Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) albert8 válasza Kvazár (#33750) üzenetére


albert8
addikt

Értetttem köszönöm akkor nem lessz vizes
Kösz atanyácsokat :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33752) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Lenne pár kérdésem a Dual-D5 rendszerrel kapcsolatban:B
Hogy érdemes a rendszerbe illeszteni őket, egymás után sorban, vagy párhuzamosan?
Az gondolom evidens, hogy azonos fokozaton szabad hajtani őket:B
Ahogy elnézegettem a dual tetőket, mintha szűk lenne a két D5 között a keresztmetszet. Lehet hatékonyabb lenne félcolos közcsavarral összekötni őket, így megmaradna a nagy keresztmetszet, ellenben nem épp dizájnos megoldás:) Furdall a kíváncsiság, hogy hozhat-e valamit pluszban egy másik D5 rendszerbe állítása:B (csak az ára riaszt el:O)

Üdv.: Delta-Laca

(#33753) G@ß! válasza Delta-Laca (#33752) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát...
Szvsz inkább a radik méretéd növeld, valamint jobb légkavarókat rá! :P
Itt amúgy van rá fincsi tető: [link] :C

(#33754) Delta-Laca válasza G@ß! (#33753) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

A radi mérete alapból sem kicsi (HWLabs GTX480:B), bár volna még hely a házban egy extreme duplának:)
Nem rossz az a tető, de egy kisebb vagyont kérnek érte:O

Üdv.: Delta-Laca

(#33755) G@ß! válasza Delta-Laca (#33754) üzenetére


G@ß!
őstag

A vízhűtés nem olcsó mulatság... :DDD

(#33756) Silex válasza Delta-Laca (#33752) üzenetére


Silex
aktív tag

No igen, ha a térfogatáram növelése a cél nem biztos hogy kell. Ugyanis 150 l/ó körül válik optimálissá a keringési sebesség, viszont pontosan nem emlékszem de úgy 200 l/ó fölött már nagyon keveset számít. Hiába száguld a víz elenyésző a javulás.
Még fsb1000 kísérletezett ezzel, ha visszakeresel megtalálod, én most lusta vagyok nagyon reggel van és hát van más dolgom is. :B

(#33757) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Hali!
Mennyire hatékony az a megoldás, amikor a venti elszívja a levegőt a radiról? Van olyan mintha átfújná azon? (2db Coolink SWIF2 12cm-es venti)

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33758) Silex válasza pottyantós (#33757) üzenetére


Silex
aktív tag

Hatékonyabb, ha szívóra van állítva a venti. Nagyon sokat általában nem számít, de pl. nagyon sűrű lamellázatnál már nagyobb a különbség.

szerk.: nekem a mora2-őn van egy 220mm-es venti - több fokot hozott mikor átraktam szívóra. Nem emlékszem pontosan mennyit, de meglepődtem a különbségen. Ráadásul így ugyanakkora hűtési teljesítményhez lassabban is mehetnek a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#33759) pottyantós válasza Silex (#33758) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Értem! Hamarosan jönnek a ventik és szeretném ha a radi bekerülne a házba a venti meg a ház tetejéről szívná el a levegőt.Köszi a segítséget! :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33760) Delta-Laca válasza G@ß! (#33755) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

G@ß!: Ha a bankkártyám mesélni tudna...:DDD

Silex: Igen, valami rémlik, hogy fsb1000 tesztelt ezzel kapcsolatban valamit, de nem álltam neki kutatni:) De csak lehet benne valami, ha nem lenne értelme, biztosan nem adott volna ki több gyártó is dual-tetőt, sőt ddc-hez triplát:Y

Üdv.: Delta-Laca

(#33761) Kvazár válasza Delta-Laca (#33760) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak egy kérdés:

Ha a dupla tető alatti pumpák közül az egyik meghal, akkor a másik tökéletesen eltudja látni attól még a feladatát. Oké egy kicsit lassulni fog a közeg áramlás, de megállni nem?!

