Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) helkis válasza @matthew@ (#34148) üzenetére


helkis
addikt

úgy gondoltam, hogy veszel egy klímaradit (párezerből megvan), amit befogsz hűteni a vizes rendszered és kivezeted a falon kívülre / pincébe, ha kint hideg van, akkor egyből meg is van oldva a hűtés venti nélkül, mivel mindig lesz "hideg"-ebb vized, mint amit hűteni akarsz..
blokkokat találsz apróban, szvsz 30k-ból megúszható és tényleg csend lesz..

a tápban azért maradna ventid és a proci fetjeit is érdemes egy 12cm-es ventivel szellőztetni..
az alacsony hőmérsékletekkel egyébként növeled a konfigod élettartamát is..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34152) SzlobiG


SzlobiG
félisten

4db 90-fokos csati beiktatása egy rendszerbe mennyit fog vissza az áramlási teljesítménybe?

(#34153) helkis válasza SzlobiG (#34152) üzenetére


helkis
addikt

mekkora átmérőjű rendszert fojtanál mekkora csatival? :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34154) Fel válasza SzlobiG (#34152) üzenetére


Fel
addikt

Gondolom ez nagyban függ a derékszögű csatik kialakításától... Itt van egy teszt, amelyben hasonlítgatják a különböző csatlakozó kiépítéseket. Hátha ad valami támpontot Találtam benne egy olyat, hogy ugyanaz a rendszer, szivattyú 12V-on: 8 egyenes + 2 derékszög csati = 250 l/h; 4 egyenes + 6 derékszög = 226 l/h.
Én 90°-os csatlakozó helyett, adaptert használok: ilyet. Elég nagyok, de ezekben nem igazán szűkül le az áramlási keresztmetszet... (Mondjuk házon kívül vannak, a radin, így nem volt gond velük. Házon belül elképzelhetőnek tartom, hogy nehézkes őket beépíteni)

(#34155) SzlobiG válasza helkis (#34153) üzenetére


SzlobiG
félisten

19/13-as csövezésű a rendszer ilyen csatik lennének.

Fel: Köszi a tesztet, ez amit linkeltél adapter ez se rossz megoldás, de ahogy írtad is nagyok főleg, hogy 4db kéne.

Bővítem a rendszert is egy single extreme radival+ cpu blokk csere is lesz azt már ha így szétkapom, akkor gondoltam megcsinálom szépre ne össze-vissza álljanak a csövek.:)

[ Szerkesztve ]

(#34156) Kvazár válasza @matthew@ (#34146) üzenetére


Kvazár
őstag

Látom elbizonytalanítottalak rendesen. :) Nem volt szándékos.

Ha vizezésre adod a fejed, arra kell figyelni, hogy a gépházban a levegő mozgás attól még megmaradjon, mert ugye az alaplapot is arra tervezik, hogy a közepén lesz egy nagy ventillátor (proc hűtő), ami majd mozgatja a levegőt.
Tehát, a házadba ahol csak van hely tegyél ventit. Ha nincs lyuk, akkor vágjál rá. Ha 8-as van, de a 12-es elférne, akkor is ess neki Dremellel. :)
A ventik lehetőleg 12-esek legyenek, és nagyon halkak. Hidd el, egy picike légmozgás is a semmihez képest sokat jelent!! :K
Én is a vidkarimnak csak magját hűtöm, a ramokon meg alu pogácsák vannak, és egy ventit applikáltam be a vidkari alatti slotba, ami a mag körüli részen mozgatja a levegőt.
Nélküle a ramok hőmérséklete alap esetben 45-50 fok között van, a ventivel meg 35-40. De terhelésnél jön csak ki igazán, mert venti nélkül 80, sőt néha a 90 fokot is elérte, de ventivel 50-55 között, nagyon max. 60. A venti ami alatta van, egy SWiF2 Fan 800-as, ami ugye nem egy szélgenerátor, mégis ennyit számít. :K

