Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) G@ß! válasza danati (#33300) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerintem is tripla extrém kellene a vga miatt... :P

(#33302) mope


mope
tag

köszönöm a válaszokat.

Nos igen a pénz; kaptam 37ezres ajánlatot illetve kaptam 71ezres ajánlatot. (a vga blokk nincs benne mert azt használtan veszem az még +10K)
A magasabb összegnél a d5 fém pumpa szerepel.

Megmondom őszintén, hogy a 50ezret nem sajnálnék, de a 70K az már húzós.

ps:
DaveJr: köszönöm a tippet, ezt a fajtát nem is ismertem, asszem ezt fogom rendelni.

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#33303) mope válasza mope (#33302) üzenetére


mope
tag

ez a rohadt vga visz a sírba :O rohadtúl termeli a hőt :U

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#33304) DaveJr válasza mope (#33302) üzenetére


DaveJr
őstag

Nekem 3db van belőle. 5 év garos és hydro csapágyas...szóval egy jó darabig hű szolgád lesz:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33305) G@ß! válasza mope (#33303) üzenetére


G@ß!
őstag

De megéri a vga, nem ? :U :P
Mutasd, hogy eddig miket válogattál össze. (cső, csatlakozó, blokkok, tartály, pumpa, radi) ((lehetőleg linkeld :B ))

(#33306) DaveJr


DaveJr
őstag

Szeretnék rendelni majd az aquatuning.de oldalról. Esetleg ha vki szeretne onnan cuccot szóljon és rendeljük meg egyszerre. Így jobb lesz a postaköltsége. Paypallal tudok fizetni az oldalon. Akit érdekelne írjon privátot és megbeszéljük a részleteket.

Tudom hogy nagyon off a hozzászólás, de hátha vki ott talált vmi neki tetsző cuccot a vízhűtéséhez.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33307) Henryk válasza DaveJr (#33306) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ejj ha hamarabb szólsz.. tegnap adták át UPS-nek a csomagot.. :D

Mellesleg megint megszívtam a VGA vásárlást, de már nem először.. kinéztem magamnak egy refkarit, legalább 3x ellenőriztem a webshopban hogy biztos az-e, és valami moddolt cucc jött helyette amire persze nem jó a blokk.. úgyhogy küldhettem vissza..szerencsére nagyon korrektek, csak a visszaküldés árát bukom, többit visszakapom, de így második alkalomra azért tanulópénznek már épp elég.. most kereshetek megint refkarit, de már óvatosabb leszek, kifaggatom a boltost, hogy nézze meg biztos az-e.

Vigyázzatok ha olyat vesztek aminek nem mindegy milyen széria(bár csak VGA-nal jellemző hogy a gyártók szétgányolják a jó gyári megoldásokat) itt vizes témában ugye a blokk rögzítése miatt..

(#33308) DaveJr válasza Henryk (#33307) üzenetére


DaveJr
őstag

Na basszus:) tényleg előbb kellett volna szólni...na mind1:)
Hátha lesz még vki aki rendel/rendelne:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33309) Joshi


Joshi
titán

Így kell Chipset blokkból VGA blokkot csinálni. :D



(#33310) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok

Most cserélem le épp a vizemen a csövet, és megfigyeltem hogy a plexi tartályon és a cső belsejében durván kiült valami sárgás-barnás gekka, ami alig jön le, csak ha belülről letörlöm.
Namost gondolom ez a blokkokban is lerakódott... :(((
Mennyire befolyásolhatja ez a hűtést? Mi van ha nem takarítom ki? Ha mégis kitakarítom, mi az ami leoldja szerintetek?

(#33311) shteer válasza Joshi (#33309) üzenetére


shteer
titán

minek ezt vízzel hűteni? :))

..szerintem jónak tűnik

(#33312) DigitXT válasza shteer (#33311) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen, ránézésre passzív bordával is elmenne.:DDD

(#33313) DigitXT válasza rankesz (#33310) üzenetére


DigitXT
félisten

Nálam is van ilyen jelenség, de a blokkban nem találtam semmi lerakódást.
(Mondjuk én a Zalman féle "kék halált" kerestem volna benne, de tiszta volt,
így végül nem is cseréltem le a lötyit, megmaradt a kék, egyelőre elvan...:D)

A többit a többiekre bízom, ha adnak jó tanácsot, alkalomadtán kipróbálom.
Mármint abban az esetben, ha vmi miatt (pl. SLI) szétszedném a rendszert,
l'art pour l'art biztos nem, amíg minden tökéletes hőmérsékleten fut így is...

