Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34851) cut válasza AssAssynn (#34850) üzenetére


cut
aktív tag

Sziasztok
Milyen vizhutést vegyek a i7 es xeon procimhoz...??
Valaki td, jot és olcsot?

üdv: Cut :R

134 piros pötty :)

(#34853) D1Rect válasza AssAssynn (#34850) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ, remek dolog arra, hogy elmondhasd víz hűti a procit.
Mutogatni is lehet haveroknak.
Itt fórumtárs tesztjében a kistesóját(H50) alaposan elveri a TRUE és a Megahelms is...
A H70 jobb. Már hozza a léghűtés szintjét. \o/
Mindezt 25-30eFt-ért.

Nekem is ilyen egybetető+tartály van EK-DDC X-RES 100. Szerintem remek helytakarékos megoldás:
[link]
Így nézet ki anno amikor csak a CPU-t hűtöttem.

OC az ő boltja:[link]
Az EK pedig szerintem egy elég jó minőséget képviselő gyártó.

Közben megnéztem rendesen az EK szetteket: Ennyiből nem lehet kihozni új cuccokból ugyanezt. A single radist nem venném, de a dual(47K) és a tripla nagyon jó áron van.
Jól hangzik mellette a 38%-os leárazás, de ez nekem annyit jelent, hogy már a jó vételen belül van.
Ugye a másik alternatíva a Tody56 félre rendszer.
Ez elsőre olcsóbb 5K-val, de ha megnézed nincs paszta és nem High Flow a rendszer, és a csövezés sem a legtutibb.
Ha ezt pluszba beleszámolod ugyanott vagy, vagy többe.

Persze ha Tody-val tudsz egyezkedni, és átalakítod azt a szettet HF-re, és karácsony alkalmából kérsz egy pasztát, meg másik csövezést már az is egy remek választás lesz. ;)

Mondjuk én lehet megkérdezném OC-t, hogy lehet-e azt a rendszert másik CPU blokkal(ami nem plexi)? Mert úgy már nagyon jól hangzik.

3. választás: összeszeded használtból.

[ Szerkesztve ]

(#34854) D1Rect válasza cut (#34851) üzenetére


D1Rect
félisten

Szia!

Tessék jó és olcsó:[link]

(#34852) cut: Éjjel nem nagyon, legyél türelemmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#34855) cut válasza D1Rect (#34853) üzenetére


cut
aktív tag

uhhh ez korekt válasz..... :R köszi

mások miért nem tudnak igy válaszolni?

Egy szoval nem éri meg lecsrélni a Megahelms rev B hűtömet??

még1 szer köszi

134 piros pötty :)

(#34856) D1Rect válasza cut (#34855) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ mit szeretnél.
Mire nem elég a Megahelms?
Mert attól nem nagyon van feljebb léghűtéssel.

(#34857) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nem tom nekem valahogy ezek az EK procc blokkok nem jönnek be, valahogy nem sugalnak számomra minőséget...
Egy D-tek Fuzion , vagy egy tody előbb (tudom neked ez budget)
Meg a pumpájuk is hajaz a thermaltake re:D És úgy reklámozza hogy olcsóbb mint DDC...
Az lehet is, de abban (EK) hol van kerámia csapágyazás ? ;]

Kazánhoz való keringető szivattyúnál sem véletlenül SPIRO a SPIRO.
(Hasonló mágnesesen központosított forgórész, kopásmentes stb)

Egyébként meg sokan írják hogy most döbbenek rá hogy DDC erősebb mint D5 ..
Ez így nem igaz.
D5 jóval erősebb ,hacsak azt vesszük hogy 1600/1800l / h tud.
A különbség annyi, hogy szabályozható, sokkal halkabb, és nem olyan "nyomatékos"
Egy nagy ellenállású rendszerben jobban leesik a térfogáram mint egy DDC vel.
(arányosan) tehát ugyanazzal a blokkal D5 1800ról esik teszem azt 1200ra, a DDC meg 600ról 520 ra (400 ból 330ra)
(az értékek nem fedik a valóságot csak hasra ütött példák a szemléltetés végett)

Gyakorlatilag hülye sarkított példával jövök akkor Benzin (D5) vs Dízel (DDC)
DDC 400/600l/órát tud, és nagyobb ellenállás esetén kisebb mértékben esik a térfogatáram mint a D5 nél.
Emelőmagasságban is látszik. DDC magasabbra nyomja fel a vizet.