Vizezni a gépben sok mindent lehet, de nem érdemes.
Én már csak ilyen barkácsolós modder gyerek vagyok, így csináltam a vinyóimnak egy befogó\hűtő keretet, amiben most a legmelegebb vinyó 22 fokos, míg a vízhőfokom 31, tehát, ha a vinyókat vizezném, akkor csak fűteném vele őket. Ramot vizezni, meg a hidakat csak extrém tuning esetén javasolnám viszont, akkor már egy peltier elemet betennék a proci, és a hűtő blokkja közé. ;]
A radi ismét egy jó kérdés. Minél több, és nagyobb annál jobb lesz a hőfokod, és annál halkabb rendszert tudsz csinálni (bizonyos keretek között), viszont annál nehezebb lesz azokat gusztusosan elhelyezni. A külső radit csak akkor javaslom, ha a gépház oldalára van felfogatva. (Amit sajnos szépen megcsinálni nehéz.) Mert ez a falon átvezetem dolog sajna nagyon helyhez köti a rendszered, és egy szobafestés, vagy akár egy csőtörés esetén, meg fogsz bolondulni, hogy a gépet nem lehet csak úgy simán felkapni és arrébb tenni.
Még annyit azért a radiról mondanék, hogy a nagyok tényleg eltudják vinni a gépet passzívan is, de csak akkor ha a lamella távolságuk megfelelő és megfelelően van elhelyezve. Ellenkező esetben kell a venti. Falon kívülre szerelésnél meg oks, ha tél van, de nyáron mit csinálsz?? Ha még egy kicsit is éri a nap, akkor simán felmelegíti benne a vizet, és semmilyen ventivel sem fogod tudni benne lehűteni. Tudod mint egy tartályos kerti zuhanyzó esetében.

Kicsit sok lesz már ezért bocsi mindenkinek. De ventire még vissza térnék. Igaz sok kell, viszont elég a leggyengébb, az is alacsonyabb feszről hajtva. Nálam is van 6 venti (+táp) mégis az eco-s vinyóim nagyságrendekkel hangosabbak mindennél a gépben. (Nekem a tartalék WD Blue-s vinyó hangja hosszútávon már elviselhetetlenül nagy. :) ) A ventiket lehalkítani legegyszerűbben egy ilyen kapcsolással tudod, amire akár 4-5 venti is ráköthetsz nyugodtan, bekerülési ára meg nem éri el az 500 Ft-ot sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34157) helkis válasza SzlobiG (#34155) üzenetére


helkis
addikt

van ilyen csatim, 10mm-es rendszert semennyire nem fogja vissza.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34158) SzlobiG válasza helkis (#34157) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szuper, köszi. :R

(#34159) @matthew@ válasza Kvazár (#34156) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát szerintem a vízről inkább lemondok, és max veszek olyan ventit ami halk előre és hátra is.
Am a procimnál van rajta egy hűtő és azon a falhoz erősítve egy tölcsér ami a lyukazásnál van a falon és közvetlenül kívülről szívja be a fiss, hűvösebb levegőt, így a proci hűtő nem sokat mozgat benn max zt az 1cm-t ami eltér a tölcsér és a proci hűtője között, és felülről a tápom 12cm-s ventije szívja kifelé a levegőt, és alul kétoldalt vannak lyukak és ott szintén megy be, + a videókártyám-on is van egy 8cs-s venti és pont mellete szintén lyukak, szóval mozog a levegő odabennt szerintem :K
De az a bajom h nemtudom eldönteni melyik a jó és halk venti, még az sem zavar ha 2db = 4-5 e ft.
Sztem a többit már intézzük el priviben mert nemhiszem h mindenki erre kiváncsi ebben a topikban :DDD De engem érdekel a megoldás

Matthew 24:42

(#34160) TaaT válasza @matthew@ (#34159) üzenetére


TaaT
veterán

Venti topik :)

Give them hell Ukraine!

(#34161) @matthew@ válasza TaaT (#34160) üzenetére


@matthew@
őstag

THX! :DDD

Matthew 24:42

(#34162) Kvazár válasza @matthew@ (#34161) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha van pénzed, akkor a Noctua termékcsaládot javaslom.
Ha kisebb a keret, akkor coolink swif2.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34163) TaaT válasza Kvazár (#34162) üzenetére


TaaT
veterán

havernak egy csomó noctua ventije volt (12-es és egy 14-es), mind lecserélte swif2-re :B

Give them hell Ukraine!

(#34164) Kvazár válasza TaaT (#34163) üzenetére


Kvazár
őstag

Akkor jó, hogy nem volt rá pénzem, és alapból swif2-est vettem. :DDD

Eladó cuccaim: -

(#34165) @matthew@ válasza Kvazár (#34162) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben köszi a segítséget, azért 20e-re én sem gondoltam, de az swif2 ára tetszik, gondolom olyan is van emi kéken vagy vmilyen színnel világít?

Matthew 24:42

(#34166) Kvazár válasza @matthew@ (#34165) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem. Ebben a szériában olyan nincs. Ezek a zöld lapátos ventik csak simán UV aktívak.
Ha világítani akarsz, vegyél neont, azt legalább ki lehet kapcsolni, amikor este filmet nézel.