(#33314) D1Rect válasza Joshi (#33309) üzenetére


D1Rect
félisten

Többe vannak a bitspower csatik mint a kártya. :DDD

(#33315) toldy


toldy
őstag

Arra lennék kíváncsi hogy van-e olyan külső egybe szett emi elbírna egy q8200 ( késöbb q9550s) és egy 5770-t?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#33316) Joshi válasza shteer (#33311) üzenetére


Joshi
titán

Ez egy HTPC lesz és ez a gf210 gyárilag passzív hűtésű volt de ha már vizezem a cpu-t a blokk meg már adott volt illetve a csatik így gondoltam ezt is bekötöm a rendszerbe. :K

D1Rect: hát bizony majdnem így van :DDD , de a nagy gépben feleslegessé vált ez a két csati eladni meg nem akartam. :N

A CPU blokkon is farigcsálni kell. A proci kupaktalanított X2 5000BE és a blokk talpa felül az egyik oldalon a foglalaton, sajnos még csak ezután kezdek filózni azon hogy a két single radi hol legyen. :U

(#33317) niklebi


niklebi
senior tag

Van nekem egy ilyen tartályom
ami egyszer csak gondolt egyet és szépen megrepedt :W a felső lezáró résztől lefelé úgy 100 mm hosszan+ az alján a menetnél is van olyan 4-5 kb. 10 mm hosszú repedés. :Y Szerintetek miért repedt el? Valamit rosszul csináltam (nem csináltam semmit) csak beszereltem a gépbe. Nem húztam meg a meneteket, nincs megfeszülve, a saját felfogatójában van. Arra gondoltam azért lehet mert teljesen feltöltöttem és nem tudott tágulni benne a folyadék,de ezt is azért csináltam mert folyamatosan fogyott belőle a folyadék. Utólag az lehetett ,hogy nem igazán volt az alján meghúzva a lezáró csavar,de azt észre kellett volna vennem mivel össze-vissza kerestem,hogy hova tűnik el a rendszerből a víz. Így utólag egyszerűen nem tudom mit csináltam rosszul. :F Ha valakinek van valami ötlete nagyon megköszönném és akkor talán a következőkben nem járok így :R

[ Szerkesztve ]

(#33318) shteer válasza niklebi (#33317) üzenetére


shteer
titán

nem bírta a feszültséget :D szó szerint
azt kell mondjam, ezek ilyenek - bár van aki rásegített egy kis alkohollal :)

a megoldás: ki kell dobálni a plexis cuccokat

..szerintem jónak tűnik

(#33319) niklebi válasza shteer (#33318) üzenetére


niklebi
senior tag

Milyen feszültséget? :F
Alkoholt nem látott legfeljebb ha ráleheltem :D
Jó kidobálom de akkor milyen tartályt tegyek be :F Nem is igazán láttam más anyagból!

(#33320) DaveJr válasza niklebi (#33317) üzenetére


DaveJr
őstag

Valószínű anyaghiba lehetett. Vagy nagyon gyenge minőségű volt az alapanyag. De ilyen repedezéssel találkoztam már elöregedett plexi lapoknál is...bár ott csak rengeteg hajszál repedés kelettkezett.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33321) Fel válasza niklebi (#33317) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem a hiba oka egyértelmű. Nem kellett volna teljesen feltölteni, mindig hagyni kell egy kis szabad helyet. User error.

(#33322) niklebi válasza DaveJr (#33320) üzenetére


niklebi
senior tag

Hát hogy anyaghiba volt e azt nem tudom,de akkor hogy adhatnak el ilyen terméket,még valami aranyérmet is kapott teszteken. Pont azért vettem meg :W Az elöregedés meg szóba sem jöhet mivel áprilisban raktam össze a rendszert. :O
Fel: Én is erre gondoltam,de totál tele nem volt,de ha hőtágulás miatt nem tudott tágulni akkor sem kellett volna 2 hónap után elrepednie.
Arról ne is beszéljünk egy kb: 40-45 fokos víznek mekkora lehet a hőtágulása? :F

[ Szerkesztve ]

