Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33701) gabipaci válasza Henryk (#33700) üzenetére


gabipaci
addikt

Gartula!

Aztzal az alaplapi blokkkészlettel én is beszoptam, mert aqua oldalán nincs fent, hogy valójában mihez való.
Amúgy az EK honlapján fent van :(
De aqua visszaveszi, ha nem volt még víz rákötve, és megvan minden alkatrész, papír, doboz, termal pad.
Nekem úgy visszaküldték a pénzt, hogy egy pad hiányzott, és víz is volt benne, de így másfél hónap volt az átfutás. Be kellet vizsgáltatniuk.

Csak indokold meg, hogy miért akarod a refund-ot.

Logitech hardware tester

(#33702) Fel válasza Henryk (#33700) üzenetére


Fel
addikt

Az EK-nak külön oldala is van a vga-k, alaplapok megfelelő blokkjainak kiválasztásához: CoolingConfigurator

(#33703) G@ß! válasza Henryk (#33700) üzenetére


G@ß!
őstag

Szép teljesítmény! :R
Az adatlapodat át is írhatod akár! :P
Milyen radid van a rendszerben?
Képek is jöhetnek! :P

[ Szerkesztve ]

(#33704) G@ß!


G@ß!
őstag

A procit mivel szokás polírozni?
Míg a réznél jó volt a fogkrém+papírzsepi, addig a procinál (más anyag) nem jött össze.
Smirglipapír nem igazán tett neki jót... :DDD

(#33705) Kvazár válasza G@ß! (#33704) üzenetére


Kvazár
őstag

2000-es vízpapír, de szigorúan csap alatt!! :DDD :DDD

Eladó cuccaim: -

(#33706) Henryk válasza G@ß! (#33703) üzenetére


Henryk
aktív tag

Köszi, megtörtént

Felül van egy 280-as, vinyók helyén meg egy 360-as
EK VGA, CPU blokk, tartály meg D5 tetővel párosítva.
Víz egyenlőre natúr, majd elsétálok a benzinkúthoz fagyállóért.

Képeket majd holnap tudok csinálni, fel kell töltenem 8 aksit az elemzabáló fényképezőbe hogy kibirja 10 percig :D

(#33707) moho-jojo


moho-jojo
tag

Majd én mutizok addig... :B [link]

(#33708) jones965 válasza moho-jojo (#33707) üzenetére


jones965
Modder

És a vga mikor kap vizet? Az a radiátor kiabál a teljes kihasználtságért. :K

(#33709) gabipaci válasza jones965 (#33708) üzenetére


gabipaci
addikt

meg csavarokert..... ;]

Logitech hardware tester

(#33710) SzlobiG válasza moho-jojo (#33707) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hőfokokat mondanál a prociról? Terhelve érdekelne olyan 3.8giga körül ha húzva használod.

Szép nagy radi vga-ra valóban ráférne egy blokk.:))

(#33711) Fel válasza moho-jojo (#33707) üzenetére


Fel
addikt

Én is azt akartam kérdezni, hogy az a "kisfogyasztó" mikor lesz vizes?
Egyébként milyen víz van a rendszerben? A tartály alapján szénsavas ásványvíznek néz ki.. :DDD Semmi adalék?
A tartályba fölülről megy a víz?

(#33712) moho-jojo válasza jones965 (#33708) üzenetére


moho-jojo
tag

Még csak összedobtam a rendszert :) Vga val még várok kicsit hátha lesz valami nagy durranás Nvidiánál a felső kategóriába is....
Proci:
3,8 Ghz 27 C szoba idle 38 C
4.2 Ghz 27 C szoba idle 41C, load 72C.
Fagyállós "löttyi" is van benne, de azt nem tudom hogy a 1:10 arány a tömény fagyállóra írtátok, mert lehet kapni hígítottat is?