Eladó cuccaim: -

(#34167) TaaT


TaaT
veterán

néha érdemes takarítani is :D

Give them hell Ukraine!

(#34168) pottyantós válasza TaaT (#34167) üzenetére


pottyantós
aktív tag

:Y Az szép.. Mekkora a venti?? 8cm?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34169) TaaT válasza pottyantós (#34168) üzenetére


TaaT
veterán

12 :C

Give them hell Ukraine!

(#34170) @matthew@ válasza Kvazár (#34166) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben, köszi a segítséget majd még megnézegetem őket :K

Matthew 24:42

(#34171) @matthew@ válasza TaaT (#34169) üzenetére


@matthew@
őstag

Mit hűtesz velük?

Matthew 24:42

(#34172) TaaT válasza @matthew@ (#34171) üzenetére


TaaT
veterán

nem az én cuccom, a neten találtam a képet :)
volt durvább is, már nem fordult el a venti a porcicáktól :DDD

az enyém még csak készül, holnap jönnek meg a hiányzó cuccok (FC vga blokk, csatik, csövek stb...) :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#34173) FoBCRaistlin válasza TaaT (#34167) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ááá, nem kell, van ott még légmozgás :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#34174) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello! Lenne egypar kerdesem! Vettem 16/10 csovet vettem "hoozaillo" csatlakozot de lotyog rajta a cso ! Van hozza bilincsem csak sima aba! T56 nal lattam hf csatlakozot 16/10 az nekem elvileg jo nem? Ahoz mar bilincs se kell mert igy kep alapjan nem tudom eldonteni! [link]
masik melyik blokkot vegyem? [t56] vagy [ekw] megeri a tobb penzt az eK?
Egyebkent ha valakit erdekel van egy t56 os 775 os blokkom szinte vadi uj elado 7 k ert fent van apron

[ Szerkesztve ]

(#34175) pottyantós válasza Benyaking (#34174) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia! Szerintem simán jó vele, én ilyet használok a 16/10 csövekhez és tökéletes!! Könnyen felmegy, és nem ereszt! Hát én T56 blokkot használok backlaptel, és elégedett vagyok vele, i7 920 4GHz max. 62°C volt, 13k volt mindennel, de ha nem jelent gondot, akkor az EK az a tuti! :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34176) Benyaking válasza pottyantós (#34175) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Es neked van rajta bilincs? Backp azt hova teszed vganal ok de cpu?

(#34177) pottyantós válasza Benyaking (#34176) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nincs rajta! :N A CPU foglalat mögé, jobban felfekszik a blokk a procira![link]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34178) Benyaking válasza pottyantós (#34177) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Ja ertem anno az asus hutomhoz is volt ilyen volt!

(#34179) Joshi


Joshi
titán

Elkészült a HTPC vízhűtése igaz csak kezdetleges képekkel.

A hőfokok az AVATAR 1080p verziójának lejátszása alatt volt monitorozva természetesen DXVA használatával.

[ Szerkesztve ]

(#34180) TaaT válasza Joshi (#34179) üzenetére


TaaT
veterán

Zsír :C

Nekem is ilyen szivattyúm van, meg a cpu blokk is (csak a fémtetős) :))

Give them hell Ukraine!

(#34181) FoBCRaistlin válasza Joshi (#34179) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Kis aranyos gép... lehet vele mit kezdeni.
Kíváncsi leszek a végleges verzióra.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#34182) body007


body007
addikt

Hali

Mennyiért lehet elvesztegetni egy Giga 4850-et + HEATKILLER GPU-X2-t?
Feleslegessé váltak (a pc-s 3d teljesen), ezért szeretnék megválni tőlük.

szerk.: jah, fél gigás a kártya

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34183) body007 válasza body007 (#34182) üzenetére


body007
addikt

Senki nem szeretne egy full kóver 4850 hűtőt (kártyástúl)? :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34184) G@ß! válasza body007 (#34183) üzenetére


G@ß!
őstag

Már írtam neked h 18ért ez kurv@drága...
11-12k körül gondolkodj.
Nem gondolod, hogy használod, boltban 20,5k te meg 18kért adnád el?
Még az se biztos h 10k körül megvennék...

(#34185) Kvazár válasza G@ß! (#34184) üzenetére


Kvazár
őstag

Ez egy jó meglátás, csak szerintem egy mindenki által használható univerzális CPU blokkra igaz. Az, hogy pont olyan embert találjon akinek olyan vidkarija van, nagyon nehéz. Én inkább 10 alá tenném az árát, hogy meggyőző ereje legyen arra, hogy váltson a delikvens.