(#33323) DaveJr válasza niklebi (#33322) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát sajnos anyag hiba a legminőségibb dolgoknál is előjöhet. Az elöregedést én se tartom valószínűnek (ez kimaradt ez előző hszből).
Lehet hogy Fel -nek lesz igaza. Ő sokkal tapasztaltabb:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33324) niklebi válasza DaveJr (#33323) üzenetére


niklebi
senior tag

Kizárásos alapon arra jutottam,hogy anyaghiba+rossz gyártás+túltöltés lehetett a hiba :((
Az ilyen menettel illesztett dolgoknál ha mondjuk kicsit nagyobb átmérővel készült a menet és a nagyon vékony falú szintén menetes plexibe csavarták akkor az ott keletkezett túlfeszülés+én még túl is töltöttem akkor az okozhatta ezt, és elég pár század mm-rel nagyobbra csinálni és akkor már annyi is az egésznek. Más egyszerűen nem lehetett.
Még egy kicsit netezek és utána szétszedem és meglátom mi történt(még mindig a repedt tartállyal megy a rendszer) és ha minden igaz délután esztergálunk egy plexi tömbből egy új tartályt :D Abban megpróbálok minden hibát kiküszöbölni :K

(#33325) VGYke válasza helkis (#33145) üzenetére


VGYke
addikt

Ez nagyon jó összefoglaló. Nagyon régen, tanultam hasonlókat (mint vegyigépész hallgató) ami természetesen elpárolgott, elő kellene venni a régi jegyzeteket és képletekkel alátámasztani a leírtakat! Lehet ha nagyon ráérek, megteszem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33326) VGYke


VGYke
addikt

Kérlek adjatok tanácsot! Alphacool Nexxxos Extreme III 360 radiátor és Swiftech MCRES-Micro tartály (vagy ha jobb is lehet akkor az), Phobya DC12-400 szivattyú milyen elfogadható árú házban fér el el belül, barkácsolás nélkül?
A radiátor tartalmaz ventilátorokat, vagy azt külön kell megvenni, felszerelni rá?
Bocsánat a bugyuta kérdésekért, csak most kezdek gondolkodni a vízhűtés lehetőségén, semmiből semmi nincs meg, uj PC építését tervezem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33327) DaveJr válasza VGYke (#33326) üzenetére


DaveJr
őstag

Ventit mindenképpen kell venni a tripla radiohoz.
A nagyobb CM házakban biztos el fér a legtöbb cucc, de a radit valőszínű hogy csak házon kívül tudod majd elhelyezni. Még egy chiedtec LBX-be is simán be tudsz költözni.
Én is mindenképpen házon belül akartam megoldani de sajnos nem lehet nagyobb barkácsolás nélkül:) a radit ki kell rakni házon kívülre.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33328) gabipaci válasza VGYke (#33326) üzenetére


gabipaci
addikt

CM ATCS840, nekem ez van, abba befér, plusz még egy ugyanilyen 240-es függőlegesen.
Az már 5x120.
Semmit nem kell faragni rajta.

Logitech hardware tester

(#33329) Pero válasza DaveJr (#33327) üzenetére


Pero
senior tag

még egy stacker 830 ba is elférnek ezek a cuccok, na jó talán kell emelni rajta 2cm-t ha nagyon nem akar az ember belevágni.

(#33330) Sonky válasza Joshi (#33316) üzenetére


Sonky
aktív tag

Biztos nagyon melegedig az a GF210 :)

Egy legenda vagyok.

(#33331) sweethomest válasza niklebi (#33317) üzenetére


sweethomest
csendes tag

üdv!

nekem is ugyanez a tartályom volt, és pontosan ugyanígy meg is repedt mint a tiéd. én se húztam túl, alkoholt se látott mégis csak 1 évig élt. azóta egy Tody56 féle 150-es tartályom van, ami szintén plexi, de valahogy masszívabbnak tűnik. Tody szerint nem kell majd másikat vennem, ez nem fog elrepedni.

(#33332) Fakher01 válasza sweethomest (#33331) üzenetére


Fakher01
csendes tag

nekem is t56 150-es tartályom van, elég masszív darab, főleg a 2 végén lezáró fekete "pom müanyag "

(#33333) Fel válasza sweethomest (#33331) üzenetére


Fel
addikt

Nekem is volt már EK 250-es tartályom, több mint egy évig szolgált, de semmi ilyen probléma nem volt vele. Ha minden igaz akkor még most is "működik" egy fórumtársnál.
Volt szerencsém egy EK DDC X-Res 100-hoz is és egy Tody féle 300-as van most. Egyedüli különbségként annyit véltem felfedezni a három között, hogy a T56-nál hoszabb a menet a végeken, minden egyébben megegyeznek. Egyforma a falvastagság, a külső átmérő.
Egyikkel sem volt semmilyen probléma. A mostani T56 300-nál vannak egyedül kisebb repedések a menetes részben, de nem hiszem, hogy tovább fog terjedni.