[ Szerkesztve ]

(#33713) moho-jojo válasza moho-jojo (#33712) üzenetére


moho-jojo
tag

Kimaradt, LinX-el terhelve 3.8Ghz load 56 C HT on
Bubik lassan kipukkadnak, levegős volt kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#33714) SzlobiG válasza moho-jojo (#33713) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen blokk az rajta Enzotech? Elég jó eredmények. :K

(#33715) moho-jojo válasza SzlobiG (#33714) üzenetére


moho-jojo
tag

EK-Supreme HF Full Nickel blokk, én is elégedett vagyok vele :K

(#33716) SzlobiG válasza moho-jojo (#33715) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát annak jó borsos ára van, de teszi is a dolgát úgy látom.:)

(#33717) G@ß! válasza Kvazár (#33705) üzenetére


G@ß!
őstag

Nah menj a ...ba :DDD !

Henryk: Jó kis rendszer lehet! :P

moho-jojo: Minden álmom egy ilyen ház! :P

[ Szerkesztve ]

(#33718) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy mennyire jó befektetés radiátorként, mondjuk egy autó radiátora.
Egy Audi 90-es radijára gondoltam(az újabb 90-es) itthon megette a radit a fagyálló és mikor ki lett szedve beleszerettem. szal megéri egy auto radi, vagy vmi triplaradi?

(#33719) Joshi válasza h.adam.92 (#33718) üzenetére


Joshi
titán

Nem nagyon mivel általában nagyobb ellenállásúak az autóradik mint a pc vízhűtésesek. Ha ehez még hozzáveszem a túl nagy méretet és a nehézkes szerelhetőséget(venti rászerelés+csatlakozó probléma) akkor már egyáltalán nem célszerű a használatuk. Egy átlagos konfighoz bőven elég egy tripla radi is.

(#33720) h.adam.92 válasza Joshi (#33719) üzenetére


h.adam.92
őstag

kár... :(
de most hogy nézem nem is olyan drágák ezek a triplaradik :Y :C
pl egy ilyen ( Magicool xTreme Tripla 360 rev2) gondolom teljesen elég lenne a CPU-nak
pumpát milyet ajánlotok?

(#33721) G@ß! válasza h.adam.92 (#33720) üzenetére


G@ß!
őstag

Mindig jön a kérdés h mennyi a lélektani határ(pénz)? :P

(#33722) G@ß!


G@ß!
őstag

Megpolíroztam a procit, már amennyire tudtam. (ennél még lehet jobbra is polírozni... :) )
A magok hőmérséklete 60-61 fokról 53 fokra esett vissza.
A proci felületi hőmérséklete 42 fok.
Ez szerintetek normális érték?
A vga is terhelve kb ennyi...
(tripla radi, t56 v3 blokk, x2o 450, 3db s-flex 800rpm, 16-10es masterkleer csövezés, t56 gpu blokk)
(adatlapom alatt a konfigom)

(#33723) lizRRR válasza dbius (#50) üzenetére


lizRRR
őstag

Hali!

Egy vizhötéses rendszer mennyi Ft--ba kerül? :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#33724) Kvazár válasza lizRRR (#33723) üzenetére


Kvazár
őstag

Amennyid csak van! ;)
40+

Eladó cuccaim: -

(#33725) h.adam.92 válasza G@ß! (#33721) üzenetére


h.adam.92
őstag

radinak gondoltam ezt: Alphacool Nexxxos Extreme III 360 14k
tartálynak, mittudom én pl ez Noise Isolator AGB hiányos 6k
cpu blokk, hát nem is tudom talán ilyen : Alphacool Nexxos XP Bold High-Flow socket 775 15k

az a gáz h nagyon új vok még pacsálás terén és nem tudok viszonyítani, melyik blokk a jó, melyik pumpa a jobb stb.
pl ilyen anti corro folyadék pl kell? szvsz elég a deszti víz is...