Eladó cuccaim: -

(#33762) Delta-Laca válasza Kvazár (#33761) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Na ez egy érdekes szitu:), ha józan parasztival állok hozzá, szerintem ha nyögve-nyelősen, de valami forgatást még tud csinálni, de tuti vagyok benne, hogy durván megnőnek a hőmérsékleti értékek. Ilyenkor jön jól egy komolyabb áramlásmérő, az rögtön jelzi a csökkenést vagy az esetleges teljes megállást:B

Üdv.: Delta-Laca

(#33763) Kvazár válasza Delta-Laca (#33762) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát igen, itt az a kérdés, hogy a megállt pumpa vajon mekkora ellenállást fog képviselni a rendszerben? Leküzdhetetlent / éppen leküzdhetőt / nem számot tevőt.

Eladó cuccaim: -

(#33764) Delta-Laca válasza Kvazár (#33763) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez fogós kérdés, erre is azt szokták mondani, a puding próbája az evés:), bár a D5 az nem épp az a megdöglős fajta, nálam a 3. évét tapossa, és még mindig tökéletesen üzemel (kopp-kopp-kopp:) )
Na majd ha egyszer lesz fölös 25k-m...;]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#33765) Kvazár válasza Delta-Laca (#33764) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát igen, csak jó lenne tudni. :)
2 pumpa vajon 2x biztonságosabb rendszer, vagy 2x több hibát magában hordó rendszer. ;)

Eladó cuccaim: -

(#33766) Delta-Laca válasza Kvazár (#33765) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Én ahogy eddig tapasztaltam, két hibalehetőség van, a szivattyú mint mozgó alkatrésze a rendszernek, és a user-faktor, nálam eddig csak az utóbbi játszott be:), egyszer egy malőr miatt úszott a ház:DDD
Én 2 D5 mellett is nyugodt lennék:B

Üdv.: Delta-Laca

(#33767) G@ß!


G@ß!
őstag

Elkezdtem húzni a procit...
Hát azt hittem, hogy komolyabb a vízhűtés.
De lehet h csak ennyire fűt a gép?!
1,3V 2,8ghz @ 3,6ghz -> ~60fok (magok 70 fokosak)
1,4V 2,8ghz @ 3,9ghz -> ~70fok (magok 80 fokosak)

LinX-el terhelve, szobában 28 fok, gépből szívja ki 3 venti a levegőt a radin át.
Tehát a deltaT már kb 35fok felett van...

Ez normális?!
A gpu nincs is terhelve...

(#33768) G@ß! válasza G@ß! (#33767) üzenetére


G@ß!
őstag

1,2V 2,8ghz ~55fok (65 magok) (múlt hétvégén 42 fok volt most meg 55)
Kezd nekem ez nem tetszeni... :(((

(#33769) helkis válasza G@ß! (#33767) üzenetére


helkis
addikt

vízhőfok mennyi? GPU?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33770) G@ß! válasza helkis (#33769) üzenetére


G@ß!
őstag

Gpu most jelenleg CS: S közben 42 fok...
Procituning gpu terheletlen állapotban LinX alatt 48 fok. (ez a 3,8 ghzes tuningnál volt)
Vízhőfokot hogy mérek?

Szerk.:
Igazából azért nem értem, mivel a Gpu hőmérséklete 7 fokot emelkedett CPU tuning esetén, viszont a CPU hőmérséklete meg jóval többet nőtt...
Valami bibi van a gépezetbe... :P

[ Szerkesztve ]

(#33771) G@ß! válasza Delta-Laca (#33766) üzenetére


G@ß!
őstag

Neked hány fokos a CPU és a cpu magok? (LinX-el terhelve, alapon, valamint tuninggal)

(#33772) Delta-Laca válasza G@ß! (#33771) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Inkább ne akard tudni..., valami miatt tuningnál még rosszabb, mint léggel:F
De jön az új CPU-blokk, akkor rendesen megcsinálom a lefogatást, és akkor hiteles(ebb) értékekkel tudok majd szolgálni:R

Üdv.: Delta-Laca

(#33773) G@ß! válasza Delta-Laca (#33772) üzenetére


G@ß!
őstag

Te fogod polírozni a procit meg a blokkot is?