Nekem NV karim van, és 3e-ért vettem rá gpu hűtőt, és bár a 6e-s új FC-s blokkon elgondolkodom, de mégis kihagyom, mert nem éri meg.

Sajna a vizes cucc ilyen, az ember szíve szakad meg amikor eladja, mert 10-edét is nehéz néha elkérni mint amit te adtál érte.

Eladó cuccaim: -

(#34186) Chainsaw


Chainsaw
tag

Sziasztok!

Készülök egy vizhütés beszerzésre ,erre gondoltam: Thermalthake Big Water 780e-re gondoltam!!!

Tudtok valamit mondani róla?

Köszi

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#34187) Joshi válasza Chainsaw (#34186) üzenetére


Joshi
titán

Ez a Nagyfater kb annyiba kerül mint egy jobb CPU vízhűtőblokk, gondolom akkor el tudod képzelni hogy mire való. ;]

(#34188) Chainsaw válasza Joshi (#34187) üzenetére


Chainsaw
tag

Akkor jó,hogy halgattam a belső hangra,kérdezd meg elöbb mielőtt szart veszel!!! Akkor köszi a tanácsot kihagyom!!!

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#34189) helkis


helkis
addikt

akoska07 linkelte a cputuning-topicban, de itt a helye: egy blokkos vízhűtés! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34190) LBandi válasza helkis (#34189) üzenetére


LBandi
aktív tag

Ennek a szerelése se lehet egy leányálom :( A képességeire viszont kíváncsi lennék, vannak róla mérési eredmények?
Amúgy jól látom hogy aluból van a blokk felső része? (Lehetne full réz, mert az alu elég macerás jószág.)

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34191) Kvazár válasza helkis (#34189) üzenetére


Kvazár
őstag

A teljes cikk hozzá: [link]

Eladó cuccaim: -

(#34192) G@ß! válasza helkis (#34189) üzenetére


G@ß!
őstag

Nah ez nem semmi! :R
Ki a készítője? Minden tiszteletem az övé!

Basszus egy csomó kérdés felmerült bennem.
Persze az anyagi vonzatos kérdés is...
1 mm és kuka az egész... ez komoly!

(#34193) body007 válasza G@ß! (#34184) üzenetére


body007
addikt

Sok minden nem tud rajta "elhasználódni" (igazából semmi)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34194) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

A közeljövőben tervezem egy Corsair H50 vagy az eggyel nagyobb (ha jól tudom) H70 beszerzését.
Lenne pár kérdésem:
1.Gigabyte X58A-UD3R lapkán elfér a hűtő normálisan, szerelési nehézségek? Valaki rendelkezik tapasztalatokkal ilyen lapkán?
2.i7-950-re lesz az eszköz és érdekelne hogy 4 - 4.2GHz elég a H50 hogy stabilan tartsa jó hőfokon ?
3.Ebből kifolyólag (2) H50 elég a 4GHz felé vagy kell esetleg a H70?
4. H70 modellről rendelkezik valaki tapasztalatokkal,szerelés szintén meg hasonlók?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#34195) LBandi válasza peete88 (#34194) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hello

A H50-ről lebeszélnélek, mivel elég gyenge képességű hűtő, sőt az árából hatékonyabb levegős hűtést rakhatsz össze. A H70-ről nincs infóm, de az H50-est én semmiféleképpen nem ajánlom.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34196) helkis válasza Kvazár (#34191) üzenetére


helkis
addikt

hoppá! ennek az embernek nagyon sok szabadideje van! korrekt meló! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34197) peete88 válasza LBandi (#34195) üzenetére


peete88
tag

Értem,köszi
Akkor milyen hűtőt ajánlanál ami az adott paraméterek mellet 4-4,2 GHz körül normálisan hűti a procit?

(#34198) LBandi válasza Kvazár (#34191) üzenetére


LBandi
aktív tag

Engem még mindig érdekelne a rendszer hűtési teljesítménye. Van arról valami infó vagy link?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34199) TESCO-Zsömle válasza body007 (#34193) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az rajtad kívül kb senkit se érdekel... :B

Mondtam én is hűtőknél a vevőjelölteknek, hogy "ez nem egy zsák krumpli, nem romlik meg", nem kellett senkinek, míg le nem vittem a bolti ár 2/3-áig... :N

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34200) Kvazár válasza LBandi (#34198) üzenetére


Kvazár
őstag

Tessék az eredeti német fórum, ott talán megtudod nézni. (Vagy kérdezni.)
Egyébként a készítő nickje\ neve: Besi, a gépé meg: Superfast.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.