Remélem tudtam ezzel egy kicsit segíteni :)

Egyébként arra van ötletetek hogy miért raknak 1-2-3-4 DDC egybe sorosan ?
(Ugyanaz mint a szendvicsventillátor) de nem hoz annyit és nem 2k/db...

Még egy kérdés. az hogyha 2 radit párhuzamossan kötünk, nem az ellenállás miatt, hanem azért mert elméletileg így lassabban halad át a radin a víz, és valahol még régen olvastam hogy radin minél lassabban halad át annál jobb, mert van ideje lehűlni.
Vagy ez csak nagy IFA méretű dolgoknál igaz ? (Mora is párhuzamosítva van )
(közlekedőedények elve alapján a folyadék nagyobb keresztmetszetnél kisebb térfogatárammal halad) .

Mert annak nem értem a lényegét hogy a blokkot meg a radit párhuzamosan kötni minek?? Addig értem hogy sokkal kisebb az ellenállás, de így a térfogatáram is csökken nem ?
(még mindig a közlekedő edények elve)
Kevesebb víz fordul meg a CPU stb blokkban .
OC írása ütötte a 100 as szöget a fejembe...
bocs hogy nem oda írok OC, de itt nagyobb közönséggel érdemesebb szerintem kitárgyalni.

Merül a billentyűmben az elem, már javítottam de ha hiba van benn bocsi, a szellem a gépben durcis :D

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34858) Erdei88 válasza HalasKYO (#34857) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem sugall az EK blokk minőséget? :Y

Egyik legjobb blokkot most ők gyártják. A D-Teknél és a T56ál is jobb a Supreme HF.

(#34859) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Csak számomra.. A nikkelezés a sok plexi stb..
Nem azt mondom hogy nem.
A VGA blokkjuk pl le a kalappal.
Ha vga t váltok én is valszeg ilyenre szavazok vagy Heatkiller.
De pl szememet jobban melengeti egy Tody blokk látványa.
Szemre több anyag van benne.
Ez szubjektív vélemény... tudod vkinek a neonos csilivili számomra a minimal mod :D.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34860) HalasKYO válasza Erdei88 (#34858) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Azt néztem én is hogy a HF csatijuk 11m es belsővel rendelkezik...
Hát igen az má durung , de az ára is :D
Tesztet azért szívesen látnék
EK vs Tody vs D-tek ;] ;] ;] :R

Közben megnéztem pár EK blokkot neten és csak a plexi zavar...:D vhogy nem csípem.
A kialakítés mikrobarázda pedig miért HF ??? A csatik oké, de a blokk ??? :F

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34861) OC válasza HalasKYO (#34859) üzenetére


OC
őstag

Üdv!
Egy kis pump teszt. Sok köze nincs a Thermal retekhez.... :U

[ Szerkesztve ]

(#34862) D1Rect válasza HalasKYO (#34857) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztosan betéved valaki majd még a topikba, akinek esetleg volt EK meg D-tek. ;)

A minőségről: Itt van a kezemben a Tody féle AM3 rev2., meg az EK Supreme.
Össze se lehet hasonlítani. Úgy meg pláne, hogy Tody lassan utóléri/bizonyos esetekben lehagyja az EK árakat. :U
A T56 blokkok jó cuccok, de nem ennyiért.

A szivattyújuk nem a thermaltake-re hanem a Danger Den-re hajaz.

(#34861) OC: Ha már itt vagy, nem lehetne azt a szettet valami nem plexiblokkal adni?

(#34859) HalasKYO: Konkrétan azért vettem egy EK Supreme-et, mert a T56 szúrta a szemem a házban, olyan ronda(szubjektív). Az új blokkjaiból nem volt a kezemben egy sem, állítólag az jobban néz már ki.