igazából nemtom mennyit költsek rá mert normális pacsálós hűtést szeretnék, ha már 1x megcsinálom sztem max 60-70ig el tudnék menni, úgyis cask idő kérdése hogy mikor legyen meg rá a pénz.

szal mondhatod/mondhatjátok, hogy melyik a rossz/jó döntés :D :R

[ Szerkesztve ]

(#33726) G@ß! válasza h.adam.92 (#33725) üzenetére


G@ß!
őstag

Most látom h "orosi" hűtésed van... :DDD
Hát szerintem felesleges nagyon márkás blokkokat venni.
(EK-ról elég jó véleménnyel vannak, de szerintem Tody56 blokkjai is tökéletesek.)
Főleg mivel 775-ös foglalatos, ezért nézz szét az apróban, hátha van valami...
Vga-ra érdemes full covert tenni, főleg ha tuning is közbe játszik.
Lehet h azt is találsz apróban.
A hűtőközegről pedig megoszlik a vélemény: Deszt víz + fagyálló (1:10es keverésbe), vagy ioncserélt víz+fagyálló.
Felesleges drága löttyöket venni.
Csövezés lehetőleg 10-es belővel legyen (másnéven HighFlow)
Pl 16/10-es masterkleer csövekkel és Tody56 féle csatikkal.
Radi jó lesz amit kinéztél.
Pumpa meg vagy x2o 450, vagy Laing D5 (elég halkak).
Az első pumpával meg lesz a tartály oldva. A második esetben kell tartály, olyat veszel amilyen tetszik... :P

(#33727) h.adam.92 válasza G@ß! (#33726) üzenetére


h.adam.92
őstag

:R
én 1általán nem vok jártas a pacsálásban, amiket linkeltem random dolgok, amiket igy hirtelen megláttam, gondoltam jó ez :D
vga-ra nem tervezek blokkot, mert drága meg vga-t "sűrűbben" cserélek, ráadásul msi afterburnerrel simán beállítottam h 65 foknál nem megy feljebb terhelés alatt és nekem bőven megfelel, tuningolni szintén nem akarom a vga-t mert 1x befürödtem vele és annyi pénzem azért nincs h havonta vegyek újat.
szval kösz a tanácsokat, megcsekkolom tody kollega cuccait :R

mellesleg ez a fagyálló ennyire szükséges a vízbe, ennyivel jobb hővezető lesz tőle? :F
nem vok oda érte, mert idővel szépen megeszi a műanyagot...

(#33728) G@ß! válasza h.adam.92 (#33727) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem algásodik tőle a víz, ami szerintem nagyobb baj minthogy megeszi a műanyagot... :P

(#33729) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#33727) üzenetére


h.adam.92
őstag

ezt még nem is hallottam... :DDD
am láttam ilyen korrózió gátló cuccot is, csak extra cucc, vagy érdemes azt is megvenni?

(#33730) Henryk


Henryk
aktív tag

Nos ígértem képeket, kicsit megkéstem, sajna a 8 frissen töltött elemmel megse mozdult a gép, így mára sikerült 2 újat beszerezni amivel bírta 5 percig a fotómasina..

Ilyen volt:

És ez lett a végeredmény:

Mint látható nem a dizájn volt a fő szempont, végülis ha felkerül az oldala semmi nem látszódik, és már nem is hallatszódik a belsőből.

[ Szerkesztve ]

(#33731) Kvazár válasza Henryk (#33730) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!
Én is most vettem olyan ventit mint amikkel a te géped tele van ( Coolink ...1201).
Voltam olyan kapkodó, hogy kipróbálás nélkül a fix 5 V-ra kötött ventim helyére beraktam, és pik-pakk be is építettem annyira, hogy megint szerelgetni keljen ahhoz is, hogy a csatijához eljussak. :W
Mivel nincs most kedvem szerelni, ezért annyit kérdeznék tőled (hátha tudod/próbáltad), 5 V-on nálad megy rendesen?
Tudom a leírás is csak 7-12 V-os tartományt ajánl, de hátha te 5 V-on használtad őket, mert akkor sürgősen közbe kéne avatkozom az enyémnél.