(#33774) helkis válasza G@ß! (#33770) üzenetére


helkis
addikt

ha van tartály akkor abba egy hőmérő pl.. :D vagy vannak külön mérők is erre a célra..

a gépezetben nincs bibi szvsz, a gpu-n valszeg nem emeltél feszültséget, a procin meg igen, és ez határozza meg a felvett teljesítményt, illetve a leadásra váró hőmennyiséget..

ha ugyanazokkal a beállításokkal magasabbak a hőfokok mint nemrég, akkor az egyik faktor az a szobahő, ami ugye emelkedett is, a másik, hogy pl kevesebb meleget tud elvinni a venti a radiról.. ez nem szembetűnő, de a hőfokokat nagymértékben meghatározza, nemrég D1rect-el hasonlítottuk a rendszert és nálam az 1200-on járó ventik sokkal több levegőt nyomtak át kb: 40%-al mint a 800-on hajtott noctuák.. milyen radid van? lehet hogy a 800-as ventijeiddel "alul lett méretezve" a hőleadás? :F (mármint tuning esetére)
én egyébként mindig 1200-as ventiket veszek, mert azokat szépen le lehet szabályozni, viszont ha kell a cfm, akkor meg csak vissza kell tekerni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33775) G@ß! válasza helkis (#33774) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem rossz ötlet a hőmérő...
De csak 42 fokig mér, utána pukk... :DDD
A szobában tényleg hűvösebb lehetett, de nem 10 fokkal...
Mindjárt nézek egy vízhőfokot. :B
Tripla extreme radim van, rajta 3db s-flex 800rpm.

(#33776) Delta-Laca válasza G@ß! (#33773) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nem hiszem, hogy nekiesnék, annyira nem jó a kézügyességem:DDD, reménykedem benne, hogy szép sík a Heatkiller talpa:), a procisapkáról már nem vagyok ennyire meggyőzve...:)

Üdv.: Delta-Laca

(#33777) helkis válasza G@ß! (#33775) üzenetére


helkis
addikt

nem lázmérőt mondtam "te állat".. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33778) Delta-Laca válasza helkis (#33777) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

ez jó volt:DDD

Üdv.: Delta-Laca

(#33779) G@ß! válasza helkis (#33777) üzenetére


G@ß!
őstag

Pedig a lázmérő pont befér a lyukba... :DDD

(#33780) Kvazár válasza G@ß! (#33779) üzenetére


Kvazár
őstag

Én úgy oldottam meg, hogy Noise isolator tartály oldalára tettem a hőmérőm egyik ágát egy kis hővezetőpasztával megkínálva. Bár a mérő sem halál pontos, és a mérés sem ideális, viszont a 42 fokot soha nem értem el! Eddig nekem a max. 39 volt.

Szerintem, ha odafigyelsz megnézheted lázmérővel, ha meg nagyon elindul felfele, akkor kikapod. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33781) Oxi


Oxi
aktív tag

A 150l/h áramláshoz bizony kell a két db D5 pumpa. Lehet hogy még kevés is( ha mikro barázdás blokkok vannak benne, pláne)

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#33782) LBandi


LBandi
aktív tag

Sziasztok!

Réztetős D5-höz kellene olyan atartó ami stabilan megtartja a szivattyút (házilag barkácsolt is szóba jöhet.) A lényeg hogy én oldalra állítva szeretném elhelyezni, így könnyedén hozzáférve a sebességszabályzó kapcsolóhoz, valahogy így:

A szivattyún nem akarok házat cserélni, tehát a tetőcsere kilőve, házibarkácsnál meg azt kellene figyelembe venni hogy szinte semmilyen komolyabb szerszámmal nem rendelkezem. Esetleg boltba kapható tartóként is funkcionáló tárgy persze szóbajöhet. Én olyan max ~3-4 ezer ft-ot szánnék rá.