[ Szerkesztve ]

(#34863) Erdei88 válasza HalasKYO (#34860) üzenetére


Erdei88
veterán

Most vettem új Supreme HF-et. Valószínű azért HF mert 50%al nagyobb az áramlás, az elődhöz képest.

Volt T56os blokkom, első komolyabb blokkom az volt, de HF erősebb. Ezt tapasztalatból mondom.

Cut, szerintem egy tripla radi mindenképp kell a xeonhoz, nekem is az van, és 4200 felett az is elfogy rendesen.

(#34864) HalasKYO válasza D1Rect (#34862) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

A Danger is gyárt pumpát ? ;] ;] ;]

OC: A tesztet már láttam régebben de most újraolvasom (habár dájcshoz hülye vagyok, kellett itt annak a furcsa bajuszos embernek erőltetni..:D Angolul 100 szor előbb megérteném :D)

Őszinte leszek D1Rect egyik gyártónak se volt sajnos a kezemben terméke, így képek alapján beszélek.
Tody szerintem olcsóbb mind EK persze már ott sem a bevezető árak vannak , de azóta történt is fejlődés.
Ha intelre váltok 99% hogy tody univerzális blokkot teszek rá akkor már inkább tudok véleményt mondani.
Arra megkérhetlek hogy csinálj néhány képet a 2 blokkról és dobt át mailon ?:) :R

Amúgy AM2-3 as tody blokk amugy tényleg nem egy szépség:D Nekem is D-tek Fuzion rev1 em van, sajnos még dobozban , de tetszik, robosztus, letusztult és szép.
Igaz azt a króm lefogatót szerintem sürgősen le fogom matt feketére fúni :D
Inteles blokkjának már pofásabb a kinézete fényévekkel szerintem.

Nah megyek googlet turni hogy okosodjak:D

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34865) HalasKYO válasza OC (#34861) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

A teszt szerint akkor egy általános gépben a DDC jóval erősebb ténylegessen mind a D5 ?:O:O:O
Egy világ omlott össze bennem és épült újjá, hogy DDC m van :D
De azért egy D5 öt ös elfogadnék :D

Amúgy miért van az , hogy vannak olyan gyártók akik rá MERIK kötni a pumpát az alaplapi 3 pinre ?
Az legjobb tudomásom szerint 7W ot tud maximálisan leadni.
A pumpa a tesztben amit néztem éppen 6,5 W... nincs túl sok tartalék.
És ráadásul mikro indul bőven túllépi (enyém kb 3-4-5A t is felvesz míg indul 12V on)
Szerintem azért ez durva... Főleg ha azt vesszük hogy aki vízre vált jó eséllyel le is kapcsol pár ventit a házban...
A Laing szerinte okosan csinálta hogy 4 pin, és 1 szál a fordulatnak. (sajna az enyém nem ilyen)

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34866) OC válasza D1Rect (#34862) üzenetére


OC
őstag

Kérésed számomra parancs: EK Water Blocks EK-KIT H3O - Supreme LT 240-Acetal ;)

HalasKYO (#34857):

Mivel nemrég lőttem képeket, be is tolnám ide, hogy nekem eléggé sugallja a minőséget az EK:

A blokk és radi párhuzamos kötésének többnyire nincs értelme.
A blogon lehet, hogy ez szerencsétlen példának sikerült, de a számolgatás menetének és a gondolkodásmód átadásának szerintem megfelelt.

Szerk.: képek rendbetéve...

[ Szerkesztve ]

(#34867) Highend55 válasza Erdei88 (#34863) üzenetére


Highend55
tag

Nekem is 2napja jött meg Supreme HF CU-m, maximálisan elégedett vagyok vele, még nem HF csatikkal használom de linxy alatt 4300mhz I7 legmelegebb mag 68 fokra ment fel többi 3-4 fokkal kevesebb volt kb.