Eladó cuccaim: -

(#33732) Joshi válasza h.adam.92 (#33729) üzenetére


Joshi
titán

Ha sima vizet használnánk akkor egy idő után tele lenne a rendszerünk moszatokkal, amőbákkal és papucsállatkákkal. Igazából csak ezért kell a vízhez valami anti-öko szer. :D A legelterjedtebb a fagyálló ami egyáltalán nem eszi meg a műanyagot de ha PC vízhűtéses gyári alkatrészekből állítod össze a rendszered akkor semmilyen problémád nem lesz vele.
Az adalékokkal előbb-utóbb meggyűlik a baja az embernek, lerakódik elszínezi a csövet stb. Én akkor se használnék adalékokat ha ingyen adnák. :N

ui.: a fagyállóra is oda kell figyelni, lehetőleg minőségit(Glycoshell, Valvoline stb) vegyünk és a megfelelő arány 1:10 legyen. Én 2L-es Colás flakonba 2dl tömény fagyállót teszek a többi ioncserélt víz.

[ Szerkesztve ]

(#33733) Henryk válasza Kvazár (#33731) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nekem a 120p verzió van, de ha jól tudom csak a csatija más, igen próbáltam 5v-on is még anno, az előző gépházban megcserélt kábelű adaptereket használtam, amire nem jutott az előlapi vezérlőből, de ezekkel a ventikkel épphogy leheletnyi légmozgás volt, meg aztán nem akartam rondítani az új házon, és csak a beépített 3 állásút használom most is egy rakat y kábellel. hogy hany V a legkisebb fokozat nem tudom, de érzésre olyan 6-7v körül lehet, mert hangjuk nincs, de erősebbek mint 5v-ról.
Az biztos hogy 5V-on hangtalan, de szerintem keves is a legszallitasa, lehet jobban jarnal egy szabalyzoval es ugy allitanad ahol meg eppen nem hallhato.

(#33734) G@ß! válasza Joshi (#33732) üzenetére


G@ß!
őstag

Az nem 1:10... :P

(#33735) Joshi válasza G@ß! (#33734) üzenetére


Joshi
titán

A keverék aránya 1:10, az más kérdés hogy én kapásból 2L-t keverek be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33736) AtHoS válasza Joshi (#33735) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha 1:10 lenne az arány, akkor a 2literes kólás flakonban 2,2L-nyi folyadék lenne. Na most akkor, ha 1:10 a keveréked mégis, akkor vagy a flakonod nem 2 literes vagy nem 2deci fagyállót tettél a 2literes üvegbe.

1:10 keveréshez a kólásflakonodba 2liter/11 mennyiségű fagyálló kell, a maradék 2liter-2liter/11 mennyiség pedig deszt/ioncserélt víz.

read-only mode on the forum

(#33737) Kvazár válasza Henryk (#33733) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.

Hát nekem a Swif2-1201 nem akart 5 V-ról menni. :(
Van vezérlőm (7805-ös sztab IC-ből csináltam), most csináltam hozzá kábelt, hogy elérjen odáig és rákötöttem. Úgy tűnik rendben megy.

Nekem a légszállításnál a leheletnyi is pont elég lenne, mert az 5,25-ös helyre a vinyók elé van befabrikálva, és ha csak egy kicsi légmozgás is van már nekem az jó.

Most, hogy meg-meg állt, néztem olyan 38 fokig ment fel a legmelegebb vinyóm pár perc alatt. Most, hogy ismét van légmozgás 26 fokos a legmelegebb. :)
De ezt a hőfokot, amikor 5 V-on volt, akkor is tudta. Csak 2 percenként be kellett pörgetni! :)

Hangra nem rossz, de a többi helyre a még kisebbet fogom venni, mert nekem az is elég lesz.