Várom az ötelteket!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#33783) helkis válasza LBandi (#33782) üzenetére


helkis
addikt

egész nap azt akarod tekergetni? :F
egyszer kell belőni egy rendszerhez, aztán kész, max ha bővítesz, akkor kell újra tesztelni melyik fokozat a jobb..
meg aztán milyen magasan lenne? ha alul van akkor meg rögtön egy könyökkel indul a kör? az lehet pont egy +fokozat, szvsz nem szerencsés..
ez bevált már: [link] :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33784) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Régóta gondolkodom vízhűtés építésén és ehhez kérnék segítséget. Az alap elképzelés a nexxos tripla radi a legvastagabb a ház tetejébe 3 leszabélyozott ventivel, CPU MB VGA(full cover esetleg, baromi hangos terhelés alatt), HDD. Ezeket kellene hűteni.

A rendszer
CPU: AMD 955 BE alaphangon jövöbeni tuning esetleg
Alaplap: Gigabyte ma 770 ud3
VGA: XFX radeon 5770 1GB de nem ezzel a dobozos hűtéssel van szal félek h nem ref. modell.
HDD: 2x wd 250 raid0-ba + 1 wd 250 tárnak(ez az ami inkább melegszik).

Namost ehhez szeretnék segítséget kérni h milyen blokkok + szívattyú preferálnám a 10es belső átmérőjű csöveket és a réz blokkokat. Ár: ésszerű kereteken belül.

Köszönöm segítségeteket előre is.

[ Szerkesztve ]

(#33785) Kvazár válasza helkis (#33783) üzenetére


Kvazár
őstag

Én fültisztítós dobozt használok + szivacsot :) (igaz nekem DDC-m van): [link] [link]

Eladó cuccaim: -

(#33786) FoBCRaistlin válasza helkis (#33783) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ez a zselésdoboz az idők végezetéig ütni fog...
:C valamikor a héten be akarom én is fejezni a cuccot, de annyira nincs kedvem szétbontani a vizet megint :W

Kvazár: annak a noise isolatornak sem ott van gyárilag a kiömlője :DDD

molnartibor: a "legvastagabb" az extrem.
viszont szinte minden vizezni akarsz... szal rendesen le lesz terhelve...
Pumpa Laing D5 egyértelműen :))
HDD hűtésnek a Silentstart dualbox tökéletes. 0 hang.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#33787) Kvazár válasza FoBCRaistlin (#33786) üzenetére


Kvazár
őstag

De, nálam igen! ;) : [link]

A tartályt nem, de a házat rendesen megbontottam.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33788) FoBCRaistlin válasza Kvazár (#33787) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

aztaqr.... ez hatalmas ötlet! :R :Y
le a kalappal! :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#33789) Kvazár válasza FoBCRaistlin (#33788) üzenetére


Kvazár
őstag

Még alakulóban van a történet, de köszönöm. :R

Eladó cuccaim: -

(#33790) LBandi válasza helkis (#33783) üzenetére


LBandi
aktív tag

Igazából nem tudom még hogy hol lenne neki a legjobb, de az biztos hogy nem könyékkel indulna a kör. Legrosszabb esetbe, egy 45 fogos hajlatot raknék bele kezdéshez, akkor ha a ház legaljába kerülne a pumpa. Ez majd csak akkor fog végelgesen eldőlni, ha már meglesz a táp és kiderül hogy mennyi hely fog rendelkezésre állni (a táp+kábelek miatt).
Az a doboz nem rossz ötlet, de valamivel szebb megoldásra gondoltam, nem akarom elrontani az összképet és igazán az a "csupasz" réztető sem illik így az összképbe, szóval a tartó egyben takaró funkciót is ellátna. Mindenesetere kiindulási pontnak jó. Köszi a segítséget!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#33791) ImpersonatoR

T56 Extreme blokknak (I7) a közepén van a bemenet úgyértem ott kell a víz beáramoljon igaz? Csak mert semmi jelölés nincs rajta illetve leírást sem adnak melle:)

(#33792) Kvazár válasza ImpersonatoR (#33791) üzenetére


Kvazár
őstag

Általában, ha egy blokk egyik csonkja a közepén van, akkor az a bemenete. (Zalmannál is.)