(#33334) toldy


toldy
őstag

Egyenlőre még csak tervezgetem, sajna nem tudom mikor lesz valóság. De majd szeretnék vízhűtést. 2 kérdésem lenne.
1. Ez a borda elegendő-e egy 5970 és egy i5-750 ( vagy i5-760) hoz?
2. Ha a borda elég akkor ez a pumpa elegendőe a rendszerhez vagy esetleg szükség erre?

Azért nézem ezeket a egybe pumpa-tartályt mert fontos a kis hely ( nagyon fontos)

Az élet nem habostorta.

(#33335) Fakher01 válasza toldy (#33334) üzenetére


Fakher01
csendes tag

az a borda az radiátor :DD , igen elegendő aktív hűtéssel.
inkább az x2o-t választanám

(#33336) Henryk


Henryk
aktív tag

Üdv!

Megkaptam a vizes csomagot, megvan minden, de egyenlőre még csak a földön van szétpakolva, kell pár alátétet vennem a radihoz, mer az egyik csavarral leesne a masik tul hosszu..

Kérdésem lenne, hogy a radikat hogyan, mivel kell kimosni.

Valamint van egy nagyobb probléma is.. rápróbáltam a csövet pár csatlakozóra, és a külső gyűrű szinte hozzá se ér a cső falához úgy rá tudom tekerni teljesen, nem kene annak valamit szoritania? a csati 13/19es, és a csőre is az van írva, de lemérve a fala nem 3 hanem 2mm, nem vágtam még bele, összement volna a vége? fura hogy a clearflexből elvileg nincs is 13/17-es nem?
mit tegyek vele? kell másik mindenkébb, vagy rá lehet tekerni valamit hogy szoritsa? ha lehet nem szeretném németbe utaztatni vissza, van más megoldás?

(#33337) niklebi válasza sweethomest (#33331) üzenetére


niklebi
senior tag

Én már rájöttem mi volt ami miatt repedt a tartály :((( A lényeg,hogy állandóan fogyott a tartályból a lötyi és én azt gondoltam azért mert nincs rendesen meghúzva a felső lezáró dugó és meghúztam villáskulccsal. Ez az okozta,hogy a gumi tömítés annyira megfeszítette plexit,hogy valaminek engedni kellett mivel ebben a melegben ráadásul teljesen fel is töltöttem :W Ráadásul az alsó fekete rész is túl volt húzva és ott is keletkeztek kisebb repedések.
Közben meg alsó záró dugó nem volt rendesen betekerve és ott tűnt el a folyadék. Én mindenhol kerestem a hibát de erre nem gondoltam és mindegyik fekete rész túl volt húzva és ezért repedt meg. Ez akkor derült ki amikor kivettem a házból. A tartály ügy 1 nap alatt megoldódott :D A kollégámnak volt 70 mm átmérőjű plexi rúdja és abból tegnap esztergált nekem egy majdnem ugyan olyan tartályt amihez felhasználtuk az EK tartály alsó és felső részét. Utána én políroztam majdnem átlátszóvá. :DD
Ilyen lett!

Remélem ez amíg világ a világ kitart :C

(#33338) niklebi válasza sweethomest (#33331) üzenetére


niklebi
senior tag

Henryk: A radit szerintem nem kell kiöblíteni,de ha mindenképpen akarod akkor a sima víz is jó :D
A csőnél meg szerintem valami nem kerek :F ha a belseje 13-as akkor vagy 19-es kell hogy a külső átmérő legyen vagy nem azt kaptál amit rendeltél,vagy a 16-os átmérőjűt küldték neked. Olyan hogy 17-es nem létezik.

Bocsi de valami nem lett jó :U ez nem sweethomest-nek válasz :N

[ Szerkesztve ]

(#33339) DigitXT válasza niklebi (#33337) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem húztam meg a meneteket, nincs megfeszülve
VS (:DDD)
meghúztam villáskulccsal. Ez az okozta,hogy a gumi
tömítés annyira megfeszítette plexit,hogy...

Ettől függetlenül jó, hogy megoldódott!:K A lényeg, hogy ezek a plexi cuccok
fokozottan érzékenyek a feszítésre... Nem a durva megfeszítéstől fog jól zárni,
hanem a gumitömítéstől... (Plexis EK FC blokknál fel is hívják erre a figyelmet,
külön hangsúlyozva, hogy csak kézzel húzzuk meg, és ne villáskulccsal, stb.)