(Specialtech-et elkell felejteni,össze-vissza hazudtak hogy eltünt a csomag miközben láttam hogy fel se adták,4x telefonáltam mire vissza adták nagynehezen a pénzem és megvettem máshol)

(#34868) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Tetszik hogy pörög a totyik :D
Igaz ez a blokkocska talán nem is csunya , nah jó bazi pofás darab:D Nem akarsz hozzám vágni eggyet ?:D
Lepattanóból tenném fel a deszkára ;]
Plexi vmiért nem , de akinek az tetszik hát legyen.

Am a kérdésre tényleg a DDC plus lesz a teszt győztes az áltad linkelt tesztben ?
Áramlásban és emelési magasságban nyert , olcsóbb mind D5. kár hogy a hangjukat nem vették be.. Azaz én nem vettem ki a szövegből (német nem erősségem)

A tesztben nekem az jött le hogy a flow 2x akkora, kisebb erőlködés a pumpának ,de valós előnyt nem hoz.
És a radi párhuzamos kötése ?
Illetve a DDC ké ?:D
Amugy a deltaT érték számítást újra megértettem :R :R :R
Ezutom is örök hálám :D

(habár előző szemeszterben volt hőtranszport és termodinaimika tárgyam jóval cifrább...)
Oott minden sz@r ki kellett számolni örültem hogy letudtam :D
Aszem zh ban házi vízmű + fűtés számolás volt a feladat. :))
Diffuzorokkal ,ellenállás számításokkal, hőfokokkal , nyomással, hőveszteségget kutyafüle...
Még leírva is csúny.... inkább OFF ba teszem:D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34869) Erdei88 válasza Highend55 (#34867) üzenetére


Erdei88
veterán

Én maximálisan meg vagyok elégedve a a specialtechel. Volt egy probléma a fizetéssel, írtam a supoortra, 2óra múlva írták, hogy feladták. Egy hét múlva itt, ha nem kevesebb itt is volt. Gondosan becsomagoltak mindent, és hiánytalanul megvolt amit rendeltem.

(#34870) D1Rect válasza HalasKYO (#34864) üzenetére


D1Rect
félisten

A hamarosan megjelenő címlapos tesztben lesz mind a két blokkról/minden léghűtőről nagyfelbontású kép.
Talp kialakításban semmivel nem jobb az EK mint a T56, lefogatásban, dizájnban, belső felépítésben viszont odaver. A teljesítmény egy jó kérdés, de már nem sokáig. ;)

Igen, a DDC az egyik legjobb szivattyú amit pénzért venni lehet. :K
Megfelelően elhelyezve hangja sem nagyon van.
(egyébként elvan 10-11V-al is, akkor még halkabb.)

Egyébként ez a radi párhuzamosan kötés érdekes lehet, de nagyon ki kell számolni/próbálni
megfelelő ellenállású radikkal/azokra megfelelő ventivel.
Aztán a végén kiderül, hogy sok hűhó semmiért. :))

(#34866) OC: :R
Így már szerintem bestbuy.
Olyan vagy mint a dzsini? Kívánhatok még kettőt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34871) HalasKYO válasza D1Rect (#34870) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Jól van elismerem mostmár, de azért a teljesítményre én is kiváncsi vagyok :D
D-tek nekem szerintem elég lesz... :D Aztá majd meglássuk...

DDC nekem műszerésztobovban lesz , ha végre lesz proccom meg ramom , és felkerül a víz...:D
Zern kupakkal.
12V ot megkapja, és leszabályozva csak akkor lesz, hogyha túl nagy örvényt csinál ami CPU-VGA Radi tartály pumpa -felálllásnál könnyen meglehet, de ez még odébb van :O :O

Mocskosul várom már.
Nekem a 3800X2+ om léggel CM Hyper TX2+ vagy mi . 28 fokos alulfeszelve c'nQ ettel,800rpmen; renderelés alatt (mind2 mag 100% folyamatossan nem úgy mint orthosnál hogy néha leugrik...(
38fokos 20 fokos szobában , 23 fokosban meg 40-42 max de inkább 40.
1800rpm en (itt már van hangja)
Ezeket szerintem nehéz lesz űberelni de szerintem a víz tudja majd.

