegebb ponton..

a D1Rect-el végzett hasonlító mérésben szinte minden paraméter megegyezett (proci, alaplap, feszültésg, terhelés, szobahő, radi mérete, ventik fordulata, persze ha nála is a CPU csatira volt kötve a két venti (nála 1100rpm, nálam 1200rpm 2db revoltek (légszállításban lehet ez még kevesebb is)), csövezés belső átmérője), igaz nem mértünk vízhőfokot, de szinte sejthető hogy kié magasabb :) amire még tudok gondolni, hogy túl nagy nála a térfogatáram, ezért nem tudja kellően felvenni, sem leadni rendszerben lévő hőt..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33500) Fel válasza D1Rect (#33496) üzenetére


Fel
addikt

Nem, azt a blokkot eladtam (elég hamar elment). Ez egy Supreme LT (réz talp, acetal tető, közte semmi ami irányítaná a vizet, régivágású blokk). Nem szántam annyit a dologra, hogy egy réz Supreme HF-et vegyek.

Az összeszerelésnél akadt néha gondom. Elterveztem szépen, gondosan mi hova kerül, aztán mindig akadt valami, ami miatt mégsem úgy sikerült (lehet mégsem voltam elég alapos). Most sehol, egyik csatinál sem szivárgott a víz. Tényleg flottul ment minden, a felfúrással együtt is megvoltam 2 óra alatt a szereléssel.

helkis #33499: a RealTemp ablakban látszanak a maximum értékek (66-62-60-59).

FragStaR: Nekem 4GHz-re rántott Q9300-al voltak rosszabb értékek is... 68°-70°C körüli maghőm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.