(#33340) niklebi válasza DigitXT (#33339) üzenetére


niklebi
senior tag

Így utólag már én is tudom,hogy én voltam a balf.... :(((
Ráadásul szerszámgyártásban dolgozom ahol ilyen tömítéseket használunk és mégis beleszaladtam egy ilyen hibába :o

(#33341) Henryk válasza niklebi (#33338) üzenetére


Henryk
aktív tag

Lehet ferde volt ahol mértem, nem vágtam még szét, de az tuti hogy nem 19-es, mert úgy tekertem rá a gyűrűt hogy hozzá se ért. a falát olyan 2mm-korulinek lattam este, de lehet 1.5 az egyenes helyen es akkor stimmel a 16os meretre.. de durva hogy 19/13as matrica van rajta.. valamit nagyon elneztek...

nem tudom mit csinaljak, aquatuningbol volt mar valakinek valami problemaja? vissza kell kuldeni nekik ezt a par meter csovet vagy kuldenek ujat siman?

[ Szerkesztve ]

(#33342) jones965 válasza Henryk (#33341) üzenetére


jones965
Modder

Legalább kipróbáltad a csatlakozón hogy ha ráteszed a csövet, le bírod-e húzni, miután rátekerted a hollandert?

(#33343) Henryk válasza jones965 (#33342) üzenetére


Henryk
aktív tag

Olyan mintha rajta se lenne, nem ér hozzá a csőhöz rátekerve sem, teljesen ütközésig le lehet tekerni és a cső mellett lemegy, le is tudom húzni. :(
írtam a boltnak, hogy mi a helyzet, küldjenek másikat. de ha küldözgetni kell lehet veszek inkabb uj csovet idehaza.. :W

(#33344) jones965 válasza Henryk (#33343) üzenetére


jones965
Modder

Akkor csőcsere.

(#33345) Henryk válasza jones965 (#33344) üzenetére


Henryk
aktív tag

Lehet csak hétfőn lesz belőle válasz úgy látom, ha már eddig nem írtak.. majd megpróbálom lebeszélni ha azt akarják küldjem fel, végülis többe kerülne a posta mint ami menne.. ha feladják a rendeset kb 3 nap alatt ittlenne, addigis összerakom a gépet, szerencsére nem bontottam teljesen szét, csak a radik miatt ürítettem ki az elejét meg tetejét.

Az viszont nagyon tetszik ebben a házban, hogy bár látom nem erre szánták, kínszenvedés volt kioperálni kombináltfogóval az előlap mögötti csavarokat, mert lyuk ugye nem volt, csak oldalról 1cm hely, de minden kiszedve nagyon szépen becsusszant a 360as radi, és az alsó vinyórekeszre szépen rá lehet erősíteni, így marad pont 3 hely a 2 hdd+2ssd-nek, és a radi is stabil, ventikkel együtt szépen elfér a takarólemezek mögött.

Telóval közben fotózkodok már a csomag megérkezése óta (digi fényképezőben sajna 2percenként elemcsere és hamar bezabálja a 8 aksit, majd 1 nap töltés.. így azt majd a végeredménynél vetem csak be.), majd ha minden szép és jó gondoltam készítek egy worklogot és kiteszem logoutra meg valahova, hogy mások is okulhassanak belőle, mert sajnos sehol nem találtam még eddig átfogó, részletes leírást kezdőknek minden lépésről, tesztelés alatt majd lesz időm irkálni, ezen a laptopon normális játék úgysem fut el..

(#33346) G@ß! válasza Henryk (#33345) üzenetére


G@ß!
őstag

"készítek egy worklogot"

Várjuk nagyon! :R

(#33347) Fakher01


Fakher01
csendes tag

Adott egy magicool quad 480 extreme radiátor, található rajta egy ventilátor keret ami 4db 12-es ventilátor befogadására képes. Na már most nálam ez útban van,felesleges. El távolíthatom-e róla? 6db popszegeccsel van odafogatva , lefúrom a popszegecs fejét de akkor gondolom a többi része be esik ?! gondolom a vízkörhöz annak a résznek semmi köze nincs.
[link]

(#33348) Henryk válasza Henryk (#33345) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na válaszoltak, kért képet a problémáról, kapott kettőt plusz vidit is amiben csak ugy lazan ratolom meg lehuzom a csovet az összetekert gyorscsatira.. :Y elég meggyőző szerintem.

Remélem hamar siekrül elintézni, aztán folytathatom végre a munkálatokat, remélem nem lesz lukas egyik alkatrész sem, és kezdhetek ujra tarsalogni velük..

(#33349) shteer válasza Fakher01 (#33347) üzenetére


shteer
titán

lefúrhatod, de csak a szegecset :)

..szerintem jónak tűnik

(#33350) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha az alaplapon rákötöm a DDC-t a CPU venti helyére elbírja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.