480 as magi radi mit fentebb linkeltem egy YateLoon 22cm es ventivel házon kívül.talán le is lesz szabályozva.
Vga meg egy nVidia 7900GTO Heatkiller full cover blokkal , de a Vfetekre nincs blokk :(
Oda tegyek egy kis leszabályzott ventit , és haggyam rajta a gyári fekete kis bordát ?
Vagy nem kallódik nálatok egy ilyen blokk ? megvenném :)
Van még egy ZERN VGA blokkom de az a heatkillerrel szemben nem rúg labdába, arra gondoltam hogy ráteszem déli hídra (északiban csak a vga van jó nagy bordán ami a fetekkel össze van kötve és alig kézmeleg) , mert a déli híd azért 5 vinyóval már eléggé melegszik..:( Csak az a baj hogy nem fér el :S :O

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34872) AssAssynn válasza D1Rect (#34853) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem, nem a dicsekedés a célom, hanem, hogy a jövőbeli tuningnál se melegedjen nagyon.
Ezt (legalul) levegővel is el lehet érni? Ne értsd félre, nem a terméket védem, csak jól át szeretném látni a helyzetet.

Régi rendszered nagyon jól nézett ki. Szóval ez az EK-DDC X-RES 100, tartály és szivattyú egyben? Csak mert a többihez képest kicsinek tűnik (nem mintha baj lenne!).

Ez valóban jónak tűnik! Köszi az ajánlatot, ezt eddig még nem is láttam. Amúgy ez egy későbbi VGA bekötéshez is elég?

Valószínűleg az "összeszedem használtból" lenne a legjobb, csak ahhoz tudnom kéne, hogy mit nézzek a dolgokban, gondolom például nem elhanyagolható blokkokból kijövő cső mérete és egyéb...
Csak mert a 47e Ft első hallásra kicsit drága nekem.

-------------
Erről a blokkról tudtok valamit mondani?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34874) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Remélem nem baj hogy én is hozzászólok

Az ilyen egybe cuccok pont ott kezdik el ahol a léghűtés abba hagyja.
Nem bővíthetőek , és nem szervizelhetőek, ez a legnagyobb problémájuk.
Ha nem vagy vele elégedett a teljesítményével akkor matt. nem tudsz mit csinálni.
Míg egy elemekből álló rendszernél rengeteg mindennel tudsz variálni. Csövek keresztmetszete, pumpa, radi stb.(csak hogy a lelényegessebbeket említsem).

A corsairban számomra irrelevánsan pici a blokk és az egybe pumpa ennél a H50 é is jobban fest (ez nem azt jelenti hogy jobb is)
A csövek vmi undorítóan vékonyak.. Nekem most 10/14 es van de 10/16 os lessz.
Az talán ha 6/10 es....

Az az EK szett nem semmi árban van.( És ahogy pár hsz el feljebb kitárgyaltuk a minősége :O ;] :C :Y :R )
Első ránézére talán drága, DE HF azaz nagy keresztmetszetűek a csatlakozók .
Bővíthető.
Csak össze kell szerelni és hajrá.
Ha nem vagy elégedett veszel bele még1 radit... ha kell blokk beleteszed. ennyi.:) sok sikert :)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34875) zH.


zH.
senior tag

Sziasztok!
Elvileg hétfőn rendelem meg az egészet ,összeírtam ,hogy mi lenne. Egyenlőre csak a proci lenne vizezve.

Laing DDC
Alphacool HF 14 Livingstone
Radi
Tartály

2 kérdésem lenne. Csatik közül mekkorát érdemes? A kisebb gondolom sokkal jobban terheli a pumpát szóval azt nem.
13/10 - 11/8 - 10/8?
Illetve a másik:
"Folyadékból" milyet érdemes? Semmilyen tapasztalatom nincs ,árban szinte semmi különbség.

Csőből ezt néztem. ~3méter elég lenne ,ha a házban van minden?
:R

[ Szerkesztve ]

just be

(#34876) Fel válasza zH. (#34875) üzenetére


Fel
addikt

A cső jó lesz, és 3m több mint elegendő lenne (ha házon belül maradsz, akkor alig kell majd több 1m-nél), de nem baj ha marad későbbre.
Ahhoz a csőhöz ezt a fajta csatit ajánlanám: [link] Van mellé csomagolva 13-as külsejű csőhöz való bilincs. A belső átmérője is rendben van. Van belőle több darabom is, nálam bevált.