(Még a kábelek nincsenek elrendezve :B , meg az 5,25-ös résznek csinálok majd egy másik takarót.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33738) Joshi válasza AtHoS (#33736) üzenetére


Joshi
titán

Én is mindig 1:10-et írok holott ez úgy néz ki hogy 1L folyadék áll 1dl fagyállóból és 9dl ioncserélt vízből. Ugyan ez 2L folyadéknál 2dl fagyálló...többit tudod.
Nyilván mindenki másként csinálja de szerintem az már tökmind1 hogy 1L ioncserélt vízhez adok 1dl fagyállót vagy az én verzióm. Egyértelműen az én verzióm töményebb de csak minimálisan ami nem baj sőt. ;)

ui.: én nem az ioncserélt víz flakonjába öntöm a fagyállót és fordítva, hanem egy már az említett 3. flakonba(Cola) keverem a cuccot. Nem baj ha a helyére tesszük a dolgokat inkább ez így helyes. :K

[ Szerkesztve ]

(#33739) AtHoS válasza Joshi (#33738) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A lényeg, hogy a célnak megfelel és elégedett vagy az eredménnyel :DD Ammeg, hogy 1:10 avagy 1:9,876 asszem majdmindegy

read-only mode on the forum

(#33740) G@ß! válasza AtHoS (#33736) üzenetére


G@ß!
őstag

Pontosan így értettem! :R

(#33741) G@ß!


G@ß!
őstag

Valaki erre? :F

(#33742) LBandi válasza G@ß! (#33722) üzenetére


LBandi
aktív tag

A proci terhelve ennyi, mert azt nem említetted. Ha igen az elég jó eredmény, pláne ha a hőmérsékleteket lynx+valamiféle vga tesztelő progi futása közben mérted.
Amúgy sok múlik azon hogy a procit alapon vagy húzva hajtod.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#33743) G@ß! válasza LBandi (#33742) üzenetére


G@ß!
őstag

LinX-el terhelve, alapon hajtva ennyi.
Vga-t nem terhelem le ezalatt (de nem sokat számít: 1-2 fok).
Tuningot hétvégén nézek! :R (bár nem sok reményt fűzök hozzá, egy gagyi giga lapom van... :D )

(#33744) albert8


albert8
addikt

Üdv
annyit szeretnék kérdezni hogy a corsair h50 est ajánljátok e? :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33745) gabipaci válasza albert8 (#33744) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem! Inkább egy felsőkategóriás léghűtést keress.

Ez az én véleményem

Logitech hardware tester

(#33746) G@ß! válasza albert8 (#33744) üzenetére


G@ß!
őstag

E5200-hoz felesleges komoly vízhűtés...
Még a h50 is luxus lenne. :DDD

(#33747) pottyantós válasza albert8 (#33744) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Inkább egy Mugen, vagy egy Noctua! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33748) albert8 válasza pottyantós (#33747) üzenetére


albert8
addikt

Jovöhéten jön a 760 asom csak arra kellene ha kell
de ha nem akkor nem fogom eröltetni
köszönöm urak :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33749) G@ß! válasza albert8 (#33748) üzenetére


G@ß!
őstag

Áh, teljesen felesleges szvsz.
Tuninggal is simán elbír vele egy léghűtéses cucc...

(#33750) Kvazár válasza albert8 (#33748) üzenetére


Kvazár
őstag

Mindent lelehet hűteni léghűtéssel, csak az a kérdés, milyen hangos lesz!

Ha vizet szeretnél hát vegyél! Igaz, az olyan egybe szerelteket senki sem kedveli. (Kivéve azt, aki azt árulja ;) )
Teljesítményben (de nem árban!!) sokkal jobban jössz ki, ha részenként vadászod össze.
Ezt mind megteheted vadi új alkatrészekből is, de akár az aprón is kevesebb árért használtan.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.