Eladó cuccaim: -

(#33793) D1Rect válasza Kvazár (#33787) üzenetére


D1Rect
félisten

Én most építek a DDC-hez egy kis "szilentblokkszerűséget".
Nincs egy órája, hogy a legnehezebb hozzávalót beszereztem. (10-es acéllemez ;] )

(#33794) molnartibor válasza molnartibor (#33784) üzenetére


molnartibor
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a hűtőblokkról az említett amd 955BE-hez (egyenlőre alapórajelen lenne használva) [link]

Köszi előre is

(#33795) Kvazár válasza molnartibor (#33794) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát... Ha 3/8-ados a rendszered miért ne?! :) Azt, hogy milyen a menete a csatiknak, azt már tényleg a homály fedi.
Esetek nagy többségében viszont a Tt vizes cuccok bug-osak, így lehet jobban járnál, ha elkerülöd.

Eladó cuccaim: -

(#33796) molnartibor válasza Kvazár (#33795) üzenetére


molnartibor
tag

Szia!

Köszi a gyors választ a rendszer még csak elméletben létezik mint ahogy előző hozzászólásomban is írtam szal eléggé képlékeny még. Tudnál ajánlani egy cpu blokkot helyette a 955ösre (ha lehet akkor legyen high flow (10mm es belső átmérő elvileg))

Köszi előre is

(#33797) Kvazár válasza D1Rect (#33793) üzenetére


Kvazár
őstag

Az jó! Én is jobban szeretem magamnak megcsinálni a dolgokat.
Majd amikor elkészültél, pár képet tegyél fel pls. :)

A 10-es acél lemezt megszerezni, vagy hazavinni volt nehezebb? ;)

(És ez nem gányolás, hanem modding! :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33798) Kvazár válasza molnartibor (#33796) üzenetére


Kvazár
őstag

Abban az árkategóriában nehéz lesz, talán a használt cuccok között. :F
Pár szempont, amit érdemes megfontolni:
- a plexi szép, de ha elreped minden úszik, tehát minden plexi alkatrészes blokkot érdemes kerülni. (az acetal-ra ez nem vonatkozik.)
- a csatlakozóinak a menetei valamilyen ismert szabvány alapján készüljenek, hogy tudd idővel cserélni, ált. esetben G1/4-es
- kerüld a gyors csatlakozót
- kerüld az Asetek és Tt termékeket.

Pár tipp: [link] [link] (Ha bárkinek van/volt rossz tapasztalata ezekkel, akkor megköszönöm, ha kijavít.)

De itt, kedvedre keresgethetsz: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33799) molnartibor válasza Kvazár (#33798) üzenetére


molnartibor
tag

Szia

Köszi a gyors választ az árkategória igazából nem meghatározo csak ár érték arányban is megérje pl ilyen egyszerübb blokkokat tudok csináltatni is cnc-vel csak macerás.
Az a phobaya cucc ígéretesnek tűnik és az ára sem vészes lehet őlesz a győztes a pumpa egyértelműen D5 a radi me az extrém rev3 tripla lesz eddig itt tartok csak mondjuk azt nemtudom h a radinál mennyire csökken a keresztmetszet mert nem szeretném ha az lenne a "szűk".

UI: alaplapon a feteket mennyire szokták hűteni van értelme szöszölni vele vagy csak északi híd azt csá?

[ Szerkesztve ]

(#33800) Kvazár válasza molnartibor (#33799) üzenetére


Kvazár
őstag

Röviden: szokták (akiknek a keret engedi) ;)

Az ilyen pici blokkokat lehet neked lenne jobb megcsinálni cnc-vel, mert:
- talán gazdaságosabb lesz
- csak akkor lesz tuti jó a lapodra (sokan futottak már lyukra)

Ui.:
Nem kell attól a kereszt metszet csökkenéstől annyira félni.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.