Miért éppen a Livingstone blokkot választottad? A Yellowstone jobb, és csak 3euróval kerül többe: [link]

(#34877) D1Rect válasza AssAssynn (#34872) üzenetére


D1Rect
félisten

Az 53 fokra gondolsz?
Mert ott van mellette a Noctua D-14 49 fokkal. :)

A 47K elsőre baromi soknak tűnik, de újból nem nagyon tudsz jobban kijönni bármit veszel.
Használtból össze lehet lapátolni, de nagyon meg kell nézni mit veszel.
Egy D14 20K körül van, egy H70 25-30. Ha így nézem nem tűnik annyira húzósnak.

Mekkora radik férnek el nálad? Milyen házad van?

Használtan:
DDC 5-7K
Blokk 6-12K
Csatik 2K az összes
Csövek(vszínűleg újat érdemes) 2-3K
Radi(k) 4-12K
Tartály 4-6K
Ventik:2-6K
Összesen:
Min.25-28K Max. 40-45K
De valahol olyan 30-35 környékén lehetne a vége.
Azt tudni kell, hogy a használt használ. Nem véletlenül ez a neve. :)

Ha ár/értékre megyünk, akkor sztem tudunk segíteni, mit érdemes és mit nem. ;)

(#34878) AssAssynn


AssAssynn
őstag

HalasKYO: Dehogy baj, sőt nagyon köszönöm, hogy írsz! Az EK szettből honnan tudod, hogy HF és mitől számít valami annak? Egyébként meg, persze, lehet bővíteni, csak az megint egy csomó pénzt, aztán kitudja, hogy jobb lesz-e. Amúgy majd hamarosan kimegyek a pincébe, megnézni, hogy van-e valami jó cucc... mert múltkor mintha láttam volna egy radiátort. Persze nem géphez való, de nem is szobába fűtéshez, de kb. akkora mintha 3x3 12cm-s ventilátoros lenne és 10 vastag. Mondjuk annak a cső be-ki menetele van vagy 3cm átmérőjű (nem vágom ezeket a 10/12, meg 10/16, meg ilyen jelöléseket). Szóval ha azt a radiátort neked adná édesapám, akkor ahhoz lehetne olyan csatlakozókat venni ami leszűkíti a csöveket, illetve, ahhoz gondolom erős szivattyú is kéne, nem? (nem tudom, hogy mit bírnak ezek a gépes vízhűtéshez valók)

D1Rect: Valóban, a Noctua-t nem vettem észre, s az még olcsóbb is. Az EK szett abban a tesztben hány fokkal szerepelt volna szerinted? 30-35-től csak akkor költenék rá többet, ha lényeges változást hozna. Azt, hogy mekkora radiátorok férnek el, nehéz megmondani. Ilyen házam van: Codegen 3326-CA <- kép alapján találtam rá, remélem nem készült sok hasonló ház. Egyébként ezt találtam róla. "Méret: 430 x 182 x 425mm"<- ez utóbbi adatot én is megtudom erősíteni, mert lemértem. A táp felül van, így a aközött és a CD-meghajtó között 10cm van. Hátul egy 8cm-s ventilátor van, s oda egy kis fúrás-faragással is csak 2db 8cm ventilátort tudnék betenni. A gépház oldalát mindig leszoktam venni egyébként amikor megy a gép.
Csőből amúgy nem jó a sima műszaki boltban kapható szilikon cső? Mert ilyen drágábbat boltit csak akkor vennék, ha valamilyen színű lenne.
Jó, nyilván a használt az nem új, de gondolom egy teljesen réz blokknál ha rendeltetésszerűen használták nem lehet gond.

Azt megköszönném ha írnátok pár márkát, meg méretet és ilyenek, hogy mit ne vegyek és mit ajánlotok.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34879) D1Rect válasza AssAssynn (#34878) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az EK szett abban a tesztben hány fokkal szerepelt volna szerinted?"
Passz. Ez rengeteg mindentől függ.
Cső:
Én úgy vagyok vele, hogy ha már ennyi pénzt rászántam, nem a csövön fogok spórolni 1K-t.
Nekem ennyivel volt drágább kb.

Javaslat:
Vegyél egy jobb házat, és egy felsőkategóriás léghűtőt.
Jobban néz ki és a jövőben már tudsz mibe vízhűtést pakolni.

Persze el lehet kezdeni szabdalni a házat is.

"írnátok pár márkát, meg méretet és ilyenek, hogy mit ne vegyek és mit ajánlotok."
Miből? Csőből vagy mindenből?

10mm-es belső átmérőtől fölfelé beszélünk HF rendszerről.
Gyorsabban áramlik a folyadék és kisebb a cső ellenállása.

[ Szerkesztve ]

(#34880) AssAssynn válasza D1Rect (#34879) üzenetére


AssAssynn
őstag

A csövekkel kapcsolatban igazad lehet. Bár ami nekem tetszik az 3e-el drágább :S
Amúgy nem vagyok megkötve, nekem nem kell, hogy a házon belül legyen és a szépség nem érdekel, csak jól hűtsön.

A márkát mindenre értettem, blokkra, radiátorra, pumpára.
Arra jutottunk amúgy egy-két emberrel a levelezés után, hogy a 13/10-s cső, az megfelelő.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34881) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Egyébként van itt ph n olyan aki 10/XX nél nagyobb csöveket használ ?
Illetve ahoz milyen csatikat ? normál ráhúzós (Tody) gondolom oda már kicsi.
EK gyárt ha jól láttam gyárt 11 est. :C :Y :Y :Y
EK

Annál nagyobb csőhöz valót csak a Phobya gyárt , de ennek a belső átmérője 6mm , így szerimtem vicc kategória.

Még a bitspowernak vannak 9,9-10mm es HF jei ráadsásul forgatható 45 fokos és 90 fokos kivitelben.

Igaz ezenek az ára...
Egyenes
45 fokos
90 fokos

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34882) jones965 válasza HalasKYO (#34881) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem vagyunk egy páran, akik highflow csövezést alklamazunk.
Speciel nekem 16/10 masterkleer csöveim vannak tody56 által gyártott, valamint Bitspower csatikkal kiegészítve.

(#34883) D1Rect válasza HalasKYO (#34881) üzenetére


D1Rect
félisten

16/10 Masterkeel volt, pont most cseréltem 19/13 Tygon-ra.
Itt már inkább az dominál, hogy nekem jobban tetszik.
Csatiból ilyet fogok használni + bitspowert. Holnap rakom össze. :)

(#34884) jones965 válasza D1Rect (#34883) üzenetére


jones965
Modder

"Itt már inkább az dominál, hogy nekem jobban tetszik"

Csak az dominál! ;)

(#34885) D1Rect


D1Rect
félisten

Meg tudja mondani valaki ez hány mm?

Erről a radiról van szó.

(#34886) jones965 válasza D1Rect (#34885) üzenetére


jones965
Modder

Ott volt az oldalon: Dimensions (LxWxH): 317x145x55mm

(#34887) Erdei88 válasza D1Rect (#34883) üzenetére


Erdei88
veterán

Stílusosan miért nem ilyet? :)

(#34888) D1Rect válasza jones965 (#34886) üzenetére


D1Rect
félisten

:B
Vagy 3x átnéztem mindent.

(#34884) jones965: Az egész vízhűtésnek ez a lényege. :D

(#34887) Erdei88: Tervben van, még kialakul :)
Most addig megteszik amik már megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#34889) AssAssynn válasza D1Rect (#34888) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez a ház jó lenne?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34890) D1Rect válasza AssAssynn (#34889) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyiért? :)

(#34891) AssAssynn válasza D1Rect (#34890) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ment egy privát (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34892) Joshi válasza AssAssynn (#34889) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is ilyen házam van. :D

(#34893) D1Rect válasza Joshi (#34892) üzenetére


D1Rect
félisten

Neked is lejött a tygon csőről a felirat egy kis dörzsölésre? :DDD

(#34894) HalasKYO válasza jones965 (#34882) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Csinos kis rendszered van lehet majd PM ben kérek néhány dologban segítséget :)
A bitspower csatik az egyenesek nálad 11mm s belselyűek ?

Egyébként a szín összeállítás tetszik , de az összhatás számomra picit túlzás vmi elegánsabbat gondok magamnak, (Stacker ST01) aszem ezt mindent elmond :D

Jól látom egyébként hogy neked is D-tek Fuzion CPU blokkod van V1 es ??? :Y :R :R Nekem is ilyen van :)

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34895) HalasKYO válasza D1Rect (#34883) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Attól hogy 13 as lesz a csőved belseje még nem tudom hogy fog e nőni a víz keringetési sebessége. vmivel persze fog csökkeni a rendszer ellenállása, de itt már a blokkok és a csatik szerintem többet visznek el belőle.
EK SUPREME HF teszt vs Tody mikor várható ?:D :F :R :R :R

Amúgy tygon csövet miért szidják ennyiet ? Tudtommal az a legrágább, (ebből fakadólag a legminőségibb)
Tody mondta még nekem hogy 99% ban ugyanaz mint a masterkleer (eggyik se olcsó)

Én masterklerr 10/16 ost fogok hozatni fehéret , vagy átlátszót.
Sima egyenes 10mm es belső keresztmetszerű HF csatikkal , így szerintem összhangban lesz a rendszer :D

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34896) HalasKYO válasza Joshi (#34892) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Jól látom hogy neked a 3 radin keresztük megy a víz a CPU blokkba ?
Miért döntöttél emelett a csövezés mellett ha megkérdezhetem ?

Úgy tudtam hogy az a legelőnyösebb hogyha Pumpa->CPU->egyéb blokkok ->Radi->Feltöltő/légtelenítőtartály-->Pumpa

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34897) D1Rect válasza HalasKYO (#34895) üzenetére


D1Rect
félisten

Valamennyivel egészen biztosan, de sztem is elhanyagolható mértékben.
De mint mondtam, nekem a dizájn a fontos.

Én nem tudok róla, hogy bárki szidná a tygon csövet. :F

Nekem teljesen bejön. Ha bárhol olvastam volna hogy a felirat lekaparható rögtön ezt választom. :D
A masterkeel-ből azért nem volt jó a fekete, mert az UV aktív nekem pedig olyan nem kell. :)
Dizájn még mindig.

Előtte 16/10 masterkleer cső volt, teljesen hibátlan.
Sajna fehér pár árnyalatot elszíneződött. Fehér még mindig, de nem az igazi.
Így lett fekete cső, az soha nem színeződik.

ui.:
Használd a szerkesztés gombot. ;)

Tesztről:
Ha sikerül ma végre megszereznem az utolsó hűtőt akkor pár nap és megjelenik.

Ha nem, lehet csak a vizes eredményeket beteszem ide. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34898) HalasKYO válasza D1Rect (#34897) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Használtam :) nem is először :) igyekszek minél kulturáltabban írni, de még csak mostanában kezdtem el aktívan fórumozni, kérlek nézzétek el nekem és hogyha valami csúnyát csinálnék szóljatok nyugodtan, abból tanul az ember .

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34899) Fel válasza HalasKYO (#34894) üzenetére


Fel
addikt

Nem jól látod. Az egy Enzotech Sapphire blokk: [link]

(#34900) Joshi válasza D1Rect (#34893) üzenetére


Joshi
titán

Lehet nem is figyeltem, de még mindig az egyik legjobb cső a piacon. :K

HalasKYO #34896: a sorrend témát már sokszor átbeszéltük itt, hogy miért nincs túl sok jelentősége az a be és a kimeneti vízhőmérsékletek kis hőmérséklet különbségével magyarázható. Gyakorlatilag csak ergonómiai szempontokat érdemes figyelembe venni. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.